Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Velikost akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 21:29 GothicEMOtion – Re: datura
Potíž je že ve zlíně moc akvaristik není. Ještě zkusím zajít do jednoho a uvidím co budou mít. Jinak jsem se rozhodl pro variantu že tam bude pouze bojovnice. Ono je to akvárko pěkný i bez rybky - betta bude taková třešnička na dortu - tu tam chci rozhodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 21:15 Žena datura [104]
jestli máš problém sehnat vhodné rostlinky, zkus Sagitarria subulata. je často v prodejnách absolutně nenáročná a moc hezká:-) nebo mám ještě v těch 9l Limnophila sessiflora, tak je taky bezproblémová a zastřihávání snáší bez problémů.
toho, že se ti přemnoží se neboj. on ty mláďata přece jenom trochu zredukuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 20:27 GothicEMOtion
Ještě dokoupím asi vodní trávu a nějakou další rostlinku. Akorát asi budu muset předělávat - mám tam jenom hrubý štěrk a rostlinky moc nedrží. Takže vyberu hrubý štěrk, nasypu jemný a dám vrstvu hrubýho - pak by to mělo být snad v pořádku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 20:09 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: pavliina
ale vše s mírou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 20:01 Žena pavliina [50] – Re: GothicEMOtion
Bojovnice snese teplotu do 30 st. ale pro rostlinky 30 st. není to pravé ořechové :-O Beťákovi stačí 25 - 26 st. A na začátek bych radila osázet co největší plochu akva, nebát se toho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 19:55 Žena pavliina [50]
Já mám taky u beťáka krevetky a beťák si jich nevšímá a krevetky se vesele množí. Hodně ale asi záleží na povaze ;-) A když už bych chtěla mít spolu s bojovnicí krevetky, určitě bych je přidávala raději současně. Když je beťák delší dobu sám v nádrži, hájí si své území a jiné obyvatele by asi hůře snášel a zvykal si. Z rostlinek do miniakvárií můžu doporučit Micranthemum micranthemoides nebo Micranthemum callitrichoides cuba, Hygrophila corymbosa var. minima, i Ludwigia repens mi krásně roste a větví se při zastřižení :-) a Růžkatec je taky dobrá rostlinka, roste sice rychle a je nutné ho častěji zasřihávat ale zato rychle spotřebovává živiny, je dobrým pomocníkem při boji s řasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 19:48 GothicEMOtion
Tak teplota v akvárii je v tuto chvíli 27 stupňů - budu dále sledovat teplotu v průběhu celého dne - jaká teplota je pro bettu maximum? Nerad bych ji uvařil. Teprve jsem začal svítit takže teplota možná ještě stoupne.
Rostlinky osázeny ale asi ještě 1 nebo 2 koupím - mám tam ještě nějaké prázdné místa. Mám přidat foto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 19:22 GothicEMOtion – Re: datura
Tak krevetky mě lákají ale zase jich tam nechci moc. Nevím - hodně nad tím váhám. Jinak jsem byl na nákupu rostlinek - no nic z těch co jste mi tu radili jsem nesehnal tak jsem zatím koupil 2 co mi poradili v akvaristice - jedna z nich je rychlerostoucí. Takže je jdu proprat a zasadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2009 16:42 Žena datura [104]
já mám beťáka v 9l i s horou krevetek. nejenom, že mi je nežere, ale i se tam vesele množí, takže odsud pravidelně lovím prcky. nevěř tomu, že betty jsou tak žhavé na požírání krevetek, především jsou jako ryby děsně líné, takže na krevetky se ti časem stejně vybodne a nebude za nima lézt do kytek nebo pod kokosák. ničeho se neboj, za zkoušku nic nedáš X-)
těch 8l je pro 1 samce luxus. profi a poloprofi chovatelé ja mají v objemech daleko menších a to jsou výstavní jedinci! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 15:30 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Sid
ok ozvu se vzkazem, na příštím akvasrazu snad...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 14:10 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: matlala
Pro špeky zásadně do Hornbachu. :-) Kolik stála? Je to "No.4", takže jestli se nepletu 129,-(?) Kč.
Dostali jen jeden košík. Snad by ale neměl být problém si ji zamluvit nebo objednat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 14:02 Muž kortezhugo [983] – Re: matlala
ahoj aj ja ju chcem.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 13:59 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Sid
hele Side kde si sehnal tu Staurogyne? V honbachu? U nás ji asi neseženu, ale nevíš jestli ji má AD nebo nějaký e-shop? A koli tě stála? Vypadá suprově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 13:47 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
Micranthemum micranthemoides - toto mi poslal - matlala ahoj len to bolo dlho na poste a neviem ci to
"rozdycha"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 13:34 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: kortezhugo
Mám tuhle kytku krátce, tak nevím, jak se jí bude dařit. :-)
Ale jestli z ní člověk dokáže "vymáčknout", co se v ní skrývá za půvab, věřím, že si rychle najde své příznivce. Do miniakva - paráda! ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 13:30 Muž kortezhugo [983]
Ta Staurogyne vyzera pekne... :-) ja tiez budem robit jednu 10L-itrovku...a spekulujem co tam "vsetko" dat...pred tim to bolo "karantenne aqua" tak ma napadlo ze je ho "skoda" a na karantenu staci aj plastove vedro palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.08.2009 01:36 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: iblik
a jestli ti můžu doporučit nákou rostlinku tak bych tam dal Eleocharis parvula
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2009 01:35 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: GothicEMOtion
no bylo by to mnohem lepší a platí čím mín vody tim víc se zašpiní a ješte jsou ve fitlru bakterie akteří čistí vodu boilogicky a zavisijou na filtru jelikož potřebují kyslík. no a stím spánkem to dost dobře znám je mi jedno kdy du spat jestli vo 20-2hodiny stejnak usnu kolem 3...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 23:31 GothicEMOtion – Re: Snowy
No nejspíš budu dávat tak 2 + něco plavacího na hladinu - nechci to přehánět aby měly všechny rostlinky dostatek světla. To by se mi asi nevyplatilo objednávat.
Další dotaz - je nutné aby u tak malého akvárka s jednou rybou jela filtrace i v noci? Mám poruchu spánku (potíže s usínáním) a asi by mě hučení dost rušilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 23:23 callito – Re: GothicEMOtion
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 23:19 Žena Snowy [24] – Re: GothicEMOtion
Sundat. Jinak pokud mohu poradit, akvaristiky jsou celkem předražené, já objednávala z AQUA-DAHO. Rostlinky přišly v moc pěkném stavu. Je tu ale otázka poštovného, asi se to vyplatí při větší objednávce než při 1 nebo 2 rostlinkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 23:13 GothicEMOtion – Re: Snowy
Snad něco seženu - porádím se kdyžtak ve zverimexu - jinak - rostlinku jsem vyndal z košíčku - mám sundat i tu věc co vypadá jako vata nebo to mám zasadit i s tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 23:07 Žena Snowy [24] – Re: GothicEMOtion
Do takto malého prostoru krevetky k Bettě ne. Většinou to nedělá dobrotu. Já zařizuji 12 l, takže s výškou jsme na tom asi podobně. Zkusila jsem hottonia inflata, didiplis diandra, malou vallisnerii, echinodorus tenellus apod. Tady v sekci rostliny se dají zadat parametry a něco to najde. Jen v takto malém objemu nezapomeň na rychle rosoucí rostliny, aby se ty dusíkaté látky spotřebovaly a nehromadily se do neúnosných hodnot. Třeba ty "leknínky" limnobium k nim patří, když je jich moc, lehce zredukuješ jejich počet. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 23:05 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: GothicEMOtion
"...U rostlinek je ten poblém že musím vybírat z těch co nerostou moc do výšky..."
Pokud byste chtěl něco neotřelého, co by mohlo vypadat ve vašem miniakvišku zajímavě, zkuste sehnat Staurogyne sp. Je to novinka příbuzná Hygrophilám, která sice pochází z Brazílie, ale to by nemuselo beťákovi vadit. :-)
Chce raději trochu víc světla, ale je poměrně tolerantní k chemismu vody a snese i vyšší teplotu. Roste pomaleji, ale nepřerůstá. A když zaštípnete vrchol lodyhy, vyhání boční výhony.
Sehnat by se měla dát přes Hornbach. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 23:00 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: GothicEMOtion
a co tam dát 5x red cherry a bojovnice nechat ve zverimexu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 23:00 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: GothicEMOtion
no když ty krevetky budou dospělé a bettak nebude moc agresivní tak jo.... ale počítej s tím, že betta bude krevetky v nouzi považovat za potravu... je schopná ji přetrhnout vejpůl a dát si na svačinku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 22:59 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: GothicEMOtion
Kde vidíš jakou agresivitu coze Jen jsem ti napsal že v tomto objemu se nic kombinovat nedá, buď jednu bojovnici nebo 2-3 krevetky, dohromady ne. Není zase tak složité nebo drahé pořídit alespoň 30litrové akva a hned budeš mít víc možností X-) Pokud do 8 litrů chceš něco kombinovat tak jsi toho málo přečetl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 22:43 GothicEMOtion
Šlo by k jednomu bojovníkovi přidat tak 3 kousky Red Cherry nebo Simoni nebo by to už bylo na tak malou nádrž moc? Četl jsem že krevetky nejsou moc náročné na prostor a vzhledem k tomu že se pohybují na dně by neměli zavazet ani rybce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 22:30 GothicEMOtion – Re: Snowy
Bob66 - proč hned tak agresivně?
Snowy - díky za podporu, jak jsem již řekl - pokud teplota nebude ideální tak dopítko určitě koupím. Na druhou stranu - i osvětlení vyzařuje teplo tak to snad nebude problém - uvidím podle situace. U rostlinek je ten poblém že musím vybírat z těch co nerostou moc do výšky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 22:23 Žena Snowy [24]
Ahoj, bojovníkovi to bude stačit. Hezky mu to osaď rostlinkami, přidej nějaké ty plovoucí. Na zimu zvaž topítko - záleží na kolik ti poklesá teplota, jsou to teplomilné ryby. Hodí se i pro případ nemoci. A pokud je v létě teplota u Tebe vyšší, bettě to nevadí, spíš podle toho vyber ty rostlinky, aby ti neodešly. Možná bych si ještě našla/změřila parametry vody - pro jistotu a pro výběr těch kytiček. Přeju hodně úspěchů a radosti - Betty jsou fantastické rybky. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 22:20 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: GothicEMOtion
V tomhle objemu se nic kombinovat nedá!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 22:19 GothicEMOtion – Re: GothicEMOtion
Poradí mi někdo ještě nějakou alternativu? Třeba i kombinaci nějaké rybky s krevetkami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 21:53 GothicEMOtion – Re: palo
Jo plánuju jenom jednoho samotnýho samečka betty. Větši by bylo lepší - jenomže se budu za pár měsíců stěhovat - takže větší (pokud budou peníze) bude až budu bydlet v novém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 21:52 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: GothicEMOtion
Jedna Bojovnice by tam mohla být, ale je to dost na hraně X-) Nebo místo rybky pár krevetek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 21:49 palo – ,,,
beta moze ale len 1 inak 2gupky ale lepsie je pradsa len vetsie akva coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 21:37 GothicEMOtion – Jenom 8 litrů
Zdravím,
dostal jsem od kamaráda 10l nádrž (vody se mi tam vlezlo 8l) ve kterém jsem měl dočasně na pozorování slepýše. Toho jsem ale pustil zpět do přírody takže mi zůstala prázdná nádrž. Tak mě napadlo udělat si akvárium. Samozřejmě jsem si první přečetl nějakou literaturu a pročetl něco ze zdejšího fóra. Jsem sice člověk co má všechno nejradši hned, ale budu se snažit krotit a nic neuspěchat. Zašel jsem tedy do zverimexu kde jsem odolal jemnému bílému písku a místo toho koupil raději černý s hrubostí 3-6mm. Dále filtraci Atman AT-F300 určenou pro akvária do 30l který dám nejspíš na nejnižší výkon. Rostlinek neměli přiliš velký výběr - nestihl jsem už projít další prodejny tak jsem si koupil zatím jenom jednu Eustralis Stellata která neroste příliš do výšky. Plánuju akvárium ale dále hustě osadit dalšími rostlinkami. Topení jsem zatím nekupoval - bydlím v podkroví takže pokojová teplota je poměrně vysoká, takže ho koupím jenom v případě že voda nebude dost teplá. Svítit budu zatím lampičkou. Vodu mám z kohoutku, ale vzhledem k tomu že bydlím na vesnici a teče nám tady horská voda tak je v ní minimum chloru. Chtěl bych se hlavně zeptat jakou rybku bych si do tak prťavého akvária mohl pořídit. Nejvíc by se mi tam líbil sameček bojovnice pestré - je reálné aby se této rybce dařilo v tak malé nádrži nebo je to pouze v říši snů?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2009 20:21 Muž grizly [145] – Re: aaa
Fotka k příspěvku Muzes. 144 litu pri delce 120 cm je na to dost velke akfarko. Jen si musis vybrat vhodny druh rybek a ne hejno 15-ti 15-ti centimetrovych rybek.
Ja je mel v akfa 120x40x50 a zdrzovaly se hlavne u dna ve stredu nadrze.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 20:11 BUBO
noo je to pravda a uz mu jedna samica nosí tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 19:50 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
BUBO napsal: ... no mozes tam dat par nejakych mensich tlamovcov .. moj kamos chova pseudotropheus demasoni v 20 litroch a daríí sa mu je to nevhodne ale .... mozes skusit ano

rozzureny si normalny, nech nic neskusa !!! rozzureny a v 20 l demansoni, no zbohom ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.07.2009 19:25 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
No je to male, a uz len tych 30 cm, ci by to bola vyska alebo sirka, aj tak je to malo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 19:11 aaa
ahoj chtěl bych si založit malawi rozmněry akvarka jsou 120 cm x 40 cm x 30 cm d x v x š neni příliš malé?a kolik ryb bych tam měl dát?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 10:22 Aliyah – Re: Raviolka
Mno ja v tom zatial nevidim velky problem, ked je zatial malicky. Ked porastie, mam ho kam dat. Poznam viacero znamych s vacsim akvarkom, niektore rataju aj na stovky, inak prisavnik uz je, takze nie je ina moznost :-D Slimaciky? najblizsie sa pojdem popozerat po akvaristikach a ked uz bude to akva, nejakych si zaobstaram. Takze pockame, kym dorastie jedna zabka, alebo sa pokusim prehovorit mamu, nech si vezme obidve. Pracuje v skolke, cize deti by jej len boli vdacne :-D Z toho maleho asi spravim rastlinne s nejakym tym slimakom alebo si tam dam krevetky. Dakujem za rady palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 23:20 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: matlala
podle mě se mu množijou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 23:16 Žena Raviolka [2154] – Re: Aliyah
Proč chceš dávat do 20 l miníčka přísavníka? Vždyť to je hodně velká ryba. Jestli na "uklízení", tak stejnou práci Ti udělají obyčejní okružáci. Sežeň si pár větších kousků a uvidíš, já na ně nedám dopustit!
Ty žabky... co na to říct, odpověděla sis sama. Nevím, jestli by to bylo zrovna týrání, ale myslím, že by Tě ten pohled na ně vůbec netěšil a kdyby mohly mluvit, tak by Ti nepoděkovaly.
Dívat se na to takhle je docela fajn - pomůže to často najít odpověď na dilema, které čas od času řeší každý akvarista ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2009 23:11 Žena Raviolka [2154] – ryby pro miniakvária
Semtex napsal: a nebylo by lepší si tam pokud chceš mít nějaké rybky, tak dát vhodné do miniAQ?

Nedávno jsem se o to zajímal a našel jeden pěkný odkaz, kde je rozsáhlí seznam rybek do 4cm délky.
A světe divse, ony ty trpaslíčci jsou i dost pěkný a některý se tu dají sehnat.
a tu je ten odkaz pro inspiraci:

fishaliciousfish.blogspot.com/…

Ten odkaz je bohužel založený na velikosti ryb do 4 cm (standardní délka, tj. bez ocasní ploutve) - nemyslím si, že všechny z těch ryb se dají nazvat "perfektními pro nanoakvária". Ale jako ukázka ohromného množství miniryb je to fajn, když odpustíme, že některé rybky se tam opakují dvakrát... malá finta :)
Já doporučuju www.minifische.de - má to výhodu, že jsou tam fotky a hned i odkazy na stránky, kde se dá přečíst něco o chovu těch konkrétních druhů (pokud teda takové stránky existují).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 21:57 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Aliyah
no oni ve zveráčích nebívaj, já je měl z vivária, stojí 50,-, jinak možná i mezi námi akvaristy, myslím že killer je má, ale nevím jestli se mu množí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 21:44 Aliyah – Re: matlala
je to krasna rybka, akurat u nas som ju este nevidela :/ podla zoznamu ryb ale zistujem, ze 20 l akvarko je vhodne pre gupky 1+2, slo by tam okrem prisavnika pridat este nejaku rybku? A 5l vody pre dve male pazurnatky by asi bolo tyranie, ze? :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 20:14 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: iblik
ty jsem měl, nádherné ryby 12l jak stvořená pro pár, aloe musí se rozčlenit třeba kořenem či kamenem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 19:28 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: vhisky
a co dario dario ??? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 19:25 Muž vhisky [45]
nám se v 12l krásně drží rovováha.. ph kolem 7, teplota 24-28.. jen musím říct, že máme jen 3 krevetky a plno rostlin, dokonce se jim daří líp než ve velkým akva, nemáme filtr..

Takže když miniakva, tak určitě jen krevetky a nějaký šneky, o rybách bych vůbec neuvažoval, nelíbí se mi když nemají možnost pořádně zaplavat palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 53

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1551-velikost-akvaria?od=851