Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zákal vody

 

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Zákal vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2017 12:06 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: NHKG
Schoval jsem krmivo a omezil krmné dávky. Menil jsem 40% vody 2x týdně a beze změny. Zákal trval, jen se měnila jeho intenzita. Na hladině bylo dost pěny. Odneslo to i nekolik mřenek. V zoufalství jsem v patek objednal purigen, protože pěna podle me znamená znečištění vody organickými sloučeninami. A dneska voda vypadá čirá a pěny ubylo. Pritom purigen ještě nemám.
Tak jsem si nechal popsat podrobně jak byl čištěný filtr a toto mě zarazilo: náplně byly propírané v horké vodovodní vodě. rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2017 18:22 R Muž romant [27987] Re: NHKG
NHKG napsal: ...Asi schovám krmivo mimo dosah ostatních...Tak tohle lze vysoce pozitivně hodnotit, mám obdobné zkušenosti z dohledových akvárií, tedy hlavně s majiteli, kteří ve strachu o životy osádek udělají přesně tu opačnou práci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2017 18:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: romant
Můžu krmit méně, ale pak budou mřenky hladovět. Navíc je možné, že těm rybám občas někdo "přilepší". Já krmím jen ve všední dny. O víkendu by měly hladovět, ale to nevím jistě. Asi schovám krmivo mimo dosah ostatních...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2017 18:03 R Muž romant [27987] Re: NHKG
Neřeš bezproblémovost krmiva, už jsem viděl ledasjakou nádrž překrmenou třeba tím Hikari. ;-) Ten filtr je podle mě slabší článek, ale nepředbíhejme. Jinak jak čtu o té pěně, vede mě to právě k tomu krmení a ono nemusí bejt problém v těch značkách samotných, ale v "neuhlídaném" množství. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2017 17:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: romant
Mám doma vločky Tetramin. Můžu zkusit. Ale ty granule jsou kvalitní bezproblémové (Sera a Hikari), doma jimi krmím už hodně dlouho. S krmením je docela problém. Rád bych krmil méně, ale parmičky jsou jak piraně. Jak toho nasypu málo, nic nespadne na dno pro mřenky.
Horší to je s tím filtrem. Údržba filtru není moje starost, takže nevím. Ale v pondělí to prověřím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2017 17:22 R Muž romant [27987] Re: NHKG
Jako první opatření bych změnil krmení. Jaký hmoty jsou v tom filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2017 12:22 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Zdravím,
mám na starosti toto akvárium: rybicky.net/nadrze/25666 Jelikož nádrž není moje, nemůžu aktualizovat. Parmiček mechových (čtyřpruhých) při jedné pohromě trochu ubylo, bude jich cca 20, zato přibyly 3 přísavky thajské, dvě parmičky černopruhé, 2 peřovci (10 a 15cm) a mřenky už mají přes 10cm. Rostliny se hodně rozrostly. Zadní rohy ovládl echinodorus a ze zadu roste ludwigia, která pokrývá tu část hladiny, kde nejsou listy echinodorů. Víceméně jen krmím (4÷5ml granulí pro cichlidy 5x týdně) a měním vodu (30% týdně). Je možné, že rybám i přes můj zákaz občas někdo "přilepší".
Poslední měsíc mě ale trápí kalná voda. Voda má mléčně bíý zákal, ale ne moc silný. Je bez problémů vidět přes celé akvárium i z boku. Zákal je stále stejný už měsíc! Častější výměna vody nepomáhá. Tipnul bych si na biologické znečištění, protože na hladině je kolem listů rostlin pěna. Filtr při otevření úplně OK. Nenapadá někoho jak s tím bojovat?
U mých akvárek jsem zákal neměl přes 20 let, ale já mám trochu atypiké nádrže a s takovou běžnou si nějak neumím poradit.
EDIT: Zkoušel jsem měřit NO3 a je kolem 40mg/l, což mi přijde celkem OK na takovýto typ akvária (u svých bych to nesnesl a hned měnil vodu ve velkém smich ).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2017 13:55 Muž Banung [28] Re: Banung
Hlásím, že mléčný zákal zmizel. Travalo to tedy 6 dní. Kroky které jsem podnikl: žádné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 08:23 Muž Banung [28] Re: Maq
Ten špalek je předraženej Amano kořen osprchovanej horkou vodou.

Jak dlouho vydrží takový "bordel z filtru" v kýblu s vodou. To bude jak převoz krve smich
Dám si tedy inzerát "Poptávám bordel z filtru" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2017 00:43 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Banung

-potřebujete tzv. "dekompozitory", to jsou bakterie,mikroskopické houby ,prvoci ,hlístice ,které zajišťují rozklad organických zbytků
-běžně se používá "naočkovaná" voda z jiného akva = vymáchaná filtrace z již zaběhnutého akva ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 00:26 Maq Re: Banung
Může to být tím dnem, ale mám podezření i na ten špalek. Nedokonale konzervované kořeny tyhle problémy mohou dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 23:55 Muž Banung [28] Re: lacewings
Ach so...
Takže to tedy není žádný nálevník, ale přemnožené baktérie, živené pravděpodobně tím hnojivem. (Nikdy dřív se mi to nestalo).
A zlikviduje to tedy co? Počítám, že díky tomu hnojivu to bude trvat déle...

Filtruji tedy cca 800/l h a obě hlavice prokysličují vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2017 23:00 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Banung
- mléčný (bílý) zákal je zvýšená koncentrace organických látek
- v čerstvě založeném akváriu to nemá kdo likvidovat
- plovoucí bakterie a jejich biomasa vám způsobuje uvedené mléčné zakalení vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 22:38 Muž Banung [28] – Zákal-po 3 dnech zhoršení
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Klíčová otázka: Když se zákal zhoršuje, znamená to automaticky, že je biologického rázu? (Akva založeno před 4mi dny)

Dno: Poprvé jsem použil zásobní hnojivo JBL Aquabasis Plus.
Na to Rataj Aqualay Ground a na to křemičitý písek.

Písek i Rataje jsem důkladně propral. Druhý den se na hladině vytvořil povlak, který když jsem "shrábnul" tak měl nahnědlou barvu. tzn. Rataj (přitom Rataj je úplně přikryt křemičitým pískem)

Filtruji 500 l/h přez dvě kostky Bioakvacitu zrnitosti asi 20

Prosvítil jsem sklenici vody z AQ baterkou a žádný potvory jsem neviděl. Jak maj bejt ty nálevníci velcí??

Rostlinky jsou + jedna parmička a jedna nezničitelná krevetka.

Zatím jsem v klidu, ale nerad bych čekal měsíc a pak zjistil, že to je např. dnem od Rataje, nebo tim hnojivem.
Fotky ukazují stav 1ní a 4tý den.

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 07:16 Muž RBeil [174] Re: Michalnovas
UV zářivek je více druhů, ta která dezinfikuje vodu a ničí organismy je UV-C, pokud tam je UV-A nebo B tak je to blbě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 06:57 Muž Michalnovas [0] - RostlinyRe: RBeil
UV zářivka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 20:53 Muž RBeil [174] Re: Michalnovas
A je v tom UV-C trubice/zářivá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 20:49 Muž Michalnovas [0] - RostlinyRe: vaaclav
Bohužel opravdu nefunguje také jsem se tomu divil a nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 18:41 R Muž romant [27987] Re: Michalnovas
Předpokládám, že se jedná o "Menší akva" a tam jde o načatou nitrifikaci, zřejmě důsledek oné hrubší změny, jak popisuješ, ta doba než se to ustálí je různá, od dnů až po týdny, normální režim akvária, krmit spíše střídmě, vodu měnit spíše častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 14:31 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Michalnovas
Že by UV lampa nezničila nálevníka to bych se divil. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 14:16 Muž kus5 [3] Mléčný zákal nálevníkový
Já mám vyzkoušeno na nálevníky 10ml 30% peroxydu vodíku z drogerie na 100l akva vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2017 06:08 Muž RBeil [174] Re: Michalnovas
Pokud je mléčný tak je to nálevník-vzduchovat, nekrmit a sůl max lžíce/50l a pokud je to zelený-výměna 50% vody, nehnojit, nehrabat se ve dně. Pokud se v akváriu hrabeš ve dně, měl by jsi provést výmenu vody aspoň 20%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2017 19:39 Muž Michalnovas [0] - Rostliny – Zákal
Prosím vás o radu už tak týden mám v aqua zákal. Nejspíš, protože jsem se hrabal ve dnu a rozsazoval echinodorus :'( . Vzduchuch s filtru běží pořád změna žádná. Twinstar také nezabírá. UV lampa také ne. Díky za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2017 19:49 Žena drvi [2894] Re: Scoperlada
Moc bych na to nespolehala, spis ti budou likvidovat rostliny. Ale to uz jsme OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2017 19:47 R Muž romant [27987] Re: Scoperlada
Ancák a parmičky na řasy je kontraproduktivní opatření. Ancák bude spíš pokukovat po rostlinách a parmičky jsou darmožrouti, který si jako malý trošku zobnou, ale potom už jenom krmíš, krmíš a krmíš a oni rostou, rostou a rostou, ale řasy objíždějí obloukem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 19:44 Scoperlada Re: drvi
to je mi jasný.. :-) .....jen aby pomohly. aspoň s těma zbytkama řas při rozjezdu akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   20.01.2017 19:26 Žena drvi [2894] Re: Scoperlada
Kupovat ryby na to, aby ti likvidovaly rasy, je nesmysl. Musis v akvu vytvorit podminky, aby se tam rasam nedarilo a ne chtit po rybach, aby to resily za tebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 17:47 Scoperlada Re: romant
OK. příští týden ještě přikoupím rostliny. ryby mám v plánu tak cca za 3týdny. nejspíš ancistruse a nějaké parmičky na řasy. a poté bych chtěl čichavce za nějaký další časový úsek.
s tou výměnou vody před a po rybách jsi to myslel jak? časově atd?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 16:33 R Muž romant [27987] Re: Scoperlada
Výborně, vývoj je tzv. normální. ;-) Hodnotama se nenechat zmást, tedy hlavně ve vztahovém smyslu při pořizování rybí osádky, nikam nespěchat, nebláznit s množstvím, rozdělovat do více nasazovaných bloků se vždy vyplácí, výměna vody před a po instalaci rybí osádky si to chce zafixovat jako nezbytnou součást zdravé aklimatizace nových obyvatel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 16:26 Scoperlada Re: Maq
tak zákal zmizel úplně, už je jen nažloutlá voda z těch kořenů. hodnoty vody změřím. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 21:11 Maq Re: Scoperlada
Scoperlada napsal: Takže jak budou růst rostliny, tak to bude lepší a lepší?
Ano, bude. Problém je v tom, že pokud jich nebude hodně, tak neporostou. Máš tam naběhnuto na nadbytek živin. To znamená zákaly, řasy, odumírající rostliny, a až budou ryby - pohřby.
Nedá se nic dělat, kup teď pořádnou hromadu rostlin, budeš holt muset rýpat do toho dna, takže si to přechodně asi zakalíš ještě jednou, ale jiná cesta z toho asi nepovede. A samozřejmě měnit vodu, pořád měnit vodu a "ředit" ten koktejl.
Za měsíc z toho můžeš být venku. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.01.2017 19:52 R Muž romant [27987] Re: Scoperlada
Vo koberečkách to není, je to hlavně o větším množstvé pořádný zelený hmoty, jako jsou třeba Echináče a velmi zdatní pomocníci jsou tz. stonkový rostliny, tedy ty co rostou rychleji ve stromečku do vejšky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 19:46 Scoperlada Re: romant
Ok. Děkuji za cenné rady. Koupím ještě jednou tolik té kobercovky. A ještě ty žebříčky co budou růžový až vyrostou co jsou u pozadí. :-) pokud to nezvládne zítra, tak pak budu muset až příští týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 19:42 R Muž romant [27987] Re: Scoperlada
Něco víc rostlinek, mít osázených 80% plochy dna nwní věc za kterou by jsi se měl stydět. Hlavně při přesazování rostlin opatrně, dobře rozmysli, kde nový rosliny budou a snaž se sázet na finílní místo, aby jsi se vyhnul co nejvíce manipulaci s tím výživným substrátem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 19:40 Scoperlada Re: romant
Takže jak budou růst rostliny, tak to bude lepší a lepší? Pokud mi to do konce týdne vyjde, stavím se ještě přikoupit něco málo rostlinek, ať se rozrůstají. CO už Buble, tak jsem zvědav... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 17:12 R Muž romant [27987] Re: Scoperlada
Kořenovýho zbarvení se netřeba zbavovat, to je pro nejednu rybičku přímo požehnání. Kořeny dovedou barvit i třeba více jak půl roku. Tvůj současný problém se jmenuje "žádný" rostliny, proč jinak by jsi tam měl ten výživnej substrát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 16:22 Scoperlada Re: afc1886
Fotka k příspěvku teď jsem vyměnil 25l vody. to jakoby mléčný už bylo o dost lepší i před výměnou. po výměně je to lepší ještě o něco víc, už jen to žlutý (nejspíš z kořenů) toho se asi zavím jen tím, že budu měnit vodu tak dlouho, než to přestane pouštět barvu, že?Vypadá to takto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 15:46 R Muž afc1886 [14682] Re: Scoperlada
Nemusíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 15:24 Scoperlada Re: Maq
takže tam žádné sušené krmení házet nemusím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 22:26 Maq Re: Belisana
Podle prezentace je tam výživný substrát Diversa Nutriplant. Myslím že v tom akváriu (nejen) bakteriím hlad nehrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 21:52 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Scoperlada
stačí jen trošku nějakých sušených vloček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 21:03 Scoperlada Re: romant
ok, takže je to vpodstatě celkem bežný jev? a to krmení doporučuješ jaké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 21:02 R Muž romant [27987] Re: Scoperlada
Pomůže čas, o němž je akvaristika především. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 21:01 Scoperlada Re: romant
tak, rostlin je tam celkem 5 druhů z 20ti košíčku. šneci byli na rostlinkách, tak jsem tam nějaké nechal. pomůže třeba vzduchování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 20:58 R Muž romant [27987] Re: Scoperlada
Přidat rostliny, hlavně rychleji rostoucí, nasadit šneky okružáky, popř. i levatky a čekat, tedy možno měnit vodu, obvykle radím formulaci co kdo snese a unese, prostě akvárium zabíhat, možno taktéž lehce jednou za týden zakrmit troškou sušenýho krmení, tedy to prázdné akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 20:49 Scoperlada – ZÁKAL
Ahojte. Já mám podobný problém. Včera jsem založil akva,napustil vodu 50litrů z RO A 100 litrů z kohoutku.Byla hodně plná bublinek a trošičku mléčná.Ráno byla ještě celkem stejná a teď je žlutomléčná.Předpokládám,že spustily barvu kořeny i když byly asi 3 týdny ve vodě,kterou jsem 3X měnil žlutou. Co se s tím dá dělat? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 15:34 R Muž romant [27987] Re: lindam26
Vodu bych měnil obden min. 1/3 objemu nádrže, bez odkalování, tedy jenom vodu. Tím přístrojem máš asi na mysli vzduchování, tedy motorek s kamínkem, ale je možné, že ten efekt dokáže zařídit tvůj filtr, tím že nastavíš vývod vody tak aby intenzivně čeřil hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 10:11 lindam26 Re: romant
a jak často mám tu vodu měnit každý den? Normálně odedna? Díky
EDIT-Ještě je lepší použít nějaké bakterie na provzdušňování nebo nějaký přístroj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 18:51 R Muž romant [27987] Re: lindam26
Tak jestli už tam jsou ryby, bude to o trošku složitější. Ano, intenzivněji vzduchovat, nikoho ničím nekrmit a to min. týden, ale bude to chtít měnit i vodu, těch 14 dní je krizovka a stabilita nádrže se teprve teď ustavuje. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 18:44 lindam26 – mléčný zákal
Fotka k příspěvku Asi jako všichni mám problém s mléčným zákalem S akvaristikou nemám zkušenosti, jako dítě jsem sice měla malé akvárko, ale nedalo se tomu říkat akvaristika. Děti moc chtěli rybičky, tak jsme se rozholi ho pořídit. Nechali jsme ho 14 dní bez ryb a bylo v pohodě, jakmile jsme tam přidali rybičky, tak se objeliv zákal. Už jsme ho čistili i filtr(bohužel špatně propláchla jsme ho v tekoucí vodě :-(). Jak jsme se tady dočetka, tak asi budu mít také nálevníka. Pochopila jsme správně, že to samo odezní?. Mám jim tedy nějak okysličovat vodu? Čím? Jeslit doporučite i nějakou literaturu pro začátečníky budu ráda. Díky moc za rady
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 36

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 19314x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15415?od=351