Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Velikost akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 00:19 czmorph – Ohledně kytiček :)
Co by jste mi doporucily za rostlinky, take zakladam a chtel bych neco co mi snad poroste.... svitit budu neco okolo 0,7W/l. Diky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 22:55 Muž BLACKJakub [0]
to divin a Vaclav: Dobre s Eleocharis parvulus tedy pockam, ja ji totiz nasel v jedne prirucce pro zacatecniky a tak jsem myslel ze to je nenarocna rostlina. Myslim ze to byla takova knizecka co dava SERA jako reklamni a zaroven radce pro zalozeni akva. A me se hodne libi akva kde je jako dominanta pekne zarostle dno nizkym hustym porostem. Takze poohlidnu se po necem jinem cp by ,mohlo vytvorit podobny efekt a zkusim pridat i jine rostliny co jste mi radili. Dik za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 22:23 dvin – Re: vaclav
já bych se přidal k Václavovi, jsem pro přidat alespoň ze začátku některou bujnou rostlinu, jako třeba ceratopteris, nebo limnophilu.

P.S. Václave dík ještě jednou za kyti, pupečník a šípatka rostou pěkně, akorát najas se nějak moc nechytla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 17:38 Usine – Re: BLACKJakub
Stačí drobet řasy a je to první rostlina kterou to zničí. Počkal bych až jak se začátek povede. Zasadil hodně rychle rostoucích rostlin a až teprve o hodně později bych je začal doplňovat a měnit za náročnější druhy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 12:24 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: BLACKJakub
E. parvula se dobře ujímá i v nově zřízených nádržích. Kupte si košík, rozdělte jeho obsah na zhruba 10 částí, a zasaďte shluky této rostliny do přiměřeně jemného substrátu cca 1-1,5 cm hluboko. Dát pod tyto rostlinky pevné hnojivo možné je, ale nutné to není. Pokud máte vodu se středními hodnotami tvrdosti, měly by živiny ve vodě obsažené stačit. Přídavek CO2 a dostatek světla určitě uvítají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 11:58 Muž BLACKJakub [0] – Re: vaclav
jeste jedne maly dotaz, jestli jsme pochopil spravne ty odkazy, ktere jsi mi poslal. Tato rostlina neni vhodna do noveho akva kvuli tomu, ze tam zatim neni dostatek zivin? nebo je to z jineho duvodu. Predem dik za reakci. A resilo by to popripade kdybych pouzil najky substrat s aktivacnimi granulemi dna. Napriklad neco co dopurucuji vyrobci jako Tetra a podobne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 01:31 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: BLACKJakub
"200" je dost dobrá velikost pro začátečníka. ;-)
Máte mé sympatie stran osvětlení - jste připraven na alternativu na světlo náročnějších rostlin. :-)
Podobně jako Filipsi používám Eleocharis parvula do nově zakládaných akvárií. Nic horšího, než že se této kytce u vás dařit nebude, se stát nemůže. ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 21:57 Muž BLACKJakub [0]
to Alofok: Tak co jsme byl kdekoliv v akvaristice tak mi rikali ze cim vetsi si muzu z pocatku dovolit tim lepsi.

to vaclav: diky za odkazy, zase jsme chytrejsi ;-) s tim eleocharis parvulus to jeste zvazim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 21:48 czmorph – Re: Alofok
Já v podstate zacinam s 300-kou :) co je na tom spatnyho? Mel bych radsi zacinat s nejakym nocnikem typu 20x20x40cm? Zakladam ted 120x40x70cm a nevidim to jako nejaky problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 21:44 Alofok – ....
No,já nevím,ale začínat s akváriem 200litrů......
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 21:35 Muž filipsi [1295] – Re: vaclav
Ja ho dal do noveho (eleocharis p.), dari se mu dobre, nove "listky" se objevuji 15cm od puvodnich trsicku. Treba jen stesti, zkusil bych to ale neinvestoval do nej moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 20:32 Usine – Re: BLACKJakub
Eleocharis parvulus Bych do nově založeného akvária nedal. Přidal bych nějakou klasiku Echinodorus Bleherae nebo amazonikus, Ludwiga repens, Sagittaria sabulata, Ceratopteris cornuta. Z rybami opatrně čím méně tím lépe, hlavně ze začátku.
wds.cz/…
www.akvarijni.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 17:59 Muž BLACKJakub [0]
Dobra poznamka, v tom pripade ryb uberu, stejen jsme zpocatku pocital s tim, ze bych treba jeden z hejnovych druhu vynechal a dodal ho treba az za pul roku do kvalitne porostle nadrze s rozjetym systemem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 16:05 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: BLACKJakub
aha, no jo.. tak to se omlouvám, ale v tom případě to začíná být slušně přerybněný. ze začátku bych hodně ubral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 15:57 Muž BLACKJakub [0] – Re: johan
dik za reakci, razbor mam planovanych 20 pravdepodobne si se mrknul do kolonky max velikost v cm ;-) jinak planovani me bavi, a ze neco nevyjde podle predsta, to je zivot :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 15:54 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: BLACKJakub
aby si pak nebyl sklamaný, když to tak moc plánuješ. no, já osobně bych tam dal míň krunýřovců a čichavců a přidal razbory a tetry (4nejsou hejno).. jinak fandim palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 15:24 Muž BLACKJakub [0] – Založení 200L - kombinace ryb, rostlin a techniky
Fotka k příspěvku Dobry den, jsem uplny zacatecnik, ale chci si zalozit akvarium. Vybral jsem 200L v zozmerech 100d x 40s x 50v. Prosel jsem si i cele tohle forum, mam uz docela jasno co bych chtel jen prosim nejakeho zkuseneho akvaristu jestli by se mi na to nemrkl at neudelam nejakou kravinu. Predem dik moc. Prikladam nakres rozlozeni rostlinek a v odkazu i tabulku rybek a rostlin. www.rc.zlin.cz/…

Jinak jako techniku planuji:
Filtr - Tetra TecEX 7OO
Svetlo - 4x 39 W - trubice T5 v krytu vlastni vyroby (elektroinstalci provede firma kvuli bezpecnosti)
Topeni - 150W
Stolek - vlastni konstrukce (vyrobi stolar)

Za pomoc predem dekuji

Jakub Černy
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 19:41 irča
Tady najdeš inspirace :-) Kydyž začínáš od začátku, zkus třeba biotopové akva ;-)
Jsou tu i odkazy na supr stránky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 19:34 Alofok – Re: jonny
Dobré rostlinky na to abys to měl zasotlé jsou např.:Echinodorusy,Vallisnerie,Cabomba,Egeria DEnsa atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 17:30 Slávek – slávek = jonny
založil jsem si tu účet takže už nejsem jonny ale SLÁVEK jupí hop hop :-D :-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 23:01 jonny – Re: pytel
JJ tak to asi udělám díky za rady

jinak chtěl bych to akvárko mít poměrně zarostlé bylo by super aby to jednou vypadalo jako tohle akva rybicky.net/nadrz.php…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2008 19:31 pytel – Re: jonny
vodu máš pro normální chov v pohodě, ale jesli chceš můžeš pčidat destilky nebo dešťovku, rybám to jistě prospěje. pokud máš malý rozpočet, kup vnitřní filtr. bude ti stačit čerpadlo a velká kostka molitanu.
bakterie, které vyrábějí CO2- máš v tom docela zmatek. s bakteriemi si zatím nelam hlavu.
kytky si vem od souseda, uvidíš co ti poroste a pak třeba dokoupíš další.
postup: píšeš, že už jedno akva máš. kup filtr a nech ho 14dní zajet v prvním akva(nebo popros souseda). po těch 14 dnech zařiď druhé akvárko, nasázej kytky a dej do něj několik gupek na zaběhnutí a sledování jestli vše dobře funguje. po čase můžeš přidat další ryby. doporučoval bych dokoupit stávající druhy(neonky a tetry červené) na 10-15ks, aby tvořily hejna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 19:17 Muž Lorencs [6] – Re: jonny
Nechapu proč zakladaš aquarko,když vlastně nemaš představu co by si v něm chtěl mit.Jinak jak bylo psano všechno tu najdeš v odkazech např.rostliny - maš tam napsano jake naroky jednotliva rostlinka ma....atd palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 19:16 Lorsson – Re: jonny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 19:08 jonny
Takže tu vodu budu prostě mixovat s destilovanou a je to...

Jinak prosím poraďte mi nějaké druhy rostlinek:
(tvrdost 10 - 14 GH, pH 7, 0,5w/litr osvětlení, 26 stupnů C )

něco dozadu k zadnímu sklu a dopředu k čelnímu sklu v čem by se mohli rybky také ukrývat

děkujuuu za pomoc. moc se v tom ještě nevyznám ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 15:48 jonny – Re: Jonny
spletl jsem se ta tvrdost je ne 14 ale 20
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 15:46 Jonny
Takže udělal jsem měření naší vody z vodovodu (Prostějovská voda) a vyšlo mi:
pH 7,4
GH tady celková tvrdost 14
KH nemůžu určit přesně ten papírekse zbarvil barvou, která na té stupnici vůbec není :(, ale nejvíce se to blíží číslu 22

znamená to že mám nepoužitelnou vodu ?? sad

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 22:07 jonny
OK pak je tu ještě další otázečka a to vnitřní, nebo vnější filtrace? jak je to cenově?

A slyšel jsem o bakterijích které se usazují ve filtru a produkují CO2 je to pravda? existují? a zabydlí se i ve vnitřním filtru s obyčejnou filtrací pomocí molitanu?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 21:31 Muž filipsi [1295] – Re: Jonny
Delas si to moc jednoduche, o tomhle vsem tady byly popsane stohy "papiru". Tak nejprve se prokousavej, pak se zeptej na neco konkretniho, s cim lze snadno poradit. Takhle ti kazdy muze napsat dve stranky, pokazde jine, kazdy bude mit pravdu, protoze nevi, jake akva zamyslis, a budes mit gulas jeste vetsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 21:26 Jonny – Nové akvárium 100 l
Zdar všem akvaristům!

Zakládám nové akvárium, ale nějak nemám představu o tom co bude v něm.
Do teď jsem choval Gubky platy a tetra červené a těhle rybek mám už dost, takže bych vás chtěl poprosit o trochu vašeho času a pomohli mi s výběrem vhodných:

1)Ryb

2)Rostlinstva

3)Substrátu na zem

4)Filtračního systému, topítka a jiné výbavy

bohužel jsem limitován tím že na to nemám moc peněz :( akvárium už mám,nějaké rostliny mi může věnovat soused

Mám 4x gupky,4x neonky 2x tetry červené.jaké jiné druhy ryb by se k nim hodili? nejradši bych choval skaláry ale ty se k nim nehodí? popřípadě mi doporučte jiné druhy ryb

Pak mám taky dost guláš z toho co jsem se dočetl na této stránce: sweb.cz/…
Takže prosím i o radu co se týče chemie.

děkuji mnohokrát za váš čas :-)

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 20:40 jirkacichlid
To spíš skalár sežere paví oko a ne naopak :-D .Není pravda, že by všechny cichlidy níčily rostliny. Například akary hnědé, akary modré, kančíci perleťoví, pestřenci červení... si jich ani nevšimnou. Je pravda že já v akváriu s cichlidami rostliny nemám, ale to schválně. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 14:02 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: houbeless
dělá se to tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 13:52 houbeless
zakladam take akvarko. ted sazim rostliny. Napadla me takova vec - nepomohlo by nahodou k rychlejsi stabilizaci ekosystemu to, ze by se pouzila cast vody z jiz zabehnuteho akvarka?
mate s tim nekdo zkusenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 15:22 Žena hankaaa [2]
no, takze bol daky pokus s rastlinkami ale asi neviem ako na to... mala som tam javsky mech,a dake mladatka anubiasu... voda bola po kratokom case hnusna. netusim ako casto menit kedze tam nezilo nic zive, alebo ci osvetlovat.. no tak je zasa prazdne. asi by som potrebovala navod od A po Z :-D naozaj to s malimi akva neni tak jednoduche ako sa zda...ale dakujem za vsetky napady co ste mi napisali, budem sa tomu snad venovat viac po skuskach a dam vediet ked sa mi podari nieco pekne potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 13:59 Žena bucliik [99] – Re: Andrea
hanka se neptala jaký si má koupit akva, ale co s 4 litrovým.....v minulým tématu by jsi do něj narvala beťáka i se samicí-co že změna na gupky?mimo to že jsou to prasátka a tak je pro ně malá nádržka nevhodná jsou to taky živý zvířata co si zaslouží prostor.
Hani co takhle rostlinečky? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 13:56 Andrea
Kup si aspon 10 litrové akvárko a v něm měj gupky(paví očka)...Aspon 2 holky a 1 kluka... to jsou super rybičky,které se rychle množí a tak to nalé akvárium může sloužit k odchovu!!!Protože to jsou živorodky což znamená že rodí plně vyvinutá mláčata...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 10:00 Gallen
Tam maji silene postovne(min 140 kc), ale pokud nikdo nezna nic jineho, asi mi nic jineho ani nezbyde..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 14:30 Duny – Re: Jiřka
podla mna 14 dni je uplne minimum ja by som dal aspon 3 tyzdne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 13:49 Muž filipsi [1295] – Re: Gallen
obchod.sumiko.cz treba tady, nebo jine obchody s potrebami pro bonsajare.
www.bonsai-obchod.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 13:47 Gallen
Nevite, kde by se dala sehnat fujizuna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 12:11 kastanek – Re: rolandmynar
Dobry postreh :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 10:02 rolandmynar
Jiřka napsala: Udělat dno, zasázet rostliny(ze začátku hodně rostlin) a nechat 14 dní běžet, teprve pak koupit ryby.


A co voda? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 10:00 Anonym – jeste jeden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 22:52 Žena Dinamit [68]
Nejdřív si něco přečti a pak se ptej. Záleží, co tam chceš mít za ryby, co za kytky a spoustu dalšího. Podle toho pak vybereš písek a další věci. Nejdřív ale čti X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 22:50 kastanek – Re: tony
o zrnitosti tam je taky rec, jenom cti tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 22:45 tony
na dno mám použít pouze křemičitý písek( jakou zrnitost ) nebo může být i ten barevný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 21:35 Muž isamik [180] – Re: tony
www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
www.klub.akva.sk/… (prvnich par cisel, ale i ostatni ssou vyborny)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 21:32 Duny
skús ni biečoprečítať dám ti nejaké odkazy je to stručné ale je v tom skoro všetko ;-) (ináč podľla mňa by si si tie odkazy našiel aj sám)
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
rybicky.net/rady/zakladame-akvarium-krok-za-krokem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 21:21 Žena Jiřka [15]
Udělat dno, zasázet rostliny(ze začátku hodně rostlin) a nechat 14 dní běžet, teprve pak koupit ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 21:08 tony – založení akva 180 l
zakoupil jsem akvárium 180 l a potřeboval bych poradit a jeho založením.Díky za rady

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 53

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1551-velikost-akvaria?od=1401