Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zákal vody

 

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Zákal vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 21:15 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Dušan2
Dnes mě kolega upozornil, že se tady řeší případ, který nápadně připomíná to, s čím jsme se nedávno potýkali my... :)
Z jedné fotky těžko dělat závěry, ale vypadá to (i z připojeného komentáře) na zelené planktonní řasy. (Ovšem 100% potvrdit to může jen mikroskop. Takže u mne jen na 99%. :))
Nám s kolegou trvalo nějakých 6 týdnů, než jsme se tohoto houževnatého vetřelce zbavili... :-)
Zkusili jsme skoro všechno, co se kdy doporučovalo, včetně zatemnění, nějakých algicidů, (tuším, že Algae Destruct mezi nimi byl také :)), výměn vody atd. ...
(A teď udělám to, co tu pravidelně provádí "0" :-D)
Dneska ale mám ještě něco důležitého na práci, takže řešení je jednoduché, (dokonce se tu částečně už i objevilo), a zkuste si ho najít sami. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 19:50 Dušan2
Já si myslím že průtok 450 l/h stačí, a říkali to i v akvaristice, jen to má málo filtrační hmoty, proto jsem dal zatim tu vatu a koupil molitan od atmana 10x10x20 cm, ale to jsem eště nedal, zatím mám tu vatu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 19:05 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Štěpán
No používám filtr EHEIM Aquaball a na těch 130l co mám je to ještě slabé. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 18:59 Štěpán
Dušane, ten filtr je VELICE malý na takový objem vody... Ty dekorace jsou opravdu nechutné a hnusné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 18:57 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Dušane pokud se jedná o písečný kal (dá se pozorovat jako líná mlha v údolí) tak stačí pořád filtrovat ponnorným fitrem a mělo by to do cca 3 dnů zmizet. Jinak newím. Tenhle problém jsme řešili s bratrem u něj doma a povedlo se to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 18:55 Štěpán
To bude spíš řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 18:51 Dušan2
Pokud je to jako u mně tak ne, já to mám vyloženě kal , kameny, písek, sklo, vše mám čisté. Tak jestly to je vůbec sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 18:51 Štěpán
Ten zákal je přece způsobený přebytkem živin... Kolik je tam dusičňanů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 18:48 Muž stanovsky [29] - Živorodky
bucliik a jak si se jí zbavila?? A nežerou ancistrusové a šneci sinice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2008 18:45 Dušan2 – Re: Štěpán
Rostliny sem měl, jak je vidět na fotkách v prezentaci, jenže mě je ryby zlikvidovali hodně rychle, nehledě na to že u tlamovců má málokdo rostliny.(i když to tady teď neřeším)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.12.2008 18:34 Štěpán
KRISTE PANE, kde jsou rostliny?! Co je to v tom akváriu za předměty? Toto není akvárium, ale skleněná nádoba naplněná bordelem, zalitá vodou a s rybami, chuděrami! Tfuj tajksl, to je hnus...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 18:30 Žena bucliik [99]
u sinic se akvárko nejen zhasne, ale taky zabalí do deky, protože sinice umí světlo využít daleko líp než rostlinky a stačí jim hrozně málo. ale tohle asi problém nevyřeší, mě to pomohlo jen trochu a potom se zase vrátila.
nemyslím, že to bude záležitostí týdne, podle mě ani měsíce ne, a to musíš přijít ještě na způsob jak se jí zbavit-jednotný návod prakticky neexistuje(teda v době kdy ho já hledala nebyl, pouze doporučení, kterým se někomu povedlo ji eliminovat, někomu jinak)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 18:26 Dušan2
Týden sem určitě nesvítil a taky nekrmil a žádná změna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 18:21 Žena bucliik [99]
ty věci , které popisuješ by způsobily spíš vznik řasy , teda myslím, sinice je věc ošemetná a nevyzpytatelná, je spousta názorů co jí způsobuje, já vím, že se řešívá přesvětlení, a poměr N a P.já se jí zbavila až se zrušením krásnýho zarostlýho akvárka, takže konstruktivního ze mě už asi moc nevypadne. ještě vím, že se doporučuje urychlit tok vody a zastínit akvárko( což řeší sinici, ale ne její následek, může se ubjevit znova)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 18:14 Dušan2
Sinice? Ale z čeho, nepřekrmuju, přerybněno také nemám a čistím podle mně často( jednou za zeden až dva týdny) a udělalo se to až po změně dna, jestli to nemůže bejt zelené ještě z toho Algae Destructu, to bylo uplně zelený, i když už sem několikrát čistil hmm . Do vánoc sem to chtěl mít čisté sad
Není sinice spíš povlak ? Tohle je spíš kal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 18:11 Žena bucliik [99]
zázračný vodičky nefungujou ;-) to by fóra nebyly plný vláken o sinicích a řasách.přeju pevný nervy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 17:59 Muž Roman [100] - Cichlidy
krásná sinice :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 17:46 Dušan2
Tak to zkusím měnit víc vody a častěj Myslíte že stačí tak jednou až dvakrát týdně třetinu až polovinu ? A jestli je lepší dát na AkvaEl jen tu houbu od atmana, než tu vatu v krytu ? Filtr mam jinak naplno, ale myslím jestli nebude ten molitan líp čistit, ale to bych ho taky musel tak na den až dva aspoň namočit do akva než to vyměním. ???
Co se týče sinice tak na to jsem dával Algae Destruct. po něm to zezelenalo eště víc.

Ps: Tak to je přesně o 20 let :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 17:35 Žena bucliik [99]
zdá se mi to, nebo je to nazelenalé? o sinici se neuvažuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 17:32 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Tak ja som to vymenil naraz.Ale ked ze vy to nechcete naraz, tak nejakych 50-100 litrov raz za den popripade 2-3 dni, neviem to je moj nazor ... inac neviem
PS: aj ja som 16.8 ale 1992 :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 17:31 V
Před pár týdny jsem na tom byl stejně. Vyměnil jsem v týdenních intervalech 2x 2/3 vody a pak to začalo ustupovat. Udělal jsem ještě jednu "preventivní" výměnu 2/3 vody a od té doby je klid.

Chce to velkou výměnu vody, ale zároveň zbytečně nespěchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 17:16 Dušan2
No jo měnit tolik vody se mě najednou nechce, aby to ryby rozchodily, já vždy měním tak asi 50-60 litrů. Pár dní to ze začátku šlo a postupně se to zhoršuje. Přemýšlím jestli je lepší tam nechat v krytu zatím tu filtrační vatu, nebo dát ten novej molitan (bez krytu protože je podstatně větší) jestli se to přez to vůbec vyčistí a přez co rychleji a líp. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 16:48 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Mne sa stalo pravdepodobne to iste. Ked som zmenil kremicity piesok namiesto strku tak sa mi zakalila tak nejako voda ako tebe, len nevedel som presne z coho to bolo lebo vtedy som pridal aj nove okruhle kamene. Ja som to tak mal zakalene asi 3 dni a vôbec to neustupovalo, prave sa to asi este zhorsovalo, tak som vimenil asi 95 % vody a doteraz je vsetko O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 15:08 Dušan2 – neprůhledná voda(už asi 2 měsíce)
Fotka k příspěvku Nevím čím to je, jestli zářivkou SunGlo(už nemám)a nebo výměnou štěrku za křemičitý písek(protože ryby ho přerývají a neudrží se pod ním bordel) mám asi 2 měsíce zakalenou vodu.
Filr mám AkvaEl Fan2, asi má řidší molitan. Včera sem dal místo molitanu do krytu filtrační vatu od Sery a zatim je to stejné, ještě jsem koupil molitan Biofiltr 2 od Atmanu že bych ho dal po vyčištění místo toho malého co je v AkvaElu teď. Jen nevím co mám dělat aby to bylo co nejdřív čisté, už mě to štve.
Ps: Jo a asi před dvěma měsícema jasem koupil Algae Destruct od Rataje, ale od té doby už sem asi 4x nebo 5x čistil a je to stále horší, Nevíte někdo co s tím ? :-(
Děkuji za Rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 19:38 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Lucik20
Ty úmrtí ale vůbec nejsou o zákalu ani nekrmení. To je o nezaběhlé nádrži. Ryby jsi dala moc brzo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 19:34 Lucik20 Re: Acinonyx
úmrtnost 2 rybičky zatím... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 19:31 Acinonyx Re: Lucik20
Ja by som to nejako tragicky nevidel, ono to zvycajne tak zle nedopadne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 19:30 Lucik20 Re: JanaVobornikova
jj, přesně tak.. nekrm je a neměň vodu. Podle toho, co mi tady napsali, ale musíš počítat s nějakými ztrátami sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 19:28 JanaVobornikova
Ahoj, mám založené akva 3 týdny, bylo v pohodě, ale od včerejška je ta voda mírně zakalená do běla... Takže nekrmit a nevyměňovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 22:54 lup Re: Lucik20
Jake prekvapeni, bude mnohem hur. Voda sice bude na pohled cista, ale nasledujici mesic z toho bude peknej koktejl kterej ryby zrovna nemusi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 22:00 Lucik20 Re: Lucik20
Touhle cestou bych chtěla poděkovat Sidovi a taky wladys, kteří mi moc pomohli. Akvároko je už mnohem čistší. Takže každýmu, kdo měl stejný problém jako já doporučuju to samé. Neměnit vodu a nekrmit. Ještě jednou děkuju X-)

ale umřel mi krunýřovec... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 19:47 Muž PetrS [4] Re: Lucik20
Nedavno jsem resil stejny problem. Taky jsem nevedel, co s tim, tak me napadlo dat tam 2 filtry se vzduchovanim. Za 2 dny to bylo v poho. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 19:44 Lucik20 Re: Acinonyx
smich Takže říkáš minimálně týden...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 19:42 Acinonyx Re: Lucik20
Ty si teda trdlo, tak odid na tyzden z domu a nemusis sa pozerat. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 19:40 Lucik20 Re: Lucik20
Tak už jsem jim druhý den nedalal napapat a že by se to nějak změnilo... :-O chjo... kdo to má vydržet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 13:26 Acinonyx Re: Lucik20
Tou tvrdou vodou to istotne nebude, to by uz asi bola skor zdravotne zavadna, keby tam bolo tolko zlucenin Ca a Mg, ze by sa to az zrazalo. Vezmi si napriklad taku mineralku, vacsina ma ~200 mg Ca2+/l, co je ovela viac ako akakolvek tvrda voda, a nic sa nikde nezraza, a to je este presytena CO2. Takze to budu nalevnici. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 13:09 Lucik20 Re: Yirka
Já jsem vždycky měnila vodu po týdnu a to max do 20 litrů. Natočila jsem vodu z vodovodu, změřila teplotu a podle toho jsem tam přidávala buď teplou nebo studenou, aby byla teplota vody stejná jak v akváriu. Ale jak jsem vytáhla ty rostlinky z těch košíků a dolila vodu, tak se ta voda zakalila pískem a když to sedlo, tak tam zůstala jakoby mléčná voda. Ale podle mě to bylo asi tím, že jsem vyčistila ty houbičky v té vybrané vodě. Tedka už si to budu pamatovat, že se nesmí zároveň měnit voda a čistit filtr ;-) Chybami se člověk učí.Už se to možná nepatrně zlepšilo. Hlavně tomu přispívá to, že je tam tedka to vzduchování. Buď tam jsou opravdu ti nálevníci,nebo je to ta tvrdá voda. Máme ji totiž opravdu hodně tvrdou. Je to spodní voda, takže chlor tam není 100%, spíš mnoho minerálů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 08:28 Muž Yirka [9126] Re: KME
Musím oponovat, vždy dolévám vodu přímo z vodovodu nastavenou zhruba na teplotu v nádrži (doplňuji 30-50l) a nikdy jsem se zákalem neměl problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 23:39 KME Re: Lucik20
nedolievat pri vymene - teda udrzbe vlaznu,alebo teplu vodu s vodovodu ...tak sa vyhnes zakalu .. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 22:21 Muž wladys [291] - CichlidyRe: lup
Lupe ,Lucík má problémy s nálevníkem,takže Tvá rada o výměně vody mi příjde trochu kontraproduktivní.Zkus si celé vlákno ještě jednou přečíst. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 22:18 lup Re: Lucik20
Rybky bez jidla nejakou dobu vydrzi (5dni urcite v pohode), vodu vymenuj za odstatou (vyprcha chlor a ohreje se na pokojovou teplotu prez noc)a dalsi chemii tam nedavej, nicemu to moc nepomuze. Necekej ze se to zmeni za hodinu, dej tomu nekolik dni. Pokud je akvarium cerstve zalozeno, bude se tak minimalne mesic zajizdet a rybky dostanou peknou cocku. Takze pocitej s ubytky, hlavne nekupuj hned nove. Take by nebylo od veci aby se cerila hladina jestli ma ten filtr moznost nastaveni trysky tak ji nasmeruj do protilehleho rohu at se lepe promichava voda a nemusis mit prilis silnej proud, sice se rybky svezou, ale nedela jim to moc dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:18 Lucik20 Re: Yirka
Dobře... snad to ti moji macíci vydržej. Dneska jsem jim tam dala i vzduchování, podle prvních rad. A vypadá to, že je to lepší ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:16 Muž Yirka [9126] Re: Lucik20
To složení co tam máš těch 4-5 dní zvládne bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:13 Lucik20 Re: Yirka
Oni právě moc dospělí nejsou.. si teda myslím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:08 Muž Yirka [9126] Re: Lucik20
Pokud 4-5 dní nekrmíš, není to žádná tragedie, dospělé vydrží bez problémů i 14 dni hladovky, vždy si něco najdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:03 Lucik20 Re: Yirka
A jak dlouho nekrmit??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 19:57 Muž Yirka [9126] Re: Lucik20
žádnou chemii tam necpi, dobrých jednoduchých rad se drž, byly hned na začátku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 14:01 Lucik20 Re: wladys
To je pravda, že jsem čistila houbičky, co jsou ve filru ve vodě, kterou jsem zrovna vytáhla z akvárka. Takže nečistit filtr zároveň s výměnou vody říkáš jo? A v jaké vodě je pak mám prát?? Když se na tu vodu kouknu, tak tam vidím takové malé částečky.. to jsou ti nálevníci???

Tedka jsem si koupila AquaSafe. Tohle by jim nepomohlo???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 12:23 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Lucik20
Ten nálevník se ti přemnožil nejspíš proto,že si udělala do akvárka nějaký větší zásah..neměnila si třeba vodu a zároveň nečistila filtr,nebo neměnila dno..atd.Výměna 20%vody jednou týdně je podle mě ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 12:18 Lucik20 Re: wladys
Já jsem měnila vodu každý týden a to 20 %.. takže raději za 14 dní???

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] 36

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 19314x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15415?od=1651