Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 16:20 Muž Shiro [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den. Hlídám akvárium po dobu dovolené a dnes jsem si všiml, že samec čichavce má na těle dvě tmavé skvrnky, jen na jednom boku, které z kůže nevystupují. Vypadají jako tmavěji zbarvené šupiny. Chová se normálně, žere, prohání samičku... Nemyslím že by tam ty flíčky byly už včera, ale nijak zvlášť jsem si je neprohlížel. Majitele jsem ještě nezalarmoval, nevíte, prosím, co by to mohlo být? Krmeni jsou vločkami a Tetra pro colour, voda má teplotu 25°C čištěni před pěti dny. Nádrž je hojně zarostlá, o objemu 75l a sdílí ji se šesti tetrami neonovými. Ve vodě jsou listy mořského mandlovníku, ale nevím jak dlouho. Používaná chemie liquid carbon od profiplants 1×denně 1,5 ml.
Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 13:41 R Muž Anthrax [4739] Re: Adam
Hrubej nástřel. moc dusičnanů ve vodě? To akvárko se mi nezdá úplně v dobré kondici. Viz tahle řasa. Vyzkoušel bych přihodit nějakou egerii nebo něco jiného rychle rostoucího nebo zintenzivnit výměny vody.
Nebo jednotvárná strava? Je dobře že jim nedáváš nitěnky ale jsou tu jiná mražená krmiva, která jsou podstatně vhodnější.
Opravdu máš bez topítka 26 stupňů? Zkoušel třeba víc teploměrů, nebývají moc přesné. Kolik máš v pokoji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 13:32 R Muž ctibum [6876] Re: Adam
A trochu se tomu rozepiš o tom čištění filtru. Co znamená pravidelně a jak ho čistíš. A proč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 22:15 Adam Re: Čichavec co to je? nemoc?
Voda v akváriu má teplotu 25 - 26°C pochází z nechlorovaného zdroje (pravidelně kontrolovaná studna) a je stará 7 měsíců. Filtr pravidelně čištěn - naposledy vyčištěn v neděli. Ostatní rybky jsou v pohodě.
Rybky jsou čilé krmené krmivem TetraMin, živou/mraženou potravu (nítěnky a tak) jim nedávám z předchozích špatných zkušeností.
Ryby jsou klidné a čichavci si na menší neonky ze staršího akvária vůbec nedovolují. Rybky jsou krmeny pravidelně 3x denně po menších porcích.
Fotky akva jsem přidal do galerie na google
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 21:09 Adam – Čichavec co to je? nemoc?
Zdravím,

mám akvárko 240 litrů a v něm mam 8 čichavců. 4 zlatý a 4 jsou modrý ty líbající.

Mam problém s jednou žlutou rybkou. Najednou mi zhubla. V příloze je foto, jak vypadají ostatní zlatý rybky. Byla taky takhle velká a mnohem tlustší. Nevím co se mohlo stát. Voda je furt stejná, Ph je optimální a voda je čistá. Filtr byl v neděli vymytý a byla daná nová vložka.
Edit: photos.google.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 10:11 Muž Marian400 [1]
Fotka k příspěvku Rano byl cichavec zakrsly mŕtvy
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 12:02 R Muž afc1886 [14655] Re: Rounce
Teda, podle mě jsi to měl začít řešit už mnohem dříve. Vodoléčba je teď to pravé a navštiv hornbach, tam by jsi mohl pořídit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 09:39 Muž Rounce [30] Re: ludek.jelinek
Fotka k příspěvku Díky zkusím objednat a snad to do zítřka příjde. Zapomněl sem v prvním příspěvku fotku, vydrží v takovým stavu do pondělka kdyby to nepřišlo ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 20:21 ludek.jelinek Re: Rounce
Já měl kdysi u neonky a mám za to, že to byla kombinace zranění, stresu z převozu a nových životních podmínek. Úspěšně pomohl přípravek eSHa2000.

Pro mne dobrý zdroj o nemocech ryb:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 15:19 Muž Rounce [30]
Zdravím v neděli jsem si dovezl samce čichavce zakrslýho a dal ho do akvária k dospělé samici. Všechno se zdálo v normálu jenomže dneska sem si všiml že samec má na ploutvích chomáčky bílé nejspíš plísně tak se chcu zeptat co by to mohlo způsobovat ? Viděl jsem samici samečka jakoby okousávat kolem těch ploutví nemohlo by to být zraněním ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 20:28 ludek.jelinek – Čichavec perleťový - začernalá zadní část těla
Fotka k příspěvku Ahoj, netušil by někdo, od čeho by mohlo být začernání zadní části těla (viz. přiložené foto)? V 75 l nádrži je samec a dvě samičky (+ 5 panďáků a 2 parmičky černopruhé při dně), není to moc velké, ale nádrž poskytuje úkryty v rostlinách a takhle to funguje, resp. fungovalo, cca 1,5 roku. Samec je dominantní, zejména pokud má hnízdo, ale nemyslím, že by byl až nějak přehnaně agresivní. Tady na fóru jsem našel jen jediný trochu podobný případ a verdiktem bylo, že to nejspíše bylo "při rvačce". Je to možné? Takhle v zadní části těla? Chápal bych to třeba u tlamy, v okolí hlavy, ale od hřbetní ploutve k ocasní? Pokud by tomu tak bylo, neříkám že ne, má cenu tu samičku držet při životě? Mám jí zkusit dát do samostatné nádrže? Nevidím na ní žádné viditelné zranění, ale pokud bych jí separoval, mám zkusit pro sichr nasadit nějaká léčiva? Díky za rady, abych se přiznal, asi bych neměl srdce toho chudáka utratit (pokud by někdo radil utratit, potom prosím o nějaký "humánní" postup), byť kapra nebo pstruha po hlavě majznu (ale to nejsou rybičky, které si hýčkám v akvárku a každý den na ně koukám, že).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.01.2019 20:03 R Muž romant [27983] Re: Genovesa
Půjde kukat, problémů tam bude víc. Jednak to vypadá na nejakouo formu vředovitosti a druhak to bude nejspíše problém uvnitř ryby, tedy již nadlimitně namnožený bakterie. Z mého pohledu, říkejme ostařenějšího akvaristy, je nezachranitelná i při vyvinutí maximálního úsilí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2019 16:20 Genovesa
Ano, týden jsem měnila 1/3 denně, teď teda ob den. Ryba už to oko má zakalené cca 3 dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2019 15:39 R Muž afc1886 [14655] Re: Genovesa
Zařiď si prezentaci akvária, ale tipl bych to na bordel vodu. Co ty výměny vody provádíš tak jak ti bylo razeno?
rybicky.net/forum/4991…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2019 13:46 Genovesa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mám nové akvárium, zarybněné od 23.12. U jednoho čichavce medového sr objevil problém s okem. Změnilo barvu a je trochu vystouplé. Není moc aktivní, zatím přijímá potravu. Ob den měním 30 % vody, teplota 26 stupňů.Ostatní ryby jsou zatím v pořádku.
Projevila by se otrava čpavkem, dusitany jen u jedné ryby?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2018 20:48 Tereza – poranění čichavce
Zdravím, měla bych takový dotaz v akvárii manžela je čichavec zlatý (samice). Začala se naklánět na bok a oběvily se jí na hlavě a kousku zad hned za hlavou bíle fleky vypadá to jako oděrky. Konega rybicky.net/profil/47783 tu měl podobný dotaz. Je možné že ji mohl napadnout jiný čichavec?? V poslední době se jeden modrý čichavec (samec) začal chovat velmi agresivně. Mohl by mi tu někdo z vás poradit o co se jedná???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.12.2018 17:17 Žena lenkalor [580] Re: necekjiri
To,že je nepostavil neznamená, že to nezkoušel. A 30% vody za 2-3 týdny může být právě pro čichavce málo. Nemyslím tím, že by byla voda špinavá, ale tady se to popisuje pojmem - vydejchaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 17:10 Muž necekjiri [2] Re: lenkalor
Samec nikdy hnízdo nestavěl, o samičku neměl zájem. Čistotu vody mám dobrou, jednou za 2-3 týdny měním 30% vody (akvárko o objemu 190 l). Dle testovacích štítků mám všechny hodnoty v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.12.2018 21:09 Žena lenkalor [580] Re: necekjiri
Myslím, že se tenhle problém objevuje u samců víc kvůli tomu, že sbírají písek a kamínky ke stavbě hnízda. Tím dochází k narušení tkáně tlamky a možné kontaminaci patogeny. Jestli plísně nebo bakterie nevím. Souvisí to i s čistotou vody.
Mě se to objevovalo také u staršího samce, léčila jsem to jen častými výměnami vody. Tlamka se časem zahojila, ale zůstala trochu deformovaná. Snadno se to vrací. Jak jsem psala, dost to souvisí s čistotou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 18:37 Muž necekjiri [2] Re: romant
5 let je moc? Četl jsem, že se dožívají 10ti let.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 18:34 R Muž romant [27983] Re: necekjiri
Stáří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 18:28 Muž necekjiri [2] – Odlupující pusa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, čichavec má nějak deformovanou spodní část pusy, nevíte co s tím? Mám ho léčit Bactopur directem? Ostatní ryby jsou ok. Čichavcovi je něco přes 4 roky. Díky za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 20:10 pavel1234 Re: pavel1234
Jíst jsem ho viděl jen trochu. Takhle divnej je od posledního tření skalárů. Čichavec zlatej a další modrej jsou ok ale jenom tenhle. Teplota furt 27, výměn vody dělám furt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 15:46 pavel1234 – Divný čivhavec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
měl bych prosbu ohledně mého čichavce modrého. Na mé prezentaci uvidíte zarostlou nádrž, včera jsem přidal na hladinu růžkatec. Poslední dobou mi umírají čichavci ale ostatní ryby jsou v pohodě. Skaláři se mi doslova po třetí vytřely, první nevyšel, přendal jsem jikry bez podkladu. Po druhé jsem jikry nechal v tom, ancistrus mi to snědl. Teď to je po třetí a mám to s podkladem v 75ti litrové nádrži a většina plesnivý ale to jsem odbočil. Prvně mi umřel čichavec zlatý, asi špatná voda. Po druhé se mi ztratil čichavec modrý, ještě jsem ho nenašel a teď tu mám dalšího, který se málo hejbe. Je vyhublý, koupil jsem ho přes 1 - 2 měsíci, takže akvaristika špatný chov asi neměla, bude to určitě mnou. Posílám foto. Nemůže být nějak nastydlá? Díky moc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 12:40 jirka147 Re: Tojsouvěci
Děkuji za pomoc, vyzkouším tu sůl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2018 12:00 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: jirka147
Tady máš nejdostupnější řešení: www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 10:17 jirka147 Re: Tojsouvěci
Četl jsem o hypermanganu, že často ale zabije i rybu (asi v nesprávné koncentraci). Myslel jsem spíš nějaký (klasický) přípravek, který třeba zakoupím v akvaristice, abych si mohl přečíst v návodu dávkování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 10:02 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: jirka147
Stačil by i manganistan draselný (hypermangan).Slabě růžový roztok!Rybu vyjmout hned po odpadnutí parazita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 09:51 jirka147 Re: Tojsouvěci
Dobře, děkuji a po jakém přípravku konkrétně bych se měl porozhlédnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 09:40 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: jirka147
Pravděpodobně se jedná o pijavici,rybu můžeš odlovit a krátkodobě umístit do nádoby s mírně osolenou vodou,nebo se standardní dávkou léčiva obsahujícího měď ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 09:21 jirka147 Re: NHKG
ano, z vnějšku to je, ale s tou pinzetou si asi netroufnu. Je to u oka, mám strach že bych mohl rybu poranit. Také vůbec nevím, jak by to mělo probíhat - měl bych to tou pinzetou odstraňovat normálně ve vodě?

Původně jsem myslel jestli by nepomohla nějaká chemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 09:11 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: jirka147
Nevím co to je, ale pokud to je ze vnějšku ryby, tak to bude chtít rybu chytit a pinzetou parazita odstranit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 08:47 jirka147 – parazit v oku
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,

dneska jsem zpozoroval u jednoho z čichavců parazita v oku. Vypadá to jako nějaký červ nebo brouk. Nevíte někdo co by pomohlo?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 11:42 Muž Yirka [9118] Re: jirka110
Bez dalších informací o nádrží těžko říci, bylo by vhodné doplnit informace v profilu o prezentaci nádrže. Takhle to vypadá na plošně zaplísnění, kdy prvopočátek i mhol být v nějaké odřenině. Ale takto se to projevuje většinou v nádržích, kde není nejlepší prostředí. Navrhuji výměnu 50% vody a zaléčení eSHa2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 08:29 jirka110
Fotka k příspěvku zdravim, prosim o radu.. cca dva dny pozoruji u samičky čichavce jakoby odřeninu, ale zdá se mi, že se to zvětšuje. Ryba je aktivní, jí normálně, výkaly se zdají být v pořádku.. nemůže jít o nějakou nemoc ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.06.2018 12:18 R Muž Anthrax [4739] Re: Petr999
To chce víc informací. Stáří nádrže? Jak dlouho tam ta ryba je? Čím a jak často krmíš? Teplota vody? Jak často a jak probíhá údržba? Jaká je tam filtrace? Jak je to aktivní uhlí staré? Co další média? Píšeš živé rostliny. Kolik? Prosperují? Atd., atd. Ideální by bylo zaregistrovat se zde a vytvořit si prezentaci s fotkou akvária jako celku. A do prezentace vyplnit co nejvíce informací. ;-)

Každopádně 60 litrů je dost málo na takovou rybu. Obvzlášť, když tam jsou živorodky a ancistrus. Ti dost znečišťují vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2018 12:03 Petr999 Re: Yirka
Yirka napsal: Chtělo by to více informací o nádrži a jejím založení neb se v ní evidentně necítí dobře.

Na první doboru bych vyměnil až 1/3 vody.


Je to 60 l nádrž s Mečovka Mexická (3), Neonka Obecná (cca 12), Pancéřníček Pandí (3), Ancistrus (1). Rostliny živé. Filtr s aktivním uhlím. V minulosti jsem tam už jednoho čichavce modrého měl a ten byl v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.06.2018 11:57 R Muž afc1886 [14655] Re: Petr999
Přečti si odstavec popis čichavce šedého ( modrého)
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2018 11:49 Muž Yirka [9118] Re: Petr999
Chtělo by to více informací o nádrži a jejím založení neb se v ní evidentně necítí dobře.
Na první doboru bych vyměnil až 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2018 11:24 Petr999
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli tento čichavec není nějak nemocný nebo co s ním je? Předtím takhle zbarvený v půlce nebyl.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2018 15:39 Muž DeathRock [2] Re: lacewings
Na pitvu jsem už nějak neměl to srdce ... Děkuji za vysvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2018 15:34 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: DeathRock
-s tímto druhem onemocnění se bohužel potýká většina těchto druhů a dokonce je vedena jako nebezpečná exotická nákaza ryb
-je nutno proto s tímto počítat , nelze se jí u tohoto druhu ryb zcela vyhnout
-to co jste viděl ,mohly být spíše porušené nitkovité části podkožního vaziva ,nebo samotná "výstelka" vředu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2018 14:04 Muž DeathRock [2] Re: lacewings
Ano a děkuji za pomoc. Možná se pletu, ale to co jsem viděl mi opravdu spíš přišlo jako kdyby se něco prožralo ven a pak zase zpátky zalezlo do rány. Proto ten odklon od vředu. Chvíli to čouhalo dokonce i trochu ven, prostě jako "beďar" když vymáčknete. Když se něco dělá pod kůží, tak se vám tam udělá bolák.
Proto je mi težké si to spojit s virem či bakterií, která by byla vidět pod mikroskopem.

Ale jak říkám, možná se pletu a je to jenom tím, že je mi líto, že s tou rybou už nešlo nic dělat a ta hlístice byla jednodušší na akceptaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.05.2018 12:53 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: DeathRock
DeathRock napsal: Podle toho co jsem viděl, tak to bylo bílé a chvíli to čouhalo z rány ven a pak to zase zalezlo
-v případě vředovitosti u čichavců ,parmiček ,atd. = "Epizootický vředový syndrom"
--je tam značná rezistence ,zvláště u druhů ryb z oblasti Asie ,případně u ryb chovaných při vysokých teplotách
---pokud se tato vředovitost vyskytne v "tělním" prostoru ryby ,jedná se zde o neléčitelnou formu
----na té tlamě je uřčitá schopnost léčby ,ale jak již jsem předeslal ,nejedná se moc efektivní léčbu ,protože pokud dojde k výraznějšímu selhání imunitního systemu ryby a je tak značně oslabena ,dochází k rozvinutí vředového syndromu do jiných oblastí částí ryby ,případně k náhlé mortalitě
-spojil jste si pouze vředovitost ,hlístice a něco co jste načetl na internetu a to to dal do kontextu problematiky u chovaných ryb
-představa ,že hlístice kouká ven z vředu u tlamy je tak trochu pro mne scifi ,pokud jsem to správně posoudil z vašeho příspěvku ,jak jste popsal pozorování u již usmrcené ryby
-vyhledejte si : : Aphanomyces invaderis + Aeromonas hydrophila
-celou dobu se vám vyjadřuji pouze k čichavcům ,nikoliv osádce jako celku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2018 09:34 Muž DeathRock [2] Re: lacewings
Už se trochu víc přikláním spíš názoru, že jsou to vnitřní parazité než nějaký vřed či nádor. Podle toho co jsem viděl, tak to bylo bílé a chvíli to čouhalo z rány ven a pak to zase zalezlo.
Proto se bojím, že by to mohlo napadnout zbytek osádky, či už možná napadává, ale ještě se to neprojevilo. Proto se ptám, zda jsou nějaké možnosti na "dezinfekci"/přeléčení nádrže proti těmto parazitům.

O kvalitu vody se opravdu nebojím. Výsledky jsou dlouhodobě v pořádku. Kdys jsem zakoupil celou testovací sadu v kufru. A pravidelně dělám běžné testy.

Co jsem tam aktuálně přidal, tak byla právě patentka z akvaburzy (coz by mohl být zdroj hlístic a podobné havěti).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.05.2018 21:40 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: DeathRock
DeathRock napsal: ...Mě zajímá co s tím zbytkem. Nechci, aby to dospělo do stejné fáze....
-vyřešit otázku zbytku tak nějak nejde ,jde o virus u kterého je spouštěčem stres ,bordel voda a snížená forma imunity stářím ryb a onemocnění,
-náchylnost na vředovitost u čichavců je velká , k jejímu přenosu dochází prakticky neustále ,mezi jedinci tohoto druhu
-nemusíte sem psát každý den výkalové hodnocení ,pouze za tři dny to dejte do nějakého popisu a uvidí se náhled na problematiku těch výkalů

-zbytek již zde byl uveden ;-)
-Anotace
-nic prozatím neléčit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 19:58 Muž DeathRock [2] Re: romant
Ale já už jsem ho utratil :-/ Dostal sodovku a šel.
Mě zajímá co s tím zbytkem. Nechci, aby to dospělo do stejné fáze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2018 19:51 R Muž romant [27983] Re: DeathRock
Opravdu naposledy zareaguji. Utrať toho čichvce a zbytek osádky sleduj. X-) Máš snahu zachraňovat něco, co se zachránit nedá, máš tendenci používat nějaký přípravek, který zaručeně pomůže proti něčemu, co se takto nedá dost dobře a přesně určit. Učíš se, to je jasný, zkus mě poslechout, i když nevím zcela přesně co to je, vím jak to bude probíhat, proto píšu o tom utracení, možná to zní divně, ale je tomu tak. Tedy závěrem přeji odhodlání učinit ten nepopulární krok, jtejně tak velké jako máš při vytváření různých teorií. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 19:15 Muž DeathRock [2] Re: romant
ja se ale uz nebavím o rybě, ale o zbytky osádky. Ta nákaza tam může být. Tak se ptám co na to použít. Přece nebudu dávat jednu rybu za druhou na utracení ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 19:09 R Muž romant [27983] Re: DeathRock
Utratit, nespekulovat, já k tomu už nemám další doporučení. X-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 20359x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14998?od=101