Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zákal vody

 

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Zákal vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 18:42 R Muž romant [27987] – Re: Jirka
Přestal bych pár dní krmit, neboj nikomu se tím nic nestane, jenom to prospěje všem obyvatelům. Filtr rozhodně nečisti často. Nech ho v klidu dělat svoji práci a čisti ho až tehdy, když evidentně klesne jeho výkon, což nelze jednoznačně časově ohraničit, to je u různých filtrů použitých v různých nádrží různé. Hehnojit ničím do vodního sloupce, úplně postačuje ta pravidelná výměna vody, na hnojení je vždycky času dost. To akvárium je teď nejdůležitější správně nastartovat a podpořit biologickou rovnováhu, která je zatím velmi křehká a nezcela nastolena. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 18:36 Jirka – Re: romant
Děkuji velice za radu. Zkusím měnit vodu každý den a uvidím, co se bude dít. Také mi to přišlo, že se rybičky otrávily.Naštěstí to odnesly jen 2. Dal jsem do akva i živé baktérie. Filtr i akva je od firmy JBL. Dám zítra ty zkameněliny zpět.Ještě jsem tedy dnes rovnou vyčistil filtr. Zítra napíši, jak to vypadá. Ještě jednou děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 18:16 R Muž romant [27987] – Re: Jirka
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
EDIT: Ctělo by to změřit hodnoty NO2, protože se s největší pravděpodobností bude jednat o otavu dusíkatejma látkama(proto ty rybičky u hladiny). V akváriu ne zcela funguje nitrifikační proces a po přidání rybiček došlo k této reakci. Ta výměna vody je naprosto žádoucím opatřením, která napomáhá ke stabilizaci a jakému si suplování toho procesu nitrifikace. Vodu měnit klidně denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 18:11 Jirka – Pomoc-zákal
Dobrý den,
chtěl jsem poprosit, zda-li by jste mi nepomohli s mým problémem, který mi nastal v akváriu.
Po bezproblémovém 14 denním provozu akvária, jsem vyměnil třetinu vody a asi po 5dnech se mi akvárium silně zakalilo do žluta, tak jsem vyměnil opět třetinu vody a dnes, jsem zpozoroval, že začaly rybičky i krevetky lítat k hladině a evidentně se dusily. Tak jsem rychle vyměnil polovinu vody v nádrži ale jedna parmička a krevetka to nepřežily. Nevím, proč se toto děje. Mám tam rostliny přesně dle biotopu Asie a rybičky také dle biotopu a jen zatím: 2x Gavůnek diamantový, 6 parmička perleťová, pár Čichavců zakrslých a jednu Parmičku siamskou a 11 ks krevetek.Ještě dokoupím sekavce a gavůnky a nic více. Krmím 2x denně vločky a každý 3 den mražené patentky. Hnojivo PPMD také jen 5 ml(akva je 100l) Filtr normálně běží, teplotu mám na 26C. Nevím, kde se děje chyba. Při výměně vody dávám jen chemii na úpravu vody, nic jiného. Zkusil jsem vyndat zkamenělé dřevo, jestli to není od toho.Ale ty zkameněliny stejně jako kořeny jsem 10 dní máčel v kbelíku spolu se stěrkem. Než-li jsem do akva dal rybičky, tak akvárium jelo 10dní s rostlinkami a vše v pohodě.
Děkuji za radu a jsem s přátelským pozdravem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 15:39 Usine Re: zdenanek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 15:38 zdenanek Re: Usine
tento zakal co mam je svetle sedy
pouzivam hned po krmeni prevent proti bakteriim ale nepomaha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 15:36 Usine Re: zdenanek
Pouze bych krmil jen rybí maso a v velmi malém množství. Ostatní maso do akvária nepatří, Bude se ti tvořit hnědý zákal (bakterie) Jeden nebo dva dni v týdnu bych nekrmil vůbec. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 15:18 zdenanek Re: romant
proc tam nepatri neni to agresivni ryba a navic je to bylozravec myslim ze tim masem to neni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 15:02 R Muž romant [27987] Re: zdenanek
Podle mě je to tím masem, který ryby nesežerou a to se rozkládá. Ta osádka Tvého akva je naprosto nevhodná. Ty piraně tam vůbec nepatří. Přečti si o nich v atlase. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 14:55 zdenanek Re: romant
mam pirane plodozrave 2 kusy a 4 skalary 10 pancernicku 6 ancistrusu a jednoho zlateho karase odkaluji pri kazdem cistenio ale me jde o to ze dam cistou vodu do stare co zbyde v akva abehem tri dnu kal ze nejde ani rybicka videt
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 14:52 R Muž romant [27987] Re: zdenanek
Krmíš masem a jak často odkaluješ? Co tam máš za ryby? Co rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 14:49 zdenanek Re: dvorak
mam 200 litru vody voda byla zakalena vymenil jsem 150 litru a voda behem tri dnu je opet kalna mam dva filtry jeden venkovni a jeden vnitrni molitan krmim masem a granulkamy nevim co stim :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 14:40 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: zdenanek
přípravky? mám čistou vodu i bech chemie!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 14:36 zdenanek – cista voda
ahoj jaký používáte přípravky na udržení čiré vody :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 12:18 Tata/a/Syn
La inky druh mi neřekli jsou takové průhledné, bílé.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 15:17 Muž DavidDizzer [26] – Re: boumi
Přesně tak, je tady toho přímo ,,Mraky'' - hledej pod názvem Zakalení, mohly by to být i Nálevníci!
hoj, přeji pěkný den, DavidDizzer :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 11:49 Muž boumi [0]
Ahoj lidi nevím čím to je ale mám v akváriu slabí bílý zákal nevíte čím to mam nějak adkalit?Prosím o radu předem díky. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 15:44 JagerMaister
super aké krevetky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 15:01 Tata/a/Syn
Už se hlásím s dobrými výsledky po této diskusi jsme tedy zajeli na akvaburzu do brna kde nám prodali řasobijce který zafungoval a řasa se už neobjevila všem děkuji a přeji štastné a veselé vánoce (jinak kdo byl na burze az do tomboly tak mohl spatrit me byl jsem ten klucina co vyhral ty krevetky potlesk smich smich ) Syn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 14:25 JagerMaister
tak presne tak to je dikk odkalujem raz do týždňa 30litrov a raz za dva týždne 50 litrov vody tak teda skúsim bio nitrivec dikk a nepomohlo by aj sera blackwater aquatan lebo ten som dnes kúpil krevetám tak sa len tak informujem ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 14:18 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Inky
Da se provozovat i reletivne prerybnene akvarium, kdyz se udrzi kvalita vody, treba castou vymenou a odkalovanim. A pokud ryby po ranu nedychaji tezko, nelapaji po dechu, da se to. Dobrou zkusenost mam s www.levnaakvaristika.cz/… , voda je po pouziti kristalove cista, ale jiste ze to nefunguje na kazdy zakal. Nicmene si myslim, ze uskodit to moc jak nema i kdyby to nepomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 13:49 JagerMaister
mám tam asi 40 rýb je to 200 litrové akvárium možno mám prerybnené skúsim ryby podarovat aspoň 15kusov :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 18:49 Žena stetinka [270] – Re: Inky
nemám, chemii se snažím vyhybat, jak to jde. Lepší by bylo zjistit, proč ten zákal máš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 18:23 JagerMaister
Fotka k příspěvku ahojte máte niekto skúsenosti s prápravkom od sery na odstránenie kalu vody? voda v mojom akváriu je dosť kalná :/
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 18:09 Tata/a/Syn
Tak já vám všem děkuji za rady no a uvidíme . Potom dám vědět NAZDAR a at se vám daří líp než nám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 17:20 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Ivoš
...Samotným odpojením CO2 by se nestalo nic, stačí zastínit akvárko...
Třeba se bude Tata/a/Syn vaší radou řídit. Pak bude zajímavé sledovat, jakého výsledku se dobéře. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   15.12.2010 11:58 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Sid
Jasně, samozřejmě, že CO2 tady nehraje hlavní roli, tou je světlo. Nicméně je to pro tvorbu zákalu podpůrná záležitost. Samotným odpojením CO2 by se nestalo nic, stačí zastínit akvárko. CO2 doporučuju odstavit hlavně proto, aby se akvárko stabilizovalo a kytky se postavily na nohy vlastní silou. A pak zvážit, zda je pro toto akvárko CO2 opravdu nezbytné protože pár bublin CO2 navíc může s biologickou rovnováhou v tam malém objemu slušně zamíchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 11:50 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Ivoš
CO2 při takové expanzi planktonních zelených řas hlavní roli nehraje. Že většině fotosyntetizujících organismů pomáhá, je pravdou, ale takový zákal se vám objeví i v nádržích CO2 nesycených; příčiny bych hledal především tam, kde jsem napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   15.12.2010 10:16 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Fotosyntéza
Jo, panstvo, vědecky se tomu říká fotosyntéza a je to jeden z nejúžasnějších přírodních zázraků na Zemi: cs.wikipedia.org/….
Musíme si uvědomit, že uhlík je základním stavebním kamenem všeho živého na zemi -vybavte si vzoreček metanu, etanu(fajnšmekři etanolu), benzenového jádra či kteréhokoliv cukru.
Jedná se o uhlíkaté řetězce, na kterých sem tam visí i nějaký jiný prvek či sloučenin (například tolik oblíbená - OH.
Fotosyntéza jednoduše: CO2+světlo= kyslík + cukry. A cukry, jak již všichni víme, jsou -uhlíkaté sloučeniny čili zdroj materiálu pro stavbu nových buněk a v tomto případě ještě nabité energií. Býti vyhladovělou řasou, která se dostala z temnot vovovodního potrubí do akvária pod světelnou palbou a syceném CO2, co byste asi tak udělali??? V prvé řadě byste si vynahradili nedobrovolný půst a začali byste se pěkně futrovat. Pak byste si řekli -tohle sám v životě nesežeru, ať z toho maj taky něco mladý -a začali byste se množit a množit protože zdroj světla a CO2 zdá se býti v tomto akváriu nekonečný....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 08:50 Muž karelpavel [18] – Re: Sid
Tam je to jedno k druhýmu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.12.2010 07:08 Žena stetinka [270]
bych to viděla na pěkně přesvícené akvárečko...jo s miníčkama se to muší umět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 00:14 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: karelpavel
S CO2 nemá tahle záležitost reálnou souvislost... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   15.12.2010 00:11 Muž karelpavel [18]
Ivoš napsal: CO2 se přidává, aby bylo akvárko pěkně zelené, což se v tomto případě fakt zadařilo :-D Předpokládám, že se jedná o samorobo domácí burčák s bez jakékoliv regulace, takže to tam perete pěkně pod tlakem;-)
Podle mě je příčinou příliš mnoho živin a světla. CO2 vypnout, světlo na 2-3 dny vypnout, nádrž zastínit. Paví očka by to měla přežít bez újmy.
Pak vyměnit 1/2 vody a do budoucna se krotit, vyladit a udržet biologickou rovnováhu ve 20l akvu je pěkná fuška.


Přesně toto, je návod co s tím, a jen bych dodal - že filtr by mohl jet jen o sto 1 :-) a dle mého názoru, dávat Co2 do 20L ( 16 ) akva je hloupost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 23:10 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Tata/a/Syn
...světlo dostatečny watty nevim...
Watty nevíte, ale v prezentaci máte napsáno - 60W. :)
Tak jak - čím svítíte?
Nemohlo se stát, že vám osvětlení svítilo nějakou dobu non-stop?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   14.12.2010 22:23 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Tata/a/Syn
A jo,probíhaly tam ty výměny vody, tipoval bych, že to bude dost kyselý, Ale jak jsem psal, je to nejspíš zákal z řas, na to je nejlepší na pár dní šero.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 19:52 Tata/a/Syn
okolo 7,3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 19:04 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Tata/a/Syn
Já bych se vsadil, že to skoro buble až moc :-D Jen tak pro zajímavosdt -jaké je v akváriu momentální pH???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 18:57 Tata/a/Syn
no tim co2 to nebude ono to moc nebuble
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   14.12.2010 18:49 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Tata/a/Syn
CO2 se přidává, aby bylo akvárko pěkně zelené, což se v tomto případě fakt zadařilo :-D Předpokládám, že se jedná o samorobo domácí burčák s bez jakékoliv regulace, takže to tam perete pěkně pod tlakem;-)
Podle mě je příčinou příliš mnoho živin a světla. CO2 vypnout, světlo na 2-3 dny vypnout, nádrž zastínit. Paví očka by to měla přežít bez újmy.
Pak vyměnit 1/2 vody a do budoucna se krotit, vyladit a udržet biologickou rovnováhu ve 20l akvu je pěkná fuška.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 18:48 Tata/a/Syn
to druhý ale na tu fotku se ani nedívej :-D je asi z května smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 18:43 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tata/a/Syn
to je který z těch dvou akvárek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 18:40 Tata/a/Syn
světlo dostatečny watty nevim, CO2 přidávám. Jinak jakmile odkalím za 2 hodiny je to zase celý zelený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 18:37 R Muž romant [27987] – Re: Tata/a/Syn
Kolik světla tam šajní? Odkaluješ? Měníš vodu? V jakých intervalech a kolik. Je to akva hnojený jinak než rybkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 18:16 Tata/a/Syn – Pomoc
Fotka k příspěvku Potřeboval bych radu mám úplně zakalené akvárium viz.foto objem 20L jsou v něm 4 paví očka a filtr valí o sto šest , prosím o radu co s tím.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 20:05 Muž sporinek [15] – Re: hf
asi to bude ta okurka. myslel jsem že ji celou zlikvidovali, nicméně jsem ji nenašel. odkaluju i měním vodu každý týden. nejméně podle mne kalí vodu tablety Tetra Waffer Mix anebo Hikary.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 16:14 pavel.bartek – Re: romant
Ty tablety mi také dvakrát nevoní,jen to dělá bordel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 15:33 R Muž romant [27987] – Re: jalea
Pokud se pravidelně neodkaluje a trochu víc se to s těma tabletama přežene, tak bych si v těch 60 litrech jako původce zákalu právě ty tablety dovedl představit. Odkalit, nekrmit, vyměnit 30% vody a mělo by se to zlepšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 14:45 Žena jalea [3] – Re: hf
no je pravda že okurku jsem tam měla ale jen ani ne den...tak nevím. Zkusím zvýšit teplotu a nekrmit. Ještě mě napadlo jestli to není z tabletek pro krunýřovce a pancéřníčky-mám od Rataje a teda mezi náma nic moc :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 13:12 Muž hf [54] – Re: sporinek
To jsou nálevníci. Mě to dělá právě když tam zapomenu víc okurek nebo když tam zákeřně chcípne rybička nebo šnek a nenechá se najít. I po výměně vody se ten zákal objeví. Nakonec to samo odeznělo, ale trvalo to určitě alespoň 2-3 týdny. Jestli jsem mezitím nějak omezil krmení si už nepamatuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 08:26 Muž sporinek [15] – Re: jalea
měl jsem to podobně. cca 14 dní. jakoby mouka ve vodě. podle testu ze sklenicí to i po půlhodině zůstalo ve vodě rovnoměrně, ani to neklesalo ke dnu ani to nešlo ke světlu. zkoušel jsem nekrmit a zvýšit teplotu na 28 stupňů. ani to po týdnu nepomohlo. tak jsem tuto sobotu vyměnil cca 75% vody, je to lepší a zatím se to nevrátilo. v podezření mám zapomenutou okurku pro ancistruse a moc razantní prostříhání rostlin.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 36

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 19314x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15415?od=1201