Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Skalára - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 18:32 bwater
Místní chatari nemají do chatek vodovod a všichni zde chodi pro vodu jako pro pitnou. Testuji pred každým odběrem. Vždy stejne parametry a to jsem mel rados z toho ze mam zábavu a dělám pro rybky to nejlepší. Opravdu se po te vodě co týden třou tqk jestli mam s vodou prestat a nebo jestli pokračovat nevím budu to muset sledovat a uvidí se no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 18:02 Muž PaYoch [134] Re: bwater
Ja bych si na vodu ze studanky daval pozor, muze byt zatizena chemikaliemi z pudy nebo bakteriemi, rozhodne bych ji nepouzil pred kompletnim rozborem. Navic se parametry vody muzou diametralne lisit treba po desti, obzvlast jestli je to povrchovy zdroj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 17:24 bwater
Ahoj mam skaláry. Všechny jsou v pohodě asi pred 14 dny jsem začal avat ze studánky chovatel co ma i alty jim tu vodu ale zase z jine studánky taky dával a říkal ze tato voda je mnohem lepsi jak z vodovodu ze je to ziva voda. Parametry jsem samozrejme meril ph 6.5 takže mi nijak skokove nevylitlo oproti akvarijní vodě. No3 dokonce o drobek mensi jak voda výstupní a no2 se testem od rataje vůbec nezbarvila ani na nejnižší merenou hodnotu. Ted k problemu všiml jsem si na samicce skaláry ze ma na boku tri tqkove tecky jako kdyby krupička. Ryby žerou jsou ok...dokonce se včera vytřely pozoruji to 2 den mam pozorovat zda se to začne siřit dal a zatím vyčkávat? Nebo jen na par dni zvednout teplotu? Solit ani zatěžovat akva lecivy se mi nechce co myslíte? Dekuju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 17:41 R Muž romant [27981] Re: MichalK
Tu rybu pošli na druhej břeh a sleduj ostatní a při prvním obdobním projevu vnitřních parazitů budeš muset přeléčit celý akvo, protože tam už jsou přítomny tzv. spící stádia parazita v podobě cyst, tak jak z ryby vycházejí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.05.2016 15:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: MichalK
No za normálních okolností se celkem logicky podávají preparáty proti vnitřním parazitům. :-) Ovšem v tomto případě si nejsem jistý, zda by nebylo lepší rybu šetrně utratit. Napadení mi přijde veliké, není-li to jen fotkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 13:47 Muž MichalK [16] Re: LiborSprysl
No a dá se proti tomu něco dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 09:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: MichalK
Postupující napadení vnitřními parazity...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 00:05 Muž MichalK [16]
Fotka k příspěvku Dobrý den, chci se zeptat, jakou nemocí trpí má skalára a jak ji lze vyléčit? Oko je jakoby ve vypouklém vaku a jsou v něm bílé tečky. Sleduji to už delší dobu, ale poslední dobou se to zhoršilo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 07:31 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: karmen1976
Z mladé větvičky tlusté jak palec oloupu tak 10cm na délku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 06:46 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: MonterMonty
Monty a kolik té kůry ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2016 00:10 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: bwater
Tak už od pradávna se heřmánek používá jako desinfekční prostředek nejen v lidské medicíně - žádný zázrak v tom nehledej , stejně jako už naši prapředkové ne nadarmo vysazovali kolem rybníků vrby ,olše a jiné stromy nejen proto že mají rády vlhčí půdu
jen měj na paměti že se nic nemá přehánět, zmíněný postup mám mnohokrát úspěšně odzkoušený
heřmánek může být sušený i čerstvý , kůru používám čerstvou
když už jsi začal přisolovat , tak to raději nekombinuj , nemám odzkoušeno co to může udělat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 23:16 bwater
A muze byt i ususeny nebo jen cerstve natrhany opravdu tqk zazracne funguje? A mam to kombinovat s tou jutou nebo jen bud jedno nebo druhé je to vazne a proc to mohla dostat hygiena je v pořádku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.05.2016 21:33 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: bwater
na takové plísně celkem dobře funguje výluh z heřmánku, 30 hlaviček na 100L akva vody- ohřát v kastrůlku na 80°, půl hodky louhovat , zchladit ,zcedit a pomalu nalejt do akva ,nemusíš houpat s teplotou , zatěžovat akva chloridy , můžeš přidat kousek(5x5cm) kůry z břízy nebo vrby (samo z čisté lokality)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 21:22 bwater
A tak zvyseni teploty trocha sily a výměna vody to da zase do kupy ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 20:49 R Muž romant [27981] Re: bwater
Jj, holky dovedou načechat ofinu nejednomu hošanovi, jak to na ně příjde, dovedou zahnat zbytek akvária do menšího prostoru než 1/4 akvária a dělat ramena úplně na všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 20:47 bwater
Ahoj všiml jsem si u sve skaláry ze ma belavou tlamku a trochu i jedno oko asi plíseň? Zvedl jsem teplotu ted na následujících par dni na max cca 32 vymenil cast vody a dal sul do akvárka melo by to pomoct nebo jak mam postupovat vodu měním velmi pravidelne prave probíhalo boje u treni samice se samcem se první vytřou a pak samice odhání každého od jiker takže to mize byt příčina nějakých boju....diky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2016 20:24 R Muž romant [27981] Re: Lakys
Vodoléčbou v první řadě, přidat listy mandlovníku mořskýho a když to za týden nezabere, tak v separé bactopur direct dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2016 20:20 Lakys – čaute
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku mam par skalarov a samec ma červenu papulku , neviem ako to liečit . poradte ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 20:40 Petr – Skalara spatne dycha
Skalara samec - je stale v ustrani , dycha ztezka nosem ne tlamou
Co mu je ? Jak pomoci ? Ostatnich 6 je o.k.
Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 17:39 JoKa Re: uzlinka
Souhlas s Romanem, to je bohužel konečná!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2016 17:38 R Muž romant [27981] Re: uzlinka
Žádná kozmetická chyba, ta ryba se trápí, je plná namnožených bakterií, šetrně utratit a příště nepořizovat skaláry do 100 llitrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 17:00 uzlinka – tučný skalar, už asi pol roka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte. Mala som dvoch skalarov v 120 LT akváriu a asi 5 neoniek plus 2 prisavnici leopardi. Obaja sa mlatili ako o život 4 roky, aj pár ikier mali. Samica zomrela 9 mesiacov dozadu. Prestala žrať a o 3 dní bolo po nej. O 2 týždne na to mi začal priberať samec, som myslela ze je prezraty, tak som dávala menej krmiva, ale za 3 mesiace sa strojnasobil v šírke. Pol roka je uz taký vypaseny, je aktívny, občas ponahana neonky, prikupila som mu gupky a priehladnych sumcekov, ale vobec na nich neutoci. Iba keď sa gupkam narodia malé, tak ide po nich ako naozajstný dravec... V akva shopoch mi hovoria ze je to asi iba kozmetická chyba, keď žerie a vyzerá byť spokojný. Ale neviem... Pozrite fotky či má niekto s tým skúsenosti... Za posledný týždeň sa mu šupiny na boku tak zahli, možno už nemajú kam rast, neviem...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 19:51 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Sromatko
tohle se často stává, když jsou špatně namočené granule
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 13:02 Muž Sromatko [1] Re: romant
Ach jo díky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2016 12:31 R Muž romant [27981] Re: Sromatko
Jedná se o vyhřeznutí střeva, stává se to s překrmení, někdy dojde k samovolnýmu zatažení zpět, ale někdy to ryba nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 12:22 Muž Sromatko [1] – VÝRON
Fotka k příspěvku Potřebuji radu
Na dvou mých skalárach se objevil výrustek nebo jakoby skalara pukla a tlačilo se jí něco ven....
Neví někdo co to je???
Popřípadě jak to léčit nebo čemu se vyvarovat???
Napadlo mne kladelko ale nejsem si jist
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2016 19:11 R Muž romant [27981] Re: Daliery
Pomoc bude tím, že jí ukončíš trápení, to je konečná co popisuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 19:10 Daliery – Skalára
Ahoj, je tu nekdo prosim, mam skalaru 5 - 6 rokem, dnem mi plave brichem na horu, kdyz ji drzim a otocim, vypada v klidu, jak ji mohu pomoci, mam ji dal do nádoby aby se nemohla otacet a dat ji tam lecivo??? prosím prosím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 09:58 Muž mPP [4] Re: romant
No a aj to bolo tak. PH nízke a moje ryby sa zbláznili našťastie som to vypol na deň a všetko je OK aj po výmene vody. Tie slavne Ph sondy len blbnu asi fakt musím kúpiť novu lebo ukazovala mi 7.25 cely den a nechcelo klesnúsť dole. Idem ju nakalibrovať čo to spravi potom. ALe to je už iná tema
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 18:22 R Muž romant [27981] Re: mPP
Tak houpnutý Ph by mohlo dočasně ukazát na vyšší koncentraci N látek, tedy teď si přihřeji tu svojí a znovu připomenu, myslím si, že systém je na hraně a je tak náchylnější na obdobný zněmy, jak popisuješ. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 18:09 Muž mPP [4] Re: romant
Osvetlenie stym myslim nema nic spolocne. Par viem ze su lebo uz vela krat mali nakladene ikri. Bol som v akvariatike dnes a dosli sme k nazoru ze mi mohla zblbnut ph sonda a nadavkovalo vela co2 nasledkom coho klesla ph velmi nizko a ryby su dezorientovane vypol som to vymenil vodu a pockam. Tento prejav sa ulazal aj na dalsom skalarovi dufam ze to bude toto lebo ak som si nieco dovliekol do akva z kupov rastliniek s pred par dni tak ma klepne:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 15:52 R Muž romant [27981] Re: mPP
Píšeš o párech, to víš jak, že to jsou páry? Viděl jsi je při tření a stopro určil pohlaví? V prezentaci máš uvedenou změnu osvětlení, to chování ryb se děje po této změně? Ten filtr je docela hrana, ono skaláry nejsou žádný čistotný ryby a dovedou toho nadělat neúrekom a každých 10 dní výměna 20% vody nemusí stačit. To jednání ryb se projevuje po a nebo spíš před výměnou vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 10:06 Muž mPP [4] – Netuším
Chcem sa spýtať čo môže byť mojim skalárom. Asi dve týždne dozadu keď som bol v praci mi prišla info, že jeden skalár je totálne dezorientovaný a už len tak pláve pri dne a snaži sa všade zašiť do najužších miest búra do skla a podobne. Následne ho bol vyhodený z akva lebo to už nezvládol :(
Myslel som si že ho tie ostatné utýrali lebo vraj že ho vždy napádali. Lenže prídem dnes ráno ku akva a pozerám sú len traja kde je štvrty ? Hľadám všade a on zašity v takej úzkej štrbine pod drevom. Je mi ho strašne ľúto lebo tvoril pár s iným. Príznaky sú tie isté keď som ho oslobodil troška sa preberal a tak zasa úplne na iné miesto odplával a sa tam zašil. Poslednú dobu v kuse bojoval s iným skalárom z druhého páru. Neviete prečo to ma taky priebeh a čo to môže byť ? Asi prídem aj o tohto. :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2016 18:48 R Muž romant [27981] Re: Pazdo
Bude tam přítomnost bakterií, ale to je asi tak všechno, co si dovolím věštit. Z toho mála informací bych radil ho poslat na druhej břeh.
Edit: jestli se jedná o tu prezentovanou nádrž, není se čemu divit, tam ti lítají N látky jak na houpačce. Nejdříve se zaměř na vybavení akvária, kvalitu vody a potom si pořiď rybí osádku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 18:40 Pazdo – Rozpad plutví
Zdravím,
Moj skalár pomaly pláva má rozpadnuté plutvy a vobec nepríjma potravu, chcel by som to sfotiť no ťažko sa to fotí, má takú tmavú škvrnu na chvoste a pri otvore má taký 1mm výstupok neviete čo to može byť ?? testy na NO2, NO3 v norme filter čistený každý týždeň,
toho skalára mám pol roka a ešte sa mi to nestalo, bol veľmi čulý.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 06:44 R Muž romant [27981] Re: Lukin
V separé nádrži bych použil Bactopur direct podle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 23:11 Muž Lukin [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím lidi,

je to círka týden a něco, kdy se objevily tyto příznaky (vypouklé oči, nežravost, nezájem okolí) u jednoho z mých skalárků.

Důkladně jsem vyměnil vodu v akváriu, tak či tak její zdravotní stav se nelepší :(...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 20:13 undatra – skalára,nemoc
Fotka k příspěvku Ahoj,může mi prosím někdo poradit? Zhruba týden se moje skalára drží u hladiny,kde trhavě plave proti filtru,občas se schová za kytku,jinak je prakticky na jednom místě,žádnou krupičku,plíseň a podobně jsem nezpozoroval.Teplotu vody mám na stálých 25 stupních a mám 240 litrové akvárko,které čistím jednou za cca měsíc až dva(záleží podle kalu na dně)No2 mám v normě,ph kolem 6.5,další 2 malé skaláry nic podobného nedělají,bílých výkalů jsem si nevšiml,akorát menší výstupek o pohlaví.Skalára je stará cca 3 roky,tudíž na důchod má ještě času dost..Mohu se tedy zeptat co mám dělat? :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2015 21:13 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Densi
Co mám cichlidy tak taky mění barvy a jak píše romant asi stres pokud to je jen barva. I můj L018 když byl ve stresu z předělávky tak byljako nějaký albín. Děla to hodně ryb. Jinak pestřenci jsou docela šmejdi to chce velkou nádrž. A nebo raději samostatně takové agresory. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2015 18:49 Muž Densi [40] - AmerikaRe: romant
Stres....je to možný, přede rokem mě jednoho skalára pokousal pestřenec - nebylo to sice nic hroznýho, ale skalár se z toho nevylízal.....Pestřenec je už také u sousedů.....
Tak snad to pomine....Přidám jim olšový šišky, aby měly "tmu". Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2015 16:26 R Muž romant [27981] Re: Densi
Stres, řekl bych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2015 15:28 Muž Densi [40] - AmerikaRe: kvietik
Fotka k příspěvku Dneska normálně žere i plave.....ale je fakt "trochu" jinej.....Jen jsem jim od včerejška zvýšil o stupeň teplotu (nyní 27 -28).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 19:54 Muž Densi [40] - Amerika
Fotka k příspěvku Ahoj, jeden skalár ze dne na den zpola ztmavnul....viz foto. Je to jak svislá dělící čára. Asi před týdnem přišel o kus ploutve - nevím, jestli byl souboj nebo se někde zaháknul....Normálně žere, ale začíná se trochu stranit hejna. Ostatní nanajky jsou "v normálu", nemáte s tímhle někdo zkušenost ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 16:43 R Muž romant [27981] Re: martisek101
Proto píšu o tom urychlení cesty na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 16:37 Muž martisek101 [2] Re: romant
Taky jsem o tom uvažoval nic jinýho mě nenapadlo, ale připadalo mi divný, že když chtěla, tak plavala normálně. S tím se asi nic dělat nedá co? Může se z toho dostat sama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 16:13 R Muž romant [27981] Re: martisek101
Možností je povícero, já sázím na načatej plynovej měchýř, takže pomalá cesta ke druhýmu břehu, tedy bych zvážil její urychlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 14:17 Muž martisek101 [2] – skalár na zádech
Ahoj, nějak se mi nepodařilo na intu najít co je s mým skalárem. Je mu asi 3/4 roku, celou dobu byl v pohodě, ale teď už je 3 dny v rohu akvária u dna postavený na hlavě a někdy je zády dolů, ale neleží na dně. Když ho vyplaším, tak normálně odplave, ale po pár minutách se zas vrátí...a ještě nežere.

Pokud někdo ví co mu je budu rád... ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 18:01 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: palko150
rad už jsi dostal mraky, tak se podle nich zařiď a čekej, nic jiného dělat nemůžeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 14:23 palko150
Tie 2 skalare co mam:Tak temu jednemu sa šupia šupiny a asi to bude nijaka bakterialna choroba neviete mi poradit čo robit?DAKUJEM.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 21:44 palko150 Re: romant
Hneď zajtra pôjdem do Bytče dokúpiť valisnerie a hygrophyly.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 39

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 36276x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5376?od=651