Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 16:39 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: lacewings
NHKG/lacewings

dik za reakce

Pokozka je standartni, beze zmen.
Pomohla by treba hladovka? Jen hadam, ze by problem mohly delat tablety pro ryby dna a krmivo pro krevetky, tak to kdyztak hodim do akvarka az po zhasnuti - nicmene timhle krmivem krmim uz delsi dobu, tak tezko rict jestli je to opravdu timhle.
Kdyz uvidim, ze se zacne trapit, tak mu pomuzu na druhej breh (predpokladam, ze mu pak pripadne bude tak soufl, ze bude chytitelnej).
Dam vedet po nejaky dobe jak dopadl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.04.2017 15:51 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: NHKG
NHKG napsal: Ale je pravda, že nevidím zježené šupiny.
-,,Cca dva tydny? je z nej takovy patraci balon,,
-tam to zplynování je evidentní ,většinou je to nevhodně stravitelnou složkou z krmiv spec. určených pro zcela jiné druhy ryb
-je zde ještě jedna možnost , kdy některý z vnitřních orgánů začne abnormálně růst ,způsobí ve vnitřním uspořádání orgánových částí neprůchodnost (častečnou) střev a tím dochází opět k zplynění
-bakteriozní příznaky čichavců se ve většině případů projeví spíše ve změně pokožky ,což evidentně není
-zde bych to spíše spojil jako souběh ,stáří ryby ,krmení-některá špatně stravitelná složka ,zplynění ,trávicí enzymy ,špatná tvorba bioflory
-ostatní ryby jsou bez problemů ,není u ryby malátnost ,apatie ,příjem krmiva je optimální
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 15:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: lacewings
Tohle může být trávením? To by mě nenapadlo. Ale je pravda, že nevidím zježené šupiny.

Bello, pak dej vědět jak to dopadlo. Já o takto nafouklé čichavce vždy přišel. Ale u mě to byly na 90% bakterie. Ve větším akváriu s lepší filtrací jsem už s tím problémy neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2017 14:16 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Bella
-jedná se o problem trávicího traktu ,změnou toho krmení
-trávicí enzymové části nezpracují dostatečně některou složku krmiva
-dochází tím k zplynování v některé části trávicího traktu
-v závislosti na průchodnosti střev ,pokud nedojde k ucpání ,tak příznaky odejdou
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 12:15 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: NHKG
Dno ani filtr jsem nemenila. Filtr jsem akorat cistila zacatkem brezna (= lehke proprani v akvarijni vode), protoze mi dost klesl prutok, byl uz dost zanasenej biomolitan i hadice. Takto ho bezne cistivam cca po roce - pul roce, pozachranuju z toho krevety... nikdy zadnej problem. Zatim ho tam jeste necham byt, nezda se, ze by trpel. Pokus o vylov (a utraceni) by se nejspis nezdaril (na to je jeste moc cilej), a vystresoval by ostatni osadku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 12:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Bella
Tohle vypadá na bakteriální problém. Většinou neléčitelné a smrtelné. Často to bývá následek problémů s kvalitou vody. Neměnila jsi dno nebo filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 11:17 Žena Bella [1047] - Rostliny – Starej, tlustej nebo nemocnej?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Cichavec ma urcite vic jak 5 let - tak dlouho je u mne. Ujala jsem se ho, nekdo likvidoval akvi, dostala jsem ho uz jako dospelou velkou rybu, takze nevim kolik mu ve skutecnosti muze byt. Cca dva tydny? je z nej takovy patraci balon. Par paru cichavcu mi nadrzi proslo (modri, zlati, cosby), ale tohle vidim poprvy. Dela to potrava, ze je z nejakyho duvodu nafouklej? Tohle mi jednou delal nejaky granulat u neonek - strasne se toho nahltaly, mely pandera nacpany k prasknuti, pak musely zaplout pod list, jinak je to vynaselo nahoru (vyresila jsem to tak, ze jsem krmivo nejdriv namocila do vody, pak krmila, a kdyz doslo uz jsem ho znova nekoupila). Ale cichavce to nahoru nevynasi. Jaky ma vykaly jsem si nevsimla. Ted krmim suseny dafnie, vlocky, lupinky pro sumecky Dajana wafer disc (cichavec je ale u dna zobe taky, a kdyz uz jsme u toho tak plati osadka tez) + sem tam ruzny granule pro krevety (vidim, ze si ryby obcas zobnou, ale vetsinou to vyflusnou). Zbytek osadky (platy, krizenci plat a mecovek, sumecci) ok. Nebo je jenom vypaseny prasatko? Co tak koukam do akvaria je vetsinou zaparkovanej ve stonkovkach, ale obcas proplouva bez viditelnych problemu akvariem, na krmeni se taky dostavi...
Nevim proc je jedna fotka zakalenejsi nez druha, foceno stejny den.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 20:24 R Muž romant [27987] Re: Robo
Bakteriální nákazu, takto postiženou rybu já posílám na druhý břeh, obvykle léčba nikam nevede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 20:14 Muž Robo [45]
Nikdo neví co to má ten čichavec na boku za díru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 10:33 Muž Robo [45]
Fotka k příspěvku Mám 2 čichavce zakrslé a jednomu se začala jako by dělat díra v boku u hřbetní ploutve. Plave žere. Co to proboha je. Ostatní ryby jsou ok.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2017 12:34 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: zelenakapusta
-určitě, plně dostačující ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2017 11:55 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: lacewings
Takže když počkám tak do konce dubna a žádné drama se nebude odehrávat, mělo by to být v pořádku, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2017 07:11 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: zelenakapusta
-no ,tot otázka, protože nikdo nemůže vědět zda se zoospory uvolnily do vody ,zda jsou ve formě pohyblivosti
-pokud ale samice nevykazuje žádné známky, nebo příznaky nemocnění, mohlo by to být v pořádku
-v případě dokoupení samce, bych si dal pozor při nákupu dalšího jedince ze stejného zdroje
-stále je zde nutnost pravidelné vizuální kontroly, nejméně těch čtrnáct dní
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2017 06:54 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: lacewings
A co dál?
Mám pro ni dokoupit samečka? Nebo ta nákaza je už ve vodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2017 18:13 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: zelenakapusta
-samička bacilonosičem není určitě
-pokud došlo u ní k regeneraci tkáně, tak se skutečně jednalo o možnost, vyvolanou útoky samce, kdy následně došlo k zhojení
-tento typ onemocnění pochází z Asie, dostává se k nám importem ryb, léčba není známa a mortalita je mezi 80-100%, tedy poměrně vysoké procento úmrtnosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 15:16 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: lacewings
Děkuju za radu, sameček je už v pánu sad
Když jsem ale nad tím vším začala přemýšlet, začínám mít dojem, že "bacilonosičem" je právě samička coze
Když jsem si je přinesla, po pár dnech se adaptovali, ale sameček samičku trvale pronásledoval a když se jí objevilo něco jako okousání na hřbetě, přikládala jsem to samečkově agresivním útokům, ale teď si říkám, jestli to nebyla ta nemoc, kterou samička přežila, ale nakazila samečka a toho nemoc porazila.
Je něco takového možné? Na samičce zatím žádné příznaky nevidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 08:34 Muž Driv3r [236] Re: lacewings
Děkuji za odpověď a vysvětlení. palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.03.2017 00:37 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Driv3r
-ano v řadě případů se základem potravy stávají ve značné míře umělá krmiva, převážně tedy nahrazující krmení přirozenou živočišnou potravou
-nelze opomenout negativní vliv kostní a rybí moučky ,které jsou v řadě případů používané jako doplnková složka krmiv u levnějších typů krmiva
-právě tady již dochází k nedostatečnému vývoji přirozených IMUNITNÍCH látek

-je tedy potřeba používat různorodost krmiva složeného z potenciálu využitelné stravitelnosti podávaného krmiva, jak ve složce suchého, mraženého nebo živého krmiva
-pokud se dotazujete na využitelnost vitaminozních složek, které jsou součástí krmiv, tak tam lze konstatovat dostatečnost pouze částečnou, je potřeba to doplnovat samostatným vitaminozním doplnkem, případně výluhem podporujícím IMUNITU ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 23:45 Muž Driv3r [236] Re: lacewings
Čistota a vhodné prostředí v akva je jasný.Šlo přímo jen o potravu jestli ta je dostatečná respektive obsah vitamínů v ni.Vším jsem si ze hodně lidí dava jen sušené a to nebude asi ono jen jeden druh.? Tim může dojít k oslabení i když bude sebedraší. Já dávám suché 2 druhy a mražené.3druhy ještě chci zkusit živé.tohle teda stačí na dobrou imunitu? +to akvo samozřejmě. Tohle asi ale do jineho vlákna.? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2017 22:57 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Driv3r
-imunita ryb se právě vytváří na podmínkách v akva
-pokud se vám jedná přímo o doplnkové složky podporující imunitu tak tam je to samozřejmost
-vitaminozní přípravky jsou dostatečnou formou možností ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 22:49 Muž Driv3r [236] Re: lacewings
Co je myšleno podporou imunity? Přisolení vody za účelem zvýšení sekretu.? Asi i kvalitní krmení různorodé. Myslím čistě rybi, ne zdravé prostředí v akva to je na prvním místě. Jde mi o to jak podpořit tu imunitu. Nebo nějaké vitamíny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 22:36 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: lenkalor
-ten to druh onemocnění k nám přišel z importů z Asie
-je specifický pouze pro určité druhy ryb, jedná se o tzv. vnímavější druhy mezi které právě patří i čichavci(Trichogaster) a některé další již uvedené.
-zpět k vaší otázce, tady skutečně jde o podmínky a podporu imunity u jedinců ,kteří nenesou projevy napadení, částečná a pravidelná výměna vody je zde samozřejmostí
-Terapie není doposud známa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 22:21 lenkalor Re: lacewings
Takže pak závisí pouze na odolnosti každého jedince, jestli onemocní ? A co pomůže, aby se momentálně podpořila imunita a podmínky v nádrži? Utracení napadených ryb a častější výměna vody ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.03.2017 21:24 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Maq
- ne,
-u tohoto typu onemocnění je to zcela zbytečné, nejedná se o běžné ""plísnové"" onemocnění,
-za určitých podmínek, mohou zoospóry dokonce encystovat ve vodnim prostředí u tohoto typu vředovitého syndromu
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 20:58 Maq Re: lacewings
Zeptám se: Myslím že chápu že když plísňová nákaza pronikne až do vnitřních orgánů, tak už se nic dělat nedá. Ale jde o ty ostatní ryby, které snad zatím vypadají dobře. To nemáme nějakou fungicidní lázeň - třeba i v separé nádrži - která by fungovala jako léčení začínající, dosud třeba neviditelné, invaze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.03.2017 16:49 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: zelenakapusta
-na tohle vám širokospektrální léčivo nepomůže ani náhodou
-v tomto stádiu, kdy hyfy napadnou kůži, svalovou tkáň, kde vytváří plísnové granulomy a pronikají tak do vnitřních orgánů, je léčba zbytečná
-postupujte dle doporučení o utracení, nadále sledujte ostatní jedince druhu, v případě náznaku výskytu, rovněž okamžitě utratit,
-nebezpečí nákazy
-tento typ onemocnění je prakticky nelečitelný
-postihuje i dost často ryby rodu Channa, Labeo, Puntius atd.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2017 16:29 R Muž romant [27987] Re: zelenakapusta
Pokud možno co nejdříve utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 15:31 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Nemocný sameček
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,

onemocněl mi sameček čichavce a je to už tak zlé, že sice dál agresivně pronásleduje samičku, ale už má poněkud narušenou stabilitu.
Ostatní rybky včetně samičky jsou v pořádku. Pravidelně měním vodu a už 2x jsem aplikovala širokospektrální léčivo, ale bez účinku sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 12:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: kleopatracz
kleopatracz napsala: díky. a jen pro informaci, co by to mohlo být, popř způsobit? abych se tomu vyhla stydim
Jeho původ... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 07:58 Angus68 Re: kleopatracz
To možný je,ale tomu moc nevěřím. hmm Sniž o stupeň teplotu.Možná o dva a pozoruj. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 07:50 Žena kleopatracz [59] Re: Angus68
Peťo, předtím dýchal normálně, to hnízdo mne napadlo, jenže on se skoro nehýbe, přišlo mi divný, že by v tomto stavu dělal hnízdo. Je možné, že by ho tak otupily ty léky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 07:43 Angus68 Re: NHKG
Nebo mu dělá problém nadechnout se atmosferického kyslíku.Nedokonalý vývoj labyrintu v mládí.
Ale raději bych to co jsi psal ty(NHKG) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 07:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: kleopatracz
Bublinky na hladině můžou znamenat pěnové hnízdo. Což je dobrý signál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 07:31 Žena kleopatracz [59]
Tak dnes třetí den léčby, bohužel čichavec netečně visí u hladiny, voda v karanténě je ok, teplota 29. Co dál?
Všimla jsem si na hladině bublinky, může to něco znamenat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2017 18:12 R Muž romant [27987] Re: kleopatracz
Čichavci a zvláštěpak zakrskáci jsou docela cíťové na prostředí. Podle mě je to nějaká jakoby zanícená ranka, nic nenormálního, ta eSHa 2000 by si s tím měla poradit. Teplotu spíš vyšší, tedy kolem 28st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 18:08 Žena kleopatracz [59] Re: romant
díky. a jen pro informaci, co by to mohlo být, popř způsobit? abych se tomu vyhla stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 18:05 R Muž romant [27987] Re: kleopatracz
eSHu 2000, dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 18:01 Žena kleopatracz [59]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj, na čichavci jsem si už včera všimla změn, viz foto. jinak je čilý, jí co může, prohání rybky, prostě nic neobvyklého. jen ten bolák u tlamky.nezdá se mi že by se to zvětšovalo, možná je to trochu červenější. izolovala jsem ho a přidala fishtamin. a pár zrnek hypermanganu, nic jiného momentálně doma nemám... co mám zítra koupit?a mám zaléčit i akvo kde byl? děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2017 14:24 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Jiriv
Chce to masivní doplnění kytek. Za prvé bych vyhodil ty dva exempláře Acorus. Pod vodou dlouhodobě neporostou a hnitím akorát zhoršují situaci v akvárku. Ta červená stonkovka je plastová? I tu bych vyhodil. Zoidik už vypsal seznam lehce pěstovatelných kytek, kterými je možno tu nádrž osázet. Prostě chce to razantní změnu, jinak to bude neustálé pohřebiště ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   03.03.2017 14:06 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jiriv
-pokud budete měnit dno, tak jste opět na začátku, kde vlastně jste stále
-dno může být zachováno pokud bude dodržena pravidelná údržba -,odkalování,výměna vody,atd.
-proč čistíte filtry tak vehementně, zbytečné ničíte si prospěšné bakterie
-bakterioza vředovitých výrůstků nebo zasažených tkání(škáry), otoky, výhřezy, atd. jsou vesměs neléčitelné, jde o posouzení podle jednotlivých konkrétních případů, proto nelze jednoznačně stanovit diagnozu dle vašeho popisu
-lehčí typy bakteriálních onemocnění léčit lze(léčba byla provedena eSHa 2000)
-nitrifikace-obecně, vytváří se, nebo jsou tvořeny látky, které jsou pro chov ryb nevhodné,
-potřeba většího osázení kytek dosáhnete více stability v akváriu
-zatím to nechte být, vrhněte se na studium zdejšího fora, vyhledejte sekci začátečníků,
čemu nebudete rozumět , tak se ptejte, aby jste opětovně neudělal další chyby tak význačných problémů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 13:38 Jiriv Re: lacewings

-ne moc dobré dno
-bakterioza u čichavců
-u zbytku nitrifikační příznaky
Děkuji za reakci, radíte tedy vyměnit kamínky za písek? Bakterioza se dá léčit? Nitrifikační příznaky jsou krom nedostatku rostlin způsobené čím? Jednou týdně měním 1/3 vody za vodu kterou nechám minimálně 24 h odstát, u filtru peru molitanové vložky vždy když vidím pokles výkonu. Molitan peru v odsáte vodě z nádrže, keramikou část filtru nechávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   02.03.2017 23:50 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jiriv
- v podstatě si odpovídáte v prezentaci na tuto otázku sám - ,,Popis: Zatím nefunkční akvarium,,
-nedostatečně osázené
-ne moc dobré dno
-krátké doba od založení pro chov čichavců
-bakterioza u čichavců
-u zbytku nitrifikační příznaky
-provádět častější výměnu vody v třetině objemu
-dosázet kytky
-provzdušnit nádrž
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 23:29 Jiriv – Proč umiraji hlavně čichavci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poprosím o radu, mám cca měsíc zaplněné akvarium a bohužel se nedaří ani rybkám ani rostlinám. První mi pošel kobaltový čichavec, měl u kořeňe ocasu bouly. Další pošel stejný druh, ale těm měl zas naježené šupiny. Pár dní na to se na líbajícich Čichavcích objevila krupička, přeléčil sem esha exitem a později i esha 2000. Po přeléčení ale umírají dál, vždy to začne tím, že jsou apatické u dna, občas vystřelí k hladině a zas padnou na dno. Na těle nevidím žádný problém viz foto poslední leklé rybky.
Děkuji za pomoc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 17:29 scorpio163 Re: romant
Já to špatně pochopil, díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.03.2017 17:17 R Muž romant [27987] Re: scorpio163
Odpověděl jsem ti, použil bych eSHu 2000 ve společným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 17:03 Maq Re: scorpio163
Odpovím za romanta jako dobrovolník: Aktualizuj prezentaci, a pak se uvidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 16:54 scorpio163 Re: romant
To akva ani nebylo použité na rybičky, v dnešní době již neexistuje (s kytkami jsem si přinesl i řasu, takže šlo vše pryč a odznova), v provozu je nyní 9 měsíců. Filtr je tam externí a kvalita prostředí bych řekl, že je v pořádku. Za 8 měsíců, kdy jsou v akva rybky nezemřela ani jedna.

Ještě mi prosím odpověz na otázku, zda jsou ostatní rybičky po vyndání čichavice také v nějakém nebezpečí a je potřeba tam dát nějakou chemii, nebo to bude v pořádku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 16:39 R Muž romant [27987] Re: Maq
Podle mě ty bakterie v akci, což bývá u čichavců zásadní nepřítel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 16:34 Maq Re: romant
Je to nějaká konkrétní nemoc, nebo nespecifická bakteriální nákaza? Můžou podobně vypadat i projevy něčeho úplně jiného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 16:30 R Muž romant [27987] Re: scorpio163
Tak ono u tebe je problém s kvalitou prostředí, na to akvo když se podívám, vím že bych tam čichavce nedal ani omylem, tedy pokud jde o to akvo v prezentaci. Použil bych eSHu 2000.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 20363x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14998?od=251