Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Velikost akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 18:29 Muž Jenick [9]
Semtex napsal: odkaz pro inspiraci:

fishaliciousfish.blogspot.com/…


Skvělý odkaz, díky! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 17:49 Aliyah – Re: Bexi
a to jedno percento su ake rybky? (angel) inak to bolo myslene k tomu 5,5, alebo 20?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 17:24 Bexi
99% ryb to dakovéhoto akvárka nepatří.Když nemáš možnost si pořídit větší,tak si žádné rybky nekupuj rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 16:51 Aliyah – ...
Za link dakujem, skutocne tam su niektore rybky krasne, ale rada by som chovala pavie ocka, dost som si ich oblubila a vzhladom k tomu, ze som s rybkami prave zacala mi bolo povedane, ze su to najlepsie rybky, ake mozem zatial mat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 16:45 Aliyah – ...
teplotu si strazim a udrziavam ju rovnaku, a celkom to ide. Menit budem musiet castejsie no a co sa tyka vacsieho akvaria, pojde to. (20l podla rozmerov) Mam v nom teraz dve pazurnatky, este su ale malinke. Prave som dnes najvacsiu prelozila do velkeho akva s dospelymi zabkami, tie dve mi ale velmi nerastu. Jednu si vezme mama do akvaria do roboty ale to az zaciatkom skolskeho roka, takze zatial to inak nepojde. Potom by tu ale bola dalsia otazka - je ako docasne riesenie (kym nedorastie aspon jedna) pre malu pazurnatku (5-7 cm) asi 5l vody dost? (aby nevyskocila) akva bude prazdne - ziadne rastliny, strk, filter - nic. Pretoze to by som si ju vzala miesto ryb a casom by som si z toho akvarka urobila rastlinne a pohladala nejake pekne slimaky - korytnacky by mali potravu, keby sa premnozili hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 14:55 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Aliyah
Myslím si, že tak malé akvárko je malé i pro minirybky. Ani se nedivím, že ti pozdechaly. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 14:52 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: Aliyah
V takto malé nádrži se rychle a často mění teplota i kvalita vody, proto tam žádným rybám dobře nebude. Přestěhuj je ke kamarádce a co nejdřív si pořiď větší akva, jinak ti budou neustále umírat tak dlouho až to vzdáš. Tu malou nádrž si nech na rostlinky a často ji použiješ třeba při čištění většího nebo jako karanténu když koupíš nové rybky. Na nic jiného se nehodí. Možná ještě krevetky, ale s nimi nemám zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 14:49 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Ale pokud v tom malučkým AQ chceš něco chovat, tak to chce měnit vodu. Já v tom svém měním každý druhý den asi 1,75l vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 14:48 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Aliyah
a nebylo by lepší si tam pokud chceš mít nějaké rybky, tak dát vhodné do miniAQ?

Nedávno jsem se o to zajímal a našel jeden pěkný odkaz, kde je rozsáhlí seznam rybek do 4cm délky.
A světe divse, ony ty trpaslíčci jsou i dost pěkný a některý se tu dají sehnat.
a tu je ten odkaz pro inspiraci:

fishaliciousfish.blogspot.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.07.2009 14:22 Aliyah – Miniakvárium
Mám 7,5 l akva so štrkom, filtrom, vzduchom, svetlom (obyčajná žiarovka, vraj to na tak malé akvárium stačí), jaskynkou a troma rastlinkami. (dve kryptokorynky, mach a tá tretie netuším :-D) Vojde tam preto iba 5,5 l vody. Pôvodne som mala tri mečúne, čo je asi veľa (všetky podochli) a neskôr tri gupky a jedného malého prísavníka. (s tým, že keď vyrastie, pôjde ku kamarátke do väčšieho akva.) Po týždni zdochli, stále to ale bolo tak, že kým som mala iba dve ryby, bolo všetko OK, akonáhle som pridala tretiu, všetky zdochli. Teraz mi ale ostala samička s prísavníkom. Všetko som vyčistila a dospela k záveru, že to bolo asi veľkým množstvom rýb a špinavou vodou (nemenila som ju, fungoval iba filter a keď som pred troma dňami vodu vyčistila, bolo tam dosť veľa usadenej špiny.)Mala by som teraz dve otázky:

1. Na dva týždne ideme na dovolenku, bolo by vhodné rybky preniesť do väčšieho akva k spolužiačke s rovnakými rybkami, kým budem preč? Filter síce nepôjde, ale akvarko má minimálne 5-krát väčšie a rybiek tam má málo.

2. Môžem dokúpiť k samičke znova samčeka? Mesiac mi to takto fungovalo (kým som nedostala tretiu)... Chcela som mať malé rybky, pokiaľ by ale bolo lepšie nechať ju tam samú alebo s inou samičkou, nenamietala by som. :-D Vlastne ani neviem, či takto malé akva je vôbec dobré pre gupky :-D
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 20:44 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Moucha, Gošice
Akváč Já taky svítim lampičkou - intenzita záleží na tvojí volbě žárovky..když to přeženeš, tak se dá očekávat řasa jako u mě..každopádně já svoje kolejní akvárko rozjel šnekama, krevetama a rostlinama. Ryby sem tam dal až když to bylo hodně dobře zajetý.Nemam žádnej filtr, takže jedinej filtr jsou rostliny a musim občas odkalovat ikdyž mam piskořky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 20:44 Akváč
OK
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 20:42 Žena Hatomi [27] – Re: Akváč
no tak si kup paví očka (1 samce a 2 samice) ty prodávají všude zhruba za 20-40 korun a máš po problémech ;-) (pokud tedy opravdu máš potěr kam odvážet)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 20:40 Akváč
potěr mám kam převážet o to by nebyl problém!! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 20:39 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Akváč
neonky rozhodne ne... mozna par pidi pancernicku, ci otiku
parek dario dario rybicky.net/atlasryb/dario_dario
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2009 20:37 Žena Hatomi [27] – Re: Akváč
na ancíka i neonky je to malý! neonky musím mít hodně prostoru pro plavání a hlavně hejno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2009 20:36 Žena Hatomi [27] – Re: Akváč
no můžeš tam dát pouze beťáka (ne samici-to by jí zabil) žije přibližně 2-3 roky.
proč chceš rychle se množící? vždyť to budeš mít po 2 měsících přerybněný. Ono i takové paví očko řije cca 2 roky a když za tu dobu minilálně 10 porodí tak se tam nehnou. Základním přáním každého akvarysty by mělo být to,aby se jeho rybky měli co nejlépe ne aby jen přežívaly no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 20:33 Akváč
A co takhle neonky nebo ancistrusi???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 20:30 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: gošice
Fakticky mecovky do tahle malyho akva nedoporucuju, je to tyrani! Jen maly varovani, zivorodky produkujou dost odpadu, takze pokud si nedash pozor behem chvile je to tak zahumuseny, ze musish udelat restart nadrze! Chce to vybrat neco u ceho nebudesh mit pak problem, ze se ti to premnozi a nebudesh to mit kam dat. Navic nezapomen na vhodny pocet viz.: rybicky.net/rady/kolik-rybicek-si-mohu-dat-do-akvaria
U kytek, javsky mech - skvelej pro schovavani poteru (dobre maskuje i filtr); neco plovouciho (okrehek, riciia)- odbourani dusiku, cisteni vody; pripadne rasokouli, ci neco na koberecek-travnicek

jinak kdyz se kouknesh do sekce nadrze a dash si to seradit podle velikosti urcite ziskash inspiraci.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 20:20 Akváč – Re: Hatomi
No chci aby se mi to množilo abych to nemusel furt kupovat a ten beťak se samicí by asi dlouho nevydrželi co ??? v takhle malym akva (ale už jsem to takhle viděl coze )
A nějakou představu mám ale chci se podívat jakou představu máte VY a žebych si to mohl takhle vylepšit a třeba zjistit nějakž fígle!!! hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 20:10 Žena Hatomi [27] – Re: Akváč
Protože mečovka dělá dost nepořádku a je poměrně velká... Doporučila bych ti spíš samce bojovnice,nebo paví očka (max 3ks),nebo krevetky<toto všechno je poměrně snadno dostupné a v 12l to žít může
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 20:05 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: Akváč
rybicky.net/atlasryb/cesky/m

Zkus najít jednu, které by vyhovovalo 12 litrů. Proč si neprojdeš atlas rybiček? A pak sem nenapíšeš představu.

Re: Killer....mám tomu rozumět tak, že doma sedí nad 12 litrovým akvárkem a neví co s ním? V tom případě, bych doporučila si nejdříve přečíst něco o zakládání akvárka. Ve chvli, kdy už nějaké akva má, a podle jeho minulých dotazů zřejmě má, by už měl vědět kam to chce směřovat. Spíš si myslím, že je pohodlnější sem něco napsat než se probírat atlasem ano :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 20:02 Akváč – Re: Yirka
Proč né?? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 20:00 Muž Yirka [9123] – Re: Akváč
Mečovky do 12 l ? Jsi vážně mimo nebo provokatér.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 19:59 Akváč
Jo a ty endlerky jsem poblíž neviděl,ale co takhle mečovky 2-3 co?? X-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 19:55 Akváč – Re: Killer
Jo lampičkou,ne normal ale přimo na akviško! Připevní se na horní hranu nádrže a je to! hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 19:44 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Akváč
co třeba Endlerky..a kytky podle světla..čim svítíš? lampičkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 19:43 Muž Killer [133] - Sumci – Re: gošice
myslim že kdyby měl představu, tak sem nepíše ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 19:41 Akváč – Re: gošice
Já nwm,tak mi nějaký poraďte,v jakejch by se dobře schoval potěr. Chtěl bych mít v tom akvu asi nějaký živorodky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 19:24 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: Akváč
Já mám stále více pocit, že si s námi tak trochu hraješ, ptala jsem se na rostlinky, a tys napsal jednu :-O ...ty nemáš bližší představu co bys v akva mít chtěl? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 19:21 Akváč – Re: Yirka
když ji budu rozzureny tak ne!! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 18:57 Muž Yirka [9123] – Re: Akváč
Ta ti za 14 dní vyleze z nádrže....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 18:44 Akváč – Re: gošice
No doma mám rostlinku egerija najas tak tu že bych tam píchnul a voda je tady celkem měká :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2009 17:50 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: Moucha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 17:42 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Moucha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 17:24 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: Moucha
Já myslím, že rostlinek i do pidíků je celkem výběr. Ale chce to trošku zapřemýšlet, proto mě zajímá co má Akváč v plánu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 16:04 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: gošice
jako moc kytek, ktery ti za par tejdnu nepolezou z toho pidi akvarka moc nejni a navic kdyz budesh mit nejakou tvrdou vodu tak to huz zacne bejt problem...

ja v tom svym mam javskej mech (zabira skoro 1/2 akva) koren s microsoriem, rozpadlou rasokouli, zbytky liliovnicku a na hladine trochu okrehku, zlomky ricie a na zkouzku nejakou nepukalku cico

no moc se toho tam nevejde... a zivocihy mam krevetky a okruzaky

odkaluju to 10ml strikackou se vzduchovaci hadickou se skrtitkem (to posuvny), dobrej figl je, kdyz si tu hadicku pridrzish v kyblu pomoci prisavky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 15:52 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
No Moucha se Ti snažil poradit... :-O A web, na který Ti dal odkaz, je možná jeden z nej odkazů co na mini akva dostaneš....
Já se zeptám jaká je tvoje představa rostlin v 12-litrovce?
A tu vodu by sis měl zjistit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 14:00 Akváč – Re: Moucha
Vodu nwm,rybky nějaký nenáročný,kytky se taky najdou,světlo taky mám časově taky dobrý a fince no něco jsem si našetřil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 13:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Akváč
maniakva.sweb.cz/…, ale predem ti rikam ze je to hooodne maly

ale nejdriv chce zjistit jakou mash vodu... podle toho vybirat zivocichy a kytky... taky na svetlu dost zalezi,v neposledni rade i na tvych casovich+financnich moznostech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 13:23 Akváč – 12-ti litrovka
Ahoj prosimvás poraďte mi co dát do 12-ti litrovýho akva!!! Dík moc!!! ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 12:18 Muž pros [36] – Re: grizly
600l by byla nádhera ale nevím co by tomu v bytě řekli stropy už tak mám strach. Jak to dám do kopy tak něco vyfotím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 11:37 Muž grizly [145] – Re: pros
Ja mam jen "240" :-( . Chystam se ho trochu predelat, bohuzel mi do toho vlezla "sadra na noze". No aspon budu mit vic casu na premysleni. Kdyz vetsi, tak aspon 600 litru. A vnem prusvitne sumecky, parmicky cernopruhe a maxi hejno krevetek. ano At se ti to povede co nejvice k tve pokojenosti a hod sem nejake fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 11:24 Muž pros [36] – Re: grizly
Tak dne jsem začal s přípravou na stěhování vyjmul jsem všechny velké kameny a umyl savem, řes na nich moc nebylo, ale když už je musím vyjmout tak jsem je i umyl teť budou namočeny do úterka ve vodě kterou budu každý den měnit pro jistotu, to samé udělám s kořeny ještě posbírám kamínky porostlé řasou jinak dno lehce properu v akvarijní vodě. Řasy se nikdy nezbavím ale aspoň ji co nejvíce eliminuji. Substrát žádný nedokupuji doteď tam nebyl a vše rostlo jedna báseň. V sobotu si jedu pro nové akvárko smich smich už se nemůžu dočkat. To staré bude na prodej je to 300l 120x50x50 asi za 1000 Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 06:43 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: lopen
akvastranky.webnode.cz
případně ho najdeš tady rybicky.net/profil/203
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 00:34 Muž grizly [145] – Re: pros
Osobne nemam zkusenosti s takovymi vyrobky, ale muj nazor je ten, ze je to hodne dobre, hlavne pro OBCHODNIKY. Zbytecne drahe a pri velikosti akva a davkovani je treba 2 baleni. Urcite jsou levnejsi metody. Ja davam vzdy krem.pisek do bazenovych filtru, porezni je dost a rostlinky se v nem taky dobre koreni. vel 1-2 mm, pytel 25 kg stoji cca250 Kc.Navic mas sve stare dno. Nac tedy zivit prekupniky??? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 23:50 Muž pros [36] – Re: grizly
No moc ne tak 50l ale uvažuji že pošlu rodinu k babičce :-D a zaberu vanu to bych těch 200 l mohl zachránit. Ještě uvažuji o nějakým tom substrátu na dno teď mám úplně dole nějakej červenej písek ale už si nepamatuji jak se to jmenovalo jen vím že prodavač říkal že je to porézní a žijí v něm ty bakterie, ale byl bez hnojiva pak už klasika štěrk. Chtěl bych koupil úplně na dno toto www.akvarius.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 23:36 Muž grizly [145] – Re: pros
Kolik vody ti zustane z puvodniho akva? Nove nemusis plnit hned do celeho obemu, ale dolevat vodu posupne a budes to mit bez problemu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 21:35 Muž pros [36] – Re: grizly
Díky všem za rady, už mám jasno souhlasím s "grizly" lehce propláchnu a přestěhuji vše, jen vodu budu muset z větší části nahradit osmouzou 300 litrů nikde neuskladním ještě jednou všem dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 21:17 lopen – Re: deathfoe
díky za radu nějak se to pokusím poskládat snad to potom ujde a bude se nato moct dívat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 53

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1551-velikost-akvaria?od=901