Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zákal vody

 

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Zákal vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 12:23 mamina
vypad my proud a tak piší až tet mam take tu potvoru mřenku a ta jezdi v isku a vse víří bordel odedna,,,,ale asi my požira šneky a tak ji zatim v akva ponecham
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 21:45 Žena bluedream [245]
A nemohly by to být i nějaké řasy? Koukala jsem, že sae občas plavou v prostoru a vypadají, že něco žerou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 10:22 Žena bluedream [245]
Tak to mám po hehe, mám písek od flexiobkladů, který by to asi vcůclo i s tím bordelem :-O , jinak filtr TetraTec EX 1200.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 09:39 Muž Horác [3942] – Re: bluedream
Jó, thorakáti jsou čuňata :o) ... Ovšem navzdory tomu, vodu v akvárku mám křišťálově čistou (poznámka: se Standou Grossem to nijak nesouvisí :o). Stačilo nainstalovat sací koš filtru k přednímu sklu - do dna. Veškerý bordel, který sumci zvíří, je okamžitě vcucnut do filtru. Nutným předpokladem je písek takové velikosti, aby se koš neucpával a dále samozřejmě kvalitní filtr. Mnozí nad tímto mým "fíglem" kroutí hlavou, ale funguje to perfektně. Filtr (Eheim 2217) to zvládá na výbornou. Čistím ho 1x za čtvrt roku. (Dobrovolně - nemusel bych).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 08:38 Žena bluedream [245]
sad To znamená vzdát se některých rybek nebo se smířit s tím, jak voda vypadá :-( . Sestavu jste studovat nemohl, prezentace tady zatím není, ale z rybek, co nejvíc strkají sosák do dna jsou tam mřenky (schválně jsem na ně koukala a víří nečistoty statečně) a pancéřníčci kropenatí. Jinak jsou u dny ještě normální pancéřníčci, sekavci, dva anténovci barevní a občas tam hledá jídlo některý z ancíků. No a pak pár rybek, co si plavou v prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 01:23 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: bluedream
Nestudoval jsem předtím vaši rybí sestavu, ale jak to tady čtu, je to jasné - ryby ryjící ve dně a čistá voda, (bez vznášejících se nečistot), to se v podstatě vylučuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 17:36 Žena bluedream [245]
Když to jsou právě rybky, co můžu :) . Ale kropenáče jsem taky přistihla se sosákem hluboko v písku tone . Přece ale nedám pryč všechny mřenky a kropenáče :-O ? To bych opravdu nerada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 17:28 Žena Alena.sv [89] – Re: bluedream
Nj,co se týče pancéřníčků,tak ty mám taky,ale ty to takhle nerozrejou.Mřenka jo,reje ve dně a hloub a hloub. :-O Je to potvora,nemám jí ráda. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 17:25 Žena bluedream [245]
Nj, když já tam mám převážně rybky, co jsou u dna. Ach jo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 17:24 Žena Alena.sv [89] – Re: bluedream
Ahoj,koukám,že máš na fotce mřenku pákistánskou.Mě ho takhle vířila ona,dokud jsem ji měla.Akviško jsem měla ráno čisté a už odpoledně takhle rozvířené,jak šmejdila ve dně( a to samozřejmě při pravidelném odkalování).Jakmile byla pryč,akvišo je dokonale čistý. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 17:19 Žena bluedream [245]
Tak větší částečky klesly a menší se vznášejí. Taky jsem koukala, že se v akva zachytávají na skle, kde se mi udělaly řasy (takové zelené pidi puntíky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 16:16 Žena bluedream [245]
To je ve větším akva 540l. Čistý objem cca 450l a mám tam TetraTec EX 1200. Jdu nabrat tu vodu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 16:02 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: bluedream
Platí, že akviško filtrujete Atmanem HF-0300?
Mám s tímto druhem filtrů jen minimální zkušenost, ale mám dojem, že voda u těchto filtrů může obtékat filtrační náplně. To by ani tak nemuselo vadit při nitrifikaci, jako při mechanické filtraci. Mrkněte, kudy voda ve vašem filtru proudí a bude jasněji, jestli je tento filtr schopen mechanické částice pochytat nebo ne.
Co byste ale měla udělat jako první - zkuste zjistit, jak se chovají, příp. jakého původu jsou částice, které se vznášejí ve vodě. K tomu naberte vodu do sklenice a postavte ji pod zdroj světla. Pak si ve zvolených časových intervalech kontrolujte, jak se částice chovají - jestli klesnou ke dnu nebo se budou i po delší době vznášet ve vodě nebo se shlukovat směrem ke světlu.
Na zákadě tohoto zjištění se pak dá rozhodnout, jak postupovat dál. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 15:00 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: bluedream
Funguje ti filtr? Vypadá to dost hrubé, to by měl filtr vyčistit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 14:55 Žena bluedream [245]
No tak, lidičky. To nikdo neporadí :-O ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 13:07 Žena bluedream [245] – help
Fotka k příspěvku Nemůžu se ve velkém akva zbavit bordelu, který tam plave. Výměna 1/3 vody, odkalení, filtr. vata ve filtru a stejně to tam stále je :-( . Rostlinky se zatím moc nerozrostly, mohlo by to být i tím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 20:34 Usine Re: Sportway
Čerstvá voda není nikdy úplně průzračná a má slabounce bílí nádech. Po čase by ale měl zmizet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 20:23 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Sportway
Nene, fitr nechat tak jak je, ať se zaběhne. Hlavně nic neuspěchat. Držím palce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 20:09 Sportway Re: Eff
Co použít jiný vhodný filtrační materiál, třebas jenom na kratší dobu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 20:00 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Sportway
Pozadí bych neměnil, to bylo jen vysvětlení k odstínu. Aktivní uhlí se používá jen krátkodobě pro odstanení chemikálií. Například po použití léčiv. Takže uhlí ne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 19:58 Sportway Re: Eff
dík za komentář. Tak to nechám nějaký čas svému osudu, a pozadí zaměním. Co ta myšlenka s filtrací přes aktivní uhlí, má to význam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 19:54 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Sportway
Tipuji nálevníka. A nádech do modra způsobený pozadím :-)
Je to čerstvě založené, takže bych tomu nechal pár dní, ono se to vyčistí samo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 19:51 Sportway – Voda s trvalým modro-šedým barevným "nádechem"
Řeším zajímavý problém - voda má neustále "nádech" modro-šedý, tzn. voda není čirá. Provedl jsem částečnou výměnu vody, dočasně to pomohlo, ale pak se problém opakoval. Použil jsem tedy chemický prostředek Aquaregulator, který vodu mírně upravil. Nicméně problém stále přetrvává.
Tuším, že by problém mohl být v nějakém zdroji znečištění (lávový kámen nebo snad štěrk?)
Někde jsem četl, že by filtrace přes aktivní uhlí mohla být dobrým řešením. Co myslíte?

Omlouvám se, pokud se podobný problém někde řeší. Nenašel jsem to.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 20:32 Muž navik [908] - Sumci – Re: Dušan2
Gratuluji Vám i Sidovi a držím palce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 19:33 Romiš – Re: Dušan2
Díky! :-) Vidím na těch dvou fotkách jakýsi rozdíl... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 18:58 Dušan2 – Re: Romiš
Fotka k příspěvku Nyní
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 18:55 Dušan2 – Re: Romiš
Fotka k příspěvku Jo jo Dříve
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 18:47 Romiš – Re: Dušan2
Nemohl byste sem přidat fotky pro srovnání? Něco jako: "dříve" - "nyní". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 18:18 Dušan2
Tak je to snad konečně dobré. Se Sidem jsme to řešili přez SZ. Tak že sem dám postup, aby to mohl také někdo zkusit při obdobném problému.
Několik výměn téměř 100% vody nepomohlo(za 3 dny bylo zase zeleno). Tak po jedné výměně jsem dal Tetru AlguMin, asi po týdnu jsem vyměnil opět téměř všechnu vodu, dolil Algumin (asi dvě třetiny dávky co zbylo v lahvičce)a přidal asi 5 lžic soli, po necelých dvou týdnech sem vyměnil asi 2/3 vody a opět přidal sůl (asi 10 lžic, někde sem čet že proti řase také pomáhá). Teď to vypadá že to snad je dobré, foto mám v profilu. Děkuji Sidovi a všem za rady. :-)

Edit: Jo a ještě jsem dal ty rostliny, ale už jich je tak polovina, rycleji je žerou než stačej růst( žerou mě je všechny ryby) nejvíc asi péřovci, ty maj pěkně kulaťoučký břicha :-P .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 19:56 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Lucianetta
Doufám, že na tom starém dně je položený ještě nějaký substrát...pokud ne, tak bůh s Vámi a v blízké době naskáče řasa...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 19:38 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Lucianetta
Dejte do akviška endlerku. Třeba jen na chvilku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 12:36 Žena Lucianetta [43] – copak to...?
Zdravím, už jsem zase tady... včera jsem založila tu svou plánovanou "malou Ameriku". Mám Staré dno od Rataje, tak mě včera trápila zakalená voda, ale kal už sedl a voda je OK... nicméně mi v ní dneska plavou jakési mršky, jsou to drobné bílé tečky, o kterých jsem nejdřív špatně myslela, že jsou to bublinky kyslíku... je to menší než bublinky, vypadá to jako krupice a pohybuje se to. Nevíte prosím někdo, co to je a jak se toho zbavím (nebo jestli to přejde samo) rozzureny ? Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 09:59 ACEMajky
Tak sem na tom podobne, po zalozeni akva bylo vse OK, pouzival sem 2ks vnitrnich filtru 1000l/hod, akva cisty objem asi 300L, s kameny odhaduju tak 250L, pak sem koupil externi filtr, vse OK, vzdy sem doplnoval (menil) vodu ze studny (vzdy=asi 3x), natahl hadici od cerpadla, zasunul do akva, pustil cerpadlo, az vybehl vzduch, rozpojil sem hadici a nechal odteci vodu na zahradu (asi 1/3 vody) a apk zase pripojil hadici a sup s novou vodou do akva, teplota vody kolem 7-8 stupnu. Ted si rikate, co to je proboha za m****a!!! No pri sledovani teplomeru klesla teplota vody tak o 1 max 2 stupne celsia - pricitam to tomu, ze mam v akva fakt obrovske kameny (celkem asi 75kg) a ty jsou naakumulovany teplotou a pri dopusteni studene vody to vyrovnaji. No prisla zima, filtr odpojen, tak sem se rozhodl, ze pouziju vodu z vodovodu (samo u vody ze studny i vody z vodovodu sem zmeril parametry pred pouzitim), no a jako amater sem pri vymene 1/3 vody zaroven vycistil i externi filtr (kdyz uz se s tim delam, tak poradne ze :) ). No po tydnu od vymeny samo nastoupil mlecny zakal lehky, rikam si, chce to cas, nez filtr zase nabehne naplno (proprany vodou z akvaria a s dukladnosti proprani sme to zase moc neprehanel). Do toho jsme meli jet na svatky pryc k rodicum, takze ryby mohli byt bez krmeni, ale tchyne se nabidla, ze je bude krmit, takze 3 dny po navratu bylo akva zvrchu uz do 1/2ky zabelene, samo sem vecer vymenil 20l vody a az dnes rano si zde precetl co delam za chyby

Takze sem vymenil vodu a vycistil filtr - 1. chyba
Po zakalu sem vymenil zase cast vody - 2. chyba
Ryby vesele krmim dal - 3. chyba

Jdu to napravit, nastesti to nebude moc slozite, proste jenom nebudu delat nic

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 23:06 Ivulik1 – Re: filipsi
Diky, zase jsem o neco chytrejsi :)
Pro neznalce jako ja: encyklopedie.seznam.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 22:10 Muž filipsi [1295] – Re: Ivulik1
"UV" od slunicka a z UV lampy urcene k desinfekci je trochu rozdil. Doporucuji se podivat na vlnove delky, v tom to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 22:06 mirielll – Re:
Na slunicku a UV lampa je trochu rozdil asi v intenzite. Navic...UV lampa se montuje za vyvod z filtru, takze UV lampa nici jen to, co plave ve vode a protece filtrem. Cili pri pouziti UV lampy je voda skutecne pruzracna, nici jen nejake svinstvo co je ve vode.Kdo ma jemny pisek, ma smulu. Ten viri akvariem i v pruzracne vode.

Zakal jsem mela pri teple zarivce nebo nedostatecnem osvetleni, dala jsem tam pak bile svetlo ..a voda je pruzracna i bez UV, taky podle toho jak kdo krmi, jaky ma filtr, a ras jsem se zbavila tak, ze jsem tam nasadila prisavku thajskou. Spasla komplet vsechno. Cim mene prekrmovani, tim mene zakalu a ras a sneku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 21:58 Ivulik1 – Neukamenujte me :)
Hmm, mne to prijde jako peknej nesmysl. Zelena rasa preci nejlip roste na slunicku=UV zareni. Tak jak to, ze ji UV lampa znici? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 21:03 Muž vladislav [106] - Cichlidy
zrada napsal: navik napsal:
Po radikální výměně (kdy je biomasa řasy nejmenší a její "zabití" tudíž vytvoří také nejmenší odpad"

mnohdy je právě čerstvá voda živným roztokem pro takový zákal.



V tom s tebou naprosto souhlasím..protože mě tenkrát můj problém nastartovala také voda z kohoutku.. v krmení a ani zavlečením prostřednictvím ryb nebo rostlin to nebylo...a nemohl jsem se toho absolutně zbavit..a není to první ani asi poslední případ ..od té doby jsem po výměně vody vždy ostražitý..a nebýt UV lampy tak bych se toho snad nikdy nezbavil..a měl ten zákal snad do dnes... rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 15:03 Dušan2
Zářivku sem měnil jen jednu, když stará odešla, Písek je od Moudfielda do pískových filtrací, používají ho dost do akvárií. Co se týče rostlin tak tyhle kryptokoryny rostou hodně rychle, ale už si na nich pochutnávaj a nejradši mladé výhonky, tak jim moc šanci nedávaj tone .
Mám další výměnu hotovou, jen sem zapomněl na tu sůl, ještě asi 3 lžíce dodám. Doufám a věřím že několik výměn pomůže, jen to musím stihnout do vánoc, protože pak bude vedle stát stromek a už se tam těžko dostává, tak měním jen jen jak se má, protože se dost plete. :-)
Filtraci sem o něco stáhl a krmím radši jen obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 14:24 Muž navik [908] - Sumci – Re: Sid
Ano, o zaměření už tady byla řeč, nicméně přepažit dočasně akvárko tak, aby se ryby nedostaly na kytky na větší části hladiny a pod ní by neměl být neřešitelný problém :-)
(:-) A pokud by se dalo rostlinek více než stačí ryby konzumovat... :-))
je také docela možné, že jakmile se situace stabilizuje a akvárko se vrátí ke stavu bez rostlin, že se zákal nevrátí. Za pokus by to stálo, nicméně je ten nový písek opravdu čistý křemičitý? , že by samotná instalace nového typu gloglo byla impulsem?!?
Jojo, jakákoli změna se má provádět postupně, akvárko nemívá rádo náhlé změny (já když jsem měnil své dvě staré zářivky za nové, měnil jsem je v rozestupu několika dní...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 13:31 Vojtech – Re: Dušan2
skus vymenit vsechnu vodu urcite to pomuze alespon trochu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 12:41 Muž Sid [6637] - Rostliny
S těmi kytkami je to sice hezké, (taky jsem se v tom smyslu vyjádřil, že v rostlinném akvišku by se řešení hledalo "jednodušeji"), ale zaměření Dušanova akva je jiné... hmm
Leda "jít do kytek" i s tím, že to je jen na chvilku.
Ale v okamžiku, kdy rostliny "padnou za vlast", můžeme být zase na počátku... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 12:41 Dušan2 – Re: zrada
Nemyslím si že by to bylo nějak špatné složení ryb, ale to s tim nesouvisí. S timto akvárkem sem za víc než rok neměl problém, ani s předchozíma akváriema,ani nevím kolik jich už bylo, první sem měl asi v 10-ti letech.(No ale to sem nepatří)
No vyměňuji vodu, staré sem nechal cca 5 cm, pak už by ryby musely ležet na boku, možná přidám trochu ty soli, jestli sem to z těch stránek dobře pochopil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 12:26 Muž navik [908] - Sumci
zrada napsal: Je docela jedno, čím je zákal způsoben. Dokud se to „něco“ bude mít čím živit, tak to z akvária nezmizí. Na likvidaci zákalu je možné použít UV lampu, je to jedno z mála jejího rozumného využití. Ale lampa jen maskuje nerovnováhu prostředí.

Souhlas, snad jen u nově založeného akvárka či radikální změně nemusí lampa nic maskovat, tam je nerovnováha velmi častá...
Po radikální výměně (kdy je biomasa řasy nejmenší a její "zabití" tudíž vytvoří také nejmenší odpad" by bylo vhodné nasadit UV lampu, akvárko nacpat rychle rostoucími kytkami, které "seberou" živiny řase (určitě je v okolí někdo, kdo rychlerostoucí rostlinky má a pravidelně vytrhává k aviška). Jak je zmíněno již dříve, touto řasou se živí i plnkton (mj.hrotnatky rodu Daphnia a jiné - pokud je možnost je nasadit (mohly by pomoci "filtrovat"také).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 11:05 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Dušan2
I když vyměníte 99% vody, vždy v akvišku zůstane základ na novou invazi. Je třeba změnit i "nastavení podmínek".
Ale může stačit i takto radikální (opakovaná) výměna vody, aby se řase přestalo dařit.
(V rostlinných akviškách je to "jednoduché" :) - podpoří se růst vyšších rostlin a ty bojují s řasami po svém...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 10:59 Dušan2
S těma zářivkama by problém být neměl, předtím sem měl místo AkvaGlo PowerGlo a bez problémů, i když sem dříve AkvaGlo používal také bez problému( jinak se to zhoršovala i když sem týden nesvíti vůbec). Tamto sem přeložil v traslatoru a moudrej z toho moc nejsem, něco tam psali o soli, jestli je dobré ji tam přidat sem nepochopil. Stále si říkám jestli to nemohla nastartovat ta sluneční zářivka a po jejím odstranění se to už nezastavilo a jede to dál. Stále věřím tomu že výměny vody pomohou, ale jak říkáte že to musí být vícekrát, jen sem špatnej vždy z toho jak se to po výměně opět vrací, jestli to chápu dobře tak je to normální dokud tam něco z toho kalu je tak se to bude vracet a proto ty časté výměny dokud to nebude čisté.
Jdu měnit tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 09:05 V – Re: Dušan2
Tak to máš možná přesně totéž co jsem měl já. A u mně se to zlomilo 2 dny po druhý výměně (interval byl týden). U mě to způsobila moje netrpělivost: místo po plánovaných 2-3 týdnech jsem zarybnil už po necelém týdnu a ještě k tomu ne postupně, ale najednou. Do týdne jsem měl zákal jak hrom.

Toho množství se neboj - měnil jsem 60 a 70 l v nádrži s čistým objemem 95 l. A nic zlýho se nestalo. Při výměně dna v akva s čistým objemem 40 l jsem udělal úplnou výměnu a taky bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 00:31 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Sid
Samozřejmě ,že to není laciná záležitost.. :-( I já se hodně rozmýšlel jestli ji mám koupit..ale po těch dlouho trvajících problémech co jsem měl to byla poslední možnost kterou jsem viděl..a ted jsem rád,že ji mám..při založení dalšiho akvária jsem ji zase použil s úspěchem...ovšem jak se říká všeho z mírou..nejlépe je všechno nechat na přírodě..pokud to ovšem jde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 00:23 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: vladislav
UV lampa je k řešení podobných problémů určena, ale není to zrovna korunová záležitost.
Kdyby se dala vypůjčit... hmm
Na druhou stranu toto zařízení není jednorázové, může se hodit, kdyby se objevilo nějaké to "příště".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 00:16 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: vladislav
Mám překladač, ale i když se v nějaké problematice docela orientuji, to, co mi z takového "pomocníka" vyleze, bývá zhusta pěkná "somarina"... :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 36

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 19314x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15415?od=1551