Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Testy vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Testy vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 15:34 Muž Lukša [18] – Testy
Prosím poraďte jaké máte zkušenosti s testy od Rataje potřebuji změřit-NO2,NO3,CO2.Měří přesně a dobře?Moc děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 14:16 Usine – Re: achyles73
Jediné co ti můžu doporučit je pořádně do hloubky odkalit dno a měnit více vody 1/3 - 1/4 každý týden. Dělat to dlouhodobě. Pokud jde o testy tak bohatě stačí pH a UT (KNK)
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 14:00 Muž achyles73 [12] - Živorodky – Re: vaclav
Jednou týdně odkaluji a měním 10% vody, hnojivo brutus 1 x týdně polovinu doporučené dávky, tak nevím testy na fe, co, mn, atd. používat nechci, já nejsem chemická laboratoř
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 13:39 Usine – Re: achyles73
Jak často měníš vodu a odkaluješ. Používáš nějaké hnojivo? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 13:28 Muž achyles73 [12] - Živorodky – Re: vaclav
Mně jde o to že mi uplně přestaly růst rostliny, hlavně tedy hygrophila polysperma - jen se plazí po zemi. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 13:15 Usine – Re: achyles73
Bohužel to z stávající vodou to jinak nejde. Nebo se musíš stát drobet alchymistou. Filtrovat přes rašelinu ti drobet pomůže srazit pH ale na zarostlé akvárium to asi nebude stačit. Jestli se ti ale nelíbí jantarové zbarvení vody, tak to zkus jako já. Vždy k toku ale budeš potřebovat CO2. Nebo se smířit z tím co máš a zkusit to z přidáváním světla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 13:08 Muž chicko [124] – Re: achyles73
Co2 bude nejjednoduší varianta, ale třeba ti poradí ještě někdo jinej. A proč tam Co2 nechceš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 12:11 Muž achyles73 [12] - Živorodky – poradíte ?
Potřeboval bych poradit co se dá dělat s těmito hodnoty co jsem naměřil v akvariu :dgh-6
dkh-5, ph 7,4 - asi to není ideální, myslím ,že by to chtělo přidat co2, ale dá se dělat i něco jiného, co 2 se mi nechce dávat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 22:35 Muž Jurasek [137] – Re: Yirka
Díval, prochází až v srpnu 2009.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 21:37 Muž Yirka [9123] – Re: Jurasek
Já si na ten test nemohu stěžovat, při dodržení návodu měří přesně. Díval ses na expiraci?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 16:36 Muž Jurasek [137] – Re: Jurasek
Kdyby někoho, zajímala odpověď na moji přdchozí otázku, tak jsem to vyzkoušel a přišel na tohle: Když jsem přibalený roztok 50mg/l změřil přesně podle návodu, vyšlo asi 30-40mg/l. Když jsem ten samý roztok měřil odhadem, tj. mezi přidáním R.prášku a roztoku A uplynulo asi 10 minut, před přidáním B asi 8 minut dostal jsem se potom na barvu, která by mohla těm 50mg/l odpovídat. Což je docela nepovedený test, když se nedá změřit ani podle přesného návodu (seděl jsem u toho se stopkama :-D ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 23:00 Muž Jurasek [137]
Koupil jsem si azotan, alchymie mne vždycky zajímala, ale v tomhle testu je jí až moc :-) Máte někdo zkušenosti, jestli má vliv, když tam ty další podivné příměsi přidám až po delší době než přesně po pěti minutách?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 23:32 Muž filipsi [1295] – Re: allysh
Rekl bych, dusicnany, alkalita, tvrdost, Ph. Pro zakladani akva a potvrzeni pripadnych problemu i dusitany. Kdyz budes mit potrebu, i vic, ale tohle se mi zda rozumne.
S Ph je trochu problem, tam moc neverim nicemu jinemu nez kalibrovane Ph sonde, nemam cit pro barvu a i ti co maji, se k prilis rozumne presnym vysledkum nedostanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 23:19 Žena allysh [3] – Re: filipsi
ještě nevím co chci měřit ale vim že chci..chci si to ozkoušet, zjistit jak na tom moje voda vlastně je, jestli mim rybkam něco nechybí nebo nestrádají...proto jen nákej základní co je třeba nejdůležitější..?? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 21:25 Muž filipsi [1295] – Re: allysh
A už víš, co a proč chceš měřit a co s tím budeš dělat, když se Ti výsledek něčeho nebude líbit? Bez toho je měření zbytečné, spíš Ti nasadí brouky do hlavy, kde se žádní hledat nemají, a budeš dělat neuvážené zásahy. Prostě spíš záležitost pro hračičky.
Špatné prý nejsou testy aquar, a jsou levné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 21:08 Žena allysh [3]
prosím o radu..nikdy jsem žádný test vody a dusičnanů a všeho možnýho nedělala ani nevím jaký si koupit abych si nekoupila náký zbytečný pač to není nejlevnější..prosím napište mi který testry a od jaký značky jsou dobrý?děkuji za odpověď ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 19:18 VALDEZ – Re: vaclav
Díky za ochotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 18:38 Usine – Re: VALDEZ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 18:06 Toony
newim jak vám, ale mě se paví očka množili o 106, málokdy nějaký umřelo.ted už je nemám zajímají mě spíš cihlidy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 17:55 VALDEZ – Re: vaclav
Jenomže ja by jsem chtěl odchovat terčovce,nebo se o to aspoň pokusit.Jednou se mi vytřeli a splesnivělo to.A ta tvrdost na ten odchov je podle mně ještě tvrdá.Potřeboval bych ji asi na 2dgh,takže tu osmozu budu muset asi koupit,protože destilka se mi nechce kupovat.Dlouhodobě to vyjde draho.A navíc neznám parametry vodivosti,ale jeden maník tady z fora a je z Ostravy a nvíc pracuje v Ostravských vodárnách mi slíbil že se mi to pokusí od nějakých jeho spolupracovnic zjistit,tak jsem zvědav co a jak.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 17:49 Pawel – Úhyn pavích oček
Mohu jenom potvrdit, co se zde píše. Pěstování pavích oček po prvotních úspěších stagnovalo a nakonec mi začaly ryby hynout. Vyzkoušel jsem toho moc. Obecně dodnes platí, že mi nevydží ani jedno mladé. Zjistil jsem, že je po porodu samotné ryby žerou. Když je odlovím, do 3 dní umřou všechny. Slepené ocásky jakoby do špičky, po dni bříškem nahoru.
Nakonec jsem koupil párek black molly, v pohodě se množí, ikdyž některé mladé také nevydrží. Již ale vytlačují svým počtem paví oka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 17:08 Usine – Re: VALDEZ
Pokud máš takhle malou celkovou tvrdost tak bych nic neměřil a byl bych spokojený. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 16:47 VALDEZ – Re: VALDEZ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 16:45 VALDEZ – TEST GH OD SERRA
Dnes jsem si koupil test na celkovou tvrdost vody.V návodu je napsáno:nabrat 5ml vody,přidávat po kapkách,voda se má zbarvit z červené přes hnědou po zelenou.Po každé kapce protřepat ,počítat kapky až dojdeme k té zelené.Ovšem mi se ta zkoumaná voda nezbarvila do červené a hned to bylo nějaké hnědozelené a po pěti kapkách se ta voda velice lehce zbarvila do takové žlutohnědé.Takže bych řekl že jsem vlastně nic nezjistil.Podle Ostravských vodáren mám pro část Ostravy kde bydlím,to jest Poruba 0,66mmol,což údajně je cca 3,7 dgh.Údajně jeden mmol je 5,6 dgh od toho jsem vypočítal těch 3,7 dgh.Máte někdo nějaké testy na celkovou tvrdost které jsou lepší nebo lépe řečeno z kterých snáz zjistím tu tvrdost.Uvažoval jsem ještě že bych si objednal konduktometr od Mangaly.Máte s tím někdo nějakou zkušenost.Měří se to ovšem v nějakých TDS stupních.Uvažuji o te osmoze,tak kdyby jste chtěl k tomu někdo něco napsat tak napište.Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 20:25 Usine – Re: sifik
www.sera.de/…
Tady si můžeš stáhnout popis jednotlivých testů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 20:04 Muž sifik [6]
měřil jsem dlouho zaběhlé a zarostlé akvárium "pacifik" takže myslíte že je to možné ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 23:03 geraldG10 – Re: sifik
Není to nesmysl, stát se to může jak už psal sifik. Záleží na vstupní vodě, ale pokud by to mělo opravdu tak nízkou alkalitu tak by bylo možné dobré něco s tím dělat, nicméně alkalita se časem v zaběhlém akvariu mění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 20:15 Muž navik [908] - Sumci – Re: sifik
Pokud má již vstupní voda nízké dKH (2-4), což se dá lehce zjistit, může v akvárku klesnout na 1 či méně...( pokud je dostatečně zarostlé)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 19:19 Muž sifik [6]
no jo, ale co když hned po první kapce je voda žlutá tak je nesmysl aby měla tvrdost 1°dKH ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 23:44 geraldG10 – Re: sifik
Nejspíš sis toho jen nevšiml, je to vpravo vedle Informačního popisu a píše se tam následující

Návod k použití : Činidla před použitím dobře protřepat!
1. Odměrku vypláchneme vodou určenou ke kontrole, naplníme do výše 5ml označení. Odměrku zvenku osušíme.
2. Reagenz (činidlo) přidáváme po kapkách. Odměrkou po kadé kapce zatřepeme, dokud se nezmění modrá přes zelenou do žluté barvy.
3. Počet použitých kapek odpovídá uhličitanové tvrdosti (°dKH) na př. 5 kapek = 5°dKH.
4. Čištění: Odměrku a víčko řádně vypláchneme pod tekoucí vodou.
Skladovat v chladu a temnu. Po ukončení zkoušky lahvičku dobře uzavřít.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 19:35 Muž sifik [6] – jak na test vody
Ahoj, dnes jsem jsi koupil test tvrdosti vody (°dGH) - KH od sery. Chtěl jsem to vyzkoušet a otestovat, ale nevím jak ? Přečetl jsem jsi návod ale vůbec to tam není upřesnění jak na to......takže prosím všechny kdo s tím mají zkušenosti aby mi poradili.....předem děkuji za odpověď sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 16:56 Žena ustavprochore [567] – Re: ŠDK
Aquar píše 2 roky, na tom od Hu-Benu jsou napsané roky 3. Ale při pravidelné kontrole je asi spotřebuješ dřív ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 16:03 Žena ŠDK [3]
díky za radu, asi to tak udělám... jen bych se ještě chtěla zeptat jak je to orientačně s trvanlivostí těch testů (při předepsaném skladování samozřejmě)... 5let?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 11:12 Žena ustavprochore [567] – Re: ŠDK
Ty papírkové testy jsou hodně nepřesné, lepší bude si koupit třeba ty od Aquaru, jak psal Sid. Já mám třeba test 2v1 na celk. a uhličitanovou tvrdost od Hu-Benu (stál okolo 50,-), ostatní Aquar. Klidně to udělej tak, že si každý měsíc koupíš 1 test a za chvíli máš ty základní skoro všechny (já to tak udělala). Doporučuju test na pH, uhlič. tvrdost, dusitany (i v malých koncentracích škodí rybám) a dusičnany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 10:57 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ŠDK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 10:48 Žena ŠDK [3]
Prosím o radu jestli někdo znáte nějaké levné (do 100,-) testy (testovací proužky) na základní parametry pH, tvrdost, dusitany (či dusičnany.. nevim jak se to jmenuje a co je podstatnější), CO2, a případně jestli je nutný ještě nějaký paramet. Nikdy jsem to neměřila a všechny testy jsou dost drahé (a na hodně měření), chci to jen pro kontrolu a pro případ nouze, mám jen malé akva. Písněte prosím jakou znáte nejlevnější (ale pokud možno i spolehlivou) značku, kolik to stojí, na kolik měření a co se tím všechno měří. Aspoň nějaké částečné info. ...pokud by byl někdo ochoten mi kdyžtak pár měřících proužků prodat tak mi prosím nechte vzkaz. Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 23:01 Muž Rado [4] – kvapkové testy
Súhlasím s tým, že viac než absolútna hodnota je pre bežného akvaristu dôležitý trend (napr. pri NO2 alebo NO3). Mne osobne sa s kvapkovými testami meria pomerne dobre, najlepšie sa mi odčítava hodnota u testov Aquar (mám NO2 a NO3, mal som aj na tvrdosť) a tiež Sera ktoré sú drahšie. Testy Rataj (pH a Fe) sa mi odčítavajú veľmi zle - možno je to tým že pH test od Rataja má pomerne rozdielne odtiene od 6 do 7, ale od 7 do 8 je rozdiel farby tak jemný, že je ťažké posúdiť rozdiel. Aquar už ale nejako neviem zohnať ani v obchodoch, ani online, vyrábajú sa ešte?

Absolútne najhorší test aký som vyskúšal je u mňa papierikový test "3 in 1" na pH, kH a gH od Dajana Pet. Je to síce jednoduchšie a rýchlejšie ako kvapkové testy, ale stupnica je hrubá (pH po 0,4 a napr. gH má iba 5 hodnôt 0-3-7-14-28) a na tomto teste nejako nie som schopný určiť nič. :) Stále ho tu mám, a asi ho už na nič nepoužijem. Ak ho niekto chce darujem. ;)

PS: Ono, tá absolútna hodnota akú testy namerajú je naozaj otázna. Príklad: test celkovej tvrdosti AQUAR - pre našu vodovodnú vodu dával 19 nemeckých stupňov, plus mínus jedna. Dobré na ňom bolo to, že rovnakú hodnotu dával celé 4 roky, ešte aj rok a pol po expirácii, pred tým ako sa minul. A teraz nový test Sera - 11 nemeckých stupňov. A teraz čomu veriť. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 17:22 Muž henrich [4] – hobby hracka
btw v praci nam idu montovat online monitoring vypustanych vod, asi na vsetky v dnesnej dobe meratelne parametre a cena obsahuje 5 nul coze
tak potom obcas z akva zoberiem 5 litrov vody do prace a dam ju nasat do toho systemu a mam vysledok, akurat sa mozno zblaznia Ti, ktori tie parametre sleduju a zbadaju tu skokovu zmenu akva/odpadova voda smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 08:57 Muž kus [200] - Rostliny – re: všem
Co Vám bude platný,že vodu změříte na desetinu přesně,když ji můžete ovlivnit minimálně.Nějaký proměný pořád zůstanou ať tam lijete ,co chcete.To je jako,když máte v garáži škodivku a vy víte,že by tam mělo být volvo.Jenže možnosti jsou pouze na tu škodivku,tak nanejvejš vezmete leštěnku a krásně to auto přeleštíte.Konečný výsledek je podoben stejně k nule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 08:10 Muž PentueR [256] – Re: henrich
lol..hobby "hračku" ... to by myslím měl už v akva každý... online převodníky a snímače pH, konduktivity a dalších parametrů jsou sakra drahé "hračky".. mj. se používají na čističkách vod a ceny obsahují minimálně čtyři nuly a více ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 22:53 Muž filipsi [1295] – Re: henrich
Ano, neni to tak tezke najit. Bohuzel pouze Ph + vodivost (ktera s tvrdosti uzce souvisi, pokud vodu uz zname, muzeme se podle toho orientovat), cena okolo 1k Kc. Mereni no3, atd, atd je trochu narocnejsi a tam opravdu cena leze nad "testy do konce zivota".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 22:45 Muž henrich [4] – elektronicke testy
A poznate nejaku elektronicku hobby-hracku pre akvaristov, ktora online meria bezne parametre vody (pH, tvrdost, vodivost a dalsie...), mozno aj schopna sledovat trend :-P

Samozrejme, ak to aj existuje, ocakavam cenu, za ktoru si nakupim zasobu lacnych testov do konca zivota... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 18:27 Muž filipsi [1295] – Re: fantasta
Nemyslim, ze by nejpresnejsi byla elektronika. Sam radim na vrchol spravne provedenou presnou laboratorni titraci u vetsiny testu. Ale je to hnidopisstvi, u ph a vodivosti pro bezneho akvaristu rozhodne elektronika.
(edit - jo, jeste dodatek - honba za temi nej testy je mozna zbytecna. Ono u nekoho muze byt blize skutecnosti jeden test, u jineho zase jiny, zalezi hodne na tom, jak presne je ten test koncipovany, co dalsiho pritomneho ve vode ho muze plest. Takze spis nez honit se za tou nej presnosti /mozna krom ph, kdyz se pridava co2 v mire vetsi nez male/ bych volil levne testy, sledoval spis nez absolutni hodnoty trendy, a ucil se akva pozorovat.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 17:55 Žena bucliik [99]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 17:46 R Muž Silent [5949]
Nejpřesnější jsou elektronické, správně kalibrované přístroje. Všechny kapkové testy jsou pouze orientační. Těžko mezi nimi nějak rozhodnout. U značkových od známých firem by se měla jakási přesnost projevit. I když kvalitní testy nemusí být drahé. Já používám AQUAR a jsem s nimi poměrně spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 17:30 Toony – nejpresnejsi testy vody?
cau, zajima me jakej je podle vas nejpresnejsi test na mereni tvrdosti vody???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 22:04 jethro
nooo...ja radost nemam..mam NERVY!!!preto prechadzam na merace elektronicke.ak sa to da tak nazvat.uz mam pristrojcek LWT-01 na meranie elektrickej vodivosti,a podobny PHT-01 na meranie Ph.su drahsie ale mam dufam pokoj nafurt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 21:53 Muž filipsi [1295] – Re: jethro
Nemusime, chceme, a jeste z toho mame radost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 21:50 jethro
hm..hm.. uzasne ,ake prachy musime davat za akvachemiu..takze rada pre tych co meraju UT(karbon test):pri beznej vode 5,10 a viac stupnov UT staci 5ml vody,1 kvapka indikatoru a po pridani kvapiek karbon nedelime vysledok dvoma.popripade pre tvrdu vodu mozme merat len 2,5ml vody a vysledok nasobime dvoma.pri merani vody do 5dkH navod dodrzme.hm..ak som neprisiel s niecim novym,tak sorry.a este postreh:so starsim testom UT sa dalo urobit 60 merani vody 10dkH a s novym iba 25 merani podla navodu.a to je no comment...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 21:50 Muž filipsi [1295] – Re: jethro
Doporucuji najit davnejsi diskuzi o tomto testu (chsk). Myslim, ze to je test uplne nesmyslny. Viz norma chemicke spotreby kysliku pro pitnou vodu, metodika mereni chsk.
Viz hodnoty chsk pro odpadni vody, atd, atd.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 41943x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/423-testy-vody?od=1701