Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 43 Přejít na další stránku   1  
Velikost akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2006 20:49 maliman – zakládám 200l
Zakládám nový akva 200l. Chtěl bych nějaký návrh osádky. Úplný ačátečník nejsem, tak by to chtělo něco spešl:-)
Chtělo by to něco co by neškodilo rostlinám a malým rybkám ,protože si tam dám mí miláčky divoký formy ž. duhový.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 13:46 Muž pantany [7] – mala rada
ja mam podobne akva:
takze topitko by si mal pocitat 0,5 wattu na 1 liter vody, ked teda je akvarko v byte. takze ked mas 112 litrov tak ti staci topitko 60 wattow, ja mam osobne 100 wattove, radsej viac ako menej. Filter - v ziadnom pripade nesetry, radsej kup kvalitny ako nejaky shit. ja pouzivam vnutorny filter shark 2 + som dokupil nadstavec na aktivne uhlie aby sa zvysil ucinok. co sa tyka rastliniek a ryb to je na tebe. ale najprv si prestuduj rastliny. su take co okysluju vodu a ked ich mas vela musis sledovat ph. ja osobne mam egeriu densa, vallisnerie, echynodorusy, anubiasy - a su v pohode. rybky - v kazdom pripade panciernicek, prisavnik a nejake tie neonky resp. tetry. proti riasam je SAE alebo prisavka thajska, kedze som sae nezohnal kupil som si prisavku. drzim palce. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2006 20:59 Usine – poradte prosim
rybicky.net/rady/
http://www.akvarko.cz/faq.php :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2006 19:56 Luki – 112l filtr
Chcem si kupit 112l akvarium poradte mi prosim aky si tam mam kupit filter,osvetlenie atd. a este prosim o radu ake by tam boli vhodne ryby a rastliny dakujem ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2006 14:53 Muž Killer [133] - Sumci – Beta
vik-a:
co se týče problému s filtrem,tak beta je idealní do akvárka bez filtru!!!je to labirintka,to znamená že je schpná dýchat i vzduch nad hladinou.Víc samců v akvárku neni problém když maj kam zdrhnout a neni tam buď žádná samice nebo jich tam je hodně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2006 10:32 vik-a – ale
No ked by si mal nezarastlinovane akva. tak urcite. Ale podla mna keby ze tam mas vela vela ale naozaj vela rastlin a to aj pri hladine.... tak asi by sa tazko stretli.
No ale vsetko sa raz moze stat!!! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 09:50 neo – to vik-a
Ne ne, ani do 200 l akva bych neradil dát 2 samce, pořád by se prali byli by dotrhaní a dřív nebo později by jeden stejně umřel. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 09:18 vik-a – kolko bojovnic?
vo vacsich akva.npr.200l moze byt viac bojovnic, vo velkych by sa ani nestetli, ale v takom malinkom by sa pozabijali!
Doporucujem jedneho bojovnika a uz nic!
Alebo VOBEC NIC!

Pretoze do takeho prdi akva. dat rybu .............!!! ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 09:12 vik-a – 5 l ???
kraken - ty nesranduj, lebo to moze vzat vazne!
jirka - 5 litrov je naozaj malo!!! Predpokladam ze by si tam nemal ani filter! Ved si predstav, ze by teba dali to takeho malinkeho akva.! zrejme by ti to nevyhovovalo, co? rozzureny rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2006 16:38 Žena Marfi [10] – počty
to co jsem napsala mám v akva 58 l jen když něco umře (velmi málo) tak dokoupím stejnou rybu. A musím říct, že opravdu 4 roky bez rpoblémů - jednou do roka komplet čistím všechno , včetně dna - ryby jdou do kýblu a pak do nového akva.. a vydrží to.. jinak odkaluju jednou za 2-3 týdny (někdy i za měsíc) množí se a vypadají v pořádku, plavou klidně . vzduchuju celý den, svítím podle řas, většinou 10,5 hodiny (řasy jsem měla v létě v místě kam zasvítilo sluníčko, teď je klid) opravdu si myslím že 15 rybek je v pohodě, pokud to nebudou čichavci.. ale platy, mečovky, neonky, paví očka.. v pohodě vč ancíků ..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2006 15:13 Hajná – 5 l
Nedovedu si ani představit tak malé akva, mám 30 l líhničku a připadá mi malinká, betta si sice z kelímku do 5 l polepší, ale asi ne moc. Pěstuj si v tom rostliny a rybám kup větší. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2006 14:34 Killer – beta
jednoho betaka tam dat klidne muzes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2006 20:12 Kavkaz – 5l
Potom co jsem viděl ve zverimexech v Liberci, jak tam chovají betty, tak si myslím, že 5-ti litrové akvárko pro bettu bude mnohem lepší než umělohmotný kelímek..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2006 19:30 procha – počty
Taky si myslím, že 15 malých živorodek při týdenní péči by tu 60ku sneslo. Nic se nemá přehánět. Když sleduju předváděné nádrže, tak se mi zdá, že skoro nikdo nedodržuje často tady doporučované pravidlo o počtu rybek v aqa. To by většina zela prázdnotou. P.S. Zatím ostatní mečovky v pohodě. Fuj,fuj, ať to nezakřiknu. ano palec potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2006 10:56 Žena Marfi [10] – MICUS
no táák.. přidej.. nebu´d zlá.. mám v 60 2 čichavce, 2 parmičky černopruhý, 4 neonky, 3 mečovky a nějaký paví očka, 2 ancíky, 1 mřenku nádhernou a musím říct že už 4 roky jsou v pohodě a mají se rádi :) hmm mají jak rostlinky, tak dutý pařez a ryby jsou spokojený, za 4 roky nebyl jediný problém - tedy když nepočítám rozbitý filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 22:11 Muž [] – nejvýš deset
Procha, do šedesátky nejvýš deset živorodek plus filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 21:19 procha – jojo
Čiší ze mě čistá závist. To se tak někdo má, když má kam dát nějakou tu 1000. Ale až já vykopnu dětičky, aby se staraly sami o sebe, tak použiju jeden děcák. Hele, nevíš náhodou, jestli oranžový a dlouhý bobek u mečovky je normální? Poraď mi, kolik rybek do 60ky, ale neříkej mi zase ty výpočty. Chci míchanici nenáročných rybek cca 4-6 cm. Dík. ahoj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 20:58 jardik.cardik – parada
noi ja v domečku prostoru mam dost a už vim kde bych to dal mame velkou chodnu tmavší tam by to paradne vypadalo a potom chceme probouravat pracovnu s obyvakem a mezi ty dve steny krb misto pracovny by byl takovej koutek pohody akvaria knížky krbeček teploučko pejsek no proste parada no :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 20:36 procha – to jardik
Ani mi to neříkej. Já si tu čvachtám v nádržích tak okolo 500. To už by bylo jiný kafe. Ale to bych musela vystěhovat část rodiny, haha. Ta 200 by byl jen takový kompromis mezi velikostí chtěného a místem. Když jsme domeček stavěli, ani mě nenapadlo, že mě to tak chytne. Asi by to člověk už trochu uzpůsobil. Ze začátku to bylo jen takový poblouznění a chvilkový nápad v Baumaxu, když jsme uviděli set 60ky v akci. Vypadalo to moc pěkně a říkali jsme si, že by to byla pěkná dekorace. Dneska se z toho u mě stala posedlost,hihi. Doma se mi smějou, ale správný akvarista musí vydržet všechno. :) ano palec potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 20:27 jardik.cardik – malawi
procha 200l?chtela bs 200ku jo to už je pro mě male ja bych chtel 3000ku vsude mega kameny i pozadi z naskladanych šutraku a na dně plno mega balvanu aspon do pulky v pisku zahrabane ano to by byla parada mozna az nebudu bydlet s našima tak si to pořidim ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 20:21 procha – to marfi
Tu Afriku chci domů. Však se taky jednou dočkám. Od paulin mám slíbenou do školy 135, ale když u nás ve škole je to všechno strašný problém. Tu elektriku jsem navrhovala přesně jak říkáš - zalištovat. Jenže u nás jediné místo, kde by mohlo aqa být, je výklenek v hale, kde máme desku s naším rodákem, podle kterého se naše škola jmenuje. Pan ř. nechce " znehodnocovat" pietní místo nějakou lištou. Stále mi jmenoval samá proti a já se svýma argumentama pro, jsem si zachvilku připadala malinkatá. No, není ještě vše ztraceno. Zatím neřekl úplně ne, ale je to teď na mrtvém bodě. Ach jo. ne coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 15:52 Žena Marfi [10] – procha
ta afrika 200l by měla jít do školy? nebo tu chceš domu? a co to akva do školy od paulin ? jinak zásuvka se dá vytáhnout i třeba lištama podél země - určitě je někdo z rodičů elektrikář.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 20:38 procha – kč
Je to sice hezčí cifra, ale stejně je to pořád dost a to místo je, ale ne stolek. Budu si muset počkat. ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 20:34 jardik.cardik – pisek
ja mam pisek ze strojiosvitu 4kyble 90kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 20:29 Muž [] – to Procha
Myslel jsem to jako radu,jak začít s afrikou a miniakvárkem.A 200l se vším všudy nestojí 15tisíc,pokud nebudu chtít nějaký kuxusní kousek.
Aqa 200l...........do 3,500.- a dá se sehnat levněji
Filtr vnější.........do 3,500,- i s náplněmi
Kameny na skalku najdeme v řece
Podložka......polyester cca 10,-
Stolek.........tam jsem pochopil že místo je,takže asi bez nákladu
Osvětlení..........1500,- i levnji dle výrobce.
Písek...........jen trocha bílého na vysypání mezi kameny
Ryby............postupně,takže se to ani tak moc nepozná
rostliny .......... u afričanů nejsou třeba

tak ať počítám jak chci tak hranici 15 tis můžu a nemusím dohnat.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 19:56 procha – to roman
Copak, místo by se našlo, ale nejsou korunky. Ať pátrám, jak pátrám, stále mi to vychází při objemu kolem 200l a trochu víc se vším všudy asi 15 tis. To by mi nestačila ani vejplata. Na ten časopis mrknu, pokud to ovšem nebylo myšleno jako rada " nalep si tam obrázek. " Dík. :-D palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 19:45 Muž [] – to Procha
Tal když čtu že se paní učitelce líbí africké cichlidy a nemá na to místo,proč si nekoupit poslední číslo akvárium živě a podívat se na článek o nejmenších afrických cichlidách z příkopových jezer?A ta 60 na to bude stačit.pěkný článek. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 19:36 procha – počet
To už jsem taky zjistila. Kolik rybek máš teda v tý 60ce? Kolik jich tam můžu dát? Chci tak v průměru kolem 5 cm. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 19:25 jardik.cardik – prodavači
jn oni jen aby prodaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 19:22 procha – tlamovci
Jo měla, protože nám v akvaristice řekli, že je to v pohodě, navíc je přinesl manžel, aniž by se s námi poradil a domluvil. Samozřejmě teď už vím, že je to pěkná blbost. Tyhle stránky neznám zase až tak dlouho, aby se člověk nemusel spolehnout jen na prodavače. rozzureny :-( :-O ne no :-| tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 19:08 jardik.cardik – co
ty jsi mela v 60l 8 tlamovcu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 18:40 procha – to paulin
Dík za odpověď. Budu dál pokračovat v boji za rybičky a na ty kryty mrknu. :) :-D ano palec potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 18:37 procha – to jardik
V Malawi krááááááááááásný rybičky. Jó, to je jen sen. Budu si asi muset na tu 200-250 počkat až do důchodu. Až vykopnu děti, tak zafinancuju zase sebe. Jak ti v té 60ce prosperuje tolik rybiček? Je to v poho? Všude mi říkali tak 20 a i to, že je hodně. Mně se to světlé dno líbí. Já bych jen trochu přidala černé barvy. Chci si tu moji 60ku změnit a tohle by se mi líbilo, i když spousta dalších tuhle kombinaci odsuzuje. To si představ, že když jsme před rokem začínali, brali jsme rady jen v akvaristikách. S klidem nám prodali tlamovce do 60ky a 8 kousků. Máme teď už jen tři a půjdou na výměnu. Je mi jich líto, ale po zkušenostech a radách z fóra je v to našem akvárku lituju. Pustím se do živorodek, mečovek, neonek a možná k tomu ještě něco vymyslím. Ach jo, jak já bych chtěla to, co máš ty. Je to super. Aspoň se dívám na to tvoje. :-O ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 18:25 paulinn – to procha
ahojky, je dobře, že zpracováváš ředitele:) akva je holé, kryt volnej bohužel nemám, ale šikovnej chlap ti ho udělá, nevyhazuj peníze za drahý tělesa, po stránkách najdeš návod na zhotovení. Měj se pěkně, pozdravuj dětičky a ozvi se zase ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 18:13 procha – to jardik
Určitě mrknu. Dík za palečky. :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 18:02 jardik.cardik – skola
ahoj mam nove fotky na obou nadržich se kdyš tak kukni držim palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 17:42 procha – to paulin a ostaní fandy
Ahojky. Dneska jsem to zkusila na pana ředitele. Tvářil se, že ani ano, ani ne. Že prý už to tam bylo ( různé pokusy o chov zvířátek) a vždycky to dopadlo špatně - nikdo se nestaral. Snažím se ho přesvědčit, že by to teď bylo jinak. Taky neví, kde sehnat zdroj el. V místě, kam by to aqua sedělo bohužel není žádná zásuvka. Já si ale mysím, že když se chce, jde všechno. Ještě jeden malý dotaz. Prosím tě, má to akvárko nějaký kryt s osvětlením? Ostatní technika by se dala sehnat po rodičích, kteří už rybičky neprovozují. Nějaké náznaky pomoci už byly. Uvidíme jak to dopadne. Bylo by volného aqua škoda. Jinak našim svěřencům ve třídě se daří dobře. Pilně se rozmnožují a rostou. Mrňouskové jsou každý den o 1/2 větší. Máme z nich radost. Až to bude nutné, bude se nám s nimi těžko loučit. A myslím si, že tam máme další maminky čekatelky. :-D palec potlesk ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2006 21:08 Jarda – 5l
Souhlasím s tím že by to bylo skvělé krevetárium :-D :-D smich smich ale na potěr také dobré palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 22:13 jardik.cardik – dobrou noc
jj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 22:12 procha – ahojík
Pa a dobrou. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 22:10 jardik.cardik – jjj
tak jo taky uz pujdu stavam brzo a to bych byl hodne polamanej dobrou noc pozdrav decka ve skole a taky ty rybky se mej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 22:07 procha – mega
Jen mám obavy, aby se ti přihlásili jen příznivci Malawi. To by chtělo před tím tvrdou prověrku závislosti. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 22:05 procha – to je už tolik?
Teda, je to možný. Už si tady dopisujeme hodinu. To to uteklo. Nemůžu se donutit vstát a jít do hajan, ale asi už to budu muset brzo skončit, abych nabrala sil na tu moji dvojí drobotinu ve škole. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 22:03 jardik.cardik – njn
odedneska budu aspon 1tydne kupovat sportku a mozna se podaři ano takovej vylet vzal bych vsechny priznivce malawi biotopu takovej mega zajezd :-D to by bylo bezva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 22:01 procha – výlet
Tak začni šetřit. Nevím kolik Ti je, ale z dopisování soudím, že jsi ještě dost mladý, tak do padesáti něco uškudlíš. Nebo budeš muset počkat, až vyhraju. Jestli to stihnu aspoň do tvých padesáti. hahahaha :-D potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 21:58 jardik.cardik – chat
to jo na pokračovaní :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 21:58 procha – dopisování
Teda. Udělali jsme si z toho pěkný chat. :-D potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 21:56 jardik.cardik – vylet
a vyletu do afriky touzim hrozne potapet se mezi rybkama co mi plavou v akva to je bomba to se mi asi nikdy nestane i kdyz mozna kdys si neco dam do hlavy i kdybych mel jet v 50tak pojedu to je muj nej nej sen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 21:55 procha – foto
No teď tam na tý fotce máš moc roztomilý kukuč. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 21:54 jardik.cardik – fotecka
no fotecku uz mam zmenenou smich at nedelam ceske vlade reklamu :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [43] ...... 53

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1551-velikost-akvaria?od=2101