Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 16:11 scorpio163 Re: romant
Díky moc, hned jsem jí dal do karanténního akva. Je to nějak nakažlivé na ostatní ryby a je potřeba je nějak ošetřit, nebo budou ok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 15:42 R Muž romant [27982] Re: scorpio163
Nemocná a vážně, tohle obvykle nepřežívají. Pokud to chceš zkusit, tak v separé použít Bactopur direct, ale nedávám tomu moc velkou šanci, čichavci a zakrsláci obzvlášť jsou vcelku na nemoci chytlavý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 14:55 scorpio163
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevíte prosím, zda je čichavice zakrslá nemocná nebo pokousaná? V akva je 1 čichavec a 2 čichavice. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2017 01:11 Muž Shimamoto [492] Re: necekjiri
Tato barevná "porucha" u tohoto druhu čichavce je celkem běžný a z hlediska příčiny nejspíš dosud neobjasněný fenomén. Podrobněji v tomto článku (viz. odstavec "Popis čichavce šedého (modrého)"):

www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 20:36 Muž necekjiri [2] – podivne zbarveni cichavce
Fotka k příspěvku Ahoj, přes víkend jsem nebyl doma, přijedu domu a čichavec je na půl sitě zbarvený, na půl nikoliv. Tohle jsem ještě neviděl, zná někdo důvod? Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 09:26 nordscan Re: NHKG
NHKG napsal: Zvětšuje se to? Podle fotky to vypadá na potlučenou rybu, možná ze souboje s druhým samcem.

Ako tiez mam to napadlo, len prave tato sa snazi byt najviac dominantna a vsetko okolo nahana...potom tam mam este mensieho samca, ten ale posobi skor utiahnuto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 08:41 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: nordscan
Zvětšuje se to? Podle fotky to vypadá na potlučenou rybu, možná ze souboje s druhým samcem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 08:29 nordscan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim,
rocne akvarium 120l, spolocenske, ph v norme, teplota cca 28c...

Mam problem zo samcom gurami, zacal sa mu na tele objavovat flak, vyzera to ako keby stracal supiny a mam pocit ze sa to zvacsuje.viz foto

ostatne guramy (samec,samica) su zatial ok takisto aj ostatne ryby, nezaznamenal som v poslednej dobe okrem tohto ziadne ine komplikaci ev akva...

Voda menena cca 1xtyzdene 1/3.

Ak by ste my vedeli poradit V pripade ze sa nahodou niekto s tymto stretol.

vdaka Rasto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 14:07 JoKa Re: Amatérr
Má to za sebou. Na nic nečekej. Jestli máš zvířata rád, tak ho zbavíš utrpení co nejdříve...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 13:34 Amatérr Re: afc1886
Jen k tomu filtru, byl dodáván k akváriu byl to celý set, takže myslíš že by měl být v pohodě. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 13:24 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Amatérr
Bohužel i to usmrcení k těm zvířatům patří.
Jak píšou ostatní. Pokud máš rád zvířata, zaměř se na to akvárium, ať jich na druhý břeh nemusíš posílat víc.
A co víš, třeba se časem bude dařit, koupíš si větší akvárium a vrátíš se k chovu čichavců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 13:20 Amatérr Re: romant
Ano už nikdy tuto rybu nekoupím nedokážu pro ni zajistit podmínky ale nevím zvířata mám moc rád bude se mi těžko toto provádět :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 13:13 R Muž afc1886 [14655] Re: Amatérr
Ušetříš rybu trápení,když jí pošleš na druhý břeh.Ale Romant je dneska nějaký hodný,já ti to řeknu přímo.Když nezlepšíš podmínky v akváriu,tak budeš velmi často řešit takovéhle věci.Vytáhni ty plastové hrůzy a místo nich nasaď rostlinky.A filtr by se taky hodilo vyměnit za jiný.Jinak ti přeji,aby se ti dařilo a měl jsi co nejméně takových starostí. ahoj
Edit-i na dno bych se zaměřil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 13:08 R Muž romant [27982] Re: Amatérr
Bude to hrozné, tedy pro tu rybu. Vrátil bych se na začátek a poučil se z toho, nicméně znovu opakuji, nekamenuji tě, chtěl jsi to řešit, řešíš to, leč realita tě doběhla dříve než by se dalo očekávat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 13:04 Amatérr Re: romant
Nechci ho předčasně zabít když by to nemuselo být tak hrozné :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 12:53 R Muž romant [27982] Re: Amatérr
Ušetři ho trápení a pošli ho na druhej břeh kam neodvratně směřuje, snaží se bojovat, ale jeho boj je předem prohraný. Podle projevů jak popisuješ, se bude s největší pravděpodobností jednat o nějaké bakteriální napadení a to vnitřních orgánů, u čichavců je to řešitelné, jak píši. Obvykle za tím stavem bývá stav, tedy podmínky, kde postižené ryby přebývají, čímž tě z ničeho neobviňuji, jenom sděluji suchá fakta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 12:44 Amatérr
Fotka k příspěvku Tak nedávno jsem psal, že nevím co to je s Čichavcem ale už se nyní jen povaluje sotva lapá po dechu či doplave pro jídlo s těžíam podezření, že to je nemoc žabrohlisti přidávam i foto rád bych ho zachránil když by to bylo možné. Díky za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 22:28 Žena azalka [38] Re: NHKG
Bohužel "on" si vede statistiky a moc dobře ví, o kolik nám skočila spotřeba elektřiny od zprovoznění akvária. :-D Adaptér na kohoutek mám, ale stjně tu údržbu zatím sama nezvládám a musím mít pomocníka. Ještě nemám najetej systém, s předešlým aq to bylo jednodušší, bydlení bylo menší, do koupelny blíž atd., to jsem zvládala sama kdykoli bylo potřeba. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 21:25 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: azalka
160 litrů vody je nic. Radši jim neříkej, kolik akvárium žere elektřiny, protože ta tě vyjde na několikanásobně více peněz než měnit těch 160 litrů týdně. Kup si hadici a adaptér na sprchu/baterii a máš to za chvilku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 20:21 Žena azalka [38] Re: romant
Každej týden 160 litrů? To budou mít doma radost..! :-D Takže myslíš, že je to nejpravděpodobněji tou neúdržbou? No, půjdu do sebe a uvidíme. Ostatní ryby jsou úplně v pohodě... Každopádně dobrý vidět v tvé prezentaci, že čichavci a skaláry můžou žít spolu - taky bych to tak časem chtěla. :-) A dík za čas a info.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 20:18 R Muž romant [27982] Re: azalka
Hmm, to je i když máš solidní vaničku pro čichouny málo. Chce to týdně měnit 1/3 objemu, oni jsou velmi často náchylní ve veydejchaných vodách k různým nemocem. Nechci spekulovat, ale u tebe by se mohlo jednat, tedy u tvých ryb, o nějakou variantu vnitřních parazitů, popř. s nějakou bakteriální nezdobou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 20:13 Žena azalka [38] Re: romant
Ano, to s tím souvisí. Asi tak 1x měsíčně 1/3-1/2 vody vč. odkalení. Jinak podle potřeby dolívám odpar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 20:09 R Muž romant [27982] Re: azalka
Moc často neodkaluješ, znamená to, že ani moc často neměníš vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 20:04 Žena azalka [38] – Perleťáci
Zdarec. Měla jsem 4 perleťáky (3 samice, 1 samec). První byl hubenější už od začátku a za pár týdnů šel. Teď to samý potkalo druhýho - hubnul, i když žral, až jsem ho našla přisátýho k filtru. Poradíte? Jo, přiznávám, že moc často neodkaluju. Kéž by to bylo jen tím. (Přerybněno rozhodně nemám, místa mají hafo a nádrž už je snad nějakou dobu zaběhnutá.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 20:40 Amatérr Re: Pepan
Pepan napsal: Já bych to udělal následovně. Podíval bych se po prodejnách, co se mi líbí a pak bych si ty ryby vyhledal tady v atlase a podíval se, zda moje akvárko je pro ně vhodné. Kromě toho, každý preferuje něco jiného. Někdo čichavce, někdo tetry, jiný zase parmičky. Podle toho se taky přizpůsobuje akvárko. A uvědom si - akvaristika, to je neustálé hledání toho, co by se líbilo mi, ale i toho, co vyhovuje rybám, rostlinám a ostatním obyvatelům akvária. A neboj se tady zeptat. Místní přispěvatelé bývají ochotni poradit, aby netrpěly Tvoje ryby, ale i Tvoje peněženka. Obojí je hodně důležité.


Díky všem :) jdu na to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 20:29 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Amatérr
Já bych to udělal následovně. Podíval bych se po prodejnách, co se mi líbí a pak bych si ty ryby vyhledal tady v atlase a podíval se, zda moje akvárko je pro ně vhodné. Kromě toho, každý preferuje něco jiného. Někdo čichavce, někdo tetry, jiný zase parmičky. Podle toho se taky přizpůsobuje akvárko. A uvědom si - akvaristika, to je neustálé hledání toho, co by se líbilo mi, ale i toho, co vyhovuje rybám, rostlinám a ostatním obyvatelům akvária. A neboj se tady zeptat. Místní přispěvatelé bývají ochotni poradit, aby netrpěly Tvoje ryby, ale i Tvoje peněženka. Obojí je hodně důležité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.01.2017 20:25 R Muž afc1886 [14655] Re: Amatérr
Tady máš vhodná témata pro začátečníky rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky ,tady se můžeš ptát na rybičky rybicky.net/forum/11330-ryby-do-maleho-akvaria-21-50-l .Jinak si najdi jakékoliv téma co potřebuješ rybicky.net/forum/ a když se náhodou netrefíš do správného tématu,tak to buď já nebo někdo jiný přesune.Ale napřed se snaž najít vhodné téma. pivo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 20:20 Amatérr Re: Pepan
Pepan napsal: Někomu ho věnovat a podívat se do atlasu, jaké ryby by mohly prosperovat v tom objemu. A pro příště, radši se dopředu podívat a nevybírat ryby emotivně. Když kupuješ počítač nebo mobil, tak se taky dopředu zajímáš o podmínky a nevybíráš jenom podle toho, že má hezký design.


Kde se mohu zeptat na nějaké doporučení co za ryby do akvária či co vše třeba vylepšit? V jaké části tohoto fora ? Prezentaci mám jakš takš hotovou :) ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.01.2017 19:07 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Amatérr
Někomu ho věnovat a podívat se do atlasu, jaké ryby by mohly prosperovat v tom objemu. A pro příště, radši se dopředu podívat a nevybírat ryby emotivně. Když kupuješ počítač nebo mobil, tak se taky dopředu zajímáš o podmínky a nevybíráš jenom podle toho, že má hezký design.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   07.01.2017 19:04 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Amatérr
-dospívá, začátek projevu ve změně chování ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 19:03 Amatérr Re: romant
romant napsal: Jdi z kůží na trh, zřiď prezentaci a uveď jak to akvo vypadá a jakou máš osádku, potom se s tím bude pracovat. ;-)

Okej, jdu na to :) Dám to do kupy a pak se o tom budeme bavit. Zatím díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 18:59 R Muž romant [27982] Re: Amatérr
Jdi z kůží na trh, zřiď prezentaci a uveď jak to akvo vypadá a jakou máš osádku, potom se s tím bude pracovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 18:58 Muž Yirka [9118] Re: Amatérr
Podle mých zkušeností jsou modří čichavci, nevím proč, ze všech čichavců nejagresivnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 18:58 Amatérr Re: Pepan
Pepan napsal: Ten objem není jenom kvůli hygieně, ale taky kvůli tomu, že ta ryba potřebuje určitý pohyb. Jak by bylo Tobě, kdyby Tě zavřeli na záchod a nikam jinam bys nemohl?


Okej dobře udělal jsem chybu, co teď? Musím jí nechat tak jak je a doufat že se to zlepší či k němu koupit samičku a třeba bude spokojenější... Ale to je nesmysl, protože bych tím "trápil" další rybu. A jinak vím, že to jsem nepatří ale jaké ryby do takového akvária velikostně doporučit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2017 18:52 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Amatérr
Ten objem není jenom kvůli hygieně, ale taky kvůli tomu, že ta ryba potřebuje určitý pohyb. Jak by bylo Tobě, kdyby Tě zavřeli na záchod a nikam jinam bys nemohl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2017 18:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Amatérr
Menší akváriu ->větší šance na problémy a hrozí i zakrnění ryby.
Například se mohly dočasně zhoršit parametry vody a podobně. Na léčitelnou nemoc to moc nevypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 18:43 Amatérr Re: romant
romant napsal: No, je v 50 litrech(optimisticky neočištěný objem), co k tomu dále dodávat. Schválně, co se uvádí na kartě daný ryby ve zdejším atlase? ;-)


No dobře měl by mít 100l minimálně chápu, ale akvárium už pár let mám a nikdy problém nebyl. V prodejně mi taky řekli bez problému. (ale chápu toto není argument tam může pracovat kde jaký jelito). Ale zvláštní je že do teď byl v pohodě tak, že by mu najednou začalo vadit že má menší akvárium než je požadováno hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2017 18:30 R Muž romant [27982] Re: Amatérr
No, je v 50 litrech(optimisticky neočištěný objem), co k tomu dále dodávat. Schválně, co se uvádí na kartě daný ryby ve zdejším atlase? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 17:16 Amatérr – Čichavec modrý je nějaký divný..
Zdravím, rád bych se zeptal na radu. Mám čichavce modrého v akváriu cca 50l. Je tam dále s mírumilovnými rybami takže v pohodě ale před několika dny se začal chovat nějak divně. Čas od času během dne sebou začne trhat začne plavat hrozně rychle kolem dokola a potom narážet do skla pro jídlo si chodí ale nějak moc nejí. Teplota čištění vše je stejné žádné změny... Netušíte co by to mohlo být? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2016 11:09 R Muž romant [27982] Re: Hacker24
Vyměň polovinu vody a sděl jaký je vývoj situace, osobně tipuji na otravu a nebo bakteriální problém, ale vzhledem k tomu že mám křišťálovou kouli dlouhodobě v opravě nemohu poradit a odtušit nic jiného než píšu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2016 11:03 Hacker24 – čichavec perletový ztmavnul a má bílé skvrny
Ahoj na jednom čichavci se objevily bílé skvrny na hřbetě a ztmavnul. mám celkem 2. nějaké paví očka neonky a žebrovníka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 17:56 Žena Nico [0] – čichavec
Fotka k příspěvku Ahoj, už delší dobu pozoruju u samiček mých čichavců trochu zubatý ploutve, chtěla bych vědět jestli to nemůže být nějaký ten rozklad ploutví? Ostatní rybičky jsou v pohodě. Si zas řikám, že, když by byl nějakej problém s plísní nebo něco, tak to dřív chytne hypochondr závojnatka? Jinak údržba klasika, jednou týdně, voda nesmrdí nic, měřený hodnoty v pořádku. Za nějaký poslední dva měsíce nebyl žádnej zásah do akva, myšleno nový kytky, kořeny.... Na oko se všem obyvatelům akva daří dobře. Jen ty ploutve mě zarazily. Je fakt teda, že už to mají delší dobu, tak nevim jestli jsem jen paranoidní a neřešit nebo něco dělat. Přikládám foto, není moc kvalitní, bylo to focený mobilem, ale je tam vidět to třepení na vrchní ploutvi. Neni to hluboký, jen takhle a je to i na spodní, na zadní nemají nic. Sameček to nemá, jen samičky.

E: Takhle to mají, jako ty rybičky v atlasu
rybicky.net/fotogalerie.php…
tak hádám je to snad normální?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2016 21:31 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: taptotu
-plný souhlas s kolegou
-jedná se tomto případě o nevratný stav ryby
-doporučuji utracení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 21:15 R Muž romant [27982] Re: taptotu
Podle mě nadlimitně přemnožený bakterie, tedy u čichavců věc konečná, ale uvidíš co k tomu bude mít někdo další. Za mě poslat na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 21:12 taptotu – čichavec-nemoc ?
Fotka k příspěvku Ahoj, poslední dobou jsem si u mého čichavce všimnul zvětšeného břicha a nevím jestli je jenom dobře najezenej nebo to není nějaká nemoc sad . Za každou radu děkuji sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 21:58 lenkalor Re: Zuzana
Viděla jsem dnes, že jsi psala v jiném vlákně, že jeden čichavec útočí na druhého a ten se schovává. Možná je teď jenom ve stresu a nechce na sebe upozorňovat. U mě se někdy takhle schovají samice, aby měly klid. Třeba to ani nemoc není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 16:12 R Muž romant [27982] Re: Zuzana
Podle mě uspěchaný začátek, čichavci nejsou ryby do čerstvě založených nádrží, tedy poučení pro příště. Normální režim akváriu, pravidelnou týdenní výměnu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 15:40 Zuzana Re: romant
díky za reakci.
proč se toto děje? Četla jsem, že špatná výměna vody, nežádoucí bakterie... měla jsem dojem, že jsem nic nezanedbala.. Je ještě nějaký důvod? Ráda bych tomu předešla. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 14:03 R Muž romant [27982] Re: Zuzana
Podle popisu bych rybě ukončil trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 13:55 Zuzana – čichavec u dna
Ahoj, prosím o radu, jsem začátečník.. pročetla jsem diskuzi, tak něco málo mám představu.. dnes jeden čichavec plave a stagnuje u dna, sem tam se obtížně plave nadechnout, většinu času ale téměř nehybně stojí.sad Četla jsem - výměna vody a snad se vzpamatuje...dost možná ne a tedy utracení. Zjistila jsem to dnes (neděle) ráno, tedy jsem projela forum a internet a hned jsem vyměnila asi 40l vody, zítra se chystám udělat to samé.
Akva mám společenské, rostliny, kameny, kořeny, 4x čichavec, 44 neonek obecných a 8 pancéřníčků, šneci. Akva má cca 180l vody, filtr Fluval 4plus. Mám založené od 9.10., 23.10. jsem dala ryby (měla jsem staré dno a filtr po předchozím majiteli).
Nicméně můj dotaz... má rybka šanci to rozchodit/rozplavat, nebo jí nemám trápit?
Táhne za sebou i světlý tenký bobek, ráno ještě normálně žrala.

Děkuji za rady, moc si toho cením.
(teď po výměně vypadá trošku lépe)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 20359x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14998?od=301