Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Velikost akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 13:32 Muž Rounce [30]
ja k nim chcu este pridat neonky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 12:36 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Rounce
Dát dva páry bojovnic do 63 l akva je hloupost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 12:20 Muž Rounce [30]
Zdravím mám dotaz kolik pancernicku drobnych muzu dat do 63l akva kde budou dva pary bojovnic

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.05.2011 19:10 Muž filipsi [1295]
LiborSprysl napsal: .. že to byly BM a pak samozřejmě hafo dalších živorodek a pak modří čichavci ..

S tim fakt tezko v par litrech. Dnes je vyber vhodne haveti v privetivych cenach do malych akvarek nepreberny.

Danila - Strcit mi nosal cumak do ucha v pet rano, asi bych se vzrusenim pocural. A nic by nedostal. Nez by si me udobril.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 17:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: katterinecka
Tak jsem poslal kolegu domů, ukojil se na Akvaristovi, protože našel spřízněnou duši pedagoga v penzi a tak mohu odpovědět i já vám...Již výše je zmíněno že to byly BM a pak samozřejmě hafo dalších živorodek a pak modří čichavci šli právě do těch velkých nádrží na které se šetřilo...tehdy tedy především dvoutečky, Cosby moc nebylo. No a z kytek tehdy Elodea, dnes Egeria, C. afinis, V spiralis, a vlastně už nevím co jsem tam ještě měl, ale tyhle si pamatuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 14:33 Žena JJaanca [67] Re: katterinecka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 12:12 Žena Laduschka [120] Re: Moucha
Pokud vím, tak u Dennerle nano krmiv je přiložená dávkovací minilžička.. www.dennerle.eu/…
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 09:41 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: LiborSprysl
a můžu se zeptat jaké ryby jste v těch malých nádržích měli? a rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 08:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yirka
Ježíš na to jsem zapomněl - Laboratorní přístroje n.p. - na to jsem hnedle zapomněl, ale vzpomněl na něco :-) To byly zdroje - 30kaček za 20 litrů vody? Pokud se nepletu...lepené stálo tuším o deset více :-) Včera jsem viděl šest litrů v marketu...no trochu jsem valil bulvy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 08:25 Muž Yirka [9118] Re: LiborSprysl
Je to tak. A ještě dodám, že mezistupněm mezi 5l sklenicí od okurek a velkou nádrží byla litá nádrž - elementka, ošidné to dílo sklářů, které někdy vydrželo léta, jindy měsíce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 08:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: Moucha
:-) Hele bezpečně vím, že Tetra dodává lopatky pro jezírkové ryby, ty jsem včera vydával v OBI Teplice :-)(takže nic pro mini...ikdyž....no na dno naběračky), musím se poptat, zda není něco podobného pro akvária a třeba se to jen neví. Nápad to rozhodně špatný není. Zvláště když si snad všechny firmy potrpí na zdůrazňování nebezpečí intoxikace krmiv...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.05.2011 08:04 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: LiborSprysl
prisadim si, co se tyce davkovani krmeni, resil jsem problem cim nabirat odpovidajici mnozstvi krmiva... proc firmy vyrabejici krmiva neprikladaji i odmerky ??
mam minicka, takze jsem hledal, jedina firma na trhu je chopna a ochotna na vyzadaji poslat nejake nabiratka a to jen proto ze mely nejakyho vetsicho zakaznika, ktery to vyzadoval a tak si je nechali vyrobit, samozrejme jim neco zbylo..... takze cekam az mi prijdou postou....

zatim si vyrabim davkovadla ze skladanaho papiru, pripadne pouzivam lopaticky na zmrzlinu...

davkovat to sypanim z pixly je osemetne, klasicke lzicky jsou moc velke, a rukou? no trosku nehygienicke a cast krmiva vam zustane na rukouch, navic si muzete omylem zanest bordel, ci vlhkost do zbyleho krmiva....

a pritom je to jen kousek plastu, mohl by byt s logem firmy... klidne i jako reklamni darek...
ja vim krmeni pro psy a kocky vydelava nesrovnatelne vic nez krmeni pro blby ryby, takze je vic penez na tu reklamu a dalsi drobnosti kolem, ze...
zase je to o penezich..... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 06:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Ještě jsem si půjčil Pepanův příspěvek, který mne zaujal a souhlasím s ním víc než velmi. My začínajícím akvaristům vtloukáme do hlavy, že je třeba krmit m á l o a častěji jako základní poučku. Co je pro jednoho málo, je pro jiné moc a naopak. I to si musí každý vyzkoušet a fakt se to blbě praktikuje v malých nádržích...já to také kdysi zažil :-) ty shnilé smradlavé havárie... :-|. Když ony ty blackmolly tak rády žraly...A ta Silenta s malým molitanem to prostě nemohla ufiltrovat... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.05.2011 06:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: Deathbull
No, tak kolega odešel "kydat" do rybárny, tek jsem si po něm vlezl na počítač, abych si pročetl poštu a narazil na téma, které jsem vlastně tak trochu vyvolal:-). Protože na akvaristovi již delší čas nekomunikuji - ale operuje tam rád kolega s ohledem na usedlost tohoto webu - pak se tu pokusím vnést trochu svých myšlenek, kterými jsem mu "zaneřádil" hlavu. On se to tedy tam pokusil vysvětlit, já k tomu dodám zde něco málo ze své praxe, která je už fakt dost dlouhá. S malými nádržemi, ne-li flaškami od okurek začínala spousta akvaristů-dorostenců v sedmdesátých letech minulého století zcela běžně. U nás ve třídě na základce to bylo docela moderní a vše se odvíjelo od toho, jak kdo měl movité rodiče a co si mohl dovolit. My proletářštější jsme velmi rychle pochopili, že je kapesné potřeba investovat do větších nádrží poté, co pokapaly první ryby v těch osmi až třiceti litrech nádrží na něž jsme měli. A ony ty nádrže nám začátečnické chyby odpouštěly snadněji. Především si myslím, že všichni máte kus pravdy, ale přikláním se ke skupině, která tvrdí, že by se začínat mělo od padesáti litrů náhoru...(běžná komerce 60x30x30 cm). Takže to rozhodně není prostor, který by byl nějak extrémní, jak se někdo z diskutérů domnívá, že by se v bytě nenašel. Dokonce se celá atrakce dá pořídit poměrně dost "levně", s ohledem na náklady dnešní akvaristiky. Ale s takovou nádrží se již dá tvořit. A přiznejme si, noví akvaristé patří většinou k těm, kteří se s tímto oborem setkávají někde blíže, aby vůbec mohli zjistit, že je něco na něm zajímá, že se jim něco líbí, či mají jiný důvod k tomu, aby třeba začali. Pokud jsou to lidé s ujasněnými postoji, pak asi snadno dojdou k tomu základnímu, co je potřeba dávat akváriu a budou tak činit. Pokud jsou to děti, kterým akvárko koupí rodiče, musí občas dohlédnout. A jsme u toho, větší nádrž dá šanci udělat zítra to, co se v malé musí udělat neodkladně.
Takže samozřejmě, že se dá "zprasit" velká i malá nádrž. Ale ta velká dává šanci, že ta katastrofa nemusí být hned a tak velká. Toť můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   25.05.2011 23:20 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Zkušený akvarista si poradí s malou nádrží stejně jako s velkou.Ten,kdo nic neví,neumí,neudělá nic ani s kubíkem...
V dnešní době je pořízení akvária ekonomickým zatížením,a to nejen cenou pořízení,ale i následnými náklady,těžko potom vyhovět žadonícímu děcku neakvarijních rodičů velkou nádrží.Proto se začátečníkům doporučuje nádrž menší.Nejen,že nevíme jestli,a jak dlouho ho to bude bavit,ale jako rodiče se snažíme i zmenšit náklady.Pak se vytvoří kompromis,,akvárko ano,ale malé".Tím,že začátečník neví,a pokud bude alesponˇzapálený,a začne studovat,bude zanedlouho vědět,jak by měla nádrž fungovat i s jejími úskalími,myslím,že se brzy dostane na úroveň,,pokročilý začátečník".Ten by měl vědět základní věci o vodě a jejích procesech v nádrži,ke studování,a kvalitního,je toho dost a dost.Pak se nemůže stát,že se dlouhodobě neudrží nádrž 20 l,nebo jiná loužička.
Nesmíme si ovšem plést akvaristu začátečníka s akvaristou lenochem,ten se bude stále dokola ptát na ten samý problém,a bude čekat,že ho za něj někdo vyřeší...

Takže je to přístupu a zkušenostech,nikoliv o velikosti nádrže.
Stejnou paseku lze napáchat v malé,jako ve velké nádrži...,stejně tak stabilita a prosperita nádrže...

Hloupost nezabíjí,ale strašně otravuje... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2011 23:02 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Co je pravda a co bude platit vždy je to, že v malém objemu jde snadněji rozhodit biologická rovnováha a každá chyba je hodně znát...proto je lepší větší objem na začátek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2011 22:12 R Muž romant [27982] Re: filipsi
Souhlas, taky mě to doporučení tzv. se učit radši na větším akva nepřipadá moc smysluplný. Není nad to se s akvaristikou seznamovat v akváriu menšího objemu a tzv. si na tom odladit svoje reakce a schopnosti řešit nastalý problémy, ke kterým se člověk může dopracovat. Řekl bych, že člověk si tak nějak osahá tu skutečnost co všechno se může stát, když udělá to či ono a mnohdy to vede k tomu, že se potom akvarista chová, tedy pokud se poučí ze svých chyb, jakoby zdrženlivěji, což se mu jistě do budoucna bude hodit, protože pokud posléze přejde na nádrž větších objemů, tak snad v něm cosi z utrpěných předchozích skušeností zůstane a pokud by mělo platit ono tolikrát zmiňované lepší větší než menší, tak to bude jistě fungovat i s tou tzv. větší litráží, když už ostruhy nabrousil na měnším. Ovšem jistě nebudu sám, kdo zná sopusty lidí, kteří mají akva větších litráží a do těch miníček by si nikdy ntroufli, kdo ví proč? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2011 21:41 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: filipsi
Malé akvárko se snáze překrmí. A ještě jedna věc. Mám malou akumulátorku, kde je pár kytek. Kdejaký upadlý lísteček je tam vidět a myslím si, že obskakování zabere více času než dvoustovka, kde jednou za týden očistím skla a trochu odkalím. Když bych to přepočetl na litry, litr té akumulátorky mi zabere několikrát více času než litr dvoustovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2011 20:22 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: filipsi
já bych řekla že malé akvárko víc svádí k tomu ho celé vypucovat a dost často, aby to tam rybky měly pěkný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2011 19:57 Muž filipsi [1295]
JuraS napsal: "samočístící" akva co trochu promine chyby neznalce..

Vypichuju tuhle vetu z Jurova prispevku, pro vsechny. Me by zajimalo, pro obhajce toho zacinat s velkym, nebo snad velikym akva, v cem spociva podle vas jeho vetsi "stabilita", a snazsi udrzba oproti malemu?
Ja nad tim marne premyslim uz par let. Jo, dokazu si predstavit, ze je rozdil mit kubikove akva s 50l/rybu. Ale kdyz zacatecnik udela stejnou polivku v 50 i 200? Moc dalsich veci me uz nenapada. Budu rad, kdyz je zkusite konkretne rozepsat.
A - nekdo to uz zminil - i u me doma plati mala akvarka, mene starosti, udrzba mnohem mene pracna nez u velkeho. Opravdu je vetsina lidi, co to ma opacne?? Co s temi akvarky proboha delate?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2011 15:12 S Muž invalida [3881] Re: Danila
Jasnej souhlas s tím že větší nádrž víc snese...jenom slova odborník se trochu bojím...kdo mluví jak kniha může bejt i vůl...ale nemusí...a naopak ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.05.2011 14:55 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: švíco
Jestli můžu se svojí troškou do mlýna, tak si myslím, že taky záleží na prostoru, jaký tomu dotyčný je ochoten a schopen věnovat. Mohu teoretizovat o dvoustovce, když mám jenom malý plácek na stole vedle lampy. Je jasné, že větší objem se lépe udržuje, ale někdo může chtít miniakvárko jenom jako malý doplněk. Je s tím více práce a každá drobná chybička je vidět jako na dlani, ale ta velikost je fakt každého svobodná volba. Pokud bude respektovat základní akvaristická pravidla, může i v malém prostoru vyčarovat kouzelnou nádrž a magor udělá pohřebiště třeba z pětistovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2011 13:38 švíco Re: Designer
Tak 12l je už opravdu na hraně a ani já bych se o tak malou nádrž nepokoušel... ovšem fungovat by teoreticky taková nádržka měla taky... těch 30l je už slušný začátek, to je už o něčem jiném. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2011 13:07 Muž Johan [4945] - Rostliny
Náhodou, 30tka je super. =)) Když mu rybky dostanou nějakou nemoc, mnohem snáze se to léčí. Pořádně to osvětlit také nebolí. Prostě vše se snadno řeší a dá méně práce. Přeci jen než se ve velkém akváriu učešou kytky apod. tak to chvíli zabere.
Když ho to přestane bavit, mnohem lépe se toho zbavuje. A jestli 30 a nebo 60 je úplně fuk. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.05.2011 13:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Danila
Jejej, ja jsem taky demokrat, tedy kazdy at si dela co chce do miry, do ktere nebrani delat si co chce nekomu dalsimu. Mel jsem lepe volit slova.

Muj nazor je, ze ma zacatecnik mnohem vetsi sanci, ze mu to bude prosperovat, a bude ho to bavit, kdyz si poridi akvarium nad 50l. Vzdyt ja to pisu proto, ze jsem rad, ze jsou novi akvariste, ze to dela vic lidi, sobecky ze jsou pak veci lepe dostupne a treba levnejsi, kdyz se vyplati v oboru podnikat, ze se zije vsem akvaristum tim lepe, cim vice nas je. Nemam duvod radit spatne. ;-)

A jaky mam duvod to tvrdit? Mozna to, ze jsem sam levy a nikdy mi mensi akvaria nesla, vlastne jsem to naposledy zkousel dost nedavno, s 12l, a nakonec vyhazel pisek a mam z toho odchovnicku. Ale prave pokud je to opravdu tim, ze jsem levy, by to mohl byt vzhledem k zacatecnikum dost slusny argument.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   25.05.2011 12:24 R Muž Silent [5949] Re: Danila
Dani, naprosto s tebou souhlasím. Pokud má začátečník trochu rozumu a nechá si poradit (od odborníka) tak se dá začít i s třicítkou. Tupec zmrší i pětistovku s dokonalou technikou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 21   25.05.2011 12:23 Žena Danila [4489] - Sumci
Designer napsal:

.. kdyz nekdo potrebuje videt, jak se akvarium zaklada, a co vubec s tim delat, pak je zcela jasne, ze nema absolutne zadne zkusenosti, ani vedomosti. A v tom pripade bude pristup k veci casto spatny, pricemz vice vody unese vice chyb.

Muj nazor je, ze zacatecnikovi nepatri do ruky akvarium pod 50l.


Já se rozhodně nehodlám pasovat na někoho, kdo bude posuzovat a lustrovat, zda je dotyčná osoba způsobilá vlastnit akvárium pod 50 litrů tone a následně mu diktovat co a jak má dělat,protože to je naprostá hovadina a nejsem debil.

Pomůžu, poradím a v drtivé většině případů jsem vyslyšena - což je super.

Máme poměrně dost klientů co začínali s třicítkou, nechali si poradit a výsledek? Akvária fungují a následně si lidé pořizují větší.potlesk
Danila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2011 12:16 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: katterinecka
presne vim o cem mluvis, asi to bude ten nejpadnejsi duvod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   25.05.2011 12:12 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Moucha
ono možná to s tou velikostí akvárka vzniklo i s nabídkou ryb. Každý tam chce mít gupky, ancistruse, nejakou tu skalárku nebo čichavce, mečovky a začátečníka ani nenapadne že existuje něco vhodnějšího do mininádrže. V akvaristikách mnohdy ani líp neporadí a někde ani takový výběr není.
Mě se taky daří dvacítce a desítce a ani se o ně nemusím starat, ale nedovedu si představit že bych do nich v běžném pet shopu našla vhodnou osádku. Stejně tak i vybrat menší rostliny může být trochu problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   25.05.2011 11:20 švíco Re: Designer
Je to vždy a POUZE o přístupu k věci. Když bude začátečník zbrklý, neochotný se předem něco dozvědět než se do toho pustí, tak chyb může nasekat uplně stejně v 20l jako v 500l. Začít se dá i s prckem, ale chce to používat rozum. To, že se bude hlásat, že ve 200l se může nasekat teoreticky více chyb může naopak svádět k tomu, že si bude začátečník myslet, že velké akvárium snese uplně všechno a podle toho se k tomu bude chovat. Taky je pravda, že malé akvárium se v případě nutnosti daleko snáze přebuduje či založí znova.. pořizovací náklady jsou taky daleko nižší... tož tak! ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.05.2011 10:42 Muž vlacek [402] Re: Designer
Kdyz to beres absolutne tak ano, kdyz relativne, tak to nema opodstatneni. Kdyz dvakrat prerybnim minicko i velke, tak to vyjde na stejno a nevidim duvod, proc by tomu tak byt nemelo (samozrejme za predpokladu, ze i ostatni prislusenstvi akva je ve stejnem pomeru). Ze 240l take udelam snadno zumpu. Proc by treba nekdo, kdo chce krevetky nebo racky mel chtit 50 litru ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.05.2011 10:24 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: vlacek
vlacek mimo jine napsal: Podle mne to neni az tak o objemu jako o znalostech a z toho vyplyvajiciho pristupu. Staci se podivat do zdejsich prezentaci a komentaru, urcite se tu najde spousta minicek, ktere fungovanim hrave prebiji buh vi jak velke nadrze.

Enemze kdyz nekdo potrebuje videt, jak se akvarium zaklada, a co vubec s tim delat, pak je zcela jasne, ze nema absolutne zadne zkusenosti, ani vedomosti. A v tom pripade bude pristup k veci casto spatny, pricemz vice vody unese vice chyb.

Muj nazor je, ze zacatecnikovi nepatri do ruky akvarium pod 50l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.05.2011 10:07 Muž vlacek [402] Re: Moucha
Ja si nemyslim, ze je to az tak zajimave, take nemam problem se stabilitou v malych akvarkach a to nejsem zadny pokrocily akvarista. Prerybnit, prekrmit atp. se da i velke. Podle mne to neni az tak o objemu jako o znalostech a z toho vyplyvajiciho pristupu. Staci se podivat do zdejsich prezentaci a komentaru, urcite se tu najde spousta minicek, ktere fungovanim hrave prebiji buh vi jak velke nadrze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2011 09:14 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: JuraS
no zajimave je ze nesjabilnejsi a nejmene problemove akvarko co jsem kdy mel je traslik - 12L, ale pripisuju to tomu ze 1/4 az 1/3 objemu zabira javsky mech a ze jde prevazne o krevetarium a prechodne skolka pro poter
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2011 06:47 JuraS Re: Danila
Jistě, že 100 je lepší, ale pak bych řekl, že 250 minimum a nakonec bychom skončili u 5tistovky kdyby šlo o začátečníka a "samočístící" akva co trochu promine chyby neznalce..to ale není zrovna pro každého co do prostoru a počáteční investice...to jak jsi to podala ty v pořadu bylo naprosto v pořádku a hlavně, že jsi měla v ruce "začátečnický" set a ne jen nějakou 30 lt elementku..ukázala jsi to správně a tuším, žes i řekla že čím větší tím lepší..a jak jsi mi odpověděla..sestříhali to, takže s konečným výsledkem ty máš pramálo společného...nedej se odradit..nicméně máme demokracii kde každý může říct svůj názor a neměl by být za něj persekuován...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 21:52 Usine Re: Danila
- body jsou červené takže bych byl v klidu. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 21:44 RAP Re: Danila
Je vidět, že tě dotyčný nezná!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 19:54 Žena Danila [4489] - Sumci
Tak už jsem dostala prvního černého bodíka za pořad Máte mě
www.ceskatelevize.cz/…
na akvarista.cz smich

Uznávám, že třicet litrů pro začátek je poměrně málo, na druhou stranu si většina začátečníků představuje pětilitrovou kouli.....
Takže jsem ráda i za tu třicítku....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 12:45 Muž hardy [45] Re: Designer
je to set DIVERSA 112 litru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 12:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: hardy
Vzdyt to muzes udelat mensi, tech 200l jsem jen strelil, take se to da udelat i vetsi, ale hlavne presne jak kdo chce ;-) .

Ovsem jiste ze neznam Tve moznosti, koupit hotove ma jiste take mnoha plus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 12:35 Muž hardy [45] Re: Yirka
to mas pravdu! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 12:31 Muž Yirka [9118] Re: hardy
Ona se ta nevoda dá řešit také natažením hadice. Jednou za týden natáhneš, smotáš, práce celkem na čtvrthodinku i s výměnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 12:30 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: hardy
jen že většinou lidi co si koupí komplet jsou zklamaní a ve výsledku zaplatí mnohem víc a mají víc práce, než kdyby si to zařídili celý sami. Ale taky záleží na kvalitě toho setu, a filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 12:26 Muž hardy [45] Re: Designer
tak stim komleten jsem rozhodnuty,chci maximalne 112litru mam akva v podkrovi a nemam tu vodu takze tahat vodu do nakeho tretiho patra nic moc zt jak jsem psal mam tu 90 a 60 litru ale ty prodavam a chci uz jen jedno a zaridit ho fakt co nejlip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 12:20 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: hardy
já mám taky kuchyňský osvětlení a roste to skvěle, v tom žádný speciálky, obyčejný třípásmový zářivky. Nemysli si že když je to "akvarijní osvětlení" ve "speciálním krytu" že je to neco jinýho. Rozdíl může udělat tak leda reflektor (ale nevím jestli zrovna v tomhle krytu bude).
Třeba tady jak může vypadat akvárko s dvěma kuchyňskýma "podlinkama" z baumaxu rybicky.net/nadrze/7034
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2011 12:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: hardy
Ja mam nad akvarkem 7 usporek, je to opravdu primitivni reseni. Ale je take pravda, ze si to mohu dovolit proto, ze mam kapotaz a ne nejaky hodne plochy kryt, mam nad akvariem kapotovane misto. Jestli jsi zrucny, neco jako ja (fotky v prezentaci, kdyz se daji zobrazit vsechny) dokazes zmaknout taky. Cely stojan komplet s kapotazi i se 140W usporek (opravdu i vcetne tech usporek) se materialove vejde do 2000Kc - vic da leckdo za samotne osvetleni. No a plus to sklo, tedy nadrz... za nejakych 4000Kc muzes mit akvarko kolem 200l v docela libivem oblecku (kvalita stojanu rekneme jako bezny nabytek z Ikea, ja prizpusobil bilou k dalsimu, ale vybrat se da i podoba dreva, treba Tresen). A ze nebudes mit v te cene filtr? Ono cerpadlo At-201 za 160Kc a kostka Bioakvacitu asi tak za 100Kc (jak kde), to uz nevytrhne, stejne nechas na takovych vecech dalsi penize, a nechal bys je casem i u kompletu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 09:04 Muž hardy [45] Re: sollik
Jo jo akvarka uz naky rok mam,Ted chci vetsi.Prave ze ted mam akvaria,osvetleni take svoje ale neni to proste ono,kytky nejdou mam osvetleni neco jako kuchynske zarivky to je na prd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 19:54 Muž sollik [257] - CichlidyRe: hardy
Můj názor je ten, že pokud už akvárium máš a uvažuješ o větším myslíš to s akvaristikou asi vážně. Proto stejně jako ostatní brzy dojdeš k tomu, že z celého setu užiješ jen nádrž a skříňku a do plastového krytu se budeš snažit nainstalovat další trubice. Ale zaleží na tom jak jsi zručný, jestli bys dokázal sám nebo s pomocí vyrobit skříňku a kryt s pořádným osvětlením a nádrž si nechal slepit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 16:11 Muž hardy [45] Re: romant
TO NEDA,ALE ZJISTIL JSEM JEN ZE ODPOVIDA TOMU AKVA
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 16:06 R Muž romant [27982] Re: Sid
Ano, samozřejmě. :) Neohrabaně jsem se vyjádřil. ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 53

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1551-velikost-akvaria?od=251