Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zákal vody

 

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Zákal vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 19:53 melmenka Re: melmenka
Děkuji za rady ;) Zkusím to ještě dnes aplikovat v praxi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 19:31 Muž RBeil [174] Re: melmenka
Bude to nálevník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 19:31 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: melmenka
Podle mně je, jak jsem psal níže. A jak píše Romant vzduchovat víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 19:26 melmenka
Fotka k příspěvku Ahoj! Přečetla jsem tu pár příspěvků,ale pořád si nevím rady ;) Takto vypadá aktuálně moje akvárko 1.5 od založení. Když bylo 1 založené, byla v něm krásná voda, a tak jsem se rozhodla koupit rybičky a krevetky. Ale zhoršilo se to. Druhé akvárium, které už mám 1 a půl roku je ok, takže voda je v pohodě. Čím by to mohlo být? Svítím Tommi LED osvětlením 18W a mám 50L akvárium. Je to nálevník a nebo není? Za každou pomoc předem děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 19:30 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Dominik
Nepřekrmovat ryby, nemít přerybnění v akva, odsát detrit a výměna vody v malém množství, odstraňovat odumřelé části rostlin a bude se to lepšit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.10.2015 18:23 R Muž romant [27987] Re: Dominik
S největší pravděpodobností máš v akváriu nálevníky a to jsou velmi zdatní spotřebitělé kyslíku, takže to vzduchování pokud možno intenzivní. Při výskytu nálevnílů se moc měnit voda nedoporučuje, ale tot co popisuješ je kalamitní stav a zde je výměna zcela na místě. Jít cestou zkvalitnění a nastartování nitrifikace je cesta správným směrem, velké množství rostlin je taktéž nápomocno, ale jak psal kolega, chce to prezentaci, bez toho je to věštírna. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.10.2015 17:49 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Dominik
Nepomůže!

Pokud umírají ryby, začni měnit vodu. 30% každý den! Bez podrobnějších informací jinak nejde moc radit co dělat.
Takže buď si založ presentaci a doplň tam podrobné údaje a nebo si prostuduj: rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2015 17:42 Dominik – Mléčná voda
Zdravím mám dotaz měl jsem a pořád mám mléčnou vodu nekrmil jsem ryby týden a dával do akvária Biofilter a rybky my začali umírat v akvárku mám filtr i nevedou hadičku s kyslíkem,pomůže když dám ryby pryč a akvárko dám třeba ven na mráz zabije to ty bakterie??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2015 17:18 R Muž romant [27987] Re: martina
Podívej se na odkazy které sem dávám, je v nich popsáno, jak správně se má postupovat při zakládání a zarybňování akvária. Z dotazu je pravděpodobné, že máš v akváriu nálevníky(ta mléčná voda), což jak píše kolega do několika dní, kdy bude akvo správně fungovat, opravdu odezní, ale je zde riziko nedostatku kyslíku, neb nálevník je velký spotřebitel kyslíku, takže intenzivnější vzduchování je zde na místě. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Jinak pro zdárný vývoj nádrže by jistě bylo vhodné se zaregistrovat, zřídit prezentai předmětný nádrže, uvést co nejvíce informací o akváriu, aby se případné chyby daly napravit a z akvaristiky měl člověk radost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2015 17:05 Mejla82 Re: martina
Nedelej nic...po nekolika dnech zakal zmizi palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2015 14:25 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: martina
Precti si tady neco o nalevnicich a o zakladani akvaria jako takoveho taktez!! ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2015 14:12 martina – filtr
dobrý den,poradí mi někdo ohledně akvária?akvarium je nové,připravené s rybkama.hned se mi voda zakalila jako by tam někdo nalil mléko,myslela jsem,že je to bílýma kamínkama.byly vyměněny za barevné,akvarium znova vyčištěné,potom jsem si všimla,že je to možná filtrem blucompakt 01,ze kterého se to ,,jako,,mléko šíří.filtr je vyčištěný,nevím co s tím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 16:42 mica Re: jamajcan
diky. jen se jeste zeptam. filtr necistit ze?zatemnit a vymeny vody.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 21:24 R Muž romant [27987] Re: Mejla82
Ano, častá příčina. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 21:13 Mejla82 Re: romant
V mem pripade to bude hlavne prekrmeni,nehodou jsem nasipal do aq moc jednoho druhu krmeni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 20:53 R Muž romant [27987] Re: Mejla82
Obvykle to bývá nějaký řetěz událostí zdánlivě spolu nesouvisejících, který když se spojí, výsledek je na světě. Tak třeba čištění filtru a odkalování dna zároveň, větší redukce rostlinstva, překrmení atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 20:50 Mejla82 Re: romant
Zajímalo me jaký proces se tam děje....Proč se to stalo...Jasný ze to nechám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 20:44 R Muž romant [27987] Re: Mejla82
Co jdeš gúglovat? Nic nehledej a dej tomu čas, ono si to za několik dní sedne a upřímě, takovouhle vodu má v akváriu čas od času hodně lidí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 20:41 Mejla82 Re: romant
Oukej no....du to googlovat...dix X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.09.2015 19:20 R Muž romant [27987] Re: Mejla82
Tak jsem ti měl napsat, že máš rozhoupanou vodu? :) No, prostě ti nitrifikace nefunguje na 100%, s Ph se nehraj.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 19:18 Mejla82 Re: romant
Uplne tomu slovu nerozumim.Nekde jsem se docetl ze pomuze zvisit ph vody.....spis bych se zeptal jak tomu predejit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2015 16:41 R Muž romant [27987] Re: Mejla82
Ne zcela funkční nirtifikace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 13:47 Mejla82
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mamten samy problem....po pridani a spusteni topitka (eheim 300w) coz bylo v nedeli..udrzuji vodu cca na 26ºC.Filtrace fluval 405(predfiltr,keramicka napln, akvarijni vata-to si myslim ze muze byt problem) Chemie na rostliny rataj bioflor, davkuji podle navodu.
Mam tam 2 dnem stejny zakal jako je zminovany na prispevku podemnou...
Nevim zda je na vine teplota vody ktera stoupla o 3-4 stupne, nebo spatne/nedostatecne spozeni filtracniho media...
Poradi nekdo??

Posledni fotka pro porovnani pred nastanim zakalu

Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 09:51 amater1 Re: RBSC
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pridavam dalsi fotky ted z rana snazil jsem se to vyfoti ze vsech stran no tak snad to bude lepsi a to uz jede bez vaty od vcera vecr uplne
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 09:45 amater1 Re: Horác
zvetsene to neni a pri cisteni filtru jsem fatu prohlizel a vypadala celkem dobre konce byly cely apod. Udelam dalsi fotky a pridam jinak od vcera jsem uz jedu uplne bez vaty a nezda se mi ze by se neco zmenilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 22:27 RBSC Re: Horác
OT: Pokud by to byl živý makroskopický bordel (pro příklad i bakterie můžou být makroskopické, ty to však pochopitelně nejsou), tak to filtr jen tak nezachytí.
Taky jsem nikde netvrdil, že má hypotéza je správná... proto ten mikroskop, ať určíme přesnější příčinu(je to strašně mázlé ;-) ). Lesk to má solidní...klidně i na tu vatu(což se mi ale nezdá)... a já jsem zvědavý co to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 22:10 DanH Re: Horác
Když ten filtr čistil, tak by si snad všiml, kdyby ta filtrační vložka byla scvrklá, ne? :-D Jinak píšeš to stejný, co já: správně fungující filtr to každopádně vyřeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.05.2015 21:54 Muž Horác [3942]
Vy co tu píšete o zákalu, nálevnících, mikroskopu atd. ... já na těch fotkách vidím pouhým okem viditelný (tj. velký) (tj. makroskopický) bordel ... bordel, který by musel správně fungující filtr zachytit, ne? Nebo to je nějak zvětšený? Pokud jo, tak sorry, že jsem (zbytečně) reagoval :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 21:33 amater1 Re: DanH
Nejlepsi varianta teda bude vyndat vsechnu vatu z filtru a nechat to bejt mesic. Kazdopadne diky za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 21:28 DanH Re: amater1
Přečti si, co jsem napsal. Pokud jsou to nějaké mikroorganismy, tak tomu nitrifikační bakterie vezmou potravu, a pokud je to jenom nějaký "neživý bordel", tak asi bude problém v mechanické filtraci ( viz Horácův příspěvek ), ale myslím, že pravděpodobnější je první možnost. Každopádně to vyřeší správně fungující filtr ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 21:28 RBSC Re: amater1
V tom případě nečisti tak často, a snad se to konečně srovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 21:26 amater1 Re: NHKG
Ani jedna ta ryba nema 15cm vsechno to jsou stenatka a nejvetsi ma 5cm ten filtr cistim kvuli tomu plovoucimu bordelu protoze porad cekam ze tam najdu co se stalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 21:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: amater1
Čistíš externí filtr co 14 dní? Další důkaz, že to akvárium je malé.
Podle mě řešíte všichni kraviny. V 130l akváriu je 10 ryb co mají minimální velikost 15cm, 4 ryby 6 cm a dalších 8 ryb bůh ví jak velkých. Toto nemůže fungovat, v takovém akváriu nikdy nebude stabilita! A je úplně jedno jak je velký filtr, jak se provádí údržba, jaké se používá krmivo, ... Pro ty ryby by i 300 litrů bylo málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 21:19 Muž RBeil [174] Re: amater1
Ne všechno ber hned vážně, k tomu se časem dopracuješ co jak bylo myšleno a pochopíš co jak funguje a na jakém pricipu. Tak ji vindej všechnu a uvidíš, je jen na tobě co vyzkoušíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 21:18 amater1 Re: RBeil
to byl muj prvni odhad tak jsem vyndal tetra original vatu a nahradil ji sera vatou uplne novou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 21:13 amater1 Re: DanH
Co si mam predstavovat pod pojmem slozitejsi? ppuzivam jenom kvalitni produkty a znackove zradlo. Jo a o akvarko se staram poctive. Kazdy tyden odkaluju. Jednou za 14dni vyleju bordel z filtru hnojim podle navodu co2 taky svitim jak se ma a prej prerybneno nemam no tak ja nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 21:12 Muž RBeil [174] Re: RBSC
Tak to nemusí nosit pod mikroskop, ale stačí když tu vatu vyndá a a pár dní počká než se přefiltruje přez molitan :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 21:10 RBSC Re: amater1
Máš možnost někde někomu to dát pod mikroskop? Ať zjistíme, aspoň přibližně, co to je. Aby to nakonec nebyla rozcupovaná vata. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 20:59 DanH Re: romant
Ve zkratce přesně to, co jsem psal. Jinak vím, že ne všechno svinstvo v akvárku jsou nálevníci, ale stejně si myslím, že to nesežerou, ale že je to složitější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 20:54 Muž RBeil [174] Re: DanH
Né každý zákal je tvořen nálevníkem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 20:52 R Muž romant [27987] Re: DanH
Nálevník to není a nitrifikační bakterie nesežere nálevníka, ale zvítězí s ním v boji o potravu a tím nálevník vymizí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 20:50 DanH Re: romant
Já jsem četl, že ten zákal je způsoben nálevníky. A dost by mě zajímalo, jak taková nitrifikační bakterie chce sežrat nálevníka :-D . Nálevníkům vyhovuje to nevyvážené prostředí, protože tam mají potravu ( která tam je, protože jí vyhovuje ta nerovnováha :-D ) a zmizí, když jim zmizí potrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 20:49 amater1 Re: Horác
Tak vatu jsem tam napechoval do filtracniho kose dusledne a v dalsich filtracnich kosich jsou original pasujici molitany apod. Jenom jsem menil origo vatu ktera uz byla jeta za sera vatu a plastovy jezky a obycejnou keramiku za siporax je tam toho napechovano maximum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 20:35 R Muž romant [27987] Re: Horác
Já třeba na vatu moc nesázím, tedy jí ani skoro nepoužívám a všechno to tlačím do té bilogické stránky a nechávám to pořádně zašpinit, osídlit, zaběhnout, sežrat a v počátečním stádiu tohoto procesu se velmi často setkávám s vodou, na jakou si stěžuje tazatel ve svém prvotním dotazu. Jinak pro ostatní, ze mě si příklad neberte a vatu, je-li do filtru výrobcem předepsána podle návodu používejte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 20:31 RBSC Re: RBeil, Horác
Já razím hypotézu, že je to živé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 20:28 amater1 Re: romant
Diky dost jsi me uklidnil mel jsem pocit ze z toho bude nejaka kalamita a nebo ze se toho nezbavim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2015 20:28 R Muž Silent [5949] Re: Horác
Ona to bude nejspíše kombinace obojího. Když je filtr dostatečně a "mohutně" osídlený bakteriemi, což chce onen zmiňovaný čas, tak funguje perfektně i mechanicky a pak to takovýto "sajrajt" nepropustí a zpracuje ho. Výsledný efekt je křišťálová voda :) . Ovšem pokud jsou hmoty sestavené špatně tak nepomůže nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 20:28 Muž RBeil [174] Re: amater1
Jak máš naskládanou tu vatu v tom filtru? máš ji danou od kraje ke kraji ta ať voda neteče kolem ni, ale jenom přez? To by vysvětlovalo nefunkčnost te vaty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 20:24 Muž RBeil [174] Re: RBSC
pokud by bylo ode dna ze vzduchovacího kamene tak asi by se víc čeřilo ode dna, ale když by to dal nějak tak ať ústí filtru přisává vzduch ať to dělá jemné perličky a okysličuje vodu? záleží na možnostech. Může zkusit, když se to zhorší tak ho vypne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.05.2015 20:23 Muž Horác [3942] Re: romant, Heimdall
Sorry, ale mně se to s tou nitrifikací nějak nezdá ... Jak souvisí odbourávání amoniaku a dusitanů s tím bordelem, co mu plave v akva? I pokud přistoupíme na tvrzení "bakterie to prostě sežerou" (nitrifikační bakterie ???) ... tak aby to mohly sežrat, tak to nejdřív musej filtrační média zachytit ... což se očividně neděje.
Podle mě je chyba spíš než v biologické filtraci (tedy nitrifikaci) v mechanické filtraci (nevhodná nebo netěsnící filtrační média) ... takovéhle makroskopické částice přece musí filtr umět zachytit ... bez ohledu na to, jestli už jede nitrifikace ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 36

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 19314x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15415?od=501