Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 08:39 Muž poohman [0] - Tetry – Apatie
Fotka k příspěvku Ahoj, mám nějaké choré líbající čichavce - ostatní ryby ok (zatím). Ryby jsou apatické jen leží u dna (i na boku) a nežerou. Už to trvá aspoň 3 týdny. Ale nechcípají, tak prosím o radu. Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 19:47 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintky – čichavec perleťový
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevíte prosím někdo, z čeho vznikne u čichavce perleťového to, že nemá ocasní ploutev vodorovně, ale směřuje mu dolů (viz foto)? Mám jednoho už několik let a všimla jsem si toho u něho už dávno, ještě ve starém akvárku, před pár dny se to ale objevilo u dalšího, kterého jsem koupila 14. září jako 7-měsíčního. Nějaká nemoc? :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 19:14 R Muž romant [27987] Re: Robo
Hmm a jak se k tomu přidá otáčení kolem osy, je jasnej kandidát na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 19:13 Muž Robo [45]
Začal mi jeden perleťák placat hlavou dolů. Když se rozplave tak je to ok ale jak je na místě začne mu hlava padat dolů. Že by měchýř

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 18:25 R Muž romant [27987] Re: chovi
Poslat na druhej břeh, neléčitelná záležitot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 18:15 chovi
Fotka k příspěvku Jeden moj cichavec zacal mat nieco s papulou...akoby sa mu rozpadala alebo co...ma ju napuchnutu roztrapkanu...akoby nejaka infekcia...ine ryby to nemaju len tato...neviete co to je a ako to liecit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 20:37 R Muž romant [27987] Re: were
Jednu tabletu, jsou akvaristiky, kde koupíš ty tablety jednotlivě. Ano filtr čistit až po léčbě, písek nevařit, ani ten filtr, když to bude prohnaný tím directem, jenom odkalit, promáchat filtrační média. Jak správně tušíš, cosi ze zanedbalo, takže vlastně víš jak se toho do budoucna vyvarovat. Jinak bavíme se o variantě, kde už nebudou ty postižený ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 19:57 were Re: romant
Díky ... A kolik bych toho bactopuru měla koupit ? nikde nemůžu najít návod ... mám akvárko 90l a cca 10 ryb ... a k té údržbě ... neměla bych třeba převařit kamínky ? A ten filtr ... tu výplň taky převařit ? nebo stačí opláchnout studenou či teplou vodou ? a ten bactopur použít asi až po vyčištění filtru že ? :-D ... a proč to vše vůbec nastalo (na mou omluvu hlavně v§či rybám :-D ) je fakt že poslední dobou jsem akvárko nečistila a na dně už bylo spousta výkalů ... Je to moje chyba ... ale prostě je období kdy je škola trochu drama tak nebyla ani chuť sad rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 19:41 R Muž romant [27987] Re: were
Odpovědi na tvoje otázky jsou vcelku těžký, ale pokusím se. ;-) Může a nemusí se jednat o to, že budou načatý i jiný ryby, je to o podmínkách a momentální kondici osádky, takže bych, pokud je to možný ty ryby na fotkce odlovil, pokud je nějaká možnost další nádrže, řekněme katantény, kde se klidně i pokusit o tu léčbu, ale to do toho útery se to s největší pravděpodobností ještě zhorší a proto bych, já spíš radil to ukončit hned. To akvo kde ryby jsou přeléčit tím Bactopurem direct, ale poloviční než doporučenou dávkou a počítat s tím, že bude načatá nitrifikace, takže posléze měnit vodu jak vo život, pořádně vyčistit filtr a akvo restartovat. Na zbytek dotazu odpověď je už úplně spekulativní, je možné že ryba se nažrala žrádla, který v ní nabotnalo a projevovala se jak popisuješ, protože kdyby se mělo jednat třeba o postižení plynovýho měchýře, jenž je přemnoženejma bakteriema způsobeno a taky jde o poruchy motoriky, tyto problémy jsou v drtivý většině nevartný a ryby to nedávají tzv. zpětně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 18:54 were – Re: na všechny co mi radí
Děkuji za info, ikdyž není moc příjemné ... mělo by cenu začít léčit až v úterý, kdy budu mít možnost léčbu započat ? Popřípadě, jaké je riziko nákazy ostatních ryb ? Jaký doporučujete postup pro znovu obnovení zdraví akvárka ? A ještě mám dotaz ... tato konkrétní rybka měla už v minulosti problém s "nadýmáním". Vždy když se hodně nažrala tak se nafoukla a "létala" po hladině evidentně plná vzduchu ... Není možné že je to způsobeno tou samou bakterií kterou měla v sobě už předtím a jen se teď naplno projevila ? Nebo co to mohlo být ? Stalo se jí to asi 3x
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 18:11 R Muž Silent [5949] Re: romant
Samozřejmě, že ryba musí být v jakžtakž jinak slušný kondici aby mělo smysl přeléčit a to je u mladších jedinců většinou dané. Navíc nemá valný význam bakteriální nemoci léčit bez výrazného zlepšení podmínek v akváriu, protože pokud se nic nevylepší je to potom začarovaný kruh léčení a bakteriálních nákaz. Málokdy onemocní ryba bakteriální nákazou v perfektních podmínkách. :-) S Baktopur direkt máš pravdu. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 18:03 R Muž romant [27987] Re: Heimdall
Honzo, jsně že souhlas, jenom moje zkušenost a tou je, že to má smysl jenom u mladejch jedinců, starší pardálové to obvykle nedávají, ovšem já se svým názorem to neřešit a posílat na druhej břeh jsem asi "oblíben", ale ten ekonomickej faktor zde bude hrát docela zajímavou roli a pro člověka, kterej nemá s léčením žádnou zkušenost, jinak by se neptal, to léčení považuju za rizikový a proto raději volím to co jsem napsal, ale ať si to každej přebere jak chce, jsou to zkušenosti, který jsou nepřenosný. ;-)
Edit: Ještě poznámka k tomu Bactopuru, když už, tak Bactopur direct, obyčejnej je slabotka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 18:00 Muž DavidDizzer [26] Re: Heimdall
Souhlasím s tebou. To, že jsem se přepsal, se může stát přece komukoliv. Ale v tom, že jsem první napsal sera Baktopur, se shodneme. Určitě výborné léčivo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 17:58 R Muž Silent [5949]
Já bych jen doplnil, že v tomto stádiu, dokud nemá ryba otevřené rány, by se bakteriální nákaza ještě dala zvládnout sera Baktopurem. Jde ovšem o to, jestli je to vzhledem k poměru ceny léku a ryby ekonomické.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 17:56 Muž DavidDizzer [26] Re: romant
Jéjda, já se přepsal, omlouvám se :-D :-D já chtěl napsat Baktopur
Omlouvám se ještě jednou, nevím, proč jsem to napsal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2015 17:53 R Muž romant [27987] Re: were
Tyhle mokvající body jsou obvykle předzvěstí konce ryby, bude to s největší pravděpodobností problém uvintř a to bakteriální povahy, u čichavců se tyto stádia velmi špatně léčí, já osobně bych rybu neléčil a poslal na druhej břeh. Zaměřil bych se na kvalitu vody, výměny, filtraci, údržbu dna, krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 17:49 were – Čichavec - nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu ...
Dnes jsem objevila na jednom z čichavců viz foto .... Vypadá to jak beďary, nevím jak to popsat ... nemá ale jen ty bíle puntíky ale i narůžovělé podráždění, vše je jen na jedné straně. Rybka žere, plave, vše je ok ... Prosím .... Co to může být, z čeho a jak to vyléčit ? Děkuji moc :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 19:10 mirulko Re: romant
Fotka k příspěvku Zriadim, asi zajtra az, rastlinky niesu este rozrastene, ale mam dojem ze su to vsetky tri samice.jedna foto len tak narychlo osadenstvo k nim este gurama modra mrenky a tetry v malom mnozstve a 3 dania
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 19:00 R Muž romant [27987] Re: mirulko
Pokud ta ryba přijímá potravu, jak píšeš, viděl bych to spíš na stresovou záležitost, že dostává kouř od těch zbývajících, ale na druhou stranu nevidíme akvo, jak vypadá, zda-li tam jsou dostatečný možnosti se uchýlit třeba do trsů rostlin apod. Zřiď prezentaci předmětnýho akvária, aby bylo tzv. z čeho vařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 18:50 mirulko Re: romant
Rozmery 90x40x45cm, omylom sa ku mne dostaly 3kusy guramy zlatej, len niesom si uplne isty ci ide o samicu alebo samca, ostatne dve vyzeraju byt v pohode
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 18:42 R Muž romant [27987] Re: mirulko
Jak je to akvo velký, ta divně se chovající je samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 18:34 mirulko – cichavec zlaty
Zdravim, vie mi niekto poradit, jedena gurama zlata sprava trochu zvlastne, uplne vybledla oproti druhej, a len stale je pri hladine, sem tam sa pride najest, najprv sa zacala zdrzovat pri dne potom sa prestahovala do rohu akva a tam je stale. Vie mi niekto pomoct?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 20:28 R Muž romant [27987] Re: infernus
Já za sebe, bych to ukončil, ale třeba někdo jiný bude mít jiné a uspokojivější vysvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 20:26 Muž infernus [12] Re: romant
Děkuji tedy za informaci. Má cenu to pokoušet nebo mu má radši dát eutanazii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 20:17 R Muž romant [27987] Re: infernus
Ano, to si podle toho co vidím myslím, třeba se dostala do nějakýho malýho prostoru, nebo tak něco, už jsem to u čichavců několikrát zažil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 20:15 Muž infernus [12] Re: romant
Měním takto vodu už rok. Jsou to tedy známky pomlácení po nějakém tvrdém nárazu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 20:10 R Muž romant [27987] Re: infernus
Něčeho se nejspíš lekl, do toho silnej stres a už to nevrátíš ni omylem, trpívají na to. Jak píšeš, ta výměna vody, mohla bejt nějaký zraktovitý reakce spouštěčem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 20:07 Muž infernus [12] Re: romant
Nechápu ale co je příčinou. Nejdřív měl jen světlejší hlavu a ted se začíná takhle zbarvovat. Postupuje to velice rychle. Cca 3 hodiny po tom co jsem ho objevil už jen leží na boku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 20:01 R Muž romant [27987] Re: infernus
Ta ryba je dobitá jak vod cepu, s největší pravděpodobností půjde kukat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 20:00 Muž infernus [12]
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím nevíte někdo o jaký problém se jedná? Takhle jsem ho našel po výměně vody a po aplikaci easycarbo injeknční stříkačkou na napadená místa ruduchou. Nevím jestli to na to mohlo mít vliv nebo jestli už byl v tomto stavu předtím. Každípádně je na tom dost špatně, občas břichem nahoru. Čichavce mám 4 a takto zareagoval jen jeden. Za každou informaci budu rád.

 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2014 20:43 R Muž romant [27987] Re: DeeDee
Léčit je třeba celý akvo a to, že zajistíš odpovídající podmínky, který si dovoluji tvrdit i z té jedné fotky, kterou vidím, nemáš. Rybě ušetřit trápení a zamakat na akvárku. Ideál je se registrovat a zřídit prezentaci akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2014 20:41 DeeDee Re: Turbínka
dobre dekuju moc . :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.09.2014 20:40 Žena Turbínka [2558] Re: DeeDee
Ne v tomhle stavu a i tak by byl výsledek nejistý, léčba by mnohonásobně převýšila cenu ryby. Jedinou prevencí jest pravidelná hygiena nádrže. Rybu ihned izolovat a šetrně utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2014 20:38 DeeDee Re: Turbínka
lecit se to neda ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2014 20:36 Žena Turbínka [2558] Re: DeeDee
Poslat na druhej břeh, nic lepšího pro něj udělat nemůžeš. Asi vodnatelnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2014 20:35 DeeDee – čichavec- nemoc
Fotka k příspěvku Zdravim , chtela bych se zeptat co by to mohlo bejt , cichavec se z niceho nic nafoukl rano jeste takovy nebyl , plave normalne i prijima potravu , prikladam foto .děkuju za odpoved
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 15:03 Market Re: Designer
možná trochu, akorát to není tak zřetelné jak na těch fotkách. Zkusím ji vyfotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 10:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Market
Podivej se po webu na obrazky, kdyz si do Googla zadas Hexamita, jestli to tak vypada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 10:00 Market
ahoj, chtěla jsem se zeptat. Všimla jsem si, že se jednomu čichavci udělala na těla taková boulička. Je velká asi jako malá špendlíková hlavička. Trochu narůžovělá a mám pocit, že má bílý střed....Též chvilku nepostojí. Chová se normálně, nepozoruju na ní žádné jiné změny. Prosím o radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 19:39 R Muž romant [27987] Re: Anet
V karanténě to chce velmi často, klidně denně měnit klidně polovinu vody. Zasolit tuto vodu a to klidně poměrem polévk. lžíci na 30 litrů vody a aplikovat nějaký rašelinový výluh, třeba Torben do barvy kvalitního čaje, při výměně doplnit koncentraci a když toto po třech dnech nezabere, tak použít nějaký antibakteriální přípravek, třeba Bactopur direct dle návodu. Jinak moje zkušenost je, že čichavci se velmi špatně léčí a po případným zdárným vyléčení to chce, aby šel do odpovídajících podmínek, který mu v tom akváriu který máš nejsi bohužel schopana zajistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 19:36 Anet
Když jsem si je brala tak jsem si nepřečetla kolik litrů potřebují atak...to je pravda :(...Proto ano přiznávám to jsem nevychytala...No a teď jí tedy potřebuji z toho dostat...ty zdravé dám pryč někomu...Teď jsem koukala že jí opravdu napadá ten samec..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 19:35 Muž acik [416] Re: Anet
v tom akva nech jen neonky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 19:33 Anet
Ano mám 41 l....Ty čichavce jsem vzala jen protože můj brácha si je vzal do 21 l akvárka...Tak jsem si myslela,že u mě se budou mít lépe.Teď vím,že ne...Takže je chci dát pryč.Ostatní ryby se mají opravdu dobře ..Množí se mi stále!!!Ancistrusy ani nemluvím a taky je pořád prodávám...Žádná rybička mi za polsedních 6 měsíců neumřela...Dostávají kvalitní krmení.Pouze ten čichavec má problém jinak žádná rybička ničím netrpí.!!!!!Vím,že se dá léčit v karanténě ,ale nevím jak...tedy co je k tomu potřeba...Nic víc vědět nepotřebuji?!!27
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 19:30 Muž jiri609 [91] Re: Anet
tady jsou základní požadavky, které potřebuje tvůj čichavec ke zdravému životu.... rybicky.net/atlasryb/cichavec_modry , můžeš si tam najít i tvé další rybičky, co potřebují...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 19:26 Muž acik [416] Re: Anet
akvárium máš 41L?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 19:26 R Muž romant [27987] Re: Anet
V 18:46 hod jsi odpověď dostala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 19:26 Žena Turbínka [2558] Re: Anet
Když si stále myslíš, že jediný problém je čichavec, že malým rybičkám se daří dobře, dle mě ancík dorůstající 15 cm rozhodně malá ryba není, že je prostor pro ryby vyhovující, že je vodní prostředí vhodné (nízký obsah N-látek, atd.) pak už nemám nic co bych k tomu řekla, vše důležité v mých očích jsem již vypsala. Třeba někdo jiný bude mít stejnou trpělivost a jiné řešení. A tím já osobně končím, ať se ti daří nejen v akvaristice ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 19:24 Anet – Léčba čichavce
Je tady někdo jiný..Který bez urážky může odpovědět? kdo by mi normálně odpověděl jak se léčí nemoci čichavců aniž bych musela léčit celé akvárko??????Ostatní rybičky jsou v pořádku...Vím,že se má izolovat....a dál??co koupit??Pak je dám pryč...Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 19:21 R Muž romant [27987] Re: Anet
Pro čichavce to žumpa je a nikoho neurážím, jenom pojmenovávám věci správným jménem, to je život, někdo to říct musí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 19:18 Anet Re: romant
není to žumpa a nechce si ty urážky laskavě!!!!!Malým rybičkám to stačí.Všechno jsem zakládala i na radu odborníku,mají filtr..úkryty...kvalitní krmení...nemám žádnou řasu a nepoužívám chemiji!!!Jen čichavec má problém!Jiná ne..Kdyby to akvárko bylo žumpa tak se ani nerozmnožují!!!A asi existuje nějaká léčba izolaci že????!!!
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 20363x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14998?od=451