Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Skalára - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 21:46 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: baletka
Myslím že to tady někde psal LiborSprysl , krmit jednou týdně mraženým může být dost o hubu , rybě se v trávicím systému nevytvoří trávicí enzymy na to mrážo a může být zle , raději mraženým jako hlavní - suché jako příkrm , nebo ho vůbec nepoužívat.
přidej k tomu baktopuru baktotabs , pokud se rybě uleví a začne žrát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 17:24 Žena baletka [624] Re: romant
Já si to taky myslím. Pokud se do zítřka nezlepší, pošlu ji za tou rybou od Karmen. Ale teda štve mě to. Mám tam těch ryb šest, udělaly si stabilní páry (jako fakt, vytírají se několik měsíců výhradně věrně) a tahle dvojka vyváděla pravidelně mrňousy... a vůbec nevím, co se stalo. Jako koneckonců vlastně nevím nikdy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 17:16 R Muž romant [27982] Re: baletka
Tak je to střelba, udělala jsi asi nejlíp jak bylo možný. Podle mě ovšem ryba stejně půjde kukat, jak má takhle pootevřenou hubu směřuje ke druhýmu břehu. Tedy možná že se zmátoří, ale bude z něj zámora, toť můj názor. Ta ryba Karmen už je v rybím nebi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 17:10 Žena baletka [624] Re: baletka
No nic, tak zdejší mlčení jsem si vyložila jako souhlas - právě jsem aplikovala Baktopur direct v separé, takovou tu "intenzivní dávku" - tableta na 2l vody. Za půl hoďky to zředím na menší koncentraci a uvidím. Karmen, jak jsi to nakonec řešila Ty - nějak jsem to z těch postů nevyčetla. Zkoušela jsi léčit celé akvo, poté, co šla ryba rovnou pod nůž? Podle zkušeností s různými pokusy léčit všechno možné volím variantu přeléčit rybu zvlášť, a pokud se spraví, dát ji zpět do akva. Zbytek pozorovat a přemýšlet o přeléčení celého akva až pokud se vyskytne další problém. Co na to zkušenější oka??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 23:30 Žena baletka [624]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám zřejmě stejný problém jako Karmen - předevčírem vše OK, ryby těsně po výtěru, odjela jsem na víkend pryč, po návratu samice s vystouplýma očima, namáhavě dýchá, malá zarudlá tečka na hlavě, nežere. Ostatní ryby se vrhly na žrádlo, vypadají, podle mě, normálně. Teplota v těchto letních dnech stoupla na 28, údržba jednou týdně výměna 1/3, krmím pouze suchým a střídmě, a max. jednou týdně mražená koretra nebo patentka, odkalení cca 1x měsíčně, filtr jsem zatím od založení čistila jednou, když ve vodě začalo poletovat více bordýlku, než se mi zdálo vhodné. Druhé čištění filtru jsem si naplánovala teď, protože se mi znovu zdá, že je voda trošku zasviněná. Jedinou změnou za poslední měsíce bylo přitlumení osvětlení, protože se hodně moc dařilo ruduše. Jo a ještě jedna změna - asi čtyři výměny zpátky se mi přestal dělat bílý mléčný zákal, což jsem identifikovala jako nálevníka a byla jsem ráda, že konečně ustoupil. Okamžitě jsem dnes vyměnila třetinu vody, nalila hodně Torbenu, čekám, co zítra. Ale dost se to podobá té rybě od Karmen, břicho se mi zdá normální, výkaly jsem dnes nezachytila. Možná někdo zkušenější uvidí na fotkách více, než já. Pokud se to do zítřka nezlepší, tak bactopur direct? Separé nebo celá nádrž? Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 22:32 Muž Densi [40] - AmerikaRe: karmen1976
no jo..... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 18:59 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Densi
Vodu sem vymenila a rašelinovy výluh jsem tam taky nalila. Hned včera po "akci" sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 18:01 Muž Densi [40] - AmerikaRe: karmen1976
Je to "blbý", ale i po svých zkušenostech s léčením skalárů bych volil rychlý konec, vyměnil bych půl akva a nacpal tam nějaké řašel. výluhy. Bude líp........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 16:49 R Muž romant [27982] Re: Wendy2
Osobně jsem to nezažil, ale velmi důvěryhodný zdroj, tedy chovatel co se tím živý o tom, že rybu prostě a jednoduše při rozsvícení trefilo tzv. na místě, hovořil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2016 15:50 RAP Re: Wendy2
Ve starší literatuře je na "smrtelnou lekavost" upozorňováno. Osobně jsem se s tím nesetkal. Spíš bych řekl, že se ryba při úleku smrtelně zraní o sklo, dřevo či kámen.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 13:14 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Wendy2
Šokem pojit může
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 12:18 Muž Yirka [9118] Re: Wendy2
Nemyslím si....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 11:56 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)
zdravím,
může skalára pojít šokem při náhlém rozsvícení světla z úplné tmy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2016 21:48 Žena karmen1976 [362] - Amerika
Kluci, mam teď nějak přeléčit zbytek osazenstva ?.
Vymenila jsem alespoň dnes polovinu vody.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 23:13 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: karmen1976
Zákal většinou není, je to bakteriálního původu a léčba je v podstatě zbytečná. Občas se podaří antibiotiky oči napravit, stejně tak i nafouklé břicho, ale ryba stejně časem odejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 20:04 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: karmen1976
já bych osobně došel koupit akvahum nebo torumin a nalil ho tam tak akorát že nebude vidět na krok , a dal bych rybě dva dny - kam se to hne , a už si konečně pořiď karanténu, adekvátní velikosti rybám které chováš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 19:54 R Muž romant [27982] Re: karmen1976
Uspat a sledovat ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 19:53 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: MonterMonty
Každopadne ted řešim jestli přeléčit cele akva a čim. Jestli tim baktopurem direct, nebo ćim. Aaa nebo jestli Prouže uspat.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 19:49 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: karmen1976
jasně , nitrolebeční tlaky a oko leze ven- z velkou pravděpodobností ještě to oko lehce zaplísní - takže co nejpečlivěji dbát o hygienu v akvu , teď jen jestli je to opravdu namnoženými bakteriemi , na tohle mi lehaly ramky jak na běžícím páse , ale to jsou jiné hysterky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 19:34 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: MonterMonty
Koukala jsem na ty jeji oči. Tak má jakoby nateklé ty nadočnicove oblouky, samotné oko je bez zákalu .

S jidlem je to přesně u nich jak píšeš. Na tom se nic nezmenilo, jen ted do nich ještě dostanu už i sušeny koretry, ne jen mraženy a živý.
Mlady ty žerou vşechno.

Mam doma baktopur...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 19:29 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: karmen1976
to že neroste , bude nejspíše nedostatkem prostoru , pokud žere , nebude to ještě úplně v pr... asi se přikloním k Romantovi , přidal bych k tomu baktotabs - stejná účinná látka , jen se to rychleji dostane do těla , ale zas ty Tvoje čudly jsou na žrádlo dost opatrné, kdo ví jestli to vůbec budou žrát, akorát bych teda asi zvažoval celé akvo , karanténu adekvátní nemáš , když dáš rybu sólo do kýble nebo už čehokoli , bude to zbytečnej stres navíc - což může být ještě horší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 19:18 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: MonterMonty
Ryba se chova furt stejne. Žere , ted jsem jim dala mimooka a hnala se za nima jako diva. Nestraní se, vybarvenâ je ze všech nejlip, plave...ale konkretne u tehle pozoruju uz delši dobu že neroste. Druhý prouže jeste vyrostlo pomalu jednou tolik.
Výměny vody dělam pořad stejne. Deštovku pokaždé měřim, než ji naleju do akva . Stejnou davam i ke krevetkam a tam ji leju neředěnou od sameho zaćatku.
Zmeny v akvu teď žadny nejsou ani živoly z přírody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 18:37 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: karmen1976
No a co ryba ? žere ? straní se ? nějaké změny v akva ? v jídle ? třeba plankton z přírody ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.06.2016 17:24 Deepinpeat Re: romant
Romane podle mě zkušené oko reprezentuje RAP, který řekne, že je to průšvih. Oko které zjistí o co jde skutečně, to zjistí z parafínového bločku s obsahem zmíněné ryby, nasalámované po několika mikronech. To je oko, které se může skutečně vyjádřit. Já jen chtěl podotknout, že ne vždycky je tenhle stav nutně následkem nebo průvodním jevem bakteriální nákazy, nebo pokud je, tak stále ta bakterka nemusí být primárním onemocněním a ne všechny vodnatelnosti jsou infekční. Stejně tak, i když je většina onemocnění způsobena chovatelskou chybou, nejsou tou chybou způsobena všechna onemocnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 17:19 RAP Re: romant
Popravdě jen odhaduji. U mne to bylo v době, kdy došlo ke krátkodobému zhoršení kvality vody a navíc byli vytření Herosové.
Takže bez ohledu na výtěr jsem vyměnil 1/2vody a aplikoval lék a za dva dny znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 17:13 R Muž romant [27982] Re: RAP
Zeptám se i tebe Vlasto, co to podle tebe je? Bakteriální nákaza, motolice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 17:10 RAP
Pravdou je, že jsem se s tím jednou setkal. Dokonce se mi povedlo za pomoci antibakteriálního léčiva "vyléčit" příznaky. Bohužel krátce na to samice stejně padla.
Petro špatně neděláš nic, spíš máš malé akva. Ikdyž opatrně s tou dešťovkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 16:51 R Muž romant [27982] Re: Deepinpeat
Chápu, lidi chtějí slyšet zjednodušená řešení a oba dva se schodneme na tom, že ať se zde vysloví cokoliv, bude to vždycky jenom tip a názor od klávesnice. Jinak podle tvýho zkušenýho oka, jde o co? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 16:44 Deepinpeat Re: romant
No on ten exopthalmus může být způsobený třeba nádorem, otokem po traumatu, mykózou a kdo ví čím dalším. Takže považovat to za jednoznačný projev bakteriální infekce je podle mě až moc zjednodušený. Jak jsem napsal, pokud někdo chce udělat pro záchranu ryby co může, rozhodně at to s tím Bactopurem zkusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 16:29 R Muž romant [27982] Re: Deepinpeat
Už jsem takhle načatý ryby tím Bactopurem direct několikrát zachránil, když se bude jednat rychle, šance je opravdu velká. Jinak podle mě se o nějakou bakteriální nezdobu takto od stolu jednat bude, to oko je dosti výrazným důkazem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 16:17 Deepinpeat Re: karmen1976
Klíííd. Nemusí být nutně nic špatně, přinejmenším ne hůř, než je to v běžně provozovaném akváriu možné. Prostě občas i v mladém zdravém organismu může najednou dojít k nějakému selhání. Nemusí to nutně znamenat, že to bude infekční. Pokud to je bakteriálního původu, tak Romantův návrh může pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 15:47 R Muž romant [27982] Re: karmen1976
V separé nádrži aplikuj Bactopur direct, opravdu jenom direct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 15:44 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: RAP
A co to je ? coze
A co ostatní, leky ? Atd. To jako pridu o všechny ? A co delam špatně ? Sakraaa !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 15:35 RAP Re: karmen1976
To je hodně špatné, počítej s nejhorším. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 15:16 Žena karmen1976 [362] - Amerika
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosim o radu.
Během dvou dnů ji takhle vylezly oči, dýchá rychleji a jako by "kašle."
Na čumaku mâ červený flek.. ..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 17:42 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: romant
rybicky.net/nemoc/lymphocystis

Taky mě to zajímalo. Tak sem to sem dala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2016 16:55 R Muž romant [27982] Re: Rena
Vyhledej si pojem Lymphocystis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 15:49 Rena
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,mám čtyři skaláry a na jedné se něco vytvořilo. Prosím poradí někdo co by to mohlo být? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2016 09:37 Žena baletka [624] Re: wasilka
Ani nádrž 80x40x50 pro ně nebude vhodná. Někomu je daruj, někomu, kdo jim poskytne dobré podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 08:50 Muž janesik1xjakep [63] Re: wasilka
No, je to bohužel ve většině případů, jak ty říkáš. Nicméně, rozměry pro skaláry ( za předpokladu že mas obyčejné a ne alty), tak by měly mít výšku aspoň těch 45- 50 cm. A nádrž z vlastních zkušeností vím, že aspoň 200 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.05.2016 08:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: wasilka
A vy trubka, když se ptáte po sedmi letech vašich akvaristických počinů na takovou trivialitu... Stačí se naučit číst a nemusíte se ptát... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 08:30 wasilka Re: janesik1xjakep
Mam akva už sedum let, a nikdy žádný problém. Skaláry jsem nikdy neměla, tak jsem to zkusila a asi to není to pravý ořechový. Nicméně když jsem byla na jedné návštěvě, měli tam akva tak 50x30x40 a v něm ani jednu rostlinu, filtr valil na plný výkon, že ryby snad nemohli ani plavat a v akva 2 velké skaláry 1 závojnatka 2 parmičky nádherný 1 velkýho ancíka a ještě něco. Vypadalo to strašně, ale ryby byly zdravý. Tak jsem se odhodlala i já k nákupu. Jen tak ze zvědavosti, jaké akva je pro skaláry vhodné? Při koupi jsem prodejce o podmínkách informovala a samozřejmě nebyl problém. Skaláry mám z burzy, tak jsem si říkala "něco o tom ví". Jsou to asi bohužel jenom obchodníci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.05.2016 07:54 Muž janesik1xjakep [63] Re: wasilka
Není se na co ptát, ty rozměry jsou úplně nevhodné na skaláry + prerybnenost. A pokud na akvarko s takovými rozměry a takovými rybami nesahnes tři týdny, tak se to prostě musí projevit. Já vím, že jsem konstruktivně moc nepomohl, ale zopakoval jsem ti základní fakt, a je to i pro ostatní, aby si to konečně uvědomili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 07:49 wasilka Re: Mislow
Prezentace, to je na dlouho. Prostě mám akva 60x40x30. Obyč filtr, nic nepřidávám. Ryb tam je teď až dost, ale za 2 měsíce předělávám na 80x40x50. Ploutve asi budou z horší kvality vody. Ikdyž devilky jsou úplně ok. Ta díra byla původně jen flíček, který se zvětšil a teď je až do masa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 07:42 wasilka Re: romant
Ty ploutve snad budou tou vodou. Neměla jsem moc času a na akva jsem nesáhla 3týdny. Voda vyměněná, odkaleno, snad se to zlepší. Ale ta druhá měla původně bílí flíček, který se zvětšil a teď má otevřenou ránu. Mám ji bokem, dala jsem antimykotin a stále nic. Akorát se to nezvětšuje. Ryba je v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 00:25 Muž Mislow [304] Re: wasilka
Ahoj, dobry by bylo udelat prezentaci, potom se veci lepe resi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 21:39 R Muž romant [27982] Re: wasilka
Kvalita vody prvotně, nějaká avitaminóza, možná děrovka, ale to z těch fotek nedokážu posoudit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 21:37 wasilka – pomooooc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, koupila jsem si krásné skaláry, ale mám problém. Jedné se udělala díra nad okem a nehojí se. Začali se jim třepit i ploutve. Umí někdo poradit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 19:58 Muž PaYoch [134] Re: bwater
Ja nerikam, ze ta voda je spatna, ale chatari ji pravdepodobne vari na kafe a maximalne po ni muzou mit ridsi stolici, ale do nadrze bych bez blizsi znalosti zdroje vody nic nelil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.05.2016 19:06 Muž Yirka [9118] Re: bwater
Jednou zaprší a ty vždy stejné parametry rozhodně stejné nebudou....
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 39

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 36285x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5376?od=601