Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Testy vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Testy vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 15:39 stropa Re: Mrakoplash
aha,dvanáct litru.....tak v tom případě je vše jinak...... coze smich :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 15:39 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: stropa
no možná jsem neměla napsat že to je teorie ale že je to kravina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 15:38 R Muž Mrakoplash [1776] Re: stropa
Píše že jde o 12 litrů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 15:38 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Zoidik
u vody po převaření se sníží uhličitanová tvrdost právě proto že se vápník vysráží, jak bys ho těda chtěl vyvařit z toho dna?
jak se takové množství vápníku může vysrážet zrovna ve dně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 15:35 stropa Re: Zoidik
což to by pomohlo určitě,ovšem u akva do sto litru je to brnkačka,ale u větších :-( já bych to nedělal osobně....možná bejt doma tři dny sám proč néé se pustit do takového masakru ale jinak......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 15:31 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: stropa
Ono se říká, že vápník ti udělá ?tvrdou? vodu že to není dobré. CO koukám na wiki, tak "Obsahuje min. 30% využitelného vápníku" cs.wikipedia.org/… Takže ono proč ne. Nejsem chemik, ale co mě napadlo jak by se toho dalo eventuelně zabvit, když tak mě nezabijte, ale celé vypustit, vyvařit dno a znovu založit? Pokud teda by to vyvaření pomohlo k odvápění dna jestli se do něj dostal vápník z kosti. Jenom taková teorie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 15:27 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Snowy
výměnami vodu tu alkalitu snížíš a bude to pro tebe nejjednoduší. Trochu bych si to ještě pročetla ;-) pH se sníží samo, to zas záleží na obsahu CO2 (i na té alkalitě), ve vodovodu je vždycky pH vysoké protože je tam málo CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 15:25 stropa Re: Snowy
jinak s tou destilkou to není řešení ...s deštovou vodou by to dle mého napravit šlo je kyselá a prakticky bez vodivosti takže to příznivě upraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 15:21 stropa Re: Snowy
stejně mi nák nesedí ta změna ph jen sepiovkou....ale jak je vidno stalo se.to vám někdo poradil tam dát sepii?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 15:16 Žena Snowy [24]
Jestli tomu dobře rozumím, moje vysoké pH je dáno uhličitany a musím snížit alkalitu okyselením. Jenže jak, čím? Dát tam destilku, to bude osmotický šok... Je to 12 litrů, v tom 4 paví oka, dost piskořek, ty to asi nezakyselí dostatečně rychle. Je to pět dní, co jsem vyndala tu sépiovku a nepohnulo se to.
Moje vstupní voda je měkká (2-3 dKH), ale pH je 8, takže to pH asi nepoklesne.. Rostliny v tomhle pH neprosperují, hygroph. corymbosa var. minima kroutí listy, alternanthera má nové listy skoro žluté a ani ceratopt. siliq. neroste. Nejsem zrovna chemicky nadaná, stránky jsem přečetla nejednou, ale nějak se v tom ne a ne zorientovat. stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 14:34 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: stropa
...,víte vše od všeho...
Už tento výrok vás dostatečně kvalifikuje podobné fórum zřídit, vést a být jeho aktivním členem. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 14:19 stropa Re: Sid
asi by to nebyl špatný nápad,ale já nejsem vudčí válečník ne možná pro vás by to stálo za uvahu,víte vše od všeho :-D to je dobrý základ sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.01.2012 14:16 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: stropa
Třeba byste si mohl založit své vlastní fórum - pro blbé. Myslím. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 14:14 stropa Re: Sid
nikomu nic nevnucuju :) každý máme svuj přístup k věci!!! coze samozřejmě že jsem to popsal od voka,poté musíte měřit a měřit a eventualně přidávat velmi opatrně!!ted už je to dozajista pochopitelné i pro blbé myslím potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 13:55 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: stropa
...na 100lčtvrt kávové lžíce.je to rychlé a učiné...
S podobnými radami si dejte pohov. :-|
Pokud nepopíšete, jak správně při okyselení vody pomocí kyseliny fosforečné postupovat, je vaše "rada" o ústa.
(Nehledě na to, že i rostliny vám za takový počin mohou "poděkovat"...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 13:51 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Snowy
...Plus ta celková a uhličitanová tvrdost mi nejde do hlavy, není to nějak abnormální nebo to takhle může být?
Není to nic abnormálního, že "UT" je vyšší, než tvrdost. Po prostudování článků v odkazu určitě zjistíte, proč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -9   10.01.2012 13:36 stropa Re: Snowy
kyselina fosforečná to upraví rychle a eště dodá fosfor kytkám ano na 100lčtvrt kávové lžíce.je to rychlé a učiné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 13:06 R Muž romant [27981] Re: Snowy
Mrkni se na tyto odkazy.
maniakva.sweb.cz/…
maniakva.sweb.cz/…
maniakva.sweb.cz/…
Porovnej si parametry vstupní vody a vody v akváriu. O tom předmětným akváriu nic nevíme, takže by jistě bylo vhodný si zřídit nějakou prezentaci aby ten kdo bude chtít a umět pordit, odpovědět, měl co nejvíce informací. Na těch hodnotách se může podílet třeba nevhodný složení dna a jistě i další faktory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 12:54 Žena Snowy [24] Re: romant
Já se bojím o ty rostliny, začínají odcházet, chci zabránit tomu, aby to kleklo úplně. Nevím, jestli tu vstupní nějak ředit (a případně čím) nebo co s tím. :-(
Plus ta celková a uhličitanová tvrdost mi nejde do hlavy, není to nějak abnormální nebo to takhle může být?

Děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 12:36 R Muž romant [27981] Re: Snowy
Nedělal bych žádný skokový změny. Pokud to bylo způsobeno tou sépiovou kostí, tak bych pokračoval v těch výměnách vody. Do úmělých úprav parametrů vody bych se nepouštěl(tedy alespoň bez dostatečných znalostí). Pokud se ty parametry měnily postupně ryby na to nereagovaly negativně, tak by ani změna zpět neměla být problémem, pokud bude postupná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 12:23 Žena Snowy [24] – Nerozumím parametrům plus potřebuju radu
Ahoj, snažila jsem se načíst něco o parametrech a nevím, jestli jsem to špatně nepochopila. Dnes jsem měřila vodu a došlo ke změnám. Dřívější hodnoty bývaly pH okolo 6 a 2-3 dKH. Dnes jsem naměřila pH přes 8 a 9dKH. Změřila jsem i GH a tam mi vyšlo 7. Není to nějaká blbost? Myslela jsem, že celková tvrdost by měla být vyšší..

Změnu jsem zřejmě způsobila přidáním sépiové kosti do vody, ale teď jak z toho ven? Čím to okyselit, aby se rybám nic nestalo? Sépiovku jsem vyndala před pár dny, vyměnila část vody a zatím žádná změna. Předpokládám, že ze stejného důvodu mi přestaly jít rostlinky (limnob.laevigatum a okřehek zareagovaly hodně rychle). Má smysl kupovat ty "vodičky" na úpravu vody?

Ještě bych dodala, že vše bylo měřeno opakovaně sera testem, takže výsledky by neměly být chybné.

Děkuji za rady a postřehy. Snowy

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 21:23 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: j0hny
...Je to aj o tom kto tie parametre hned od zaciatku udrzi a neda riase sancu...
Ano, ale ty postupy jsou dostatečně "profláknuté"; jde o to - držet se jich. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 08:22 Muž j0hny [86]
Je to aj o tom kto tie parametre hned od zaciatku udrzi a neda riase sancu. Ked sa tam rozrastie, byva casto neskoro. U mna tiez uz vseliake poucky a rady nefunguju, zostava mi len snazit sa robit konecne vsetko "spravne" a cakat mesiac, dva, desat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 16:39 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Sid
Takhle je trapit chudacky!!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 16:02 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Martin71
A na co nesmím zapomenout - taky je třeba je neustále hlídat, aby místo poctivé oxygenní fotosyntézy neblbly s anoxygenní! Žádnou síru jim přidávat nehodlám! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 12:30 Martin71 Re: Sid
No to rozhodně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 12:07 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Martin71
No a taky je důležité počasí a co zrovna dávají v televizi. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 12:03 Martin71 Re: Sid
Asi záleží co si kdo pod slovem hnojení představuje. A pak do jakého akvária pokud jde třeba o dusík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 10:00 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Martin71
Když mám štěstí, obrátí se na mne někdo z okolí, abych mu s nějakou tou řasou nebo sinicí pomohl. No a když ji zrovna k nějakému experimentu potřebuji, tak si ji jednoduše vyptám. :)
Udržuji tyhle organismy při životě tak, že je dám ve skleněné nádobě na okenní parapet, občas jim doleju odpařenou vodu a když si vzpomenu, "vypláchnu" v jejich vodě injekční stříkačku, kterou dávkuji hnojivo do rostlinného akva. :-)
BTW: Některé řasy jsou až neskutečné držáky - vystačí si s živinami dodávanými jen vodovodní vodou doplňovanou za tu, jež se odpaří, a to hóóódně dlouho. :) (Mám tu dvě takové nádobky už asi dva roky a řasy stále drží...)
A to je i jeden z důvodů, proč nelze souhlasit s občas se ještě objevujícími "radami", jak se zbavit řas, typu: "Hnojte jen tolik, aby všechny živiny spotřebovaly vyšší rostliny a na řasy už nezbylo"...
(Naštěstí se letitá osvěta začíná projevovat - těchto "rad" evidentně ubývá. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 09:14 Martin71 Re: Sid
Ty si cíleně pěstuješ sínici? Jak si ji vypěstuješ? Ten postup tvého cíleneho pěstování by dával možná i odpověď na to jak se ji zbavit ne? Nebo co ji způsobuje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 23:25 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Sid
Jasne,jen zadne nasili!!! :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 21:46 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Kamilstrom
Budu si muset přinést řasu z nádrže v práci domů. :-)
Jezdit do roboty, abych před zhasnutím světla na 30´ vypnul filtr, to se mi dvakrát nechce. Ani posouvat interval osvětlení tak, aby zhasínalo, když odcházím z práce... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 17:31 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Sid
Tak to zkuste,tady to hojne doporucuji,uvidite,treba i ta vlaknivka pujde,nikdo neni ze zeleza!!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 16:55 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Kamilstrom
Nezkoušel, mám vypracovaný "stereotyp" - ranní krmení havěti + aplikace GA. :-)
Až mě přestane bavit pokoušet se dráždit Cladophoru touto chemií, pustím se do ní klasickou cestou. :-D
O žádné aktuální "štětičce" ani "parohu" v okolí nevím, takže nemohu testovat. Zato mám pěkně rozpěstovanou sinici, takže ta se má nač těšit. :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 16:37 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Sid
Je pravda ze Exel pusobi nejlepe(nejviditelneji) na BBA a Staghorn(uz po par aplikacich rasy sednou a cervenaji),ale vlaknita ustoupila po case taky.Zkousel jste(asi jo)lokalni primou aplikaci strikackou nebo pipettou,pri vypnutem filtru(prerusit proudeni vody) na 30 min. a tesne pred vypnutim svetel v akvariu? Me tohle pomohlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 10:01 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Kamilstrom
Aktuálně testuji zelenou vláknitou, (nějaký druh Cladophory), a to 4násobným dávkováním a za přibližně měsíc ubyla jen ta řasa, kterou jsem mechanicky odstranil. :)
Jde to (pinzetou) dost dobře. :-)
EDIT: Na sinice chemii (kromě případných hnojiv a CO2) nepoužívám a těžkou hlavu z nich nemívám - jdou pryč docela rychle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 02:22 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Sid
Jestli-ze mohu mluvit za Exel(polycycloglutaracetal),ten pusobi vyborne,pri aplikaci 2-3 krat vetsi nez uvadi vyrobce(krome prvniho uziti-nebo po vymene vice nez 40% vody,tam aplikujeme podle navodu)po dobu 10 dni,na BBA,Staghorn,vlaknite a prisedle rasy,ale na sinici podle meho "pruzkumu" nepusobil nijak(tam jsem uspesne pouzil erythromycin,vratila se pak jeste jednou,po dalsi aplikaci erythromycinu jsem ji uz nikdy nevidel). www.myfishtank.net/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 20:12 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Lea
Myslím to přesně tak, jak jsem napsal - výborná voda pro kytky, protože se dá jednoduše upravit. Vždy je snazší do vody něco "nasypat", aby získala (alespoň přibližně! :)) potřebné vlastnosti, než ji muset ředit a pak teprve upravovat. :-)
Ty sinice mohou mít celou řadu příčin, nemusí to být jen měkčí vodou. Aktuálně "doléčuji" akva, které bylo dlouhodobě napadené sinicemi, a vstupní voda v porovnání s vaší "hodně" tvrdá.
(Vzal jsem si vzorek těch sinic a opečovávám si je, abych na nich mohl otestovat glutaraldehyd, který je na akvawebech "oslavován" skoro jako zázrak na potírání celé řady řas a sinic. :) Moje dosavadní zkušenosti s ním se ale dají stručně vyjádřit takto: :-O)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 17:18 Žena Lea [1] Re: Sid
Díky, aspoň, že tak. Jako teoreticky je pravda, že kytky rády měkkou vodu, ale já měla spíš strach, jestli to není moc, někde tam musí být špatně, když ty sinici nedají pokoj. Teď zkouším to krmení s minimem P.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 17:04 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: j0hny
Som si myslel, oni majú cenu 4 eura na všetky testy. Ja od nich pravidelne objednávam rôzne veci. Majú perfektné ceny a dá sa z nimi dobre jednať. Inak ta ryska by mala udávať 5ml. Tiež mám testy od aquaru trocha mi vadia tie matné skúmavky cez ktoré nie je poriadne nič vidieť :) tak používam sklenené od sery ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 15:30 Muž j0hny [86]
Ups, sory povodne chcel possledne prispevky pisat tam stydim
Diky :) Strejda google potrebuje zmenit dioptrie coze nemohol som to naist
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2012 15:23 HaDaS Re: j0hny
Tady je jedna z odpovědí : rybicky.net/forum/2361 ... u starých údajně 5 ml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 15:20 Muž j0hny [86] Re: Michaldvd
akvaobchod.sk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 15:17 Muž j0hny [86]
Nema niekto z vas moznost zistit co znamena u aquar pH testu veta "doplnte vodu az po vylisovanu rysku..." Ale ja tam ziadnu nevidim ?! hmm je k tomu skumavka 1-7ml
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 14:53 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Lea
Pro kytkaře doslova nádherná voda - lehce se dá upravit podle potřeby. :-)
(Pro rybičkáře nejspíš taky. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 12:35 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: j0hny
Môžem vedieť odkiaľ si to objednával?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 12:32 Muž j0hny [86]
No, ten obal ci je nejak poskodeny je diskutabilne. 1 krabicka uz ORIGINALNA myslim nebola. Skoda ze nemam fotak :( S tymi datumami je to trosku chaoticke. Na krabickach je datum... cca rok do zadu a na pribalovom letaku je na jednom zaruka 24 mesiacov, na druhom (druhy test) zaruka 12 mesiacov a na letaku v tretej krabicke zase doba pouzitelnosti 12 mesiacov. Tak tam skusim zavolat...
Rozhodne to neni za zvyhodnenu cenu, tie testy som chcel kupovat uz pred skoro rokom a boli za tu istu cenu. 4 eura za 1 test neni nijak zajimava cena, zvlast ked 1 orig. obal je poruseny a je tam nejaka divna odmerka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 12:06 HaDaS Re: j0hny
Pokud to není výslovně uvedeno na faktuře, dodacím listě, či účtence, nebo zda-li jsi nevyplnil něco na internetu, kde je jasně řečeno, že výrobek má zkrácenou záruční dobu, nebo dobu použitelnosti, tak závazné je to, co je uvedeno na originálním obale (prvním). Tzn. na krabici, kde jsou jednotlivé testy.
Záruční doba a doba použitelnosti, jsou dva odlišné termíny. U testů by to logicky měla být doba použitelnosti. Záruční doba by se měla týkat pouze pevných součástí (odměrky, pipety atd.). Na originálním (vrchním) balení by měla být napsána použitelnost do : xx.xx.xxxx. Pokud tomu tak není, měl by tam být odkaz, že datum použitelnosti je uveden jinde. V každém případě toto na vrchní obale uvedeno být musí. Viz zákon na ochranu spotřebitele atd. Myslím, že na Slovensku je tento zákon obdobný (ne-li totožný) jako u nás a i v celé EU. Pokud je na krabici uvedena pouze záruční doba a nic jiného, tak tato je pro daný výrobek směrodatná.
To je jen zkrácený výklad zákona.
Můžeš postupovat následovně.
1. Při koupi přes internet, máš právo zboží v originálním a neporušeném obale vrátit do 14ti dnů, bez udání důvodu. To ale není již Tvůj případ.
2. Můžeš odstoupit od smlouvy (to je prakticky doklad o zaplacení dodávky - faktura atd...) a požadovat vrácení plnění v plném rozsahu, včetně poštovného a balného. Tzn. zabalit a doporučeně zaslat prodávajícímu, včetně průvodního dopisu.
3. Můžeš požadovat slevu. Opět písemně a doporučeně. Pokud nemáš elektronický podpis a prodávající takovouto korespondenci umožňuje.
4. Prodávající je solidní a domluvíš se s ním telefonicky a on svým závazkům dostojí. To je ideální.
Další možností je, používat testy na vlastní riziko, a doufat, že Ti budou měřit správně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 10:00 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: j0hny
Nekupoval si ich náhodou v nejakej akciovej cene?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 09:59 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: j0hny
Ak ich do vtedy nespotrebuješ tak by si mal aspoň skúsiť požiadať o nové testy. Ja som chcel objednať testy od sery no zdali sa mi nejaké príliš lacné, až kým mi pán neodpísal že exspiračná doba končí o niekoľko mesiacov.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 41943x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/423-testy-vody?od=1101