Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Velikost akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 18:32 RAP – Hanacius
Přepadový samodoma tě vyjde levněji. Co se týče Fx-5 tady je příklad www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 18:27 Muž Hanacius [14] - Tanganika
Jj...ja nemam na mysli nejake brutalni cerpadla, jedná se mi o to co byste mi doporucili z mych dvou moznych variant filtrace. Zda vyrobit prepadový filtr ze 70litroveho akva nebo koupit Fluval Fx-5...???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 18:24 RAP – Re: Petr1
Ty filtry u velkých nádrží jsou určena pro jezírka X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 18:15 Muž Hanacius [14] - Tanganika
Mno na půdě se mi válí 70litrvé akva ze kterého by mohl být celkem dobrý filtr :-) Máte někdo zkušenosti s kanystrovým filtrem Fluval FX-5 u nádrže větších rozměrů...? (cca 800 a více litrů). Nevím jestli by objem filtracní naplne byl pro 840litrové akvárium dostačující.....?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 17:59 Petr1
Nedávno jsem byl ve Viváriu a vystavené měli opravdu hezké a drahé filtry. Také tam mají pěkná velká fungující akva. A u nich? 50ti litrové kanystry. Tom asi mluví za vše :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 16:41 Muž Hanacius [14] - Tanganika
Mno s filtraci jeste nejsem uplne rozhodnutej...Puvodne jsem planoval koupit filtr Fluval FX5 ale pak jsem si rekl ze by bylo asi lepsi udelat přepadový filtr ze stareho akva (hlavne kvuli velikosti filtracni naplne)...tohle jeste uplne vyreseno nemam....zatim jen planuju rozmery akva kvuli stolku a pak teprve akva a filtr protoze to bude nekolika tisícová položka...planuju zacit nekdy v unoru.
Jakou filtraci byste mi doporucili...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 16:36 Vip – ..Hanacius
Trošku odbočím od tématu. Zajímalo by mě jakou máš naplánovanou filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 15:58 Muž Roman [100] - Cichlidy – volodka
k tomu dělenému dnu.Zkrátka se má správně u nádrží delších jak 2m dělat sklo z více kusů.to pnutí se tam lépe vyrovná.A na pochopení tu není nic složitého. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 15:56 Muž Roman [100] - Cichlidy – hanacius
tak co se týče tlouštky a výšky, tal 12mm je akorát,ale podélníé výztuhy bych zdvojil.A to po osobní zkušenosti s prasknutím.zkrátka při výšce 65cm mě výztuha rupla a klika že to sklo udeželo.takže jsem zavolal toho co to lepil a dal mě pod obě výztuhy další.takže to drží.Na dno bych se nabál dát 15mm sklo,ale cena rapidně naroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 15:46 Žena Voloďka [59] - Tetry – Re: hanz
Až ten čas nastane (kdy bratr mladýho se přestěhuje a my se nastěhujeme místo něj), tak se na tu podlahu podívám důkladně a v případě potřeby to hodím do roviny! Díky za nápad-už jsem přemejšlela o vypokládání stojanu :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 15:33 Muž hanz [27] – Re:voloďka
Když říkáš že nemáš podlahu příliš rovnou. Co udělat před tím než umístíš akva nastálo nejdříve stěrku podlahy? ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 13:07 Muž isamik [180]
Cirou nahodou sem se ptal na nadrz 200x40x30 (dxhxv) a krom ceny bylo v odpovedi i

Nádrže dlouhé 2m by byly přes střední část spojené skleněnou lištou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 13:02 Muž Hanacius [14] - Tanganika
Ok..diky. Takze dam 12mm sklo a na dno dam pro jistotu 15ku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 12:55 Victorian
12mm bohatě stačí, můžeš dát silnější na dno. Firmy, které se lepením zabývají ti stejně doporučí, či lépe vyrobí vše podle zkušeností (tabulek?), takže bez starostí. 12, 15 či 19mm U dvoumetrovky na 60 je 12mm bohatě dostačující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 12:20 Žena Voloďka [59] - Tetry
Ten dům je starej. Není tam žádná izolace, nic co se dělá teď (hydroizolace, kari sítě, polystyren, ...). Vše je postaru, takže si nemyslete, že i ta podlaha je vylitá tip ťop přesně na milimetry jako teď ( i když i o tom by se dalo hádat :-D ). Je tam jen beton kterej není zrovna vylitej do roviny. Takže asi tak... Prostě mi to paní švagrová řekla, že se to tam klepe. Já nic nepostřehla, ale už se vidím, jak u stojanu budu měřit vodováhou aby to bylo pěkně do roviny, tomu se nevyhnu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 12:16 Muž Hanacius [14] - Tanganika
Ještě bych měl jednu otázku...Co říkáte na tloušťku skla u 2metroveho akva při výšce 60cm...Myslíte že 12mm stačí...? 12mm sklo dávají ve většině firem ale osobně si myslím ,že bezpečnější by asi bylo 15 nebo 19mm. samozřejmně ž e by se to také projevilo na ceně...Co si o tlouštce skla yslíte???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:57 Zemi
Já mám akva od Zídka z Hradce Králové a jsem spokojený, jak s cenou, tak s provedením. www.cichlids-zidek.com
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:47 Štěpán
Beton??? Psalas o klepajícím se nábytku.

U dlouhých akvárií se někdy dna dělají z více kusů, ale když píšeš, že to bude na betonu, tak to asi není potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:46 Muž Hanacius [14] - Tanganika
nevim co se tyce stability podlahy... ale ja myslim ze 40cm hloubka je urcite malo...min 50cm (i to je dost malo kdyz vezmes v uvahu pripadne pozadi, ktere tech 10cm urcite ma) kdyz bude hloubka 40cm a odectes pozadi tak mas cistou hloubku 30cm a to si myslim ze je hodne malo kdyz vezmu v potaz delku 2m. Je to jen muj nazor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:24 Žena Voloďka [59] - Tetry – Re: Štěpán
Proč se Ti hloubka 40cm nelíbí? Když budu mít 3D, tak bude hloubka určitě větší, to už jsem tu napsala a taky to, že na stěnu to dávat NEMOHU. Akvárium nebude v patře, ale v přízemí kde pod linem je už beton.
"Ještě by možná stálo za to mít dělené dno ze dvou kusů." Můžeš mi prosím tuto větu vysvětlit? To jsem nějak nepobrala. Jako právě kvůli té délce akvária?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 10:49 Štěpán
Hloubka 40 cm se mi moc nelíbí. Snad neuvažuješ ještě o plastickém pozadí? Jako stavařka máš už určitě vybranou tu správnou stěnu (s trámy napříč akvária)... Dlouhé akvárium je samozřejmě z hlediska rozložení váhy nejlepší, ale zase na druhou stranu je choulostivější na případnou nerovnoměrnou reakci podlahy, takže budeš muset věnovat trochu pozornosti výrobě stojanu a vypodložení akvária dostatečně tlustou vrsvou obyčejného polystyrenu. Ještě by možná stálo za to mít dělené dno ze dvou kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 10:36 Žena Voloďka [59] - Tetry
Možná menší otázka mimo mísu, ale zeptám se. Bude lepší a pohodlnější nastěhování akvárka když bude mít rozměry cca: délka kolem 200cm, výška 45-50cm a hloubka 40cm? Je to cca 400litrové akvárko. Podlaha kde bude není moc stabilní (když se chodí po podlaze, trochu se klepe nábytek). A je takhle lepší rozměr (ta velká dýlka a malá výška) na tu podlahu? Zakotvení do stěny nemohu udělat. A větší hloubku nechci mít, pak dozadu není moc vidět (i když ještě se uvidí zda budu mít 3D či ne). Prostě vysoké akva nechci už díky té menší stabilitě jestli to mohu takhle říct. A na to co to akvárko dám to bude určitě snadnější a víc se rozloží hmotnost do podlahy... A nebo už je to jedno při té velikosti? Díky za názory ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 10:24 Muž Hanacius [14] - Tanganika
Mno takovou otázku jsem si taky kladl...ale vubec bych v tom nevidel problem. kdyz chci resit takove akva tak pocitam s tim ze akva se stehovat nebude, prakticky tam bude naporad.... a pokud by se stehovat melo tak bych to resil tim zpusobem kterej jsem uz zminoval asice tak, ze bych vysklil fix u okna a tim bych je protáhnul (ovšem za předpokladu ze by bylo k dispozici hromada lidi). Newim jestli existuje moznost akva nejakym zpusobem rozložit respektive rozřezat a na jiném místě opět zkompletovat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 10:23 Muž SAA [9] – Farda
Mám od fy. Farda 37 nádrží, s kvalitou jsem spokojen. Cena skutečně nebývá nijak přemrštěná. Dávají i nějakou záruku na případnou škodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 10:14 Muž hanz [27]
Jen taková otázka bokem :-)
Když se lepí akva na místě kvůli nadměrným rozměrům. Co potom dělat s akva při stěhování, nebo tak nějak? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 10:01 Muž Hanacius [14] - Tanganika
Co se týče statiky tak to není problém...Akva bude v hale kam si můžu postavit klidně i tank :-) takže statiku prakticky neresim... Větší akva můžu mít pouze co se týče delky max. 250cm ale max hloubka je 75cm víc uz to fakt nejde, takze to futra v pohode pustí. Pokud bych řesil rozmery 200x60x70 tak bych si nechal akva dovest cele ale pokud bych volil vetsi delku tak uz rozhodne lepit. Jistota je jistota
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 09:45 Muž Roman [100] - Cichlidy – hanacius
Pokud máš možnost mít nádrž ještě větší než pustí futra, tak je lepší si objednat firmu přímo domů na lepení.ostatně od 2m se to dělá běžně.Co se týče fa. farao-tak ti lepili kompletně nádrže v mořském světě-Pha-Holešovice.takže problémy nejsou žádné.A o slepení nádrže přímo doma na podstavec,bych v Tvém případě docela uvažoval.tedy pokud máš splněné statické předpoklady.Jinak vě většuně měst se najdou sklenáří, kteří nádrže lepí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 09:27 Muž Hanacius [14] - Tanganika
jj...tyto rozmery jsou maximalni, vetsi uz bych musel samozrejmne lepit. Taky pocitam s tim ze to bude poradna fuska to dopravit na misto urceni...Puvodně jsem chtel hloubku 85cm ale to uz bych musel vysklit okno abych to protahnul domu :)

Mimochodem, právě prohlížím ww firmy Farda a ceny se mi zdají velice příznivé takže jsem víceméně rozhodnutý...Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 08:07 Victorian – Sorry
Spletl jsem se!!! Je od fy FARDA. Omlouvám se nějak se mi to popletlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 08:04 Victorian
Já mám 250x60x60 od fy FARAO a dovoz byl naprosto bezproblémový. Cena skvělá a kvalita vynikající.
Koupeno letos na jaře. Pozor je třeba pár siláků na složení. Sice jsme ho složili z auta do garáže ve třech, ale do obýváku skrz okno už mělo co dělat 6 lidí!!! Pochopil jsem, že tento rozměr je na hranici dovozitelnosti, větší už bych lepil na místě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 22:40 Muž Hanacius [14] - Tanganika
Teď jsem zkouknul stránky firmy Zekia a nabídka je to lákavá :) O firmě Farao jsem slyšel samou chválu, ale zádnou zkusenost nemám...neznáte někdo internetovou adresu...???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 17:55 Sarr
Zekia? Farao? Já jse si koupil akvárium od Zekie a přivezlo mi ho auto, které mělo na plachtě nápis FARAO, tak vlastně ani nevím co je co. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 17:43 Muž georged [44] - Živorodky
Mám akva od Zekie a maximální spokojennost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 17:39 JouZee
co třeba Farao nebo Zekia?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 17:03 Muž Hanacius [14] - Tanganika – volit nejlevnější nabídku nebo kompromis...?
Ahoj všichni...plánuji koupi nového akvária o rozměrech 200x70x60cm (cca 840l). Vím ze to není zrovna žádnej drobeček a taky to není zrovna levná záležitost...Proto se ptám, jaké máte zkušenosti s nákupem akvárií..? Myslím tím firmu, u které je cena nejpříznivější...Osobně se přikláním ke Sklorexu (nejsou sice nejlevnější ale věřím v jejich profesionálně odvedenou práci). Jakého výrobce byste mi doporučili...?
Díky za reakce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 11:12 rolandmynar – Re: Naďa
Jasně, ať se daří. Napiš tady inzerát a třeba se ti někdo ozve. Většina chovatelů se jich nemůže zbavit. ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 11:10 Žena Naďa [33]
Kouknu, díky, jsme z Liberce. Akvárko budem zařizovat po Vánocích a akary by tam přišly asi až jako poslední. Konec Ledna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 11:06 rolandmynar
No koukni se na inzeráty z tvého okolí. Kouk jsem se teďka (kvůli tobě :-| ) a viděl akary a kančíky po 3 a 6 kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 11:03 rolandmynar – Re: Naďa
Akary jsou z nejlevnějších (mladé), není o ně moc velký zájem. Nekupoval jsem je, ale tipnul bych zhruba jako mečovka. kolem 20,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 11:01 Žena Naďa [33]
Jako že vezmu 1 samce, 3 samice, on si vybere a ty dvě, co budou na ocet, tak vrátím? Kolik tak stojí Kč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 10:48 rolandmynar – Re: Naďa
Špatně to není, ale málokdy se podaří takto sestavit pár. On ten samec si do toho moc nenechá kecat se kterou se bude pářit. Je to jako u lidí. Je lepší více samic, on si vybere a pak dát zbytek pryč. Domluv se třeba v akvaristice, mě tam přebytky berou od všeho. Dokonce i tlamovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 10:45 Žena Naďa [33]
Modrá mě připadá malá na 112 l, takže spíš hnědou. Myslela jsem, že se koupí 1 samec a 1 samice? To je špatně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 10:42 rolandmynar
Měl jsem v cca takovém (viz. obr v profilu) pár Akar modrých a hnědých a v pohodě i s mečovkama a Parmičkama. Jen jich musíš koupit více a nechat, aby se vyselektovaly páry. Úkryty jsem jim vnutil na protilehlých stranách nádrže, mezi nima rostlinky a dekorace a v pohodě. Sem tam i nějaké mrně přežilo. V tom co mám v profilu je to už bez těch hnědých, ale modré tam jsou a funguje to tak pořád. Když nebude více samců od jednoho druhu, tak se kousat nebudou. Modří a hnědí se snesou v klídku. Určitě i jiné, ale s těma nemám zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 10:35 Žena Naďa [33]
Ale nechci, aby se ryby požíraly navzájem. Nemyslím sežrané mini mládě, ale okousanou rybu (třeba ploutev apod.) Hlavně kvůli dětem, ale i mě to neláká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 10:32 Žena Naďa [33]
Tak jsem těmi akarami dost nahlodaná. Od vánoc budeme mít taky 112 l a uvažovali jsme o drobných živorkách, tetrách, panceřících. Děti mám 3 a 6 let a určitě by je zajímalo pozorovat rybičky pečující o mladé a ne požírání, jak u živorodek (i když možná taky). Nebudou akary na toto akvárko velké? Nebo jsou i jiné menší, ale pro začátečníky s tvrdou vodou vhodní pečující rybí rodiče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 09:58 rolandmynar – Re: KAKTUS1010
Nevím jak kdo, ale nejlepší zkušenosti mám s Akarama modrýma a hnědýma. Jsou klidné a nelikvidují rostliny. Mám zkušenosti ale jen po páru od každých. Více párů nevím, ale samci se můžou napadat (si myslím).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 00:03 Page – Re: Sidonius
Jen se pochlubte Side :-). Moc rád se podívám ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 22:28 Lucmar
Mám čerpadlo Eheim Powerbal, nebo jak + kostku akvacitu (a akva cca 120 l čistého objemu), čerpadlo stálo asi 550 a molitan kolem 100, určitě jsou levnější a celkem tichá čerpadla a nebál bych se ani bublifuku, kdybych měl kde vzduch. motůrek umístit nad akvárkem. To, co zde radí ostřílení akvaristé je určitě pravda, filtry s menším objemem fitračních náplní zřejmě nějak fungují, ale já chtěl do akva řešení, které bude fungovat dobře a nebudu se muset prát každý týden s čištěním. Toť názor vlastně čerstvého akvaristy ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 21:56 Sidonius – Re: Page
Kdybych něco takového doma měl, vrazil bych doprostřed dominantní kámen a kolem osázel monokulturou Hemianthus callitrichoides.
Něco takového v kulatém provedení mám. ;-) :-) Uprostřed kámen, dokola Hemianthus callitrichoides a Micranthemum micranthemoides, okružáků více než 4 a k tomu krevetky Red Cherry a Crystal Red. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 19:44 dan
udělej s toho mini filtr ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 53

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1551-velikost-akvaria?od=1551