Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 50 Přejít na další stránku   1  
Velikost akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2006 20:55 Muž Hellfid [3] – Koule
můj názor je, že by se do koule hodila spíš masožravá kytka, než rybka. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2006 09:52 Kača – podívaná
to bych asi nezvládla, me se jednou praly skaláry a fuuj, oždibané. Pravda je, že s dravcema to je okamžik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2006 09:48 Buri – Dravci
2 Amiche: Muj kamarad kdyz potreboval vytridit osazenstvo akvaria, tak nakoupil dravce, kteri to vycistili. Zajimava podivana, ale nechtel bych byt tou koristi. Pravda je, ze se to odehravalo v 300l nadrzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2006 09:09 Kača – žabky
to Buri: nemám v plánu kombinovat žabky s rybama:) i když jsem to myslím už někde viděla. Já viděla různé věci, i piraně se želvičkama, ale želvičky tam nevydržely dlouho:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2006 08:02 Buri – Zabky
Zabky hlavne skacou, takze pokud nemas na kouli poklop tak by tam dlouho nebyly. A jsou to dravci, takze poter by ti pozraly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2006 07:57 Kača – koule
já už to akvárko založila, vpuštění rybek taky proběhlo ok, mám tam bojovnici 4cm samečka, 3 paví očka - samce a 2 samičky a měchýřovku východní, kytky tam mám 3, anubias a pak nějaké trávy, daří se jim skvěle, papají. Ale mám možnost být obdarovaná 50l, tak pravděpodobně rozšířím chov:)
to zzzuzi: žabky jsou krásné, ale na to si netroufám. možná časem:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2006 21:49 Paris – akvárko
já mám malý 10l akvárko,a je to taky pěkný ;-) :-) ;-) :-) Co třeba neonky,nebo pavý očka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2006 18:46 Zzzuzi – koule
A co žabku?Teda já s tím zkušenost nemám, ale kamarádka má v ,,kouli" drápatku (žabka) s jedním velkým šnekem. . .no, je to jenom návrh, možná blbost . . .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2006 15:13 Bubo – :-)
Ne,ja jsem jeho neter-Darla:-))))
Jinak diky vsem,na ty adresy se mrknu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2006 14:48 :-) – bubo
nejseš dcera zubaře??? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2006 14:46 Muž [] – More
Tak se mrkni treba sem:
http://www.akvarko.cz/akvarium.php?nadrz=366
nebo sem:
http://www.akvarko.cz/akvarium.php?nadrz=879
a zkus se poradit s majitelama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2006 14:12 Lukáš – mořské akva
Dle mého je to celé nesmysl. Dalo by se o něm možná uvažovat, ale bez rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2006 14:10 Bubo – zadna provokace!!!
Provokace to neni no ,nene.Jen mame vybavu,kterou nechci menit,proto taky ten dotaz.Osadniky ;-) bych tam dala samozrejme pozdeji-nekde jsem cetla dokonce az 6 tydnu po zalozeni akvarka.Sul kupoat v Globusu nebudu rozzureny ,ale co dale: meric PH, indikator vapniku,nejake pripravky do vody,co je jeste dulezite????Pro pohyb vody bude stacit filtr???nebo co se tam dava?
Fakt chci proste mosrke akvarko ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2006 13:55 MMM – :::::::2
dodatek2:jo a ještě doufam že nechceš tu sůl kupovat někde v obchodáku..... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2006 13:50 MMM – ::::::
dodatek:a hlavně než se vpustí do akva cokoli živého,mělo by se nechat aspon 2 týdny zrát!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2006 13:47 MMM – Mořské akva
No tak když už tak bych to viděl jen na dva klauny očkaté a a sasanku.na dno korálový písek a jako podklad pro sasanku tuf.Hlavně musí být zajištěn dostatečný pohyb vody (kvůli sasance).Ale stejně by podle mého mělo být mořské akvárium větší,protože jen tak vynikne..... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2006 13:02 Muž [] – More
Tak to je zase provokace ve stylu akva v 3l kybliku.
V pripade, ze ne, doporucuju hodne podrobne nastudovat literaturu, protoze vybaveni sladkovodniho a morskyho akva se dost podstatne lisi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2006 12:51 Bubo – Zalozeni morskeho 65l
Ahoj,chtela bych se zeptat,jestli je az tak velky problem zalozit morske akvarko v tak male nadrzi (65l).Mame ted sladkovodni a chceme si z neho udelat morske.Chtela bych jen asi 3-4 ryby-klana ockateho (Nema a tatu) a jeste k nim jednu (asi Doris:-) a mozna jeste nejakou sasanku.Mame vybavu klasickou - jak se prodava v setu cca za 2.500,- (filtr,ohrivac,vzduchovani,zarivka)-nic extra,ale chci to pouzit.Myslite,ze se to da zvladnout?Co bude nutne dokoupit krome soli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2006 08:41 Buri – Dravci
2 Heavyk1: Mas zkusenosti s chovem dravcu? Celkem me ta myslenka nadchla, kdysi jsem mel ocelatusa, ale to je hoooodne davno (nekolik let).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2006 20:06 pirát – nová nádrž
jak už tu bylo psáno,výběr je čistě tvá věc,my ti můžem jen doporučit osvědčené rybky,skaláry určitě ano pokud máš pro tyto ryby slabost,jak už psala wampi,čichavci modří a zlatí jsou krásné ,elegantní a nenáročné rybky,taky párek pestřenců není k zahození a věř že se dočkáš brzo malých,plodná a krásná rybka,z živorodek určitě mečovky jakýkoliv druh, a na to aby se oči nezastavily na jednom místě hejno neonek, minimálně 10ks.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2006 19:06 Heavyk1 – no nevím
Tak se skalárami zkušenost nemám, ale určitě se tam budou mít dobře, co se týká rady, že ne párek, tak co se týká živorodek, tam je to v podstatě jedno, myslím, že jich zbytečně moc mít nemusíš. Faktem je, že je lepší mít víc samic, ať je samci neutahají. U cichlid bacha na citlivost na vodu, vybírat méně náročné a dát si na tom záležet. I tam se volí raději víc samic, já však na tomto fóru nejednou popisovala, že samec pestřence mi vzal jen jednu samici a druhou vyhostil. Ale jsou tu lidi, kteří ti poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2006 17:26 Usine – ryby
Hlavně si nekupuj od každého párek radši míň druhů a víc kusů .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2006 13:15 Kača – bowle
:) to je potom ale 5,5 litrů málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2006 13:12 Buri – Bowle
Do koule se prece dela Bowle ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2006 13:12 Kača – dárek k narozeninám
jj, povedený, kámoška nedávno dostala kouli se závojnatkou, bobek:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2006 13:11 Kača – prodej
já věděla, že to mám s někým probrat. Teďka zas musím přemýšlet jakou kytku tam strčit:) Já osobně bych z toho zmagořila plout pořád dokola
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2006 13:09 Buri – Koule
Asi pro to ze ten kdo nezna fakta a necte literaturu tak to koupi. Je to pekne (ja ten nazor ovsem nesdilim) ale je to vcelku povedeny darek k narozeninam.
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2006 13:08 Heavyk1 – prodej
Pokusím se to vysvětlit na obdobném případě: Cigarety škodí zdraví a přece se prodávají...proč? Protože existuje obrovské množství spotřebitelů, kteří kašlou na svý zdraví (taky kouřím). A to je ten princip. Kéž by se na trh dostalo vždy jen to, co nikdy nikomu a ničemu neublíží. Kouli NE, opravdu kytičku a radši za pár korun třeba 10l klasickou malinkou nádržku, když nic většího nepřipadá v úvahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2006 13:06 Buri – Skladba
Huste osazena nadrz a asi bych to videl na nejaky cichlidy, skalary, doplnene o platy a jine zivorodky. Nechci ryby velmi narocne na kvalitu vody abych nemusel behat ob den s testerem a meril kyselost a tvrdost. O dravcich jsem take premyslel, ale zde je potreba kombinace druhu ktere se mi nepozerou nez si snim veceri ja sam ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2006 13:03 Kača – koule
pokusím se něco vymyslet:) ale pokud je koule nevhodná, pak je tu otazka, proč se vůbec prodávají???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2006 13:00 Buri – Koule
Koule sice neni vhodna, ale pokud se necha zarust dostatkem rostlinek tak z toho ta ryba magor nebude coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2006 12:59 Heavyk1 – nápověda
Bylo by fajn alespoň napovědět, jaké ryby např. se ti líbí, k jakým chováš sympatie, protože akvárium se dá pojmout všelijak a podle toho se i vybírají ryby. Někdo miluje pohled na velká hejna drobných veselobarevných rybek, jiný dává přednost inteligentním "dravcům", další krásným dlouhým ploutvím, je toho tolik, tak proto by bylo dobré nějak nám toto přiblížit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2006 12:57 Kača – koule
já vím, že koule není to pravé, ale mám ji, zatím prázdnou, tak co s ní??? asi tam zasadím nějakou kytišku:) nee, jde o to, že bych tam něco chtěla, tak zjišťuju možnosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2006 12:54 Žena Wampi [54] – koule
A zase koule. Párkrát se tu už řešilo, že koule radši ne, že je nevhodná. Je to i můj názor, ale Vaše věc. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2006 11:58 Žena Wampi [54] – ryby
Mě se např. líbí neonky , čichavci, ancistrusi . Z těch čichavců asi nejvíc modří, ale krom toho mám v akva ještě molly, tetry,pancéřníčky a platy .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2006 11:54 Kača – :))
tak to dopadá, když každý web dává jiné info, první info bylo 24 až 29:)) děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2006 11:52 Buri – Betta
Teplota bude OK 22-29, koukni na rybicky.net/popis/bojovnice_p.php je tam strucny prehled.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2006 11:49 Kača – teplota vody
joo, vím, že je nenáročna a je opravdu krásná, ale co s teplotou vody? Zvládne normální pokojovou teplotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2006 11:46 Buri – Koule
Betta Splendes pokud tam bude mit dostatek rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2006 10:36 Buri – Nova nadrz 240l
Vyber urcite provedu sam, spise hledam inspiraci. Je tolik krasnych rybek, ktere mnozi ani neznaji. Kdyz se zde vyskytne nekolik typu ja uz finalni podobu udelam sam a pak to zde probereme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2006 10:35 amiche – Koule 5,5 litrů
Ahojky, mám prosbičku. Dostalo se mi do rukou kulaté akvarko o objemu 5,5 litrů. Jaké osazenstvo je nejlepší na tak malý prostor, je to vůbec k něčemu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2006 10:31 langosh – ryby
Ochuzujete se o jednu z nejhezčích fází akvaristiky - výběr osazenstva AQ. Doporučil bych si rybky vybrat sám a až výsledek zkonzultovat na fóru.
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2006 09:50 Buri – Nova nadrz 240l
Ahoj, budu zakladat novou nadrz 240l a rad bych privital vase navrhy na slozeni 'obyvatel'. Nejlepe spolecenskou nadrz. Jen pro info vodni sloupec bude okolo 45-50cm. Pokud vite o zajimave kombinaci tak sem s ni.
Predm diky za navrhy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2006 10:18 blek – česílko
Kdyby tak bylo možné, mít všechno podle mých předstsv ;-) :-(

nějak v sobě nenalézám dostatek bezohlednosti, abych si nacpal do své nádrže 300 kusů ryb a mohl tak vyskoušet tvojí metotu šťastné nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2006 02:49 Sid – To Česílko
Doporučujete Prochovi "nenechte se odradit nejakýma teoriema, kdo ví koho". Máte recht - není nad zkušenosti praktika, zabývajícího se akvaristikou nějakých 10 týdnů. Těším se na další vaše lekce. Co kdybyste nás třeba poučil o tom, jak pěstovat vraneček v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2006 00:24 Česílko – Já se o rady zatím neprosil
Autorovi tématu sem popravdě napsal jak to je, nechtěl jsem reagovat, ale ta blekova poznámka je moc. Když napíšu, že řasy z kytek odstraňuju mechanicky tz. kartáčkem, to budu čekat od bleka hlášku- no, to je jak kdyby sis stříhal nehty motorovou pilou. To sem snad nepatří! Přitom je to nejšetrnější a nejrychlejší způsob. Znovu opakuju nenechte se odradit a pokud někdo začínal podobně jako já napište co a jestli vůbec bylo třeba něco změnit. A pro ty kritiky, zajímali jste se někdy v jakých podmínkách se rybičky množí a rostou, než se dostanou právě do toho vašeho zverimexu? Když jsem pročet tyto stránky a měl bych se řídit všema těma pravidlama, asi bych nedokázal postavit akvárko podle svých představ a než nádrž na tři mečovky a ancistruse to snad ani radši nic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2006 20:21 blek – česílko
opravdu rada z kategorie těch "nad zlato"
mám podobnou, - dnes jsem jel po našem městě rychlostí 170 Km/h a nic se mi nestalo, žádná pokuta, žádný bodíky, takže klidně jezděte všichni 170!! ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2006 17:09 pirát – množství
já tady budu asi za toho zlého,ale s tím se chlubíš,že máš v 60l akva ryby jako skalára ,čichavec nebo cihlidka kakadu,navíc tam máš 30ks ryb to je mnoho ,časem jak rybky porostou můžou nastat problémy více budou jíst a tím i více vylučovat o prostoru pro plavání nemluvě a o nějakém teritoriu jakbysmet,vždycky je třeba si něco přečíst nebo nashromáždit informace a potom si zařídit akva, jinak je to utrpení jak tvé tak především těch ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2006 15:34 Killer – česílko
2 měsíce a už to pokládáš za důkaz? :-O to podle mě důkaz není,cichlidky různých druhů se stejnými nároky se většinou v akvariu snesou pokud máš dostatek úkrytů..co se týká komentáře matlala na tvojí prezentaci,tak tomůžeš přehlídnout uplně vklidu,protože to samý napsala mě u tlamovců.kterých můžu mít v akvárku víc než mam teď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2006 10:50 Sid – To Česílko
Gratuluji k "No problemo"! Přeji, ať vám ten optimismus vydrží co nejdéle.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [50] ...... 53

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1551-velikost-akvaria?od=2451