Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Testy vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Testy vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 11:12 Muž kortezhugo [983] Re: Premda84
kludne kup HU-BEN ono uz sa to tu riesilo X krat... :-)
take alebo take...a kazdy vyrobca pise ze tie jeho su "najlepsie"-"najpresnejsie"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 10:12 Muž Premda84 [0] - Živorodky – BEN-test PH
Planoval jsem koupit ty testy od RATAJE, ale po navstevach 2 akvaristik jsem je nenasel - planuji se zeptat primo pana Rataje do kterych obchodu v Ostrave je dodava, ale k veci - koupil jsem tedy na zkousku pripravek na mereni pH od firmy HU-BEN s nazvem BEN-test PH - rozsah mereni je od 4,7 - 7,4 - ja mam dle udaju vodaren pH okolo 7,9 - vysledek vysel asi dobre - byla to ta nejvyssi hodnota na stupnici a spise jeste tmavsi tj. vice nez 7,4 cca... mate nekdo zkusenosti s temito pripravky? Jde mi o to jestli nakoupit i ty zbyle anebo radeji osvedceneho RATAJE... diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 21:39 Muž kortezhugo [983] Re: voki
tie od JBL mam su celkom dobre a meraju slusne na orientacne meranie - co staci...ale mam aj kvapkove...

...ono za 60 sekund vediet priblizne 5 parametrov vody je super - ak sa mi daco nezda "kvapkam"...

"rozkvapkat" 5 testov zabere cas...
preto radim kupit oboje aj kvapkove aj tie test.pruzky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 20:33 R Muž Silent [5949] Re: Premda84
Kde se v Ostravě dají sehnat testy od Rataje opravdu netuším. Ratajovi testy patří k nejlevnějším na trhu a jsou poměrně slušné. Za ty základní dáš odhadem 4x 70 Kč což je 280.-. To není nijak přehnané vzhledem k tomu na jak dlouho jsou. Pokud si koupíš nějaký All in One tak pod 300.- nejdeš a přesnost není taková jako u kapkových testů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 20:27 Muž Premda84 [0] - ŽivorodkyRe: Silent
Mohu vedět kde v Ostravě se dají testy od pana Rataje koupit?? Zdá se mi to celkem "nákladný" špás - i když to asi vydrží velice dlouho - chci to brát vážně, ale není něco all in one za přiměřenou cenu ( v přiměřené kvalitě ) ?? ano

PS: i kdyz - kdyz nad tim ted premyslim tak ty 4 zakladni testy me vyjdou tak na 350 kc... tak uvidime palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2010 20:08 R Muž Silent [5949] Re: Premda84
Základní sada testů by měla být pH, KH, NO2, NO3. Případně ještě GH a amoniak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 19:47 Muž Premda84 [0] - Živorodky
A kdyz jsme konkretne u techto testu ktere bych si jako zacinajici akvarista ktery bude uz za par dni napoustet novou 112tku :-) mel poridit? testy na NO2, NO3 a dal? diky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 18:13 JirkaBe Re: voki
Také bych raději volil nějaké kapkové testy na jednotlivé látky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 18:11 Muž Miras [111] Re: voki
každopádně je tam rozdíl cena, a le tyto testy nejsou nijak přesné, spíš tak pro dobrej pocit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 18:07 Muž voki [17] – Který je lepší tester?
Cau, chtel sem se zeptat, jakej je lepsi tester: levnaakvaristika.cz/… nebo tenhle www.mojeakvarium.cz/… ? Ktery by ste si koupily Vy. Jakej je rozdil mezi samostatnyma testrama nebo tyhle 5/6 in 1?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 11:18 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: CEA
udělání burčáku není nikterak finančně náročné a pro začátek to stačí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 11:17 CEA Re: Moucha
Jenže na CO2 je potřeba další šílená technika.. :-( A já musím trošku omezit rozpočet..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 11:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: CEA
do nove zalozeneho akvaria je nejlepsi hnojive zadne .... protoze akva se musi nejdriv zabehnout a stabilizovat (egerie, cryptocoryny, javskej mech ti pujdou i bez hnojeni)... pak bych asi zacal trosku prodavat CO2, protoze zdejsi voda (akva mam Praha-Nusle) ma docela malou aklalitu (nekde kolem 3-4°dKH) a je trosku zasadita (pH cca 7,8)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 10:56 Muž Eff [417] - RostlinyRe: CEA
Jak píše arnošt, když vše funguje, je nejlepším testem vyladěné oko akvaristovo. Při záběhu nádrže je však dobré buď dlouho trpělivě čekat, nebo měřit (nejlépe obojí). Ono přece jen se hodí vědět, z jakých hodnot můžu vycházet při výběru rostlin a ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 10:46 CEA Re: Eff
Jinak - taky jsem neměřila, ale po pár lakmusových papírcích jsem začala vodu nazývat radioaktivní tone Rybičky to sice všechny přežívají.. ale já jsem z toho vyděšená :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 10:44 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: CEA
tak s tím ti neporadím - neměřím a žiju spokojeně dál - nemám nic proti měřičům hodnot, ale pokud vše funguje jak má, tak není potřeba měřit a stresovat se, že místo ph7 mám 6,2
každopádně testů je spousta - PH, Kh, NH3/NH4 by ti snad měly stačit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 10:42 Muž Eff [417] - RostlinyRe: CEA
Při záběhu nádrže určitě NO2 a NO3 (NO2 by mělo klesat na nulu a NO3 by se poté mělo stabilně udržet někde mězi 5-40 mg/l). Testy pH a KH ti napoví, jak je to asi s CO2 v nádrži. Také je dobré znát celkovou tvrdost vody(GH). Při záběhu je dobré tyto hodnoty občas změřit, aby jsi měla představu o tom, jak se podmínky v nádrži stabilizují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 10:37 CEA
Ahoj. Můžu se zeptat na nějaký dobré měření hodnot vody? A které složky měřit mám a bez kterých se obejdu? Lakmusový papírek jaksi zklamal :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 19:41 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Jiří Sýkora
Prošel jsem to celé několikrát a testy od Aquaru na NO2 a NO3 jsem nikde neviděl a když jsem se ptal tak nebyly, byl jsem tam od půl deváté X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 18:46 Jiří Sýkora
Bob66 napsal: Eff napsal:Ještě doplním, že plný sortiment testů Aquar je díky panu Koblasovi k mání na každé brněnské akvaburze.

No nevím, v Úvalech ty nejpotřebnější a nejzákladnější vůbec neměl a v nabídce měl tak 5 testů pro mě absolutně nepotřebných, prý už nejsou hmm Doufám že už brzy bude celý sortiment k mání :)

V Úvalech jsme měli všechny druhy testů na vodu a hnedle všechny druhy léčiv je možné u nás koupit. www.fytosel.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 14:52 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Eff
Eff napsal:Ještě doplním, že plný sortiment testů Aquar je díky panu Koblasovi k mání na každé brněnské akvaburze.

No nevím, v Úvalech ty nejpotřebnější a nejzákladnější vůbec neměl a v nabídce měl tak 5 testů pro mě absolutně nepotřebných, prý už nejsou hmm Doufám že už brzy bude celý sortiment k mání :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 07:33 Mrakoplash
Pro lidi z okolí HK bude určitě dostupnější, únorová výstava v HK. Kde velice pravděpodobně nebude pan Koblasa chybět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 07:20 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Eff
o důvod víc tam nyní jed :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 01:18 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Johan
Ještě doplním, že plný sortiment testů Aquar je díky panu Koblasovi k mání na každé brněnské akvaburze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 01:09 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: VVV111KKK
To je dobře, většina dosavadních testů už mi došla a tak by mě zajímalo jakou vodu mám v akváriu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 01:06 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: VVV111KKK
To je dobrá zpráva! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 21:35 Muž VVV111KKK [61] – Re: Ljuknes
Dnes jsem mluvil s panem Rejfířem, který mi potvrdil, že firma bude zcela určitě pokračovat.
Už aby byly hotové nějaké www stránky s popisem produktů a možností objednání zboží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 04:40 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod
technik napsal: Jaké tedy rychle rostoucí rostlinky mám sehnat?

Napr. Egeria densa, Hygrophila polysperma, Cabomba caroliniana - tie mam a rastu celkom rychlo, dokym na ne svieti priame svetlo. A tie anubiasy daj niekam nizsie, najlepsie uplne na dno, tak aby netienili ostatnym rastlinam, pretoze anubiasom staci uplne minimum svetla. No a potom bude treba casto pretrhavat rastliny tak, aby si navzajom netienili....cca raz za tyzden.

Osvetlenie vedia vyrobit aj na zakazku, napr. na www.zekia.cz alebo www.faraouh.cz. Kryt sa da vyrobit vraj od cca. 40x30cm, a na 30cm sirku sa zmestia presne 2 rampy (4 ziarivky). Takze pri 60x30cm sa da ist az na 4x14W :) Alebo si kup Glomat patice a dobastli si to tam, v 30cm sirokom kryte sa najde miesto na dalsi ziarivku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 17:12 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Sid
Ja som proste rad, ked svoje pocity o vyvoji v akvarku viem podlozit aj cislami :-) Co uz, som informatik a ekonom zaroven, je to asi profesionalna deformacia :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 13:44 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: technik
...Svitim kolem 10h a na obalu je napsana zivotnost 8000h. Proto asi jeste sviti normalne...
"Normálně" ještě možná svítí pro vaše oko, které 1. nemá s čím srovnávat; 2. má naprosto odlišnou schopnost vnímání světla než rostlinné pigmenty... :-)
A nepíšou na tom obalu i to, jaký je pokles svítivosti ke konci životnosti? :) Možná byste se divil... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 12:27 Muž technik [3] – Re: ustavprochore
U Aquarell nemuzu najit listek o koupi, ale odhaduji, ze je opravdu takto stara. Svitim kolem 10h a na obalu je napsana zivotnost 8000h. Proto asi jeste sviti normalne.. Dobre zkusim Osram 860 nebo neco podobneho co sezenu. Ta Philips ma 10000K, ma nafialovele svetlo a u akvaria se mi toto vybarveni libi.(jinak bezne pouzivame vsude usporky ladene k zarovkovemu spektru) 4200K u Sun-GLO bylo pro akvarium takove nijake. Hodne zeleneho spektra taky asi nebylo vhodne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 12:08 Žena ustavprochore [567] – Re: technik
Fakt vám "svítí" Philips Aquarelle od podzimu 07? Když už ne posílení světla, tak jí aspoň vyměňte za třípásmovou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 11:59 Muž technik [3] – Re: Sid
S tím osvětlením to u tohoto krytu nelze moc vylepšit. www.aquatica-bg.com/…
Za zářivkou není místo a u zářivky je také reflektor z bílého lesklého plastu..

Jaké tedy rychle rostoucí rostlinky mám sehnat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 10:57 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: technik
Správným směrem by spíš bylo posílení osvětlení a pořízení rychle rostoucích kytek... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 10:03 Muž technik [3] – Re: protein007
Též mám problém se zelenou vláknitou řasou(chuchvalce nebo i délka "vlasů" i 20cm). Chci koupit testy na NO3. Mám koupit ještě něco jiného? Pojedu do kamenného obchodu, jaká značka je rozumný poměr cena/výkon?

Také jsem uvažoval, že bych z filtru FAN-1Plus sundal spodní kryt a místo origo hrubého molitanu koupil nějaký jemnější, větší. Jdu správným směrem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 09:52 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: protein007
...Tak to teraz proste preventivne meriam a pozorujem, aby som podla toho vedel odhadnut do buducnosti trend...
A nestačilo by postupovat stylem, který se vám osvědčil? :-) (Ale pokud to vnímáte tak, že vám průběžná kontrola pomáhá, nic proti! :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 00:26 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Sid
Meram to preventivne raz za tyzden, v tom malom akvarku. Jeden cas sa mi tam premnozila nejaka zelena vlaknita riasa, toz zmeral som to a vyslo PO4 2mg/l a NO3 niekde okolo 30-40mg/l. Tak som zacal menit 1/3 vody kazdy treti den, a po 2 tyzdnoch to padlo na cca. 0,25. A za dalsi tyzden bolo vidiet na Higrophyle, ze uz rastie o dost rychlejsie. A skoro uplne to zastavilo rast rias. Aj ked tam nie je zrovna vela svetla, co je tiez asi dovod (kvoli tomu musim casto pretrhavat rastliny)...ale uz mi na to vyrabaju 2x24W rampu :-) Tak to teraz proste preventivne meriam a pozorujem, aby som podla toho vedel odhadnut do buducnosti trend :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 23:45 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: protein007
A proč musíte takové PO4 stále měřit?
K čemu to potřebujete? :-) Resp. - co pro vás znamená zjištění, že PO4 naměříte (jakousi více či méně pravděpodobnou hodnotu) nebo nenaměříte? Děláte nějaká opatření v prvním a/nebo druhém případě? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 23:39 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Sid
OK, dik :-)

Takze z toho mi vychadza, ze pre moje potreby by mi mali stacit nadalej aj pruzky na zakladne testy :-) Aj ked take PO4 musim stale merat kvapkami, lebo som zatial nic ine nenasiel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 22:11 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: protein007
Kapkové testy jsou obecně přesnější, než proužkové.
Ovšem nejde jen o to "cosi" naměřit, ale také umět "naměřené" správně interpretovat... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 02:05 marsz
To jsem klidný, že na žádné testy nemám. O starost míň. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 00:04 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – pruzkove testy
Ked sme uz pri tom - aky je zvycajne rozdiel medzi pruzkovymi a kvapkovymi (aleob inymi) testami od toho isteho vyrobcu? Je rozdiel iba v tom, ze tie kvapkove meraju presnejsie (s presnejsou stupnicou)? Pytam sa kvoli tomu, ze ci sa oplati kupovat kvapkove testy napr. na NO3 ci kH a babrat sa s kvapkanim, ked to potrebujem vediet len orientacne (napr. ci je NO3 10 alebo 20mg/l).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 19:42 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: leontin
...soda je snad hydrogenuhličitan sodíku a ve stabilanu píšou, že draslíku...
Dokonce! :) Takže návdavkem máte ve Stabilanu ještě zdroj draslíku, kterého je obvykle ve zdrojové vodě málo. Ovšem ta cena... hmm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 19:32 Muž filipsi [1295] – Re: leontin
Tak vezmi nejakou vodu tam, kde ph metr maji, a zaroven udelej test.
Sam ale nepokladam za nutne znat presnou hodnotu, Ph v akva muze klidne behem dne kolisat o 0.5, i vic, vlivem rustu rostlin.
S beznymi kapkovymi testy budes s tim odhadem nekde podobne (pokud si nekolikrat "nezkalibrujes" oko srovnavanim sve vody a mereni zaroven s ph metrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 19:15 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: filipsi
Hlavně bych rád věděl jakou hodnotu mám a od ní bych už se orientoval testem třeba od aquaru.Tedˇvšak podle 2 testů hl. akvinu,bych s tou vodou čistit WC.K ostaním soda je snad hydrogenuhličitan sodíku a ve stabilanu píšou,že draslíku (krabici jsem už vyhodil,tak nevím jistě).To je ale debata u piva a ne tady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 16:43 Muž filipsi [1295] – Re: leontin
Nejlevnejsi el. Ph metry cca 600Kc. Nic levnejsiho k dosazeni desetinove presnosti nesezenes. Pokud si tedy nechces doma hrat na chemickou laborator. Pozor, zivotnost sondy je omezena, a napr. za rok muze odejit a opet investice min. 400.
Casem ale urcite zjistis, ze stejne takovou presnost nepotrebujes, a spokojis se se zjistovanim stoupa-klesa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 16:14 Skorica
Je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 14:52 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: leontin
Stabilan NEBO sodu... Není Stabilan totéž, co soda? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 14:51 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: leontin
K čemu potřebujete (pokud možno) přesné hodnoty pH?
Nestačí vědět, jaké jsou trendy ve vašem akva?
Odchováváte citlivější rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 14:28 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Sid
Stabilan NEBO sodu,to je jedno.Co ty tety ph

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 41946x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/423-testy-vody?od=1601