Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Velikost akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2007 12:30 Muž Roman [100] - Cichlidy
Tak pokud jsem to správně pochopil, jsou prostory omezené, takže se budu držet výšky 25cm.Sice to není pro skaláry vhodné,ale spousta jiných menších a velice atraktivních druhů ryb by se našlo na stovky.takže moje rada, pokud opravdu nejde nadělit 10cm a více na výšku, tak bych se začal zajímat o vytvoření mělké nádrže se zavěšeným osvětlením např. 50cm nad objektem.Já bych o takové mělké vecičce měl docela jasnou představu v podobě vyčnívajících rostin a kořenů.Jako bytový doplněk je to parádička, ale zase se naskytuje otázka, pokud by mohli vyčnívat kořeny, tak proč nejde nastavit samotná výška nádrže.Jinak držím palce s realizací.Zkrátka můj názor je že to zrealizovat opravdu jde,ale bez těch skalár.malé hejnové rybky sednou lépe. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2007 10:23 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Pro skalary je urcite lepsi kdyz to akva bude na vejsku 50 nebo radsi i vic.Ja sam mam 70 a nove akva budem mit 60.Urcite se toho neboj.Jediny co se mi zda spatny je hloubka 25cm je opravdu hodne malo.Mam to z vlastni zkusenosti(30cm).Doporucil bych ti minimalne! 35-40cm...radsi uber na delce a pridej na hloubce.Pro skalary vseobecne plati cim vyssi tim lepsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2007 08:50 Muž bigboban [19] – nevhodné
Podle mě je rozměr velice nevhodný:

1) Světlo bude málo svítit na dno, viz rybicky.net/forum/4460
2) Malá plocha dna vzhledem k objemu - málo kytek, málo štěrku - tedy horší voda.
3) Velká výška - větší nároky na pevnost skla

Jen pro upřesnění - plocha dna je vzhledem k objemu 1,25x menší než u (podle mě) lepšího rozměru např. 94x40x40.

Chtěl bych instalovat akvarium do obýváku ale místo pro něj je omezené-proto se Vás odborníci ptám: co vy na rozměr 120x50x25cm ? Těch 25cm je šířka! Hodí se pro skaláry ? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2007 08:25 fanda – rozměry akvaria
Chtěl bych instalovat akvarium do obýváku ale místo pro něj je omezené-proto se Vás odborníci ptám: co vy na rozměr 120x50x25cm ? Těch 25cm je šířka! Hodí se pro skaláry ? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 18:02 Radka – .
Měl bys svítit zářivkami(ne obyč. žárovkami)cca celkem 80W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 17:45 Deimos – 192
Tak ďakujem. Budem sa snažiť zlepšovať... A ešte by som potreboval vedieť to osvetlenie. Momentálne svietim len dvomi žiarovkami (2x20W). Ale to asi nestačí... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 20:21 V.Malawi
Rozhodně bych v jednom akva nedržel dva zástupce jednoho rodu,to nebude dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 20:19 Muž filipsi [1295]
Vyjadrim se jen k necemu, u zbytku nevim.
2 - 150W s termostatem, nebo vic, to je vcelku jedno. Zalezi na tom, jak kolisa teplota v pokoji kde to je. (elektriky bude "zrat" silne i slabsi topeni stejne)
3 - Neskodi, doporucuju clanky v radach o vyrobe pozadi tady, jako posledni je krasny prave o malawi pozadi. Jinde se najdou dalsi popisy. Pro jakou technologii se rozhodnes je jen na tobe, s cim se ti lip dela, rybam to je jedno.
4 - Zustal bych u kamenu, ale tak, aby to bylo sladene s tim pozadim. V soucasnosti se ti barvy a tvary kamenu na pozadi a v akva bijou. Takze kdyz udelas pozadi oble, kameny taky kulace, kdyz ostrejsi, ostrejsi i kameny. Muzes jit i trochu do kontrastu, ale ne tak, aby byl o pozadi tmave opreny bily kus vapence. Postupne, tmavsi kamen, svetlejsi, svetly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 20:05 Deimos – Akva 192 litrov
Mám založené akvárium (biotop Malawi, 192 litrov, 120x40x40). Hneď po založení mi pripadalo perfektne spravené. No po odstupe času sa mi prestalo páčiť. A to najmä preto, že som uvidel tie parádne Malawi akváriá, čo sú tu odprezentované. A tak sa pomaly, ale isto chystá veľká zmena.

Túto tému som založil preto, aby mi mohli Malawisti, prípadne iní akvaristi poradiť, ako vylepšiť moje akvárium. Tak hneď na úvod tu mám pár otázok:

1.) OSVETLENIE: aké osvetlenie by som mal použiť konkrétne pre moje akva, kolko wattov a pod. (mám 2x20W)

2.) OHRIEVANIE: aký použiť ohrievač konkrétne pre moje akva, kolko wattov a pod. (mám 80W bez termostatu)

3.) POZADIE: aké pozadie, či škodí polystyrén vode, a akým spôsobom z neho vyrobiť pozadie, či epoxid, alebo silikon, a pod. (mám tapetu)

4.) DEKORÁCIE: čo by som mohol dať do môjho akva, kamene, prípadne niečo iné (mám vytvorené 2 útesy z kameňov)

5.) RYBY: aké ryby, odobrať, prípadne doplniť ďalších tlamovcov (mám Maingana, Johanky a Pulpicany)

Ďakujem za všetky rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 21:04 Muž georged [44] - Živorodky
300L akva + skříňku + karaténní akva + filtr + osvětlení + vzduchování + 70kg kaminků+20kg břidlice+ rostlinky + rybky + krmení na 2 roky + spoustu zbytečností a pomůcek jsem pořídil za 15 000 Kč
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 11:12 RAP
AmorFati: Já myslím, že to jde. Udělat si rozpis a držet se ho smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 00:01 Muž AmorFati [37] - Amerika
Štěpáne, pokud akva koupíš za osm tyček, tak imho nemáš šanci ho zařídit za 7 - 12 dalších. Mně i 240l stála se základní výbavou, rostlinami a rybami 20.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 23:00 Muž georged [44] - Živorodky
to Přéma : V žádném případě jsem nechtěl zpochybňovat něčí právo utrácet vydělané peníze za cokoliv tak ušlechtilého jako je akvariostika :-D :).

to filipsi : děti nemám :-D , sportovat celý víkend nevydržím :-D a blbnout to už se stalo :-D...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 22:03 Muž filipsi [1295]
vikendy jsou od toho, aby se hralo s detmi, delaly vylety, sportovalo a blblo, prece hop
(ne, pravo nema. Vzdyt prece mohl usetrit, ne, kdyby jen trochu chtel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 22:03 Muž Přéma [23] - Amerika
Tak koukám,že se díky mě tohle téma zvrtlo na diskusi o tom,jestli má pan Horáček právo utrácet tolik peněz za akvaristiku...samozřejmě,že má.... ( i já ho mám :-) )tak už toho nechte,co?...
Horác: omlouvám se,tuhle diskusi jsem nezaložil úmyslně ... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 22:00 Muž georged [44] - Živorodky
Je mi jasné, že všichni tady pracují a nemusí být manuálně zruční, přesto od čeho jsou víkendy :-D. A každý dokáže na něčem ušetřit(ať už vlastní zásluhou nebo s pomocí ;-) )...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 21:35 Bedko
heh no ja moc tych penazi nemam ale zato ma bavi si taketo veci sam konstruovat :)tych 10-15 casom by som investoval vsak skusim uvidim:)mna by skor zaujmalo ake filtre kolko filtrov a vyhrevu rastliny rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 20:47 Muž filipsi [1295]
... že by se vyplatilo pro ten štěrk zajet autem asi 500 kilometrů... Možná přeháním..

Chapu, ze prehanis. A taky by se dal zdarma nabrat na nejakem pisaku, poradne proprat, nalozit do barelu .... Kdyz vydelas hodne penez, ma pro tebe cas a radosti odlisnou cenu. Takze kdyz jsi v obchode, tesis se na neco, maji to, ty vis ze drazsi (nebo nevis, to je jedno), proste to koupis. Ja chapu i toho, co vsechno vyrobi, poshani po kamaradech a burzach, protoze ho to bavi a nema penize (nebo nebavi ale musi, protoze nema), i toho co si to proste koupi, protoze ma a ty papirky takovou cenu jako radost nemaji. (i v jinych kombinacich)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 19:17 Štěpán
To léčivo mi nevadí...

Ta cena je podobná u většiny výrobců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 19:15 Muž Nik [191]
...ale jsou tam věci který prostě nechápu... :-D
Třeba to léčivo, co? smich Nic proti Katko X-)

to Štěpán: 8 litrů? Fajn, už vím do čeho půjdu příště (u jaké company?)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 18:30 Štěpán
Katko, jenže on za něj dal tolik peněz, že by se vyplatilo pro ten štěrk zajet autem asi 500 kilometrů... Možná přeháním.

Jinak já samozřejmě chápu, že se člověku občas nepodaří koupit všechno napoprvé správně, taky v tom jsou další akvárka, ale jsou tam věci který prostě nechápu... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 18:25 Štěpán
720 litrů (200*60*60) stojí 8 tisíc vč daně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 16:53 Žena Somali [98]
Georged: ono nejde ani tak o to, jestli to někoho baví, ale jestli je zručný a má na to čas. Pokud chodíš každej den v půl pátý z práce, utahanej, navíc nejseš manuálně moc zručnej, tak je lepší nakoupit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 16:51 Žena Somali [98]
Štěpán: víš, on se štěrk těžko shání ve velkých baleních, alespoň tady. Druhá věc - nedovedu si představit tahat třeba padesátikilové pytle do patra... Já kočkám taky kupuju stelivo po 6kg pytlících - padesátikilové soudky bych si do bytu těžko odnosila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 16:50 Muž Nik [191]
No to nevím, těch 720 litrů samotné akvárium bude stát těch 15 až 20 tisíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 16:50 Žena Somali [98]
No, i kočka z ulice onemocnět může - a už jsem viděla pár případů, kdy se lidi nerozpakovali dát i několik tisíc za operaci obyčejné pouliční kočky sražené autem... Mně připadá, že v akvaristice je to přesně naopak než v chovatelství - zatímco pořizovací cena psa, kočky apod. není tak horentní (i když být může), ty náklady, které na ně člověk vynaloží během jejich života, už horentní jsou. Co se akvárka týče, tak tam, pokud vím, toho Horác nejvíc utratil ze začátku, při zakládání, a teď už jen dokupuje, pokud něco potřebuje, stálé platby jsou snad jen za vodu a elektřinu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 16:49 Muž georged [44] - Živorodky
Štěrk bych neřešil... jsou jiné věci na kterých se dá ušetřit, ale zase na druhou stranu někoho baví víc vyrábět a někoho nakupovat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 16:46 Štěpán
Ale ne, i velké akvárium nemusí stát hodně... 720 litrů se dá komplet se vším všudy pořídit za 15-20 tisíc. Když je Horác šílenec a kupuje štěrk po prťavých předražených pytlíčcích... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 16:39 Muž Nik [191]
Máme doma jednu kočku. Vím o čem je řeč. I když to je taková ta z ulice, ty na nemoci doma neumírají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 16:35 Žena Somali [98]
No jo, když chce někdo dělat koníček, chce ho dělat pořádně a není zrovna kutil, tak to jinak ani nejde. U těch koček je to něco jiného - tam se neušetří už vůbec...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 13:11 Muž Nik [191]
Jak to tak čtu, tak Horáčkovi, jsou celkem šílená rodina :-D palec
Jinak souhlasím, myslím že každé akvárium přijde na slušný prachy a jen Horác to prostě poctivě zapisuje. Myslím, že by člověk musel být setsakramentsky univerzální kutil s neskutečně vybavenou dílnou, aby to svedl pořídit za méně než polovinu. Takže reálná cena je někde mezi polovinou a horní částkou Horácova účta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 12:42 Žena Somali [98]
No, já to radši nepíšu, ale koukám, že to možná udělám... :-D Koneckonců vše vyčísluju každoročně v daňovém přiznání... Jen tak namátkou - od 1.1.07 do teď veterinární péče "pouhých" 43 000 Kč (to jsem si nedávno počítala čistě ze zájmu, a to je v tom jen očkování, různé testy včetně genetických a vyšetření před krytím a pár kastrací...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 12:39 Muž filipsi [1295]
A depa ma pi. Horackova knihu nakladu, co? Somalky taky potrebuji odblesovace, odcervovace, drbace, a cojavimco jeste ... At je nejaka rovnopravnost. (zena me premlouva na britky, zatim marne, ale brzo podlehnu) (edit: jestli dovoli 500l :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 12:36 Žena Somali [98]
Pan Horáček má kliku, že je paní Horáčková taky šílená - jiná by to utratila za šperky, kožichy a boty... :-D :-D :-D
To filipsi - u nás to bylo tak, že nejdřív se začaly objevovat doma kočky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 12:31 Muž filipsi [1295]
Nemyslim si. Na podobne naklady by se dostal kazdy clovek, co si ceni sveho casu (jen by o tom sladce nevedel. Kdyz bych spocital naklady na moje malinke akva .... Planovite jsem to nikam nepsal, co kdyby se pak doma objevilo nekolik kocek?). Ty jsi blazen a silenec a tomu podobne, protoze pises, a pocitas tam poctive vsechno, co s tim souvisi :). Treba stativ bych ja doma vychvaloval jako zcela nutnou vec na foceni deti, a po tydnu zazracne objevil, ze s tim jde fotit taky akva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 12:19 Muž Horác [3942]
Jenže pan Horáček je prej pěknej blázen, šílenec a tomu podobně ... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 10:14 Muž Přéma [23] - Amerika
Pěknou účetní knihu vede pan Horáček na svém webu : www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 10:09 Muž filipsi [1295]
Nevim, prijde mi to trochu financne nerealne. Ale jo, je to mozne, kdyz je to tak tohle sezenu tady, tohle onde, to mi zbyva, vse za 0,-. S mym pristupem by naklady byly asi na 25k.
Takze podle toho, jak k tomu kdo pristoupi, 500l lze zaridit za ceny kdekoli mezi 10 a 50k, horni hranice je skoro neomezena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 09:59 Janinka
www.akvarko.cz/…
zkus kouknout sem,je to sice jen 480 l,ale pro představu to myslím stačí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 09:28 Bedko – 500 l akva
ahojte chcel by som si zalozit 500 l akva .zatial mam len 40 l a som dost zaciatocnik.Mohli by sme mi poradit ake rastliny ryby +vsetky veci ktore k takemu akvu budem potrebovat(vyhrev,filter,vzduch atd).a kolko ma vsetko vyjde?akvarko uz kupene mam dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 19:53 Muž Nik [191] – to athaya
sklidni hormón:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 12:49 Žena Gabi [11]
Alena.Sv - máš to moc krásné. Určitě máš víc zkušeností než já(ostatně to každý smich )No, ty rasborky budou nejlepší řešení, když už něco. A můžete mi říct kolik? Tři nejsou málo? Brzy sem také vložím akvárko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 11:09 athaya – KORY
to zlozenie je strasne! tie ryby dokopy musia mat 93 litrov! tone musi sa to pocitat s tym ze tie ryby narastu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 11:02 Žena Alena.sv [89] – Gabi
Já jsem si do 38l přikoupila v pondělí 3 razborky.Jsou tam spokojené a je to moc hezký.Už jsem tam měla 3 betty a minipancéřníčky.Můžeš se kouknout. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 07:17 Žena Gabi [11]
Jinak všem díky za názory :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 07:16 Žena Gabi [11]
Jsem si tak včera to své akvárko prohlížela a mají pravdu i ti, co říkají, že jich je tam dost i ti, že něco přidat. Razborek by muselo být tak 5, ne? Nebylo by to už moc? Nebyl by lepší párek zakrslých čichavců? Ne kvůli druhu, ale přerybnění, že stačí dva... Každopádně tyto dva druhy "vyhrály konkurz" a ani jeden není v Mostě k mání, takže si buď počkám nebo prostě nikdy nepřijdou a vyřeší se to samo. Horečku, že tam něco musím nutně přidat, nemám. Jsem ráda, že mě tahle začátečnická mánie přešla rychle ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 22:54 KORY
1x Ancistrus
1x Cichlida Kakadu
2x Parmička Zlatá
1x Péřovec
3x Tetra Černá
2x Tetra Červenoskvrná
2x Tetra Paraguayská
v 40ce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 22:50 KORY
:-) Pancéřníčeky drobne.Pancéřníček panda,Pancéřníček Štěrbův,Pancéřníček zelenavý, vyber si ale max 4-5 ks :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 18:18 athaya
ja by som povedala ze uz je tam rybiciek dost :-( ja mam 40l akva a tiez ten "vyber rybiciek" nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 17:08 Muž Nik [191]
taky jsem jí říkal rasborky:-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 53

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1551-velikost-akvaria?od=1751