Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Testy vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Testy vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2011 11:00 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Tudy
Ale pokud každý ukáže jinou hodnotu jak je psáno níže (nové kecy mam nahoře), tak je mi delší trvanlivost na prd. Pokud tomu budu věřit, tak chci nějakou hrubou přesnost a ne dva různé testy a dva různé výsledky. Ono by se toho docílit dalo, ale mam obavu, že cena by byla úplně někde jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2011 10:53 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Zoidik
Kapkové obecně budou drobet přesnější, ale hlavně trvanlivější, než papírkové...
Pozorováním se dá naučit mnoho, ale toho času ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2011 10:27 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Tudy
Když jsem byl v Hornbachu Olomouckém, tak mi nějaké takovéto lakmusy nabízely kolem 400Kč a zdálo se mi to hodně, jak to tak čtu, udělal jsem dobře, že jsem nekoupil. Měřit vodu hodlám aspoň orientačně, ale vybrat si nějaký spolehlivý test s dlouhou výbrží bude docela obtížné. Jeden doporučuje Rateje, druhý JBL, třetí Sera, další Tetra. Nejvíc se mi libí asi test "co vidím" jak píše Kamlistrom. Nastudovat si jevy které provázejí nedostatky/přebytky/otravy určitých látek a snažit se korigovat podle tohoto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2011 10:19 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: seic
pH mi zpočátku podměřoval o 1 (ve srovnání s kapkovým JBL a údaji z vodárny), nyní je barva mimo stupnici. KH zpočátku 3-6, nyní <3. Mám ho 1 rok, v zavřené tubě. Těch 50 papírků při 1x týdenním měření člověk ani nevyužije, rychle to degraduje, jak jsi psal a cena není nejmenší (400 Kč,-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2011 09:20 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tudy
- jak stary mas ten JBL 5in1 test? nekde na netu jsem videl zminku o rychlem starnuti tech "lakmusovych papirku"
- mam ho 3mesice a ph, gH, kH ukazuje stejne jako kapkove Ben testy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2011 09:00 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Tudy
S tím JBL máš pravdu, podle tohoto testu se PH fakt nedá určit ani přibližně...podle barvy co mi vychází mám PH 5 a spíše méně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2011 08:47 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: seic
U mě to je naopak. Po zkušenostech s papírkovým testem JBL 5in1 jsem přešel na kapkové od Rataje.

U JBL 5in1 celkem věřím NO3 a NO2, GH je hrubý odhad a další hodnoty - KH+pH ukazuje nesmysly - barvičky zcela mimo stupnici.

KH kapkový od Rataje mi ukazuje 8 a JBL <3 (nejbližší odstín). Vzhledem k tomu, že dávkuji CO2 by mi už dle JBL dávno významně spadlo pH v akvárku a to se neděje.

Je pravda že 5in1 je hodně rychlý, ale také hodně nepřesný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2011 08:44 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Deathbull
- ja po zkusenostech s Ratej testy presel na JBL 5in1 - clovek za minutu vi alespon 5 zakladnich veci o vode v Aq
- ted uz jen shanim presny test na NO3, vrta mi hlavou, co pouzivaji na zapad od nas, ze pisi na netu hodnoty NO3 ne v radech desitky mg, ale jednotlive mg :-)
- mate nekdo zkusenost s presnosti tady dostupnych testu NO3? umi tohle Sera/JBL/Tetra/Prodac?
diky za pripadne info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2011 08:04 Muž Roby [17] Re: Deathbull
Některé testy od JBL používám a jsem maximálně spokojený. Výborný je NO2, NO3, pH 6,0-7,6 a PO4 sensitive, který v tom kufříku asi nebude. Předpokládám, že tam je obyč. s hrubě odstupňovanou baravnou stupnicí. Testy na tvrdost vody GH a KH jsem taky vyzkoušel, ale vrátil jsem se k úplně stejným testům od Tetry. Dávkování a dokonce i barvy ident. roztoků jsou stejné, ale u Tetry levnější. Dále používám test Fe od SERY a test pro stanovení hladiny volného CO2 od Tetry, myslím že je to o něco přesnější, než přepočítávání přes tabulky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2011 01:15 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: ČichavecTom
U tech ras je to kolikrat tezko,staci kolikrat jakykoliv vzajemny nepomer cehokoliv a zacnou rust(svetlo,ziviny,Co2,pohyb vody,osadka,koreny)vsak to znas a potom je tezko nekdy hledat kde je chyba,ja mam vysoke PO4 a i No3 a ras pomalu(zaplat panu bohu)a to pouzivam EI Dosing od Tom(a) Barr(a)a tam se to merit nema vubec,uz z toho potom clovek blbne!! :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2011 23:51 Muž Kyssi [1]
Testovací PH roztok si budu teďka zkoušet vyrobit - z červeného zelí, kdyžtak dám info jak to funguje.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2011 23:45 Muž sia333 [1] - CichlidyRe: Deathbull
Já se taky osobně přikláním k JBL, toť má zkušenost s různými testy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2011 23:25 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Kamilstrom
já mám za to, že tím měřením se dá spoustě chyb předejít.
Pokud mi začnou bujet řasy, budu těžko hádat čím to je bez změření parametrů vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.09.2011 22:38 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: ČichavecTom
...nebo taky "radsi nemerit nic a vice se divat do akvaria a poucit se z vlastnich chyb"... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2011 22:10 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Kamilstrom
toto dává vzniknout novému akvaristickému pravidlu "jednou měř, dvakrát koukej" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2011 21:44 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: ČichavecTom
K te destilce,mozne je vsechno a nelze spolehat na nic,v tomhle pripade radeji nic nemerit a plne spolehat na to co vidim v akvariu(jak si uz zminil)! A referencni roztok uz mi ukazoval take blbe!!! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2011 21:32 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Kamilstrom
předpokládám že referenční roztok který dávájí k testům (rataj) je dobře namíchaný a je možné ho použít? coze

Asi není nutné míchat celou škálu různých koncentrací, ale namíchat si to čemu se chci přiblížit a pak porovnat s tím co mám v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2011 21:19 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Kamilstrom
Osobní zkušenosti, porovnání s laboratorními testy a testy jiných značek o kterých vím že měří přesně...

Referenční roztok je fajn, ale jedině pokud máte 100% jistou že ta destilka, ze které to mícháte je vážně "čistá" či reverzka funguje jak má-už jsem řešil dost případů, kdy se majitelé akvárií na tohle zcela spolehli a zcela slepě pak věřili tomu co řekli testy a nehleděli na reakci nádrže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2011 21:10 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: ČichavecTom
Musis si pripravit referencni roztok(treba z KNO3 a Destilky/RO vody)ten presnem pomeru namichas na 5/10/20/30/50 nebo 100ppm a to pouzijes misto akva vody a testujes,vysledek porovas z barevnou skalou u testu a vis zac si zaplatil!!!! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2011 20:46 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: vóťa87
Jak si na to prisel(bez nejake kalibrace),ze meri presne??? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2011 20:43 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: vóťa87
Tak to je přesně reakce co jsem potřeboval, potvrzení výběru a ubezpečení o kvalitě Rataj testů, se kterými skutečně spokojený nejsem.) Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.09.2011 20:07 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Deathbull
Z těch co uvádíte, tak by v úvahu přicházeli jedině JBL-mají poměrně přesnou stupnici a z osobní zkušenosti měří vcelku dobře i bez nějaké kontrolní kalibrace...Jinak z toho celého kufru pro sladkou vodu využije člověk jen část testů.

Ratajovy testy bohužel musím hodnotit jako nejméně přesné-navíc i časově samotné vyhodnocení trvá dlouho a třeba u Foskolu nedostávate jako výsledek přímo obsah PO4...

Osobně používám testy Salifert-které často používají akvaristi na "moře" , bez kalibrace fungují přesně a rychle...Jsou pak i přesnější, ale o těch ani nemluvím, protože cena už je někdě úplně jinde... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2011 19:55 Stistko Re: Deathbull
Joo takhle :-) No je fakt že já jsem na tom obdobně - max. PC a akvo a stejnak si to vyberu radši sám. I když bych radši, aby mi platili věci na auto smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2011 19:53 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Kamilstrom
co přesně myslíš tou kalibrací?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2011 19:50 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Deathbull
LaMotte jsou jedny z nejpresnejsich(podle rscenzi),ale silene drahe a stejne budou potrebovat kalibraci,takze koupit levne a kalibrovat!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2011 19:48 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Deathbull
vyhozený prachy, ale dělej jak myslíš... budeš mít doma jiný tuny hovadskejch testů. Tak alespoň budou mít všechny stejný etikety potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2011 19:42 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Stistko
Mno...stejně to platit nebudu, zase to dostanu darem...mě se dají koupit věci jen k počítači nebo k akváriu, ostatní by známí asi těžko zaplatili :) A tyhle věci si člověk prostě musí vybrat sám....sice nebude překvapení, ale bude www.zoohit.cz/…

Se slevou pro nové zákazníky (emailů mám dost :-P ) to vyjde docela slušně a hlavně!!! budu moci vyházet ty tuny hovadských testů co mám doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2011 19:00 Stistko Re: Deathbull
Čus...mám kufřík od Sery...teda ta "částka" byla nehorázná...i když pořád levnější, než kdybych si to všechno nakoupil zvlášť. Ale abych se ti přiznal, tak měřím "jen" proto, že to mám (a spíš si při tom připadám důležitě) :-D Co jsem slyšel od akvaristů, tak Sera je víceméně nejpřesnější (přesto pořád jen orientační).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2011 18:56 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Deathbull
já jsem řešil před časem podobné dilema. Nakonec jsem koupil všechny kapkové testy od rataje, což vyšlo levněji než sada a s přesností jsem spokojen - je orientační stejně jako u všech ostatních kapkových indikátorů. Tam asi nikdo nic světaborného nevymyslí.
Zbytečné utrácet za předraženou Seru nebo Tetru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2011 17:56 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Zdravím, prosím o radu. Chci si koupit kompletní kufr s testama, zajímá mě názor někoho kdo měl možnost srovnání. Jestli jít do Tetra, JBL nebo Sera kufru. Od všech výrobců se jedná o nejvyšší verze, zajímá mě jen přesnost.

Už mě nebaví toho mít půl šuplete z kterého funguje třetina.

Díky za názory.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2011 18:44 Muž filipsi [1295] Re: afinko
No ja myslim, ze jeste hure, ze na discusu se vloudila nejaka chybicka, misto mmol tam maji mit mval. 1mmol = 2mval = cca 5.6 něm. st.

Takže podle rozboru asi 9 dkh :). Zkus jiný test. A nelam si s tim prilis hlavu, skoro vsechny testy pro akvaristy jsou dost orientacni, a nedaji se moc používat s měření absolutních hodnot, spíš jen jako trend, jestli něco stoupá nebo klesá. Ale zrovna u knk jsem myslel, že to takhle pokazit nejde. Asi jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2011 10:28 Muž afinko [27] Re: afinko
Podla tohto:
www.akvarista.cz/…
Přechodná (karbonátová či uhličitanová) tvrdost vody by mala byt tiez kyselinová neutralizační kapacita (KNK).
V teste vody sa uvadza KNK 4.5 = 1.6 [mmol/l]

Podla: www.discus.cz/…
By 1 mmol/l = 2,780 °d.

Takze uhlicitanova tvrdost vstupnej vody by mala byt 4.448 dKH?
Ja som testom nameral 1.5 dKH :(
Alebo nieco pocitam zle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2011 09:47 Muž afinko [27] Re: afinko
Fotka k příspěvku Vie niekto z tohto vycitat Uhlicitanovu tvrdost vody (KH)?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2011 16:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: JuraH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2011 12:52 Muž JuraH. [5] – voda
Kde zistím jake ma parametry voda v rožnově pod radhoštěm (na netu).. ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2011 22:17 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: afinko
...Preco mi nerastu rastliny a riasa ano?...
Protože řasy mají ve vašem akva oproti rostlinám vhodnější životní podmínky.
Tipl bych si, že převažující řasou je Oedogonium.
Kdyby mě něco podobného potkalo, nahradil bych nejvíc zařasené rostliny zdravými, v podstatě výhradně rychle rostoucími, a "vyspravil" bych pro ně podmínky. Kromě dostatku světla, (intenzitu osvětlení bych zvýšil alespoň na dvojnásobek), bych kytkám poskytl hojnost volného CO2. Nově narostlými kytkami bych pak postupně nahrazoval ty starší, zařasené.
(Takhle nějak by to mohlo v ideálním případě zafungovat, ale zaručit to, samozřejmě, nejde... :-O Takže kdyby se dělo něco "nedobrého", musela by nastoupit "operativa". :))

Co se týče parametrů vaší vody, těžko si přát pro rostlinné akva lepší. :-)
Jen bych si pohlídal "objem rybek", (kvůli N-látkám, kterých je ve vstupní vodě tak akorát), a podle potřeby bych (kromě pravidelné týdenní výměny 1/3 vody!) zlehka přihnojoval hořčíkem a draslíkem. Možná i "ču-čuť" stopovými prvky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2011 19:16 Muž afinko [27] Re: Sid
Fotka k příspěvku Podla tohto:
www.praha11.cz/…
a tohto:
www.pvk.cz/…
by sme mali mat vodu z upravny vody "Želivka" - z udolni nadrze Svihov.

Tu je rozbor vody z kohoutku "u zakaznika" z cervnu 2011:
www.pvk.cz/…

Preco mi nerastu rastliny a riasa ano?
Moja nadrz:
rybicky.net/nadrze/13041
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2011 16:36 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Afinko
Zavolejte si do laboratoře vašeho dodavatele pitné vody - při slušném jednání by neměl být problém, aby vám požadované údaje sdělili.
Podle počtu osob v zásobované oblasti jsou dodavatelé povinni provádět jistý počet celkových rozborů vody. I když se nejspíš mohou aktuální hodnoty od těch testem zjištěných lišit, v laboratoři by mohli vědět, nakolik...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2011 14:31 Afinko – Test
JuraH. napsal: Rozbor pitné vody vyjde kolem 2 tisíc. hodně štěstí

tento test 2A:
www.vzlab.cz/…
Základní chemický rozbor vody - pH, barva, zákal, pach, vodivost, KNK, ZNK, volný CO2, tvrdost, sodík, draslík, hořčík, vápník, železo, mangan, amonné ionty, chloridy, dusičnany, dusitany, hydrogenuhličitany, sírany, fluoridy, CHSKMn, celková mineralizace

stoji 920 CZK s DPH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2011 13:49 Muž JuraH. [5] – ...
Rozbor pitné vody vyjde kolem 2 tisíc. hodně štěstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2011 13:09 Muž Yirka [9118] Re: Afinko
Ta úvaha není dobrá. Rozbor vstupní vody je zcela jistě k dispozici u tvého dodavatele. Voda v nádrži pak má úrčitou historii a výsledky jsou ovlivněny prostředím nádrže, tudíž budou jiné - v začátcích dokonce kolísavé. Testy slouží právě k tomu, abys věděl jak se při tebou vedené a udržované nádrže voda chová. Po nějaké době sledování již testů nebu třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2011 13:09 Afinko – Kde zrobit kompletny test vody
Myslite ze tento test 2A:
www.vzlab.cz/…
Základní chemický rozbor vody - pH, barva, zákal, pach, vodivost, KNK, ZNK, volný CO2, tvrdost, sodík, draslík, hořčík, vápník, železo, mangan, amonné ionty, chloridy, dusičnany, dusitany, hydrogenuhličitany, sírany, fluoridy, CHSKMn, celková mineralizace

Bude dostatocny aby som zistil preco aj ked menim 40% vody kazdy tyzden, nemam prerybnene, takmer nekrmim a mam velke mnozstvo rychlo rastucich rastlin, tak rastliny nerastu a zelena riasa s ruduchov mi vzdy pohlti nove rastliny behom dvoch tyzdnov takmer uplne?
Skusal som aj PMDD bez NO3, riase to velmi pomohlo, rastlinam vobec.
Svietim 0.4W/l, bez CO2.
testy akvarijnej vody:
NO3: 30 - 40 mg/l
NO2: 0 mg/l
KH: 1,5
GH: 4
PH: 7
Test vstupnej vody na NO3 je okolo 30 - 40mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2011 12:43 Afinko – Kde zrobit kompletny test vody
Chcel by som si dat spravit kompletny test vstupnej vody (Praha 4 - Haje).
Neviete kde to robia?
Mam pocit ze to bude lacnejsie ako kupovat testy na Fosfor, Zelezo, ... a aj tak su tie testy nepresne ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2011 19:42 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: tretys
pokud je vstupni voda taky tak mekka tak se nediv
pridavanim CO2 dochazi ke snizovani jak celkove tvrdosti, tak alkality, ale je tu vyjimka, muze dojit i ke zvyseni alkality a to kdyz se v akvariu nachazi usazeniny uhlictanu.... nebo tam mas ulity, sepiovou kost, koraly, vapenec ci mramor apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2011 14:36 Muž tretys [2] Re: Moucha
Vstupní vodu mám z vranovské přehrady,ale je mi divný že jsem naměřil tak málo. I celkovou tvrdost jen 4°.Hodnoty jsem naměřil i na čerstvé vodě.Jinak šneky jsem tam nějaký měl,ale zmizeli a kytek mám v 90l vody tak 18. Zkusím to ještě jednou pro jistotu přeměřit.A kdybych začal dávkovat CO2 tak by se to nezlepšilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2011 10:27 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: tretys
muze to bejt zpusobeny tim co2, mas sneky, co jejich ulity? co kytky? zkus premerit hodnoty, rano pred rozsvicenim, dopoledne a vecer pred zhasnutim. alkalita kolem 1°dKH je huz hodne na povazenou....

odkud jsi, jakou mas vstupni vodu? jak casto menis vodu?

jsi adept na drcenej vapenec, nebo mramor (mramorovou drt prodava JK Animal, 2kg za cca 20-25kc)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2011 21:21 Muž rriki [818] - CichlidyRe: tretys
uhličitanem vápenatým prodává fa Dr Kulich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2011 17:31 Muž tretys [2] – Co stím?
Zdravím, dnes jsem naměřil testy od aquaru tyto hodnoty: celková tvrdost 4° pH 7,25 uhličitanová tvrdost 1° což je asi dost málo ne?Jak zvýším uhličitanovou tvrdost? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2011 15:03 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
ad BENTesty pH a tvrdosti - rychle, jednoduche, za dobrou cenu palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2011 21:33 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: pepik
To máte velmi "skrovný" rozbor... :-O Z uvedených údajů toho moc nevyčtete.
Ale i bez znalosti dalších parametrů je jisté, že vaše voda bude vhodná k rozmnožování celé řady druhů ryb. :-)


+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 41943x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/423-testy-vody?od=1251