Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 19:45 Žena Danila [4489] - Sumci
Obávám se, že nezbývá než udělat to, co jsem psala níže:
nádrž znovu založit, desinfikovat vše savem, kytky hypermanganem, ryby pozabíjet, založit, nechat měsíc bez ryb a pak začít. Ještě bych dodala k Tvé odpovědi minulé:
cituji:

Neliju to tam najednou.Poslední ramirezka byla takto zbavena všech nemocí,ale poslední lék na žábrohlísty přišel na řadu pozdě.Rybu zbavil parazitů,ale byla moc postižená a díky bactopuru d. ji ani na dně ležící nemělo co zabít.Tak se trápila několik dní.Tak to zkouším v hl. akva."Zdravým" rybám by to mohlo pomoci. NO2 a nezaběhnutím a pod. to utčitě není.Přerybnění je sice na hraně,ale výměna vody a údržba je!Měření to potvrzují.

Pokud by byla ryba zbavena všech nemocí_ které nebyly de facto diagnostikovány, tak by přežila, ne?
Je úplě jedno, jestli se do nádrže lijí léky najednou, nebo postupně...Výsledkem je podle mého chemická továrna a tu testy neprokáží.
Znovu opakuji, že pokud se do akva nalilo takové množství léků bez jakýchkoli relevantních diagnóz,
nevěřím tomu, že je voda v pořádku.
Mimochodem, akva na fotkách vypadá skvěle, ale při velmi důkladném pozorování jsem zjistila, že je tam na dně písek zcela bez detritu, kytky krásné, ale nezakořeněné a ještě v KOŠÍČCÍCH!!!Vypadá jako nově založené. Nějak se mi to celé nezdá.Pokud se mýlím, omlouvám se, ale mám za to, že asi ne.
Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2010 19:21 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Yirka
S andhledem jsem to řešil vždy.Teď jsem po odmlce začal znovu,tak jsem chtěl dodržet rady z knih a internetu atd.Výsledek - nějak to nefunguje.V praxi to taky málokdo dodržuje.Mam v karanténě ryby z milnulé burzy,kdyby bylo hl. akva v pořádku,včera by šly ryby do něj.Dnes jsem zjistil,že jeden černý skalár má bok,jako vysmirkovaný kov,před natřením,do chromového lesku.Tak bych měl karanténu zlikvidovat a začít znovu.Tak by se do hl. akva nedostaly ryby nikdy,ale bylo by bez nemocí.Ovšem pravidelně co 3 dny tahat ven mrtvou rybu mi nepřipadá jako běžná praxe jiných chovatelů.Ale taky ne jako hypochondrie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 22:22 Muž Yirka [9118] – Re: leontin
Lépe než Danila bych to nenapsal. Opravdu bude třeba nádrž spíš odchemizovat a častá výměna vody je nejvhodnějším způsobem jak toho docílit. Věřím, že to nakonec zlomíš. Musím říci, že jednu dobu jsem taky trpěl rybí hypochondrií a viděl všude příznaky nemocí. Naštěstí jsem musel odcestovat a ono se to vyřešilo samo a bez úbytků. Od té doby se na některé neduhy dívám s větším nadhledem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.02.2010 20:59 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Danila
Zoufalství to je určitě,taky nové poznatky.Neliju to tam najednou.Poslední ramirezka byla takto zbavena všech nemocí,ale poslední lék na žábrohlísty přišel na řadu pozdě.Rybu zbavil parazitů,ale byla moc postižená a díky bactopuru d. ji ani na dně ležící nemělo co zabít.Tak se trápila několik dní.Tak to zkouším v hl. akva."Zdravým" rybám by to mohlo pomoci. NO2 a nezaběhnutím a pod. to utčitě není.Přerybnění je sice na hraně,ale výměna vody a údržba je!Měření to potvrzují.Navíc úhyn je jednokusový,pravidelný,pomale postupný stydim Společenské akva jsou fungující,ale většinou po přirozeném výběru.Mě to taky vše přežívá jeden čený závojový skalár,který bude asi odolnější.Byl kupen se smečkou 6 kusů.Ti odcházeli jako první a jsou asi 2 zdrojem nemocí.Prvním byly hned první ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 20:26 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: leontin
To co popisujete, je mimořádné, taková sestava chorob v akváriu je dost neuvěřitelná.
Uvádíte, že máte: "střevní parazity,žábrohlísty,bakterie,vřídky,bílé tečky,ale spíš plísně než krupice."
"Léčeno: entizolem,pak tremazol,protazol,bactopur direct."
Mám za to, že určit původce choroby bez bakteriologického, mykologického a parazitologického vyšetření je nemožné a sestava použitých léků je známkou zoufalství... a nahodilého lití chemie do akvária... Osobně si myslím, že tento způsob "léčby" vede jen k tomu, že co nezabije nemoc, zabije chemie...
Ryb je tam pozoruhodná skrumáž a je možné, že pokud jste je dokupoval postupně a parametry vody mohly kolísat(NO2),docházelo k propuknutí onemocnění, které by neoslabené ryby mohly zvládnout.
Základem všeho je voda, voda, voda.
Takže buď nádrž znovu založit, desinfikovat vše savem, kytky hypermanganem, ryby pozabíjet, založit, nechat měsíc bez ryb a začít znovu.
Nebo: zvýšit frekvenci výměny vody v nádrži - menší množství každý den, použít aktivní uhlí do filtru, aby z vody zmizely zbytky léčiv a doufat.

Pokud vám veterinář sdělil, že společenské akvárium je utopie a ryby budou stále nemocné,nedokážu si vysvětlit ty miliony výtečně fungujících akvárií na světě, o stovkách společenských nádrží na zdejším webu nemluvě ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 20:02 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Yirka
Krmení by snad mělo být v pořádku.Patentky kupuji na Ostravské burze,kde ho berou někteří po kilech.To by prodejce příště ukřižovali,kdyby to byl zdroj inf.Plankton z rybníku je jen nostalgie,teď kolem něj jenom jezdím do páce.Sestava ryb je k diskusi,ale odkud čerpat.Knihy jsem četl snad 1000 krát,ale tam se řeší nárok na vodu ne vzájemný vliv.Časem se mnohé názory dostaly do sporu i v jiných oblastech.Třeba jen jaký štěrk (nemyslím barvu,to jediná shoda) zvolit.Když si přečtete víc jak 3 pojednání,tak si musí kždý vybrat podle sebe.Rostliny - to je jen otázka vlastních zkušeností.A nemoci to je zářný příklad.Různá fóra - jiný názor,původce i jeho název.Starší knihy ty jsou úplně jinde.Nové,co jsem měl v ruce,to je jen výtažek z těch starých.Zatím jen jedna mě zaujala,ale za 950 kč ?!?!?I tak se mi jevila jako stručný souhrn.Chtělo by to třeba jen spec. na jednu oblast třeba ty nemoci.Kde by se braly v úvahu nové přípravky.Jestli může někdo doporučit?A k této debatě - rovnováha s nemocemi nebo je opravdu v akváriu nemít(dezinfekce,znovuzaložení - názor veterinaře)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 21:14 Muž Yirka [9118] – Re: leontin
Já bych řekl, že sestava ryb a krmení a jeho zdroje mohou být jednou z hlavních příčin. Ona po těch léčeních ta nádrž nemusí po pár měsících zdaleka být v rovnováze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 20:54 Muž leontin [46] - Cichlidy
Řeším stejný problém 4 měsíce a nic jsem nevyřešil.Mám v akváriu snad všechny typy nemocí.Původně krupice,pak mizení samců paví ok.Skaláři - střevní paraziti,žábrohlísti,bakterie.Ramirezky taky.Po 3 dnech postupně hynou po jednom kuse.Už mi došly,tak přišel na řadu A. kakadu.Léčeno entizolem,pak tremazol,protazol,bactopur direct.Teď jsou na řadě červené neonky.Jedna má vřídky,druhá měla bílé tečky,ale spíš plísně než krupice.Hodnoty vody jsou perfektní.Zjistit přesnou příčinu úhynu nejde,jak se vyskytne menší příznak nemoci,ryba uhyne do 1 dne.Transport a manipulaci ,k vůli pitvě a bakter.rozboru,nevydrží,takže se nedá provést.Akvárium jsem zřizoval podle rad a 30 letých zkušeností.Likvidace a začít znovu je jediná možnost,ale donést si latentní nemoci znova - rostliny,šneci a ryby - je taky skoro jistota.Veterinář řekl,že společenské akvarium je utopie.S tím teď souhlasím,ale vždyť existují!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 18:46 Muž Yirka [9118] – Re: Postak
Bez více informací o nádržích, technice, rabách a pod těžko radit. Tam kde nemoc nepropukla snad není co řešit. Jinak každé mražené krmivo nemusí být dostatečně kvalitní. Je třeba používat kvalitní a prověřené druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 12:54 Postak – Re: Yirka
To už mě taky napadlo,ale pořád přemýšlím,jestli to bylo tím mraž krmivem?Nebo možná-dal jsem tam kořen,co jsem našel,ale ten byl řádně vyvařený,brácha má druhý a nic.Mám něco dát do velkého,i když tam momentálně nic není?Jinak myslíte,že tady v tom malém savo zničí všechny zárodky?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 12:42 Muž Yirka [9118] – Re: Postak
Předpokládám že už ti je jasné že latentníé nákazu máš ve velké nádrži a spouštěčem může být cokoliv co se rybkám zrovna nebude líbit. A nelék sůl krupičku nemůže vyléčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 12:16 Postak – Re: ustavprochore
Na eSHA jsem narazil,ale sama snad uznáte,že nejde přečíst uplně vše :-) Když jsem to večer zjistil,tak už ty 2 byly krupičkou osypané.tyhle byly oblíbenci mé přítelkyně.Kromě osypání plavaly na jednom místě,ale neotíraly se o nic,jak jsem vyčetl v příznacích.Nevím,proč to šlo tak rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 11:53 Žena ustavprochore [567] – Re: Postak
Není chemie jako chemie, při pročítání "snad všeho" o krupičce jste zcela jistě na přípravky značky eSHa musel narazit. ;-) O tom, co se ve vašem akva stalo, nechci spekulovat, situaci, kdy by na krupici zemřely všechny ryby během jednoho dne od 1. příznaků nákazy, jsem nezažila.
BTW: Nejlepší "chemie na čištění vody" je čistá voda z vodovodu, v přiměřeném množství a frekvenci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 11:48 Postak – Re: PPro
jenže jak?ty rybky jsem mel dlouho ve velkém a pak je přendal,tady byly víc jak měsíc a nic.Takže desinfekce savem bude dostačující?a za jak dlouho nové rybky?díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 11:46 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: PPro
To je pravda, že nějak se tam ten kožovec dostat musel, ale Ustavprochore se podle mne oprávněně pozastavuje nad tím, že Postak tuto nemoc neléčil, ačkoli "o ní přečetl snad vše"... :-O
Do akva ji mohl zanést s těmi 5 parmičkami a nemoc se mohla rozjet vlivem nevhodných podmínek (stresem?), jak už taky napsala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 11:43 Postak – Re: ustavprochore
Z dřívějška nemám dobré zkušenosti s chemií do akva,kupř.na čištění vody,peníze jen lítaly a výsledky mizerné.a na foru se sůl uváděla jako dobrá.večer uhynuly 2 a další den dopo zbylé 3,takže nic než sůl jsem doma neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 11:42 Žena ustavprochore [567] – Re: PPro
Toho si ryba může přinést i s sebou, čeká někde na žábrách, za ploutvema, apod. v latentním stádiu a při změně chemismu, stresu, ... se projeví. Odkud myslíte že pocházejí tak časté invaze kožovce po přinesení nových ryb z akvaristiky, když tam se ryby jeví na první pohled zdravě a i když kouknu do stejného akvária po týdnu, ty ryby tam stále bez známek krupičky jsou? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 11:31 PPro – Re: ustavprochore
No hlavně se tam musí zdroj nákazy nějak dostat. Jen špatnými podmínkami v akváriu k jeho vzniku nedojde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 11:17 Žena ustavprochore [567] – Re: Postak
Nechápu, proč když jste si tu o krupičce přečetl "snad vše", své ryby jste neléčil! Sůl není lék! hmm Spouštěčem nemoci mohou být i nevhodné podmínky v akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 10:44 Muž kortezhugo [983] – Re: Postak
...aj filter mozes Savom - potom riadne preplachnut...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 10:28 Postak – desinfekce akvária po krupičce
Dobrý den,o této nemoci jsem tu přečetl snad vše,ale nevím,jak dál.Udelal jsem male akva pro parmičky,přendal je z velkého a vše o.k.Asi před týdnem krupička,uhynuly všechny-5 ryb,léčil jsem jen solí.Teplota i pH vody v pořádku.Nevím,jak se nemoc dostala,jedině mraž.krmivem,ale to jsem dával i do velkého,od nemoci ne.Chci ted vše vyvařit,vydesinfikovat Savem,rostliny dám nové.Co s filtrem?Zničím takhle 100%krupičku a za jak dlouho můžu dát znova rybky?Děkuji všem za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 09:11 Muž Yirka [9118] – Re: vloucak
Nevím jak jsou staří na rozpoznání pohlaví, ale sameček a samička jsou celkovš barevně odlišní, včetně tlamky, kterou má sameček do oranžovočervena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 07:28 vloucak – odlišná barva čumáčku
Nově jsem si pořídila čichavce perleťového, v akva něco přes 50l mám externí filtr fluval 103, v akvu chovám i krevetky, tak by voda měla být OK, ale dnes jsem u obou zpozorovala odlišnost v barvě čumáčku, jeden ho má jakoby zbělaný (bez výrostků jako u krupičky) a druhý taky, ale vypadá, že pod tím je to dost prokrvené ... nevím ještě jsem se s tím u žádné ryby nesetkala. Oba vypadájí jinak v pořádku čile, chodí se nadechovat na hladinu což mě vede k dotazu, jestli by bylo možné, že se něco usadilo na hladině co jim ten rypáček dráždí? ostatní rybky ( neonky a pancéřníčci) vypadají ok. Vážně nevím co s tím kvůli krevetkám se mi tam nechce kapat preventan ... nestalo se to již někomu? Děkuji za rady :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 20:29 Žena Daaadi [12] – Re: Haimdol
No vypadá to fakt hrozně, ale jak jsem psala, tak ona v pohodě žere a výkaly taky v poho, takže snad to vydrží.. Jj, udělám to tak.. Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 20:23 R Muž Silent [5949] – Re: Daaadi
Tak to vypadá dost drsně. Určitě tam bude nějaká bakteriální nákaza. Zkuste rybu přelovit do karantény a aplikovat Sera baktopur nebo baktopur direkt. Ovšem stav ryby je poměrně zoufalý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 18:09 Žena Daaadi [12]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 14:45 radous
určite by foto pomohlo.jen aby to nebylo bakterialni onemocneni tlamky a ploutvi rybicky.net/nemoc/flexibacter-columnaris
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 14:36 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Daaadi
Chtělo by to fotku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 14:28 Žena Daaadi [12] – čichavec-nemoc?
Ahoj, mám poměrně už velkého, kdysy krásného čichavce. Teď ale v poslední době je takový jakoby okousaný (myslela jsem si, že ho ostatní ryby okousaly, nebo spíš že se popral s jedním samcem) ale oškubaný je jen on a po dnešním pozorování to spíš vypadá, jak kdyby mu ty části šupin a ploutví odpadávaly.. Nevíte někdo o co se jedná? Nějaký parazit? Ale má to jen on.. Jinak žádné jiné známky onemocnění nemá-žere, výkaly v pořádku.. Nevíte někdo co mu je? Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 12:16 Bartoš Jakub – čichavec leží u dna
Měl jsem 1ho čichavce líbajícího a jednoho čichavce zakrslého.Oba mi zemřeli.Jednomu jako by ochrnula zadní čast těla (od předních ploutvi až po ocasní ploutev).Druhý (čichavec líbající)zemřel z ničeho nic.Další(č.líbající)se mi zdá být divný.Vubec mi nežere.A další (zakrslý)polehává u dna a není tak krásně vybarvený.Mám je ve 390 l akvárku s:č.modrými č.medovými mečovky a neonky. Spoléhám na vás.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.12.2009 07:59 gaston94 – dobře:-D
no takjá počkám do novýho roku, koupím jim tu 100litrovku a tu 40cítku jim nechám na páření
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.12.2009 23:29 Muž Dreamdiver [258] - Miniakvária – Re: gaston94
Dítě nešťastný - ty jim kup hlavně POŘÁDNÝ AKVÁRKO. Ne že budeš k malýmu kupovat ještě menší, pro krista pána!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 19:16 Muž traktorysta [26] - Labyrintky
gaston94 napsala: fakt mi na nich dost záleží

no a pokud ti na nich opravdu záleží, tak jim kup větší akva. 40l opravdu vhodná není...možná tak na párek čichavců zakrslích, ale pro mramorové je to málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 19:13 Muž traktorysta [26] - Labyrintky
gaston94 napsala: všem vás strašně dděkuju..já vím, že jsou labyrintky, ale já nikdy netušila, co to je:_D...tak dík moc, fakt už jsem byla na nervy:-D...koupím jim 20 litrovku s víkem a skusím je odlovit, jestli se pokusí o to hnízdo..pak uviodíme..děkuju :-D

hlavně potřebují dostatek stavebního materiálu a nějaké rostliny co se drží u hladiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 19:00 Muž Landvir [57]
Nemáš vůbec zač, jen ať se daří. Ahoj:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 18:48 Muž traktorysta [26] - Labyrintky
Landvir napsal: Ty ses strasny trdlo, co takhle se kouknout ze cichavci sou labyrintky a chodi se nadechovat na hladinu;-) A to ze prskaji je uplne normalka. A mozna se opravdu pokousi o hnizdo.

lépe bych to sám nenapsal...čichavci jsou v naprostém pořádku. ;-) spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2009 18:20 Muž Landvir [57]
Ty ses strasny trdlo, co takhle se kouknout ze cichavci sou labyrintky a chodi se nadechovat na hladinu;-) A to ze prskaji je uplne normalka. A mozna se opravdu pokousi o hnizdo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 17:26 GERRY
ked nemas na akve kryt tak ho nepostavia nikdy :-( a ked mas kryt tak aj za den dva a inak ti neporadiim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 17:23 gaston94 – nj, ale..
ony my to dělají všechny tři( jeden samec a dvě samice, jedna menší), i když je zase fakt, že se k sobě mají...nicméně když už jsme u toho, pokud staví pěnové hnízdo, jak dlouho ho staví? oni to totiž dělají přes měsíc, takže si nemyslím, že by to mohlo být ono, spíš jako něco s co2 a pokud ho nestaví, co by to ještě mohlo být? bojím se, že jsou nemocné, fakt mi na nich dost záleží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 17:12 GERRY
asi tam máš samca a ten stavia penové hnízdo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2009 17:03 gaston94 – RYCHLE MI NĚKDO PROSÍM POMOCTE!nemocní čichavci
Prosím vás, rychle mi někdo pomocte. Bojím se o své čichavce. Jsou totiž skoro pořád u hladiny...jasně, že né pořád, jezdí po akvárů, hrají si mezi sebou, jenže pak vyjedou ke dnu, a jakoby plivnou..vyjde od nich bublinka a dělají to čímdál častěji. Bojím se, že mají něco se žábrama a nebo něco jiného, co by je mohlo zabít...fakt jsem bezradná...děkuju pčedem za každou radu a prosím co nejrychleji...nechci o ně přijít!!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 13:01 Žena Johanka [57] – Re: Landvir
Bylo by dobré přehdnotit některé věci,mrknout o atlasů a buď koupit větší akva nebo si to své miniakvárko zařídit pro krevetky nebo rybičky ,které se do něj hodí.Je to dobrá prevence proti tomu,co i teď s čichavcem zažil.A nevěš hlavu,tohle se stává,nikdo učený z nebe nespadl-chce to víc číst!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 12:54 Mayor
ahoj, mel jsem podobny problem, ale umiraly mi pouze cichavci....nic jineho..je to mozne?nebo to nebylo to stejne?prvni byli nafokli a pak se na nich zacaly delat takove flicky ktere vyspely v krvave jakobi vredy....bohuzel jsem nebyl schopen nijak pomoci...ani v zadne akvaristice mi nepomohli...hroznou hromadu ruznych leceb od FMC az po nejake tableky 15kc jedna a nic...ale pouze cichavci mi to delaly, nevite coto?pomohlo pouze nechovat cichavce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 12:45 Muž Landvir [57]
Dneska jsem čichavcca zlikvidoval, už jsem se na něj nemohl dívat. Díky všem za rady. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 12:31 Žena Johanka [57]
Nemůžu to nikde najít nebo mi to říkal kdysi chovatel-že raději "klidnou" vodu..Jestli filtr způsobil nemoc tvé rybičky,to nevím,spíš to bude jedno k druhému.Zakrslýk je z Čichavců nejchoulostivější..A každá rybička,pokud nemá vhodné podmínky ,je k nemocem náchylnější.I stres k tomu přidává.Čichavec rád hodně zarostlé akvárko a společnost rybiček.Také mám AT 200-tři dny a v 81 litrech téměř na minimum.Viděla jsem piraně v padesátce a Cichlidu papouščí v 80l s dalšími 20 rybičkami-tohle je fakt někdy těžký.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 07:30 Breaker – Re: pancéřníček
Ano sám ho mám a vím jak je regulovatelný,přece jenom je určený od 50 l a jak už tady bylo řečeno zmíněné aq má čistý objem cca 15l ,...takže kolik je asi "pár litrů za hodinu"????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 00:54 Muž pancéřníček [168]
Breaker napsal: No a nebude v tom ten filtr???no 20l aq a vněm ATMAN at200?? no tak nevim,nevim no :-|
Je pravda,že dávat do 20litrů Atmana je zbytečné,bohatě by stačil jak již bylo psáno bublifuk,ale svádět to na čerpadlo je nesmysl,vždyť jeho průtok lze stáhnout na pár litrů za hodinu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 21:37 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Johanka
Jj souhlas. Na čichavce potřebuješ aspoň padesátku. Vyrostou pak docela velcí. Zlatí a modří vyrostou 10cm+ takže i jim to pak je trošku menší. I když zvládnou to no problem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 20:22 Žena Johanka [57]
Z těch 20l se musí ještě ubrat-síla skla ,dno,dekorace.Máš Čichavce v sotva 15litrech a k tomu 4 ancíky..Nezlob se,ale to není pro ně to pravé.Také do dvacky bych dala bublifuk s molitanem-zrovna čichavci nemusí silné proudění vody.S léčbou Ti neporadím,nemám s nemocema zkušenosti,ale určitě tady najdeš hodně rad..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 19:41 Muž Landvir [57]
No tim filtrem to nebude urcite uz ho tam mam aspon pul roku ze by se to stalo ted zrovna tim ja nevim no. Mozny to je :-(
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 20359x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14998?od=1101