Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zákal vody

 

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Zákal vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 18:27 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: Yirka
Aj preto lebo ked som ho stale preplachoval ,tak som tam dal dost teplu vodu a zacalo to sycat a parit a zacali sa sfarbovat cirne kamene do oranzova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 18:20 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: Pavol
Filter na veľké akvárium v malom 45 l akva ti moc úžitku nenapácha. Skor naopak. Ako si to zakladal? Skús to v skratke vysvetliť, bo čo píšeš nižšie pôsobí dosť exoticky až krkolomne. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 18:20 Muž vagascan [0] Re: Pavol
v mojom akvarku sa mi stale kalila voda od kamienkov.. pral som ich asi 20-30 krat, ale stale to nepomahalo. Nakoniec, som pri napustany vody do akvarka prikryl dno papierom, aby sa priamo nevyril ten kal z kamienkov, a cuduj sa svete pomohlo to. Pri prvom cisteni akvarka som dopustal vodu velmi velmi pomaly, bez papiera na dne a voda je krystalovo cista. Ja odporucam len prat prat prat prat.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 18:08 Muž Yirka [9126] Re: Pavol
Pokud není plastové tak proč nesmíš převařit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 18:07 Žena Miruška [1] - CichlidyRe: Pavol
A máš tam nasazené nějaké rostlinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 18:06 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: Yirka
Este chcem povedat, ze ta skvrna sa mi objavil az po pouziti strku ktory nesmiem prevarat.
Mal som ho vel krat preplachovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 18:05 Muž Yirka [9126] Re: Pavol
Nejdříve přece musíš dát dno. Pak nějakou vodu. Pak zasázet rostliny. Pak dolít vodu do plna. Pak přidat techniku. Pak čekat na ustálení nádrže atd. Ale četls asi nepozorně, protože to pořadí nedodržuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 17:53 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: Yirka
Dakujem ale uz som to cital.
Ale stale neviem co robim zle.
Najskor som tam dal vodu s filtrom. Tam bol nalevnik a riasy. Asi o 3 dni nato som si vsimol tu hladinu. Ale neni to mastna skvrna a tak som vymenil vodu. Potom sa mi tak skvrna znovu objavila. Najskor som mal cistu vodu a asi o2 dni som si vsimol ten grc v akva. Sorry za vyraz. Tak kamos mi pozical vzduchovanie a ide den co noc. Vcera som zobral tu hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 17:46 Muž Yirka [9126] Re: Pavol
Mám takový dojem že zakládáš špatným postupem. Doporučuji postupovat dle osvědčených rad:
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 17:43 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky – Neustale kalenie vody/ Velky problem
Cauko.
Mam akva asi uz 3 tyzdne a stale sa mi ho nedari zalozit.
Najsor som tam mal nalevnika, potom riasy a nakoniec ked som tom uz mal dobre som tam dal strk a vytvorialo sa mi na hladine velke mnozstvo nejakeho zakalu. Ale ked ho chcem chytit do prstov utece.
Neni to nic zive, odobral som to z hladiny s pet flasou aj ked tam malicke mnozstvo zostalo.
Medzi tym som si vsimol ze voda nieje uplne cista a ze mi tam nieco plava vyzera to ako prach. Ale akva mam stale zakryte a nema sa tam ako dostat. taktiez nieje to nic zive
Mam filter na velke akva v 45l moze to byt z toho ten prach nevie prefiltrovat.
Mate s tym niekto skus? Lebo ja neviem co s tym.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 19:59 CatKiller Re: marie
Díky za rau filtr mám, vždyť to píšu v mém příspěvku. Určitě zvýším teplotu a začnu vzduchovat ještě jednou díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 19:25 marie Re: CatKiller
ahoj, s nálevníkama jednoduše zatočíš, když na 1-2 dny nastavíš teplotu na 30st. při této teplotě ty potvůrky pochcípaj a vodička bude jako křišťál.
rostlinkám to neublíží + filtrovat, vzduchovat a neměnit vodu.
a kdyby se to stalo až tam budou ryby tak navíc nekrmit ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 18:14 Muž DavidDizzer [26] Re: CatKiller
proč by to vadilo? akorát to prospěje! vzduchuj a až to zmizí, tak nemusíš, já ale vzduchuji pořád! hele na té fotce nevidím filtr, máš ho vůbec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 17:55 CatKiller Re: DavidDizzer
Mám začít vzduchovat jak píšou na začátku tohoto tématu? Neublíží to rostlinám když nemám v akvárku dávkovač Co2??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 17:17 Muž DavidDizzer [26] Re: CatKiller
nálevníci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 13:48 CatKiller – Zakalení
Fotka k příspěvku Čau mám taky problém ze zakalením. Aqa mám zatim bez ryb. Měl jsem v něm vodu asi týden na odstáti a zakalila se tak sem vyzkoušel rady tady z fora a trochu to pomohlo. Po týdnu jsem zasadil rostliny a voda se znova jakoby zkalila a jde vidět že v ni lítají jakoby částice prachu nebo čehosi podobného. Tak se chci zeptat jestli mám filtrovat (dosud provádím) nebo filtr vypnou a počkat až se zákal usadí. Dnes jsem ještě do filtru přidal jemnější molitan.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 13:43 Muž filipsi [1295] Re: kamcas
Jakýkoliv nezávadný. Třeba křemičitý. A ty koráli taky dej pryč. Taky obsahují vápník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 12:48 kamcas Re: Usine
Takze nic nedelat diky moc. A jakej bych tem mel dat sterk?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 12:41 Usine Re: kamcas
Prosím tě co jsi si tam dal za dno? Klasika černobílé dno je pro akvárium absolutně nevhodné. Porostou ti špatně rostliny o to lépe řasy. Ty bílé kamínky to je mramor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 12:36 Muž navik [908] - SumciRe: beowulfx
Souhlas, taky bych nezasahoval, jen mám trošku problém s tím "....krm dál...", co by měl krmit?!? coze Takže nezasahovat, nechat běžet filtraci a pár dnů trpělivosti, mírný závoj je u čerstvé vody vždy a mírný zákal se u čerstvě napuštěné nádrže vyskytuje rovněž často...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 12:24 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: kamcas
No myslím, že kdybys zabádal více tady na netu tak bys na přičini a řešení přišel, jak vidím tu tvou fotku tak se určitě nemáš čeho bát a vsadím se že do 3-5 dní máš doma křišťál nech to tak, přiměřeně krm dál a uvidíš, hlavně žádnou chemii a další zásahy X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 11:33 kamcas – zakalena voda
Fotka k příspěvku Dobry den jsem zacatecnik mam AQ asi 3 dny vse jsem si pripravil az sem tam nalil vodu z vodovodu (je docela dost prechlorovana) tak se mi hned zakalila voda. druhy den to bylo to same mel jsem pustenou filtraci a vzduchovani teplotu asi na 24stupnu celsia a nevim jak se toho zakalu zbavyt poradite prosim (rybky jsem jeste nekupoval) diky :-( AQ je na 54L
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 12:12 kateřina
Ahoj, tak jsem měla 24hod teplotu 30st a vodička je krásně křišťálová. díky hop ahoj
jen nechápu, čím to je, že se tam ty potvůrky namnožej a kde se tam vůbec vezmou, dělám všechno stejně a stalo se mě to poprvé. :-O Jen sem tam přidala kytky - může to být tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 21:57 Muž venca21 [-1] - Cichlidy – Re: kateřina
100% nálevníci,stačí zvýšit teplotu na 30st na jeden den.Nálevníci totiž při této teplotě hynou ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 19:13 kateřina
tak dík, snad si s tím nějak poradím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 19:10 Muž DavidDizzer [26] – Re: kateřina
tak to sorry :-D, to newm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 19:04 kateřina
mám 50 l asi 15 rostlin, víc se jich tam už nevejde ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 19:01 Muž DavidDizzer [26] – Re: kateřina
podle mne by to mohl být nějaký druh nálevníků/ ale nejsem si jistý... radši vysaď více rostlin- jenom teď častější výměna vody , a jenom teďka vyper filtr v odsáté vodě... jinak zatím newm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 18:57 kateřina
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 18:57 kateřina
tak ještě v trošku větší verzi :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 18:54 kateřina
Fotka k příspěvku takle nějak to vypadá, ale ne tak moc, nic tam neplave, jen je to jako, když se do sklinky od mlíka naleje voda
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 18:46 Muž DavidDizzer [26] – Re: kateřina
tak si teda tady najidi podobný obrázek toho zákalu :-D, jinak to těžko poznám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 18:45 kateřina – bílý zákal vody
nemám foťák :-O spadl z křesla a bylo po něm potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 18:39 Muž DavidDizzer [26] – Re: kateřina
nálevníci??? dej sem foto ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 18:36 kateřina – bílý zákal vody
ahoj, mám akvárko asi 4 měsíce, všechno fungovalo jak má, voda byla krásně čisťounká, rybičky čilé. Akorát jsem měla polovinu rostlinek umělých. minulý týden jsem nakoupila živý a umělou hmotu vyhodila. do druhýho dne se mi voda bíle zakalila a rybky začaly lapat po dechu, tak jsem vyměnila půlku vody. Do druhýho dne byl zákal zpět, ale rybky byly ok. dneska - po 3 dnech zase lapaj po dechu, jakoby poskajujou a některý čichaj u hladiny (nejen čichavci :-) ) Samozřejmě sem tady všechno pročtla, ale su trošku zmatená - měnit vodu nebo neměnit. hodnoty sem měřila a CO2 je neměřitelný - pak ale nechápu, proč lapaj po dechu :-( filtr i vzduchování běží naplno, díky moc za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 22:32 cobra427 – Re: Sid
Tak to vypada ze mam ten samej problem, pomuze mi UV lampa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 22:23 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: AmorFati
Nedávno jsem totéž řešil s Dušanem2. Zkušenějšímu akvaristovi by mohl stačit odkaz, rybicky.net/forum/9008… ,
Cobra 427 je tu nový, bude vhodnější vést ho "krok za krokem". :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 22:06 Muž AmorFati [37] - Amerika
Side, proč to řešíte přes vzkazy. Veřejně to přeci ještě může být leckomu užitečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 21:59 cobra427 – Re: Sid
tak uz jsem se zaregistroval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 21:49 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Venca
Už jsm vám napsal, abyste se zaregistroval, ať to můžeme probrat přes vzkazy. :-)
Jde o některou ze zelených planktonních řas - příliš mnoho živin, a dostatek světla v čerstvě založené nádrži. Pomůže UV-lampa nebo se může zkusit jiný postup. Víc přes vzkazy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 21:43 Venca – foto
Fotka k příspěvku takhle nejak to vypada
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 21:36 Venca – Prosim o radu
Prosim nekoho o radu zalozil jsem uplne nove akvarium 240 litru mam ho 14 dnu za tyden se zakalilo zelenou mlhou mam filtr Eheim nalil jsem denitrol a je to po tydnu to same mozna ze horsi uz stim tyden bojuji poradite mi nekdo co stim nebo je to normalni nez se chytnou bakterie

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 17:30 Muž Horác [3942] – Re: kchrz
O Aquaclay toho moc nevím, ale pokud se nebude drobit, tak by neměl být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 17:23 Muž matrix069 [79] – Re: bluedream
Ja len že ak by niečo vo filtri netesnilo a voda by obtekala okolo filtr.médii tak by sa to neodfiltrovalo. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 17:20 Žena bluedream [245] – Re: matrix069
Řasy už tam na pár listech mám :-( . Vodu z filtru mám, tak, aby čeřila hladinu a pochybuji, že by ten bordel šel z něj, úplně nahoře mám danou filtrační vatu, ale otestuji to ano . A až se naštvu, vyměním komplet všechnu vodu, i když by to byla pěkná fuška :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 17:03 Muž matrix069 [79] – Re: bluedream
Odkalovat,jj. A nevýri Ti ten bordel z dna práve ten filter? Že by prúd vody išiel smerom na dno? Inak mrenky vedia pekne výriť bordel. Pri takomto bordeli vo vode by sa Ti časom mohli začať vo veľkom tvoriť riasy-hlavne tie čierne,ruducha a pod. A to by nebolo dobré.
Ešte ma napadlo,ak je to možné,skús z výpuste filtra odpustiť trochu vody do pohára alebo tak nejak,a zistiť či tie čiastočky nejdú už z filtru. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 16:47 Žena bluedream [245]
Nj, já se rozhodla to tam totálně vygruntovat. Doufám, že častější odkalení pomůže :-). Taky bych řekla, že chyba bude někde jinde, ale kde :-| ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 14:50 Muž kchrz [24] – Hromada bordelotvorných ryb
Mám parmičky černopruhé co vířej jako o závod, mřenky nádherné, pancéřníčky, 15cm ancíka s ocasem jako vrtule X-)
Jo dělaj bordel, ale to mi jako argumetn nestačí. Když se rozhlédnu po jiných akvariích, maj při stejné sestavě (ryby, kytky, filtr, osvětlení) daleko čisčí vodu. Takže chyba je zjevně na mém přijímači.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 14:43 Žena bluedream [245] – Re: kchrz
A myslíš, že to opravdu dělají ty mřenky? Koukala jsem, že tam taky dvě máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 14:01 Muž kchrz [24] – Filtr do píšku
To Horác : Chtěl jsem časem vyměnit svojí neidentifikovatelnou směsku písku (UMS)za Aquaclay. Myslíš, že půjde filtr zabořit do tohoto substrátu, aniž by se ucpával?
Již tatkéž dlouho bojuji se stejným létajícím bordelem.
Díky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 36

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 19314x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15415?od=1501