Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Testy vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Testy vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 10:43 Muž Legioix [574] Re: pst
Nevěřil bych tomu vůbec.

Stačí se podívat na výsledek tohoto testu: www.youtube.com/…

Ke stažení je ten program zde: play.google.com/…


Papírky v tom budou asi stejné jako zde,(+CO2) kde to vyjde mnohem levněji: www.aqua-obchod.cz/… kde jich je ale 50.

Takže ta cena navíc je jen za ten kus s tou tabulkou www.aquarium-welt.net/…

Výsledek? NEBRAT!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 10:14 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: zubu
OT: Jestli to s tou analýzou fotek myslí vážně, snad na ty proužky dali několik políček s barvami dopředu známých odstínů, které svou barvu při testu nezmění a podle nich se ta rádoby "spektroskopie" automaticky nakalibruje při každém měření, tedy barevně se to vyváží podle těch referenčních políček.

Stejně si však myslím, že největším zdrojem nepřesností je to samotné měření, tedy chemická reakce na měřícím proužku, která není kalibrovaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 10:03 Muž zubu [65] Re: pst
No myslím že bude i s tím vyfocením aby to bylo za rozumného světla a nedošlo ke zkreslení. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 09:23 R Muž afc1886 [14700] Re: pst
Když ti nevadí vyšší cena,tak koupíš určitě lepší.A moc nevěřím,že to vyhodnocení bude přesné,ale zkusšenost s tím testem nemám,tak počkej co na to ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 09:10 pst Re: Yirka
Šlo mi právě o tu přesnost. Cena je vysoká, ale je to asi za program který test vyhodnotí, ty testy jsou potom už levnější . A za to pohodlí bych si i trochu připlatil. Namočím proužek, vyfotím a na displeji přečtu hodnoty, to by se mi líbilo. Jen aby se na to dalo spolehnout, že to nebude ukazovat blbosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2016 07:54 Muž Yirka [9126] Re: pst
Do toho bych rozhodně nešel.
Prvním důvodem je cena. 24 proužků za skoro 700? Za ty penízem měříš kapkovými testy 3 roky.
Druhým, obecně uznávaným to, že proužkové testy nepatří mezi nejpřesnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 07:48 pst – Test JBL
Ahoj lidi, máte někdo zkušenost s tímto testem: JBL FotoCheck EasyTests
Vypadá to na snadné a rychlé vyhodnocení, ale je to použitelné?
Tady ještě odkaz: www.akvarista.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 14:07 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: surpan
Podle mě stačí měřit Ph a NO3. A zjistit si parametry vstupní vody ze stránek vodáren/rozboru. Ph od JBL a NO3 od Sery. Případně Ph digitální metr se dá levně koupit z Číny.

Měření Ph je rychlé, NO3 trochu komplikovanější a zabere do 10 minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 13:53 Muž surpan [223] - rostlinná akvaristika – test tetra
To na jednu stranu asi jo, je tam velké rozpětí, ale pro běžné potřeby to stačí. A 25 kusů za 300 kč ujde. Hlavně mi vyhovuje, že je to rychlé, neboť měřit pH pomocí roztoku, taktéž další testování pomocí roztoků je hrozně zdlouhavé a drahé.
Takže pro běžné akvária bych to doporučil, pro náročné ryby, kde je potřeba dodržet přesné složení prvků ve vodě nikoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 13:28 Muž Legioix [574] Re: surpan
Ty testy jsou ale jen orientační a hodně nepřesné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 13:03 Muž surpan [223] - rostlinná akvaristika – Tetra 6 in 1
Mě osobně nejvíc vyhovují testy na NO2, NO3, pH, Cl, KH a GH od Tetry 6 v 1. Jednoduše vymáchám v akvárku a za minutu vím všechny údaje. A díky údajům KH a pH si podle tabulky na netu zjistím i obsah CO2 ve vodě.
surpanblog.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 21:13 Muž Rastty [0] – Jakou soupravu / testy pořídit ?
Pro testování důležitých parametrů vody. Díky !

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2015 16:32 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: drsnake
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.09.2015 16:06 R Muž Silent [5949] Re: drsnake
Zkus to přes net www.adaniels.com.ar/… a obrázek si ulož a vytiskni. Rozdíl v barevném podání nebude a jestli tak naprosto minimální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2015 15:17 Muž drsnake [12] – tetra NO3
nemá někdo navíc barevnou kartičku od NO3 tetra? poštou nebo někde kolem Prahy 4.
Nechci kupovat nové, kvuli kartičce co se mi vypařila a raději pak koupím JBL.
případně není barevně stejná jako NO2? už nemám na porovnání

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 22:06 Libcin – Test na draslík
Tak dnes jsem poprvé zkoušel test na draslík od firmy JBL. Jako vždy spokojenost! (Jenom tu hodnotu draslíku musím snížit!) :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2015 09:19 Baymax Re: RBSC
Tak ano budem davat co2 uz mam zakupeny set s nocnym vypinanim a svetla bude viac ako 0.5 w/l a okolo 6000 lumenov ked sa mi podari zohnat take ziarivky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2015 08:40 Muž Rakvista [20] – No3
Zdravim má někdo zkušenost s testem Prodac NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2015 21:34 RBSC Re: Baymax
To bude nejrozumnější, na co(jisté důvody se najdou, ale to nebude tento případ...) utrácet peníze za něco, co jiní už vyzkoumali. Nejkomplexnější rozbory vody klidně i přes sto eur.
Navíc platí Murphyho zákony... takže i kdyby se to testovalo milionkrát, stále se může stát nehoda. Vodě ze studny se nedivím, mimojiné tam u vás je hodně vápencových oblastí, rád jsem chodil například do jeskyní v Kysaku, ale ten pramen může být v pořádku.
(sk.estudanky.eu/…
www.sazp.sk/…
www.geology.sk/…
old.agroporadenstvo.sk/…)

Ad pojem)
Záludná otázka... tak si vypůjčím jednu definici:
www.horacovoakvarium.cz/…
Velmi zjednodušeně řečeno... takové provozování akvária, kdy využíváš vyšších koncentrací CO2 a více světla(ve srovnání s opačným způsobem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2015 19:24 Baymax Re: RBSC
tak teraz som si pozeral cennik na rozbor vody asi z toho radsej ustupim a skusim vyhladat tych ludi co vtedy davali robit rozbor tej vody a popreznavat sa u obcanov ci nevedia co je to za voda ... a ked sa nic nedozviem tam budem normalne pustat kohutkovu nie zo studne pretoze ta je velmi tvrda a akva mam 200l a rastliniek bude dost a rybiciek tak akurat nechcem tam mat rybaciu polievku ... a co myslis pod pojmom high tech ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2015 17:23 RBSC Re: Baymax
Odkaz jsi otevřel?
Mohou pít, nebo dlouhodobě pijí kojenci (bez následků)? Pokud to druhé, bude voda málo znečištěná, bez nebezpečných organismů, slaběji mineralizovaná, a bude tudíž vhodná pro spoustu druhů ryb.

Jaké akvárium? High-tech? Low-tech? Kolik ryb na jaký objem? Ryby dokáží dodávat dusík rostlinám skrze krmivo celkem vydatně - je dost možné, že dodávání tohoto prvku nebude třeba.
Do vodního sloupce bych raději hnojil jen pokud to bude nutné, a budeš tušit co chybí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2015 14:50 Baymax Re: Designer
Tak rybicky tam budu a budem aj hnojit s PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2015 11:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Baymax
Pokud je voda z toho zdroje vhodna pro kojence, pak to rika, ze obsahuje minimum dusikatych latek, a aby Ti v tom rostly rostliny, budes do ni muset pridat KNO3, minimalne to to rika i bez rozboru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2015 11:37 Baymax Re: RBSC
Do laborky do tej nemocnicnej normalne ? Ci niekam inam ? Ten pramen je ze vraj taky ze z neho vodu mozu davat aj kojencom a tu vodu pije asi cela dedina a cez leto tu vodu beru aj pre zvierata na druzstvo preto by som chcel vediet rozbor ci je to vhodne do akva ... dazdovu tam velmi davat nechcem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.04.2015 20:55 RBSC Re: Baymax
Použij Google, nebo Zlaté stránky...
www.zlatestranky.sk/…
Obecně čím více parametrů necháš testovat, tím dražší to bude.

(Jaký zdroj? Slouží v obci k nějakému účelu? Studna, pramen, jezírko, potok,...? Nezvyklé zbarvení vody, zápach? Podkladová hornina v okolí? Zemědělská půda, těžba, průmysl, žumpa, řeka v okolí? Osídlení organismy - ryby, ptáci(přenašeči)? Neupravená voda z přírody je vždy potenciálně riziková(stačí aby trochu více zapršelo), ale asi většinou se nic nestává.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 20:30 Muž RBeil [174] Re: Baymax
Nabrat vzorek vody a odnest do laborky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 19:51 Baymax – rozbor vody
prosim vas vedeli by ste mi poradit kde a ako by sa dal urobit rozbor vody ? mam prirodny zdroj nedaleko mojho domu a chcel by som tu vodu dat do akva len sa bojim ci v nej nieco nie je nejake vysoke hodnoty niecoho. som z kosickeho kraja ci by sa ta voda dala niekam poslat ci by ma to nieco stalo alebo ako to je s tym
dakujem za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 17:25 R Muž Silent [5949] Re: Tomiino
Do zkumavky 5ml akvavody a nakapat 7 kapek reagens.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 17:01 Muž Tomiino [43]
ahoj,potrebuji se zeptat,vi nekdo kolik se dava vody do odmerky a kolik se kape kapek testu Tetra PH ?? mam jen lahvicku,a kapicky...ztratil jsem krabicku a navod k testu.Dekuji mockrat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 14:49 Muž RBeil [174] Re: Vermut
na NO3 a Ph mam Aquar a zatím spokojenost za perfektní cenu :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2015 14:08 Vermut Re: Strojek
Díky za tip kouknu na to. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 13:16 Muž Strojek [141] Re: Vermut
ja pouzivam testy od JBL nebo SERA
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 13:13 Vermut Re: Strojek
Nějaký na doporučení? :-) hlavně ne Rataj s tím moc dobrý zkušenosti nemám hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 10:11 Muž Strojek [141] Re: Vermut
Ano :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 09:15 Vermut – test
Když to tak pročítám tak papírový testy jsou skoro k ničemu, lepší jsou tedy kapalný?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 19:22 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: NASREDDIN

No děkuji moc,ale s tím toho doma asi moc nenaměřím,jelikož k vyhodnocení testu bude třeba asi nějaká technologie.Nevím, domnívám se.
A cena skoro 2000,- za 25 testů je trošku moc.

Nějaká rozumnější alternativa by nebyla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 19:15 Muž NASREDDIN [1383] Re: Sputnik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 19:12 Muž Sputnik [12] - Rostliny
Asi neexistuje sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 22:22 Muž Sputnik [12] - Rostliny – test CHSK
Zdravím, poradil by někdo jestli je i jiný výrobce testu na CHSK než Rataj? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.03.2015 17:30 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Tomason
Rozhodne nepouzivat vodu z akvaria,potrebujes roztok 4dKh nebo 5dKh a dostat ho do dropcheckeru a pak pridat par kapek toho cinidla,melo by to zmodrat,pak to cele dat do nadrze(sycene CO2)kde se barva zmeni dle obsahu CO2! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 10:17 Muž Tomason [37] – Test CO2
Má někdo zkušenosti s tímto? www.banggood.com/…
Postupuji podle návodu, tedy 3 kapky do Drop Checkeru a doplnit akvarijní vodou. Dal jsem to postupně do 2 rozdílných akvárii (v každém byl 1 den) a stále to nemění barvu (je tmavě zelená až tmavě modrá). Měřil jsem PH ještě pomocí papírků, pomocí testu od Rataje a pokaždé naprosto rozdílné údaje - což mě zaráží víc, než ve dvou akváriích stejné PH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2015 08:48 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Heimdall
Bezva, tři roky bez potíží se mi líbí ano
A nakoupím zásoby baterií :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2015 08:42 R Muž Silent [5949] Re: ivaha
Tak dokud jde zkalibrovat a neměří úplné blbosti je v pohodě. Mně přístroj s původní sondou slouží už asi tři roky a zatím bez problémů. Jediný co bych přístroji trochu vytkl je, že je jen na baterky. Kdyby byla možnost napájení i přes trafíčko neměl by chybu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 08:37 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Heimdall
Ju, náhradní sondu jsem tam viděla, pufry taky, po zbytku se budu muset podívat jinde, páč jsem to na těch stránkách nenašla. Ta sonda by ale nějakou dobu měla vydržet, když bude nová, ne? Jak dlouho asi? :-D Přece jen je to další tisícovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 08:31 R Muž Silent [5949] Re: ivaha
K tomu se dá dokoupit i náhradní sonda, což je výhoda www.tipa.eu/… kdyby stará dosloužila. Ještě doporučuji přikoupit nějaké kalibrační roztoky, čistící roztok na sondu (není nezbytně nutný) a udržovací roztok (KCL). Já používám od Sera, ale třeba Rataj to má v nabídce taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.03.2015 08:09 R Muž Silent [5949] Re: ivaha
Pokud nepotřebuješ permanentní měření, ale jenom občasné tak stačí pH metr takovéhoto typu www.bazenyshop.cz/… já osobně používám, protože měřím poměrně často a v různých nádržích tento www.tipa.eu/… v jedné nádrži kde mám permanentní měření používám www.growgo.eu/… Pokud potřebuješ permanentní měření budou náklady na přístroj nepoměrně vyšší, ale tam bych se poohlédl na Ebay nebo alespoň Aukru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 07:38 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Heimdall
Díky, no já bych bývala taky sáhla po pHmetru, ale popravdě mne celkem odrazuje péče o něj stydim
Nicméně teď koukám, že JBL měří až od pH 6, jenže já potřebuju měřit i kyselejší...
Jaký elektronický (ne moc drahý, snadno kalibrovatelný a jednoduše použitelný) byste mi, pánové, doporučili? :-) Máme tady nějaký neidentifikovatelně starý od Grýgery, takže by teoreticky stačila asi nová sonda, pufry a roztoky, leč je otázka, jestli je vůbec ještě funkční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 22:35 Libcin Re: Heimdall
Elektronika je nejlepší, s tím souhlasím a proto ji taky mám palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 22:33 R Muž Silent [5949] Re: Libcin
Tak já měřím pH elektronicky, protože dohleduji vícero nádrží, ale myslím, že běžný akvarista nepotřebuje znát hodnotu pH na desetinky takže dostačují i levnější testy od ostatních renomovaných výrobců. Je to ovšem na volbě a prioritách každého akvaristy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 22:17 Libcin Re: Heimdall
Na druhou stranu je hodnota PH v akváriu důležitá a tudíž se investice do kvalitního testu vyplatí. Testy KH a GH mám od Sery, ostatní od JBL.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 41947x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/423-testy-vody?od=601