Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 48 Přejít na další stránku   1  
Velikost akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 15:00 marek – o.k. tak idem do toho
dakujem za radu. viac ako sest kupovat nechcem, to bude tak akurat. ked to ratam na litre tak:
prisavnik 2 ks - 12 litrov (6 litrov na jedneho)
panciernicek 4 ks - 20 litrov (5 litrov na jedneho)
danio pruhovane 4 ks - 12 litrov (3 litre na jedneho)
tetra hokejkova 10 ks - 30 litrov (3 litre na jednu)
neonka cervena 6 ks - 18 litrov (3 litre na jednu)
spolu 92 litrov, akva ma 96 litrov este je tam nepatrna rezerva :-), no ked 3 litre na jednu tetru stacia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 14:42 Žena Vesnach [56] – ..
Kup jich i vic nez 6
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 14:33 Falcon-554 – to Marek
Kup si je ... rozhodně špatně neuděláš a budeš akva mít živější !!! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 14:31 marek – neonky radsej ako hokejky (dalsie)
tetier hokejkovych resp. krivopruhych sa mi vidi postacujuci pocet, chcel som este dokupit nejaky ten druh tetier, aby sa navzajom znasali, a boli to male rybky. preto som sa rozhodol ze by som si este kupil max. 6 kusov neoniek cervenych. je to pekna rybka a nebolo by zle ju mat v akvariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 14:16 Žena Vesnach [56] – langosh
Ptal se na neonky a ne hokejky :) .... se mu libi vic hejno neonu neboli hejnicko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 13:53 Falcon-554 – ..
Neboj se toho a kup je ... nebudeš se muset otravovat s hnojivem pro kytky a s doplňováním CO2 ... rybičky "nakadí" hnoje dost a CO2 taky udělají habakuk a rostlinky pojedou jako divé ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 13:51 pirát – AQ
Prodávej! :) .Být Vámi řídil bych se tím co napsal langosh ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 13:41 Žena Vesnach [56] – :o)
Kup je! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2006 13:40 langosh – -
AQ to zřejmě unese - otázkou spíše je, proč raději nedokoupit dania nebo hokejky. Vždy působí lépe méně druhů po vícero jedincích než naopak.
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 13:10 marek – 96l
mam akvarium s rozmermi 80 (dlzka) x 40 (vyska) x 30 (hlbka) cm. Dohromady teda nejakych 96 litrov. V sucasnej dobe tam mam
2 prisavnikov
4 panciernickov
4 danii pruhovanych
6 tetra hokejkova, resp. krivopruha

je vhodne este dokupit 6 neoniek? teda bolo by to este unosne na 96 litrov?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 10:03 Muž [] – osvětlení
Nebudu číst rady a odkazy nade mnou,ale jen potvrdím ty světla s nožičkama.Já si koupil na aqa 180cm hrany světlo od Atman DR 180.I kdyby mělo aqa o 5 cm větší šířku není problém ho tam dát.
Jinak Atman samozřejmě dělá i na menší.Osobně bych tam dal to se 2x15W zářivkou o délce trubic 45cm.Pokud bude osvětlení na nožičkách přečuhovat na každé straně o kousek nádrž,tak to není až tak velká vizuální tragédie.Výhodou bude prosvícení v krajích aqa.
Krom Atmana jsou na trhu i výrobky Resun-sice plastové,ale obdobné konstrukce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 08:47 R Muž Mrakoplash [1776] – nozky
Jo taky mi to sundavani vadi a mam objednany to svetlo na tech posuvnejch nozkach :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 08:19 Janik – osvetleni
taky sem predtim mela osvetleni polozene na krycim skle, ale vadilo mi ze ho musim furt sundavat kdyz chci odkalovat nebo neco....proto sem si poridila svetlo na tech posuvnejch nozkach a sem spokojena:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 22:55 R Muž Mrakoplash [1776] – lampa
Ja mam ted zarivku taky polozenou primo na krycim skle a ono to zase tak moc nehreje a aspon se min pousti topeni :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 20:30 Lucík – pro rebelku
ja to mam normalne polozeny na akva jako na boky a zadny kryci sklo tam nemam a je to vyborny dari se kytkam i rybkam palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 20:21 rebelka.pet – Dotaz pro yama
A nebude ta lampa ležící na tom skle to sklo moc ohřívat??Nebo bych to měla na spinacích hodinách a v době nepřítomnosti v bytě bych uvítala,aby to bylo bezpečné!To jako jen položit na krycí sklo??To neznam ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 15:05 Žena azalka [38] – 2 yama
Mrkni na můj odkaz a najdi 5 rozdílů. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 13:19 Žena yama [25] – delka osvetleni
Nevim ted o jakem osvetlenim ktere se vyrabi o delce 51cm mluvis, jestli myslis, osvetlovaci kryt nebo takovou tu lampu co polozis na akva, kazdopadne si myslim,ze nejlepsi reseni pokud nemas standarni velikost akva a nemuzes tudiz sehnat cely osvetlovaci kryt je koupit na akva horni kryci sklo a na to jednoduse lampu postavit, a nevadi,ze by byla o 2cm kratsi :)
Ted mluvim o takovyhle lampach:
http://shop.miga.cz/product_info.php?path=242_34_620&product=54400
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 13:17 Muž [] – hm!
Díky,to jde,zase nějaká pozitivní zprava ano ano ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 13:09 Janik – osvetleni
sem to mela bez dph a presnou cenu si nepamatuju, ale myslim ze kolem 800
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 13:06 Muž [] – dotaz
Je to moc zajímavé,ale kolik tě ta sranda stala???? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 13:03 Janik – osvetleni
tak si kup takovy to svetlo na tech posuvnejch nozkach, ja ho mam taky a sem spokojena
http://www.unistar.cz/akvaria/osvetleni.html
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 09:11 Bojovnik – osvetleni
poradej ti ve zverimexu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 08:26 Žena azalka [38] – nestandardní rozměr
Nejsem žádnej odborník, ale taky jsem řešila osvětlení na nestandardní rozměr akvária - 50x30 cm. V několika prodejnách mi dokonce řekli, že se vůbec nevyrábí. Nakonec jsem sehnala přesně padnoucí v Hornbachu od firmy AquaEl. Zkus projít obchody a koukni na osvětlení tohoto typu: shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 08:21 Lucík – Svetlo
Já mám 50 cm dlouhy akva a na tom 60cm osvetleni s 18W zarivkou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 07:02 Muž [] – světlo
Nebo jsem ve zverimexu vidšla nšco jako lampičky,co se dají uchytit na akva,co myslíte? :-( ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 06:55 Muž [] – dekuji
Dekuji za radu,ale jak rešíte,když máte akva53cm a osvětlení jsou 51cm delky a pak až 60cm?? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2006 23:29 R Muž Mrakoplash [1776] – budiz svetlo
No nejsem uplne ten pravej na rady, ale muzu rict ze 15W je docela malo (alespon u me) takze hledej neco silnejsiho a muzes hledat treba tady www.akva-exo.cz/…
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2006 22:37 Muž [] – Akva 53cm délky
Vím,že podobných dotazů je tu už spousty,ale chci vědět konkrétně.Prosím poraďte,budu mít akva40l o delce53cm,seženu osvětleni při takové délce?Neboť ho dostanu bez světla a teď řeším jak na to... ne Vůbec si nevím rady a tak doufám,že mi tu poradíte ano ano A dalo by se to třeba vyřešit něco jako lampičkou se zářivkou?A jak by měla být silná a má nějaké zvláštní označení,nebo to je obyč.zařivka??? ne Nevím si rady a chci i kytičky,tak je to osvětlení na místě ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 17:31 GAGAL – PRO PYTEL
Ok to jo. Já myslel celé akva. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 17:21 pytel – pro gagala
filtr potřebuje zaběhnují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 09:45 langosh – -
Ahoj petule - pytel myslel Cardinal nebo neon tetra, nebo nějaké Harlequin Rasboras. Na US forech se často mluví o drobnoústkách (Pencilfish), takže ty budou zřejmě též běžně k dostání. Já osobně bych ale před tím ještě vyhodil ten modrý štěrk a mostík.
Roman:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 09:42 GAGAL – to pytel
Petula nemusí čekat, plastová rostlina a modrý štěrk nepotřebují zaběhnutí. Koukni na téma DRUHY RYB. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 09:42 GAGAL – to pytel
Petula nemusí čekat, plastová rostlina a modrý štěrk nepotřebují zaběhnutí. Koukni na téma DRUHY RYB. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 09:36 pytel – můj návrh
ty jsi ta amrecicanka ze? momentalne bych do tveho akvarka nedaval nic. pockal bych minimalne 2 tydny az se akvarko trosku zajede pak koupi parecek nejakych malych ybek. nevim jaky je vyber na americkem trhu, zkus sehnat nejake male hejnove rybky tetry nebo razbory(bohuzel americke nazvy neovladam) koupil bych teba tetru cervenou nebo cernou. zatim jen 2 nebo 3 kusy a po mesici az se akvarko zabehne dokup dalsi rybky stejneho druhu do poctu tak 6-8ks. pak nejakeho ancistruse. koukni na zdejsi atlas ryb a vyber co se ti liby a nekdo-treba ja ti rekne jestli joa nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 00:28 petula – pocet ryb 38l
Poradite mi prosim jaky druh ryb a jaky pocet je vhodne na 38 l akvarium?? Jsem zacatecnik. dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2006 20:50 nikol – ryba
hlavne nedavaj spolu skalare a cichlidy, lebo cichlidy ti ich pekne prezenu:) mam cichlidy aj ja som si chcela kupit skalare, ale ked som sa o tom dozvedela... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2006 15:46 Muž [] – -
Akvarium už my při tomto osazení rybami plus mínus nějake ryby šlape 7 rokem a bez problemu, jen jsem dotahl jednou krupičku z slavného zverimexu,a při léčení chemii my zdechli ancitrusy jinak žadné hromadné umrtí, řasy také nemám. Když tu čtu kolikrat ty rady tak mě zajímaly příspěvky a rady co dělám špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2006 07:28 blek – přerybnění
Pokusím se uvést na pravou míru velmi rozšířený mýtus:Hlavní důvod k omezenému počtu ryb není to, že by vydýchaly všechen vzduch ani málo místa v nádrži, ale dopad jejich metabolismu na stav kvality vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 23:50 Muž [] – Přerybení
Dost záleží na rozměrech. Nižší akvárium "uživí" více ryb. Větší plocha hladiny vstřebá více kyslíku, dno dá více prostoru pro teritoria...Každopádně, pokud není akva 60 vysoké, mělo by to být ještě OK. Záleží na tom, jak stíhá filtr a jestli jsou ryby spokojené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 22:01 kiiki – ........................................
Já tebe taky!!!!! :-) X-) jo s tím řrerybněním to fakt asi nebude tak hrozné!!!!!!!Rybkám zdar!!!!!!!!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 21:16 Kvítko – rybky
Je jich tam dost, ale (pokud dobře počítám) není to snad až tak hrozivé..!? Prostě už jen nepřikupuj další a raduj se z těch, co máš! Zdravím Kiiki ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 20:10 Muž [] – -
Ještě jsem zapoměl na samce bojovnice pestré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 20:05 kiiki – hm.....
No tak to asi máš :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 19:43 Tonik – 160litru
Chtěl bych se zeptat, mám 160l akvarium a v něm 12 čichavcu perletových, 7 samic bojovnice pestré a na dně 20 corydoras panda a 5 krunýřovcu. Akvarko je hodně zarostené cryptocorynami usteriana, anubias var. nana, cryptocoryna affinis, nějaké řasokoule a ještě pár anubiasu gracilis a gilletti, výměna vody 40litru 1krát měsíčně , filtr čistím 2krát do měsíce. Zajímalo by mě jestli nemám přerybněno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 17:51 JSte – to Pavel
Díky za rady, poděkoval bych dřív, ale byli jdme na dov., takže se do akvarka budu pouštět až teď. Rozhodl jsem se vynechat živorodky a dát tam jen dva ancistruse , hejno neonek obecných a danií. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2006 08:04 pytel – članky i filtraci
www.akvamalawi.com/…
http://www.volny.cz/lis/Akvarium/
http://www.discus.cz/web/index.php?page=technika&clanek=29
http://www.discus.cz/web/index.php?page=technika&clanek=28
http://www.discus.cz/web/index.php?page=technika&clanek=52
http://www.akva.sk/phpBB2/externy_filter.php
http://www.r.wz.cz/aqua.php?s=c-031230
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2006 22:22 Roman – to Blek und Václav
Souhlas s oběma.Jsem rád že si v podstatě rozumíme.Hlavně je důležité aby to pochopila generace začátečníků :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2006 21:55 blek – filtr
Roman to popsal naprosto přesně, a Václav konec konců taky. Já bych k té volbě ještě dodal, že důležité je pro jaký typ nádrže je filtr určen. Zatímco pro rostlinné nádrže je výhodnější větší objem filtrační hmoty a pomalejší průtok, zajišťující pouze biologickou filtraci, pro chovné, nebo třeba Africké biotopní nádrže je naopak třeba klást důraz na dostatečný průtok a filtraci mechanickou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2006 21:26 Usine – filtr
Jsou dvě varianty buď máš dost peněz a nebo nemáš . V prvním případě si můžeš koupit co chceš od renomovaných značek. Vtom druhém si to můžeš udělat sám(a) a za několikanásobně nižší cenu, ale není to hned. Než nakupovat u specializovaných firem tak to si toho většinu udělám sám a i to člověka víc těší když to funguje . Na internetu je spousta informací že mě občas zaráží že daleko mladší lidé než jsem já si nedovedou nic najít a přečíst o tom co je trápí a co zajímá, stačí jen párkrát kliknout miší. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [48] ...... 53

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1551-velikost-akvaria?od=2351