Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2008 11:52 EvaG – Re: Yirka
Fotka k příspěvku čichavec - foto 2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2008 09:58 Muž Yirka [9123] – Re: EvaG
V tom případě by to bylo jen mechanické poškození a bude třeba preventovat před případným zaplísněním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2008 09:40 EvaG – Re: Yirka
To právě není ono na to jsem koukala...teďka jsem ho odlovila do karantény a připadá mi to jako kdyby měl sedřený šupiny..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2008 09:28 Muž Yirka [9123] – Re: EvaG
Dosti těžko identifikovatelné i přes foto, co zkusit toto:
rybicky.net/nemoc/lymphocystis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2008 09:04 EvaG – Re: EvaG
Fotka k příspěvku skusila jsem to vyfotit..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2008 22:06 EvaG – Re: Mladý akvarista
A je to něco nakažlivýho nebo dá se to nějak léčit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2008 21:58 ondra08
tak jo jinak nevím pac když se moc často krmí živýma nítěnkama tak maj neco podobnýho nebo stejnýho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2008 21:45 EvaG – Re: Mladý akvarista
krmím od sery vipagramem...nic živýho nedostávají asi 2x dostali artémie a to cca před měsícem..co by to mohlo být..dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2008 21:30 ondra08
čím je krmíš jestli nítěnkama tak to se nedivím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2008 21:27 EvaG – čichavec - výrůstky
Ahoj mám takový dotaz objevila jsem na boku čichavce jakoby bílé vřídky (beďárky)..jiné ryby to nemají..normálně žere schovává se jako předtím (od tý doby co ho mám)..nevíte co by to mohlo být a jak na to dík moc za rady
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 22:01 Žena datura [104]
ale léky nasaď v karanténě! nepoužívej je ve společenské nádrži. odlovila bych jenom napadeného čichavce, na toho druhého bych nasadila prozatím terapii zvýšeného pozorování ;-)
v tvém případě se bude pravděpodobně jednat o děrovou nemoc. ale pozor na věc! jejím původcem nemusí být pouze bakterie, ale taky paraziti nebo plíseň - proto bych nasadila spíš širokospektrální lék, než bactopur. zkus omnipur, multimedical nebo Eshu 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 10:10 Žena sharon [126] – Re: kočička25
Zkus nasadit bactopur direct. Bude to nějaká bakteróza myslím. Dbej na čistotu akvária, často odkaluj a měň menší množství vody častěji, než obvykle. Pokud se to nezačne lepšit, bude lepší je uspat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 09:28 kočička25
Fotka k příspěvku plsky poradte sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 14:51 kočička25 – Dávám foto
Fotka k příspěvku Ahoj snad to takhle bude lépe poznat pls poradte jak léčit
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2008 20:03 Žena Dinamit [68]
překopírovávám z jiného fóra od xx. Snad z toho něco zjistíš :-)

Jen si tipnu, bez fotky se nic určit nedá:

Jestli je to červený dolík v kůži pak by to mohla být bakteriální infekce (použít akriflavin nebo Sera baktopur direct - tablety),
www.aquar.cz/…

jestli je to oranžovo-žlutý výrůstek z povrchu těla pak lymfocystóza (neléčitelné, infekční)
www.aquar.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2008 18:16 kočička25 – přiblížení
mělabych dodat že nemá na těch místech šupiny až do masa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2008 18:12 kočička25 – Má krvavé tečky
Prosím poradte moje ryba čichavec modry má na sobě krvavé tečky a má je už rozsáhlé je unavený a ani mi nežere.Prosím co s tím mám už připravené akvarium(jiné 30l)mám ho tam dát a hlavně už i jiný po polehává na rostlinách.Mám ho tam dát taky(nemá žádné krvavé tečky)?Prosím poradte jak to mám lečit.děkuji předem(fotka bohužel není protože není foták je na dovče se sestrou)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 21:22 Muž TomášB [12]
je to čichavec šedý, šedá forma, mam tyky jednoho s dvouma skvrnama a je to on a má je furt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 20:36 Joecz
jo vypadá to na páreček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 19:40 karelpavel
a ten druhej je teda urco samec jo ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 19:39 karelpavel
no dnes jedly kolem 13h, ale jde na ni furt videt ze to brisko ma takove vystouple ( myslim i pred krmenim )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 19:10 Joecz – Re: karelpavel
zapeklité, podle hřbetní bych typoval samici, podle řitní samec

to je po krmení nebo před? jestli ta ryba ještě nežrala, tak je to samice s jikrami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 19:00 karelpavel
Fotka k příspěvku tady je ta lepsi fotka toho prvniho - samice ??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 18:25 karelpavel
Taky si myslim ze je samec
Vyzkousel jsem ho odlovit a dal sem ho do sitky a nechal v akvu, tecky hned stmavli a utiskovany cichavec hned loudi kolem sitky a narazi do ni atd. - neni mozne ze by to bylo nejake namlouvani ( to kdyz jsou na volno a ten udajne samec zahani samici )?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 18:12 Joecz
ten druhej je pravděpodobně samec, u toho prvního by to chtělo lepší foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 13:23 karelpavel
tak sem ho skusil trosku prohnat po akvu, a ten druhej se uklidnil vyplaval ven a hned mu tecky zacaly tmavnout -takze v akvu probiha terror :-) - mam nadrz 70 L :-( a plny stav rybicek - takze dokupovat nemuzu - mam tam 25 rybek :-( - uvidime - budu to sledovat a kdyztak neco podniknu
Diky ti za odpoved a pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 13:15 R Muž Silent [5949] – Re: karelpavel
Může být, ale taky se může stát, že jeden druhého ubije. S tím jsem se už také setkal. Pokud máš dostatečně velkou nádrž, tak bych doporučoval dokoupit další jedince a agrese se rozprostře mezi více jedinců a ten jeden nebude tak pronásledovaný a časem se situace většinou uklidní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 13:10 karelpavel
No furt vzdy kdyz vyleze z listu tak po ni druhej cichavec vyjede a ona se schova - ale zacaly to delat az tak pred tydnem - do te doby nic ( spis ten co se ted schovava vyjizdel po tom druhem ) - dlouhou dobu byli pohledove stejne, ale ted se mi zda ze ten s tou teckou je samec - ma delsi tu ploutev ale ne do spicky - nevim
Co mam teda delat, neni to jen chvilkove ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 13:02 R Muž Silent [5949] – Re: karelpavel
Tihle čichavci mívají výraznou barvozměnu při úleku, nebo při déle trvajícím stresu. Není ta ryba pronásledovaná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2008 13:00 karelpavel
Fotka k příspěvku tady je ta druha
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 12:59 karelpavel – cichavec - skvrna
Fotka k příspěvku chcu se zeptat: mam dva cichavce modre, oba meli 2 cerne tecky na tele a na jednom jsou ted tecky jako by vygumovane ( vybledle do barvy tela )
A tento se furt schovava pred tim druhym , myslim si ze mam 2 samice
Prikladam 2 fotky - kazdeho cichavce
Diky za radu ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 21:55 Muž Yirka [9123] – Re: filipsi
ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 21:54 Muž Přéma [23] - Amerika – Re: Danneekk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 21:48 Nobody – Re: filipsi
Kdysi se dala vcelku"čistá"trepka získat popsaným způsobem s krmné řepy.
Stoprocentní to ale nebylo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 21:44 Muž filipsi [1295] – Re: Yirka
Vzdyt i vy jste museli ve skole delat "senny nalev" a pak na ty "potvurky" koukat mikroskopem, ne? ;-) . Ale jak pise nobody, nikdo predem nevi, co se vsechno vylihne, a tak je lepsi poohlednou se po ciste nasade.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 21:35 Muž Yirka [9123] – Re: Danneekk
Nemám vlastní zkušenost, cituju kolegu tomaskupilik zde z fóra.

Našel jsem v jedné hooodně staré knížce návod na domácí pěstování trepky. Do zavařovačky dáme rostlinné zbytky, zalejeme vodou a postavíme na slunce. Asi po týdnu je v láhvi vznášející se "prášek" - trepky. Ty nasajeme pipetou a přendáme do jiné nádoby s převařenou vodou. Krmíme dvěma malými kapkami mléka nebo zkynutým droždím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 21:34 Nobody – Re: Danneekk
Trochu pohledat na netu.Co vím tak jsou prodejci,kteří nabízí čistou laboratorní kulturu trepky.
Jiné nálevníky bych nedoporučoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 21:29 Danneekk – Re: Yirka
přihodila se mi kdysi podobná věc, ale vyhynuli mi takto 4 exempláře, dosud nevím proč, ale údajně jsou náchylní k nemocem, dnes je opět mám, avšak odchov se mi asi nezdaří, neboť nemohu sehnat kulturu trepek (jiných nálevníků)...nevíš o něčem? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 18:36 Muž Yirka [9123] – Vyhublý čichavec zakrslý
Nechci začínat nové téma, takže ještě neuhynul, ale během dvou dnů mi sameček Colisa lalia neuvěřitelně vyhubnul, taky trochu ztmavnul a plave povětšinou hlavou šikmo nahoru. Má ještě snahu žrát. Ostaní ryby bez dlouhou dobu bez problémů, parametry vody perfektní. Zkuste, prosím, poradit, zda ho mám nechat trápit (nebo se ho nějak pokusit léčit) nebo mám jeho utrpení zkrátit. Byla to krásná rybka a u nás je bohužel prodávají jen v párech. Předem díky za případné rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 13:34 rudes
a co tak vydezinfikovat to s chloridom sodnym NaCl ??? myslim ze to tiez pouzivaju v lekarstve....ci solou radsej neskusat aby rybickam neskor nerobila zle??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 13:11 stuky
Já jsem měl taky krupičku a všecko mi to vychcípalo.A nejlepší je to dezinfikovat hypermanganem čili manganistán draselným dostupný v lékarně. :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 20:11 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Tokuschew
...Kto pozná vývoj a život tohoto nálevníka, vie že jeho život trvá 24 hodín a prípravky proti nemu sú aj takto koncipované. Je teda zrejmé, že krupica sa v akváriách bez rýb už nemá kde rozširovať, nakoľko chýbajú živočíchy, na ktorých parazituje. Teoreticky by už po 24 hodinách mala byť vyhynutá...
Tahle teze je překonaná! Je velmi pravděpodobné, že jistá stádia tohoto parazita přežívají bez ryb několik týdnů až měsíců!
To je také důvod, proč je nutné věnovat maximální úsilí účinné léčbě tohoto onemocnění v akutním stádiu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 17:56 rudes
dakujem vam za cenne informacie...skusim to tak ako ste mi poradili..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 16:32 Muž Tokuschew [22] - Rostliny
Načo tam dávať prípravok proti chlóru?
Pokiaľ je voda čerstvá tak tam ryby môžu ísť až po nejakých 3-5 dňoch. A to je chlór už dávno vyprchaný. Skôr by som tam dal nejaký bioštartér typu napr. Nitrivec. A nezabudnúť nonstop filtrovať vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 16:27 rudes – pokracovanie
ide o to ze ja som tam daval nejake modre kvapky ktore to mali znicit tu chorobu a teraz ej ta voda cela divna a bojim sa ze v tom strku sa nieco uchovalo...dufam teda ze sa nemylite ja to skusim nejako len preplachnut s vodou a uvidime...kupoim nejake nove rastlinky a tak...a podla vas je lepsi na vodu SANIL alebo AKVA SAFE ???? na upravu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 16:11 Muž Tokuschew [22] - Rostliny
Žiadne preváranie. Kto pozná vývoj a život tohoto nálevníka, vie že jeho život trvá 24 hodín a prípravky proti nemu sú aj takto koncipované.
Je teda zrejmé, že krupica sa v akváriách bez rýb už nemá kde rozširovať, nakoľko chýbajú živočíchy, na ktorých parazituje. Teoreticky by už po 24 hodinách mala byť vyhynutá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 16:07 Andynka – Re: rudes
No mě vychcíplay všechy rybky, takže jsem zakvária odendala rostliny a týden jsem ho nechala naplněný vodou a dala do něj savo, pak jsem ho hodně ale opravdu hodně vypařila vařicí vodou, kameny můžeš vyvařit v té slané vodě. A rostlinky jemně opláchni ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 15:59 rudes – Dezinfekcia po krupicke
Dobry den,
som akvarista zaciatocnik a moje prve spolocenske akvarium mi vobec nevyslo..Rybicky dostali krupickovu chorobu a nepodaril os ami ich z toho vysekat.Chcel by som sa spytat ako mam teraz osetrit strk,filter a cele akvarium aby som zabranil tomu ze zarodky danej choroby tam ostanu..Pocul som o metode prevarenia v slanej vode ale neviem ako presne.Alebo je na tonejaky pripravok?prosim napiste mi niekto kto sa v tom vyzna

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   25.02.2008 14:19 holi
Jo a jeste chci dodat ze cichavec je casto u hladiny a nadechujese. A to poskozeny misto je do oranzova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 18:48 holi
Fotka k příspěvku ...
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 20359x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14998?od=1251