Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Velikost akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 19:42 Joecz
Člověk se pořád učí. Vždycky jsem si myslel, že když někdo něco chce chovat či pěstovat, že se jedná o věc, o které má znalosti a je mu to nějak blízké. A že se postupuje způsobem "chci to a to a tak potřebuji to a ono". Způsob "mám to a to, co bych tak mohl pěstovat či chovat" je pro mne nový :-)

Kobylky, masožravka? Nebo že bych se dal na pavouky? Nebo začnu s Betou? Nebo s kaktusy? potlesk


Jestli si pořídíš Bettu tak mi věř, že u jedné nezůstaneš ;-) :) :) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 19:34 Page
Těch 12ml je jen na to naaranžovat a vyfotit. Nevěřím že něco tak malého muže fungovat. Ale těch zmiňovaných 4l pokud je dost zkušeností klidně fungovat mohou :-). Můj názor ;-)
Kdybych něco takového doma měl, vrazil bych doprostřed dominantní kámen a kolem osázel monokulturou Hemianthus callitrichoides . Nasadil 4 okružáky jako likvodační četu pro řasu a mohlo by to fungovat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 18:23 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetky
Mam skupinu zlatohlavku v 9-ti litrech a uz jim to zacina byt maly,takze ty ne ...ale co napr www.pbase.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 18:18 Muž poltergeist [3] – brouci
já mám lupenitky v 5l sklenici a už je to pro ně malý protože rostou opravdu dost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 18:03 Muž PT [89]
..."mám to a to, co bych tak mohl pěstovat či chovat" je pro mne nový :-) ...

a proc ne, alespon tady ziska inspiraci, existuje spousta zajimavych zvirat a mnohe "zaliby" clovek ziska az vyzkousenim. U zvirat typu psu a tak to pak konci bohuzel utulkem, ale ruku na srdce, treba k hmyzu si clovek moc vztah neudela, jsou spis takove pozoruhodne pokoukanicko, nezije tak dlouho a pripadne "predcasne ukonceni" taky neni drama ( tone ). (ne ze bych to nekdy praktikoval :-)
Jinak kamarad mel zlutocerne zlatohlavky, docela pekni brouci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 17:59 marsz
Fotka k příspěvku viz Nano tank's na www.plantella.com
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 17:48 Muž Horác [3942]
Jakožto milovník řádně uležených olomouckých tvarůžků bych věděl, nač takovou nádobku použít ... smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 17:31 rolandmynar – Re: Petr1
Co bys chtěl 4l. Tam je těsno i okurkám smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 17:29 Petr1
Člověk se pořád učí. Vždycky jsem si myslel, že když někdo něco chce chovat či pěstovat, že se jedná o věc, o které má znalosti a je mu to nějak blízké. A že se postupuje způsobem "chci to a to a tak potřebuji to a ono". Způsob "mám to a to, co bych tak mohl pěstovat či chovat" je pro mne nový :-)

Kobylky, masožravka? Nebo že bych se dal na pavouky? Nebo začnu s Betou? Nebo s kaktusy? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 17:18 mat
Ja bych souhlasil s masožravkama nebo s krevetkama a nebo nějaký hmyz jestli se toho neštítíš třeba pakobylky ja osobně bych tam nedaval pavouky protože je nemam rad ale to záleží na tobě nebo bys mohla skusit potápníka vroubeného je to pěkný brouk který se u nás hojně vyskytuje a z těch pavoukú by si mohla zkusit Vodoucha Stříbřitého je to zajímavý pavouk který žije pod vodou ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 17:05 rolandmynar – Re: Roman
Kaktusy neeee! Ty nesnáší vlhko. Na masožravky je to super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 16:24 KAKTUS1010
tiez si chcem kupit akva 112l a chcem tam mat pelvicachromis pulcher alebo kanciky cervenohrdle alebo akary modre jedny stychto mozete mi povedat ktore by boli k sebe najvhodnejsie love a mozu mat rastlinu rodu Egeria :-O je vhodna a plus nejaky vetsi koren
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 16:15 Alofok – .
Sí´´tku??? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 14:55 Muž Roman [100] - Cichlidy
kaktusy,masožravky a nebo sklípkan ;-) Z vodních rostlin spíše ty co rostou nad hladinu.takže třeba acorus a jiné bahenní trávy.necháš tam cca 10cm vody a krásně porostou vysoko na nádržku.je to pěkné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 14:38 Muž poltergeist [3] – Masožravky
já bych tam prdnul masožravky, když chceš něco pěstovat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 14:35 Muž PT [89] – Re: maxipes
urcite bych volil krevetky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 14:29 maxipes
no muzes tam mit samce bojovnice a jake sou rozmery
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 11:12 RAP
Jsem pro čerpadlo + kostku akvacitu. U mě to s cichlidama funguje bez problemů(zatím).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 11:04 Page
Pak fluval 104 , pokud ho ještě seženete;-). Mám ho a spokojenost ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 10:33 Sidonius – Re: rolandmynar
...do 500,-...
Čerpadlo (nebo vzduchovací motorek) a kostka akvacitu. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 09:42 rolandmynar
Myslím, že jste zapoměli podstatu, asice že Naďa chtěla do 500 a ne přes 2000,- coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2007 08:58 oldkiwinka
co třeba z toho miniaturní holandské akvárko, třeba na koberečkové rostlinky? nebo jen tak na přebytky. (maximálně tak potěr rybek, než trochu povyroste)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 08:46 Muž Malapa [494] - Afrika
Na krevetky bohatě postačí. Koukni ke mě, mám kouli podobného objemu. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2007 08:29 Muž wayn [79] – Re: hankaaa
4 litry není na stálý chov pro nic vhodné. Můžeš ho používat pro pomocné účely, jako karanténu, jako vytíračku, pro focení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 06:39 cagy2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 00:00 Žena hankaaa [2] – co s 4 l akvarkom?
okrem 60-tky mam doma ja take mini akvarko. neviem co s nim. rada by som v nom aj nieco chovala popr. pestovala... co by bolo vhodne a nenarocne? hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 22:11 Muž vencisimo [7]
já taky fluval 105
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 19:58 maxipes
omlouvam se fluval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 19:57 maxipes
ja bych koupil floval 105-205
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 19:09 Muž Venca [25] – Re: Paul Ramon
Já mám Pearl 80 a zvětšení díry v krytu pro hadice s krytem od fluvalu 105 --otázka 20min ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 13:45 Muž Paul Ramon [17] – Re: bunda
Taky jsem vymýšlel jaký externí filtr mám k tomuto setu Pearl 80 pořídit. Rozhodoval jsem se mezi zmíněným Fluvalem 105 a Tetra TEC EX 600. Nakonec jsem si vybral druhý jmenovaný a to hlavně z důvodu toho, že dle mě u Fluvalu budeš špatně zavádět hadice pro sání a přítok. Podívej se na instruktážní videa pro oba filtry - je to tam hezky vidět. U Fluvalu se na hadice (v ohybu) připevňuje ještě plastový kryt a ve výsledku šířka hadice ještě vzroste. Řešení by možná bylo ve zvětšení děr(pro snadný odvod kabelů), která v krytu jsou, ale do toho se mi nechce pouštět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 12:34 Muž bunda [28]
Také přesně souhlasím se Sidomiem. Mém set 112 l. Původní filtr, který je ve víku vyhovuje ale musím ho čistit co dva týdny. Občas ho vyčistím za tři ale ho je asi maximum. Jsem pevně rozhodnut ho vyměnit za vnější, pravděpodobně FLUVAL 105. Určitě je lepší velká plocha filtrační náplně, na které jsou uchyceny nitrifikační bakterie. Tuto zkušenost mám nejem z akvatistiky ale i ze zaměstnání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 12:13 Muž Norton [109] – Re: Naďa
:-) Podle mne to znamená, že Rolandmynar radí FAN. Naproti tomu Sodonius, Filipsi a nakonec i já doporučujeme spíš větší filtrační objem, t.j. buď externí filtr, nebo větší kvádr akvacitu s čerpdlem, nebo bublifukem.
Rozhodnutí bude Naďo na Vás. Bohužel... hmm

Nejlépe to vysvětlil Sidonius.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 11:45 Žena Naďa [33]
Znamená to, že mám koupit třeba FAN 3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 06:32 Muž Norton [109] – objem filtrační hmoty
...ještě si dovolím malou poznámku dle vlastní zkušenosti. Akvárka mám notně "přerybněna", tudíž splňuji téměř všechny atributy dle Sida na nutnost účinné filtrace (snad jen ty rostliny rostou...). Ale vzpomněl jsem si na ještě jednu pro mne nazanedbatelnou výhody většího objemu akvacitu. Kdysi jsem zkoušel malé interní filtry (Tetru IN600; Atman 302; neupravený Fluval 2) a "náplně" jsem by nucen propírat a čistit minimálě jednou za 7-10 dní. Teď, při stávajících filtrech je propírám tak jednou za dva až tři měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 23:02 Žena Naďa [33]
Zatím začnem tímhle, když nás to chytne, tak třeba bude z tohoto malé dětské. No to by manžel asi nechápal, už teď všichni říkaj, že z těch rybiček zblbnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 22:59 Muž filipsi [1295] – Re: Naďa
K detem to patri, rybam to nijak neskodi, jen holt tady nedostanes dobrou znamku. Vetsina deti z toho vyroste, zbytek je nenapravitelny. (co jeste jedno male detske ;-) ?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 22:52 Žena Naďa [33]
Jen doufám, že mě příbuzní neobejdou, neboť vysvětluju dětem celkem úspěšně, že akvárko bude napodobenina skutečné přírody, ale když vidí otvírající se barevnou škebli s perlou, či potopenou loď, tak jsou uneseni víc, než z kořeně či kamenů. A umělé rostlinky, to je taky boj. Těmi by začaly jako prvními, hlavně těmi červenými mořskými a tapeta vede taky s korály.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 22:48 :-)
To bude záležet na fotce v profilu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 22:35 Žena Naďa [33]
Docela se pánové těším na to, co všechno mi zkritizujete, až sem dám svoji nádrž. Ale to ještě předtím asi přetrpíte pár dalších dotazů. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 22:27 Sidonius – Re: rolandmynar
Opět konstatuji, že nemám nic proti tvrzení, že se akvárium může obejít i bez dodatečné filtrace. A jsem také schopen uznat, že i velké akvárium může fungovat i s nejmenším honičem vody, sloužícím jen k jejímu rozpohybování. :-)
Ale vede-li se debata se začátečníkem, jsou takové úvahy bezpředmětné - vždycky musíte počítat s přerybněním, nevhodnou kombinací ryb, minimálním osazením nebo/a živořícími rostlinami, nedostatečným osvětlením, nevhodným dnem a dekoracemi, zbytečným nebo/a předimenzovaným vzduchováním, nedostatečnou filtrací... Pokud by tomu tak nebylo, začátečníci by vytírali mazákům zrak. ;-)
Tak proč "netlačit" elévy do filtrace, u které budete ve všech podstatných parametrech konstatovat - "vyhovuje"?! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 22:14 Sidonius – Re: Norton
Dobrý, Nortone! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 21:57 rolandmynar
Jen jsem popsal zkušenosti s Fan-1 a Fan-3, neboť tak zněl původní dotaz. "máte někdo zkušenosti s touto značkou?" (citace může být nepřesná). Nikomu to nenutím ani nevymlouvám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 21:54 Muž Norton [109] – Re: Sidonius
Opět rychlejší, přesnější a výstižnější. ano
Dobrý večer Side.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 21:51 Muž Norton [109]
U filtrece jde hlavně o objem filtrační náplně. Nevím kolik má objem akvacitu Fan 1, 2, nebo 3. Ale měl by být cca 0,5% objemu akvária. Ovšem více je lepe (samozřejmě dle možností). V trigonu mám na cca 62 l vody 1,2 litru akvacitu... TetraTecIN600 měl stěží 0,25 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2007 21:43 Sidonius – Re: rolandmynar
Jen abych trošku rozptýlil povědomí o "honičích vody"...
Nevím, jestli neposkytujete začátečníkům, (mezi něž Naďa bezesporu patří), medvědí službu...
Filtrace musí být tím účinnější, čím více je nádrž zatížena odpadem. Takže čím více ryb a čím méně fungujících rostlin, tím účinnější musí být filtrace. (A samozřejmě i pečlivější údržba akva.)
A to bez ohledu na to, že - jak připomíná Radka - jako filtr fungují veškeré povrchy, které mohou bakterie osídlit.
Souhlasím i se zatím nevysloveným názorem, že samočistící schopnost akvária může být tak vysoká, že není potřeba žádné dodatečné filtrace. Za jakých podmínek taková situace může nastat, je zřejmé.
Já trvám na tom, že většina začátečníků není schopna vytvořit ve svých akváriích takové podmínky, a proto považuji filtry s co největším filtračním potenciálem za mnohem lepší řešení, než použití jakéhokoli honiče vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 21:41 Muž filipsi [1295] – Re: rolandmynar
Jasne , to "silonove osazeni" je "lozisko". Samozrejme nepredpokladam, ze tam budou jehlova nebo kulickova, nazev lozisko je dost siroky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2007 21:35 rolandmynar
Je pravda, že u čerpadla Atman mi nezačlo vrčet ložisko, neboť tam žádné není jen silonové osazení, ale zrezivěla oska. Je to dost zvláštní, že je ve vodě něco, co může zrezivět. coze U nFanu se to neděje, ale je fakt, že Fan 3 stál 550,- kč. No ale na 112l by stačil Fan 1 nebo 2 a ten stojí cca necelých 400,- tak to jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 21:30 Muž filipsi [1295] – Re: Naďa
V te cene ti tedy nezbyde nic jineho, nez bublifuk, nebo kostka s hlavou. S cerpacimi hlavami na kostku nemam zkusenost, ktera je ticha a dlouhopracujici, snad ti nekdo poradi konkretni typ, prohledej i forum. Ja bych volil bublifuk. Duvody - staromilstvi, bubliny, absolutni nerozbitnost. Cerpaci hlava, ktera je zpocatku ticha, muze casem zacit vrcet (nejcasteji opotrebovane lozisko hridelky). Bublifuk jede porad stejne, membrana kompresoru vydrzi hodne dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 21:27 Muž Norton [109] – Re: Naďa
Skutečně tichá čerpadla jsou právě ta dražší... bohužel...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 53

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1551-velikost-akvaria?od=1601