Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Testy vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Testy vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 17:52 Žena stetinka [270]
Prosím, nemáte někd o zkušenost s testem NO3 od Aquaru?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 14:11 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Haimdol
smich smich palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 10:19 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: PAVEL311
Žádné zkušenosti s ním nemám... :-O
Používám permanentní test vlastní výroby. :-)
Ale ten váš (JBL) je fajn, protože zohledňuje alkalitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 10:02 PAVEL311 – Re: Sid
este by som sa mohol spytat, ze ake skusenosti mate s pouzivanim tohoto testeru??? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 08:30 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: PAVEL311
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 22:36 PAVEL311 – Co2 test
:-( pouzivam jbl permanent co2 plus ph reagens.v garazi sa dostal obal do kontaktu s vodou a teraz mam navod aj tabulku uplne necitatelnu. nevedel by by mi niekto to ma nahodou tento tester doma odfotit a poslat?bol by som mu velmi vdacny,flasticka je este z 80% plna tak este nechcem kupovat novu. dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 19:54 Žena ustavprochore [567] – Re: JJaanca
Já mám dobrou zkušenost s testy od Aquaru shop.aquar.cz/… , měla jsem konkrétně testy na dusičnany a dusitany, ale uvažuju, že koupím i na pH, alkalitu a tvrdost. Cena je srovnatelná s Ratajem, ale když vezmu konkrétně test na dusičnany, tak měření rychlejší (3 min.), odečítání snadnější ("barvičky" se liší dost) a ještě člověk nemusí shánět destilku (má-li nějaké rozumné hodnoty). Porovnávala jsem u vstupní vody hodnotu naměřenou testem s údajem z vodáren, sedělo to jak p...l na hrnec. Tak asi tak. :)

Jinak ten sliz bude spíš sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 16:55 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Tom
...Ale urcite je lepsi si zkusit zmerit CO2 alespon nepresne, nez vubec, ne?...
To nevím... :-O
Jakou hodnotu pro vás bude mít "naměřený" výsledek, o němž můžete předpokládat, že se bude od reality nějak lišit, a přitom netušíte, jak moc lišit?! :-)
Jen pro ilustraci: z vodovodu mi teče voda s pH cca 7,5 a alkalitou (měřenou testem KNK od AQUARu) cca 14 dKH. Co myslíte - je reálné, aby tahle voda obsahovala 14 mg CO2/l? :)
Ale i taková "měření" mají vlastně svůj význam - ukazují nám alespoň orientačně, zda a jak zhruba se parametry vody mění. A z toho se dá taky leccos odvodit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 13:11 Tom – re
Sid napsal:
Jak už napsal Haimdol, "v akváriu běžnými testy nedokážeme uhličitanovou tvrdost měřit. To co kupujeme jako testy uhličitanové tvrdosti ve skutečnosti měří alkalitu

Ale urcite je lepsi si zkusit zmerit CO2 alespon nepresne, nez vubec, ne?
nebo je naka jina presna metoda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 12:06 Žena JJaanca [67]
Když tady začnu řešit nějaký problém (řasu) jsem moc vděčná za všechny rady. Dřív nebo později ale dojde na otázku jaké mám parametry vody. Všechny testy už mám několik let prošlé, takže bych si taky potřebovala nějaké nakoupit abych byla schopná pak na tuto otázku odpovědět. (Zbavila jsem se ruduchy, začala růst vláknitá - ta mi tolik nevadí, ale na předním skle se dělá slizká zelená a dokáže během dvou dnů porůst sklo že je neprůhledné)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 11:35 Muž Sid [6637] - Rostliny
...Co ja vim, tak tvrdosti se daji zmerit minimalne dve: a to celkova a uhlicitanova...z hodnoty uhlicitanove tvrdosti a ph se pozna kolik CO2 je v akvariu...
Jak už napsal Haimdol, "v akváriu běžnými testy nedokážeme uhličitanovou tvrdost měřit. To co kupujeme jako testy uhličitanové tvrdosti ve skutečnosti měří alkalitu (kyselinovou neutralizační kapacitu)".
Z toho také vyplývá, že i reálná koncentrace CO2 bude "někde jinde", než dokážete "změřit" testy, jež máte k dispozici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 11:19 tom – Re: JJaanca
moje rec a nebo kdyz je clovek zvedavej, jaky parametry ma vubec v akvarku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 11:10 Žena JJaanca [67]
Já myslím že testy nejsou potřeba dokud akvárko funguje. Jakmile začne řasa, sinice nebo stagnujou rostliny, tak je asi dobrý to poměřit.
Byl by někdo tak hodný a poradil značku? Co tohle? Ale ten asi bude papírkový nevím. www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 10:01 tom – Re: ustavprochore
Co ja vim, tak tvrdosti se daji zmerit minimalne dve: a to celkova a uhlicitanova...
z hodnoty uhlicitanove tvrdosti a ph se pozna kolik CO2 je v akvariu - abych ho tam moh pripadne dodavat - proto jsem si tyto testy chtel poridit...
NO3 je snad taky dulezity, abych vedel, kolik se mi toho hromadi ve vode a podle toho upravil cetnost vymeny vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 21:55 S Muž invalida [3881]
Haimdol napsal: Všechny hodnoty sice jsou tvrdosti, ale v akváriu běžnými testy nedokážeme uhličitanovou tvrdost měřit. To co kupujeme jako testy uhličitanové tvrdosti ve skutečnosti měří alkalitu ( kyselinovou neutralizační kapacitu). to je ůžasný co všechno moje ryby nepotřebujou vědět..a chutná jim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 21:53 R Muž Silent [5949] – Re: leontin
Všechny hodnoty sice jsou tvrdosti, ale v akváriu běžnými testy nedokážeme uhličitanovou tvrdost měřit. To co kupujeme jako testy uhličitanové tvrdosti ve skutečnosti měří alkalitu ( kyselinovou neutralizační kapacitu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 21:41 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: katterinecka
Všechny tři hodnoty jsou tvrdosti - celková,uhličitanová a neuhličitanová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 21:29 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: leontin
a co z toho je tvrdost a co ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 21:25 Muž leontin [46] - Cichlidy
Vy mě nějak matete.Já měřím gh a kh a pak je nkh určená výpočtem nejdůležitější pro vývoj jiker a plůdku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 20:55 Žena ustavprochore [567] – Re: tom
Jaký "různý tvrdosti"? Tvrdost změřitelná akvarijním testem je jen jedna.
Už nebudu rejpat, ale když tu píšete o "různých tvrdostech" a o testu na organické látky "pro základní informace", nepřijde mi, že byste měl načteno a pochopeno. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 18:55 Muž leontin [46] - Cichlidy
Souhlasím s Yirkou.Před začátkem chovu je nutné vědět co za voda mi tče z kohoutku a co vůbec budu moci pěstovat a pak odchovávat.To se týká i rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 16:42 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: tom
tak když už to všechno dááávno znáš, tak proč se nás ptáš? Na tohle téma tu taky už je plno dikuzí, tak by ses moh třeba podívat do ňáké co už tu je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 16:13 tom – Re: ustavprochore
tyhle clanky uz daaaaaaavno znam :-)
dyt ty taky meris u svyho akvarka ruzny tvrdosti, tak proc me od toho zrazujes?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2010 13:45 Žena ustavprochore [567] – Re: tom
Co zkusit nejdřív pořídit ty základní informace - co, k čemu, jak A souvisí s B, apod. a pak vybrat testy? ;-)
Za sebe můžu doporučit články od Raviolky maniakva.sweb.cz/… , které mi fakt hodně pomohly + kapitoly o dusíku jsou v jednom z prvních čísel www.klub.akva.sk/… .
Bez pochopení základních souvislostí jsou sebedražší testy fakt k ničemu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.05.2010 13:29 Muž Yirka [9126] – Re: tom
Pokud začínáš není vůbec špatné základní testy mít. Některé hodnoty se dozvíš od dodavatele vody, ale ty proměnné, či částečně proměnné je dobré sledovat, abys věděl jak se tvoje nádrž chová. Až bude rok zaběhlá, žádné testy potřebovat nebudeš. NO2, NO3, Ph považuji za nejzákladnější. A raději kapkové než papírkové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 13:17 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: tom
no když budeš dodržovat správné postupy při zařizování a údržbě akvária, budeš mít dostatečně velkou nádrž, míň ryb a dost rostlin, pokud nebudeš mít speciální nároky na rostliny a ryby, tak ty testy opravdu zas tak důležité nejsou. Jen je třeba vhodné zjistit si alkalitu a pH vody (průběhu času se ty hodnoty zas tak měnit nemusí). Ale pokud budeš od začátku se zakládáním akvária postupovat špatně, tak už ti stejně testy moc nepomůžou,jen zjistíš že je to ještě horší než sis myslel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 13:01 obok
nevim proc chces utracet penize za testy.je to uplna blbost.radsi kup rybickam neco jineho.kdysi testy nebyly a darilo se vsem.nikdy jsem nepouzival a i mnoho znamych co jsou akvaristi tak nepouzivalo a dari se.je to zbytecne.radsi nakup hodne rostlin udelas lepe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 12:52 tom – koupě testů
ahoj,
chci si pořídit testy na kvalitu vody, které je nutné si pořídit tak nak pro zakladni informace?
test ph, uhlicitanova tvrdost,zelezo, organicke latky, NO3....staci to?
a je dobry vyrobce rataj? chci si u nej obejdnat i naky rostliny, tak ze by to bylo pri jednom.
diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 13:12 Muž souky [592] - Rostliny
to jsem přesně potřeboval, mockrát děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 12:42 Muž Yirka [9126] – Re: souky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 10:15 Muž souky [592] - Rostliny
Děkuji, a z toho eshopu www.akvarista.cz? nehce se mi odbednávat u každýho něco
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 09:46 R Muž Silent [5949] – Re: souky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 09:41 Muž souky [592] - Rostliny
děkuji, a jakej výrobce je nejrozumnější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 09:23 Muž Yirka [9126] – Re: souky
Já bych ti dal doporučení, že než kupovat většinou proužkové testy x v jednom je lepší koupit jednotlivé kapkové testy na parametry, které potřebuješ měřit. Vyjde to levněji, je to přesnější a déle vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 09:18 Muž souky [592] - Rostliny
zdravim mohli byste mi prosim někdo doporučit, jaké testy si mám pořídit. vyhlídnul jsem si tyto www.akvarista.cz/… www.akvarista.cz/…
ale klidně koupim jiné které mi doporučíte klidně i z jiného eshopu(jen musí být v Praze)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 12:25 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Tom
Tady jsem něco napsal pro začátečníky: www.akvarista.cz/… ,pokud bys chtěl něco odbornějšího,tak: maniakva.sweb.cz/…
Zde,ale i jinde na konkurenčních webech je o vodě a úpravách napsáno opravdu dost,jen to chce se proklikat k tomu,o co ti jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 11:53 Acinonyx Re: kortezhugo
Pretoze K+ nedava ziadne specificke, farebne reakcie. Tak ako existuju rozne dokazove reakcie pre ine kationy a aniony (na tom principe funguju kvapkacie a pruzkove testy), napriklad reakcia Fe2+ s SCN- dava cervenu zrazeniu a podobne, tak nieco taketo som pre draslik este nikde nevidel. Jedine co sa uvadza je, ze farbi plamen na ruzovofialovo, to ti vsak nepomoze.

Druha vec je, aspon predopkladam, ze rastliny maju relativne siroku toleranciu pre K, cize nie je nutne to tak presne sledovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 11:34 Muž kortezhugo [983] Re: Acinonyx
sakra-toto ale nie je pre "nas"... :-(
...ja som to myslel tak - ze preco sa to "bezne" nemera???...teda "pruzkami" alebo "kvapkami"...???
lebo vlastne clovek ani nevie kolko K je vo vode...pridavat sa pridava ale kolko toho tam vlastne je???
ak zobereme NPK ako "3 najdvolezitejsie" pre rastliny preco sa vlastne nemera K???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 11:13 Acinonyx Re: kortezhugo
Da, da sa merat kopec veci. Take beznejsie najdes napriklad tu:

www.vitrum.cz/…

Ked si naskrolujes na iontově selektivni elektrody. Napriklad teda NO3, Ca2+ (teda istym sposobom tvrdost, aspon orientacna), K+... len tomu zodpoveda cena, ktora je na take obcasne meranie dost vysoka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 11:05 Muž kortezhugo [983]
Da sa daako zmerat K ???
to ma len tak napadlo ked sa mera N P - K je dvolezity prvok preco sa vlastne "nemera"???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 10:09 Tom
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli existuje na tu celkovou tvrdost nějaký test, mám test pouze na uhličitanovou tvrdost a na to NO2 a NO3 by mě taky zajímalo čím se to dá měřit díky:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 13:55 Žena ustavprochore [567] Re: Premda84
Taky používám ten BEN-TEST, pokud k tomu budete přistupovat jak vám radí filipsi, bude to v pohodě. :-)
A můžu potvrdit to tmavší zabarvení při vyšším pH, mně tu dodavatel udává pH 8 - 8,8 a barví se to až domodra. Jen mi trochu vadí, že i po protřepání je v tom indikátoru něco vysráženého a občas se to ucpává.
Od stejné firmy by měl jít sehnat ještě test na alkalitu a tvrdost, je to 2 v 1, ale každé má samostatný indikátor a funguje to na jiném principu než měření pH, s přesností jsem spokojená. Testy na dusitany a dusičnany mám od Aquaru a tam spokojenost taktéž. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 13:43 neipori – Re: filipsi
potlesk moje řeč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 13:23 Muž filipsi [1295] Re: kortezhugo
Urcite. Jen musi merit i pred tim, aby vedel, jestli za problemem muze stat nejaka ta "spatna" hodnota.
Cim dal tim vic mam pocit, ze na zacatku testy spis pletou, nez pomahaji. nekdo zmeri 7.2, a docte se v atlase, ze ryba chce 6.8, ze kytky potrebuje takovy a onaky obsah co2, a on nameril jiny. Cte dal, co s tim, najde rady jak upravit to a to. A bez toho, aby mel pocit, ze vi, co dela, upravi dle navodu.
A tim si casto na problem "zadela", i kdyz ve skutecnosti zadny na pocatku nebyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 13:10 neipori Re: Premda84
Doporučuji nekupovat 3(a více) v jednom - papírkové. Jsou dost nepřesné. Trh si to prý žádá, tak se to dováží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 12:48 Muž kortezhugo [983] Re: filipsi
...to suhlasim... :-)

len dodam ze clovek je pomerne lenivy tvor...a mera "len" ked je uz daaky problem...
...tiez som zbadal ze meram cim dalej tim menej stydim
v podstate aj preto som kupoval tie pruzky od JBL
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 12:23 Muž filipsi [1295] Re: kortezhugo
kortezhugo napsal:..ze je v podstate "jedno" ci sa namera pH 6.4 alebo 6.5...
To by podstate jedno bylo, tam nekde se pohybuje i chyba nejakou chvili nezkalibrovaneho el. Ph metru. Ale leckdy se clovek muze divit, ze meril s kapkami spatne i o 0.5 (treba ja). Ono to taky vcelku jedno je, pokud jen meri, pozoruje a porovnava. Ale pokud se pousti do nejakych uprav v souvislosti s tim, co "nameril" ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 11:52 Muž kortezhugo [983] Re: AGASSI
...ono ta "presnost" nie je az tak dvolezita - neide o jadrovu ponorku... X-)
myslel som to tak ze je v podstate "jedno" ci sa namera pH 6.4 alebo 6.5...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 11:41 Muž AGASSI [5] Re: Premda84
Ja mam test 3in 1 od dajanapet a potom kapky od ben-test ph-ct-ut a kdyz jsem je zkousel tak jsem nezaznamenal rozdily v mereni mezi nima ,ale porad je treba pocitat at koupis jekej koliv test tak to nebude vzdy presne na 100%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 11:14 Jack Re: Premda84
Ben-test.... Ten jsem si taky koupil... pac nikde jinde nic jineho nemeli... taky mi vyslo dost vysoke PH... Po koupeni testu od Rataje mi PH vyslo uz lepe:) Takze.. bud jsem meril blbe.. a nebo ten Ben-test neni nic moc presneho... ale taky co by clovek chtel za 33kc..:)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 41947x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/423-testy-vody?od=1551