Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Velikost akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 16:49 Kopii – Re: dvorak
jj tak to mam udelany :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 16:38 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky – Re: filipsi
ja mam 80*30*20, pro krevety je to idealni,
ale jine ryby nez co ziji u dna bych tam asi nedaval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 16:32 Muž filipsi [1295] – Re: dvorak
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 16:32 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Yirka
Jen tak. Aby řeč nestála... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 16:31 pansuu – Re: Kopii
Tak oco tady jde hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 16:27 Muž Yirka [9126] – Re: Kopii
V tom případě nechápu tvůj dotaz nebo jeho důvod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 16:26 Muž dvorak [94] - Rostliny – Re: Kopii
Pokud máš takový rozměr,tak zkus to akva(popř. i se stolkem) otočit tak,aby ta 80 cm strana byla otočená na tebe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 16:22 Kopii – Re: Yirka
ja to akva uz mam skoro rok:-)...a nepripada ze to rybam vadi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 16:18 Muž Yirka [9126] – Re: Kopii
Především záleží na tom co do něj chceš dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 16:00 Muž isamik [180] – Re: Dusyk
To je uz dost divny rozmer...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 15:49 Dusyk
To je OK. Istý užívateľ na inom fóre mal akva 50x20x50 d*š*v. Taká foto nádržka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 15:27 Muž Miras [111] – Re: Kopii
mám podobné rozměry a vše o.k., pokud se ti líbí tak bych to neřešil ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 15:25 pansuu
Jedno podobný už tu je, říkají mu Špagetka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 15:23 Kopii
mam ho velke 80-30-45 cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 15:22 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Kopii
Pokud je vysoké 60 cm, tak je to trošku divné. Pokud třeba 40, tak ani ne.=)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 15:19 pansuu
Ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 15:18 Kopii – siroke akva
vadi ze mam akva siroke jen 30 cm??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 19:21 hatreder
Jsem od Havlíčkova Brodu. Dnes jsem zašel do akvaristiky, že tam koupím nějaký to kvítko a rybky. Bohužel paví očka jim prý v pondělí onemocněly a vymřely. Tak jsem si vzal 3 mečovky vídeňské (1 sameček a 2 samičky) Kytky měli už dost probraný a ty co tam zbývali, měli už se slevou. Tal jsem vzal Alternanthera reineckii - je dost náročná, ale za 10 Kč to risknu, pak jsem vzal Alternanthera rosaefolia ta je o něco méně náročná. Snad se jim bude dařit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 13:30 Muž René73 [0]
Já bych nějaké rostlinky měl i javský mech.O víkendu zase proberu akvárkaJá to vyhazuji u nás to nikdo v obchodě nechce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 12:55 Muž Yirka [9126] – Re: hatreder
Něco bych tam dal, protože akvárium bez jakýchkoliv obyvatel se prakticky nezabíhá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 12:38 Muž filipsi [1295] – Re: hatreder
No a odkud jsi? Neni nekdo z akvaristu pobliz rybicky.net/inzeraty/prebytky/…?
Pripadne se zkusit zeptat i ostatnich mistnich registrovanych, ne kazdy to ze rozdava kytky inzeruje, ale casto je vyhazuje, kvuli obcas obtizne domluve s temi, co chteji (na domluvene schuzky nechodi, neprijedou si ..).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 12:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: ustavprochore
ja si vanicku javskyho mechu koupil za 20kc v nuselsky....
no aspon nejaky kytky by to chtelo.... ale za kazdou cenu bych to nelamal pres koleno, joo chce to trpelivost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 11:38 hatreder
Tak týpek, co mi měl dovézt rostlinky nestíhá a rozvážet bude zase až příští týden v pondělí. Nevadí to, že se mi akvárium bude zabíhat 14 dní úplně bez kytek a ryb? Nebo mám zajít do místního obchodu a nějakou tu kytku tam hned koupit, abych mohl dát do akva i nějakou tu zabíhací rybku (3 pyví očka)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 11:30 Žena ustavprochore [567] – Re: isamik
Tomu říkám štígro. Ale jo, určitě dobrá možnost. :-) Tady v Budějkách je vůbec div na přebytky v akvaristice narazit, a když už, tak (sice nakošíčkovaná) Hygrophila polysperma za 55,- nebo 20 "větviček" jávského mechu za 50,-. Nebo chodím do špatných obchodů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 21:51 Muž isamik [180] – Re: ustavprochore
Nevim, treba do akvaristiky prinese nekdo trs rostlin, ktery pak prodavac da za nizkou cenu. Takto se mi povedlo ziskat rostliny do sve 300l. Jeste si pamatuju, jak jsem si odnesl balik sessiliflory :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 20:58 Žena ustavprochore [567]
hatreder napsal: ... budu mít nějaké ty rostlinky ...

Při takovém objemu akvária už se vyplatí objednat rostliny přímo z pěstírny. A do začátku spíš víc, akvárko si to pak samo protřídí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.11.2009 20:40 R Muž Silent [5949] – Re: hatreder
Pro začátek na těch 300 litrů bych koupil tak 6 pavích oček. Ovšem já osobně bych napřed zasadil rostliny a tak za pět dní nasadil ryby. Přece jen ať se nádrž trochu usadí bez rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 20:40 Muž Yirka [9126] – Re: hatreder
Když vezmeš samečka se dvěma samičkami bude to tak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 20:36 hatreder
Jinak zítra budu mít nějaké ty rostlinky a rovnou bych vzal ta paví očka. Kolik jich bude potřeba na zaběhnutí akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 20:34 hatreder – Re: protein007
Manželka je rozumná ženská a došlo jí, že by tam ty rybky nebyly spokojené a ty parmičky místo závojnátek se jí moc zamlouvají.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 20:32 hatreder – Re: Haimdol
Super. Díky moc za radu, moc mi to pomohlo. Konečně v tom mám jasno potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 19:47 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: hatreder
Ty to chces na manzelku nejak uhrat? Proste jej povedz, ze v tom akvarku chcipne, lebo je to, ako keby teba natlacili do malej sauny a mas tam zit. To pochopi kazda rozumna zenska. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 19:20 R Muž Silent [5949]
Protože máš Fluval 305 tak stačí když budeš pravidelně čistit molitanové předfiltrační patrony. Do hlavní části filtrace stačí sáhnout až dojde k výraznému poklesu výkonu filtru. Já provozuji u jedné z nádrží tentýž filtr a molitany musím čistit jednou do měsíce, ale do hlavní části filtrace sahám tak jednou za třičtvrtě roku a to tak, že vyjmu všechny hmoty a properu je v akvarijní vodě. Ovšem záleží to na zarybnění a druzích chovaných ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 19:14 hatreder
Když jsem teď vyřadil to uhlí, po jaké době se proplachují filtrační náplně (ker. válečky a zeolitové granule)? Prý se nesmí čistit všechny najednou, aby tam zústaly nějaké bakterie. Tzn. že se proplachuje každý koš zvlášť po určité době a jak dlouhý musí být interval mezi vypláchnutím jednotlivých košů?

Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 14:28 R Muž Silent [5949] – Re: hatreder
Dá se používat léta. Jen to chce po roce část vyměnit. Je to lepší, ale ne nutný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 14:18 hatreder – Re: Haimdol
Tak super. Nevíte, jak je to s životností zeolitových granulí? U substrátu od Eheimu píšou, že je nekonečná, tak jestli je také stačí občas propláchnout a používat do nekonečna? Nikde jsem to nenašel. Ani google nepomohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 14:04 R Muž Silent [5949] – Re: hatreder
No shodné to není. Zeolit funguje mimo jiné jako iontoměnič ( odstraňuje amoniak) a plochu k osídlení bakteriemi má zhruba poloviční. Ale jako filtrační médium svojí službu udělá. Nebyla to špatná koupě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 14:01 hatreder
Tak jsem v žádným obchodě u nás Eheim substrat pro nesehnal, ale měli od Rataje bioaktivní zeolitové granule, tak jsem vzal ty. Snad je to shodné, nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 12:22 R Muž Silent [5949] – Re: Miras
Pokud tam nacpeš celé kusy musíš počítat s častějším čištěním. Odspodu se plošně ucpe a výrazně se sníží průtok. Pokud tam budeš mít kousky, tak si voda skulinu vždycky najde a intervaly čištění se prodlouží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 12:09 Muž Miras [111] – Re: Haimdol
bioakvacit nastříhaný na kousky, já myslel že se koupim kostku a tu tam naperu, koukám že neee co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 11:55 R Muž Silent [5949]
Naprosto souhlasím s filipsi. Sám používám Eheim substrat pro ve dvou komorách ze tří a jsem s ním naprosto spokojen. Výhodu oproti molitanu bych viděl v lepší průtočnosti po zanesení média a někde jsem četl, že substrat má větší vnitřní povrch než bioakvacit. Ovšem bioakvacit nastříhaný na kousky svou práci udělá taktéž a za minimální cenu oproti substrátům. Takže záleží na možnostech akvaristy. U běžných vnějších filtrů se to ještě dá finančně ustát, ale u podomácku dělaných vnějších velkoobjemových filtrů by to byla nehorázná darda. Tam už je molitan rozhodně ekonomičtější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 11:48 Muž filipsi [1295] – Re: hatreder
Zivotnost "biomolitanu" je mnoho, mnoho let. Zivotnost ehfisubstratu delsi. Funkcni bude oboje, pokud se nebude nadrz pohybovat zarybnenim uplne na hrane moznosti. Pak teprve by se mohly projevit (diskutabilni) lepsi vlastnosti jednoho ci druheho.
Dle jedne studie (ne akvaristicke reklamni) na ehfisubstratu dochazi k denitrifikaci zaroven s nitrifikaci za urcitych podminek. Otazka je, zda to je vyhoda ci nevyhoda, a opet chybi srovnani s molitanem.
Sam povazuji substraty jako siporax, ehfi ... za variantu "bohateho muze", ktery si je poridi pro radost (sam mam taky :-) ), funkcni je i molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 11:34 hatreder
U Fluvalu 305 jde voda odspodu, takže v dolní přihrádce v obou komorách nechám válečky, v prostřední
přihrádce nechám v jedné komoře válečky a v druhé eheim substrát pro (nebo hrubý molitan) a v horní přihrádce nechám v obou komorách eheim substrát pro, nebo do jedný komory středně hrubý molitan a do duhý komory hrubý molitan.

Co myslíte, že bude lépe fungovat? Varinta s eheim substrátem (nebo jiným substrátem), nebo s molitanem? Ten substrát mě láká kvůli životnosti média, abych nemusel každý měsíc kupovat filtrační náplně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 10:56 Muž filipsi [1295] – Re: hatreder
Ony se take filtry lisi dle konstrukce, nekterymi typy tece voda odspoda nahoru, nekterymi naopak. Zcela jednoduse - filtrace od nejhrubsi po nejjemnejsi. Naopak by se jemne materialy na zacatku hned zanesly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 10:52 kreten
hatreder napsal: Díky za odkazy na čtivo, jen jsem myslel že lepší by bylo nechat si poradit od odborníků, kde je prostor pro diskuzi o daném tématu. Od toho přeci diskuzní fórum je. To tu místo diskuzního fóra můžou být pouze odkazy na literaturu. Nehledně na to, že spousta názorů se v různých knihách liší.
Obecně platí že uznávané autority píšou knihy a zájemci o obor (jakýkoli) prahnou po znalostech autorit, aby se mohli stát odborníky. A pak se výborně diskutuje o názorech, které ti "odborníci" nikdy nemají shodné:-) dodávám já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 10:39 hatreder
Díky za odkazy na čtivo, jen jsem myslel že lepší by bylo nechat si poradit od odborníků, kde je prostor pro diskuzi o daném tématu. Od toho přeci diskuzní fórum je. To tu místo diskuzního fóra můžou být pouze odkazy na literaturu. Nehledně na to, že spousta názorů se v různých knihách liší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 10:34 Muž isamik [180] – Re: hatreder
Tady je taky trochu toho "čtiva"... klub.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 10:33 hatreder – Re: provokater
Četl jsem pár knih, jenže to jsou samé všeobecné věci, ale jednotlivé vrstvy ve filtraci fluval posané nejsou. Někde jsem četli i tohle: spodní koš keramika, dva vrchní koše eheim substrát pro a samozřejmě molitany v přepážce

Je to dobré složení filtračních náplní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 10:16 kreten – Re: hatreder
Já vím, že to vyjde o něco levněji, ale nestálo by za to si něco o té akvaristice také přečíst? Filtrace je docela nedávné téma i u nás v časopisu, když už nechcete kupovat nějakou knihu:-) Válečky slouží první filtraci vody:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 09:56 hatreder
Moucha napsal: biomolitan ma nekolik hrubosti, postupuje se od nejhrubsiho az po nejjemnejsi, na zaver vrstva vaty

a kam mám dát ty válečky?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 53

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1551-velikost-akvaria?od=701