Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 21:37 Žena Myssinka [0]
Fotka k příspěvku Já měnila vodu dneska. A na téhle fotce, nevím jestli to jde vidět, ale já tam porstě vidim na té jeho jedné straně, nějaké výstupky, nevím jak to popsat. Když plave bokem ke mě nejde to vidět, ale když plave přímo čelem ke mě tak vidím na jeho boční straně výstupky jako kdyby pod jeho kůží. Blbě se to popisuje. Jinak ostatní ryby jsou v pohodě zatím i samička. Jinak dík za rady a informace :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 21:27 R Muž romant [27987] Re: Myssinka
Vyměnil bych 1/3 vody a řídil se heslem, že ráno je moudřejší večera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 21:23 Žena Myssinka [0]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 21:23 Žena Myssinka [0]
Fotka k příspěvku Jedinou fotku co jsem vyfotila jak je v rohu. Ty dva flíčky nejdou na žádné fotce vidět, a vyfotit ho ostře je dost těžké, takže žádné ostré fotky to nejsou. Ted jsem dávala trochu sušeného krmiva a šel se nažrat normálně. Příjde mi ale že hodně odklapuje žábry, k hladině se chodí nadechovat normálně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 21:02 R Muž romant [27987] Re: Myssinka
Pošli fotku, ať si nedopisujeme do rána. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 20:58 Žena Myssinka [0]
Ano jsem. Jde o čichavce zakrslého a tam se snad ani pohlaví splést nedá. Ted mě tak napadlo, jestli mu nemohlo nějak ublížit mražené krmivo, které jsem jim dala asi před třemi dny, od té doby je "takový" jak jsem popisovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 20:53 R Muž romant [27987] Re: Myssinka
Jsi si jistá, že je to pár, nejsou to dva samci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 20:46 Žena Myssinka [0]
Ano uplně bez problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 20:44 R Muž romant [27987] Re: Myssinka
Přijímá ta ryba potravu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 20:32 Žena Myssinka [0]
Zdravím. Mám v akva párek čichavců a sameček se asi po 3 měsících začal chovat divně. Schovává se do rohů, nejlépe za filtr a tam u hladiny plave na místě. Všimla jsem si, že je tam spousta bublinek na hladině, tak jsem si myslela, že se snaží vytvořit pěnové hnízdo. Ale najednou jsem na jeho ocasní ploutvy a i na dalších ploutvých, spozorovala dva bílé flíčky. Vůbec netuším co to může být, ani nevím jestli se tímto způsobem nějaká nemoc projevuje. Nějaké rady prosím? :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 18:59 R Muž romant [27987] Re: Herry
Pokud je už dobrej, tak přidat ten výluh a ještě nechat v těch 40 litrech a sledovat a cca za týden přelovit nazpět, kam taktéž aplikovat výluh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 18:52 Muž Herry [8] Re: romant
A co tedy dalsi kolo leceni, nebo hned zacit s tim raselinym vyluhem. A pokracovat ve zvlastni nadrzi nebo uz z ostatnima rybama ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 18:16 R Muž romant [27987] Re: Herry
Použij komerční, ale velmi vyhledávanou vodičku s názvem Torben a dávkuj dle návodu a něco si o prospěšnosti rašelinových výluhů nastuduj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 17:52 Muž Herry [8] Re: romant
Zdravim, takze vypada to, ze to zabira. Takze po dokonceni lecby (zitra) vymenit 1/2 vody a zacit znovu a potom zanechat cichavce v karantene, dokud se to nezhoji ?? Co ten raselinovy vyluh. Co to je ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 17:59 R Muž romant [27987] Re: Herry
Po třech dnech podle toho v jaký bude kondici, klidně pokračovat ještě jednou, mezi tím vyměnit polovinu vody a potom dát rašelinový výluh, jako rekonvalescenci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 17:57 Muž Herry [8] Re: romant
Tak dneska jsem sehnal eSHa 2000 od kolegy a cichavce premistil do 40L AQ. Dal mu tam kvetinac a bublifuk, rostlinu bohuzel zadnou nemam. Nedavno jsem procistoval sve AQ. Nakapal eSHa a uvidi se. Jak dlouho nebo jak bych mel postupovat ?? A kdy bych mel postrehnout nejake vysledky ? V navodu jsou 3 dny, ale co potom ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 13:46 R Muž romant [27987] Re: Herry
Pokud ta možnost přelovení je, tak bych to udělal, aby se i v případě šetrné eSHy 2000 zbytečně nezatěžovala nádrž a nevytvářela případná rezistence na tento produkt nepostiženou osádkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 13:42 Muž Herry [8] Re: romant
Mno ten cichavec uz je sam. Jinak tedy asik odlovit do karanteny a zacit lecit ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 13:18 R Muž romant [27987] Re: Herry
Vypadá to, že se tam z nějaký odřeniny rozvíjí nějaká bakteriální nezdoba. Čichavci k těmto následným problémům mívají sklony. trošku se zhoupne voda zrovna v momentě, kdy se ryba někde přidře a už to jede. Podle mě by bylo záhodno tu rybu léčit nějakým antibakteriálním léčivema. Zkusil bych nejdříve nenásilnou formu aplikace eSha 2000 do nádrže kde teď je a když se to nezlepší(2000 není moc antibakteriální), tak bude nutný použít těžší kalibr, ale v separé nádrži a tím je Bactopur direct, ale to bych prozatím nepředbíhal. Šel bych to tý 2000 a častěji měnil vodu a bude se vidět.
Edit: Ten čichavec bude samec a jestli je tam ještě jeden kluk, tak to nebude do budoucna dělat dobrotu, je to na ně hrana i kdyby to byl pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 12:48 Muž Herry [8] Re: Herry
Jo a ostatni ryby OK
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 12:43 Muž Herry [8] Re: Herry
Fotka k příspěvku A jeste jedno
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 12:43 Muž Herry [8] Re: Herry
Fotka k příspěvku Dalsi foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 12:42 Muž Herry [8] – Cichavec zlaty odrene supiny
Fotka k příspěvku Zdravim, procetl jsem to tady, ale nejdem z toho chytry. V AQ mi zustal uz pouze jeden cichavec zlaty (ten "profik" co mi je prodaval tvrdil, ze to jsou to medovi, ktere jsem chtel). Uz cca 14 dni mozna 3 tydny pozoruji, ze ma odrene supiny u zadni ploutve. To jsem prisuzoval odreninam, protoze je hodne plachy. Ale dnes jsem si vsiml, ze me nejakou odreninku na hrbete a dokonce neco bileho cni z te ranky. Jinak se cichavec chova normalne (zere/plave). Voda v AQ je menena 1x tydne (cca 1/3 vody) dle testu od Sery voda OK a krmim TetraMinem, Sera FD Mixpur a na dno Dajana Bottom tablets. Hnojeni Rataj CO2 Vital a Rataj Bioflor. Osadka AQ (vcetne rostlin) je od dubna (krom krevetek a sneku, kteri pribyli cca 4 mesice nazpet). Takze se nedomnivam, ze bych neco dovlekl. Co by to tedy mohlo byt ?? Prikladam foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 18:35 Muž TomaPetra [1] Re: romant
Sakra...No skusim opravdu pockar jeste v te karantene a kdyz neuvidim zmeny,tak ho utratim.Kazdopadje dekuji za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 18:33 R Muž romant [27987] Re: TomaPetra
Na to Ti odpovím, než kupovat antibiotika, to si raději pořídím novýho zdravýho samce, léčba čichavců je vždy vošemetná záležitost. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 18:29 Muž TomaPetra [1] Re: romant
No podle me se jeste netrapi,skusim ji dat do odstaveneho 54L akvaria,zalozim mu podminky jako by byl v tom velkem a pockam jeste chvily,treba se mi z toho dostane,skusim koupit nejaka ta antibiotika.Ted me napadlo co by mohlo byt pricinou te nemoci.Delal jsem vymenu samcu s mym otcem,tak jestli neni opravdu duvod jine prostredi a jine slozeni vody.No skusim karantenu a necham mu jeste.cas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 18:24 R Muž romant [27987] Re: TomaPetra
On jenom více bojuje, ale je to otázka času, tedy podle mě. Já osobně bych takovou rybu utratil, ale to je můj problém a moje pojetí akvaristiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 18:22 Muž TomaPetra [1] Re: romant
No podminky maji idealni,mam jeste zlate cichavce,perletove a mnoho dalsich jinych ryb a ty zadne priznaky nemaji.z ostatnich prispevku me zarazilo,ze jim exnul po nekolika dnech a me uz sedrzi prez mesic :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 18:13 R Muž romant [27987] Re: TomaPetra
Tak tomu moc nepomůžeš, tedy podle mě, časem ho to udolá, zřejmě namnožený bakterie v dutině břišní a jako příčina bejvají nevhodné podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 18:10 Muž TomaPetra [1]
Meko - skusim ho dat do te karanteny.Akvarium mam zalozene od minuleho roku a ten cichavec je nafoukli cca mesic a neco
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 14:49 Muž Meko [0] Re: TomaPetra
Čau,

přesuň ho do karanténní nádrže (stejná voda teplota atd.). Důležité je, aby se nenakazily ostatní ryby, pokud je nemocný. Pozoruj, zda se neobjeví další příznaky vodnatelnosti.
Jak dlouho je akvárium založené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 13:13 Muž TomaPetra [1] Re: TomaPetra
četl jsem si o nemoci o vodnatelnosti ,ale žádný příznak z toho co tam uvádějí nemá.šupiny neodstávají,oči nemá vupouklé a chová se úplně normálně. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 13:02 Muž TomaPetra [1] Re: TomaPetra
Fotka k příspěvku Zde přikládám foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 13:00 Muž TomaPetra [1] – Je můj čichavec nemocný? Poraďte prosím
Zdravím , můj čichavec se z ničeho nic nafouknul a nevím co s tím , nebo co mám dělat.Chová se úplně přirozené jako každý jiný čichavec.Plave rychle,potravu přijmá,chová se normálně. Nevíte někdo co to může být, zda s tím má někdo nějaké zkušenosti? Děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 14:35 R Muž romant [27987] Re: Shinryaku
Ano, předpokládal bych tu horší variantu, jak je čichavec takhle pověšenej u hladiny, obvykle jde do několika dní kukat.
Edit: Tipuji na namnožený bakterie, jenž načaly plynovej měchýř, což bývá důsledek nedostatečné péče o akvárium, nepodceňovat výměny vody a teplotu držet na min. 25 stupních.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 14:04 Shinryaku – Jediná ryba plave nehybně u hladiny
Fotka k příspěvku Zdravím, mám v akváriu asi 20 ryb. Všechny jsou čilé a vypadají zdravě až na jednu - samici čichavce. "Plave" nahoře v rohu u topení, občas se pohne. Živá je, když se jí dotknu odplave ke dnu, ale zase se hned vrátí. Trvá to už druhý den. Když otevřu kryt akvária, ostatní ryby se hned nahromadí u hladiny vidinou žrádla, ale ona ne. Mám předpokládat nejhorší?

přikládám obrázek: imageshack.com/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 22:29 Žena slunecnice54 [1] - LabyrintkyRe: Bitak
no tak něco podobného jsem zpozorovala i u mého čichavce zatého ale zatím nevypadá že by mu to vadilo taky nevím co to je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 05:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: slunecnice54
slunecnice54 napsala: chci se zeptat mám párek čichavce zakrslého a sameček začal být už druhý den divný straní se od ostatních nežere je pohublý a má takovou jinou barvu a od tlamky k spodní ploutvy jak kdyby víc ztmavl nevím čím by to mohlo být ostatní osádka v akva je ok

Asi ho něco trápí... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 22:01 Žena slunecnice54 [1] - Labyrintky – čichavec zakrslý
chci se zeptat mám párek čichavce zakrslého a sameček začal být už druhý den divný straní se od ostatních nežere je pohublý a má takovou jinou barvu a od tlamky k spodní ploutvy jak kdyby víc ztmavl nevím čím by to mohlo být ostatní osádka v akva je ok

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 20:41 Bitak
Fotka k příspěvku Ještě fotka zezadu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 20:41 Bitak – Měchýřek u žáber
Fotka k příspěvku U čichavce líbajícího se mi dnes objevil měchýřek(váček) nevím, jak to přesně nazvat. Má to na horním konci žábry. Nikde v nemocích na internetu jsem nic nenašel :-( . Ostatní ryby si toho nevšímají.
Díky za vaše zveřejněné názory.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 08:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Marcela
Zkus popsat priznaky. Je nejak vyhubly ci nafoukly? Kdy prestal zrat. Jake mel vykaly dokud mel a nebo jestli jeste ma. Jak je vybarveny? Jak vypadaji ploutve? Nejake povlaky ci ranky na tele? Co oci? Poradne si ho prohlidni. V akvarku Ti muze neco radit, takze je dobre vedet o co jde, i kdyby se ryba uz zachranit nedala.

Vodu ted men klidne tretinu kazdy den. Ona cista voda dela divy - ryby v dobrem prostredi se ledascemu ubrani samy. Cista voda malo kdy vyresi problem ktery se uz ve vetsi mire projevil, ale dokaze minimalizovat sanci, ze k problemu vubec dojde a nebo se bude opakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.06.2013 20:36 R Muž romant [27987] Re: Marcela
Těžká odpověď na tento dotaz. Tak snad jenom neutrální a obecnou radu, vyměnit vodu a sledovat jeho reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 20:29 Marcela – Čichavec
Ahoj, dnes jsem si všimla, že je sameček čichavce apatický, drží se v rohu u hladiny a tak nějak lapá po dechu :-( nechce žrát, pohybu moc neudělá. Samička do něj tu a tam šťouchne, ale s ním to nehne... Takhle vypadaly ramirézky před tím, než...... to bylo víc jak před měsícem. Čeká ho snad stejný osud? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 04:55 pikiman Re: Designer
dekuju,jsem rad za rady.akvarko jsem si porizoval na okrasu a jako konicek,tak budu sledovat a starat se .Doufam ze vse bude v pohode a rybky stastny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 16:53 Žena Kač [131] Re: pikiman
ideální by bylo, kdybys mohl pořídit větší akvárium...a dát skalárám vlastní - ideálně s dalšími rybami z ameriky a čichavce s parmičkami nechal v tom, co teď máš.... ale chápu, peníze, prostor, čas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 15:12 R Muž romant [27987] Re: pikiman
Jirka(Designer) to velmi trefně pojmenoval. Co se může stát s Tvojí osádkou? Bude to tak trochu jako s lidma, někteří si sednou, někteří ne, do toho nevlezeš. Jinak to co jsi viděl v prodejně, bude k vidění v každým zveráku ať už horším či lepším, ono je to tak trochu o prioritách a místu a toho se na ryby vždycky tak trochu nedostává. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2013 14:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: pikiman
Mozna si vykoleduju od ostatnich akvaristu pohlavek, ale risknu to...

Takze si to shrnem, v akvariu mas:

6x rybicky.net/atlasryb/parmicka_duhova
3x rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska
3x rybicky.net/atlasryb/cichavec_modry

Tedy jestli jsem to tady z toho co se pise pochopil. Je to vsechno?

S udrzenim kvality vody bys problem mit nemel, to zvladnes, s teplotou i parametry se da vymotat, aby to sedlo vsem, a ani to neni zadna krize.

Akvarko je mensi nez by se hodilo k tem rybam, ale neni to nejhorsi, co se tady kdy videlo, to ani zdaleka. Zit v tom mohou, a kdyz se budes solidne o akvarko starat, mohou si jeste ryby gratulovat, kde skoncily, pac kde konci Skalary kupovane malym detem babickou, bych ani vedet radeji nechtel. Nejspis z tech ryb nebudou vystavne obri kusy, ale radost z nich i tak mit muzes.

Kdyz se Ti to libi, nech to jak to je a casem uvidis, jestli se neco zacne napadne schovavat, co prestalo byt aktivni, co zere a co nezere, co co prohani. Rozhodne vetsi problem tem rybam zpusobis, pokud je odneses nekam do kramu, ze pro ne nemas podminky, protoze na 80% si je po jednom kuse odnese nejaka rodinka, kde maly klucina poskakuje, ze chce a chce a chce tu rybicku... a budou o chlebu a vode...

Zkus to takhle a uvidis ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 13:37 pikiman – co ted....
abych rekl po pravde,zacina me to sr......t,snazil jsem se udelat akva co nejprirozenejsi,skalary i cichavce meli ve zveraku v jedne nadrzi,to me jen presvedcilo k nakupu:( vazim si vasich rad,ale spise me ničej :-D.Co se muze casem stat s touto rybi posadkou??:(je mi lito je davat pryc,dokonce i velke chovne skalary,s velkyma chovnyma cichavcema meli v jednom akva ve zveraku......budu verit zkusenejsim akvaristum,nez prodejcum. ted shrnuti,co se muze tedy stat s moji rybi osadkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 12:36 R Muž romant [27987] Re: Celiny
Do 100 litrovýho akva k parmičkám ani čichavci a už vůbec ne skaláry.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 20363x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14998?od=601