Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 17:15 klimik – Čichavec zakrslý - nemoc
Fotka k příspěvku Dobry dne prajem,
pred 2 tyzdnami som si zalozil nove AQ Rio 240, pre urychlenie som pouzil JBL Denitrol.
Po 1,5 tyzni som nasadil 3x prisavnik + 6x panciernicek albin.
Po 2 tyzdnov od zalozenia som dokupil 4x Plata, 5x Blackmolla, 2x Čichavec zakrsly a 2X Čichavec perletovy.
Po 3 dnoch som spozoroval, ze jeden cichavec zakrsly zacal byt velmi pasivny - pretrvaval na jednom mieste, bud na dne alebo pri hladine. Na druhy den som na nom spozoroval nejaky vred.
Vid prilozena fotka.
Izoloval som ho, na ostatnych jedincoch nie je nic podozrive.
Vedeli by ste mi poradit, o aku nemoc ide? ako sa jej vyvarovat? da sa este zachranit?
Dakujem za vsetky rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2015 23:28 Žena Katchi [13] - betta splendens, živorodky, krevetky – Čichavec zakrslý - poškozená ocasní ploutev
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všichni, má někdo zkušenost a s podobným zraněním/nemocí u čichavce? Konkrétně je to samička zakrslíka ;-) Doma 8 dní, asi rok stará., v aq je se stejně starým samcem, který ji občas prohnal. Omlouvám se za kvalitu fotek, foceno mobilem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 09:59 Aknel Re: Shimamoto
Ti prťaví ancistrusci přijdou samozřejmě časem pryč. Jsou fakt malinkatí. Ano, 19.10. jsem založila tu prezentaci, ale to akvárko funguje od ledna s rybami. Rozhodně nejsem příznivec nějakého bahňáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 09:52 Aknel Re: Urtman
Děkuji za rady. To mi tedy v tom akvaristickém kšeftě moc neporadili. No, nic. Když jsem pročítala dlouhé litanie o těch nemocech, napadlo mě, že to bude ta tuberkulóza. Takže dneska po týdnu vyměním část vody a za týden i z odkalením (aby to byl tak interval 1x za 14 dní) a uvidím. Nitěnky jsem dávala mražené krátce po založení akvária. Pak jsem se dočetla, že je čichavci nesnáší a nedávala jsem je. Koupila jsem nedávno ty sušené dafnie a sušené patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2015 15:45 JoKa Re: Shimamoto
Právě že jsem do té prezentce koukal... Založeno 19.10.2015. To ale bude asi založení prezentace, ne akvária, alespoň doufám... no
I ten každý měsíc odkalovat je zbytečně často, pokud akvo funguje, jak říkáš, tak si s tím poradí samo. Pokud nefunguje, tak přece mu to nebudu odkalováním ještě stěžovat a zabíjet si tím užitečné nitrifikační bakterie, těch pár co mám.
Lehce polechtat odkalovačem dno a posbírat hrubé nečistoty, při výměně vody, rozhodně ano. Odkalovat (to znamená zabořit zvona hluboko do dna - proto jsem psal o těch pojmech) každý týden je prostě chyba... Nemají to rádi ani ty bakterie, ani kořenový systém rostlin, nemluvě o výživě pro rostliny... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2015 00:31 Muž Shimamoto [492] Re: Urtman
Koukněte na prezentaci - má to poněkud přerybněné, s čichounama a neonkama ještě 2 ks SAE a - 2 dospělé ancíky s 20 ks potomstva. To znamená, že zas tak nové to akvárium nebude a s takovou smečkou hnojičů bych, spolu s výměnou vody, písek vždycky aspoň trochu "přeluxoval" - odkaluje se přece podle potřeby. Půl roku od založení neodkalovat jde možná u teter, malých druhů pancéřníčků ap., ale trochu "nečistotnější" ryby k tomu přinutí podstatně dřive;-) Jinak máte samozřejmě pravdu, pokud akvárium fachá jak má, s rozumným počtem ryb a zdravými rostlinami, tak odkalovat dno tak jednou za měsíc je většinou dostatečné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2015 00:10 JoKa Re: Shimamoto
i když odkalovat bys měla častěji - každý týden

Jenom poupravím, ať začátečníkovi nemotáme hlavu pojmy a dojmy... Neplést odkalování a výměnu vody. To je nebe a dudy... Měnit vodu každý týden určitě ano, ale oodkalovat tak často je nesmysl! U čerstvě založených akvárií je to dvojitý nesmysl, tam se na dno nesahá minimálně půl roku... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2015 23:18 Muž Shimamoto [492] Re: Aknel
V teplotě bych problém neviděl a tvé akvárium také na nějakou vyloženou "humusárnu" nevypadá, i když odkalovat bys měla častěji - každý týden, nebo aspoň každý druhý týden. Jak tady již ale bylo řečeno, nejspíš sis koupila už nakaženou skupinku rybek (jinak 10 ks perleťáků je na tvé akvíčko moc, viděl bych to max. na 5 ryb). To postupné hubnutí a chřadnutí vypadá na rybí tuberkulózu. Čichavci a jiné labyrintky jsou na tuto nemoc velmi háklivé, "spolehlivým" přenašečem této nemoci jsou právě nitěnky, a proto touto potravou v akváriu s těmito rybami zásadně nekrmit! Nakaženým rybkám už není pomoci, i já jsem pro utracení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2015 23:00 Aknel Re: romant
25 stupňů je nízká teplota?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2015 22:58 Aknel Re: romant
Jako že v krmení je problém a je třeba každý týden měnit vodu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2015 18:03 R Muž romant [27987] Re: Aknel
Podmínky, tedy vyšší dusíky, nízká teplota, nevhodný krmení(nítěnky), načnutý už z obchodu. Ten stav je podle toho co popisuješ nevratný, nemá cenu je nechávat trápit, poslal bych je na druhej břeh, tedy ty s těma příznakama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2015 15:42 Aknel – příliš hubený čichavec perleťový
Zdravím, postupně, vždy po několika týdnech, mi odejde jeden čichavec. Původně jich bylo 10, nicméně postupně odešli 4, tj. od ledna, kdy jsem osadila nově založené akvárko rybami. Týká se to jen čichavců a opět začínám pozorovat příznaky u dalšího z nich. Klesne mu ocasní ploutev a začne postupně hubnout a hubnout.... až je úplně tenký. Plave plynule a přijímá bez problémů potravu. Až je tenký jako list, uhyne. Máte s tím někdo zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 19:53 R Muž romant [27987] Re: jarda
Zbejvá mu tam kousek a nebo je to u těla, jak píšu upálený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 19:49 jarda Re: romant
To nevím,včera jsem si je přinesl,jsou zatím mmalé,mají tak 3 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 19:32 R Muž romant [27987] Re: jarda
Pokud není upálenej od malička, tak doroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 19:28 jarda
Chtěl jsem se zeptat. Mám 6 čichavců perletovych a jednomu z nich chybí jeden hmatový vous. Je to problém? Doroste? Zbylá osádka,paví očka,neonky,kardinalky čínské.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2015 17:49 Muž ercan [38] Re: NHKG
To vím že se občas nadechují nad hladinou. Myslel jsem že mu něco je. Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2015 17:42 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: ercan
Je to normální. Dýchají vzduch co je nad hladinou a pak ho občas vyfukují pod hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2015 17:38 Muž ercan [38]
Zdravím ahoj
Mám dotaz. Již 2x jsem si u čichavce všiml takovou zvláštnost. Viděl a slyšel jsem jak to v něm jaksi zarachotí a pak vyletí bublinky z tlamky. Vypadá to jakoby si brknul. Je to normální nebo nějaký průšvih? Děkuji za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 18:03 R Muž romant [27987] Re: Barčuša
Tak se nám z toho vyklubaly dvě varianty a to že je buď už načatej natolik(podmínky, krmení atd.) že bude takhle nějakej čas klempírovat a posléze půjde kukat. No a za další že dostává čočku od té holky(jsi si jistá že je to holka) a to se bude v těch 100 litrech neustále opakovat. Osobně bych další holku nepřidával je to prostě jenom těch 100 litrů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 17:55 Barčuša
To by bylo sice nejjednodussi ale to neudelam,proto se snazim prijit na duvod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 17:39 R Muž romant [27987] Re: Barčuša
To spíš je dát pryč úplně, přecijenom je to jenom 100 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 17:30 Barčuša
GPodle me,teda pokud je to mozne,mu to dela ona.Kdyz se podivam fakt dobre,ma od ni odobany supiny na jednom miste.Asi je chudak sikanovany,co s tim? Nechapu ale,proc ona se tak zacala chovat.
Co pridat jeste jednu samcici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 17:29 R Muž romant [27987] Re: Barčuša
No každopádně, jak se čichavec začně chovat jak popisuješ, má to obvykle spočítaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 17:26 Barčuša Re: romant
Jenze ty mel naposled asi 3 mesice zpet :( to nebude tim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 17:24 R Muž romant [27987] Re: Barčuša
Hmm, tak to by mohlo bejt ono, ach ty nítěnky, to je pro čichouny dost riziko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 17:20 Barčuša Re: romant
Fotka k příspěvku Krmeni se nezmenilo.Obcas nitenky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 17:17 R Muž romant [27987] Re: Barčuša
Čím krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 17:16 Barčuša Re: romant
Jedenkrat tydne cca ctvrku,vcera jsem cistila komplet a asi pulka vody vymenena.Ale chova se tak uz asi 14 dni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 17:14 R Muž romant [27987] Re: Barčuša
Jak často měníš vodu a kolik?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 17:10 Barčuša – Zmena chovani cichavce zlateho
Fotka k příspěvku Zdravim,potrebuji poradit.Mam par cichavcu zlatych,uz peknou dobu.Samec byl vzdycky takovej kral celyho akvarka.Prohanel novy ryby,neustale stavel hnizdo,vyhazoval ryby z teritoria,porad nekde smejdil,dokonce se skoro kazdej vikend treli.Jenze ted je uplne jinej.Samicka ho furt vyhani,perou se spolu zpusobem jako cichavci libajici.A on jen smutne stoji na miste nad filtrem.Novych ryb si nevsima,z teritoria uz je nevyhani.Niceho neobvykleho jsem si na nem nevsimla(mozna jen docela viditelne zily vedouci od hlavy po ocas.Nevite co se deje?diky za kazdy nazor
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 14:08 Muž DANMAZUR [20]
tak nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 23:28 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: DANMAZUR
To určitě nebude tím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 20:05 Muž DANMAZUR [20]
jak o tom mluvíš možná už vím ten zpouštěč.Dva echinodory mi stále mění listy z emerzních na submerzní to asi bude tím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 20:01 R Muž romant [27987] Re: DANMAZUR
Co mu je to nevím, jenom bych se zaměřil na kvalitu prostředí, tedy vody v akváriu, výměny, účinná filtrace, rostliny atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 19:58 Muž DANMAZUR [20]
OK. dobře a co mu teda je nebo má to nějakou příčinu abych mohl udělat prevence aby se nenakazily ostatní ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 19:56 R Muž romant [27987] Re: DANMAZUR
Má to spočítaný, jak začnou tahkle vyvádět, jsou na cestě na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 19:51 Muž DANMAZUR [20]
Čau,můj čichavec medový najednou začal prudce plavat a lehl si na zem. Myslel jsem že je mrtvý tak sem ho chtěl vytáhnout,ale jak se k němu přiblížila sítka tak začal zběsile plavat třikrát se schválně bouchl hlavou o zem a zas jen ležel. Fakt nevím co s ním jestli utratit nebo ne. Jediné co jsem udělal je že jsem ho dal do plastové porodničky aby ho nesežraly.Prohlížel jsem ho a parazity nevidím jedniné co jsem objevil je to že má trochu bělejší bříško a celkově je trochu vybledly. Teplota je normální filtr běží vodu jsem měnil v neděli. Pls zkuste někdo odhadnout co mu je a jestli ho mám nechat utratit. A mimochodem měsíc zpátky mi zemřel první čichavec uvšem příppady nemohu posoudit protože z toho prvního jsem našel už jenom hlavu.Je to zvláštní.Tak pls někdo poradte budu rád díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 13:08 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: romant
Jo holky to asi budou.. nalela jsem torumin snad to pomuže :-) děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 12:51 R Muž romant [27987] Re: Annabell
Vypadá to, že si to holky(tedy myslím si že to jsou holky) vyřizují pěkně na férovku a jsou prostě potlučený, ovšem můžu se mýlit. Lehce bych přitopil a nalil řádnou koncentraci výluhu až bude voda pěkně do zlatohněda. Když bude bitkaření pokračovat, bude třeba jednu aktérku separovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 12:33 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj mám ted v akva nově 3 čichavce modré .. ze začátku byli všichni v pohodě ale posledních pár dní se začali ti dva největší honit .. dneska jsem uviděla na hlavě jednoho z nich takový namodralý flek a bouli na hlavě.. druhý má jen modrofialovou skvrnu na hlavě třetí je v pohodě nevíte co by to mohlo být případně jak to léčit? jestli je to nakažlivé?děkuji :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 06:12 R Muž romant [27987] Re: Sareneth
Jak se u čichavců ukáží tyhle vředy a je tam ta apatie a nechutenství, v drtivý většině je to cesta na druhej břeh ať děláš co děláš, tedy alespoň já s tím mám tu zkušenost. Současná choulostivější popupalce povětšinou z importů je na tyhle stavy docela háklivá. Tady se obvykle pokračuje odkazem na kvalitu prostředí, což já vím, že ty nepodceňuješ a i přesto se setkáváš s tímto problémem. Já osobně bych tu rybu dále netrápil a poslal na druhej břeh dřív než jí to úplně umoří a odpluje sama. Jinak ten léčebný postup, s tím nemám naprosto žádnej problém, ale prostě není dáno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 20:41 Muž Sareneth [7] – Má ještě léčba význam?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, jelikož nějak stále bojuji s čichavci, nikdo nemá problém jen oni se nedaří(jestli se to netáhne ještě od předchozího samečka který to měl už když jsem ho koupil jen se to zdálo nepatrné).

Cca 14 dní probíhala vodoléčba s dodáváním torbenu.
Jak se zdá neměla efekt v pondělí jsem přesunul do separé nádrže a nasadil bactopur direct s tím že jsem rozpustil jednu tabletu a udělal lázeň podle návodu v 2l vody s následným přesunutím do normální léčebné koncentrace.

Zkusil jsem dnes dát trochu krmiva a jak se zdá čichavec je vůči němu apatický. Vzhledem k tomu jací jsou čichavci tak zvažuji jestli má léčba ještě smysl jestli by nebylo lepší ho nějak šetrně odeslat na druhý břeh.

"Ranka" na pravém boku je poměrně hluboká až mě připadá že do masa. Aktuálně ani moc neplave, na přiblížení k akva sice reaguje jen je jinak víceméně na stejném místě.

Děkuji za názor/radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 16:07 R Muž romant [27987] Re: Lenka1
Vypadá normálně posmrtně, kdyby jsi chtěla přesněji zjistit na co ryba umřela, musel by se provést rozbor, což dokáže zajistit veterinář a příjde to na slušnej peníz.
Edit: Podmínky který tipuji v nádrži, kde jsou nebudou zrovna ideální, těch čichavců je tam docela dost a je to bez možností se schovávat, ideál jsou nějaký rostlinný schovávačky, plovoucí rostliny a hlavně nepodceňovat kvalitu vody a pravidelně týdně měnit alespoň 1/3 objemu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 06:55 Lenka1 – Mrtvolka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, včera jsem našla mrtvou rybičku, není na ní náhodou známka nějaké nemoci? Sama to nepoznám. Měla jsem ji víc než rok, ale nevím jak byla stará když jsem ji koupila. Díky za pomoc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 07:15 Muž drsnake [12] Re: romant
tak večer už by KO :( jen bohužel nemam tušení proč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 19:20 R Muž romant [27987] Re: drsnake
Tak těžko soudit, ale tyhle projevy apatie to je obvykle konečná bez možnosti návratu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 14:35 Muž drsnake [12]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, posledních pár dní se mi tento čichavec chová divně a vidím to špatně. často je schovanej mezi kytkama, leží na kytce(ne na boku) pořád vesměs drží stabilitu, ale hlavně je na dně na kameni a nehýbe se. Když k němu přijedu rukou nechá se sebrat, když ho držím lehce pod hladinou nebo nad nemá tendenci skočit vody, když už zrovna plave tak s druhým čichavcem to vypadá jako by se pusinkovali. Přiloženy 3 fotky. přijde mi že i ta barva asi nic moc. Máte jinou radu než s ním placnout o zem? :( jsou mu asi necelý 2 roky
NO2 nula, NO3 cca 15
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2015 19:03 Muž poohman [0] - TetryRe: romant
Dík za názor. Asi to tak udělám. Evidentně se trápí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 08:58 R Muž romant [27987] Re: poohman
Trvá-li ta apatie tak dlouho dobu mají nějaký vážnější problém, bojují, snaží se odolávat, ale jsou postupně udoláváni chorobou. Tyto projevy u čichavců jsou obvykle neodvratně směřující ke druhému břehu. To, co těm rybám je nevím, ale myslím si, že se trápí a bylo by lepší jim ukrátit čekání. Toť můj názor, uvidíš co na to ostatní.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 20363x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14998?od=401