Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 10:36 Feroslav1973
léčba zabrala, děkuju, pánové, za rady palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 15:38 Feroslav1973 – RE: romant
díky. část vody jsem měnil již včera (nějakou třetinu), tak teď ještě dovyměním onen zbytek, plus dám teda tu sůl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 15:35 R Muž Silent [5949]
A pokud se to do pár dní nespraví použil bych eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2014 15:29 R Muž romant [27982] Re: Feroslav1973
Vyměnil bych polovinu vody dnes a další dny 1/3 a lehce zasolil(rovnou pol. lžíci na 50 litrů vody).
Edit: Pomohla by fotka, ono u čichavců je to léčení vždycky více vošajstlich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 10:29 Feroslav1973 – čichavec perleťový
ahoj, včera jsem se vrátil po třech týdnech domů a u jednoho čichavce perleťového jsem objevil, že má na několika místech řekněme vypadané šupinky. nevíte, čím to může být? jinak se chová naprosto standardně...předem díky palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 18:47 Žena tesaja [5] - AsieRe: romant
Ok, zkusím, teplotu jim držím na 24°C, dneska jsem jim přidala trochu soli. OK, zkusím výluh. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 18:26 R Muž romant [27982] Re: tesaja
Přitlačil bych na výměny vody a přidal rašelinový výluh, třeba Torben, lehce přizvedl teplotu ke 28 st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 18:24 Žena tesaja [5] - Asie – Červený flek na tlamě
Fotka k příspěvku Zdravím, nevím, jestli to je normální, ale už asi 3 týdny má samička čichavce červený flíček na tlamě. Je stále stejně velký, nijak se nemění. Chová se normálně, a výkaly má taky normální. Dirky jsem na ní taky nezaznamenala. Mám to nějak řešit? nebo to nechat? zda to tedy je nemoc?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 05:01 R Muž romant [27982] Re: Terka
Vyměnit polovinu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 23:08 Terka
Zdravím,jen se chci zeptat. Dnes jsem si všimla že nám jeden čichavec modrý začíná plavat jen u hladiny, takovýma jako křečovitými pohyby a je takový načervenalý, co s tím??Děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 20:30 R Muž romant [27982] Re: Herry
Ano, přendat zpátky, ale před tím vyměnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 20:27 Muž Herry [8]
Fotka k příspěvku Tak po Tydnu eSHa, pak tyden raselina, pak tyden nic a ted tyden Aloe Gel. Takze mesic celkem a nevim co teda s tim cichavcem delat. Prendat ho zpet do puvodni nadrze nebo ne? Protoze mam pocit, ze krom toho, ze se rana vycistila a nerozsiruje se, tak se nic dalsiho nedeje.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 08:26 Muž Yirka [9118] Re: Folvi
Akvarijní rybky se nevraždí, utrácejí se. V tvém případě jednoznačně určit příčinu postižení je těžké. Přitom je ta rybky zřízená tak, že stačilo poslat trošku slušnější foto a bylo by jasné, zda se jedná o nemoc či důsledek fyzického napadení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 20:30 Muž Folvi [-22] Re: romant
ježiši, to ho mám zavraždit? -_- a to má nějakého parazita?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 14:41 R Muž romant [27982] Re: Folvi
Poslat na druhej břeh, nemá cenu ho trápit v bactopuru, ale třeba někdo jiný bude mít jinou naději.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 12:05 Muž Folvi [-22] Re: Folvi
nevíte někdo náhodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 23:44 Muž Folvi [-22] – nemoc?
Fotka k příspěvku lidi tak jsem se vrátil z víkendu domů a toto mě doma čekalo :( nevíte čím to je? jestli se s někým porval nebo je to snad nějaká nemoc? ještě v pátek byl ok :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 19:52 Muž Herry [8] Re: romant
OK, tak budu pokracovat, ale uz nemam raselinovy vyluh. Ten koupim pristi tyden na AQ burze. Takze uvidime co dal. Zas za nejaky casek poslu foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2014 09:55 jamajcan Re: Herry
Já bych Ti jen přidoporučil použití tohoto přípravku.Na doléčení podobných ranek u ryb,se mi osvědčil. www.dajanapet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 09:53 R Muž romant [27982] Re: Herry
Ještě bych pokračoval.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 09:50 Muž Herry [8] Re: romant
Fotka k příspěvku Zdravim, takze po tydnu lecby a tydnu v raselinovem vyluhu prikladam fotky cichavce. A ted nevim jestli ho dat zpet do QA a doufat, ze se mu to zhoji nebo jeste ho nechat separe a pokracovat raselinovym vyluhem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 17:48 Žena Myssinka [0]
Ja si pripoustim, ze nejspis nema moz sanci,ale jen tak to vzdat a ukoncit jeho trapeni? Asi ne , chci se aspon pokusit. Spis me stve ze ty nemoci jsou tak slozite, kdyby clovek vedel hned co mu je, muzu koupit leky a je to, takhle tapu a stejne nevim. A jinak jeste dotaz, predpokladam, ze mate karantenu, jak jste ji zakladal a co v ni mate? At se priucim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 16:44 R Muž romant [27982] Re: Myssinka
Nevidím důvod, proč normálně nekrmit. Vím, že jsem nejen Tobě i možná jinejm lidem protivnej, ale myslím si že to nedá, jak to jednou takhle u čichavců začne, tak se většinou svezou s převozníkem na druhej břeh. Ovšem budu se velmi rád mýlit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 16:40 Žena Myssinka [0]
Bez topení stejně ted nic nenadělám. Jinak teplotu postupně zvýšit ani nelze. Takže vyměním opět vodu a počkám jestli se to zase trochu zlepší. A můžu normálně zkoušet krmit? Někde jsem četla, že při nemocích v akvariu je lepší krmit o dost méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 16:36 R Muž romant [27982] Re: Myssinka
Šok by to byl, kdyby to bylo během půl hodiny, ale během dne to šok není, je to postupné zvýšení, jako v létě když je hic. ;-)
Edit: Jinak 23-24 st. nemusí bejt na citlivější zakrsláky z importu zvyklý právě na těch 28 zrovna to pravý ořechový. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 16:25 Žena Myssinka [0]
Bojím se že to bude pro ostatní ryby šok, čytři stupně jsou čtyři stupně přece. A navíc ted nemám k dispozici topení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 16:05 R Muž romant [27982] Re: Myssinka
Lehce zasolit vodu(rovnou pol. lžíci na 50 litrů vody), rozpustit ve vodě a roztok nalejt do akva. Toto je bezpečná koncentrace pro všechny, jak ryby, tak rostliny. Teplotu zvýšit na 28 by s snad dalo, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 15:32 Žena Myssinka [0]
Já původně myslela, že půjde o nějakého parazita, třeba krupička podle těch teček, ale jelikož má dvě asi už tři dny a nic jiného se neděje, tak to bude asi nějaká otrava z vody?! ale to by se porjevilo i na ostatních rybách. Pak mě ještě napadlo, že by mohlo jít o: rybicky.net/nemoc/Piscinoodinium-pillulare . Jinak jsem se chtěla zeptat, na internetu píšou že pomáhá hodně sůl rozpuštěná ve vodě a vysoká teplota, ale pokud nemám možnost dát nemocnou rybku do karantény, tak to není možné. Nebo sůl nijak neohrozí ostatní ryby? Teplotu k 30°C si dovolit nemůžu. Ted mám v akvárku 23 - 24°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 14:34 R Muž romant [27982] Re: Myssinka
Spíš než otrava, bych to viděl na nějaký problém uvnitř ryby, třeba poškozenej měchýř, namnožený , množící se bakterie apod. Ano odlovení a karanténování je možné, ale jsem skeptik. Co té rybě je určit nedokáži, třeba se někdo další vyjádří konkrétněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 14:29 Žena Myssinka [0]
Dnes se rozplaval, nesetrvává na místě a normálně plave po nádrži, problém je, že někdy plynule a někdy trhaně a s těží, takže to bude nejspíš nějaká otrava. Pod vodou vydrží asi tak minutu a pak se znovu nadechuje u hladiny. Hodně lapá po dechu. Filtruji na vyšší výkon a hodně pouštím vzduchování. Na těle má dva bíle flíčky stále. Můžu se zeptat jak léčíte čichavce vy? Dáváte je do karantény, kam třeba dáváte příslušná léčiva? Nikdy jsem rybku neléčila, tak mě to zajíma. Díky ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 21:37 R Muž romant [27982] Re: Myssinka
Čichavci se špatně léčí, já bych ho neléčil, ale ukončil jeho trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 21:31 Žena Myssinka [0]
Vim jiste, ze nejakou nemoc ma. Podle cteni na internetu a priznaku jednotlivych nemoci. Avsak nejsem schopna identifikovat oo jakou nemoc jde, jelikoz ty priznaky jsou nekdy podobne u ruznych nemoci. Plave u hladiny, lape po dechu, ma bile flicky na ploutvi, prijde mi ze pod kuzi male vridky a potravu uz take nekonzumuje, plave na jednom skrytem miste. Proste ani nevim na co jej lecit, takze asi vymenim opet vodu a budu cekat. Co mi jineho zbyde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 15:59 Žena Tanarri [0] Re: romant
Ok, děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 15:54 R Muž romant [27982] Re: Tanarri
Tak on ten filtr není žádná hitparáda a těch filtračních hmot tam moc není a když se to trefí a čistí se společně s odkalování dna, máme zde možnou cestičku k o kapánek vyšším hodnotám NO2. Ono když se to několikrát takto zhoupne a když uvážím ten fakt, že je to 2 měsíce starý akvo, tak by to lecos mohlo vysvětlovat. Ryba na ten stav nemusí zareagovat hned, ale s odstupem, kdy to tzv. jednou ustojí, ale příště už tomu tak být nemusí. Inu trochu jsem si zaspekuloval, neříkám že jsem to trefil, spíš náměty k zamyšlení a co se týká filtru volil bych klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu, čímž by se ten prostor pro nitrifikační bakterie několikráte navýšil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 15:35 Žena Tanarri [0] Re: romant
Zakrytováno mám. NO2 prostě z kapiček těžko odhadovat. Navíc jsem to měřila při umělém světle, takže doopravdy takové věštění z koule. Snažím se do akva dodávat enzymy na podporu užitečných bakterií, takže pro nitrifikaci dělám, co můžu. Akva běží dva měsíce, zajeté by už mělo být. Filtr občas propláchnu ve vodě vypuštěné z akvária, vyčistím předfiltr.
Děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 15:29 R Muž romant [27982] Re: Tanarri
Nelíbí se mě to měřitelné NO2. Čichavci jsou na to citlivější. Je pravdou, že odhad z kapiček nemusí bejt zcela košér, ale pokud tomu tak je, potom je ne zcela funkční nitrifikace. Podle toho popisu by to mohl být plynový měchýř, namnožený bakterie a ryba jde kukat. Určitě to chce mít akvo přikrytý, aby nemohlo dojít k tzv. nachlazení když se rybka nadechuje nad hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 15:16 Žena Tanarri [0] – Čichavec medový - apatie, potom úhyn
Zdravím, prosím o radu, co může vadit mým čichavcům medovým. Poslední cca týden byl jeden apatický. Postával na místě v klidných místech nádrže. Poslední den už jen ležel na dně a když se šel nadechnout na hladinu, cestu zpět dolů nezvládal. Nedokázal koordinovaně sestupovat, dělat takové "křečovité přemety". Následně uhynul. Další čichavec je úplně normální, druhý se dnes začal víc schovávat a nejeví zájem o krmení, ale v nádrži sem tam něco ozobává. Tak se obávám, že taky odejde.
Nenapadá mě, co jim může vadit. Razbory, co jsou s nimi v nádrži, jsou úplně normální. Vodu měním 2x týdně 1/4 nádrže. NO2 0,1 mg/l, NO3 20 mg/l. Teplota 24°C. PH měřím kapičkami od rataje, nejsem schopná přesně změřit podle odstínu, ale cca 6,8. Děkuji za nápady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 14:50 R Muž romant [27982] Re: Myssinka
Já když nevím co rybě je, tak nepoužuju nic. Rybu možno separovat a sledovat, ale třeba někdo jiný poradí něco konkrétněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 14:42 Žena Myssinka [0]
A co kdybych pouzila Tetra medical lifeguard? Kdyz nevim co mu je. No zatim budu menit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 13:35 Muž Herry [8] Re: romant
OK, zatim dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 13:05 R Muž romant [27982] Re: Herry
Uvidíme za týden, pak to blejskni a pošli fotku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 13:00 Muž Herry [8] Re: romant
Mno zacelila, to se rict neda. Je tam porad, ale uz nevypada tak zle a halvne se nerozsiruje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 12:58 R Muž romant [27982] Re: Herry
Podstatný je jak vypadá ta odřenina, jestli se rána zacelila a je vidět zlepšení, tak jenom výluh a za týden do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 12:55 Muž Herry [8]
Zdravim, tak k tomu memu cichavci a odrenym supinam. Tak jsem dojeli druhe kolo s eSHa. Ted je vymeneno cca 3/5 vody a dolita nova voda s Chelatinem od Rataje (u nas v AQ shopu nic jineho nemeli). Takze ted jak dlouho ho mam drzet oddelene. Dokud se mu to nezhoji nebo rekneme jen tyden ci dva ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 12:45 R Muž romant [27982] Re: Myssinka
Inu, zřejmě to bude něco uvnitř, nějaká bakteriální nezdoba, třeba to jenom přemejšlím nahlas. Čichavci dovedou bejt cíťové a reagovat na nějakou špatnost hodně rychle. Měnit vodu, přitopit, to mě tak napadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 12:38 Žena Myssinka [0]
Fotka k příspěvku Stale je schovany a prilepeny na tlamickou k hladine. Nekdy je k hladine i skoro az svisle. Na tele nepozoruji nic noveho, zatim jsem nekrmila, ale vcera normalne jedl.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 22:08 Žena Myssinka [0]
Fotka k příspěvku Bude to zní blbě, ale nejsem si jistá. Na fotce jsou šipky, kterou kostku jsem jim dala. Vím, že ta spodní (červená) jsou patentky, to vrchni nevím jestli dafnie, mysis nebo artemie. Vím, že balení obsahuje černý komár, koretra, patentka, dafnie, mysis a artemie. Bohužel přesně nevím, který jsou který.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 21:52 R Muž romant [27982] Re: Myssinka
Co to bylo konkrétně za mražený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 21:50 Žena Myssinka [0]
Myslím, že by to ani na lepší fotce nešlo vidět. Možná jen panikařím, ale jeho chování je fakt divný. Jestli na tom bude hůř, nejspíš to stejně budu přisuzovat tomu mraženému krmivu, které jsem koupila a zkusila tone Po téhle zkušenosti, se už budu bát krmit mraženým krmivem. No rozhodně napíšu jestli se to zlepšilo nebo, nedej bože, zhoršilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 21:40 R Muž romant [27982] Re: Myssinka
Možná nějaká odřenina a na to je nejlepší právě vodoléčba, ale mám nějaký unavený oko.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 20359x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14998?od=551