Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Testy vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

Přejít na předchozí stránku 39 Přejít na další stránku   1  
Testy vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2007 08:26 Štěpán
Jo, to já umim... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2007 08:20 R Muž Mrakoplash [1776]
Štěpáne a ty pro změnu neodpovídáš vůbec, akvárium máš s bublinkama a dost lidi s.... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2007 08:01 Štěpán
Teda, co si vlastně myslíš? Zjistit si informace sám, udělat si na to vlastní názor, to neeee, že? To je moc velká námaha, že? Máš dojem že máš PRÁVO na informace bez práce, že takhle urguješ?

Kromě toho testy se tady řeší docela často, stačí trochu hledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2007 06:36 Riven – Testy vody
Co musí ve vodě měřit průměrný akvarista,který má akvárium především pro radost,nemá v úmyslu cíleně ryby rozmnožovat a přesto by chtěl aspoň rámcově vědět,zda jeho ryby a rostliny nestrádají.
A.) co je třeba měřit naprosto nezbytně?
B.) co je dobré měřit,ale v případě akvaristy amatéra to není nezbytné.Za jakých podmínek k těmto méně důležitým testům přistoupit?
C.) Bez jakých měření už se akvarista amatér obejde?
Jaké testy jsou z hlediska použití laickou rukou akvaristy amatera dostačující a při tom mají v rámci možností dostatečnou vypvídací schopnost?Jaké testy by jste nedoporučili,jsou zavádějící (např.značka nebo složitost použití a vyhodnocení)
Prosím o seriozní odpovědi,myslím že toto by mohlo zajímat více lidí.Předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2006 07:50 Janina – Micus, Sidonius
Vyměňovala jsem vodu v celém akva, protože jsem do něj dávala nový písek, nové 3D pozadí.
Tak proto.
To bych se divila, kdyby mě někdo podle fotky z potápění poznal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2006 15:50 Sidonius – To Janina
Ještě teď se to dá poznat... :-) ;-)
A co to měření - už v tom máte "jasněji"?
A ještě - jak jste to myslela s tou kompletní výměnou? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2006 14:29 Muž Norton [109] – ...
Se omlouvám, zmátlo mne to malo "o". Hned mne napadl prvek a ne sloučenina... No, už mi to zapaluje pomaleji... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2006 14:21 Muž Horác [3942] – taky taky :o)
Mě ten oxid uhličitý samozřejmě napadl také ... jen jsem si tak trochu rýpnul ... aby sis dávala větší pozor při psaní chem. značek ... bohužel marně ... opět to máš špatně. Chemická značka pro kyslík je velké O, nikolivěk malé ... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2006 12:29 Janina – Test
Sorry Co2, díky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2006 11:35 Sidonius – To Janina
I já podezřívám CO2. :-)
Podle mne hodinu po výměně a pak ze dva dny po sobě ráno a večer. A proč kompletní?! coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2006 11:31 R Muž Mrakoplash [1776] – :-D
ja myslim ze puvodne to mel byt obsah CO2 palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2006 11:23 Muž Norton [109] – testy
...kolegyně myslela pravděpodobně Cl, nebo spíš Cu. Dle mého otestovat "zdrojovou" vodu a pak po jisté době vodu v akvárku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2006 10:48 Muž Horác [3942] – co to?
coze Proč chceš testovat kobalt ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2006 09:56 Janina – Testování vody
Poradíte mi někdo? Kdy můžu začít od výměny komletní vody v akva testovat vodu na Fe a Co?
Nevím, jestli hned. Díky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 18:16 langosh – to Alex
>>JJ.. tou studniční vodou to bude určitě.. Má tak kolem 40-45 Vodu měním jednou za 14 dní tak 1/4. Mám tedy měnit častěji?

Pokud máte v AQ NO3 85,9 mg/l a ve vstupní vodě 40-45 mg/l, tak častější výměna vody určitě pomůže ;-) .
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 18:14 langosh – -
Souhlas se Sidem - třeba Frank v knize Akvaristika píše"S měřením dusičnanů si
nemusíme dělat starosti, neboť jejich hodnota kritické letální (smrtelné) hladiny
pro ryby v akváriu nikdy nedosáhne.". S tím by moje Apistogrammy asi nesouhlasily :) , ale je pravda, že pokud má Alex běžné rybky, tak ta jeho hranice NO3 pro ně smrtelná nebude.
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 18:06 Sidonius – To Radka
Ty hodnoty NO3 jsou vyšší, určitě by bylo dobré zapracovat na jejich snížení tak, jak se tu objevilo. Jenom ještě poznámku: samozřejmě, že ryb bychom se měli snažit poskytnout rybkám prostředí s co nejnižší koncetrací NO3. Ale letální koncentrace může být velmi vysoká. Viděl jsem závojnatky přezimující v akva, v němž bylo NO3 (funkčním!) testem od Aquaru "neměřitelné" - 200 a více mg/l. :-O
(Toto, prosím, nikdo neberte jako doporučení hodné následování!!! ) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 16:59 Muž [] – .
Ne nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 16:58 alex – ...
Díky za rady... PMMD přidávám bez toho KNO3, takže to na NO3 nemá vliv, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 16:46 Muž [] – .
No jo ,jsem slepá rozzureny .Napadá mě,že máte moc slabé osvětlení ,mělo by být aspoň 0,5W/litr,tedy u Vás tak 110-120W.Pokud je málo světla,tak rostlinky moc nerostou a tím neodebírají živiny(i NO3) z vody.Zkuste zlepšit osvětlení+přidejte rychle rostoucí rostliny-Egeria densa ,Heteranthera,plovoucí rostlinky.Já mám z kohoutku taky vodu s NO3-40mg/l,ale mám hodně rostlin,takže v akva je NO3-15mg/l.Ještě mě napadá jestli přidáváte s PMDD i složku s KNO3,tak ta zvyšuje NO3 ! .Taky tam máte dost ryb,dalo by se říci že je přerybněno, mělo by být 1litr /1 cm dospělé rybyahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 16:39 alex – ...
ten jsem psal hned v prvním příspěvku.. 240l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 16:33 Muž [] – .
Ještě prosím ten rozměr akva-jestli náhodou nemáte moc přerybněno. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 16:29 alex – ..
85,9 :) Rybky se zdají být v pohodě... Krásně rostou a nevidím u nich žádný problém.. samozřejmě se můžu pléct. Rostliny nezpočítám. Mám tam nějaký tři echynodory pak spoustu u kterých neznám jména a asi z 1/4 mám akva zasázené Vallisneriama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 16:21 Muž [] – .
Napište ještě rozměr akva a kolik a jaké rostliny.Těch 85 NO3 je hodně nebezpečných,upřímně se divím ,že vám ryby neumírají. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 16:21 alex – ...
JJ.. tou studniční vodou to bude určitě.. Má tak kolem 40-45 :-( Vodu měním jednou za 14 dní tak 1/4. Mám tedy měnit častěji? A co pmdd, zhoršuje to? A jsou tyto hodnoty pro rybky hodně nebezpečné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 16:19 alex – ..
filtr AC 300, osvětlení 2x30W cool white. Ryby: 4x kančík příčnopruhý, 6x akara hnědá. Ancistrusy 8x, Torakáti 4x, Péřovec skvrnitý 2x, Neonky obecné 12x
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 16:17 langosh – -
Ve filtraci to není - běžné nitrifikační filtry vám NO3 nijak snížit nedokážou (je to vlastně výstupní "látka" filtračního cyklu). Důvod tak vysokého NO3 může být - vysoké vstupní hodnoty (zejména používáteli studniční vodu), popř. málo častá výměna vody, málo rostlin (popř. slabé osvětlení), přerybnění, překrmování atd. (faktorů je samozřejmě většinou více).
Roman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 16:04 Muž [] – .
Docela dost špatné.Napište více údajů o akva (jaký filtr,osvětlení,rozměry akva,kolik rostlin,kolik a jaké ryby,jak často výměna vody,..) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 16:00 alex – ...
A je to hodně špatné? Ty testy mi udělala laboratoř ve které necháváme zkoušet naší studniční vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 15:57 jardik.cardik – testy
ahoj kdo to dela kde se mam na to ptat?aby mi to taky udelaly?diky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 15:56 Muž [] – .
V dobře fungujícím akva by měly být hodnoty NO2-0mg/l a NO3-co nejnižší (kolem 10-20mg/l).Pokud máte tak vysoké hodnoty NO3 ,tak je někde velký problém(špatná filtrace,málo rostlin,špatné osvětlení...) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 15:51 Alex – ...
PS: hodnoty jsou naměřeny asi po šesti dnech od výměny 1/4 vody. Děkuji za názory a rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 15:12 Alex – Testy vody
Ahoj. Dnes jsem si nechal testovat vodu z mého 240l akva
Výsledky:
NO3- 85,9 mg/l
NO2- 0,027 mg/l
NH4+ 0,015 mg/l
Cl- 80,9 mg/l
pH 6,77
Vodivost 67 mS/m
Tvrdost celková 2,4 mmol/l

Avšak vůbec nevím co některé ty značky znamenají (chemii moc neovládám) a zda jsou ty hodnoty dobré, či nikoli.. děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 10:48 Muž Jirka [10] – .
Děkuji za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 10:25 Vodník – .
Ph velmi snadno snížíš přidáváním CO2. NO3 40 je v pohodě, problém začíná až tak u 150. NO2 by mělo být tak do 0,1, max 0,2. Když máš víc, máš zasviněnej filtr, nejsou v něm bakterie, nebo tak něco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 06:01 pirát – AQ
no2 je u akva jen 14 dní starého,potřebujete kolonii bakterií ,které se vám usídlí ve filtru a ty vám s přeměnou NO2 na NO3 pomohou,jinak hodnoty celkem v normálu,být vámi nic zatím nepodnikám a počkám až se akva zaběhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 01:44 Muž Jirka [10] – to no2
Taky nechápu proč,když 0.1je toxická je na testech tabulka do 0.2.5mg?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 21:50 Muž Jirka [10] – .
To no2 je i u akva starého jen 14dní!Vyfotím a přidám foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 21:35 Sidonius – To Jirka
Jestliže při hnojení alespoň tušíte, co děláte, :-) krevetkám nic nehrozí. Když jim nevadí ani 0,12mg NO2... ;-)
Snižovat pH bude Sysifovská práce, pokud vámi použitá drť je tím, čím se zdá být = drceným mramorem.
NO3 vám nejlépe sníží fungující rostliny nebo používání vody s nízkým obsahem dusičnanů při výměnách, např. některé kojenecké vody.
Vypadá to, že celkové fotografie svých krevetkárií jste dělal velmi brzy po jejich založení. Nemohl byste přidat čerstvější fotky, aby si bylo možné udělat představu, jak se vašim rostlinám daří a zda vůbec hnojit potřebují? Zajímal by mne ten echinodorus - je zahrabán příliš hluboko, což mu rozhodně nesvědčí. Mohu vidět, jak vypadá teď?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 20:03 Usine – nevím nic
Ph 7 není dost ale akorát Destylkou ho nesnížíš, ale výluhem z rašeliny , prodávanými přípravky nebo kyselinou. Další testy které používám je uhličitanová tvrdost. No2 nebo No3 neměřím a v tvém případě už vůbec ne . Stačí měnit občas vodu Dobře svítit a mít dostatek rychle rostoucích rostlin. V tvých akváriích bez ryb asi i drobet hnojit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 19:00 Muž Jirka [10] – Testy vody
Pokaždé čtu něco jiného,nebo odlišného.Používám testy vody od rataje,exsistuje něco přesnějšího,třeba papírky?Mám Ph 7 což je dost,snížím ho destilkou?No2 0.1.2mg co s tím,prej už 0.1je toxická!?Fe podle testu nulové a no3,20mg u zajetého akva,40mg u akva 14dní starého,chci ho snížit jak,prosím?
Vím,že tyto dotazy tu jsou často ,ale čím víc toho přečtu jsem větší zmatenec.
Bude tady někdo tak laskav a schrne to i pro mě?
A co s Fe,bez toho kytky strádají,ale krevetky nesnášej hnojiva!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 22:29 Sid – To Logos
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 22:20 logos – :-)
Side, to nebylo nic proti vám :-) to bylo pouhé konstatování, vím že nejste z těch kteří by se do lidí navážely nebo se je nějakým způsobem snažili ponížit :-) Děkuji za návod na použití speciální tabulky, teď už jen stačí ta praktická část a to aby jsem ty správné hodnoty také naměřil v akváriu :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 22:09 Sid – To Logos
Logosi, považovat vás za neschopného vidět věci v souvislostech bych se neodvážil! Na to tuhle diskusi - včetně vašich příspěvků - už nějakou dobu sleduji.;-
Na vině tomuto nedorozumění je ona "zvláštní formulace", za kterou se omlouvám.
Z té tabulky JBL (i když je v němčině), lze jednoduše vyčíst "doporučené" hodnoty pro sladkovodní akva - str. 1, sloupec s oranžovým podbarvením. Na str. 2 v levé části jsou pak doporučená opatření ke zvýšení a v pravé části ke snížení naměřených hodnot. Taky oranžově podbarvené. Na němčinu zkuste třeba tohle: www.slovnik.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 20:05 logos – poděkování
Děkuji za odkaz, jen si nemyslete, že nejsem schopen si věci propojovat do souvislostí a že jsem nějaký neznalý primitiv, jen jsem nepochopil tu zvláštní formulaci kterou jste použil :-)
A, to ne...právě se mi otevřel konečně ten odkaz a.... já neumím německy, jen anglicky francouzsky a česky ... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 18:45 Sid – Hodnoty
Takže, Logosi, k těm hodnotám (bez souvislostí ;-)):

Václav Vodička na www.akvarko.cz pověsil tento odkaz: www.jbl.de/…

Určitě by se dala ke zde uvedeným údajům najít řada poznámek, upřesnění, připomínek, možná i výhrad, ale to už by pak nebylo bez souvislostí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 17:10 logos – je ne sais pas
"Vše je však třeba brát s rezervou a vidět v souvislostech! "
tohle nechápu k čemu to je. To je jedno.
Neznáte nebo nepoužíváte někdo aquaregulátor od aquaru ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 17:05 Sid – AR
Aquaregulátor neznám, alébrž nepoužívám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 17:01 Sid – Hodnoty vody
Odpovědět v pár větách nelze. Orientační údaje např. zde:
http://www.aquar.cz/testy.html
Vše je však třeba brát s rezervou a vidět v souvislostech!
Jinak je toho na netu dost - "na dlouhé zimní večery" :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 16:56 logos – a co reg
Jo a co ten jejich aquaregulátor? je dobrej? Já že maj poštovný 120 korun :-( tak že bych rovnou vzal ještě něco :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [39] 40

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 41946x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/423-testy-vody?od=1901