Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zákal vody

 

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Zákal vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 17:29 Muž jiri2105 [1] – Něco jako plísen nebo pavučiny
Mám aqua přibližně 8 měsíců a nyní se vyskytl první problém. Už po třetí se mi po výměně vody a zapnutí filtrace tak do minuty všude oběvý něco jako pavučiny. Jsou to bílý,do 10cm dlouhý nítě. Je všude na rostlinách i ryby jsou tim omotaný ale po hodině je voda jak azuro. Filtraci mam vnitřní a vše měnim podle návodu juwel. Zprvu jsem myslel že jsou to kusy vaty tak jsem vše odlovil a vatu dal další týden novou ale znova to samí, tak sem měl podezření že jsou to chlupy z kočky co mi skočila na dekl při výměně vody, tak jsem zas odlovil a teď napotřetí jsem si všechno ohlídal a oběvilo se to zas. Tak jsem to nechal,aqua zalepený v mlze ale po hodině čisto... Tak nevim. Ty spodní filtrační bio houby maj mít ještě několik měsícu na výměnu čas

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 10:55 S Muž invalida [3881]
Hlad je prospěšnej..věř tomu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 20:23 R Muž romant [27987] Re: vrlenin
Zdravá ryba vydrží vpohodě 14 dní bez krmení a jestě to prospěje akváriu, jako celku. Zkusil bych 5 dní a uvidíš, jak akvo zareaguje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 20:21 vrlenin Re: romant
A co ryby?Vydrží to?Dám na tvoji radu a vysadím krmení na několik dní a provedu častější výměnu vody.Jinak díky za rady a za čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 20:04 R Muž romant [27987] Re: vrlenin
Co krmení, kríš těma druhama krmiv co máš v prezentaci? Krmíš denně? Osobně si myslím, že by to mohlo bejt způsobený těma dafniema. Pokud se jima překrmí, tak se klidně nějakej ten zákal může vyskytnout. Nekrmil bych několik dní vůbec ničím a výměnu vody bych prováděl jak píšeš, klidně obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 19:56 vrlenin Re: romant
Zakalení trvá už asi 5 dní.Zkoušel jsem i obden vyměnit 1/3 vody, ale vůbec to nepomohlo.Nevím si rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 19:39 R Muž romant [27987] Re: vrlenin
Přiznám se , že z tý fotky jsem stejně moudrej, jako před tím. To zakalení se objevilo po tom odstranění toho původního filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 19:22 vrlenin Re: romant
Fotka k příspěvku Filtr čištěnej nebyl,nechal jsem ho zaběhnout(AT-201+biomolitan) cca.3týdny spolu se starým filtrem,kterej jsem dnes odstavil.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 19:03 R Muž romant [27987] Re: vrlenin
Fotka by tu představu dotvořila. Jak to popisuješ, tak by to mohl bejt zvejřenej bordýlek. Co filtr, jak ten funfuje? Byl od založení akva čištěnej, nebo jede stále bez čištění?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 18:58 vrlenin Re: Moucha
Přidám se k tématu.AQ mám už 7 týdnů a posledních pár dní se udělal zákal,ale nevypadá to jako nálevník,ale spíše jako kdyby ve vodě cirkulovali miliony bublinek kyslíku.Poradíte mi někdo???
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 07:48 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lada22
trosku mi to pripomina sinici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 16:31 Muž Lada22 [28]
Fotka k příspěvku Díky za radu,urcite se ji budu rídit,krmení jsem omezil ale situace je nejak stale horsi,po dvou dnech od vymeny vody je voda spis zelená,na sklech ale zadne rasy nejsou a ani na kytkách,pouze na jedne co je na fotu a to je nejvyssi konec nejblize k svetlu,je to taková jakoby dooost rídká vata,zelena.Nutno podotkout ze kytky rostou,tak zivin je nejspis ve dnu dost,svitim 12 hodin denne,svetla mam 0,37/l,že by to bylo málo,no,zas dnes vymenim tretinu vody a uvidím za dva dny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 22:21 R Muž romant [27987] Re: Lada22
To akvárko je čerstváček a je tam už docela dost ryb, takže bych rozhodně nepodceňoval ty výměny vody a praktikoval je více než často, klidně obden. Krmil bych velmi střídmě a prozatím bych nekrmil těma komárama, až později. To, že Ti rostliny tzv. bublají po výměně vody, bude zřejmě důkaz toho, že se výměnou vody tzv. pohnojí a rostliny zužitkovávají dodaný živiny z té vyměněný vody a reagují tím bubláním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 21:39 Muž Lada22 [28] – začalo se kalit.....
Zdravím,mám akva založené cca 3 týdny,doposud vše v pořadku,co tyden výměna cca 30-40% vody,1x minulý čtvrtek odkaleno dno,filtr zatím bez čištění,teplota vody 25-26st.Ale v sobotu navečer se začalo kalit,ne nejak extrémně do bíla,spíše do hněda,prostě není tak průhledný jak bývalo.Teď jsem opět vyměnil vodu,viz poslední foto a ten zákal je ještě vidět oproti jiným fotkám.Krmím 1x denně suchým Tetra Crisps, 1x tydně mražený pakomáři.Mám měnit vodu hned jak se to zase více zakalí nebo to nechat běžet ať se to s tím samo popere,a čím to může být,třeba od velkého počtu rybek?A ještě asi hloupý dotaz a to proč kytky bublinkujou když vymením vodu,asi po třech dnech přestanou.Díky za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 18:16 Muž Yirka [9126] Re: Rufr
Nečisti filtr, měň vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 17:26 R Muž romant [27987] Re: Rufr
Nevím co je to "dobrý filtr", ale bezpečně vím, že tím častým píglováním toho filtru tomu akváriu prospíváš daleko méně, než kdyby jsi ho nechal pořádně zašpinit a čistil ho až tehdy, když jeho výkon viditelně klesne. Toliko jenom k tomu filtru, protože vzhledem k tomu, že nejsou další informace o nádrži, a nemám křišťálovou kouli, tak se toho moc víc poradit nedá. Ideální je založit si prezentaci a nakrmit jí potřebnejma informacema a ten kdo poradit umí a chce, se jistě ozve. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 17:06 Rufr – Zakalená voda
Dobrý den, mám akvárium s dobrým filtrem, ale asi tak po týdnu se začne kalit voda. Kameny se dostanou po mésíci do stavu, kdy nejdou ničim umít, takže jsou černé.. Nevíte jaký přípravek na to, filtr čistím každý druhý týden.
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 09:16 Muž martmart [106] Re: falco1992
ahoj,
dej si do profilu aktuální fotky, popis jaké mas dno, aktuální rostliny, množství ryb, mamereme hodnoty vody. .

predelavat akva bez zjištění příčiny problémů většinou nic neřeší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 21:40 Muž falco1992 [0] – Jiz po treti jsem predelaval AKVA kvuli zakalu
Dobry den, mam obrovsky problem se zakalem, vim ze po zalozeni nadrze je zakaleni takrka v 99% u vsech nadrzi, zkousel jsem to nechat v minulem pokuse, voda se po 3 tydnech zakalila jese vic a uplne zezelenala, nyni mam AKVA zalozene 2 tydny, prvni priznaky zakaleni se objevily pred 3 dny, zkusil jsem AKVA zatemnit, dnes po odtemneni je to horsi . na hladine plave nekonecne monoho malych castecek, castecky jsou i vsude ve vode, nevim si uz rady a prestavam mit trpelivost :( predem moc vsem dekuji za rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 17:17 R Muž romant [27987] Re: invalida
No vždyť já k tomu taky tak přistupuju a ty možná blbý otázky pokládám zcela záměrně, ať se třeba laskavý čtenář této diskuse i něco přiučí. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 17:13 S Muž invalida [3881] Re: romant
Ale filtr byl o pár hodin dřív a odkalování žádný extra...přesně tohle sem popsal i ve článku....to nebude vono...říkám nejsem zajíc a ani z toho nedělám tragédii ..spíš hledám příčinu abych dal radu i pro jiný.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 17:07 R Muž romant [27987] Re: invalida
Tak pokud tomu mám rozumět tak, že společně s odkalováním se čistil i filtr, tak by to právě mohla bejt ta příčina. Hlubší odkalení dna a řádný proprání filtru dá akvárku mnohdy pěkně zabrat a potom se to tváří, jako nově založená nádrž a než se stačí namnožit dostatečný množství nitrifikačních bakterií, tak to chvilku trvá. Ovšem může to mít i jinou příčinu, to je jasný, jenom sděluji svoje lehce utrpěný akva zkušenosti. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 17:02 S Muž invalida [3881] Re: romant
Jasný nejsen zelenáč....kupodivu to mizí..asi se tam něco dostalo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 15:53 R Muž romant [27987] Re: invalida
Když se odkalovalo, tak se i čistil filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 15:47 S Muž invalida [3881] Re: romant
Ne krmím furt stejně to by mě napadlo...jde tam sluníčko ale jak říkám 3 nádrže a jen ta prostřední ...to jsou jakoby nádrže dětí ale nemyslím že by něco zapřeli. ...nejde vo nic jen mě to štve že semna to nepřišel ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 13:13 R Muž romant [27987] Re: invalida
Co krmení, nezměnil jsi v poslední době krmení? Setkal jsem se s podobným problémem u akvárka, jehož osádka byla velice důkladně vykrmována patentkama a před tím vločkový krmivo, takže když se na pár dní přestalo krmit a těch patentek se posléze začalo dávat menší množství, tak už se zákal neobjevil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 13:07 S Muž invalida [3881] Re: invalida
Zákal nemizí tak sem vyměnil vodu a uvidím...nic podezřelýho sem nenašel...3 akvárka vedle sebe a prostřední zákal..ostatní ok...zvláštní...vypadá to že ani ryba nechybí...fakt vás nic nenapadá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 21:09 S Muž invalida [3881]
Mám zajímací problém ..akva cca půl roku zaběhlý..odkaleno před tejdnem výměna vody taky. Klasickej mléčnej i s typickým pachem...už 3 den...žádná změna .....ryb přiměřeně...na pár dnů sem tam šup párek ancíků aby se zas nerozmnožili..pán si pro ně nepřijel a mám pár prcků..děsně málo ale..tak do 10 kusů...můžou to způsobit třeba mrtvý jikry? Něco o akvárku už vím ale tohle mi jasný nejni..dík za reakce jo litráž je cca 350 čistej objem další věc je že je to v kroužku takže obdenní kontrola...není to tragédie jen mi chybí příčinný faktor do analýzy :-( nikdy sem takhle málo malejch anců neměl..nejmíň asi 45 ale třeba eště vylezou Venca

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 15:16 EEE Re: EEE
moc díky za pomoc, dost jste mě uklidnili. Ještě jednou jsem to vypustila podle Vašich rad a ted už se to moc zlepšilo, voda je průhledná, rybky vesele plavou - a ani jedna už břichem nahoru, jupííí. Mějte fajn neděli :) Eva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 23:28 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: EEE
Jjo automatické krmítka jsou docela zbytečná věc, hodí se až tak při nepřítomnosti delší jak dva týdny, a pouze v případě, když není nikdo, kdo by tam za celou dobu alespoň jednou nepřišel rybám hodit trochu krmení...dobře krmené a odrostlé ryby snesou dva týdny bez větších problému.Jinak ty živorodky jsou vděčné ryby, dokáži se mnohdy vyrovnat i s určitými extrémy ale zároveň bývají i docela nevyzpytatelné, mnohdy umírají v naprosto zaběhlém a čistém akve, bez zjevných příčin, jsou to takové ryby do nepohody... ;-) Jinak s tím akva, určitě by to pro začátek chtělo vyměnit většinu vody jak už tady bylo zmíněno, a pak ještě po týdnu či dvou, nechat to trochu srovnat a pak tam kdyžtak pomalu přidávat rybky. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.05.2011 22:59 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: EEE
Určitě čekat a měnit často vodu, třetinu ob den bych viděl jako ideální množství. Až se to ustálí, tak klasická údržba bývá co 7÷14 dní vyměnit třetinu vody.
EDIT: Pro příště doporučuju během dovolené nekrmit vůbec a nebo aspoň pořádně odzkoušeným krmítkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 21:58 EEE – Shnilá voda - co ted?
Ahoj, prosím o radu. přijela jsem z 5denní dovolené a voda naprosto mléčná. Chyba byla v tom, že automatické krmítko se nějak zbláznilo a sypalo tam hafo krmení, no a voda se zkazila.Ryby celkem vymřeli, zůstali jen nějaký bílý živorodky (teda maminka a hafo miminek - ty už jsem tam měla - přežili) no a pak párek flekatejch mečovek,1 plata a ancistrus. Divný je, že mi tam ted začali plavat další miminka - jedna od těch mečovek a 1 červená asi ta plata. Pak je tam hafo jiker, ale asi to budou šneci ??? Těch je tam ted milion. Jako první pomoc jsem tak 3/4 vody - i s krmením, co bylo všude - vysála zvonem, vyčistila filtr a dolila vodu. Chemii jsme nikdy nedávala a ani moc nechci. Takhle to čistím vždycky a akvárko se drží tak 3 roky, nejsem žádnej znalec - jak jste jistě poznali ;-) Je to den a nezdá se mi zlepšení. Co ted dál? mám jen vyčkávat? Moc děkuji! A kdybyste chtěl někdo bílý ryby, tak se přhlašte :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 15:35 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: smallmartine
Co takhle ztlumit osvětlení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 15:32 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: smallmartine
a o jaky se to jedna hnojivo.... v nouzi by se to dalo postupne "odkalit"
nebo pouzit rychle rostouci rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 15:00 Žena smallmartine [14] - Rostliny
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 14:59 Žena smallmartine [14] - Rostliny
Fotka k příspěvku Dobrý den,
poraďte mi, co je to za zákal? A co s tím?
Zatemnění jsem zkoušeli - pomohlo na chvíli, po odtemnění bylo vše stejné. Zákal trvá již 2-3 měsíce. Výměna vody to jen zhorší.
Příčinou zřejmě je špatné hnojivo, které se dává do písku pod kořeny, bohužel nikdo otci neřekl, že je to velmi silné hnojivo a co způsobí, když se dostane do vody.. již by ho tam nedal.
Rostlinám se daří, terčovci se v tom dokonce vytřeli.
Poraďte mi, co to může být a co se s tím dá dělat?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 04:15 masvers Re: masvers
Tak přidal jsem Anubias velký,jávský mech-hnědovku jsem nedal protože nebyla pěkná a nic jiného nebylo v akvaristikách v UH a okolí:-).No a jak na potvoru mě odešla zářivka (při zapnutí mě začala nepřetržitě blikat a nechce přestat,je to známka že je už špatná zářivka že jo?).Musím počkat na vyplatu abych koupil novou:-),čtyři dny to snad rostlinky vydrži bez zářivkového světla ne?Ahoj akvaristi Martin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 20:10 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: Johan
Tak tu zrovna jak na potvoru nemám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 19:42 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: ondra
A kde takovou salvinii minumu sežene? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 19:23 masvers Re: masvers
Nejdříve přidám rostlinky s tím růžkatcem nemám moc dobré zkušenosti,ale dám jej tam .Závojnatky jsou za tím malé tak 10 cm a ještě sem dam jejich fotky na radu ohledně jejich pohlaví.Jestli budou dobře růst tak je daruji nebo prodám.Tetry jsou s nima zatím v klidu neoštipují je.Teplota vody je stabilně 23,5.Tak snad nestrádá ani jeden druh .Krmim je granulkama od SERA a SAK 55.Uvidím co se během dvou měsícu stane.Když to pujde k horšímu tak to radikálně změním .Díky za názory. Ahoj odpovidejte raďte dál :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2011 19:16 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: masvers
Potom anubias nebo hnědovka na kořen, plovoucí pistia startiotes, ricci, salvinia minima atd....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 18:42 R Muž romant [27987] Re: masvers
Závojnatky jsou velmi zdatnými producenty odpadních látek a když se začne flákat údržba, tak se mohou přihodit různý věci. Co se týká těch rostlin, tak to tady už bylo napsáno. Tvým požadavkům bude velmi dobře vyhovovat nějaký ten růžkatec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 18:38 masvers Re: masvers
Dobře,chci vysvětlit proč zavojnatky by měli zmizet? a který druh rostlin (nezakořenujících)mě doporučujete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 18:20 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: masvers
V Hradišťské vodě problém není. Měl jsem ji dlouho i v akvárkách bez rostlin a bez problému.
Tyhle rady po netu jsou vždycky dost málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 17:52 Usine Re: masvers
Samozřejmě to jde i bez rostlin, ale musíš mít výkonný filtr a častou výměnu vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 17:51 R Muž romant [27987] Re: masvers
Tk pokud jsou už ty závojnatky pryč, tak bych udělal razantní odkalení a s tím spojenou výměnu témeř všechny vody. Výměnu vody bych klidně po několika dnech zopakoval a měl připravenou v záloze nějakou tu lahvičku se startovacíma bakteriema, protože to razantní odkalení a velká výměna vody bude pro to akvárko velkou zátěží a biologická rovnováha dostane nafrak. Rozhodně přidat rychlerostoucí kytky, to budou zdatní pomocníci při konzumaci toho výživnýho roztoku, který se momentálně v tom akvárku nachází. Filtrnechat běžet bez povšimnutí a zásahů. Tak to bych ve skrácené verzi udělal já. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 17:41 masvers Re: masvers
Zdarec,dík za odpovědi
Ja si nemyslím, že akvarium bez živích rostlin není akvarium.Měl jsem Akari Potoční vychoval jsem nadherné kusy akvarium bylo osazene kameny pískem umělé rostliny jedna mala živá a nebyl žádný problém se zákalem.Podivejte se na některá Malawi akvaria tam jsou taky jen kameny jeskyně písek.Co opravili(vylepšili) čističku tak od té doby ta voda je jiná.Za těch deset let se mohla zmenit voda,technologie čistění(EU normy)co ? Nemůžu mít v něčem pravdu?JO s těma závojnatkama ty jsem tam dal před měsícem, ten problém z vodou byl už, ale předtím!Možná jsem to přehnal ze současným osazením akvaria rybama 2závojnatky,2ancistrusi,3panceřníčky panda a 8 černých teter(Gymnocorymbus ternetzi).Tak co teda ,proč ne ty závojnatky ? Co za rostliny ?(Nechci na zakořenění).Jinak beru kritiku a rady na spravení života v mém akvariu a nepotřebuju číst zprávy typu co to je ...to není akvarium...trýzniteli ryb...(no to jsem trochu přehnal:-))Díky za názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 11:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: ondra
a navic tam ma zavojnatku!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 11:20 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: Chalybda
Na kytky jsem myslel hlavně. To co má bych zatím akvárkem nenazýval :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 10:22 Žena Chalybda [55] – RE: Ondra
masvers napsal: zářivkové světlo žádné přímé sluneční
...a akvárko má, ale živých kytek, co by za to bylo... ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 36

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 19314x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15415?od=1051