Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

AQUAR - testy na vodu

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
AQUAR - testy na vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2023 11:19 Muž Jozef [311] Re: Beastie
shop.aquar.cz/… napísať/zavolať, ak sa nikto neozve :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2023 10:44 Žena Beastie [314]
Nemohl by mi prosím někdo vyfotit návod na test Amoniak? Nemůžu to nikde najít a tady jsou lahvičky dvě a postupně a já si to nepamatuju. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2022 21:40 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: vaclav
Taky mám teď, žel špatný sad
Ale ještě jsem úplně "nezanevřel"...
(Kdyby elektronika na testování no3 nebyla tak drahá beru ji všemi deseti :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2022 18:35 Žena Twelfi [21]
Brodys napsal: Poslední dobou mi však vycházely poměrně vysoké dusičnany, cca 80 mg, takže následovala častější výměna vody, úprava krmení a stále žádná změna, po výměně dejme tomu pokles na polovinu a za dva dny to samé. Tak jsem objednal ze zvědavosti údajně lepší test od Sery a výsledek je 10 mg. Máte někdo zkušenost s tak diametrálním rozdílem? Udělám ještě pár pokusů a pak Aquar asi poletí do koše. ano
No sakra, a ja som už chytala paniku z tých výsledkov, keď som pre porovnanie testovala aj vstupnú vodu. Som myslela, že nás chcú otráviť :-D . Takže idú do koša a kupujem JBL. Ešte, že sa tu hrabem na fóre a objavila som túto tému. Ďíííík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.12.2020 22:16 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Brodys
Testy aqar jsem používal spoustu let, bohužel majitel zemřel a někdo to nouhau koupil a od té doby jsem se párkrát spálil a už mě to do baráku nesmí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2020 22:02 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Brodys
Já mám tenhle test od Tetry: www.hornbach.cz/…?
a přijde mi celkem ok. U dešťovky naměří 0, u pražské vodovodní vody kolem 20, u vody z nádrže něco pod 15, což by asi tak mohlo zhruba sedět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2020 21:55 Brodys Re: MonterMonty
Ok,proto se ptám. Jsem na začátku a právě jsem se spálil u největšího shitu na trhu a kdo ví jak to bude postupem času :-D Já si času vážím, takže být spolehlivý zest namočením do vody, beru, ale z principu těmhle 7v1 moc nedůvěřuji.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2020 21:30 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Brodys
U mně sera ukazovala v jakékoli vodě i z osmózy něco okolo 50mg - tak jsem hledal na netu, údaj z nějaké mapy- snad vodáren, v mém okolí psal 17mg NO3 , pak jsem dokoupil JBL a ono ejhle , ukazovalo to ke 20mg - v podstatě jestli je test zdlouhavý nebo ne , je pro mně irelevantní , podstatná je pro mé potřeby přesnost a to JBL i podle zdejších použivatelů splňuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2020 21:21 Brodys Re: MonterMonty
Sera má zdlouhavý postup,ale barvy jednoznačné. JBL má jaké výhody? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2020 21:03 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Brodys
Vyzkoušel jsem oboje Tebou zmiňované , po nelehkém a zdlouhavém přemítání jsem dospěl k názoru :
"ONLY JBL" palec potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2020 20:59 Brodys Re: afc1886
Ok, díky, uzavřeno. Nejsem zastáncem, že levné je špatné, ale tady to fakt nevyšlo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2020 20:57 R Muž afc1886 [14655] Re: Brodys
Ode mě už dávno letěl pryč a nejsem sám, však se podívej. rybicky.net/vyrobky/1906-test-nitrat-no3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2020 20:54 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Brodys
Tuhle zkušenost s tím testem zde udělali skoro všichni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2020 19:12 Brodys – Měření NO3
Ahoj, rád bych znal váš postoj k mému měření a zároveň se podělil o zkušenost s testy Aquar :-) Je mi jasné, že testy jsou orientační, ale člověk se od nich může odpíchnout. Od založení akva na celkem dobré recenze a příznivou cenu používám testy Aquar. Poslední dobou mi však vycházely poměrně vysoké dusičnany, cca 80 mg, takže následovala častější výměna vody, úprava krmení a stále žádná změna, po výměně dejme tomu pokles na polovinu a za dva dny to samé. Tak jsem objednal ze zvědavosti údajně lepší test od Sery a výsledek je 10 mg. Máte někdo zkušenost s tak diametrálním rozdílem? Udělám ještě pár pokusů a pak Aquar asi poletí do koše. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2016 07:16 Muž MarekS [16] - RostlinyRe: Pasr
Nejsi sám, já mám stejný problém, barevný přechod je tak plynulý a pomalý, z modré na modrozelenou, pak jakási zelená a pak zelenožlutá.. ne hodnotu si pak můžeš leda domyslet. tone Aquar ke mně domů už nesmí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2016 22:32 Muž Pasr [8] – Test KNK
Koupil jsem si test KNK a moc mi teda nepomohl. Čekal jsem větší barevný přechod z modré na zelenožlutou. Je to jak když míchám barvičky. Modrá+žlutá.. vzniká zelená. Žádná větší reakce zde rozhodně není. Viděl jsem některá videa u jiných značek a ta změna tam byla razantní. Přesnost 0,2N rozhodně nedokážu posoudit. Měl jste někdo stejný problém nebo jen tento test nedokáži správně vyhodnotit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2016 12:41 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kvik
Hodně let jsem tuhle značku používal, bohužel od té doby co původní majitel firmy umřel ty testy ztratili na kvalitě. Naposledy jsem si koupil test na KH a řekl bych že v lahvičce byla obyčejná voda. Test neukázal nic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 10:16 Muž Kvik [6] Re: zekon
Tento problém mám stejný, nepoužitelní test Aquar NO3 - ukazuje nesmysli!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 08:32 zekon – Nic moc
Tak jsem zkusil od Aquaru NO3 test a podle mě je to k ničemu. První výsledek 40mg/l, zděšení. Nicméně jsem změřil vodu, která má být kojenecká, a prý min. 10mg/l i když deklarovaných je max. 2,8mg/l. Destilovaná voda 0, takže aspoň tak :) Po 14ti dnech, kdy jsem přestal hnojit NO3 změřeno a opět 40mg/l. Takže bych to tipl na nepoužitelný šmejd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 23:38 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jirkaass
Ano kolik kapek do změny barvy, tolik karbonátové tvrdosti dkH jestli se nepletu. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 23:21 Muž Jirkaass [35]
Zdravím možná se zeptám uplně hloupě ale trošku jsem se do toho zamotal. Mám doma test od aquaru "Test KNK (uhličitanová tvrdost)" potřebuju zjistit dKH tím testem to zjistím nebo ne ? :) Děkuji ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2016 20:14 Kulisek Re: NadaS
1: nakapeme 5 kapek testu do zkumavky. 2: 4ml vzorku vody. 3: po 3 minutách určíme obsah NO2 podle barevné škály a stupnice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 13:13 NadaS – Test dusitany - návod
Ahoj neměl by tu prosím někdo test od Aquaru na dusitany a nehodil by mi sem návod?? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 21:20 Muž j0hny [86] Re: otano
nepochopil...
Myslel som ci ta biela flasticka neni z vyroby omylom naplnena reagentom pre NO2. Kde by ti to aj sedelo... Vyssia koncentracia NO2 - cervena, nizka koncentr. - ruzova, velmi nizka - oranzova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 20:21 Muž otano [0] Re: j0hny
NO2 tabuľka to nebude, lebo nemám test na NO2 :-D
Riedil som aj destilkou a porovnával, ale stále to bolo slabo ružové. Neriedené to bolo sýto červené... Zaujímavé je, že po prvom pridaní PMDD mi na druhý deň NO3 už bolo normal merateľné, bolo to do oranžova, hodnota cca 35 mg/l. Vie mi niekto vysvetliť tento pokles na merateľné NO3? Sneh a dažďovú vodu som neskúšal, nakoľko je u nás sucho. Ale zajtra má snežiť, tak to zo srandy čeknem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 15:06 Muž j0hny [86] Re: otano
Tak bud to je test na NO2 a mas popletene tabulky, alebo mas NO3 nad 40mg/l.
Skus meranu vodu zriedit destilkou, alebo odmeraj parametre cerstvej dazdovej/snehovej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 13:50 Muž otano [0]
tatas napsal: Test NO3 není moc přesný a výsledné odstíny měřeného vzorku jsou úplně jiné než podle čeho se má porovnávat....Tiež neviem určiť podľa ich farebnej škály hodnotu. Mne vychádza svetlo ružová. Ale taká farba na porovnávacej škále nie je. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 21:15 Muž drsnake [12] Re: drsnake
napadá mě, není problém v tom že v tabulce barev aquar ph testu ani modrá není? našel jsem jeden test ph testů kde je foto i testů a nahodile jsem narazil že občas někdo řešíže mu to taki nejde v těma co ani nemaj modrou v tabulce.jako akvin nebo ben

Myslel jsem že ta bromthymolová modř je ve všech testech, ale když to neumí ani modrou barvu?
testy zde
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 20:14 Muž drsnake [12] – ph test-dropchecker
ahoj, koupil jsem test pH 4,0 - 9,5 a chtěl jsem ted použít do testu na CO2. ale po pár kapkách je voda do dropcheckeru žlutá. vodu jsem testoval a měla by být namíchaná na 4dKH(po 4 kapkách zežloutla-test Tetra KH)
když byla voda 6dKH bylo do zelena
máte něco zkušenost s tímto testem a jeho použitím do dropcheckeru?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.03.2013 11:25 host Re: Karel z Tábora
Tady studuj:
maniakva.sweb.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 10:54 Muž Karel z Tábora [21] Re: romant
Takže pokud tomu rozumím správně tak Když mám hodnotu 2°N znamená to že mám tedy že mám hodnotu KH 2?Kde zjistím jaké hodnoty jsou dobré a jaké špatné?Díky za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.03.2013 09:51 R Muž romant [27983] Re: Karel z Tábora
Divné to není, neb papírky jsou hóódně orientační, věřil bych daleko více hodnotám naměřeným kapkovým testem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 09:27 Muž Karel z Tábora [21] Re: Toník
Právě mě zaráží na na lakmusových papírkách jsem měl KH 6 a teď že bych měl KH 2?To je divné ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2013 08:44 Muž Toník [396] Re: Karel z Tábora
Nejčastěji používanými jednotkami pro KH v akvaristice jsou právě °N (německé stupně). Takže vaše voda má (jak píšete - nejspíš) ty 2°N. :-)
V neakvaristické praxi se používají obvykle mmol/l, kde platí, že 1 mmol/l = cca 2,8 °N.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 08:19 Muž Karel z Tábora [21]
Ahoj koupil jsem si testy od aquaru vše ok ale nějak mi nejde do hlavy jak zjistím KNK?Podle toho návodu jsem z toho jelen(Matematika mi nikdy nešla).Podle toho co jsem zjistim mám nejspíš 2°N ale jak to převedu na jednotky KH?Buď jsem blb a nemyslí mi to nebo fakt nevim.V téhle chemii jsem začátečník.Dík moc za rady ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 12:13 Žena ustavprochore [567] Re: matlala
Tak to pak asi jo, tady v Č. Budějovicích to mají i "supermarketové" zverimexy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 12:06 Muž matlala [798] - RostlinyRe: ustavprochore
problém je to, že to bězně neseženu v obchodě u nás a z e-shopu to díky poště vyjde nastejno jak sera. Pal jsem i dotaz na aquar, tak uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 12:00 Žena ustavprochore [567] Re: matlala
Stejný problém se stejným testem. :-O Sháníš-li něco levnějšího, zkus tohle: rybicky.net/vyrobky/263-ben-test-ctut , k orientačnímu změření alkality a tvrdosti by to mohlo stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 23:13 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: matlala
Koupil jsem si od nich test KNK mě zase nezmodral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 22:43 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Silent
a to jsem chtěl vzít všechny, co používám od nich za lepší ceny, které nabídly našemu spolku. Plánovala se objednávka na konferenci ve Žďáru koncem dubna. Asi si to rozmyslým a budu používat seru, sice drahá, ale snadno sehnatelná. pH test stejně nepoužívám, mám kontroler a plánuju ještě na ostatní akva a měření mimo domov u známých elektronický pH metr.
Takže jen NO3 vemu, NO2 jsem zatím neměl potřebu měřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 22:15 R Muž Silent [5949] Re: matlala
Některé testy od Aquaru jsou čím dál tím horší. Test na alkalitu mi taky nefungoval a to jsem zkoušel několik šarží. Za starých časů (když byl ještě na živu starý pán Rejfíř) jsem s těmito testy neměl nejmenší problém. Bohužel v poslední době se problémy s testy nějak množí. I když testy na NO2 a NO3 stále patří k těm kvalitním ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 21:54 Muž matlala [798] - Rostliny – KNK
ahoj, tak jsem sk všera koupil test na alkalitu od aquaru, testuju, testuju o on je vadnej. Trvanlivost snad ještě ok,v návodu je 1 rok a na krabičce 2 roky, výroba 10-11-2011. Zkoušel jsem už i destilku a víc zdrojů a nic, test je furt modrý a nepřebarví se.
Jsem sám nebo je nás víc? Sid mi říkal, že mu taky kdysi blbl.
Byl koupený na burze v Brně, takže reklamace nebude možná a těch 80,- za není tolik.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 18:09 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Michaldvd
nesrozumitelné to není, jakou měly ty kádinky barvu jsem neviděla tak ti to těžko řeknu jistě
3 lidi ti tady tvrdí že je to napsaný v druhým řádku a ty stejně nevěříš, pak dej vědět co ti odepsali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 18:02 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: katterinecka
Mal som namysli tú v druhom riadku, ktorej zodpovedá hodnota 20mg/l ;-)
Je to celé také nezrozumiteľné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 18:00 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: katterinecka
jestli není nedorozumnění v tom kterou tmavěoranžovou máš vlasně namysli
mohlo by to být tak že je koncentrace cca 30mg/l, při prvním měření vyšla červená, při druhým naředěným ta prostřední oranžová -> výsledek 20-40mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 17:59 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: katterinecka
No tak tam malo byť svetlá oranžová som sa pomýlil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 17:53 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Michaldvd
vyšlo ti to dobře jen se díváš se na špatnej řádek, měril si s tím naředěným tak se díváš na řádek 2 a tmavě ornažová je 40mg/l, ne 20, nic počítat nemusíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 17:52 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: xnor
Písal som do Aquaru tak som zvedavý na odborné vysvetlenie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2012 17:49 Muž xnor [71] Re: Michaldvd
Pokud se naředí vzorek 1:1 měla by vyjít polovina. Takže když bylo naměřeno 40mg na stupnici 1 , tak po naředění 1:1 by mělo vyjít 20mg na stupnici 1 a 40mg na stupnici 2. Předpokládám, že výrobce posunul barevnou škálu pro ředění vzorku pro vyšší koncentrace. Alespoň to z návodu vyplívá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 16:20 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: smik
Mňa to práveže vôbec neprekvapilo. Prvý krát ako som už písal som nameral 40mg/l. Zo zriedenou vzorkou 1:1 20mg/l je to vlastne polovica čo dava zmysel. Mňa len zaujíma koľko mám toho vlastne v čistej akva vode.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 6772x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2361