Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zákal vody

 

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Zákal vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 11:06 EJAX
Ahoj, jsem začínající akvarista. Cca týden mám založené 112l akvarium, včera se objevil mléčný zákal. Jak si s ním poradit vím, spíš by mě zajímalo jestli pomůže aktivní uhlí ve filtru nebo ho spíše vyměnit za více filtračního molitanu? Díky za jakoukoli reakci

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 21:22 R Muž Silent [5949] Re: sokar
Princip je jako u běžného filtru, jen je tam výkonné čerpadlo a jako náplň je diatomový prášek (křemelina). Dokáže to vyfiltrovat nečistoty nebo mikroorganismy do velikosti 1/1000 mm. Ovšem v akci jsem ho viděl jen v Rakousku. U nás ne ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 21:16 sokar Re: Silent
Ahoj,

Jak tento filtr funguje?Princip náplň atd.Má ho někdo doma?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 21:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: olda
no jde o plankton, co mas za ryby, jak stara je to nadrz
moje galaxky by si na nem smlsly.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 21:10 R Muž Silent [5949] Re: olda
Mikroorganismy dokáže z akvarijní vody vyfiltrovat pouze diatomový filtr. Pro představu to vypadá takto shop.miga.cz/… . Ups. Sid byl rychlejší ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 21:07 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: olda
...jsou externí filtry schopny, vzhledem k velkému ubjemu filtračních médií, vyfiltrovat z vody i organismy, které jsou takto viditelné okem...
Nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 21:03 olda Re: Silent
ja uvádím, nádrž má cca 12O litrů a 100W osvětlení, je hustě zarostlá, křemičitý substrát, už bez problémů funguje rok, jen občas mám problém s ruduchou, hnojím polovičeně PlantaMinem, měním vodu každý týden 1/4 až 1/3 vody....moje otázka se defacto týče toho, zda jsou externí filtry schopny, vzhledem k velkému ubjemu filtračních médií, vyfiltrovat z vody i organismy, které jsou takto viditelné okem jako "přašný" zákal - lze rozeznat jednotlivé částečky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 18:02 R Muž Silent [5949] Re: olda
Nejedná se náhodou o nově založenou nádrž?. Myslím, že se jedná o nálevníka a to výměna filtru nevyřeší. Nálevník většinou po určité době zmizí sám až se filtr "zaběhne". Což znamená až bude biologicky aktivní. Rychlá pomoc je snad jen použití UV lampy. Jinak časté výměny vody nic neřeší a jsou spíše kontraproduktivní protože se nálevníkům dodávají další živiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 17:58 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: olda
Vnější filtry jsou jistě účinější než většina vnitřních,ale i jejich cena je vyšší.Ještě bych se chtěl zeptat jak máte velké akvárium.Jinak ty vnější filtry eheim jsou zbytečně drahé,doma bych měl jeden atman cf-1200,přes 2 roky v záruce,téměř nepoužívaný,má velký objem filtračních náplňí.Cena by byla 1800kč,což je oproti eheimu velmi levné a vykoná více práce než menší eheimy.
Google
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 17:54 olda – externí filtr - mikroorganismy
ahoj, mám takovej hloupej doraz, mam interní filtr Eheium Aquaball se dvěma molitany, v akváriu (120l, 100W osvětlení) se mi namnožili ve vodě okem viditelné mikroorganismy (pod mikroskopem to jsou malé breberky tvaru švestky co se mrskají), je to jakoby prašný zákal bílý, okem viditelný. Chci se zeptat, zda by koupe externího filtru (nejlépe Eheim, mám dobrou zkušenost) vyřešila můj problém s mikroorganismy???? Interní filtr není schopen přefiltrovat tak drobné částečky a zajímalo by mne, zda jsou externí filtry vzhledem k většímu objemu fitračního média vůči podobným mikroorganismům účinnější.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 18:33 R Muž Silent [5949] Re: martinides
Odpověď najdeš ve starších příspěvcích. Nicméně to bude nálevník. Po zaběhnutí nádrže a filtrace zákal odezní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 18:29 martinides – Zakalena voda
Dobrý deň, včera t.j 19.06.2010 som si zalozil 70 litrove akvarium a hned na druhy den rano som spozoroval ze voda sa mi zakalila. Teraz je takej hmlivitej az mliecnej farby. Prosim poradte mi co stym robit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 08:58 pietro – Re: zdenda001
Pokud máte zájem si prostudovat příčiny zákalu vody, zde naleznete možné příčiny.
viktoria-jezero.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 08:30 Muž Yirka [9123] – Re: zdenda001
Na kloudnou radu dodej více informací, nejraději nádrž zaprezentuj. Jinak si najdi téma nálevníci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 07:57 zdenda001 – Co stím....
Fotka k příspěvku Zdravím všechny. Mám problém s bílým zákalem. Jsou to dva dny co jsem měnil polovinu vody kvůli bílému zákalu. Dnes ráno je tam opět. Teplota vody 28 stupňů. Poraďte jestli víte. Díky. Foto zde
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 21:26 Žena Linduš [166] Re: fanda007
týden založené, 51 litrů a už 26 ryb?
držím palce, ať je zákal tvůj jediný problém hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 21:21 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: fanda007
Podla mňa by tomohol byť ten zákal čo som čítal že sa tvorí po založení akva, aj keď u mňa sa nevyskytol...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 21:10 Muž tojehnus [1] Re: Miras
týden to bude, nebudou tam přemnoženy sinice?? Jen jestli mám správnej tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 20:01 Muž Miras [111] Re: tojehnus
jak dlouho je založené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 14:38 Muž tojehnus [1]
Fotka k příspěvku Mohu se taky zeptat? Taky nevidím zboku na druhou stranu akvária, myslíte, že to je ten samý problém(nálevník) jako měl proky? Jak mám problém řešit? Rybyčky už v akva mám.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 23:04 Muž karelpavel [18] Re: sunny.84
Svítil bych normálně, chce to čas , teplota je ok ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 19:57 sunny.84 Re: voko
ryby tam mám už 2 roky zvedla sem raději jen na 28 stupnů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 19:44 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: sunny.84
A máš tam už ryby ? 30 stuňů by nemusely rozdýchat. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 19:12 sunny.84
Ahoj,pročetla sem si celé vlákno o potížích s nálevníky,ale nedočetla sem se jestli mám přestat svítit po dobu procesu zbavování se nálevníků nebo normálně svítit jak sem zviklá.A také až se jich zbavím a voda bude 100% čistá tak po jaké době mám vyměnit 20% vody,normálně po cca 14 dnech nebo ihned a jak zabráním návratu nálevníků?Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 21:20 Johny83 – prach
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ja mam tiež podobny problem, su to drobne bodky ako muka, s tym rozdielok ze su zive a je ich tam kopec pokusil som sa ich odfotit oproti svetlu, navyse mi pokapali vsetky neonky tak neviem co to je, rastlin mam dostatok vodu aj filter som uz menil a strale nic, poradte
tak prikladam este jednu foto, tu je ten prach vidiet este lepsie ale ked som sa lepsie prizrel tak som na skle uz zbadal aj drobne husenicky cca 2mm dlhe asi to bude nalevnik, skusim pridat sol či so pomoze? kolko soli na 54l akva?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 09:09 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: karelpavel
Fotka k příspěvku robil som to podla navodu z akva.sk islo to celkom jednoducho
mam to napojene na samostatne cerpadlo nie na filter.to kvoli tomu keby mi to trebalo pouzit nahodou v druhom akva.
je to 15W uvc osram
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 23:06 Muž karelpavel [18] Re: kubasan
Tak nahoď nějakou ukázku jak si jí dělal X-) jak vypadá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:41 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: kubasan
takze ludkovia ten prach zmizol nie sam od seba ale konecne som si urobil uvc lampu :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 20:37 Muž Vašek [56]
Taktéž mám v nádrži něco podobné prachu. Jsou to cca 2 mm dlouhé vlásky. Když se podívám proti světlu je toho tam dost. Ve starém akváriu to nikdy nebylo a zdroj vody stejný. Dokonce jsem to nafotil. Fotka mimo tento web v původní velikosti, jelikož zde zmenšuje forum obrázky. Ve filtru je vata a divím se že by to nezachytila, tak se to dle mě množí.
img149.imageshack.us/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 20:36 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)
Ten prach jsem vmem akva začal taky pozorovat (po přidání černé tapety na pozadí) a mě osobně pomohl již zmiňovaný postup: vyčistit filtr, min krmit a zvýšit průtok filtru palec po 3dnech po prachu ani pamatka.

Jen mě ted prozměnu štve slepa hladina, ktera se mi začla dělat po přidani rostlin a vyměně filtru :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 19:38 Žena JJaanca [67] Re: ustavprochore
Mám tam hodně rozrostlé Heteranthera zosterifolia a Ludwigia repens ty rostou jak blázen, je tím zarostlá celá pravá strana. Jinak mléčný zákal je pryč, teď je tam ten prach ale to už jsem psala.

PMDD a světlo bylo od začátku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 17:03 Žena ustavprochore [567] Re: JJaanca
Kytek tam zas tak málo nemáte, jenže polovina z nich jsou spíš pomalurostoucí (kryptokoryny, echinodorus, mechy). ;-)
Jinak v deníku máte z 21.3. zápis o změně filtrace z bublifuku na vnější, asi ještě není pořádně zaběhnutý a proto ten zákal. Zkusila bych týden nekrmit a zajistit provzdušnění vody. Případně je tu někde popis "testu na zákaly" pomocí pozorování vody v PETce (nechce se mi to hledat, třeba někdo pomůže), jestli to není spíš nějaká mikroskopická řasa... Světlo 3x39 W běží od začátku? A to PMDD jste používala hned po založení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 12:58 Žena JJaanca [67] Re: Moucha
Nojo, na tý fotce to fakt tak vypadá.... možná to tam bylo když jsem to fotila, ale nikde jinde to není, a na tom mechu to teď taky není, sinici tam nemám. (Nepřivolávej další pohromu tone smich )
Edit:
Řasu jsem vyfotila, ale ten prach to mi nejde. Nejlíp je to vidět pořád v tom akvárku, protože je tam černé pozadí a hodně světla. No ale asi ten prach řešit nebudu a spolehnu se na to že to zmizí až se akvo zaběhne. S řasou bojuju tak že 2x-3x týdně měním část vody, nehnojím, propírám mražené patentky, hodlám se zbavit pavích oček, nakoupím neritiny a odstraňuju mechanicky.
Edit 2: Není třeba fotek, je to tahle řasa rybicky.net/forum/3020…
ale to už je do jiného tématu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 12:35 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: JJaanca
jeste k ty fotce - na tom javskym mechu vic vlevo je videt zelenomodrej povlak, bude slizkej a plnej bublinek - to je sinice, vim o cem mluvim bojoval jsem s ni pres pul roku, az mi pomohlo uplny zatemeni

blog.sme.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 12:32 Žena JJaanca [67] Re: Moucha
Prach opravdu nejsou vlákna. Já teda na té fotce nevidím nic. Trápí mě prach a řasa (ta na téhle fotce taky není vidět). Já to všechno nafotím (zkusím nafotit) a večer to sem hodím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 12:21 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: JJaanca
tahle fotka www.akvarko.cz/… ukazuje ze tam mas sinici, je to to co te trapi?
a ten prach nejsou to takovy cca 5mm dlouhy tenky vlakynka?

premnozeni piskorek bych se nebal pokud neprekrmujes, zas tak rychle se nemnozi a rostou dost pomalu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 12:10 Žena JJaanca [67] Re: Moucha
Já se piskořek bojím aby se nepřemnožili. Prezentaci mám zde, ale není tam nejnovější fotka rozrozstlých rostlinek ta pravá strana je teď totálně zarostlá.
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 12:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: JJaanca
a udelej si i prezentace nadrze....
jinak doporucuju i piskorky, kypri dno, likviduji detrit a indikuji "spatnou" vodu tim ze hromadne prchaji k hladine...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 11:40 Žena JJaanca [67] Re: Moucha
To mi vrtá hlavou, rostlinek mám dost, rostou jak blázen. Řasožravý ryby si pořizovat nechci. Nechci si pořizovat ryby který se mi nelíběj a nehoděj do akvárka jen kvůli řasám. Neritiny koupim na nedělní burze (jestli budou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 09:54 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: JJaanca
pokud dobre prosperuje dostatek rostlin tak pro rasy nejni misto... pripadne pomuzou sneci, krevetky a rasozravy rybicky

a ty detaily se delaj tak ze se ten sejrajt se da do nejaky maly nadrzky a vyfoti na makro proti vhodnymu pozadi pri vhodnym svetle... existuji i "fotoelementky"

odkud berete vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 09:38 Žena JJaanca [67] Re: Moucha
Není to moje první akvárko, vím jak vypadá "čistá" voda v akvárku. U mě to přisuzuju tomu že tam ještě není vytvořená rovnováha, tak to neřeším, spíš řeším tu řasu, možná to má souvislost.
No a nafotit to nejde, nemám tak dobrý foťák :-( Na tohle by musel bejt asi opravdu superdobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 09:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: kubasan
dejte foto jak ten vas prach vypada, jak ten jev je intenzivni.... zapomente na mytus pruzrasne "ciste" vody, vzdyt akvarko je ekosystem a do toho nejakej ten plankton patri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 09:14 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: JJaanca
este nemam vsetky vecy ziarivku uz mam to je zaklad.na urcitu dobu ten prach trosku ustupil ale to bolo asi len dva dni ,potom sa to zase vratilo.zatial som nepouzil ziadnu chemiju. ale neviem vtojom pripade by som este trosku vydrzal ked mas len mesiac zalozene akva. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 09:06 Žena JJaanca [67] Re: kubasan
Tak už to nějak dopadlo? Mám stejný problém. Akvárko měsíc po založení, nejdřív zákal (ten zmizel), teď bojuju s řasou a do toho prach. Lampu se mi kupovat fakt nechce. tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2010 20:16 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: ludviko
pridej tam maly filtry/ bublifuky
premer si NO3, NO2

zelenej zakal je fytoplankton.... snad sid promine ale rekl bych ze kombinace absence filtrace a denniho svetla bude pricinou, pridal bych mechy... v mem 10L krevetarku zabira javskej mech 1/2objemu a nemam zadne problemy s cistotou a krevetky si v nem rochnej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 20:06 Muž ludviko [24] - ŽivorodkyRe: Eff
Původně jsem si myslel, že to souvisí se sinicí (se kterou v některých akváriích docela bojuji), ale občas se mi ten zelený "prach" objeví i v akváriu kde žádné sinice nejsou.
Častá výměna vody nepomáhá, prach se tam objeví i druhý den po výměně. Jediné co jsem vypozoroval, že stačí trochu přistínit nádrž (řeším to tak, že na krycí sklo položím obyčejný papír), ale to je spíš řešení důsledku ne příčiny.
Jen pro doplnění, objevuje se to v dostatečně dlouho zaběhnutých akváriích, kde je jako substrát obyčejný písek (v octu nešumí), rostlinek poměrně dost, filtrace žádná. V některých jsou živorodky, v některých jen krevetky, ani jedni to "nežerou".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 16:49 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: kubasan
takze pani presiel dalsi tyzden a vzdy bez vysledku sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 15:10 Muž Eff [417] - RostlinyRe: ludviko
Ta sinice zdárně bují, či spíš chcípe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 15:09 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: horblower
zial ja ziadny vapenec v akva nemam .toto co mam ja v akva tak je to zive .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 13:23 horblower Re: kubasan
Ten prach v akvariu mam aj ja.Tiez som myslel ze su to nalevnici ale potom som sa tu niekde docital ze to moze robit vapenec v dne.Ja som tam blbec dal trochu mramorovej zmesy a ta mi to robi.Krmim velmi malo a tiez som dal rybam hladovku tyzden a nepomohlo.Ale u teba je to mozno nieco ine.Ja to uz necham tak lebo to nieje az take zle a vidiet to az ked so dobre na to zahladim. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 36

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 19314x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15415?od=1351