Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zákal vody

 

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Zákal vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 16:58 ondrejD Re: urvanec
ano - pokud je to jemný opar téměř neviditelných "teček" ve vodě, viditelných tedy nejlíp pod určitým úhlem osvětlení, je to tento zákal (foto trochu zkresluje - "tečky" jsou ve skutečnosti opravdu jako prach). O příčinách i řešení je výše napsáno dost.

První tip: jde-li o společenské akva s velkýma rybama a zatím zdá se je to celkem OK - rybám to nijak viditelně nevadí - několikadenní hladovka by ke zlepšení mohla stačit (je-li tedy akva jakš-takš akva stabilizované..). Jinak hladovku občas zařadit i "preventivně" - rybám neublíží (ba naopak), a kvalitě vody hodně prospěje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 11:24 urvanec – Je toto nálevnik?
Fotka k příspěvku Mám dotaz vím že tady je nálevník řešen.
Ale já si nejsem jist zda je to nálevník?
Když do akvária posvítím tak to vypadá jak kdyby tam sněžilo.
Nepomáhá mě filtrace.Víte co s tím??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 22:02 Muž Samper [3] Re: romant
Fotka k příspěvku Ok, díky. Je to k pos...í, ještě v neděli vypadalo akvárko takhle :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2014 21:58 R Muž romant [27981] Re: Samper
Akváriu úplně normální režim a čekat, na nálevníka to skutečně vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 21:47 Muž Samper [3] – Nálevník?
Fotka k příspěvku Mám akva založené tři a půl měsíce, jsou v něm krevetky (ty se po rozdání endlerek bohatě začaly množit). Po celou dobu od založení bylo akva průzračné (viz galerie) a bez problémů. V pondělí jsem v mělnickém vivariu koupil 10 ks trpasličích razborek (borarasek) a už večer se objevil mléčný zákal :-(
Žádná jiná změna neproběhla, nádřz i filtr jsou zajeté, rostliny zabírají celé dno a bují. Četl jsem, že tento problém se objeví nejčastěji po založení nádrže nebo současné výměně vody s vypráním filtru, anebo při překrmení. Ani jednu z těchto možností jsem neudělal. Nebo že by stačilo 2 ks tablet pro krevetky? To se mi nezdá.
Nicméně po pročtení fóra jsem učinil následující kroky:
Přidal jsem vzduchování, vypnul osvětlení, nepatrně zvýšil teplotu, naprosto přestal krmit a do filtru přidal sáček s granulovanou rašelinou od Sery. Za dva dny se nic nezměnilo, rybky i krevetky jsou ok, jen rostliny nevypadají tak svěže jako doposud, takže jsem odpoledne začal svítit normálně.
Zajímá mě toto - mám být trpělivý a zmizí zákal i když budu svítit normálně? Vodu zatím měnit nebudu, tím bych nálevníka prý jen podpořil. A mohu dál hnojit (CO2, PMDD, Kalium-Potassium, Easy Carbo, CO2 Vital)?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 18:17 Muž Robo [45] Re: romant
Samozřejmě, vím jen co mi napsal, takže opravdu nevím co všechno dělal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 18:12 R Muž romant [27981] Re: Robo
Opět odkáži na to slovní spojení a domnívám se, že tam neproběhla jenom výměna vody, ale i jiný zásah do rovnováhy, jako je odkalování, čištění filtru, protrhání rotlin, popř. kombinace jmenovaného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 18:08 Muž Robo [45] Re: romant
Tak už jsem se dozvěděl více. Včera večer vyměnil čtvrtku vody a celé dopoledne nebyl doma a když přišel domů tak bylo akva zhaslé kvůli CO2 protože nemá CO2 a nelil tam to hnojivo a pak se rožlo a bylo mlíko. Takže to spíš vypadá na nálevníka než na problém z hnojiva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 17:24 R Muž romant [27981] Re: Robo
Tak v první řadě bych se zaměřil na návody a na slovní spojení "nalil do miníčka", aby toho nebylo nad doporučovaný limit a jinak bych klidně více vzduchoval a vyčkal do druhýho dne. Obvykle, když se nějaká reakce obdobným způsobem vyskytně do druhého dne odezní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 17:07 Muž Robo [45]
Kolega dneska poprve nalil do minička profito a ferro od easy life a voda mu zbělala. Předtim voda jak křišťal. Proč se to stslo a co s tím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 10:34 R Muž romant [27981] Re: mike369
Jenom lehce kolegu doplním a to, přidal bych vzduchování, protože to vypadá na nálevníka a ten dokáže spotřebovat hodně kyslíku. Tu výměnu bych udělal 2 dny po sobě polovinu akvária, s odkalením dna, zde je trošku problém, protože to dno je dost hrubozrnný a ostrý a tam velmi dobře a rád bordýlek zapadává a špatně se z něj dostává a potom už jenom klid, vzduchovat a sledovat, protože je-li to nálevník, tak bude muset odeznít sám. Samozřejmě několik ní nekrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 09:22 R Muž Silent [5949] Re: mike369
Udělej vícenásobnou výměnu cca poloviny vody v průběhu několika dní a hlídej hodnoty vody. Filtr co tam máš, pokud je zajetý, by měl NO2 ukočírovat tak je potřeba se výměnami vody zbavit bílkovinných látek z rozkládajícího se nadbytečného krmiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 09:16 mike369
Fotka k příspěvku Ahoj,omylem sem nasypal do akva celou pixlu s vločkovým krmyvem...co šlo jsem odsá,ale druhý den ráno se mi objevil zákal...co mám dělat?
Pavím očkám se to moc nelíbí a mám strach aby nechytli Tetrahymena corlissi
Přidávám foto:
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 23:57 Žena sima [0] Re: romant
nu dobrá, zkusím měnit po dvou až třech dnech cca 30 litrů.. mohlo se to stát tím, že jsem tam nalila tropical bacto active, který jsem neměla uskladněný v lednici? když jsem tam vlila dávku dle návodu, překvapilo mě, že v tom plavaly bílé kousky - velmi podobné těm, kterých tam je teď hafo... no, bohužel to, jak se to má skladovat, jsem si přečetla pozdě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 22:50 R Muž romant [27981] Re: sima
Ne, toto nálevník není. Jsou tam už ryby?
Edit: Už čtu, 4 ryby. Častěji měnit vodu, ono si to sedne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 22:49 Žena sima [0]
Fotka k příspěvku ahoj, po dvou týdnech od založení akva se mi objevil mléčný zákal - viz foto.. jsou vidět malé bílé tečičky, někdy i docela kousky.. myslíte, že to jsou nálevníci?? asi to není nic výjimečného, ale raději bych, aby mi to někdo potvrdil.. uf..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 19:35 R Muž romant [27981] Re: Bettasplendens
Ale klidně čisti, ono si to sedne, za několik dní bude voda v richtiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 19:31 Muž Bettasplendens [5] - LabyrintkyRe: romant
Ano, ale akvárko vyčistit musím, protože po dně se válí zbytky krmiva. Pokud i tak nemám nic dělat, prosím, napiště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 19:30 R Muž romant [27981] Re: Bettasplendens
Zřejmě nálevník. Odlov ryby a nech to bez jakýhokoliv zásahu několik dní a on odezní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 19:28 jamajcan Re: Bettasplendens
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 19:23 Muž Bettasplendens [5] - Labyrintky
Dobrý den, prosím o radu, spěchá to. V akvárku se mi vytvořil mléčný zákal a zhoršuje se. Je možné se ho zbavit vylitím celé nádrže a jejím vypláchnutím? Potřebuju odlovit samice se samcem bojovnice pestré, které se tam neúspěšně pokusily třít. Samičky jsou samcem dost dorasované.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 15:42 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: bavorakr12
CO je predpokladám CO2. Nieje to svetlom. Musíš opísať filter a jeho čistenie. Výmena vody, koľko rýb a akých. Meriaš NO3, prípadne NO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 09:46 bavorakr12 – zakalená voda
Zdravím všetkých, mám akvárko na 800 l vody, doteraz nebol problém s vodou, až teraz sa voda zakalila, trvá to už cca mesiac, najskôr bola trocha mliečna, potom sa začala farbiť do zelena, proti svetlu sa robia zelené pásy, z ďalšia vyzerá ako želatina. Dali sme tam baktérie, filter je plne funkčný, dávame CO. Je pravda, že sme nedávno pridávali osvetlenie, lebo sa moc nedarilo rastlinám a problém s vodou začal až potom .... nevieme, či môže byť súvislosť medzi pridaním svetla a zelenou vodou.... Aj sme vodu vymenili, aj sme zmenili krmivo pre rybičky a po 2 dňoch bola voda zase mliečna a potom sa menila na zelenú....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 15:46 abuk Re: Turbínka
A jak dlouho to asi bude prosím abych potom zase nemel stresy z toho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 15:29 Žena Turbínka [2558] Re: abuk
Zcela normální jev, brzy to zmizí samo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 15:25 abuk – nove aq
Ahoj mam nove aqua, po naliti vody mam jakoby mlecny zakal poraďte prosim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2014 00:16 Shiftiiik Re: MonterMonty, JoKa
Chlapi ďakujem Vám za rady idem mu napísať že to stornujem... chcem mať pekné zdravé akvárium..dám na rady skúsených.Nechám akvárko pekne zabehnúť a potom sa vrhnem do rýb...MonterMonty dal presne trefný odkaz ktorý som potreboval prečítať skorej než bolo neskoro :o))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:56 JoKa Re: Shiftiiik
Tam ty ryby nedávat, jenom z něj odsát vodu. V té odstáté vodě vyprat filtr z malého a pak v té humus vodě vyprat filtr z toho většího, tak jsem to myslel...

Určite by som ich tam nedal teraz..
Ono už je jedno, jestli teraz, nebo za tři dny... Měsíc to není... A navíc, neplánuješ zrovna nenáročné ryby na čistotu, i ten měsíc bude tak tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:54 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Shiftiiik
a to je další problém , ryba bude v tom malém trpět , stresovat se , tím se oslabí imunita , a nastoupí nemoce
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:53 Shiftiiik Re: JoKa
Druhé akvárium mám, ale je podla mňa malé pre takú rybu má len 70L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2014 23:51 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Shiftiiik
tady si pročti základní inforce od zkušeného akvaristy ... www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:50 Shiftiiik Re: JoKa
Ryby by mi mali doraziť v sobotu večer...Určite by som ich tam nedal teraz.. =D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:48 JoKa Re: deck
O 5 řádků níž je má odpověď... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:47 JoKa Re: Shiftiiik
Jak říkám, stopnul bych to... Zaděláváš si na problémy, opravdu! A to mi tady potvrdí snad všichni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:47 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: JoKa
Tam určitě ryby nepatří, ale Shiftiiik psal, že mu maj dorazit za pár dní ryby... Co s tim jiného? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:46 Shiftiiik Re: MonterMonty
a aké následky to môže mať pre ryby? keby to bol velký problém tak to stopnem aj keď ma to bude mrzieť,ale račej lepšie než horšie pre ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:46 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Shiftiiik
z velmi velkou pravděpodobností ti v tom nezaběhlém akva rybky pojdou, v lepším případě budeš půl roku řešit nemoce a jiné problémy , rozumné by bylo objednávku zrušit a ryby později sehnat jinde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:46 JoKa Re: Shiftiiik
Pokud to nejde odložit, což bych důrazně doporučil, tak použij ten Nitrivec (dle návodu výrobce), pokud máš jiné akvo, tak vyper filtr ve vodě a v té "vyprané vodě" vyper filtr z tohoto akva, to by mohlo pomoct... Ale každopádně se připrav, že další 3-4 týdny, budeš běhat s kýblem jak blázen. Musíš měnit 1/3 vody obden, jinak se s rybami rozluč!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:43 Shiftiiik Re: JoKa
hmm to ma mrzí že ryby do nezabehnutého akva nepatria ale on pre nich ide niekde do zahraničia v sobotu..neskorší termín neni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:33 JoKa Re: deck
Promiň, ale nesouhlasím (antipalec ti nedávám, máš jich málo ;-) ). Nitrivec pomůže, ale není všemocný!! To akvo je dle popisu den dva staré, tam ryby nepatří, ani s kilem nitričehokoli!!!
Nitrivec možno přidat, to na škodu novému akvu není a trochu i pomůže. Ale ryby prostě do nezaběhlého akva nepatří. Tečka!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:31 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Shiftiiik
No a pokud chceš dád ryby do nezaběhnutého akvaria, tak přidej Nitrivec. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:14 JoKa Re: Shiftiiik
Rozhodně filtr nechat běžet, o tom žádná v každém případě...!! Jestli je to akvo opravdu čerstváček, jak se domnívám, tak se nejedná o "poletující" kousky dna, ani kamínky. Je to u čerstvých nádrží běžný jev...
Jak říkám, prostuduj to vlákno a filtr nevypínej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:13 Muž pancéřníček [168] Re: Shiftiiik
Filtr musí samozřejmě běžet stále!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:10 Shiftiiik Re: JoKa
Ďakujem.No nič inšie mi neostáva len neviem či mam nechať filter bežať alebo nechať vodu úplne bez pohybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:05 JoKa Re: Shiftiiik
Zkusím hádat, akvo je založené dnes, nebo včera...
To nebude zákal od písku. Dej tomu čas, ono to zmizí a prostuduj vlákno "čerstvě založené akvárium problém", kam nás stejně za chvíli přesunou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:03 Shiftiiik – zakalené akvárium
Dobrý deň.. Kúpil som jemný piesok do akvária origoš pro cichlidy. Len mam taký problém že za celý deň sa voda nevyčistila stále jemný prach plave... a v akvaristike mi povedali netreba preplachovať..môžte hned sypať do akvaria.. a aj na obale je písané že je to preprané..pripravené hneď k použitiu.Teraz asi 3hod. beží filtr a bez zmeny... neviem čo stým a za pár dní mi privezú prvé ryby.. Prosím Vás poradte mi ešte som v takejto situácii nebol. Ďakujem za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:23 Muž glpetr [69] Re: romant
ahoj OK, moje zkušenost s mléčným zákalem (po návratu z dovolené byla dohlednost v aqva cca 5cm) - nekrmit, 1x za 2dny vyměnit 1/2 vody (odstáté 24 hod) a filtrovat,filtrovat filtrovat a vše bude v pohodě ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:12 R Muž romant [27981] Re: glpetr
Nemám nic proti, jenom je trošku rozdíl to řešit u čerstvýho akvária, bez producentů a v akváriu kde se ten problém vyskytl na základě nějakého chybového jednání, kde již jsou živočichové přítomni, tedy tím je míněn ten zákal a proto mě zde ten třeba Nitrivec příjde jako velmi vhodný přípravek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:03 Muž glpetr [69] Re: romant
hmm ještě jeden článek www.prirodni-akvarium.cz/… a přečti si poznámku * pod odstavcem "Zkrácení doby potřebné k zaběhnutí akvária" ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 36

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 19122x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15415?od=651