Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 51 Přejít na další stránku   1  
Velikost akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2006 10:30 Česílko – No problemo
Podívejte se na moje akvarko, neni nad živý důkaz. 30 rybek, 10 různých druhů, 11 cichlidek, které mají být teritoriální a našlo by se u mě víc podobných příkladů. Přes dva měsíce takhle žijou, rostou a jsou v pohodě, jen stačí přiměřeně krmit. :-) Proto říkám, mějte ryby, které se vám líbí a nenechte se odradit nejakýma teoriema, kdo ví koho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2006 08:12 kiiki – neonky obecné než neonky červené
Určitě raději neonky obecné za 1:jsou mnohem nenáročnější na kvalitu vody a lépe se množí než neonka červená.za 2:neonky červené potřebují nádrž starou nejlépe 7-10 měsíců jinak budou trpět parazity a jinými kožními nemocemi.za 3:občas mohou k menším rybkám být agresivní.a za 4:jsou větší než neonky obecné a tudíš by jich v akváriu mělo být méně než neonek obecných.Volba je na tobě!Jinak doporučuju ještě dania,rasbory klínoskvrné,ancistrusy sp.,různé druhy pancéřníčků(nejméně nároční jsou:pancéřníček skvrnitý,zelený(zlatopásý), smaragdový(toho je ovšem těžké sehnat :-( ),různé druhy teter např.:tetra černá,citronová,ozdobná,skvělá, ijiné némě náročné druhy.Na výběr je prostě mnoho!!!!!! :-) ;-) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2006 00:33 Killer – mrnaty ryby
ja bych teda raqději doporučil tetry neonové (neonky obecné),jsou trochu menší a přijdoou mi méně náročné.Nebo by šli také rasbory klínoskvrné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2006 20:57 procha – ď
Dík za radu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2006 20:24 Muž [] – Rybicky do 60l
Doporučil bych Neonky červené. V hodně zarostlém akváriu vypadají nádhrně. Jedná se o hejnovou rybu o velikosti do 5 cm, takže přesně splňují tvé požadavky. Pokud s rybičkami začínáš, můžeš zkusit Paví oka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2006 20:03 Usine – co nejvíc
Rybičky co nejmenší třeba endlerky To jsou taková menší paví očka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2006 19:14 procha – 60l množství
Jaké rybky do akva asi 60 l aby jich mohlo být co nejvíce.Za radu dík. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2006 19:47 kyblikojd – poklona :-hm
Teda side ty seš fakt řízek !
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2006 18:06 Sid – To Micus
Micus, určitě vás nechci iritovat! A určitě nechci působit dojmem, že se rád dohaduji.
Za tu ironii (5 let studia chemie a „nevíte“, jaký je rozdíl mezi amoniem a amoniakem) se omlouvám.
Ale abych nezůstal dlužen (pravděpodobně zbytečnou) odpověď: „Amonium“ je mezi akvaristy poměrně zažitý výraz pro amoniak v iontové formě (NH4+), „amoniakem“ pak jest zhusta nazývána molekulární forma (NH3). Jako erudovaný chemik budete mít asi k tomuto vysvětlení připomínky, ale pro mne je důležitý poznatek, že poměr těchto forem v akváriu je ovlivňován hodnotou pH, přičemž „amonium“ - ANO, „amoniak“ - NE.
Pěkný den! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2006 07:26 Muž [] – omluva
Ale omlouvám se. Je to zjevně moje chyba, že preferuji systematické názvosloví.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2006 07:21 Muž [] – to Sid
To tedy opravdu nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2006 00:39 Sid – To Micus
Máte na mysli skutečně mne? To já jsem ten, co se tak rád dohaduje?
Jestli jsem ve vás vyvolal tento pocit, pak se omlouvám.
Ale pokud někomu oponuji, nedělám to principiálně! Asi s dotyčným nesouhlasím. A v jakém kontextu zde zmiňujete amonium a amoniak? A opravdu nevíte, po 5 letech studia chemie, jaký je rozdíl, mezi amoniem a amoniakem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2006 23:56 luděk – vtípek
To byl vtip, nejsem nasranej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2006 23:20 Muž [] – to Sid
Aha, už jsem si vás připomněla.. Vy jste ten, co se tak rád dohaduje. To byste mi jistě mohl objasnit, jaký je podle vás rozdíl mezi amoniem na amoniakem. Zřejmě jsem studovala chemii pět let zbytečně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2006 19:47 luděk – haha
No mě to teda jako prča moc nepříde, já bohužel nejsem tak zkušený akvarista jako vy !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2006 18:31 Sid – To Micus
Tak zkuste ještě téma "Ideální osvětlení". Taky prča! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2006 17:57 Muž [] – to Sid
To jsem ještě nečetla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2006 17:42 Sid – To Micus
Micusi, a váš názor na téma "Podzim v akva"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2006 16:21 Muž [] – to Sid
No sice jste to trochu zdramatizoval, ale v podstatě máte pravdu.. Rozhodně to odskáčou ty neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2006 16:19 Sid – Počet ryb
Jana: "...Muzu koupit jeste nejake ryby?..."

V zájmu těch stávajících i potencionálních nových do této nádržky, prosím, ne. Už teď jich tam máte až moc! Nevím, jak dlouho toto "akvárium" provozujete, jen doufám, že vzhledem k tomu, co jsou schopny mečovky a platy v krátké době "vyprodukovat", dopřáváte svým svěřencům pravidelnou vyměnu vody. (Alespoň tak polovinu objemu nádrže 1x týdně).
Nejvíc by asi vašim rybkám prospělo přenechat jejich větší část novému majiteli, který disponuje vhodnějšími podmínkami, a ponechat si např. ty červené neonky a k nim jich ještě pár (5?) přikoupit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2006 16:07 Muž [] – živorodky
Mně to připadá tak akorát. Těch sedm živorodek dost zasírá vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2006 15:38 kiiki – Raději už ne!
Raději už tam žádný nový druh nekupuj.Možná dokup neonky nebo jiné ryby.Ale jestli chceš můžeš tam mít ancistruse sp. gold(ten je žlutý)nebo normálního(ten je černý s bílími skvrnkami).Jsou docela běžní takže ho určitě seženeš X-) Prodávájí se i hezčí "dlouhoploutvé formy" ty jsou ale drašší.ahoj a dobrou volbu!! ;-) :-) ;-) :-) ;-) :-) ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2006 15:21 Jana – počet ryb 44l
Ahojte, mam 44l akvaro a v nem 5 neonek cervenych, 5 plat, 2 mecovky a 4 parmicky mechove. Muzu koupit jeste nejake ryby? Jake? Dekuji moc za pomoc a preji hezky den

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2006 10:22 iri – pavi ocko
asi mam trosku problem...jak mam v akva 2 pavi zeny a jednoho paviho ocaka, tak on na tu jednu furt dorazi...ona je takova divna...jakoby zlomena v pulce a ocasek ma dolu...mam ji vyndat z akva a nechat ji odpocinout od toho samce??? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2006 10:19 iri – antcistrus
Ahoj - prisavnika sezenes vsude v akvaristice...hlavne se na nej zeptej, protoze ja obesla akvarka a nikde jsem ho nevidela, ani na cedulce pod nima a kdyz jsem se zeptala, tak je tam meli a byli zalezli!!! Je to frajer - bydli v hradu a vylejza jen kdyz se chce nazrat!!! :-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2006 19:34 Muž vena [52] – ancistrus
Ja bych rek ze v akvaristice X-) je to bezna ryba skoro v kazdej jsou videt ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2006 18:52 Nikita – SHÁNÍM ANTISTRUSY
Ahojda, poradí mi někdo, kde bych sehnala antistruse(a).
Je to fakt bojovka .Díky X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2006 17:08 japman – Miminko
Neboj, pavie ocka su silne, odchovas ho v pohode, aj ja mlade krmim vlockami podrvenymi na prach. a funguje to vyborne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2006 09:47 iri – porod
Ahoj - tak mi ty pavi ocka pres vikend porodily a ja dnes zachranila uz jen jedno miminko - tak ho mam vedle ve sklenici a nasypala jsem tam hodne rozdrceny to krmivo, co mam pro normalni rybky...pujde takhle toho sirotecka odchovat??? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2006 20:15 Vrubouš – Akvaboy
Ahoj,
Moc dik za radu.O tech rybickach jeste pouvazuji.Moc diky za inspiraci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2006 20:13 Akvaboy – Mini akva
Doporučil bych tech litrů alespon 20-25,filtrace neni nutná a do takto maleho akvaria bych ani to vzduchování nedoporučoval vyplavuje to živiny z vody a rostlinám se pak méně daří.Stačí když jednou za dva až tři týdny vyměníš vodu, pak tam můžou být i krevetky.....jinak podle mě lepší by byl k nim dát např. parmičku duhovou která je taky krásná a do takoveho akva se hodí-tak 5 kousků. Jinak když si necháš vyrobit nové akvárium ve sklenářství tak te vyjde přibližně od devíti do jedenácti korun za litr záleží a tom kde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2006 19:48 Vrubouš – Mini akva.
Ahoj,
Premyslim o necem jako o mini akva.Chtel bych jit cca do max.10-15 L vic ne.
Predstavoval bych si to tak,ze by to bylo docela zarostle,bez zadnych mojich zasahu.Sem tam vymenit vodu.Mozna ani to ne.Chtel bych to akva bez filtru,jen vzduchovani.Dal bych tam 2 Platy.Tot vse.Svetlo bych veresil normalni stolni lampickou(akva by bylo taky na stole),takze to by nebyl zadne problem.
Jen chci znat vas nazor na to,jestli by takova spolecnost fungovala.
K tem 2 Platam jsem premyslel o i nejakych Krevetkach,ale ty potrebuji dost cistou vodu,a to by asi neslo kdyby tam nebyl filtr.
Touto cestou se chci zeptat,jestli nekdo z okoli Karvine,Ostravy a dalsich blizsich mest nema takove mensi akvarecko?Bud zaplatim(do max 200 kc) a nebo dam prebytky rostlin+nejake rybky(Skalary,Zivorodky...).
Kdyby nekdo mel to akva,at se mi bud ozve na mejl manitua@centrum.cz nebo na ICQ 205-507-943 moc dekuju lidicky.
Nazarek Mirek. :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2006 11:30 iri – čištění aqua
ahoj poradte mi jeste, kdyz mam to akvarko 12l a ten prisavnik mi vsechno pekne vyzere a vycisti, jestli je potreba jednou tydne treba vymenit vodu - myslim castecne...nebo jestli nemusim...curaj ryby??? :-O :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2006 18:59 sonja – tablety na dno
Ty jo - tak to závidím, já mám pěknýho lenocha. Osídlil kořen a na vycházku jde jenom pro tabletku :-) a ostatní krásně zárůstá...
Jmenuje se to TABLETS od Dajana PET. Stálo něco málo přes 35 Kč (v České Lípě). Ale myslím, že by mu chutnalo jakýkoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2006 16:52 iri – antik
Tak uz vylejza i pres den a sam!!! jsem z neho v soku!!! on sezere uplne vsechno i trus od rybicek...mam vedle hradu jeste takovou kouli...pred vikendem byla uz dost zelena a v utery, kdyz jsem prisla do prace, tak byla uplne ocistena...je holt dobrej...jaky to jsou tablety??? napis mi to prosim Te i s cenou, at mam predstavu...bydlim v Praze a nekdy jsou ty rozdily dost veliky!!!diky moc! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2006 22:48 sonja – Ancistrus
Můj chlapík taky není přes den moc vidět, nebot je zalezlej v hradě ;-) . Ale zjistila jsem jak na něj, každý ráno hodím kousek tablety na dno a věř že at je kdekoli je u ní první. Jinak mu to docela trvalo než se začal ukazovat je tak trochu ostýchavý :-) .
Jinak do skel se mu moc nechtělo ani bez tablet a přeci ho nenechám hladovět.
snad jsem pomohla a at plavou!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2006 14:02 iri – Ancistrus
on je takovej malinkatej asi 4cm...tak doufam, ze bude papkat a rust...fakt byl v hradu!!! uz i vykouknul! Uz jsem koukala kolem akvarka, jestli nevyskocil!!! Mam akvarko v praci vedle sebe a pres den oddelavam z vrchu kryt...on jako pres den spi??? dekuji za rady!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2006 11:44 Muž [] – ancistrus
Oni vylézají spíš v podvečer a v noci. Přes den se však taky pohybují po akva. Vydrž on si zvykne a pak bude pořád rejdit po akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2006 09:13 iri – Antistrus
Ahoj - tak jsem jim tam toho chlapika Antistrusika koupila...jenze neni videt...asi je zalezlej v hradu...jsem nevedela, ze nevylejza...je to zahada....doufam, ze tam je a ze vyleze...ceka ho totiz venku dost prace!!! :-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2006 12:04 kiiki – ancistrus
Myslím že v malém akva vyroste málo a ve velkém víc.Takže jsi myslím že je to v poho.A neboj se nežerou ryby jen řesy a zbytky potravy a když jim koupíš nějaké tablety pro obyvatele dna jen jim přilepšíš! :-) a to budou určitě štastní.Já mám tablety:tetra plecomin(jsou docela dobré).tetra tabimin(ty jsou trochu horší) a úplně nejlepší tetra wafer mix(ty určitě doporučuju) mají dvě barvy:hnědou a zelenou.Hnědé pro masožravce a zelené pro býložravce.Ale oni jsou všežravci tak jin dávím obě.Jestli ještě něco chceš vědět tak napiš!!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2006 10:44 iri – ancistrus
Nezere nahodou ten Ancistrus rybicky??? nebo jen rasy???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2006 10:29 iri – rybky
Aha - jsem to ale popleta - akvarista zacatecnik - hihihi...no jenze ty skla neozobavaj ani ty Pavi ocka...a ten cos mi doporucila - nevyroste moc??? ja aby se mi tam vesel - vis???diky za rady!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2006 17:03 kiiki – ancistrus
Já bych jsi tam koupila ancistruse!!Na čištění skla jsou docela spolehliví! A žirorodky stejně už máš to jsou ty paví očka.Tak se měj a at plavou!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2006 15:28 iri – jmena rybicek
tak ty parmicky nejsou parmicky ale jmenujou se Platy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2006 15:09 iri – MUJ DOTAZ!!!
Ahoj - tak jsem do 12 l akvarka koupila - po porade ve zverimexu - 3 pavi ocka (2samicky a 1samec) a 3 parmicky (2samicky a 1samec). Po 14dnech mohu konstatovat, ze se jim dari dobre. Dala jsem tam asi spatnou kytku Alternanthera rubra - ktera shnila uz 3.den.takze musim koupit mene narocnou rostlinu na chov:-) Dost je bavi hrad - porad ho proplouvaji a ozobavaji! A ted mi prosim poradte, co si mam poridit na ozobavani zeleneho skla atp. V prirucce jsem nasla tyhle 4 ryby: Otocinclus, Ancistrus, Zivorodka, Black moly.JENZE - ktera z nich se snese s mou malou smeckou spokojenych rybicek?Prosim poradte! diky iri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2006 15:08 iri – to jsme si uz psali
ahoj - koupila jsem si 12l akvarko a chci si do nej poridit neonky.takove to stadecko.doporuc mi prosim kolik asi neonek se v takovem akvarku bude citit OK a jaky tvorecky tam mam jeste koupit.sneci pry zerou listy a rychle se mnozej.mam koupit takovyho toho prisavnika, aby cistil sklo? iri 18.04.2006 07:40
dominik
neonky Do takovyho malyho akvarka dej mozna tak bojovnici ale neonky ne. Kdyz uberes tak 5l dekorace tak ti tam zbyde jenom 7l.nic tam nadavej je to moc maly, 18.04.2006 12:40
iri
pavi ocka a co pavi ocka? pry nejsou tak narocny jako neonky! bojovnice nechci - uz jsem dve splachovala. :-) 19.04.2006 07:47
Láďa
neonky Když né bojovnici,takraději jikrnačky,třeba nějaké malé čichavce,např medový,zakrslý.Gupka je živorodka a všechny živorodky více znečišťují vodu,tedy jejich výkaly. 22.04.2006 23:42
Marqeette®
12l 12l akva bych použila v nouzi na odchov potěru nebo jiker. neonek bych tam dala tak to minimum splnující hejno, ale možná už by to mohlo být moc a na čištění šneka - malýho, který vyroste tak do 2cm max. sám od sebe se nerozmnoží a na tohle mini akva stačí, stus je moc velkej, jedině taky nějakou mini druh, jestli je. znám nejmenší tak 7 cm, jiný neznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2006 15:07 iri – male akvarko s rybickama
Ahoj - prekopiruji sem moje dotazy a vase rady z jineho fora...ale mam jeste jeden dotaz, coz je ten posledni text, tak mi prosim poradte!!! diky iri

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2006 18:37 neo – samci
O samcich vim ze sou agresivni na nove ryby sveho druhu. ale ze i samice..... :-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2006 14:59 Muž Killer [133] - Sumci – betta
já si myslim že ti je vykosí oba.Měl sem taky betty dost dlouho,často sem je dával vytřít,ale rostou moc pomalu,tak mi vždycky přežili tak 3-4 mláďata..A pak jsem jednou přidal samičku abych měl novou krev..nejdřív to bylo v poho,ale pak začala bejt jedna starší agresivní a všechny vymlátila až tam zůstala sama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2006 14:11 neo – asi
asi jo

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [51] 53

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1551-velikost-akvaria?od=2501