Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 19:30 Radys – Čichavci
Dnes sme byli v tom zverimexu a dali nám jakési léky a poradili nám že toho čichavce máme dát do druhého akvárka ale asi to nepřežije. :-( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 17:46 R Muž romant [27987] Re: Radys
Pro ně, v tý perlivý vodě je utratím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 17:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
No jo, mívají to i zakrslíci...někdy jsou na vině vnitřní paraziti, to v případě importů. Ale často se to roznáší do domácích chovů od ryb z velkoobchodů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 17:41 Radys Re: romant
Pro tebe nebo pro ně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 17:38 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Já, jakmile uvidím u čichavců takhle nafouknutý břicho s těma krvavejma skvrnkama, tak vím kolik uhodilo a začínám se schánět po perlivý vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 17:26 Radys – Re: LiborSprysl
Ach jo. sad :-( rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 17:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Infekční vodnatelnost to není. Sice teď už dlouho čichavce neděláme, ale také jsem se s tím setkával. U jedné ryby za čas. Nejideálnější je opravdu ta likvidace. Většinou se to přihodilo když bylo na výměnu vody "furt dost času" a pak už to nemělo řešení. Ta rána se posléze otevře a stejně je konec. Druhá varianta je ta, že v průběhu vývoje, ale i po jeho dokončení, nastydne rybě labyrint. To pak může postihnout ryb i více. To se i mně párkrát stalo. Nikdy jsem ryby nepitval, ale ten uzlík se tam "nějak udělá" a roste až se prostě vyvalí. A je posléze konec rovněž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 17:21 Radys Re: romant
No,mě se ji moc utrácet nechce tak doufám že někdo přijde z nějakým lékem,mamka pojede zítra se zeptat do zverimexu tak doufám že to dobře dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2012 17:04 R Muž romant [27987] Re: Radys
Podle mě je to buď infekční vodnatelnost, nebo napadení nějakou bakteriální nákazou. Léčení je buď velmi problematické, nebo nemožné. Třeba někdo něco doporučí, já jsem své doporučení již učinil. Možná je to drsné, ale považuji to za nejlepší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 16:59 Radys Re: romant
A je to nemoc,nebo ne?Jestli jo tak je na ni nějaký lék?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 16:53 Radys – Fotky
Fotka k příspěvku A tady další
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 16:45 R Muž romant [27987] Re: Radys
Tu rybku bych šetrně utratil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 16:34 Radys – Čichavci
Fotka k příspěvku Ahoj,asi mám nemocnou rybku sad ale nevím to jistě :-O ,jestli by to někdo poznal tak prosím napište.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 19:29 R Muž romant [27987] Re: Bára
Jako první pomoc bych zkusil vodoléčbu, nebo-li častou a intenzivní výměnu vody, klidně denně 30% objemu akvária. Ta souvislost s tím znovuzaložením, jak píše Yirka je zde hodně pravděpodobná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 19:26 Muž Yirka [9123] Re: Bára
Tyto druhy čichavců jsou poěrně háklivé a náročné na prostředí. Tím celkovým předěláním jste vlastně nádrž skoro znovu založili. A tak zřejmě opět probíhá záběh a s tím spojené problémy.
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 19:23 Bára – Čichavec "leží" u dna
Dobrý den,

měli jsme v akváriu 60l celkem 4 čichavce, dva zakrslí a dva medoví, jeden zakrslý z ničeho nic zemřel, a jeden medový už delší dobu-tak 14 dní polehává u dna...pořád ho zkoumám, přečetla jsem, že by se mohl jakoby škrábat o kameny kvůli parazitům, ale nic na něm nepozoruji. Jen když plave na hladinu se nadechnout, mám pocit, že mu to dá velkou práci. Nedávno jsme předělávali celé akvárko, protože rostliny chytly nějakou řasu, nemohli jsme se jí zbavit. Jinak jsou v akváriu ještě 3 black molly a 5 neonek. Je to na 60l akvárko moc ryb a čichavci se tam třeba necítí dobře? Nebo jim vadí vzduchování? Děkuji za všechny rady (jsem totiž začátečník-díky mému synovi, který si hrozně přál akvárko...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 13:58 Tole – čichavec - nemoc?
Jeden čichavec modrý v našem akvárku najednou začal vypadat uplně divně. Na těle má spoustu šrámů (nebo nějakou vyrážku) ale vzhledem k tomu že má pokousané ploutve a zlomené takové to tykadlo na břiše to budou asi kousance. Ale to by nebylo nejdivnější najednou změnil barvu je flekatý. část těla má úplně vybledlou až do bíla a část zase tmavou až do černa. Poradte co s tím fotky dodám co nejdříve, jak se mi ho povede dobře vystihnout.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 18:36 Jitkin – Nádor ? Zlatá čichavka.
Ahojík chovatelé, chtěla bych požádat o radu.
Již zhruba měsíc má zlatá čichavka na jedné straně bouli (nádor) myslela jsem si, že jde o naplnění vyjíček a čekala zda se jiný čichavec-šedý ujme tohoto činu, ale zdá se mi, že mý 2 čichavci nemají zájem.Včera už čichavka měla tak velkou bouli na jedné straně, že jsem pomocí netu začla brouzdat.Díky informacím z netu jsem použila menší akvárko vylovila páreček a dala je do vlastní nádrže (20L) a doufala, že se něco změní.Dnes jsem přišla večer domů a čichavka má tu bouli na břiše skoro z části vysunutou a čichavec si ji stejnak nevšímá. Nevíte někdo co mé čichavce je? Všem díky za názory...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 09:31 Žena jamap [11] - ŽivorodkyRe: NHKG
Díky za reakci.
S tím, že to pro ni není v akvarku ideální o samotě vím...samečka pořídím, až budu mít jistotu, že po všech pohromách budu mít v pohodě nádrže. Teda pokud do té doby někdo o ni neprojeví zájem.



Takže pokud máte doma velké akvárko, čichavce a chcete poskytnout ubytování jedné čichavčí samičce, napište...jen do dobrých rukou a velkého akvárka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 08:23 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: NHKG
Souhlas, dle fotek samička v dobré kondici, pěkné zdravé ploutve, stavba těla OK, plíseň žádnou nevidím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 22:51 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: jamap
Mi ta ryba i na těchto fotkách přijde perfektně zdravá, ale ať se vyjádří i ostatní. Akorát by určitě ocenila společnost. Ideální je je chovat v hejnu, ale na to je 100 litrů málo. Takže aspoň samečka, ale bacha, u mladých se pohlaví těžko rozpoznává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 22:17 Žena jamap [11] - ŽivorodkyRe: jamap
Fotka k příspěvku 04
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 22:17 Žena jamap [11] - ŽivorodkyRe: jamap
Fotka k příspěvku 03
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 22:16 Žena jamap [11] - ŽivorodkyRe: jamap
Fotka k příspěvku 02
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 22:16 Žena jamap [11] - ŽivorodkyRe: jamap
Fotka k příspěvku Uf, tak jsem zvladla neco nafotit, snad z toho neco poznate...
vsem jeste jednou diky za konzultaci.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 23:14 Žena jamap [11] - ŽivorodkyPlíseň
Uf, to jsem teda svym dotazem začla diskuzi...

K plísni: při obhlídce v předchozích dnech jsem nenašla nic...ale zítra pořídím falší fotky, pro jistotu. Jinak ty fotky předchozí byli foceny při krmení, protože jinak se čichavec nenechal fotografovat tak aby bylo něco vidět.

K předchozímu úhynu, nebyl první ryba, která to odnesla (přišla jsem tenkrát taky cca o 3 mečovky, trnovce a asi 7 gupek ) navíc ten čichavec byl u mě doma zhruba měsíc a půl, po tom co jsem ho dostala od jedne slečny, ktere prasklo akvarko a už byl ve "věku". navíc během prvního měsíce co byl v karanteně spolu s dalsimi rybkami jenž jsem dostala, to dvě gupky nezvladly. Proste to vidim tak, že se nakupilo spousta drobnějších problému.

Ale fotku uřitě dodám a snad tam ta plíseň nebude :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 22:52 Nobody Re: glumča
Domnívám se,že ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 22:46 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Nobody
ještě záleží na tom,jaký další rybky má v akva.Myslím si,že čichavec patří mezi ty odolnější druhy ryb,neuhynul by mezi prvními...ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 22:44 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: NHKG
Možná to už bude ocasní ploutev,ale pěkně zaplísněná.. ;-) Nobody tu plíseň taky vidí..??Taky jsem zvědavá,jestli bude nová fotka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 22:41 Nobody

Takže je pěkné že čichavec dýchá vzduch, ale amoniak ho zabije stejně jako jiné ryby.
Prosím pak vymazat celou OT diskuzi včetně tohoto příspěvku.

To ano!Ale v tom případě,pokud by se jednalo o otravu amoniakem nebo dusitany,by musely zemřít všechny ryby v nádrži a ne jen jeden čichavec.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 22:33 R Muž Silent [5949] Re: Nobody
Osobně bych to tu taky nechal. Zas až tak mimo téma to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 22:30 Nobody Re: NHKG
Já bych naopak vše ponechal - pro poučení ostatních.Jsou tady napsané dost zásadní názory,myslím,že i poučné.Samozřejmě,že záleží na správcích fóra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 22:27 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: glumča
Mezi hřbetní a ocasní ploutví já vidím na fotce krásné zdravé šupinky a kousek ocasní ploutve podle mě vidět je.

@jamap: Když tak dodej prosím ještě jednu fotku, ze které bude jasné, zda má ryba plíseň...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 22:25 Nobody Re: glumča
Takže druhotné zaplísnění,buď po mechanickém poškození-předměty,jiná rybka nebo napadení baktérkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 22:13 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: NHKG
To mi jako bublinka nebo bílá skvrna nepřijde...Je to mezi hřbetní a ocasní ploutví,která není vidět.Je to k nepřehlídnutí coze
Jinak pánové,vy jste detailisti smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 22:11 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Tady de o toto: Nobody napsal: Určitě čichavec nezemřel kvůli výpadku filtru.Má přídavné dýchání tzv.labyrint-může přijímat kyslík i mimo vodu(nadechnutí nad hladinou).

Jasně že filtr mimo jiné pomáhá tím, že okysličuje vodu, mechanicky filtruje vody a možná i dělá víc dobrých věcí. (já sám mám vnitřní filt který slouží pouze k těm dvěma dříve uvedeným věcem) Ale hlavní jsou bakterie v něm, které z hodně škodlivých látek (amoniak) dělají postupně méně (NO2) a méně škodlivé látky (NO3).
Takže je pěkné že čichavec dýchá vzduch, ale amoniak ho zabije stejně jako jiné ryby.
Prosím pak vymazat celou OT diskuzi včetně tohoto příspěvku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 22:03 Nobody Re: NHKG
A k čemu tedy je?
Kromě okysličování vody,zachycování nečistot(částic) ve vodě,plocha pro usídlení potřebných baktérií(nitritačních,nitrifikačných atd.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 22:03 R Muž Silent [5949] Re: NHKG
Já někde píšu že filtr slouží k okysličování vody? Jasně uvádím, že to není jeho primární funkce, ale až sekundární. Nebo zastáváš názor že filtr snad vodu nijak okysličovat nesmí nebo nedej bože že pokud prokysličuje je vlastně špatně zkonstruovaný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 21:56 Nobody Re: glumča
Výborně! potlesk Konečně to někdo uviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 21:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: glumča
Já tam plíseň nevidím, jenom nějaké bílé skvrny, které spíše budou bublinky nebo něco podobného ve vodě nebo na skle.
@ Hamildon: Ne a ne. Jasně že bakterie ve filtru potřebují kyslík, ale filtr fakt není k okysličování vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 21:39 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: jamap
Já teda vidím na té první fotce čichavce plíseň...
Tak to v akva asi v pořádku nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 21:20 R Muž Silent [5949] Re: NHKG
Myslím, že si s Nobody nerozumíte. Pravdu máte svým způsobem oba. Primární funkce filtru opravdu není okysličování, ale degradace škodlivin. Jenže ideální filtr vodu řádně prokysličí nejlépe rozpohybováním hladiny a obsažená filtrační hmota poskytne dostatečnou osidlovací plochu bakterie, které za dostatečného přísunu kyslíku provedou rozklad dusíkatých látek přes bílkoviny, amoniak, dusitany a nakonec dusičnany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 21:09 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Nobody
OT: Zkus si něco nastudovat o filtraci. Kyslík s tím má sice dost společného, ale si vedle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 20:04 Nobody Re: NHKG
Tak filtr čeří hladinu-lepší příjem kyslíku.A v tom řetězci chybí malý krok - čpavek,NO2 a pak NO3.Není to dílo filtru,ale bakterií sídlících ve filtru,dně atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 09:00 Žena jamap [11] - Živorodkyumrti cichavce
NHKG: díky za uklidnění. Ono jsem si myslela, že to pravděpodobně nic nebude vzhzledem k tomu, že už jsem se setkala jak s vodnatelnosti, BRP a plísní v průběhu posledního roku a tohle bylo poněkud "klidné" . Snažila jsem se ancika vyfotit zespodu, ale potvurka jak si všimla že fotim tak byla pryč, ale z toho jak jsem ji viděla zespoda a z fotek na netu to opravdu vypada na tření.

Ad umrtí prvního čichavce...on umřel v sekundárním důsledku na výpadek filtru...trvalo asi měsíc než jsem nastolila fungující filtraci (náhradní filtr byl nedostatečný a pak co jsem koupila z druhé ruky byl vysoce problémový až nakonec jsem se dostala k vnějšímu eheimu co jede bez problému) tak bylo akvarko hodně biologicky nestabilní, vysoký obsah NO3 a vzhledem k nedostatečným zkušenostem, přerybnění (hodně živorodek) a nedostatku financí, to dopadlo nevesele...hodně poučná zkušenost ikdyž neveselá, hlavně pro rybičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 07:38 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Nobody
Filtr není v akváriu na dodávaní kyslíku, většině ryb stačí kyslík co se do vody dostane přes hladinu. Filtr slouží k přeměně velmi škodlivých (jedovatých) látek, který ryby produkují (čpavek) na mnohem méně škodlivé (NO3). NO3 z akvária pak částečně odbourají rostliny a zbytek se musí odstranit výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 01:40 Nobody Re: jamap
Určitě čichavec nezemřel kvůli výpadku filtru.Má přídavné dýchání tzv.labyrint-může přijímat kyslík i mimo vodu(nadechnutí nad hladinou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 21:21 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: jamap
U čichavce to je normální, samičky mají tak velké břicho. Ale příchod tření to vůbec neznamená, u mě ho takové měly roky a nikdy se mi čichavci netřeli, protože na to u mě neměli podmínky (zvlněná hladina a moc aktivní ryby v akváriu).
U krunýřovce by to chtělo fotku ze spodu -> vyfotit ho, jak je přisátý na skle, ale i u krunýřovců mívají samičky docela velká bříška, obzvláště jak se nají.
Takže podle mě jsou ryby v pořádku, ale určitě by jim prospěla pestřejší strava. Nějaké tablety pro krunýřovce, případně i okurka, list salátu a podobně a patentky a jiný druh vloček pro ostatní ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 21:12 Žena jamap [11] - ŽivorodkyRe: jamap
Fotka k příspěvku ještě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 21:11 Žena jamap [11] - ŽivorodkyRe: jamap
Fotka k příspěvku dalši
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 20362x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14998?od=851