Testy vody
a myslíš si že deštovka by neudělala stejnou službu?,jen o něco rychlejší?
když necháš čistou destilovanou vodu někde v otevřené nádobě, tak pH poklesne ze 7 na 5,3 Protože se do vody dostane CO2 ze vzduchu.
Při přidání destilky do akvárka klesne i uhličitanová tvrdost, protože destilka ji má nulovou. Čím nižší uhličitanová tvrdost tím níž může klesnout pH samovolným přechodem CO2 ze vzduchu (když nepočítám s tím že by ve vodě byla jiná kyselina).
Radila jsem dát tam vodovodní vodu, proto že je nejvíce dostupná a podle informací by taky měla mít nízkou uhličitanovou tvrdost. A až tak nehrozí že by se UT snížilo až moc (v samotné destilce by ryby moc dlouho nepřežily)
protože si myslím že se ta koncentrace sic naředí ale ph ani tak nepoklesne....sníží se jen vodivost,ale je to jen muj názor....hádat se určitě nebudu

tak já se uklidním
Proč není řešením výměna části vody za destilku?
jinak já napsal co bych udělal....tak položte pistoli

věci jiné byli jen v uvahách a diskuzi samé .!
nechápu

ale taky mužu odpovědět takto!chápu ale nerozumím.
ty při každé blbosti co se ti v akvárku stane zakládáš znovu a převařuješ dno? hlavně že má do 100 litrů, že?

v tom případě chápu i tu duležitou skutečnost .a tou je co vše dokáže jedna sepie

v tak malém obsahu vody udělá marast i zrnko soli.
no možná jsem neměla napsat že to je teorie ale že je to kravina
Píše že jde o 12 litrů

u vody po převaření se sníží uhličitanová tvrdost právě proto že se vápník vysráží, jak bys ho těda chtěl vyvařit z toho dna?
jak se takové množství vápníku může vysrážet zrovna ve dně?
což to by pomohlo určitě,ovšem u akva do sto litru je to brnkačka,ale u větších

já bych to nedělal osobně....možná bejt doma tři dny sám proč néé se pustit do takového masakru ale jinak......
Ono se říká, že vápník ti udělá ?tvrdou? vodu že to není dobré. CO koukám na wiki, tak "Obsahuje min. 30% využitelného vápníku"
cs.wikipedia.org/… Takže ono proč ne. Nejsem chemik, ale co mě napadlo jak by se toho dalo eventuelně zabvit, když tak mě nezabijte, ale celé vypustit, vyvařit dno a znovu založit? Pokud teda by to vyvaření pomohlo k odvápění dna jestli se do něj dostal vápník z kosti. Jenom taková teorie.
výměnami vodu tu alkalitu snížíš a bude to pro tebe nejjednoduší. Trochu bych si to ještě pročetla

pH se sníží samo, to zas záleží na obsahu CO2 (i na té alkalitě), ve vodovodu je vždycky pH vysoké protože je tam málo CO2
jinak s tou destilkou to není řešení ...s deštovou vodou by to dle mého napravit šlo je kyselá a prakticky bez vodivosti takže to příznivě upraví.
stejně mi nák nesedí ta změna ph jen sepiovkou....ale jak je vidno stalo se.to vám někdo poradil tam dát sepii?????
0 10.01.2012 15:16
Snowy [25] Jestli tomu dobře rozumím, moje vysoké pH je dáno uhličitany a musím snížit alkalitu okyselením. Jenže jak, čím? Dát tam destilku, to bude osmotický šok... Je to 12 litrů, v tom 4 paví oka, dost piskořek, ty to asi nezakyselí dostatečně rychle. Je to pět dní, co jsem vyndala tu sépiovku a nepohnulo se to.
Moje vstupní voda je měkká (2-3 dKH), ale pH je 8, takže to pH asi nepoklesne.. Rostliny v tomhle pH neprosperují, hygroph. corymbosa var. minima kroutí listy, alternanthera má nové listy skoro žluté a ani ceratopt. siliq. neroste. Nejsem zrovna chemicky nadaná, stránky jsem přečetla nejednou, ale nějak se v tom ne a ne zorientovat.

...,víte vše od všeho...
Už tento výrok vás dostatečně kvalifikuje podobné fórum zřídit, vést a být jeho aktivním členem.

0 10.01.2012 14:19 stropa –
Re: Sid asi by to nebyl špatný nápad,ale já nejsem vudčí válečník

možná pro vás by to stálo za uvahu,víte vše od všeho

to je dobrý základ

Třeba byste si mohl založit své vlastní fórum - pro blbé. Myslím.

0 10.01.2012 14:14 stropa –
Re: Sid nikomu nic nevnucuju

každý máme svuj přístup k věci!!!

samozřejmě že jsem to popsal od voka,poté musíte měřit a měřit a eventualně přidávat velmi opatrně!!ted už je to dozajista pochopitelné i pro blbé myslím

...na 100lčtvrt kávové lžíce.je to rychlé a učiné...
S podobnými radami si dejte pohov.
Pokud nepopíšete, jak správně při okyselení vody pomocí kyseliny fosforečné postupovat, je vaše "rada" o ústa.
(Nehledě na to, že i rostliny vám za takový počin mohou "poděkovat"...)
...Plus ta celková a uhličitanová tvrdost mi nejde do hlavy, není to nějak abnormální nebo to takhle může být?
Není to nic abnormálního, že "UT" je vyšší, než tvrdost. Po prostudování článků v odkazu určitě zjistíte, proč.

kyselina fosforečná to upraví rychle a eště dodá fosfor kytkám

na 100lčtvrt kávové lžíce.je to rychlé a učiné.
Mrkni se na tyto odkazy.
maniakva.sweb.cz/…
maniakva.sweb.cz/…
maniakva.sweb.cz/…
Porovnej si parametry vstupní vody a vody v akváriu. O tom předmětným akváriu nic nevíme, takže by jistě bylo vhodný si zřídit nějakou prezentaci aby ten kdo bude chtít a umět pordit, odpovědět, měl co nejvíce informací. Na těch hodnotách se může podílet třeba nevhodný složení dna a jistě i další faktory.
Já se bojím o ty rostliny, začínají odcházet, chci zabránit tomu, aby to kleklo úplně. Nevím, jestli tu vstupní nějak ředit (a případně čím) nebo co s tím.

Plus ta celková a uhličitanová tvrdost mi nejde do hlavy, není to nějak abnormální nebo to takhle může být?
Děkuju.
Nedělal bych žádný skokový změny. Pokud to bylo způsobeno tou sépiovou kostí, tak bych pokračoval v těch výměnách vody. Do úmělých úprav parametrů vody bych se nepouštěl(tedy alespoň bez dostatečných znalostí). Pokud se ty parametry měnily postupně ryby na to nereagovaly negativně, tak by ani změna zpět neměla být problémem, pokud bude postupná.
Ahoj, snažila jsem se načíst něco o parametrech a nevím, jestli jsem to špatně nepochopila. Dnes jsem měřila vodu a došlo ke změnám. Dřívější hodnoty bývaly pH okolo 6 a 2-3 dKH. Dnes jsem naměřila pH přes 8 a 9dKH. Změřila jsem i GH a tam mi vyšlo 7. Není to nějaká blbost? Myslela jsem, že celková tvrdost by měla být vyšší..
Změnu jsem zřejmě způsobila přidáním sépiové kosti do vody, ale teď jak z toho ven? Čím to okyselit, aby se rybám nic nestalo? Sépiovku jsem vyndala před pár dny, vyměnila část vody a zatím žádná změna. Předpokládám, že ze stejného důvodu mi přestaly jít rostlinky (limnob.laevigatum a okřehek zareagovaly hodně rychle). Má smysl kupovat ty "vodičky" na úpravu vody?
Ještě bych dodala, že vše bylo měřeno opakovaně sera testem, takže výsledky by neměly být chybné.
Děkuji za rady a postřehy. Snowy
...Je to aj o tom kto tie parametre hned od zaciatku udrzi a neda riase sancu...
Ano, ale ty postupy jsou dostatečně "profláknuté"; jde o to - držet se jich.

Takhle je trapit chudacky!!!

A na co nesmím zapomenout - taky je třeba je neustále hlídat, aby místo poctivé oxygenní fotosyntézy neblbly s anoxygenní! Žádnou síru jim přidávat nehodlám!

0 06.01.2012 12:30 Martin71 –
Re: Sid No to rozhodně

No a taky je důležité počasí a co zrovna dávají v televizi.

0 06.01.2012 12:03 Martin71 –
Re: Sid Asi záleží co si kdo pod slovem hnojení představuje. A pak do jakého akvária pokud jde třeba o dusík.
Když mám štěstí, obrátí se na mne někdo z okolí, abych mu s nějakou tou řasou nebo sinicí pomohl. No a když ji zrovna k nějakému experimentu potřebuji, tak si ji jednoduše vyptám.

Udržuji tyhle organismy při životě tak, že je dám ve skleněné nádobě na okenní parapet, občas jim doleju odpařenou vodu a když si vzpomenu, "vypláchnu" v jejich vodě injekční stříkačku, kterou dávkuji hnojivo do rostlinného akva.

BTW: Některé řasy jsou až neskutečné držáky - vystačí si s živinami dodávanými jen vodovodní vodou doplňovanou za tu, jež se odpaří, a to hóóódně dlouho.

(Mám tu dvě takové nádobky už asi dva roky a řasy stále drží...)
A to je i jeden z důvodů, proč nelze souhlasit s občas se ještě objevujícími "radami", jak se zbavit řas, typu: "Hnojte jen tolik, aby všechny živiny spotřebovaly vyšší rostliny a na řasy už nezbylo"...
(Naštěstí se letitá osvěta začíná projevovat - těchto "rad" evidentně ubývá.

)
0 06.01.2012 09:14 Martin71 –
Re: Sid Ty si cíleně pěstuješ sínici? Jak si ji vypěstuješ? Ten postup tvého cíleneho pěstování by dával možná i odpověď na to jak se ji zbavit ne? Nebo co ji způsobuje.
Jasne,jen zadne nasili!!!

Budu si muset přinést řasu z nádrže v práci domů.

Jezdit do roboty, abych před zhasnutím světla na 30´ vypnul filtr, to se mi dvakrát nechce. Ani posouvat interval osvětlení tak, aby zhasínalo, když odcházím z práce...

Tak to zkuste,tady to hojne doporucuji,uvidite,treba i ta vlaknivka pujde,nikdo neni ze zeleza!!!

Nezkoušel, mám vypracovaný "stereotyp" - ranní krmení havěti + aplikace GA.

Až mě přestane bavit pokoušet se dráždit Cladophoru touto chemií, pustím se do ní klasickou cestou.

O žádné aktuální "štětičce" ani "parohu" v okolí nevím, takže nemohu testovat. Zato mám pěkně rozpěstovanou sinici, takže ta se má nač těšit.
Je pravda ze Exel pusobi nejlepe(nejviditelneji) na BBA a Staghorn(uz po par aplikacich rasy sednou a cervenaji),ale vlaknita ustoupila po case taky.Zkousel jste(asi jo)lokalni primou aplikaci strikackou nebo pipettou,pri vypnutem filtru(prerusit proudeni vody) na 30 min. a tesne pred vypnutim svetel v akvariu? Me tohle pomohlo.

Aktuálně testuji zelenou vláknitou, (nějaký druh Cladophory), a to 4násobným dávkováním a za přibližně měsíc ubyla jen ta řasa, kterou jsem mechanicky odstranil.

Jde to (pinzetou) dost dobře.
EDIT: Na sinice chemii (kromě případných hnojiv a CO2) nepoužívám a těžkou hlavu z nich nemívám - jdou pryč docela rychle.

Jestli-ze mohu mluvit za Exel(polycycloglutaracetal),ten pusobi vyborne,pri aplikaci 2-3 krat vetsi nez uvadi vyrobce(krome prvniho uziti-nebo po vymene vice nez 40% vody,tam aplikujeme podle navodu)po dobu 10 dni,na BBA,Staghorn,vlaknite a prisedle rasy,ale na sinici podle meho "pruzkumu" nepusobil nijak(tam jsem uspesne pouzil erythromycin,vratila se pak jeste jednou,po dalsi aplikaci erythromycinu jsem ji uz nikdy nevidel).
www.myfishtank.net/… 
Myslím to přesně tak, jak jsem napsal - výborná voda pro kytky, protože se dá jednoduše upravit. Vždy je snazší do vody něco "nasypat", aby získala (alespoň přibližně!

) potřebné vlastnosti, než ji muset ředit a pak teprve upravovat.

Ty sinice mohou mít celou řadu příčin, nemusí to být jen měkčí vodou. Aktuálně "doléčuji" akva, které bylo dlouhodobě napadené sinicemi, a vstupní voda v porovnání s vaší "hodně" tvrdá.
(Vzal jsem si vzorek těch sinic a opečovávám si je, abych na nich mohl otestovat glutaraldehyd, který je na akvawebech "oslavován" skoro jako zázrak na potírání celé řady řas a sinic.

Moje dosavadní zkušenosti s ním se ale dají stručně vyjádřit takto:

)
Díky, aspoň, že tak. Jako teoreticky je pravda, že kytky rády měkkou vodu, ale já měla spíš strach, jestli to není moc, někde tam musí být špatně, když ty sinici nedají pokoj. Teď zkouším to krmení s minimem P.
Som si myslel, oni majú cenu 4 eura na všetky testy. Ja od nich pravidelne objednávam rôzne veci. Majú perfektné ceny a dá sa z nimi dobre jednať. Inak ta ryska by mala udávať 5ml. Tiež mám testy od aquaru trocha mi vadia tie matné skúmavky cez ktoré nie je poriadne nič vidieť

tak používam sklenené od sery

0 04.01.2012 15:30
j0hny [86] Ups, sory povodne chcel possledne prispevky pisat tam
Diky

Strejda google potrebuje zmenit dioptrie

nemohol som to naist
Přidat reakci
1 ...... [23] ...... 39 40
Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 42022x