Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Velikost akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 23:50 amrtin Re: Mislow
Fotka k příspěvku Ano,to vše je pravda.Ale existuje jedna kobercovka,která je nenáročná a to Marsilea hirsuta.Ale ta se blbě shání.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 23:46 Muž Mislow [304] Re: ProkyS99
Ahoj. Vetsi akvarko je vzdy lepsi. Az budes mit jasno, ktere, tak koupit je muzes hned a zacit pripravovat. Budes mit dost casu se rozhodnout o finalnim osazenstvu. Akvo je nejlepsi nechat zabihat aspon 4 tydny. Pokud bys opravdu rad krevetky, tak bych zacal prohledavanim veskerych dostupnych inf. a zkoumanim for tady na rybickach. Kazdopadne bych akvarko nejprve pekne osazel. Pekny koberec krevetky hodne oceni a neni to az tak jednoduche ho vytvorit. Pokud chces jit touto cestou, tak bych na nejakou dobu "zapomel" na ryby a sazel rostlinky (nejprve si o kazde zjisti max. inf. nez se pro ni rozhodnes, kazda ma svoje naroky a nez byt zklamany, je lepe zvolit vhodnou pro tve akvarium, zvlaste kobercovky vetsinou uvitaji vice svetla, takze zvas sve moznosti a co si muzes dovolit}. Jednoduse receno, 2x mer, jednou rez, jen tu na rybickach je mrte clanku, ktere stoji zato procist, nez se rozhodnes udelat jakykoliv krok. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 21:09 amrtin Re: ProkyS99
Nechej si ho udělat od sklenáře přesně na míru,ale zjisti si preference. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 21:08 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: ProkyS99
Vím že jsem ve vlákně o rybách a dobře ti tu ostatní už poradily. Jen podotknu, že je stejně potřeba akva nechat zaběhnout než tam budeš dávat ryby. Takže krom velikosti akva bych víc než ryby na začátku řešil světlo s rostlinami a filtraci a na závěr ryby :-)
Ale vím co to je těšení se na nové akva a člověk by to chtěl hned všechno, ale opravdu to nejde .... tedy jde, ale naděláš si tím na začátku zbytečné problémy a možná i výdaje ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 20:24 ProkyS99
jo aha to ma taky 80 na delku do p... :-( rozzureny :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 20:20 ProkyS99 Re: Designer
Tak jsem nasel toto: akvaria.heureka.cz/… neni to od sklare ale docela dobry ne ? Nerikam ze je to velky objem ale bylo by to reseni meho problemu ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 20:07 R Muž romant [27987] Re: ProkyS99
Problém nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 19:47 ProkyS99 Re: Designer
Tak misto mam takze to AQ 60-40-40 bych mit mohl :-) a ty cichlidky se mi libi akorat nevim jestli je sezenu ale snad jo :-) a ti cichavci jsou taky dobri, podivam se po nich :-) jen by me jeste zajimalo jestli kdyz dam k tem cichavcum a cichlidkam jeste asi 10-15 neonek jestli se navzajem nesezerou a pak jeste par otiku a pancernicku. Pujde to ? Jinak ty rady jsou skvele diky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 16:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ProkyS99
Jeste dodam, kdyz se podivas na sklo (nadrz) prodavanou jako hotovou a skocis si ke sklenari, mozna budes prekvapen, ze ackoli mu davas nejake sve atypicke rozmery, chce za to mene, nez chteli v obchode za "konfekcni" kus, pricemz sklenar Ti to udela na pozadani i ze silnejsiho skla, abys klidneji spal (i kdyz neco silnejsi sklo stoji).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.07.2013 16:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ProkyS99
Hlavne bych To doporucil ryby, ktere Te nebudou nudit. Hejno neonek, fajn, je to pekne, ale mne by to proti Cichlidam nejspis nudilo. Mam radeji "ryby s osobnosti", spise jednotlivce, nez styl "mraveniste". Ale Ty to muzes mit opacne, kazdy jsme jiny, takze se radi dost spatne.

Do mensiho akvarka, nelibilo by se Ti treba tohle?
rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly
Ale jen v pripade, ze jsi si sebou dost jisty, ze udrzis slusnou vodu a budes ji pravidelne menit, jinak Ti rychle odejdou.
Pokud by se Ti prece jen podarilo jeste to akvarko trosinku zvetsit:
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_thomasova
Nadherna ryba, odpusti Ti ledacos, mlade se odchovavaji samy, proste Ti jich pribyva aniz by ses nejak extra staral. Jsou to takove zvedave ciperky, dojemne se staraji o mlade, kdysi jsem je mel, hodne vdecne a zajimave ryby, mozna opomijene, protoze v prodejnich nadrzich nevypadaji az tak skvele, jako pak v akvariu.

BTW, a nemas treba jeste kus mista pred tim? Ono treba se nevejde vice nez 60cm na delku, ale 40 na sirku i vysku uz jo, a mas 96l. Vyuzij co lze, nemusis mit typicke rozmery, klidne si porid krychli. Ma to nevyhodu, nesezenes pak dekl normalne na kramu, ale i to je resitelne, a ruku na srdce, stejne ty komercni dekly s 60cm delkou z valne vetsiny (ne-li vsechny) maji nevhodne a nedostatecne osvetleni (sviti jen nekam a jeste malo).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 16:36 amrtin Re: ProkyS99
V podstatě všechno cos vyjmenoval tam můžeš dát.Jenom bych nedával paví oka(živorodky...) a místo krunýřovce pancéřníčky(panda) nebo otíky.
Krevetky red cherry jsou vhodné pro začátečníka,ale musíš si o nich hodně naštudovat a pak to dodržovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 16:28 ProkyS99 Re: Designer
A co si myslite o tech krevetkach? Jsou dobre pro zacatecnika nebo radsi krunyrovce ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 16:25 ProkyS99 Re: Designer
Tak jsem to pomeril a nemam dostatek mista na to 80 centimetrove :-( takze asi ustanu u 63l maximalne 72l :-( no ale chtel bych se zeptat co mam do takoveho akvarka dat za rybky. Chtel bych chovat neonky modre, pavi ocka, mozna nejake tetry ohnive a naspod bud krevetky nebo krunyrovce atd. Co byste mi doporucili ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.07.2013 15:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ProkyS99
I kdyz akvaristiku delam dost dlouho, akvarko pod 100l je pro mne utrpenim. Ve vetsim vzdycky vsechno tak krasne jde (s trochou nadsazky), a v tech pod 100l se mi jednou za cas neco podela a zase resim a resim... A proc? Protoze clovek se stale uci, a treba i nevedomky dela drobne chyby, ktere u velkeho akvarka nic neznamenaji, ale u drobecku okolo 50l a mene mohou znamenat totalni katastrofu.

Za mne, jestli z toho chces mit opravdu radost, minimalne 100l, a cim vice, tim lepe, protoze nadelat paseku v takovem akvariu da uz praci i "odbornikovi" (ne ze to nejde, o tom zadna). A kdyz se podivas, co bys rad choval, pod 100l jsi omezen az hruza.

Spousta lidi to soudi podle objemu, ze to uz je moc litru, ale vubec si neuvedomuji, ze dvakrate tolik litru neni dvojnasobne dlouhe akvarium (pokud nejak +/- zachovam pomery stran, pochopitelne). Takze akvarko 60x30x30 (v cm), ma 54l. Akvarko 80x40x40 ma 128l. A ted mi rekni, kdyz to nekam postavis, tech 10cm pred tim vyuzijes k tomu, abys tam neco odkladal? Tezko, chces do akvarka videt, takze tech 10cm nema zadny vyznam. Tech 10cm na vysku, co si das nad akvarium, lyze? No ja jen ze ten prostor zase neni k nicemu a pritom ty tam muzes mit vic vody. A tech 20cm na delku? Najednou zjistis, ze 80cm je blbost, protoze veci okolo akvaria si muzes dat i do stolku pod nej a ne vedle a najednou mas treba metr mista. A 100x40x40 je uz 160l, pekne akvarko, ale stejne je stale misto nad zbytecne nevyuzite a mas nadhernych 100x40x50 (50 na vysku) o objemu 200l. Velke? Ale houby, casem budes chtit vetsi ;) .

Kdyz uz jsem rekl A, musim rict i B. Ano, neco to stoji a jen sklo neni to na tom nejdulezitejsi. Musis adekvatne svitit, v zime topit, zere to elektriku. Zere to i nejakou vodu, o tom zadna, ale to bych u techto velikosti skoro pominul, za jak dlouho vymenim kubik vody, i kdyby stal 50Kc, ze? Akvarko holt neco stoji, ale neco stoji i male a kdyz uz to mam delat poradne, nemuzu litovat kazde koruny.

Zkus si doma zmerit, co se Ti vejde. Az pak si spocitej, kolik je to litru...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 20:38 Muž jmalyska [167] – AQ
Ono až po vrch to asi stejně nebude, maximálka je 55cm, reálně tam bude asi těch 40-45cm, chci z toho palundárium píše, uvidíme, co nakonec vymyslíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 20:14 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: jmalyska
Vďaka dvom podelným a jednej priečnej výstuhe sa nemusíš báť.v pohode to môžeš napustiť po vrch ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 16:44 Muž kus [200] - RostlinyRe: jmalyska
no měl jsem něco podobnýho: 135x55x55 taky z 8mm skla a když jsem se podíval podél, byla tam boule tak 3 až 5 mm, ale drželo pět let, než jsem ho s klidným svědomím dal pryč, když jsem začal jezdit na montáže a neměl jsem na to čas. Kdyby bylo z desítky, nechám si ho, ještě mi zůstaly světla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 15:56 R Muž Silent [5949] Re: jmalyska
Pak je to relativně v pohodě :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 15:54 Muž jmalyska [167] – Akvárium
Fotka k příspěvku Tak akvárium má i podélné viz foto, výška vody bude max 55cm, ale asi z toho bude paludnárium, takže vody bude asi tak 40cm :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 22:07 R Muž Silent [5949] Re: jmalyska
Pokud má nádrž jen jednu příčnou (předozadní) výztuhu byl bych velmi opatrný. Pokud jsou tam i podélné kanty tak bych se toho nebál. Jestliže tam ovšem nejsou raději bych je tam vlepil. Provozovat takto velkou nádrž z osmičky skla bez podélných kantů a jen s příčným je riziko.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 21:58 Muž jmalyska [167] – Velikost
Dobrý večer, je možné napustit akvárko 130x60výška x40 ze 8mm skla až po okraj? Akvárium má nahoře předozadní výztuhu asi 10cm hrubou. Objem 300 litrů. Hladina teoreticky do výšky 50cm-55cm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 19:32 Muž jmalyska [167] Re: savan
To je pravda, nejprve jsem koukal na nějakou 250tku, ale stejně jsem šáhl (resp.šáhnu) po 500stovce,možná i více, dle financí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 19:32 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: jmalyska
To je fakt, ale jde o to se domluvit s tím sklenářem, jestli neudělá lepší cenu. Každopádně z kubíku bys měl mnohem větší radost něž z půlky. Ale musíš tomu potom uzpůsobit i umístění. Ideálně mít poblíž odpad a vodovod. Naprosto luxusní řešení je tato nádrž rybicky.net/nadrze/17220
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 17:34 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: jmalyska
určite si daj to najväčšie možné a aj tak sa ti bude časom zdať malé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2013 17:11 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: jmalyska
Pokud tam chceš skaláry + paludárium tak bych doporučoval výšku 70cm ;-) Ostatní rozměry, to už je na tobě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 15:59 Muž jmalyska [167] Re: Bob66
Ryby ještě přesně nevím, ale asi něco ve stylu neonek, možná skaláry, pancéřníčci. Moc velké ryby nechci, ikdyž taky to nevypadá špatně-hodně malých nebo málo velkých.
S maximálním rozměrem, no, taky jde o peníze, ty větší akvárka už skáčou po tisícech nahoru. 500l vyjde na 5 tisíc, pak 600l 6300kč...... Zase do toho nechci dát půl mega ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 23:17 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: jmalyska
Maximální rozměry. Tu hloubku těch 70cm určitě. Pokud to napustíš třeba na 40-50cm vody a 20-30cm pro rostliny, tak to bude fajn. Ale potom to bude chtít nějaké pěkné 3D pozadí a dobře rozmyšlené osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.04.2013 21:59 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: jmalyska
čím větší, tím lepší, šel bych do max. rozměru co můžeš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 21:31 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: jmalyska
Záleží jaké ryby v tom budeš chtít mít ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 21:18 Muž jmalyska [167] – Optimální rozměr akvária
Ahoj,
rád bych se poptal zkušenějších, jaký je z hlediska spokojenosti ryb nejlepší rozměr akvária. Plánuji si domů nechat slepit nádrž o velikosti 400-600 litrů. Prostorově mám max šířku 250cm, hloubku max 60 a výška max 70cm.
Teď otázka, zda bude lepší zvolit dlouhou nudli, krásnou na oko anebo spíše kvádr blížící se k rozměrům krychle hop

Co by jste zvolili vy?
Nabízí se:
šířka-hloubka-výška
200x50x50 500l
200x50x60 600l
180x50x60 540l
180x50x50 450l
180x50x70 630l
150x60x60 540l
150x50x60 450l
150x50x70 525l

Děkuji za názory, biotop bude Amazonie, voda nebude až po horní okraj, chci tam i nějaké rosltiny nad vodou - palundárium
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.11.2012 00:26 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Táborita
to je tak, kdyz nad tim clovek moc uvazuje.. nechci opet delat nejake zasadni chyby tak ctu, zjistuju, radsi se jeste dvakrat zeptam a necham si poradit:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 23:32 Žena Táborita [16] - ŽivorodkyRe: Celiny
čoveče, nikdy bych neřekla, jak je to všechno těžký :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 23:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Celiny
Aha... to mne nenapadlo... ale může to tak být.... já mám na třístovce černou tapetu a jsem spokojen. A ty bubliny, co jsem tam nadělal, mi nevadily, tak nějak to ozvláštňovaly... dokud byly vidět :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2012 22:56 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: malyLibor
stojan si svarim sam, pripadne mam pristup k levnym lamino deskam, pile a olepovacce. puvodne jsem chtel akvarium 120x50x50, ale ve Valasskem Mezirici jsem videl v Akva terra akvarium, ve kterem maji koraly, rozmer priblizne 200x50x45, no prste jsem se rozhodl pro nizkou dlouhou nudli. vim je to jen 5cm, ale opticky to jde strasne poznat, navic pritelkyne povolila max 300l ( :-D ) a mam i obavy o nosnost stropu... tech 300l je pro ty me cichavce tak akorat:)
EDIT: o tom silikonovem pozadi jsem se docetl na netu, o barve psali, že vlivem ,,prohybu,, skla, muze popraskat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 22:21 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Celiny
Pokud budeš dávat bioakvacit, tak není třeba lepit tam ta skla. On se po pár týdnech zcela "ztratí", přebarví na tmavo a je naprosto nenápadný. Pokud před něj navíc vysadíš nějaké houští ze stonkovek, nebude vidět vůbec.
Zaujalo mne, proč volíš takový rozměr? Budeš dělat i stojan, šel bych do rozměru 150x50x50. Není to o moc větší a budeš mít o 75 litrů více. A na pozadí bych asi dal taky spíš tu tapetu... a nebo kamarádka natírala pozadí barvou, určitě to bude jednodušší než se trápit se silikonem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 21:13 Muž sux [117] - AmerikaRe: Celiny
Eheim professionel 3 2075 - doporučuju!!! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2012 21:12 Muž Celiny [293] - Rostliny – kanystr
uvidim jak to vsechno nakonec dopadne, mozna ze to skonci tak, ze stejne poridim nejaky externi filtr... Tetra Tec EX 1200? JBL e 901 Greenline (favorit)? Eheim Ecco Pro 300 -2036?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 21:01 Muž sux [117] - AmerikaRe: romant
Může být. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 20:52 R Muž romant [27987] Re: sux
Hamburský plošný filtr se tomu co jsi měl na mysli říká. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 20:47 Muž sux [117] - AmerikaRe: Celiny
Ok, jak si mluvil o maxi bioakvacitu, představil jsem si po celé dělce aqa. Takhle moc maxi nebude :o) ale stačit by to podle mě mělo v pohodě. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2012 20:41 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: sux
samozrejme pouze podel tech filtru, mista to ubere pouze do objemu toho vlozeneho skla (bude tam pouze k tomu aby nesly videt ty modre/hnede/zelene kostky akvacitu
yirka: mam pocit ze u takove plochy se nevyvaruju bublin, proto bych radeji zvolil to naneseni tenke vrstvy toho silikonu (rozetrit kreditkou), v konecnem dusledku cerna tapeta co mam ted (80x45) me vysla na 90Kc, tzn kdyz prepocitam obsah plochy tak me ten silikon vyjde na stejne penize a jeste mi zbyde..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 20:03 Muž sux [117] - AmerikaRe: Yirka
Tak jasně, že myslím celek, nejen šířku skla smich

Pro mě je 30 cm málo, ubere ti to litráž i prostor. Horác? Tak jesli myslíme stejného, měl tam myslím jen dvě komory 10x15x10cm??? v zadních rozích. To je trošu něco jiného a plnilo to nakonec jiný účel, skrýt hadice a eliminovat víření vody. A teď abych to pochopil - budeš mít pouze ty komory v rozích nebo bude podél celé zadní stěny? :) sem se do toho zamotal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.11.2012 17:52 Muž Yirka [9126] Re: Celiny
Já bych ti doporučil místo patlání silikonu zvenku na zadní stranu tuto raději polepit černou tapetou. Je to méně pracné, levnější a hlavně, daleko praktičtější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2012 17:06 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: sux
tak sklo ubere pouze svoji sirku (pocitam rozmer delka x vyska 25 x 44,5cm), misto spise zabere bioakvacit.. teoreticky by mi tedy melo zustat nejakych 25-30 cm pred filtrem na kazde strane akva (popredi osadim nejakou stonkovkou (rotaala wallichii?) neco podobneho mel horac, az na to ze tam mel schovane pouze vyvody ext. filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 16:52 Muž sux [117] - AmerikaRe: Celiny
A kolik ti vlepením dalších skel do akva ubere místa? 10 cm? 15cm? Vzal bych 60 cm široké, ale to je jen můj vkus. - dá se tam lépe tvořit. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2012 15:28 Muž Celiny [293] - Rostliny – Ideální rozměr akvária
Ahoj, již delší dobu uvažuji nad větším akváriem. Chtěl bych nějaké kolem 300l. Uvažoval jsem nad rozměry 150x45x45 cm z 8mm skla s podélnými a jednou příčnou výztuhou. Akvárium bych si nechal slepit černým silikonem u sklenáře. Pozadí by bylo takové, že zadní sklo byh napatlal z venku černým silikonem. Osazenstvo budou různí čichavci, neonky, pancéřníčci, ancistrusi atd., osázeno zejména echinodory, anubiasy, sagatarii atd. Stojan by byl svařený nebo z dvojté dřevotřísky (poraďte prosím), doporučili by jste mi tento rozměr? Jaký filtr? Uvažoval jsem prozatím z fin. důvodů o dvou hlavách s maxi bioakvacitem, filtry bych schoval za dvě vlepené skla uvnitř akvária (opět z jedné strany natřené silikonem tak, aby splývalo se zadní stěnou). Jaké osvětlení? Určitě tam chci jako doplňkové světlo LED pásek (5m), ale co k tomu? Dno bude nejspíše z flexiobkladů (2-4mm). Můžu vědět váš názor, abych neudělal nějakou botu hned při pořizování? Velice děkuji za jakýkoliv názor:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 14:08 Muž Rounce [30]
Do teho KM jede právě prodejce ktere má pancéřníčka drobnýho tak se mě to celkem hodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 14:03 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Rounce
chce to jen hledat a ptát se.. ale je pravda že ve tvém věku jsi omezený co se týče možnosti si pro ryby přijet.

ale btw, Corydoras Habrosus jsem viděl častěji než C.Nanus ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 13:59 Muž Rounce [30]
Tak těch pancéřníčku bych přidal ale on je problém ty cos vypsals sehnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 13:46 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Rounce
upřímně, já bych asi vynechal betty a dal tam 10ks galaxek a 8 pancéřníčků. A místo C. Nanus bych zvolil asi ještě menší druh, třeba Corydoras Habrosus, Hastatus nebo Pygmaeus.
Pancéřníček je taky hejnová ryba, 4 kusy je málo ;-)
Pokud chceš labyritky, tak místo bett bych k nim zkusil třeba párek Vrčivek Trpasličích.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 53

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1551-velikost-akvaria?od=151