Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Velikost akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 09:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Eff
biomolitan ma nekolik hrubosti, postupuje se od nejhrubsiho az po nejjemnejsi, na zaver vrstva vaty
v poslednim akvariu vysel clanek o filtraci issuu.com/… strana 37
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 08:57 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: hatreder
Ne vatu dáš až do poslední přihrádky před výtok z filtru (poslední filtrační fáze). Molitanu dáváš tolik, aby vyplnil prostor koše, ale neměl by být zase moc namačkaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 08:48 hatreder – Re: filipsi
Takže tam kde mám to uhlí tak tam potom po celém dně v jednotlivých přihrádkách dám vrstvu vaty a na ní nasypu ten biomolitan? A jaká má být asi tak vrstva té vaty a molitanu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 08:08 Muž filipsi [1295] – Re: hatreder
Vzhledem k cene nejrozumnejsi "biomolitan", treba nastrihany na kousky. + Nejaka ta vrstva filtracni vaty, podle toho, zda bude potreba.
Jinak pokud te cena vubec nezajima, muzes pouzit siporax, eheim substrat ..... podobnych vyrobku je mnoho (+opet vatu, kdyz bude potreba).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 06:31 hatreder
Ještě bych měl dotaz ohledně vnější filtrace FLUVAL 305. Ve filtračních koších bylo z výroby umístěno:
horní koš: v obou přihrádkách válečky
prostřední koš: v jedné přihrádce uhlí, v druhé válečky
spodní koš: v obou přihrádkách uhlí

Tady na fóru jsem se dočetl, že uhlí dávat pouze při léčbě, tak bych ho chtěl vyhodit. Mohli byste mi poradit, jaká je nejvhodnější filtrační náplň do jednotlivých košů a přihrádek? Vyměnil bych to hned, než se mi filtr zaběhne.

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2009 14:32 hatreder
Tu teplou vodu z bojleru jsem taky pořešil. Objednal jsem si 60l plastový sud a budu si studenou vodu nechávat odstát, nechci rybky trápit na úkor pohodlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 14:30 hatreder – Re: ustavprochore
Paráda, taky krásný rybka. Obojí bych tedy měl vyřešené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 14:29 hatreder – Re: filipsi
Taky moc pěkná, zkusím to na menželku nějak uhrát.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 13:08 Žena ustavprochore [567] – Re: hatreder
Co místo závojnatek tohle: rybicky.net/atlasryb/parmicka_nadherna - v závojové formě? Jinak na ty parmičky jednopruhé taky pozor, v rámci druhu jsou dost nesnášenlivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 13:06 Muž filipsi [1295] – Re: hatreder
Co treba tyto? rybicky.net/atlasryb/parmicka_rhodeska
(na fotce vystresovane mlade ryby, dospele v klidu hezky cervene s vyraznymi cernymi pruhy)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 12:58 R Muž Silent [5949] – Re: hatreder
To bych opravdu raději rezignoval na parmičky čtyřpruhé a místo nich bych zvětšil hejno neonek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 12:57 Muž Yirka [9123] – Re: hatreder
Abys manželce vyhověl, zkus se podívat po jiných pruhovaných parmičkách, třeba pětipruhé....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 12:54 hatreder
Snad se ty rybky snesou. Protože jsem musel vypustit závojnatky a kdybych vypustil i paví očka, to mi i manželka dala...Závojnatý má nejradši. I parmičku čtyřpruhou si vybrala ona. Parmička jednopruhá už tak agresivní není, že bych tu čtyřpruhou škrtl ze seznamu? Paví očka bych chtěl na zaběhnutí akva.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 12:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Haimdol
to mi pripomina ze kolaga mel s jedno parmickou ctyrpruhou, byla nejak dege a extremne agresivni, plavala trosku na bok a furt vsecky ostatni terorizovala..... no nakonec jsme ji musel utratit.... troufla si i na dospelou mecovku....
ale pokud je dost velky hejnko tak by se mnely odobavat mezi sebou a ostatnim dat pokoj....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 12:38 R Muž Silent [5949] – Re: hatreder
Jo. Závojnatku bych tam rozhodně nedával. Ještě vidím problém v kombinaci paví očka a parmička čtyřpruhá. Parmičky s oblibou připraví samečky pavích oček o jejich závojnaté ploutve. Vyvaroval bych se jakýchkoli závojnatých ryb v kombinaci s parmičkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 12:38 hatreder – Re: Moucha
Ještě ke kytkám... Ty bych měl mít zítra a plánuji je před vložením do akvária asi tak na 2 hodinky namočit do slabého roztoku hypermanganu. Snad si pak nějaký špatný bakterie do akva nezavedu. Nebo se to do toho roztoku nemá namáčet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 12:36 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: hatreder
zavojnatka je spis do jezirka nez do akva!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 12:34 hatreder – Re: Moucha
Do kavária plánuju dát ryby:
Paví očka
Neonky
Dania pruhovaná
Závojnatka
Parmičky čtyřpruhé
Parmičky jednopruhé
a nejakého toho Ancistruse
Snad jim bojlerová voda neublíží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 12:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: hatreder
bojler je rizikovej kvuli moznemu vyskytu medi ve vode, na to jsou haklivi bezobratli.... teda stopovy mnozstvi samozrejmne nevadi
a neboj ze se ti nevytvorej.... nejaky bakterky jsi si prinesl i na kytkach... a nekdy muze vymena vody fungovat jako hnojeni....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 12:21 hatreder – Re: Sid
Zvládnou se pak vytvořit v akváriu potřebné bakterie, když po dobu zajíždění (4 týdny) každý týden 3/4 vody vyměním? A jak je to s tou vlažnou vodou z bojleru? Můžu jí tam napustit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.11.2009 11:58 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: hatreder
Vodu měňte zejména v počátku tak často, jak to půjde. Třeba těch 80 l 2x týdně. :-)
Pořiďte si test na NO2 a rybky do akva přidávejte, až budou NO2 neměřitelné. I pak je přidávejte postupně a další "várku" znovu až poté, co NO2 nenaměříte.
Trpělivost se vyplatí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 11:17 hatreder
O.K. Tak já ty bakterie raději nechám vzniknout přirozenou cestou. Ještě sem se chtěl zeptat, zda se i při zabíhání akvária mění 1/3 vody za 14 dní? Než jsem dal vše (hrubý štěrk na dno, kameny, kořen) do akvária, pečlivě jsem to propral a vyvařil. Ale i tak tam nějakej bordýlek určitě zůstane. Tak mě jen napadlo, zda nemám tu třetinu vody vyměnit už teď někdy. Akvárium je napuštěný od něděle a voda je průzračná. Vzhledem k tomu, že má akva 300l mohu napouštět vlažnou vodu přímo do akva? Nějakých 80 litrů bych neměl kde nechat odstát. Teplou vodu mám z bojleru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 10:35 R Muž Silent [5949] – Re: provokater
To byl pouze dodatek a náhled možnosti. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 10:31 kreten – Re: Haimdol
To je jaksi v případě vlastníka toho jednoho akva poznámka trochu mimo:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 10:27 R Muž Silent [5949] – Re: hatreder
Z cizích nádrží a akvaristik navíc kal nebrat. To už je opravdu lepší použít násadu z obchodu. Jiná věc je ovšem z vlastních zdravých nádrží. Tam bych to doporučil rozhodně raději než komerční přípravky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 10:23 kreten – Re: hatreder
Ježíš!!!!ani náhodou, to je právě mnou zmíněný zárodek budoucích možných potíží:-), to fakt raději ty bakterie naočkujte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 10:12 hatreder
V balení s tím fluvalem jsem měl právě tři lahvičky a jedna z nich je na zaběhnutí. Někdo ty psal, že si mám nechat v akvaristice nechat vyždímat filtr a pak si to nalejt do svýho filtru kvůli zaběhnutí. Máte s tím někdo zkušenost? Nebo je to jen kvůli urychlení? pozítří budu dávat kytky a v pátek paví očka, což by časem mělo vytvořit ve filtru užitečné bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 09:29 kreten – Re: hatreder
No tady ten záběh většinou trvá déle:-) vím od kolegů velkochovatelů a voda je dost houpavá. Inu jam jsem říkal, záběhová chemie rozhodně neublíží, když má někdo pocit, že neprospěje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 09:26 hatreder
Hodnoty vody jsou zde a město je Česká Bělá
www.vakhb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 09:24 kreten – Re: Moucha
No sice i tato metoda se dá použít, ale zase bych byl opatrný v případě prvního akva, neb že bych si s tím "kalem" chtěl přinést i to oč nestojím, to bych nechtěl a proto bych teda použil raději tu chemii:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 09:20 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: provokater
no spis by pomohlo trosku kalu od nekoho z okoli kdo ma bezproblemove fungujici akvarko....
ano zdroj vody je velice dulezity....
ani si do profilu nedal odkud je aby se dal odvodit provozovatel vodovodu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 09:20 Muž Yirka [9123] – Re: provokater
Rozumím, ale naprosto živě vidím jak prodavč cpe coby záběhovou chemii ty různe Aquasafy, Aquaregulátory a pod. Jako nejlepší startovací chemii si dovedu představit vlastní chemii ze zaběhnutého filtru.
Pravda je že jsem kolegovi zapoměl doporučit změření výchozího stavu. Zkusím to ještě jednou editovat. Takže pozdě, ale snad si to přečte zde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 09:16 kreten – Re: Yirka
Já teda striktně proti záběhové chemii nejsem s ohledem na to, že nevím jakou tazatel vodu má. Ona neuškodí a někdy dokonce opravdu pomáhá:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 09:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: hatreder
nejdriv hledej a pak se ptej....
NO3 te zatim nemusi zajimat, spish NO2...
no prostuduj si www.klub.akva.sk/… je tam spousta poucnych clanku
neco o chemii vody maniakva.sweb.cz/…
a tady docela zajimave stranecky nejen pro pobaveni horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 09:12 Muž Yirka [9123] – Re: hatreder
Nevím jestli odpovím vyčerpávajícím způsobem tvé dotazy, ale ber to jako praktické rady.
Startovací chemie - ne.
Záběhové rybky - ano a rostliny co nejdříve.
V době zabíhání akvária, tedy cca půl roku než bude prostředí zcela stabilní bych doporučoval sledovat několik základních parametrů a tomu i přizpůsobil nákup testů: PH, NO2, NO3, dKH, dGH.
Hladina NO3 může být dosti vysoká a rybkám nemusí vadit ani hodnoty vysoko nad 50. Osobně však doporučuji je držet někde okolo 10-15.
Jelikož se ptáš docela kvalifikovaně předpokládám žes již něco nastudoval, přesto doporučím začátečnicko trilogii.
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 08:53 hatreder – Založil jsem 300l kvárium a mám pár dotazů
Zdravím všechny akvaristy.
Pořídil jsem rohové 300l akvárium. Už je zařízené včetně vzduchování, světla, topítka a filtrace FLUVAL 305. Koncem týdne jdu pro nějaké rostlinky a teď právě řeším, zda použít nějakou startovací chemii pro akvárium. Většinou na fóru píšete, že chemii nepoužívat, ale nevím, zda starovací ano. Dále bych potřeboval znát správné hodnoty vody, aby se u mě rostlinky a rybičky měly dobře. Dořetl jsem se, že neutrální hodnota PH je 7, potřeboval bych vědět jaká je mez zásaditosti a kyselosti pro správný chod, protože jsem se jen dočetl, že pH pod 4,5 a nad 8,5 je uváděna jako smrtelná. Ještě bych měl dotaz jaká je maximální bezpečná hodnota NO3. Ještě bych se chtěl zeptat, jaké všechny testy mám koupit. Rybičky jdu koupit až za 3 týdny, což je doba, kterou doporučujete. Ale když tam koncem týdne budu dávat nějaké rostlinky, tak se prý má použít i pár záběhových ryb (paví očka)- je to pravda? Nechtěl bych, aby rybky nějak trpěly, proto bych potřeboval odpovědět tyto dotazy, aby bylo vše za tři týdny nachystané.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 22:10 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: dvorak
Pavých oček - nikdy s ypsilon po v! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 20:06 Muž filipsi [1295]
dvorak napsal: ...
Je to můj názor,může se stát že máš jiný vkus a tak ti je moje rada k ničemu :-D..


JJ, je dost mozne, ze se ji ten vkus za ty 3.5 roku od puvodniho prispevku mohl trochu zmenit. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 19:37 Muž dvorak [94] - Rostliny – Re: rybicka
pancéř ý čky si určitě nekupuj.-Když už,poptej se po pancéřníčkách.Ale nikdy s Ypsilon po Ř.
Chceš barevně oživit???Kup si více Pavých oček místo např.teter černých.Barevná škála pavých oček je velká.Pokud chceš barvy tak jen samce,ty jsou zbarveni nejvíce.
Nebo popřemýšlej nad Neonkami

Je to můj názor,může se stát že máš jiný vkus a tak ti je moje rada k ničemu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 19:31 lubos – pancernik sterbuv
:-O :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 03:43 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: mch.sokolov
Ja mam podobnu dilemu, idem zakladat 540l akvarko (150x60x60cm). Ked som zakladal terajsie 112l akvarko, tak som tam dal najprv iba biely strk velkosti 3-5mm, vrstvu 5-7cm. Rastlinam sa vsak nedarilo, po vyse mesiaci nenarastol skoro ziaden list, a rastliny postupne odumierali. Tak mi predavac v akvaristike poradil, aby som vsetko vyhodil, a dal na dno min. 3cm piesku (velkost okolo 1.5mm) a na to dal ten strk co tam bol predtym. Toz a ked som to spravil, tak rastliny zacali po tyzdni rast ako dive :) Takze mat len cisto strk asi nebude dobry napad.... Do toho noveho 540l akvarka by som chcel dat cca. 3-5cm riecneho piesku (velkost okolo 1.5mm) a na to 3cm riecneho strku (velkost 3-5mm). Myslite, ze to bude lepsie ako to co mam teraz v tom 112l akvarku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 22:50 Muž fantuomas [35] - Rostliny
svietim 30 w, síce mám 2x30 ale jedna je off a stačí to vzhľadom k tomu že nehnojím ani nemám co2..keď bude viac plávajúcich rastlín rozhodne zapnem aj druhú 30w..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 22:49 Muž fantuomas [35] - Rostliny
..skús pozrieť moje akva mám presne tie isté rozmery čo sa týka rastlín a nejaké podrobnosti keď tak pošta keby si mal teda otázky, tiež chcem ale čoskoro prerobiť od základov..resp. zmeniť image akva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 21:39 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: epto
35W je dost málo, chtělo by to ještě jednu ;-) Měření která jsou nezbytná NO2 a NO3, PH, ostatní zase tak důležitá nejsou X-) Můžeš si z Aqua Daho objednat kolekci rostlin pro 150L akva a budeš mít rostlin víc než dost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 21:22 epto – Re: Bob66
aha. este svetlo.

Je tam umistneny jeden 35w neona pri zadneh hornej hrane asi 5cm od hora. Nad nim je po celek jloche zrkadlo takze vsetko svetlo ide dnu.
Pozadie je modre tak isto aj jedna bocna stena.

Mozno by som nahradil ten neon troma kompaktnymi ziarovkami smerujucimi od zadnej steny ku prednej rovnomerne rozdelene na tretiny. Tam mam na vyber viac druhov svetla, daylight, soft, a pod...

Co nocne osvetlenie? uz som nejake videl (modre led)...


k tym krevetkam - mne sa uspesne mnozia a dari sa im, takze by sa im hadam malo darit aj potom.


co meranie parametrov vody? je to potrebne? ako?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 21:11 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: epto
Akva se nechává zaběhnout 3-4 týdny, výběr rostlin záleží na náročnosti, jaké budeš mít světlo? neonek tam můžeš dát klidně 50ks a k nim co se ti líbí třeba pár čichavců perleťových + nějaké pancéřníčky na dno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 21:01 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy
filtr bych asi nechal puvodni v tom dne jestli ti to svedci tak v tom bych asi problem taky nevidel ovsem ja s krevetkama zkusenosti nemam takze by ti mel poradit asi nekdo kdo ma zkusenosti s krevetkami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 20:54 epto – Nove 150l akvarko
Zdravim.

Kupil som 150 l akvarko a nez do neho umiestnim stavajuce rybicky potreboval by som zopar rad.

V starom mam 6x neonku, 2x ancitrus (prisavnik) a asi 20-25 krevetiek.

Premyslam o svetlom dne nakolko som s nim v malom akvaru nemal problemy. Taktiez planujem nejaky pekny koren a rozne rastlinky.
Paci sa mi pri krajoch vysoke a smerom ku stredu nizsie.
Na dno mozno nejaky "koberec".
Akva ma rozmery 100x30x50 kde 50 je vyska. vyska vodneho stpca je max 42cm cize nieco okolo 120l cisteho objemu.
Filter mam vnutorny neznamej znacky (akva uz s nim bolo pouzivane ).
Premyslam ci vyrobit komorovy filter alebo nechat povodny.
Po napusteni a osadeni rastlinami by som zrejme mal nechat akva zabehnut. Ako dlho?
Potom skusobne nasadit jednu-dve neonky. Ked preziju, premiestnit zvysok.

Zopar otazok: Ake rastlinky mi odporucate?
Zatial planujem huf neoniek. Kolko ich mozam mat?
Popripade ake ine druhy rybiciek su k nim vhodne?

privitam kazdu uzitocnu ci kriticku radu alebo pripomienku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 15:08 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: kortezhugo
ano molitan, ja ho vypinam a vsetko funguje v pohode...no tak ho necham zapnuty.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 15:03 Muž kortezhugo [983] – Re: Dixon
...bublifuk sa nema vypinat ani v noci...-co tam mas molitan???

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 53

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1551-velikost-akvaria?od=751