Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Velikost akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 22:00 Nobody – Re: Lucianetta
Tak nevím!Je to pravda nebo ne? :-O
Stačí do vody přidat huminy a jejich agresivita je velmi malá. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 18:30 rolandmynar
MESTEK napsal: Ancistrusů mužeš mít v akvariu kolik chceš,ryba je maximálně nenáročná na místo. Stačí jí pár centimetrů - ale musíš mít hodně způsovů schovek na dně -....

S tímhle maximálně nesouhlasím. Ancistrus je velmi dobrý plavec, když se do toho vloží a navíc dost velký špinič vody a tudíž si dovolím příkře nesouhlasit ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 18:27 MESTEK
Ancistrus je moc klidná,hodná a zalézavá ryba.Ancistrusů mužeš mít v akvariu kolik chceš,ryba je maximálně nenáročná na místo. Stačí jí pár centimetrů - ale musíš mít hodně způsovů schovek na dně - já mám mimo jené placatý kámen postavený na výšku a opřený o sklo,na kterém si ancistrusové udělaly základnu.Mám 2x samice 6cm a samce 8 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 11:55 Žena Lucianetta [43]
bojovnice nemá své jméno jenom tak ze srandy. Pokud je víc bet (bez ohledu na pohlaví) v jedné nádrži, budou si vytvářet teritoria. Pokud je to malé akva, budou si to svoje bránit. super stránky o bettách: www.splendenspower.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 16:59 Sid – Re: gošice
No řekla bych, že byť jsou možná 3 měsíce přemrštěný údaj... Nechápu ty pochybnosti.
Skutečně nechápete? Ale cítíte, že "alespoň 3 měsíce" je poněkud ...ehm... dlouhá doba? :-)
(A já nikde netvrdil, že se mají krevetky vpustit do nádrže s čerstvě napuštěnou vodou!)

O.K. - s ohledem na to, kdo všechno se orientuje podle toho, co se zde píše, beru zpět svůj výrok, zda má Magda nějaký argument pro své tvrzení.
Skutečně je vhodnější počkat s vysazením krevetek třeba i uvedené 3 měsíce, než něco uspěchat. X-)
A souhlasím i s tím, že i ke krevetkám se má přistupovat nejméně se stejnou odpovědností, jako k rybkám. ano A rostlinkám. :) Určitě si zaslouží slušné zacházení! :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 16:35 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Sidonius napsal: magda® – Re: Gallen
hlavně by se krevety neměly dávat do čerstvého akva, min. by mělo běžet aspoň 3 měsíce

Ublížit by to krevetkám nemělo, ale máte pro takový výrok nějaký argument? :-)


No řekla bych, že byť jsou možná 3 měsíce přemrštěný údaj, tak osobně bych za minimálně měsíc přimlouvala. Ke krevetkám se má přistupovat minimálně jako k rybkám, a většinou se doporučuje, z pádných důvodů počkat minimálně 4 týdny. A pokud ke krevetkám budeme přistupovat jako k rybám tak bych řekla, že jsou to velmi náročné ryby, jak na obsah dusitanů, tak i dusičnanů. Nechápu ty pochybnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 13:51 Muž filipsi [1295] – Re: Gallen
Cerny vhodny substrat se shani dost blbe, docela dobrou zkusenost mam s fujizunou. Jeste nekdo dela neco, co se myslim jmenuje amazonia soil. V reale jsem nevidel. Cedicovou drt obcas zahlednu i jemnejsi, ale neni to s ni i tak nic moc.
(edit - link na amazonia soil: www.aquaessentials.co.uk/… Tady jsem to nikdy nevidel, asi by to cena cinila takrka neprodejne)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 13:46 Gallen
Tak svetlo posileno, jen bych se rad zeptal, kde by se dal v praze sehnat ten cernej jemnejsi sterk, shanel sem kde se dalo, ale nic :o/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 20:06 Muž isamik [180] – Re: Gallen
Zadna slava to svitidlo, taky sem ji chvili zkousel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 20:01 balázs200
neviem mozno to bol problem ale ja som mislel zee od umelych rastlyn lebo vela ludi mi hovorili ze to moze byt od umelych rastlyn. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 19:46 rolandmynar
Ryby by žily i v AQ bez rostlin. Spíš je problém v tom, žes je dal do nového, ale to je tady furt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 19:44 Frigo112
tak umelim sa moc netesili, radsej by mali zive
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 19:11 Sid – Re: Gallen
Uff... Tak tohle světýlko vyzkoušené nemám, ale vzhledem k tomu, že do 6 l koule svítím stolní lampou s 11W DZ zářivkou a světla je tak akorát, moc bych nevěřil, že to vaše "IKEA" usvítí...
Nějaká malá halogenka? :-O Třeba s ní má někdo nějakou zkušenost a ozve se... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 18:48 pansuu
Tady se stalo koníčkem zakládat opakovaný témata hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 18:45 rolandmynar – Re: balázs200
No a? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 18:44 balázs200 – Nové 63l akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 15:33 Gallen
Ano, mam spinaci hodiny :-)

Tady je malej ale myslim ze vymluvnej obrazek:

images.ciao.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 13:33 Sid – Re: Gallen
Momentík - já čekal odpověď, že přes víkend jste nesvítil... :-O :-D
Takže máte spínací hodiny?
A co za žárovku (zářivku) máte v té lampičce? Nějaký odkaz nebo fotka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 13:17 Gallen
10 hodin denne, koupim klasickou velkou. Diky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 12:53 Sid – Re: Gallen
Svítil jste přes víkend? Pokud ano, pak je vaše lampička z IKEI nedostačující. To hnědé bude řasa. Zbavíte se jí dostatečným osvětlením.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 11:01 Gallen
Tak jsem se vratil po vykendu do prace a cele akvarko je podivne zadelane. Hnede, vsude na kaminkach, stenach i kytkach hnede tupky. Jedna se o rasu? Co s ni delat, chemii pouzivat nechcu :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 13:23 Duny – Re: Duny
a pre info to akva neni novo kupene uz v nom boli rybky a este aj su len som pred tym malo cital a cele som to uponahlal mam tam umele rastliny a same chemie rybiek mi uz umrelo dobre vela a teraz tam je nejaky zakal tak som nasiel tuto stranku hned som napisal a kazdy mi radil ze nech zacnem od znova uz som na to dost pripraveny takze mozno o tyzden zacnem sadit rastlinky ja som aj tak chcel od zaciatku zive rastliny len ostatny clenovia rodiny nie velmi :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 13:17 Duny – Re: johan
ok ale take 2 rastliny co si poradil si tam asi dam..lebo fakt toho osvetlenia asi as tak vela nepotrebuju a aj sa mi pacia :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 13:06 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Duny
ja jsem radil rostliny, které pěstuju, nebo jsem pěstoval při velmi nízkém osvětlení ;-) , zkuste si tam ty rostliny ze seznamu dát, třeba pudou.. zesílit osvětlení se dá vždycky. když už jedno máte, tak by bylo podle mě škoda heldat už před založením další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 13:04 Duny – Re: johan
a co sa tyka tych rastlin narocnych na svetlo co mam v zozname tam maju vsetky rovnake naroky na svetlo ako Limnophila sessiliflora takze 0,5 W/l dobre sice co si poradil Vesiculariu dubyanu tam mal len 0,25 W/l ale aj tak tie rastlinky co mam na tom zozname potrebuju tolko isto svetla jak rastlina co si mi poradil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 12:52 Duny – Re: johan
ok diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 12:16 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Duny
tak záleží i na poměru, ale já bych ho nechal. hlavně až budeš zakládat akva, tak nejdřív s rostlinama a až se ti budou rozrůstat, tak až potom přidej rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 11:04 Duny
johan napsal: a co se týká dna, vždy je podle mě lepší tam mít štěrk o zrnitosti 1-5mm než skoro centimetr..

to som pisal ze dno je kombinovane aj 3mm aj 13mm tak ho mam vymenit alebo pridat piesok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 10:58 Duny – Re: Duny
prosiiiiiiiim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 10:51 Duny – Re: johan
alebo kupim aj svetlo a dam aj menej narocne na to svetlo ale zato aspon niektore s tych ktore tam mam napisane su dobre? neviem nemohol by prosim niekto povedat ze ktore by som mal vymenit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2008 10:46 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Duny
možná náročná je, ale mě lymnophyla rostla docela dost dobře, při 18W na 180l, takže zas tak hrozně bych to neviděl. no a s touto kryptocorynou se dobře naučíte jak neměnit rychle podmínky v akva, páč jinak "schází listy". tak můžete toto osvětlení zkusit. zachvíli se uvidí, jestli to stačí nebo ne, ale podlě mě spíš ne. jinak vesicularia dubyna, nebo hnědovka, to další rostliny nenáročné na světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 10:40 Duny – Re: johan
a co sa tyka tych rastlin co si poradil ja som zaciatocnik a pri tej prvej bolo ze narocnost stredna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 10:36 Duny – Re: johan
a to svetlo mozem kludne kupit nove..len ked uz pojdem kupit tak ake mam kupit 30w alebo viac? ale mozem tam dat aj nejake malo narocne na svetlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 10:35 Duny – Re: johan
no ja mam ten strk taky miesany lebo tam mam aj 3 mm aj 1,3 cm takze neviem a tie rastliny si kuknem mne tu boli poradene take co rychlo rastu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 10:29 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Duny
nejdřív se řešej rosliny a pak rybky. no.. podle mě tam máte málo světla. nevím, ale echynodorům by to asi moc nesvědčilo. takže bud zvýšit, nebo rostliny méně náročné na světlo, třeba lymnophyla sessiliflora, nebo cryptocoryna affinis. a co se týká dna, vždy je podle mě lepší tam mít štěrk o zrnitosti 1-5mm než skoro centimetr..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 09:41 Duny – Nové 54l akva
Ahojte,

idem zakladat nove 54l akva..rybky a rastliny uz mam vybrate rybky ste mi poradili tu a v rastlinach si este nie som isty ci tam neni nejake "plevel" alebo nevhodna pre zaciatocnika svetlo mam 1× 15w neonka(myslim ako typ lampi nie ryby :) )
a dobre by bolo kebyze tie rastliny ryby hned na prvy tyzdney za tym ako ich tam dam zoreru takze tu je moj zoznam ryb a rastlin:

ryby: 5-6× panciernik (panda alebo zeleny)
1× ancitrus
2-4× gupka (pavi ocko)

rastliny(pocet neviem prosim poradte mi)

Ludwigia repens
Echinodorus amazonicus
Vallisneria spiralis
Echinodorus osiris
Hygrophila polysperma

tieto druhy by som chcel kebyze potrebujem lepsie svetlo tak to neni problem a v akvarku mam len obycajny strk mal by som donho pridat piesok? Vopred dakujem za odpovede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 15:54 Muž Eff [417] - Rostliny
Dá, čedičová drť 1-3mm. Pro tyhle rostlinky je docela fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 15:36 Gallen
A da se sehnat cerny pisek? Libi se mi ta barevna kombinace..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 15:07 Muž Eff [417] - Rostliny
Já bych ten jemný písek dal spíš nahoru. Do hrubého tyhle rostlinky nezasadíš.
Čtouc tohle téma dostal jsem chuť na pidikreveťárnu do práce na stůl palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 15:01 Gallen
Pomohlo bych, kdybych pod tento hrubsi sterk nasypal jemnejsi pisek?
Kdepak se da v praze prosim sehnat Hemianthus callitrichoides?
To krevetkarium z obrazku je absolutne uzasne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2008 12:53 Sid – Re: Gallen
Bez filtrace se v krevetkáriu obejdete. Mírné provzdušňování je vhodné. Vyšší vrstva substrátu se dá dobře využít při modelování povrchu dna. (Rovné dno obvykle nepůsobí příliš esteticky.)
Použitý substrát je kontrastní vůči rostlinám i krevetkám, ovšem jeho struktura není hlavně pro rostlinky zrovna ideální - je hrubá. Ze zapadání nečistot nemusíte mít strach, pokud sám nebudete akva znečišťovat nadbytkem nebo nevhodnou (příliš drobnou) potravou. Z exkrementů krevetek mít strach nemusíte - bude-li se dařit rostlinkám, poslouží k jejich výživě. Liliovníček by zasloužil rozsadit do skupinek po několika rostlinkách. Inspiraci pro krevetkárium hledejte třeba tady:
rybicky.net/nadrz.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 12:23 rolandmynar – Re: darley
Myslím, že klasický bublifuk je na tohle moc velkej.

To Gallen: Bez filtrace a to dobré se to v tak malém akvárku neobejde. Jsou tady machři, kteří ti poradí. Když to nenajdeš, založ téma např "Filtrace do 6 l", nebo tak něco. Někteří jsou tady fakt šikulové. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 11:59 Žena darley [12]
Teplomer nalepiť určite dnu. Akva vyzerá dobre. Aj keď to dno je vážne vysoké. A čo sa týka filtrácie, tak ja odporúčam klasický bublifuk a zakryť ho nejakou rastlinkou alebo machom. Veľa šťastia s krevetkami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 11:54 Gallen
Mnozstvi sterku neni problm zredukovat a filtrace, nevim jak ji udelat aby nezabrala pulku akvarka a popripade nevcucla krevetky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 11:43 rolandmynar – Re: Gallen
Dle mého soudu to vypadá hezky, akorát ta vrstva štěrku je vysoká a budou do ní propadat exkrementy ke kterým se krevetky nedostanou a v tak malém akvišku se budou rychle kazit jejich podmínky. V krevetkáriu by mělo být takové dno, aby se krevetky mohly dostat ke všemu co tam napadá. Doporučuje se jen velmi tenké dno a hodně členité kvůli ploše porostu řasy. Máš tam filtr? Tady bude potřeba kvalitní filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 11:38 Gallen
Tak sem udelal nepovedenou fotku mobilem i s autoportretem, budu rad, kdyz mi reknete, co zmenit.
rybicky.net/nadrz.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 11:01 rolandmynar – Re: prikpa
Hmm to máš dobrý já mám za bezmála 3tis jen kryt se zářivkama :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 10:43 Muž Diego [72]
Já mám 170l akva s vybavením za 3 ticíce.(osvětlení je vyrobeno doma,akva na inzerát,kytky za levno,ryby 1ks za 5Kč a mín). palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 10:29 Bedko
tak to si zohnala dobre ja som u sklara videl 1cm sklo za 1300sk m2:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 09:50 Žena Voloďka [59] - Tetry
No, já jsem sehnala člověka co mi klidně udělá 400litrové akvárko pod tisícovku, to jde ne? Problém je, že mu je 80let, takže se modlím aby tu ještě pro mne byl za půl roku, kdy bych si chtěla pořizovat to akva smich smich smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 53

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1551-velikost-akvaria?od=1451