Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 52 Přejít na další stránku   1  
Velikost akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2006 13:54 Sonja – Bojovnice
Rve se jen jedna, seděla jsem u akvárka a chvíli pozorovala.
Agresivní samička nahání tu druhou, která se nakonec nacpe mezi kámen a rostlinu a nechce vyplouvat.
To jsem měla strach, že jim bude spíš ubližovat sameček, který byl od vánoc v akvárku sám a ten vypadá, že společnost spíš uvítal...
Myslíš ,že se nakonec srovnají?
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2006 13:39 neo – misto
anebo maji malo mista a rvou se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2006 13:39 neo – ..
No ja mam taky betty a nekde sem se dočetl ře když mas samecka a pridas k nemu casem samicku tak na ni bude samecek dorazet. ale ze tohle dela i samicka....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2006 13:35 Sonja – Bojovnice
Díky všem za odpovědi tak jsem si koupila 1 ancistruse.
Ted zase řeším tohle :koupila jsem si 2 samičky betty (k samečkovi) a nakonec řeším agresivitu samičky. Jedna je hrozně zlá okousala mi druhou samičku a Betták vypadá taky trošku okousaně. Myslíte, že se to časem uklidní a nebo mám agresivku oddělit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2006 18:00 Jarda.Chladek – l
dej tam 1 a bude to ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2006 15:00 neo – ancistrus
toho ancistruse určite doporučuju ale urcite ne dva do tak maleho akvarka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2006 14:55 neo – ancistrus
jestli budeš mít s ancistrusem i jine ryby bude požírat zbytky krmení a budevelkej až 12čísel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2006 17:20 F.L.Věk – ?
Já dávám rybky vždy hned do akva a nikdy jsem problém neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2006 14:01 krtek – karanténa
Preventin nalej až případně když ancistruse budeš dávat k betám. Co se týče délky karantény tak se doporučuje 2-3 týdny. Nejideálnější je vytvořit v karanténě co nejpodobnější podmínky jako v hlavním akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2006 12:24 Sonja – hmmm
Tak já vám teda nevím :-(
Stále více se příkláním k tomu., že si jednoho ancistruse koupím.
Už jsem přečetla pár rad a myslím, že by mu moje akva nevadila stejně si poleze po stěnách a tak si s bettama nepolezou na nervy. A s krmením ho taky šidit nehodlám, když hodně povyroste, tak se mu juknu po novém bydlení. :-)
šneka by mi asi betty postupně zlikvidovali.

a ještě mi poradte jak dlouho ho mám nechat v karanténce
a jestli tam mám na lít něco jako preventin.
Díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2006 11:07 GAGAL – prostor
No, já svým rybám dávám to nej. A není to tak trošku týrání zvířat. Když Vám místo bytu 3+1 nabídnu nějaký kurník a budu vás tam chovat taky bude velcí jen metr a bude vám fajn že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2006 23:50 digo – pravdu díž
já mam jednoho v 16l akvárko spolu s potěrem živorodek a dorostl poloviny velikosti co jeho brácha, kterýho sem přelovil do velkýho akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2006 22:45 Killer – ancistrus
jenže pokud je nebude překrmovat,tak jí narostou 6 cm jako mě v malym akva..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2006 20:52 GAGAL – akva.
Ancistruse neboli krunýřovce bych ti do takto malého akvária nedoporučoval. V dospělosti totiž dorůstá cca 12-15cm. Určitě by ve tvém případě byl lepší šnek. Jinak existují i menší druhy např.Otocinclus , který dorůstá cca 4-6 cm. Osobně bych ,ale nechal v 20 litrovém akva. pouze trio bojovnic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2006 20:38 Killer – pozadí
já taky nemam na většině akvárek pozadí a vůbec to rybám nevadí.Tak to něčim zatemni za tim akváriem...nebo nech průhledné ať tam světlo svítí a dej tam nějakou kytku,ta pak poroste dobře..já měl 2 ancistrusy sp. v 9 l akvárku,který sem používal jako výtěrku pro bettu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2006 20:24 Sonja – světlo
A myslíš že ti ancistrusy bych tam mohla mít dva? Nechci aby se tam citili rybky nacpaně tak nevím...
Hlavně mě zajímá jak je to z jejichdospělou velikostí
Sluneční světlo mi svítí do akvárka ze všech stran. nemám ho totiž přímo u zdi a momentálně nemám ani pozadí. nevím jestli jestli to vadí nebo ne, ale to asi poznám podle toho, jak se mu bude celkově dařit, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2006 17:50 Killer – dotaz
tak toho ancistruse tam dát můžeš,plže moc nedoporučuju,snad jen ty malé zasrané okružáky,protože se tim betty přikrmují..to světlo sem trošku nepochopil,mě svítí do akvárka sluníčko ze 2 stran
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2006 17:45 Sonja – Přesněji ancistrus sp.
Omlouvám se ale první dotaz se týká ancistrusů , díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2006 17:29 Sonja – Krunýřovci a 20l akvárko
Ahoj mám takový dotaz: chtěla jsem si koupit do svého akvárka krunýřovce. I přes info z netu jsem se zeptala do jaké velikosti dorůstají, abych nemusela později své malé akvárko zařídit pouze této potvůrce:) Dostalo se mi odpovědi, že to záleží na velikosti akvárka a to je to co mi nejde do hlavy. Řekli mi to už ve dvou obchodech a v tom druhém dodali, že malý zůstane, když ho nebudu překrmovat, protože mu stači jenom ta řasa... Pravda nebo mýtus? A proto by mě zajímalo jaké kdo máte "velikostně" zkušenosti s krunýřovcem.
Potom by mě zajímalo: akvárko zařizuju jenom jako bettarium a chtěla bych tam 2 - 3 samičky a jednoho samce a pak bych chtěla nějakou "čistící policii" přemýšlela jsem právě o krunýřovci a nebo nějakém plži.
A taky prosím o radu jak naaranžovat tapetu na akvárko. Můj sameček bojovnice se v něm vidí a je z toho tak hotovej že přestal žrát a musela jsem to sundat. Nevím jestli je dobré mít akvárko ze všech stran na plném světle.
Možná jsou to divné dotazy, ale v mém okolí se nikdo rybkama nezabývá a tak nemám koho se ptát na tyto "problémy". Díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2006 19:23 Tonda – 30l
Neboj já vím a myslím že už tam mam těch rybek dost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2006 16:38 B.L. – Skalár
Hlavně skaláry potřebují vysoké akvárium....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2006 15:44 Kamčatka – eště jednou skalary
JJ ale když už toho tam máš tolik tak to už bych skaláry nedoporučovala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2006 15:43 Kamčatka – Skalary
Ahoj hele tondo skaláry bys tam klidně mohl nasadit ,protože když si je koupíš malé tak oni vyrostou do velikosti jakou jim okolí dovolí hlavně tam nedej jen jednu ona by se nudila ;-) ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2006 20:52 Tonda – 30l akvárium
Tak nakonec jsem udělal tu největší blbost co jsem mohl. Koupil jsem si sumečka dlouhovousého a teď abych ho v tom akváriu hledal.(ikdyž má S jen 30l

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2006 11:41 Tonda – oživení
Díky za rady moc ste mi pomohli.Asi to skusím s kytkama, přidám nějakej ten kmen a tapetu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2006 23:34 Marqeette – oživení
já bych tam už nic moc nedávala a oživila to spíš kameny a kytkami, aby to nevylo přerybený.nějakou malou rybičku, co by mohla být i praktická, nějakou na dno, ale ten struzák potřebuje podle mne větší akvárko..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2006 19:43 B.L. – -
No tak zrovna krunýřovce bych tam nedávala.Oni vypadaj male ,ale nevíte jakých až rozměrů mohou narůst.Měla jsem obyčejnýho krunýřovce v 50l akvariu a musela jsem ho přendat.Narostl bez mála 25 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2006 17:50 Tonda – tetry,bety
ano tetry (všechny druhy) se mi velice líbí. Ve zvěrymexu mi poradily bety tedy bojovnice pestré tak skusím štěstí s nimy díky za rady a klidně pište dál. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2006 11:25 GEORGE – 30l
Doporučil bych jen jeden druh(spol. akv. nad 100l)a to TETRU NEONOVOU-8ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2006 11:18 Tonda – oživení
tak přerybněný určitě ne kdybyste to viděli tak byste tam div nehledali rybičky jasou malí(i když dospělí)a místa je hafec. Díky za rady ty pancéřníky skusim ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2006 07:54 krtek – oživení
Můžeš tam dát pro byrvu třeba albína panceřníčka skvrnitého. Ale ty chtěj být alespoň po 3-5ks a nevím jestli by to už nebylo přerybněný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2006 21:04 Mouse – smůla
já myslim že tam toho víc nenacpeš...mozná leda náký hodně malý živorodky
ty krunýřovce bych doporučila oni to oživěj docela hodně hlavně tím využiješ všech vrstev akvária :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2006 20:45 Tonda – 30l akvarium+barvy
JO dík ;-) , ale já potřebuju nějaké barvy(chtěl jsems kalary amazonské protože jsou hezky zbarvený ale je problem s velikostí akvarka) a jsem začátečník!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2006 19:52 rybicka – ...
chceš to oživit a učelně?tak krunyrovce nebo pancerycky(např.:panceřýček Štěrbův) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2006 19:41 Tonda – 30l akvarium
Ahoj,prosím vás poraďte mi co mám dát do 30l akvarka(když už tam mam dvě tetry černé,2 dania pruhovaná a asi 3 paví očka)potřebuji to oživit.Děkuji předem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2006 21:35 Vlado – 40 l akvárium
40 l akvárium je dosť malá nádrž na udržanie biologickej a chemickej rovnováhy. Ja by som radšej pouvažoval o nádrži 100 litrov a viac, jednak sa dá krajšie zariadiť a prostredie nádrže je vo väčšej rovnováhe. Prajem veľa úspechov pri zakladaní akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2006 21:10 corban – ryby
jasně dím moc za rady přečetl jsem několik knížek o akvaristice tak něco vím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2006 19:23 Killer – malé akva
Jelikož si začátečník,tak bych raději doporučil si něco přečíst a pak bych tam dal živorodky (platy,mečovky PAVÍ OKA) nezapomeň na nějaký ancistruse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2006 19:17 Killer – nové akva
Musim nesouhlasit s těma,co tvrdí že je lepší malý akva.To je blbost,velký akva se o sebe skoro postará samo,stačí mu jen trochu pomoc...tvý akva je podle mě ideálně rozvržené...s výškou 60cm bych klidně souhlasil,nevidim na tom nic zlého.Další názor co se týká skalárek a neonek,že je skalary sežerou musim taky popřít.Mam 6 docela velkejch skalár,3 druhy tetrovitých ryb,mezi nimiž jsou i neonky červené.Zrovna tak sem četl že skaláry žerou i paví oka...ty mam v tom akvárku taky...schytaj to vždycky jen mláďata..tak to všechno zařiď a na zaběhnutí můžeš použít ty paví oka...nezapomeň na ancistrusy...jinak co se týká raka,tak kamarád ho má samootnýho v akvárku...sežral tam všecko u něj,dokonce i molitan z filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2006 14:56 pierro – rak
Ja by som raka chcel čo najväčšieho, ale len na tanieri a s oblohou !! ;-)

..neviem, proste nemám rád v akvárku raky, žabky a podobnú háveď. Podľa mňa do akva patria ryby, rastliny, nejaký ten slimák, prípadne krevetky (aj keď s tými by moje skaláre urobili rýchly proces)

Samozrejme ti neberem možnosť slobodne sa rozhodnúť. :-)

Zakladáš akva od nuly, tak sprav to, čo väčšina akvaristov nerobí - koncept. Až keď budeš presne vedieť aký typ akva chceš (biotop, amazonka, Malawi, Holandské,...) až potom začni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2006 14:28 Jana – čichavci
Pokud se mohu přimluvit tak do 40l akvária nedávej čichavce perleťové, je to pro ně malé. Jestli chceš jsou i čichavci zakrslí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2006 11:38 Svatka13 – rak
Jo a ještě něco pokud máš v akváriu nějaký slabý hadičky od vzduchování nebo jiné tak ti je může přefiknout.Možná třeba přefikne i rostliny tak si to nejdřív rozmysli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2006 11:35 Sarka001 – Rak
Názor na raky má každý asi rozdílný.Já bych raka chtěla nějkýho malýho ale problém je v tom že potřebuje přístup k hladině musíš mít kořen nebo kmeny co jsou nad hladinou.Když už si ho pořídíš tak musíš počítat s tím že ti klidně vyleze z akvária.Předpokládám že mezeru pro vývod kabelů a pro vzduch nad hladinou máš.Něco víc se můžeš dočíst na tomhle webu.V radách. Tak hodně štígra ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2006 11:20 Thom@s – Velikost akvária
Tak vám všem moc děkuji... nechám si ho teda udělat těch 50 na výšku. S akvaristikou už nějaké zkušenosti mám (měl jsem malé akvárko a několikrát se mi povedlo rozmnožit paví očka ;-) ) Jaký máte názor na raky v akváriu? A jaký jsou tak nejlepší(aby mi nežrali rybičky a rostlinky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2006 09:00 Sarka001 – rybicky
Nejlepší budou paví oka, platy,neonky,čichavci.Lépe je si koupit páreček jakýchkoli mírumilovných čichavců a knim pár neonek pár pavých oček a hezké jsou taky black molly.Můžeš si vybrat.Já čichavce mám (čichavec perleťový) jsou trochu plaší asle hezcí.Vůbec nejsou nároční a jsou pro začátečníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2006 21:23 Haňulka – 40 l
Ahojky.Jestliže seš začátečník bude nejlepší,když si pořídíš živorodky,jsou nejmíň náročný.a kolik?Počítá se 1 cm DOSPĚLÉ rybky na 1 litr akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2006 17:56 Xara – pardoon-překlep
Jee,teď sem zjistila,že sem se trochu přepsala:souhlasim s výběrem VELIKOSTI aqua,ale s výškou bych to spíš viděla na těch 50cm,jak ti tu radili ostatní..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2006 17:51 Xara – malý aqua-blbost!!!
Ahoj,jak ti tu někdo radil,abys radši začal s menším aqua,tak to je naprostá blbost!!!Čim větší aqua tim líp a pro začátečníky to platí dvojnásob!!Větší aqua má oproti menšímu nespočet výhod od čištění,celkový údržby až po lepší regulaci parametrů vody.Menší potřebuje mnohem intenzivnější péči,hromadí se v něm dusitany,atd,atd..Ale nezapomeň,že čim větší aqua,tim silnější
filr,vzduchování,topítko...a to znamená víc peněz.Takže si nejdřív rozmysli,kolik si ochotnej investovat a taky počítej s tim,že to stojí i dost času.Jinak výběr výšky tvýho akvária je myslim úplně ideální ;-)
Takže přeju hodně štěstí v začátcích a uvidíš,že to za ty peníze stojí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2006 15:52 B-eruš – akvárko
Ahoj, ta výška je opravdu moc, já mam 60 - 70, teď přesně nevim ... ale mam dost problémy s osvětlením, nedosáhne až na dno a kytky mi nejdou, nebo jdou jen nějaký ... doporučená výška je těch 50 cm ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2006 14:50 Sarka001 – Skaláry
Skalary s velkou oblibou požírají neonky.Pokud možno radši nekupuj neonky.Taky by si měl nejdříve vyskoušet menší akvárium protože jestli jseš začátečník není velké akvárium vhodné.A taky bys měl začít s menšíma a nenáročnýma rybama protože skaláry potřebují udržovat kvalitu vody, musí se krmit živou potravou ale nesmí se jí přejíst.Pokud nepřipravíš akvárium do vhodných podmínek, tak ti rybičky uhynou ani nevíš jak.Tak se a to lépe připrav. ;-) X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [52] 53

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1551-velikost-akvaria?od=2551