Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2022 17:13 R Muž romant [27890] Re: JaR
Tak na to nelze jednoznačně odpovědět, ale u těch zakrsláků bych to i předpokládal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2022 16:33 Muž JaR [1] Re: romant
Díky moc za rady a názor, tzn. že můžu počítat, že se to objeví i u ostatních?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2022 16:13 R Muž romant [27890] Re: JaR
Bude to nějaká forma vředovitosti(bakteriální původ), čichavci a zvláštěpak zakrsláci jsou na to velmi "chytlavý", bývají to v drtivý většině importy, jsou více toplomilný, než tuzemské odchovy a i malé změny vody směrem k horšímu u nich mohou vést ke spouštění podobných nezdob. Rybě není s největší pravděpodobností moc pomoci. Léčba čichavců je vždy hodně velká loterie. Když se pokusit, tak bych doporučil separé nádrž kde bude aplikován dle návodu Bactopur direct. Zvýšení teploty na 28-9 st. by mělo být podpůrným prostředkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2022 15:21 Muž JaR [1] – Pomoc s léčbou
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Ahoj všem, můžete nám prosím poradit co je to za nemoc a jak jí případně léčit? Samička čichavce zakrslého má na hlavě vřed, který se později změnil v kráter, viz foto, osádka 50 neonek, párek čichavců zakrslého, párek čichavců perleťových, otíci, pancernicci. Akva 250l rostlinné, NO3 10-15, PO4 0,3, teplota 25 stupnu, krmivo granulky sak mix a vlockove. Všechny rybky přijímají krmivo, plavání v normě, chování všech ryb normální, u jednoho perleťaka se objevila tečka. Díky všem za rady a názory.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2022 16:47 Muž LubosEn [0] Re: romant
Děkuji moc za reakci. Nějakou presentaci jsem doplnil. Obecně nevím, zda je ideální i skladba ryb. Dříve to bylo OK, teď jak ryby vyrostly tak právě ty čichavci mají problém. Měli jsme tam ještě skaláry a ty taky pochcípaly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2022 19:30 R Muž romant [27890] Re: LubosEn
Tak kolega to myslí dobře, hlavně s tou prezentací, ale jeho rada ti nebude moc k užitku. Čichavci jsou na tom už hodně blbě, jedná se o nějakou formu vředovitosti, tedy u čichavců téměř neléčitelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2022 19:21 Muž Kawasaki [2440] - AmerikaRe: LubosEn
Fotka k příspěvku HD Bylo by dobré kdyby sis vyplnil prezentaci. Nevíme nic o nádrži, podmínkách, krmení atd. Přidávám foto co by ti mohlo pomoct. Koupíš to v Hornbachu,nebo nějaké lepší akvaristce,nebo přes e-shop.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2022 09:40 Muž LubosEn [0] – Nemocné rybky.
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Ahoj všichni.
Potřeboval bych od vás pomoc. V příloze jsem dal pár fotek s tím, co nyní mají po těle. Víte někdo co to je a jak se to léčí? Díky moc. L
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2021 08:00 Muž Andy719 [2] – Colisa lalia - nafouklé břicho, dezorientace, nepřijímání potravy
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Ahoj,

mám 3 čichavce zakrslé, dosud všichni prosperovali (mám je cca půl roku, kupoval jsem je ale už dospělé). Nyní jeden z nich viditelně strádá a obávám se, že mi brzo umře. Má velmi nafouklé břicho, působí dezorientovaným dojmem - plave "šejdrem" a působí u toho, jak kdyby neuměl plavat, jak kdyby ho něco brzdilo a stahovalo ke dnu. Poslední dobou se drží na květinách, kde "odpočívá". Poslední dny navíc nepřijímá potravu... Obávám se, že blíží jeho konec.

Dokázali byste mi, prosím, někdo poradit, jestli mu můžu nějak pomoci, příp. alespoň zkusíte identifikovat, co mu může být, aby to nechytili ti zbývající dva?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.07.2021 11:52 Muž Kawasaki [2440] - AmerikaRe: Veronika3
V místě zlomu to většinou odpadne a časem to doroste.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2021 17:56 Žena Veronika3 [1] - Labyrintky – Zakrslý čichavec - zlomený vousek
Fotka k příspěvku HD Dobrý den, prosím poradil by někdo, jak je to v případě zlomeného hmatového vousku u zakrslého čichavce? Dohledala jsem, že pokud o něj přijdou úplně, měl by znovu dorůst, ale můj čichavec má ten vousek zalomený do pravého úhlu. Nejspíš se mu to stalo při odchytu nebo přepravě, už mi ho takto zaslali. Spraví se to samo? Nemůže do toho dostat nějakou infekci? Děkuji za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 22:26 Muž Bróža rio [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku HD Krásný večer přátelé, moje holka má vedle tlamky bělavou bulku, cca tři dny pozoruji. Prosím o radu. Předem děkuji za Vaše názory k identifikaci.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2021 20:57 Jana Re: Brodys
Prezentaci doplním, až se tu zorientuju, až teď jsem si všimla, že se sem dá i přihlásit :-)
Spíš se přikláním k názoru Kairy, 4 rybky spolu válčí, chtějí víc prostoru. Útočná je jen ta jedna, zbytek se zdá být v klidu. Nicméně ta jedna už má domluvené nové, větší bydliště, možná dám pryč rovnou dvě, aby to bylo vyrovnanější, vzhledem k tomu, že se mají chovat po dvou.
Nemoc asi ne, prohledala jsem net, nikde jsem takové divné fleky na rybce neviděla.

Jinak nyní v rychlosti, akvárko je od Juwelu, filtr integrovaný Juwel Bioflow 3, výplň tak jak je doporučováno, stejně tak čištění, resp. některé části asi propláchnu než hned dávat nové, uvidím, jak budou k doporučované životnosti vypadat. Jen místo jedné části mám korálovou drť na zvednutí Ph, to je teď neutrální. Vyrovnané dřív, než jsem tam dala rybky, akva běželo bez nich 14 dní, část rostlin byla nová, část z původního akva.
Rybky ancistrus 1x, pancéřníček kropenatý 1x, neonka obecná 10x, razbora hengeli 2x, tetra černá 5x a ti čichavci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2021 20:19 Žena Kaira [917] - LabyrintkyRe: Brodys
Brodys napsal: akvárium staré cca 2 měsíce a Čichavci v něm měsíc a půl
To je další věc, z toho může ta agresivita pramenit. Stejně jako možné onemocnění. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2021 20:05 Muž Brodys [328] Re: Jana
Nemáš tu prezentaci, ale k níže zmíněnému tipuji nesprávný chov... akvárium staré cca 2 měsíce a Čichavci v něm měsíc a půl, kolik tam je těch ryb celkem a co údržba? Aby to třeba nebylo něco jiného, než jen zranění. Doplň si tu prezenzaci,nahraj pár aktuálních fotek a doplň pravdivé info o chovaných rybách, technice a údržbě a bude jasno ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2021 19:19 Jana Re: Kaira
Pardon, ano, jedná se o čichavce perleťového. Na netu se píše min. 100 litrů. Původně jsem chtěla jiné rybky, ale ty jsem nesehnala a tyhle mi v obchodě doporučili :-(
Mám je 1,5 měsíce, těžko je teď vracet do obchodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2021 18:33 Žena Kaira [917] - LabyrintkyRe: Jana
Sice nepíšeš, o jaké čichavce jde, ale předpokládám, že je to nějaký velký druh - modří, zlatí, perleťoví. Pro ty je to akvárko malé, 125 l je nanejvýš na pár perleťových, kteří bývají klidnější. Důsledky vidíš sama. ;-) Vrať tu agresivní do akvaristiky a uvidíš, buď si ty zbylé sednou, nebo se vyprofiluje další agresor a budeš se muset zbavit i jí a tak dál. hmm Já bych je vrátila všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2021 17:28 Jana – zlý čichavec
Ahoj, mám 4 čichavce, spolu s neonkama, tetrama černýma, 2 zbylé razbory, ancistrusem a pancéřníčkem kropenatým. Snášejí se v pohodě, až na jednu rybu.
Prodavač mi sice tvrdil, že 4 čichavci se snesou, ale bohužel ne. Jeden, resp. podle zbarvení jsou všechno samičky, je úplná teroristka. Rejpe do všech čichavců, ostatních ryb si nevšímá. Jedna už má vypouklé oko a druhá má na sobě fleky, vypadá to jako kousance. Vyfotit nejde, už se bojí vylézt z úkrytu. Na zahojení jsem objednala Seachem StressGuard, snad to pomůže + vitamíny.
Každopádně co s tím agresorem? Tam asi není jiná možnost, než ho z akvárka odstranit, že?

Rybí bydliště: akvárko 125 l, celkem hojně zarostlé, cca 2 měsíce v provozu (z malého akva jsem přešla na větší).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2021 18:12 Muž bergkamp [28]
Fotka k příspěvku HD Zdravím, pozoruji u jednoho čichavce zlatého chybějící část ploutve. Ostatní čichavci ho dost vyhání a on se straní v jeskyňkách. Přikládám fotku. Dokáže někdo poradit, jak správně na situaci reagovat?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2021 07:30 Muž Sid [6328] - RostlinyRe: Lena
Šetrně utratit a věřit, že se to neobjeví u dalších ryb.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2021 17:44 Lena – Nemocný čichavec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím, poraďte - koupili jsme mladé čichavce a jeden z nich má na sobě světlé flíčky. Chová se normálně, žere, plave. Nevíte někdo, co to je a čím vyléčit? A jestli je lepší ho oddělit od ostatních ryb.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2020 20:57 Muž AsusKD [85] Re: F1||4π6®08
Ahoj, utratit, ako píše lacewings bude pre ňu asi najlepšie. Čichavcom by som doprial pestrejšiu stravu, než len vločky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.06.2020 20:39 R Muž lacewings [5223] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: F1||4π6®08
- tam bude nějaký vnitřní problém
- pokud je to již tak dlouho, nebude tam šance na plnohodnotné uzdravení bez následků,
- utratil bych jí, léčbu vidím jako neefektivni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2020 16:11 Muž F1||4π6®08 [0] – samice cichavec zlatý
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Ahoj. Už měsíc mám apatickou samici cichavce zlatého. Teď se na ni objevila nějaká jakoby rána, díra na břiše. Co s ní? Furt se předemou schovává, tak snad tohle foto bude stačit. Díky!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2020 22:27 Muž Michael281 [6] - Tetry – Čichavec
Dobrý den, mám čichavce zakrslého a on zničehonic nemůže plavat. Snaží se, ale vždy spadne bokem ke dnu jakoby ho něco táhlo k zemi. Vyplave, snaží se plavat a zase ho to stáhne na dno... Nevíte co by mu mohlo být? Popř jak pomoct? Obávám se ale, že je to už bez šance :-( .....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 20:28 Muž Raigo [0] Re: nepellion
Měl jsem to stejné. Vypadala že je jen těhotná nebo přejedená. Nestranila se ostatních a nevypadalo že by jí něco chybělo. Celé to trvalo cca týden a pak během jednoho dne umřela. Na internetu jsme se dočetl že by to mohl být nějaký červ v břiše.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2020 20:48 Muž vlka [3015] – oči
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Hezký večer, podělím se o další zkušenost s Čichavcama. 8.2.2020 mým Čichavcům onemocněly oči, nějaký šedý zákal a celkem velké otoky. Koupil jsem eSHa 2000 a pár dní se rozmýšlel, jestli je přelovit a léčit. Nejmenší samička měla pořád tykadla dopředu - zjevně špatně viděla a kromě samce na tom byly špatně i ostaní dvě samice. Po pár dnech jsem zpozoroval zlepšení a dnes už je vše v pořádku. ESHa 2000 jsem zatím nepoužil. Hledám příčinu, ale jediné co jsem v AQ prováděl, bylo 30.ledna testování podomácku zhotoveného sterilizátoru, který ,,pouštěl,, bublinky cca 15 minut v kuse, ale nejsem si jistý, zda to byla příčina nemocných očí. Tou dobou jsem ještě krmil živým krmivem z burzy z Kroměříže - Patentkama, ale nevím.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.02.2020 22:05 R Muž lacewings [5223] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Lucie
- ano, máte to v počátečním stádiu, tak použijte eSHa 2000, dávku prvního dne po tři dní léčby, to by mohlo stačit,
- udělejte si prezentaci akvária, podíváme se i na akvárium, zda tam není nějaký problém, je to pár minut ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2020 21:52 Lucie Re: lacewings
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Lepší ji vyfotit nešlo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2020 00:41 R Muž lacewings [5223] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Lucie
- vředový syndrom, typické pro tento druh ryb,
- foto by bylo lepší k přesnější diagnostice ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2020 23:38 Lucie – Čichavec zakrsly
Ahoj věděl by někdo co může znamenat u oka dva malé vřídky čichavce zakrslého?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2020 22:02 Jiřina
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Zřejmě máme nemocného čichavce, ale nevím zda-li se to dá vyléčit nebo je lepší rybičku poslat na onen svět. Prosím poradíte mi někdo?

Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2020 20:51 Muž nepellion [0] – Samička čichavce zlatého - nafouknutá/tlustá
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku HD Dobrý den,

chtěl jsem se tu odborníků zeptat, dříve než udělám nějaké ukvapené závěry, na názor. :)

Čichavci (všichni) se chovají naprosto standardně, ale samičky jsou lehce nafouklé, a ta největší je nafouklá hodně (viz. fotka, Omlouvám se za špatnou kvalitu fotografie, byl problém zachytit úhel pod kterým by bylo nafouknutí dobře poznat)

Jde o ukázkový případ překrmování, nebo by to snad mohla být nějaká nemoc ze stresu, nebo mají snad samičky být takto tlusté v dospělosti?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2020 17:34 Muž AsusKD [85] Re: Sisi
Povedal by som, že to má odrené. Zaregistruj sa a založ si prezentáciu akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2020 13:00 Sisi – Co je to za nemoc?
Fotka k příspěvku HD Dobrý den, tohle se objevilo mému cichavci na hlavě..co je to za nemoc a co prosím mám zakoupit, aby mu to pomohlo?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2019 22:01 R Muž lacewings [5223] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: _ucx_
- plast v akváriu, navíc komerční výrobek vyrobeno v Číně v podobě doplňků, jsou mnohdy horší, než dusitany, dusičnany,..... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2019 21:46 Muž _ucx_ [1404] - Symphysodon + CorydorasRe: Baboo
Potápěče si tam klidně nech, to je jenom nevkusný, ale to akvárko je pro tu osádku, co tam máš, malý a taky je tam málo, málo a ještě jednou málo rostlin. Z toho plynou všechny další potíže. Kdyby sis dokázala změřit dusičnany a dusitany, tak se dozvíš víc.

Proč si lidi pořídí akvárium dřív, než si projdou alespoň základní teorii? Nikdo po nich nechce, že vzoreček pro výpočet pH je -10 log atd., ale aspoň ten dusíkovej cyklus a informace o nárocích ryb, co chtějí, to by si nastudovat fakt mohli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.11.2019 21:13 Muž Kawasaki [2440] - AmerikaRe: Wanderer
Ty .... já tomu nevěřím. Ona tam toho potápěče fakt má coze Tak jak píšeš. Buď si z toho něco veme nebo ne. Začátečníci prosím vás vraky lodí,ponorek,letadel,lebky, pirátské truhly,amfóry,hrady,a podobné pí....oviny!!!! Do akva fakt nedávejte.Radši si za ty peníze kupte třeba lepší filtr nebo nějaké rostlinky navíc. Ještě dodám že u Čichavců je důležité dobré zakrytí akva,z důvodu nachlazení labyrintu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.11.2019 16:09 R Muž afc1886 [12920] Re: Baboo
Problém hledej v nevhodných podmínkách, malý objem, málo rostlin, prasata spolubydlící a problém je na světě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2019 14:58 Baboo Re: Wanderer
rybicky.net/nadrze/30934 coze

Potápěče si zatím nechám, děkuji. A co se týče tykadel - právě v online atlase jsem se dočetla, že vláknitým prsním ploutvím čichavců, se též může říkat tykadla. Tento výraz jsem zvolila výhradně pro lepší vysvětlení, myslela jsem, že uvozovky mě zachrání hmm

K tématu - chápu tedy, že je nejpravděpodobnější variantou okousání ! vláknitých prsních ploutví ! čichavce ostatními rybičkami? Řešení tedy bude separace? A ano, máš pravdu, že na něj žádné speciální vybavení nemám. Měla jsem za to, že nenáročná, snášenlivá rybička :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   24.11.2019 07:43 Muž Wanderer [2101] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Baboo
"mám v 50l akvariu čichavce, platy a gold molly" Tady hledej příčinu a v téhle sestavě to je jen začátek problémů.
Rostliny na fotkách nejsou skoro vidět, hlavně že tam je potápěč. Budeš zcela určitě potřebovat větší objem nádrže, prostě vytvořit rybám odpovídající podmínky.
Začni číst, můžeš ve zdejším atlase. Dozvíš se mimo jiné, co ryby potřebují, jakou teplotu a minimální objem nádrže. Třeba i to, že ryby nemají tykadla, ale ploutve.
Chtělo by víc informací o nádrži, ale tipnu si, že na čichavce nebudeš mít ani vybavení, ani zkušenosti a jestli neuděláš zásadní změnu, tak chcípne. Varianta je i ho někomu darovat.

Doporučuji se zde zaregistrovat, při té příležitosti se ti dostane několika odkazů, jak založit akvárium, pak udělat prezentaci nádrže a nějaké rady určitě dostaneš. Pro začátek bych vyměnil vodu, vyhodil potápěče a zasadil rostliny. Jestli teda mají v čem růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2019 06:53 Baboo – Nemocná"tykadla"
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mám v 50l akvariu čichavce, platy a gold molly, již měsíc spolu žijí celkem v míru. Včera večer jsem čistila akvarko (výměna 1/3 vody - odstatou vodou, vyčištění filtru) a dnes ráno jsem si všimla, že má čichavec nemocné "tykadlo". Na fotografii to bohužel nejde dobře vidět, ale jedno tykadlo je kratší a zakončené takovou "bambulkou". Je možné že mu ho mohli ukousnout ostatní rybičky, nebo to snad může být výměnou vody? Rybičky nebyly hladové. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2019 12:04 R Muž lacewings [5223] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kulihrasek456
- těžko poradit, není prezentace akvária, tudíž neznámé hodnoty vody, teploty a dalšího
- může se jednat o problém ryby samotné, pripadne o vliv prostředí
- zkuste udělat prezentaci, v pište hodnoty včetně teploty vody a pH ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2019 21:52 Kulihrasek456 – Neaktivní čichavec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, poslední dva týdny jsem si všiml že můj čichavec přestal plavat a jen se opírá o list, když plave tak plave jen ocasem dolů a jede ke dnu. Dnes mu ztmavly konce ploutvý. Jí ale jen málo a jen při doprovodu samičky (jestli to má nějakou souvislost).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.10.2019 14:45 Honza Re: michalt
Zkusím tu vodoléčbu. Bílou tlamku už mají bohužel asi všichni čichavci, jiné ryby tam nemám. Zatím jeden nepřijímá potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 14:25 Muž Kawasaki [2440] - AmerikaRe: _ucx_
To je taky pravda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2019 14:20 Muž _ucx_ [1404] - Symphysodon + CorydorasRe: Kawa
Vyplatí se to. Nejde o cenu ryb, jasně že můžeš koupit jiné a že to může snadno být levnější než léčba, ale o to přece nejde. Jde o získané zkušenosti a dovednosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.10.2019 14:00 Muž michalt [735] - MiniakváriaRe: Honza
Zkus tu vodoléčbu, tou nic nezkazíš a omezíš vedlejší účinky předchozí léčby. Omez krmení, zvýš teplotu na 27C, jak tady již zaznělo. Jsou v tom akváriu ještě jiné ryby? Jsou zdravé? Žerou ti čichavci? Jsou čilí?

Někdy je nejlepší léčit zlepšením podmínek. Vím, že proti tomu stojí riziko nákazy ostatních ryb. Ale točením různých léčiv, jednoho za druhým, se podle mojí dosavadní zkušenosti častěji nadělá víc škody než osohu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 13:12 Muž Kawasaki [2440] - AmerikaRe: Honza
Tak už nevím. Zvaž jestli se to vůbec vyplatí. Víc už neumím pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2019 13:00 Honza Re: Kawa
Tak jediný prostředek u kterého jsem našel, že obsahuje nifurpirinol je jen ten baktopur direkt, který už jsem tam dával :-( Mohu tedy léčit nějak jinak?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 19935x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14998