Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Velikost akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 17:27 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Pedro
vis, ono by stacilo, kdyby zacinajici akvaristi vzali prvne do ruky knizku nebo procetli par clanku a ne nakoupili, co je napadne a pak resili, co s tim. at uz to clanek bude nebo ne, zacinajici akvarista, ktery si na forech neco vyslechne, rozhodne nic necetl. protoze nektery dotazy berou dech. a tim padem tihle radoby akvaristi nebudou cist ani ten tvuj clanek, jestli nejaky bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 17:23 Žena gaume [26] - Živorodky
ja jsem spokojena, ze ryby nejsou v neznalych rukou. clovek tu zazije vselicos, no uz jen to, ze je to internet, za prezdivku se da schovat blaznu. trochu mi to pripomina forum o obrim akvarku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 17:11 gringo – Re: Pedro
Obecné rady, velikost, kvalitní filtrace, potravní nároky atd. platí i pro tyto druhy ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 17:09 Pedro
Potřeboval jsem konkrétní radu pro toto druhové složení. V tomto případě jsou obecné rady trochu zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 17:08 gringo – Re: Pedro
To fakt nechápu o jaké aroganci píšeš, na začátku byl "výbuch", ale tomu se nediv, po tom co jsi provedl(i když nejspíš fakt ne tvoji vinou), ale bylo třeba hledat nějaké řešení. Když si to celé zpětně přečteš, tak rad bylo hodně, ale ty jsi pořád mlel pořád to samé dokola. Tak se nediv, že někomu to přišlo divné. Tak kup ohřívač a filtr a pak co nejdříve nádrž, pokud si je chceš nechat. A ať to dopadne pro ryby dobře a z toho vyplyne, že to dopadlo dobře i tobě hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:57 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Bob66
jenze to by to musel precist, to byl ten problem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:53 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Pedro
O ten čas jsi se okradl sám, když by jsi si nejdříve něco přečetl tak k tomu nedošlo X-) Pokud vidím zájem rád poradím, ale u tebe ten zájem nebyl,jen jsi opakoval co mám koupit hmm Pokud by jsi se opravdu podíval na ten odkaz co jsem ti dal, tak bys tam našel všechny odpovědi na tvé otázky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:47 Pedro – Re: Plecos
Děkuji,
jedu to koupit. Jsem rád, že se našel zkušený akvarista, který mi poradil v konkrétních věcech. U ostatních jsem se většinou setkal jen s arogancí a urážkami. Bohužel mě tito akvaristé připravili skoro o jeden den času. Akvárium už ráno mohlo bublat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:42 Muž Plecos [322] – Re: gaume
Pedro je začátečník, oběť "zverimexového odborníka" a má doma ještě prakticky potěr, navíc to malé akva má zajeté, jen prostě řešil ustálení teploty jinak a na další věci se naštěstí (!) zeptal, což je nejlepší, co mohl udělat, ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:41 gringo – Re: Pedro
A jsme zase na začátku spim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:40 Muž Plecos [322] – Re: Pedro
Pozdě jsem napsal :-)
Jj, to topítko taky vemte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:39 Muž Plecos [322] – Re: Pedro
Ale stejně bych ještě doporučil toto:
www.akvarista.cz/… a nějaké 300W topítko, i když ten filtr je vedený jako thermo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:38 Pedro – Re: Plecos
topení stačí tohle, nebo je třeba kombinace? shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:36 Muž Plecos [322] – Re: Pedro
Proč ne. Pokud se Vám to akva líbí :-)
Vy to budete mít v obydlí :-)
A filtr je super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:35 Pedro – Re: Bob66
Rady ohledne chovu si teď čtu, protože jsem se tady dozvěděl, že prodavač ve zverimexu nepatří mezi zkušené akvaristy. Od vás jsem se snažil jen zjistit, nejrychlejší a nejlepší řešení pro pokračování v chovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:34 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: gringo
Ak má vážny záujem riadiť sa vašimi radami tak to urobí dúfam v čo najkratšej dobe..ak nie uzamkneme tento topic ano .nemá zmysel radiť dookola a stále o tom istom a nikam sa to nepohne tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:33 gringo – Re: Bob66
Právě proto ta moje předešlá reakce :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:32 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Plecos
sedim v praci a na prochazku muzu zapomenout :-) uz jsem se uklidnila a hlavne budu klidna, pokud dotycny "akvarista" koupi poradne vybaveni a velky akvarko. nemam rada trapeni zvirat, jakychkoli, tem lidem bych urazila ruce (prinejmensim).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:31 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Pedro
Jj to je důležité že ryby už máš, už jen to akvárko hmm To už opravdu hlava nebere :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:31 gringo – Re: Pedro
Ještě mě napadlo, jestli nejsi nějaký hošík, chlap, pán, který si z nás jen utahuje a má z toho ohromnou radost, "jak oni mi ti blbečkové radí pořád dokola" rozzureny tone :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:30 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: gringo
Ale on nechce něco studovat, má zájem jen o konkrétní rady co koupit, nic víc přece v dnešní době k akvaristice nepotřebuješ :-D Je to tady každou chvíly, někdo nakoupí ryby a teprve potom se ptá co vůbec potřebují k životu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:29 Pedro
gringo napsal: Nechápu co pořád řešíš, když budeš mít 400litrů, tak už tam můžeš vybrat slušný počet i druhy ryb, ale zase to chce nastudovat, kolik druhů a jaký počet. Jestli máš možnost dát 1000litrů, tak dej a můžeš se roztáhnout ještě víc(resp.ryby).
ryby už mám, ted řeším pro ně akvárium na míru :-) viz starší pšíspěvky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:28 Pedro – Re: Plecos
Dobrý den,
můj návrh shop.miga.cz/…
filtr-http://shop.miga.cz/eheim_eheim_prof_3_typ_2180010_1200l-242_41_261_506-70128.html
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:23 gringo – Re: Pedro
Nechápu co pořád řešíš, když budeš mít 400litrů, tak už tam můžeš vybrat slušný počet i druhy ryb, ale zase to chce nastudovat, kolik druhů a jaký počet. Jestli máš možnost dát 1000litrů, tak dej a můžeš se roztáhnout ještě víc(resp.ryby).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2010 16:21 Muž Plecos [322] – Re: Pedro
Zdravím,
ve zverimexu Vám poradili tak, aby prodali. Nejste první a ani poslední.
Pokud máte 3 cm potěr, tak v té nádržce chvilku vydrží.
Pokud skutečně o ryby stojíte a máte prostor a finance jim dát to, co skutečně potřebují, pak doporučuji toto:
Kupte nádrž o velikosti min. 150x60x50(v) cm.
Filtraci doporučuji nejlépe vnější filtry značky Eheim. Nabídku najdete např. v eshopu na www.akvarista.cz - jsou tam myslím psané i údaje do jak velké nádrže se ten který filtr hodí. Doporučuji koupit i vzduchovací motorek, na klasické vzduchování do akvárka. Hlavně při zajíždění akvária bude potřeba.
Na dno kupte jemný křemičitý písek. Ne štěrk. Jako další dekoraci nějaké větší kameny. S oblibou se používají např. lávové kameny.
Z rostlin pak můžete použít rostliny rodu Anubias, nemusí tam být prales, ale sem tam něco zeleného není na škodu.

Toto byla ta dražší varianta.

Pokud Vám jde jen o ryby a estetika jde stranou, pak akvárium té samé velikosti, jak je výše. Filtrace bude stačit vzduchovými filtry přes silnější kompresorek např. firmy Sera se 2 vývody (dohledáte opět na akvarista.cz) s tím, že na každé straně nádrže bude jeden vzduchový filtr a každý aby měl bioakvacit (to je ten modrý molitan taky k sehnání v eshopu) o objemu cca 5 litrů. Dno může být holé a jako vybavení stačí různé květináče a keramické trubky.

Jste začátečník je dobré si dopředu něco přečíst a nevěřit prodejcům, ale to hodně začínajících akvaristů neví.

Máte u mě bod za udržení emocí v této diskusi X-)

Ostatním (gaume obzvláště :-) ) doporučuji procházku v dnešním krásném počasí, což jistě prospěje ke zklidnění zbytečně přepínaných nervů! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:18 Muž JendaVana [22] - Cichlidy
velikost maximální záleží na tom, kolik pro to máš místa, kam to postavíš, co ti unese podlaha (400l = 400kg, akvárium 50kg, písek 40kg, kamení 60kg) dohromady hodně těžké. akvárko se prostě nejdřív dlouho plánuje a až pak staví... a zařizuje....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:18 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Pedro
jestli se ti domu vejde 600l, tak kup klidne to, cim vetsi akvarko, tim lepsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:17 Pedro
švíco napsal: Minimálně 400 litrů.... maximum není omezeno smich
příklad: 400l- přežívají, ale trpí 500-600l přežívají, ale je to pro ně omezené 600 a více- ideální
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:16 Muž JendaVana [22] - Cichlidy
já mám na 400l Fluval405 (1000l/h) nebo nějaký Atman podobných charakteristik. asi bych k němu při montáži už dneska rovnou dokoupil UVlampu.

taky záleží, jestli filtr dovnitř, skleněný, nebo kýbl pod akvárko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:14 švíco – Re: Pedro
Minimálně 400 litrů.... maximum není omezeno smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:13 Pedro
JendaVana napsal: Pedro:

abych i já tedy učinil svému názoru na tuto debatu zadost píši tyto řádky.

Je pravda, že dočasně to ty rybky asi snesou. Budou trpět, my všichni tady s nimi. ty jsi se tak rozhodl, takže s tímto faktem nic neuděláme.

Co tu bylo již několikrát navrženo a tebou Pedro přehlíženo - se mi zdá - je v tvém případě OKAMŽITÁ INVESTICE DO AKVÁRIA S TECHNIKOU o objemu alespoň 250-300 litrů. Aby tvé rybyčky neživořily dlouho v těch 54 litrech.

Po přechodnou dobu je budeš držet v 54litrech, krmit minimálně, abys nepřekrmil a tím by se okamžitě zkazila voda. často měnit 1/3 vody (určitě aspoň jednou týdně, ne víc než dvakrát týdně) a po tuto přechodnou dobu budeš rozjíždět to 300 litrové akvárium.

vylití vyměňované vody z 54 do 300 zaběhnutí 300 mírně urychlí. Stejně tak ho urychlí, pokud si k velkovýkonému filtru do nového akvária (aspoň 1000l/h) koupíš iniciační bakterie.

---
takže program na následující tři týdny máš teď napsaný. Pokud se jím nedokážeš okamžitě začít řídit, budou tvoje rybyčky zbytečně trpět a postupně odcházet.

tak vzhůru do toho. Howg (tohle vlákno už budu jen číst, já se už s radami vyčerpal... )

Děkuju, ale spíš by mě zajímala ideální velikost nádrže a ne minimální. a doporučení konkretního filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:11 Muž JendaVana [22] - Cichlidy
tak ještě jedna věta. nekoukal jsem zpět na druhové složení. z 300 dělám doporučení 400 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:10 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Pedro
pro zacatek velky akvarko, poradny filtr a hlavne si precit charakteristiku tech ryb a podle toho dokoupit a darovat zbytek. stejne si ale myslim, ze se vysledku nedockame.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:09 Muž JendaVana [22] - Cichlidy – 54l a XX ryb velkých 3cm
Pedro:

abych i já tedy učinil svému názoru na tuto debatu zadost píši tyto řádky.

Je pravda, že dočasně to ty rybky asi snesou. Budou trpět, my všichni tady s nimi. ty jsi se tak rozhodl, takže s tímto faktem nic neuděláme.

Co tu bylo již několikrát navrženo a tebou Pedro přehlíženo - se mi zdá - je v tvém případě OKAMŽITÁ INVESTICE DO AKVÁRIA S TECHNIKOU o objemu alespoň 250-300 litrů. Aby tvé rybyčky neživořily dlouho v těch 54 litrech.

Po přechodnou dobu je budeš držet v 54litrech, krmit minimálně, abys nepřekrmil a tím by se okamžitě zkazila voda. často měnit 1/3 vody (určitě aspoň jednou týdně, ne víc než dvakrát týdně) a po tuto přechodnou dobu budeš rozjíždět to 300 litrové akvárium.

vylití vyměňované vody z 54 do 300 zaběhnutí 300 mírně urychlí. Stejně tak ho urychlí, pokud si k velkovýkonému filtru do nového akvária (aspoň 1000l/h) koupíš iniciační bakterie.

---
takže program na následující tři týdny máš teď napsaný. Pokud se jím nedokážeš okamžitě začít řídit, budou tvoje rybyčky zbytečně trpět a postupně odcházet.

tak vzhůru do toho. Howg (tohle vlákno už budu jen číst, já se už s radami vyčerpal... )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:08 gringo – Re: Pedro
Jestli ti vleze do pokoje 150x50x60(délka x výška x šířka)=375litrů, tak bych to viděl jako minimum pro ty ryby, co máš. Otázka pěti demasoni je další věc(pro rozložení agresivity by měla být skupina aspoň 20ks) a jsou to sice malé, ale o to víc agresivní býložravé rybky, no a další věc, aulonocary, většinou klidné, masožravé ryby a taky větší. Potom je cyrtocara, další mírumilovná a masožravá ryba, takže skloubit jejich nároky by mohl být problém. Ale pro začátek, VĚTŠÍ NÁDRŽ !!! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:02 Žena gaume [26] - Živorodky
skoda, ze si nekoupil jedovatyho hada a ted neresi na terarcich, kam ho ma z vany prendat, co ma zrat a jestli ho muze kousnout. tohle je totiz dost podobny, jen smutnejsi, ze ty ryby to odnesou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 15:59 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Pedro
Koupíš ryby a potom se ptáš jak velké akvárko na ty ryby potřebuješ hmm Pokud chci nějaké ryby tak si nejdřív o nich něco zjistím, jaké potřebují podmínky, prostor atd. a potom teprve se rozhodnu jestli jsem schopen jim to poskytnout nebo ne X-) Kupovat a nic o tom nevědět hmm Pořád chceš rady, ale asi si vůbec nikde nic nehledal a nepřečetl sis nic, když se ptáš pořád na to samé, vždyť on se nakonec někdo najde kdo to přečte za tebe a řekne ti i v kolik hodin mají přesně dostat nažrat!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 15:58 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Pedro
jasne, tak se podivej na moji prezentaci a na svoji a pak vynasej soudy o vedeni. o akvaristice nevis ani uplny minimum, tyras ryby v kyblu a meles si porad dokola, ze chces radu. dostal jsi jich nekolik, jen je staci realizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 15:55 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Pedro
neni problem ty ryby bud nekomu darovat nebo se zastavit do nejblizsi akvaristiky (kdyz uz nevis, kdes ty ryby koupil, coz dost nechapu) a zeptat se, jestli ti je vezmou, i kdyby za par korun. trochu premyslej a snaz se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 15:55 Pedro
gaume napsala: ja si vazne pripadam jak v jirikove videni, tohle uz vazne hranici. precti si tuhle diskuzi jeste jednou od zacatku a poposedni si, vedeni mas nekde v hlubinach.
a tobě to vedení asi chybí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 15:53 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Pedro
ja si vazne pripadam jak v jirikove videni, tohle uz vazne hranici. precti si tuhle diskuzi jeste jednou od zacatku a poposedni si, vedeni mas nekde v hlubinach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 15:53 Pedro
ječmen napsal: ječmen napsal: Ve kterém zverimexu Ti řekli že je to v pohodě? Odkud jsi?
jel jsem pro ně do Prahy, nedokážu přesně popsat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 15:50 ječmen
ječmen napsal: Ve kterém zverimexu Ti řekli že je to v pohodě? Odkud jsi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 15:49 Pedro
gaume napsala: hlavne jsi uz mel byt davno v obchode a mel mit doma aspon 400l akvarko! a ne se porad dokola ptat, to je jak u blbejch na dvorecku.
když mi zatím nikdo neřekl, jak velké akvárko je pro toto množství a druhové složení ryb vhodné, tak nemůžu jet kupovat AQ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 15:47 Pedro
dodávám že ted jsou ve velikosti cca 3cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 15:46 Pedro
gaume napsala: jak muzes rict, ze vraceni neni mozne? i kdybys je tam mel odnest a ocekavat vraceni par korun, lepsi neco, nez kdyz ti to doma vymre. coz v takhle malym akvarku je otazka chvile. neptej se nas na rady, nestojis o ne, nevis vubec nic a porad si meles to svoje. proste komplet vsechno je v tvem pripade spatne, ale asi je uplne zbytecny, abychom se tady namahali, proste budes mit ryby v malym akvarku a hotovo, ze jo, tobe je to totiz uplne jedno. hlavne sem nelez, az zacnou umirat a jestli se zeptas, proc umiraji, tak to bude vrchol.
stojím o ně, jenže se tu těch rad najde jen pár, když nepočítám tvoje výkřiky do tmy. Stojím o konkrétní rady jak dál postupovat. 54 litrů je dostatečná velikost pro tyto ryby na cca 4týdny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 15:43 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Pedro
hlavne jsi uz mel byt davno v obchode a mel mit doma aspon 400l akvarko! a ne se porad dokola ptat, to je jak u blbejch na dvorecku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 15:42 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Pedro
jak muzes rict, ze vraceni neni mozne? i kdybys je tam mel odnest a ocekavat vraceni par korun, lepsi neco, nez kdyz ti to doma vymre. coz v takhle malym akvarku je otazka chvile. neptej se nas na rady, nestojis o ne, nevis vubec nic a porad si meles to svoje. proste komplet vsechno je v tvem pripade spatne, ale asi je uplne zbytecny, abychom se tady namahali, proste budes mit ryby v malym akvarku a hotovo, ze jo, tobe je to totiz uplne jedno. hlavne sem nelez, az zacnou umirat a jestli se zeptas, proc umiraji, tak to bude vrchol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 15:42 ječmen – Re: Pedro
OK.To že nejdou vrátit jsi oznámil až teď.Zadej si v nádržích Malawi a studuj z prezentací ostatních.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 15:41 Pedro
Bob66 napsal: Všechno se dá najít na tom odkazu X-) Nebuď líný si něco přečíst :) myslim konkrétní návrh velikosti nádrže,k tomuto počtu a druhovému složení

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 53

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1551-velikost-akvaria?od=401