Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Testy vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Testy vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 21:10 R Muž romant [27987] Re: pindruskaP
Já jsem Tě s tím dnem nechtěl ještě více stresovat, ale když už s tím Honza začal, tak vem pár těch bílejch kamínků a hoď je do octa a pokud to bude šumět, tak to bude opravdu chtít se nad tím dnem zamyslet, už jsem se několikrát setkal s tím, že na fotce to vypadalo na mramor, ale ve skutečnosti se ukázalo, že to mramor není, ale to ověříš tím octovým testem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 21:05 R Muž Silent [5949] Re: pindruskaP
Já bych se zamyslel na tím dnem v nádrži. Tyhle substráty obsahují drcený mramor a ten většině rostlin moc neprospívá a může být jeden z důvodů vyššího pH. S tímhle dnem se to musí umět a já osobně bych si ho do nádrže nedal. Zlatý betonářský písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 21:02 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: Haimdol
TAdy se pořád psalo o různých hodnotách vody, tak jsem to šla zkusit... Rostlinek jsem měla víc, ale buď se neuchytily nebo mi hned mladé lístky požraly rybky... Počet ryb mi byl tehdy schválen a spíš ubývají než přibývají... Taky se mi nezdálo, že jich tam má být tolik..ale prý na 145l to chce 'hejna'.Nedávno se mi chtěli množit rájovci, ale jikry byly sežrány, zato ancistrusáčci se množí pořád ;-)
Voda vyměněna, Nitrivec nalit...tak uvidím, co zítra.. Děkuji moc za reakce!!!!
love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2012 20:57 R Muž Silent [5949] Re: pindruskaP
Doporučuji buď české cenově dostupné testy od Rataje a Aquaru, nebo dražší, ale dobré Sera, případně JBL. Ovšem raději bych se zaměřil na prostředí v nádrži.
Edit: Roman má naprostou pravdu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.02.2012 20:56 R Muž romant [27987] Re: pindruskaP
Testama to není, ten problém je jak již psal Honza a jak ho já doplním, taky v nesprávný péči o akvárium, jak jsme komunikovali přes SZ, takže neinvestuj do dalších testů a ty peníze dej raději do posílení rostlinstva, což bude pro akvárium větším přínosem, než další možná ne zcela přesný naměřený hodnoty, čímž netvrdím že jsou všechny testy na nic, ale jejich vypovídací schopnost je mnohdy pouze orientační.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 20:53 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: Haimdol
Tak jsem vyměnila půlku vody a uvidíme, co dál... Děkuji za rady.. Pokouknu se po jiných testech..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 19:45 R Muž Silent [5949] Re: pindruskaP
Já bych řekl, že pokud se jedná o tvou nádrž "Moje první velké akvárko" tak ta voda není nejlepší. Za prvé nádrž je ještě "mladá", pH je pro dané ryby příliš vysoké, totéž platí i pro NO2 a vzhledem k výši pH bude problém i s NH3, je tam málo rostlin a navíc je nádrž dost přerybněná. IMHO si zakládáš na budoucí problémy. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 19:29 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: Haimdol
Takže podle výsledků testu mám vodu asi dobrou? a problém bude jinde??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 19:13 R Muž Silent [5949] Re: pindruskaP
Ne, ne. Testy od Hagenu (Nutrafin) jsou dobré. V přesnosti měření patří mezi ty lepší, ale i tak je třeba je brát s rezervou. Výsledky tvého měření by měli odpovídat přibližně opravdovým hodnotám. Nicméně narážím na to, že složení testů v tomto balení není zrovna nejšťastnější. Jak jsem psal, úplně stačí mít základní sadu nejfrekventovanějších testů na nejvíce měřené veličiny a to ph, KNK a NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 19:07 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: Haimdol
Takže podle tohoto testu se dá nebo nedá řídit??
Mám tedy některou hodnotu moc divnou??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 19:03 R Muž Silent [5949] Re: pindruskaP
To sice jsou dobré testy, ale v nepraktickém složení. IMHO je ideální složení základních testů pH, NO2, alkalita. Což je dostatečné. Případně je možné později dokoupit testy na celkovou tvrdost a NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 18:56 Žena pindruskaP [3] - Tetry
Nutrafin Essential mini master test kit
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 18:49 R Muž Silent [5949] Re: pindruskaP
pH by bylo ideální kolem 7. Ještě dotaz. Čím bylo prováděno měření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 18:46 Žena pindruskaP [3] - Tetry
OK, měnit vodu... :-(
A PH vám přijde v poho???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 18:44 R Muž Silent [5949] Re: honzaprouza77
To se hádej jak chceš. Já psal o NO2. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 18:43 Muž honzaprouza77 [18]
Haimdole, nechci se hádat, ale NO3 by mělo být měřitelné, jestli člověk chce aby mu šli rostliny, nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 18:41 R Muž Silent [5949] Re: pindruskaP
Neznám situaci tvé nádrže, ale hodnoty NO2 by měli být neměřitelné, totéž u NH3. Zvláště při poměrně vysokém pH. Prováděj častější výměnu vody, klidně denně 1/3 objemu a uvidíš jestli se situace stabilizuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 18:34 Žena pindruskaP [3] - Tetry
Ahojte!
Prosím, potřebuji pomoct!! Začaly mi umrat rybičky...za tyto 2dny už třetí.. :-(
Pořídila jsem si sadu na testování vody, ale výsledky jsou tam divně popsané...
Vyšlo mi:
PH 7,5 - 8
NO2 - 0,1
NO3 - 5
NH3, NH4 - 0-0,6
Prosím, poradíte mi, co je špatně?? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 20:24 jogr
Tak všem děkuji za rady a tipy -jste opravdu hodně ochotní :-D! skončilo to tak že jsem si obstaral kompletní rozbor vody-pro jistotu.
Tak ještě jednou dík
Ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 19:03 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: katterinecka
o.k. a jsme zas na začátku :-D . Jen jsem se snažil nastínit, že nic není jen černý nebo jen bílí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 18:58 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: scorpion075
otázkou bylo jaké paramtery vody musím nezbytně znát, a na to jsem odpovídala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 18:31 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: katterinecka
Částečně s tebou i souhlasím. Někdy se z toho dělá větší věda nežli je zapotřebý. Ale na druhou stranu záleží zda chceš zůstat u "nenáročných" ryb, či postoupit do dalšího levelu a zkusit chovat i rybky se specifickými požadavky a popřípadě je i množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 18:10 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jogr
Já vždycky chtěla jižní ameriku, samý rybky do měkké vody a v Brně je docela tvrdá. Tak jsem měla nenáročné tetry a v pohodě se jim dařilo. Teď jsem si zajistila měkkou vodu, ani nevím kolik přesně má. Testy mám koupený ale nepoužívám. Test na NO2 a NO3 asi ani nefunguje tak jsem ho pak už nikdy nepoužila. A všem mým akvárkům se daří, občas vyměním vodu, a když je nějakej problém tak vyměním vodu hned ;-) zvlášť když už svoje akvárka znáš tak už testy nejsou potřeba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 17:12 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: scorpion075
tak zrovna tlamovci podle mě nejsou ryby pro člověka co vůbec neví jakou má vodu ;-) ale takový ty obvyklý rybky co si člověk do začátku pořídí většinou zvládají velké rozmezí paramterů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2012 17:00 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: katterinecka
Rovněž nejsem žádný vědecký pracovník co potřebuje vše mít změřeno na setinu přesně, ale je sakra dobrý vědět do jaké vody ryby dávám. Mohl bych klidně své tlamovce nacpat do vody vhodné pro amazonku, která mi teče z kohoutku, a počkat až postupně začnou chřadnout. Pak začít hledat chybu, ptát se akvaristů v okolí(pokud nějakého najdu). Ale to mi přijde jako dost brutální způsob jak se učit akvaristiku a nakonec stejně skončím u těch testů. V horším případě skončím s akvaristikou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 16:54 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: katterinecka
Já se spoustu let obešel bez testů a vše fungoval na výbornou. Rostliny (pouze kryptkoryny červené) rostly i se spoustou mušlí, deseti rybama a filtr vydržel bez čištění víc jak půl roku. Teď jsem na tom tak, že rostlinám se moc nedaří, ryb mám moc, filtr čistím každé tři týdny a měřím hodnoty. Takže rada je asi taková, hodně rostlin, přiměřeně ryb, raději míň a měřit fakt nic nemusíš. Častý úhyn vypozoruješ a že přestaly růst rostliny si všimneš. Dokud se daří, tak bych nic neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   31.01.2012 16:45 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: scorpion075
s nadsázkou to nebylo ;-) samozřejmě je lepší zhruba vědět jáká ta voda je, ale nemusí to být ani konkrétní hodnoty. Třeba tvrdá nebo měkká, jestli je tam moc dusičnanů...To se může člověk zeptat klidně akvaristů v okolí jestli mají s něčím problémy.
Ale někdy je lepší naopak nevědět nic, když všechno funguje, než řešit vysoké pH atd. když se ani s akvárkem nic neděje.

Rozhodně si nemyslím že jsou testy nebo nějaké přesné hodnoty z vodárny nutné, skoro všechno se dá vyporozovat na chování ryb, růstu rostlin...a chybami se toho člověk naučí nejvíc. Ale taky nejsem proti názoru Haimdola že nějaké ty testy se hodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 16:34 jogr
Rostlinky:kryptošky,malokvětku kubu,malokvětku drobnokvětou,trhutku a sagitárii.
Živočichové:SAE,Pancéřníček skvrnitý,Neonka červená,čichavec Perleťový,Zebru a možná taky plže Brotia Pagodula,, palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 16:28 R Muž Silent [5949] Re: jogr
Nejsem sice rostlinkář, ale viděl bych to tak na pH 6,5 - 7,0 alkalitu cca 5°KH a dusitany neměřitelné. Hodnoty jsou orientační jen aby ses měl od čeho odrazit :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 16:26 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: jogr
Rozhodně neotravuješ, ale univerzální návod na tohle asi není. Záleží jaké druhy chceš pěstovat :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 16:24 jogr
A ještě jeden dotaz jak moc zásaditá a tvrdá by měla být ideální voda pro rostlinné akvárko? a kolik by v ní mělo být dusitanů?
Děkuju a omlouvám se za otravování
PS:Tu nadsázku jsem pochopil :-D byla to reakce na Honzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 16:08 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: jogr
katterinecka to jistě myslí s nadsázkou :-D , je dobré znát hodnoty jak psal Haimdol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 16:06 jogr
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 16:04 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jogr
nezbytně nepotřebuješ znát nic ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   31.01.2012 15:55 R Muž Silent [5949] Re: jogr
Nezbytně není to pravé slovo, ale osobně doporučuji znát alespoň základní hodnoty pH, alkalitu a dusitany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 15:47 jogr
Zdravím,
Prosím jaké vlastnosti vody musím nezbytně znát?
dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 15:38 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: Michaldvd
Díky moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 23:13 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: MajkaK
Skús test na NO2 prípadne NH3NH4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 21:52 georgeczk2
Mam doma PH test JBL,Sera,Tetra...změřim vodu v akvárku a ejhle,sera a jbl ukazujou 7 a tetra 7,5...To nemluvim o tom,že sera a jbl stačí 3 a 4 kapky,ale tetra 7.Tak že,ten od tetry je hned fuč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 21:03 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: deCORF.OBRAEN
Jediná změna, která mě napadá je, že před 14 dny mi odešlo světlo, které jsem poslala na reklamaci a tak teď svítím jen lampičkou. Paradoxně bych řekla, že od té doby, co se tohle děje, jsem ještě zvýšila péči o akvárium - častěji měním vodu, vzduchuju... A dneska zase jedno úmrtí. Parametry vody neznám, proto jsem se tu ptala na nějaký kvalitní testy, je jichu tu nepřeberné množstí a já nevím, jaké vybrat. Taky nevím, na co všechno klást důraz...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 20:44 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: MajkaK
čo parametre vody?..alebo robila si nejaké zmeny v akvarku,.niečo radikálne?..alebo niečo čo si v minulosti robila inak?..v profile máš toho napísane dosť málo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 20:42 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: deCORF.OBRAEN
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 20:18 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: MajkaK
jedná sa o toto akvárko? rybicky.net/nadrze/12936
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 20:13 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky
Dobrý večer,
posledníc pár dní mám problémy s krevetkami red crystal. Den po dni odcházejí a já nevím, proč. Všechno ostatní už jsem vyloužila, zbývá jen kvalita vody. Dost mě to zaráží, jelikož teď měsíc byly ok. Přesto chci přeměřit parametry vody. Co mám měřit a jaké testy byste mi doporučili? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 17:24 Muž honzaprouza77 [18]
JBL je super :) ozkoušeno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 17:20 Muž Shrimpman [36] Re: Haimdol
To jsou pálky coze dík. Asi se obejdu bez toho :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 17:06 R Muž Silent [5949] Re: OP
shop.miga.cz/… shop.miga.cz/… shop.miga.cz/… kdo chce kam pomozme mu tam :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.01.2012 17:04 jogr
Proč chceš papírkový?! jsou docela dost nepřesný! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 17:03 Muž Shrimpman [36] – Multitest
Poraďte mi prosím nějaký papírkový multitest, jediné co jsem našel je Dajana 3v1, bych chtěl těch hodnot více. Je mi jasné, že je to jen velmi orientační.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2012 15:46 Muž xnor [71] Re: Michaldvd
1 mg PO4 = 0,326 mg P

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 41946x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/423-testy-vody?od=1001