Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Velikost akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 20:33 RAP – Re: prikpa
Udělej si obě a máš po problému ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 20:09 Muž Diego [72] – Re: isamik
Kdyby pořád byl někdo pro menší akva,tak bych zákonitě obhajoval to druhé akva.Ale máte pravdu,na 65% bych byl pro menší akva.Ale budu rád,za další komentáře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 19:38 Muž Diego [72]
Nene,jenom obhajuji druhou variantu,abych věděl co si o tom myslíte. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 19:29 Muž isamik [180] – Re: prikpa
Sam si odpovidas :-), a predpokladam, ze uz mas jasno a chces si to nechat jen posvetit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 19:22 Muž Diego [72]
Taktéž dík,Chci se zaměřit k trávníku a mít takové hlubší akva.Tohle to mi příjde jako obraz a pak tam něco vymýšlejte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 19:10 DoctorT
Máte bezvadné akva, já bych to kvůli 6cm šířky taky nedělal, udělal bych pořádnou " džungličku " ( tu už skoro máte ) a na pozadí bych zapoměl.
Toť můj názor :) ;-)
Beztak pokud jste "rostlinomil" tak Vám jakákoli akva krajina zaroste... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 18:20 Muž Diego [72]
Dík,jsem z vesnice.Akvárka ted jsou vedle sebe a malinkatej rozdíl to není.A když chceš tvořit akvakrajinu,tak taky ne.Nevím,nevím... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 18:17 Muž MatesKGB [4] – .
Ahoj já osobně bcyh do toho nešekl, kvůli takové troše místa by se mě to nechtělo vyměňovat. Spíš bych se zamýšlel nad nějakým stojanem a dal bych je nad sebe. Jestli jsi z venkova tak není problém si něco takového vyrobit, ael jestli z města tak to půjde těžko, přece jen moc měštáků nemá na to dílničku ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 18:09 Muž Diego [72] – rozměry akvária
Dobrý den,Mám na Vás jednu otázku.Otázka zní:
1)Mám možnost si založit akvárium (DxŠxV) 79x41x40=130l
2)Druhá možnost je ponechat stávající akva 88x35x50 (největší) jak je.

Ptám se proto,že stávající akva má šířku 35cm!!!!!Což se tam nedá nic tvořit.Nové akva má šířku 41cm!!!!!!To už je o hodně lepší.Osvětlení bych nechal ze stávajícího (celkem 49W) a dal ho na to 130l.U toho menšího vidím 3 výhody:
1)větší šířka
2)menší hloubka (40cm)=lépe osvětlené dno
3)silnější osvětlení

Chut na to předělání mám,takže není problém.Co vy na to?Šli byste do toho?Prosím,napište svoje názory,rady atd.

Za odpověd moc děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 15:42 petoppp
cav to je akoze kolko litrove akva miny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 15:39 redmaus
Zapáchá jako cukrářské kvasnice....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 15:24 R Muž Silent [5949] – Re: jyryc
No a jak myslíš, že smrdí amoniak (čpavek). Prostě nefunguje rovnováha viz. rada před tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 15:22 redmaus
Nepřekrmuješ? A co rostliny neuhnívají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 15:15 jyryc – Re: fantasta
Voda spíš smrdí jako žumpa coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 09:52 R Muž Silent [5949] – Re: jyryc
Voda zapáchá po amoniaku. Hladiny amoniaku a dusitanů jsou patrně v kritických mezích. Nemám rád chemii, ale tady asi pomůže jen takovýhle zásah. Použij Sera Toxivec a Sera Nitrivec v doporučeném dávkování. Když už jsou tam ryby tak aby nedošlo k úhynům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 21:40 jyryc
Děkuji za předešlé rady, dusitany byli vysoké,ale mám ještě problém, voda mi silně zapáchá, nevíte čím to bude. Měnim 1/3 vody pomalu každý den???Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 21:33 Muž filipsi [1295] – Re: Dinamit
Koule mivaji i kvetinarstvi, nebo treba ikea, ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 21:08 Žena Dinamit [68] – Re: natasa
Snad jakákoliv akvaristika :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 21:06 natasa – kulate akvarko
Ahoj vsem,nutne potrebuji koupit tri kusy kulatych akvarijnych nadrzi,ale nevim kde se to kupuje,pomozte s kontaktem nebo alespon adresu kde se to da koupit. Neni to pro rybky ale pro kytky kteri se boji pruvanu. Dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 14:40 Muž krysikmouse [11]
Tak díky za rady nakonec jsem se rozhodl pro radikální přestavbu. Ten tmel nebyl akvarijní a byl to nějaký starý bitumenový a to by asi dlouho nevydrželo. Takže už jsem to odvez pánovi co lepí akvárka rozřezal jsem to doma on na každé straně ubral 5 cm takže se ani spoje moc čistit nemusely. takže to nebide 300l ale vypaá to na 200 akorát pro žebrovníky. a přelepení samožřejmě nově. Tak díky za rady
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 21:36 Muž krysikmouse [11]
Tak si kolegové představte že jsem se d toho pustil :-) už to mám rozřezaný no blázinec :-) ted ještě akorát očistit od toho silikonu okraje a něčím to vyčistit a dovezu to tomu lepiči :_) nechám ho trochu snížit protože je zbytečně vysoký a přelepí to a bude jako nové :-) Ono to teda drželo dobře a i vodu to od včera drželo a nikde nic nekáplo ale jistota je jistota. A hlavně to snad ani nebyl akvarijní tmel ale nějaký stavební. Prý se s tím dřív dělaly pokusy ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 20:40 Tomm – Re: krysikmouse
Kolega z práce přinesl nějakou na kytaru, ale jaká to přesně je to fakt nevím :) , ale řekl bych, že co nejslabší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 12:59 Muž krysikmouse [11] – Re: Tomm
Aha . Jakou strunu používáš ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 11:45 Tomm – Re: krysikmouse
Rozřež to sám, strunou to jde dobře. Už jsem takhle akva rozřezával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 11:40 Muž krysikmouse [11] – Re: Snofrev
byl mi doporučen jeden pán co akvárka lepí už hodně let, ale tomu se to nechce rozřezávat že už na to nemá moc sílu , že to teda pak upraví a slepí ale rozřezat si to mám sám ... Když jsem se ptal na sklenářství tak tam mi to udělají taky ale když na tom nemají svoje sklo tak by to prakticky vyšlo na ty samý peníze jako když to nechám udělat tomu pánovi z novýho skla ... tak nevím nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 11:36 Muž Snofrev [54] – Re: krysikmouse
zeptat se ve sklenářství za kolik to rozřežou a znovu slepí
bude to levnější a pokud nejsou skla viditelně poškozena, tak bych šel do obnovení stávajícího
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 11:27 Muž krysikmouse [11]
Tak vypadá to bledě. akvárko si ce vodu drží ale vypadá to , že to není silikon na akva ale nějaký bitumenový- stavební a proto lepká. Všichni říkají rozřezat a přelepit tak nevím nevím takže budu asi rozřezávat což je asi práce děsivá :-( Nové akva které by bylo 150 dlouhé, 35 vysoké a 40 hluboké by vyšlo asi na 1500,- tak nevím co jelepší jestli se patlat s tím starým - rozřezat ho a pak by ho zkrátil a nebo si nechat udělat komplet nové. Jaké jsou Vaše názory ? díky moc předem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 09:03 Muž hanz [27]
No pokud nebylo ve vlhkem prostředí, tak bych to asi neriskoval a nechal bych ho přelepit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 23:49 Muž krysikmouse [11] – Re: wayn
nebylo napuštěné tak 8 let ? 10? zhruba tak nějak. Bylo uskladněné na pánských záchodech pod schodama. Silikon je takový trochu lepkavý na omak pod vodou. takový jako trochu se na to přilepí prst když na něj pod vodou šáhnu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 22:54 Muž wayn [79] – Re: krysikmouse
Jak dlouho nebylo napuštěné? Jestli krátkou dobu, tak je to v pohodě. Taky je dobře, že bylo v chládku ve sklepě. Jak ten silikon lepí? Silikon je takový přilnavý, ale lepit by neměl. Možná bych zkusil zajít nebo zavolat někam, kde taková akvária lepí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 19:51 Muž krysikmouse [11]
tak je napuštěný. a zatím ani kapka no ale je k tomu respekt teda :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 19:29 Muž krysikmouse [11] – Re: Číslo1
no asi uvažuji o přelepení. Je tady jeden chovatel co má odchovnu tak se zítra za ním stavím a poptám se kde to dělají dobře a levně... Ted ho mám v kotelně a právě ho napouštím , tak uvidíme jak test dopadne ... ale 300 litrů kdyby mělo doma vytéct už je docela mazec , mám to v místnosti kde by mi to snad ani moc nevadilo ale jsou tam parkety a to by se celé namočilo a porteklo do sklepa ... no tak nevím je to risk no . Zítra se poptám a uvidíme co se z toho vyklube
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 08:59 Žena Číslo1 [1]
Pokud to bude trochu možný, nechala bych to slepit znovu. Nejsem žádnej odborník, jen mám jednu zkušenost: taky jsme vytáhli asi 15 let starý akvárko, lepený černým silionem, jenom 100l. Nahoře jsme přilepilepili výlomek asi 10x15 cm, po zaschnutí zanesli ho na terasu, kde vodička nevadí :-), napustili a čekali asi 14 dní, co bude. Když jsme se rozhodli, že ho další den vyleštíme a nachystame, bylo přes noc do rána úplně prázdný!!! Teklo tak růzbě všude, kromě toho výlomku, co jsme znova zalepili :-). Přesně, jak psal chicko, ten starej silikon chce čas, než ukáže, že není dobrej, byl dlouho na suchu.
Kdyby se Ti to mělo stát doma přes noc, zničíš si nábytek. Ale nechci malovat čerta na zeď, ahoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 07:19 Muž chicko [124] – Re: krysikmouse
I když to vydrží, tak by to po 15 letech chtělo znova vysilikonovat..jen muj názor. Ted to m ožná vydrží, ale až tam dáš šutry a teplejší vodu tak to taky bude pracovat, hlavně pomalu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 22:46 Muž krysikmouse [11] – Re: isamik
to bude prda až to lupne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 22:36 Muž isamik [180] – Re: krysikmouse
Akvarko napoustej pomalu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 22:34 Muž krysikmouse [11] – Re: Woolin
No tak asi zítra zkusím někoho sehnat a zkusím to přestěhovat do kotelny a napustit... V pondělí se zkusím zeptat u sklenářů. Oni tam akva i lepěj tak by mě zajímalo kolik to stojí... Nemáte s tím náhodou zkušenosti ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 22:32 Woolin
teda já bych, pokud je starší, ho nechal od zkušeného přelepit... drahý to neni... sklo máš, akorát přelepit.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 16:56 Muž metal [96] - Cichlidy
ja bych to risknul ,daj najprv 100l.a postupne zvysuj.tieto celosklenne akva lepene by mali vidrzat cely zivot.je tam daka 8.sklo to nepusti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 16:43 Muž krysikmouse [11]
jéé tak se omlouvám trochu jsem mystifikoval má to 300 litrů ne 400
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 15:08 Muž krysikmouse [11] – Re: isamik
Nooo abych pravdu řekl moc se mi to nechtělo stehovat zase ven :-) ale asi nebude jiné zbytí , druhá varianta by byla to nastěhovat do kotelny kde je i kanál v případě havárie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 14:36 Muž isamik [180] – Re: krysikmouse
Proc to nechces zkusit na té zahrade. Zadnou skodu to tam neudela, nikomu to vadit nebude, ty to poznas relativne rychle a se stehovanim jiste nekdo rad pomuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 13:56 Muž krysikmouse [11]
No asi máte pravdu . Já jsem ho teda umyl a mám ho na zemi jak je na fotkách , dal jsem pod něj polystyren kvuli nerovnostem a nalil jsem tam 40 litru vody. Vje to tak akorát že jsou spodní spoje pod vodou. zatím nikde žádná netěsnost a neteče, otázkou je co to udělá až bude plný že ? :-) ten černej silikon když si na něj šáhnu ževnitř trochu jakoby lepí , není to závada ? Tak nevím jestli to celý neodvýzt ke sklenářovi a nechat přelepit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 13:29 Muž RADOVAN [17] - Rostliny – Re: krysikmouse
unás na SK(Banská Bystrica) stojí prelepenie asi 10sk/L a nové 17sk/L.
Ja by som sa to bál napustiť, predsa len 15 rokov je 15 rokov a ten silikón určite nieje ako nový.
Myslím si že aj keď nebude tiecť hneď, spoje môžu byť oslabené.Neriskoval by som potom prípadnú potopu.

Ja som mal v prevádzke 6 rokov len 100 litrov ale radšej som kúpil nové a teraz vidím že som spravil dobre. Na tom 6 ročnom vidieť vzduchové bubliny a netesnosti-potom čo bolo rok vypustené. Keď sa akva napustí, silikón sa trochu roztiahne a keď ho potom vypustíte na nejaký dlhší čas, vráti sa späť a to zrejme až tak dobre nezvládlo.

Ja by som to neriskoval. Akvárium sa nerobí na pol roka a väčšinou sa počíta s tým že sa už nebude premiestňovať(zvlášť tak veľké). A ak to potom začne tiecť tak čo? Myslím že so 400L by bolo dosť roboty a problémov. :-O

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 13:22 Muž TomášB [12]
vzal bych venkovní hadici jestli máte, nejdříc bych ho umil, pak celí napustil a nechal den nebo dva napuštěný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 13:21 Muž TomášB [12]
no tak to je spíš lepší varianta nebo o risknout a nechat si byt pojistit proti vytopení :-D já bych bral varinta dvě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 13:17 Muž krysikmouse [11]
A ještě dotaz číslo dvě. Nebylo by lepší odvézt to ke sklenářovi aby spoje rozřezal a následně slepil znova ? na kolik by to zhruba přišlo , máte s tím někdo zkušenosti ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 13:14 Muž krysikmouse [11]
No bydlím v bytě ale je tam zahrada :-) no že by se mi s tím ale už chtělo tahat ven , když jsem to horko těžko dostal dovnitř stojan hodím na záda ale na akva potřebuju kolegu :-) váží to tak metrák :-) no když by to začlo týct tak by to holt vyteklo dolu , podemnou nikdo nebydlí:-) Takže myslíte postupně po kouskách napoštět ? nebo ta zahrada je jistější ? tam to napustit celý ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 09:05 Muž Roman [100] - Cichlidy
tak byl dotaz či jsi z bytu či domku, u domku je to jasné, na zahradu, klidně nechat na stojanu a napouštět cca 20*C vodou.a nechat to klisně i pár dní venku.Ve městě v bytě se dá použít sklep,balkon či klidně někam na klidnější část chodníku u domu, krást to nikdo nebude, kdo by se s tím tahal.Spíše by to mohli nějací výrostci vzít kamenem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 08:50 Muž MatesKGB [4]
Teď nevím jestli bydlíš ve městě nebo na vesnici, ale ja bych ho dal na zahradu, pod něj nějakej papír na kterým by šla krásně vidět jakákoliv netěsnost a následně bych ho napouštěl. Kdyby prasklo tak by hold zalilo zahradku :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 53

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1551-velikost-akvaria?od=1301