Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 12:34 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: romant
vsak rikam, bud cichavci nebo skalari a kdyz jsou skalari nevhodni, tak bych je dal pryc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 12:29 R Muž romant [27983] Re: Celiny
Tak ono to bude v tazatelově případě tak trochu stresárium, pokud se ponechá ta stávající osádka jak je a nějaký zakrnění růstu bude až druhotný problém začne se to mazat a k zakrnění třeba ani nedojde. Ta rybí osádka je fakt blbě trefená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 12:23 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: pikiman
spise se udava minimalne 50 cm, preci jen to jsou vysoke ryby...a ano, je to kvuli rustu, kdy behem rustu muzou zakrnet..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 09:30 pikiman Re: Celiny
Aha,to me docela mrzi,zakladal jsem ryby podle moznosti,co se pise v literaturach:/ Jak vysoke akva musi mit minimalne skalara?Predpokladam ze je to kvuli tlaku a asi kvuli rustu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 09:15 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: pikiman
nevsiml jsem si vysky, ale i ta je celkem nizka pro skalary, vem si 5 cm dna a 5 cm od vrchn hrany a jsi na 35cm... ono kdyz si to tak vezmes tak na tak ,,male,, akvarko tam mas moc teritorialnich ryb, v tom bych videl problem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 08:58 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: pikiman
napiš mi soukr. vzkaz - rostliny ti pošlu zdarma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 08:57 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: pikiman
tak to je dobrá zpráva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 08:47 pikiman Re: Kač
no v literaturach pisou min 100 litru,ridil jsem se tim,priznavam,mel jsem je rok v 70 litrove misce tone po preloveni do tehle nadrze se vsechny vybarvily. A kdo mi vysvetli to,ze dokonce terc
ovce,nepocitam skalary,cichavce atd. maji ve zverimexech opravdu v malych akvarkach. a prerybnene.Tercovce si jen tak nikdo z duvodu tezkeho chovu(krom meho kolegy) a hlavne ceny jen tak nikdo neporidi,takze jsem byl svedkem ze 4 tercovcib,yli v opravdu malem akva nekolik mesicu,bez jakehokoliv prizpusobeni biotopu,nebo aspon pisku,klacku atd. a zily..... :-O

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 08:36 pikiman – rostliny
rostliny se pomalu rozrustaji,za cca deset dni vylezly nove listy o pet centimetru,ted mam set dennerle E15 a V30 Complete,vypocitanou davku,dle prilozene tabulky,jen nevim,jestli hnojenim neuskodim rybam,jinak ta fotka je starsi,akva je zelenejsi a pridano vic kamenu.hlavni vec je ta,ze cichavec,ktery lezel u dna,se vzpamatovava a zacina opet plavat:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 23:35 Žena Kač [131] Re: pikiman
nevím jak jsou tvoje ryby velké, doufám že nějací prcci, ale dle mého názoru není 112l vůbec vhodné a rozhodně nemají každá svůj prostor(a nebo bude dost malej). I jen pro skaláry je to děsně malé! a čichavci modří jsou podle mých zkušenosti vášniví plavci a taky hodně agresivní....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 23:30 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: pikiman
no .... chtělo by to rostliny (a nejen z důvodu schovávaček)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 23:23 pikiman – cichavec
Fotka k příspěvku rybi osadka nesouhlasi podle fotky,zivorodky uz jsou v jine nadrzi
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 23:16 pikiman – cichavec
cichavci jsou v pomeru jeden samec a dve samice,nadrz je vysoka 45 cm,pro skalary neni dobra?:( schovku maji udelanou z kamenu,ale schovavaji se tam jenom aktivni samec a samice cichavcu,ta mdla samice lezi mimo.skalari plavou bez problemu spolecne s cichavci,bez jakych koliv znamek utoceni a to i pri krmeni.jen parmicky,kterych je sest,jsou mimoradne aktivni a naparuji se,porad prohani samicky.rybky si myslim ze ve 112 litrech maji kazda svuj prostor a svoji skris
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 14:48 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: pikiman
jestli byl zabehly filtr tak s NO2 a NO3 problem nebude, spis bych videl problem v agresivite ostatnich spolubydlicich. Mi samec modreho prohanel samici vzdy pokud vylezla z ukrytu, pokud mas 3 jedince (nevim v jakem pomeru) idealne bych tam nechal 2 samice a jednoho samce, dalsi problem muze byt u agresivity skalaru, kteri si brani sve teritorium...nehlede na to , ze skalari v tak nizkem akvariu nemaji co delat... Uprav osadku akvaria, pridej samici ukryty z rostlin a kamenu a uvidis ze vse bude ok. filtr se pere az se mu snizi prutok, urcite ne kazdy tyden...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 12:25 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: pikiman
No2 a NO3 zmer a pak se budem o něčem bavit :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 11:46 pikiman – Čichavec leží u dna
Ahoj,potřebuju poradit s čichavcem,který leží u dna,nadechovat se jezdí bez problemů,občas ji prožene samec a opět ulehne na dno,barvu má pěknou,šupiny se netřepí,ploutve nelepí,k jídlu má menší chuť.Akva 112 litru na 3 cichavce,3 skalary a hejno parmiček,výměna tretiny jednou tydne,omyti filtru v akva vode,akva zalozeno pred mesicem,do ktereho byl vlozen filtr z rok zabehleho akva,nalevnik uz skoro zlikvidovan,hodnoty vody ok,rovzdusnuju,ukryty a plouvouci kytky taky mame ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 20:15 Žena Terry009 [0] Re: romant
Jojo, je to on... Tak to jsem ráda... Snad už je teda vyléčený... potlesk potlesk Díky za rady! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 10:10 R Muž romant [27983] Re: Terry009
Je-li tomu tak, a je-li to on, co jsem nad ním tak trochu lámal hůl, už bych s ním nic dalšího neprováděl, jenom běžnou týdenní péči o akvárium a ať si užívá života. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 09:50 Žena Terry009 [0] Re: Terry009
Zdravím! :-) Podávám zprávu o tom, že to vypadá, že je čichavec nejspíš zcela zdráv... Vrátila se mu barva, plave a má ohromnou chuť k jídlu... :) Jen mu ještě zůstal nepartný flek na "spodní čelisti" a vypadá to, že už mu zůstane tak trochu "zdeformovaná"... :-O Myslíte, že když žere a plave, je už vyléčený nebo mám stále podávat ten lék (eSHa 2000)? Děkuji!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 22:04 Žena Terry009 [0] Re: romant
Fotka k příspěvku No, abych pravdu řekla, dávala jsem mu lék eSHa 2000... Nevím teda, ale myslela jsem, že umře, tak jsem trochu zariskovala... Píše se, že je to i proti bakteriálním infekcím... Tak možná i tohle pomohlo... Snad to tedy přežije a uzdraví se... Uvidím... Díky za rady! ;-)
Jo a tahle fotka je z dneška a ta boule se jakoby zmenšila... (omlouvám se za kvalitu... :( Je to z mobilu...)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 22:29 R Muž romant [27983] Re: Terry009
Co jsi s ním prováděla? Léčila jsi ho nějak, nebo jsi to nechala na přírodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 22:05 Muž půlpy [2131] Re: Terry009
tak teba doopravdy se stal zázrak, ale já mám s čichavci podobnou zkušenost jako Romant, na druhou stranu lze tu vidět v různých nádržích více fotek čichavců s různýma bulkama než s dokonalým tělem!? ;-) Otázka jestli to není jen poslední záchvěv, jak bývá i u lidí před smrtí :-(
pokud se uzdravila buď jen ráda ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 21:34 Žena Terry009 [0] – Znovu nemoc z 12.4.2013
Ahojky, 12.4.2013 jsem sem psala dotaz o nemoci mého čichavce (viz foto z 12.4.13)... Uživatel romant mi odpovídal...
Teď se ale stal asi zázrak... Po 14-ti dnech, kdy čichaveček vůbec nejedl, začal znovu papkat, i je trochu akčnější a zkoumá i okolí...
Nechápu to...
Nemohl by mi, prosím, někdo poradit, co teď? Jestli se z toho může dostat?
Děkuji všem za odpověď!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 20:43 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Žabka
to spise vypada jako treci zbarveni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 12:16 Žena Žabka [387]
Ahojte, potrebovala by som poradiť. V škole máme akvárko cca 30 litrov a v ňom čichavca mramorového. Viem že je to nevhodná veľkosť a chcem si ho vziať ku mne domov do 200 l. Teraz som ale na pochybách, pretože zo dňa na deň zmenil farbu. Bežne je klasicky striebristo-svetlomodrý, teraz ale stmavol a uprostred tela za hlavou od chrbta po brucho mu ostal pruh pôvodnej farby (z oboch strán tela), asi 2 cm široký...Myslíte, že to je príznak nejakej choroby? Nemám s čichavcami žiadne skúsenosti. Je mi jasné že je v strese, ale podľa slov našej sekretárky tam žije už celkom dlho (cca rok). Inak je ok, baští, nadychuje sa a naháňajú sa s Daniom pruhovaným, čo je jediný ďalší obyvateľ akvária.. Za každú radu budem vďačná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 15:07 R Muž romant [27983] Re: Terry009
Infikovanou bych považoval pouze tu rybu u níž došlo k tomu problému, jinými slovy ty bakterie který jsou za normálních okolností tzv. v "normě" se množí daleko více, než je zdrávo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 14:50 Žena Terry009 [0] Re: romant
Ještě se chci zeptat, jestli je to nakažlivé pro ostatní ryby a jestli je ta nádrž jakoby infikovaná? :-O Děkuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 14:45 Žena Terry009 [0] Re: romant
Ok, děkuji! Myslím, že to nedopadne dobře, ale budu ještě doufat... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 06:47 R Muž romant [27983] Re: Terry009
Tak šance je vždycky, ale já jsem u čichavců při podobných stavech trochu více skeptický než třeba u cichlid. Jestli tomu dobře rozumím, tak je v té 40 lirové nádrži, což není zrovna ideální litráž pro dospělýho čichavce zlatýho. Pokud ryba ještě žere, tak bych zkusil tu léčbu bactopurem, ale jestli už nepřijímá potravu, tak je na cestě na druhej břeh. Ten bactopur aplikovat v separé nádrži, neb dojde k narušení biologický rovnováhy, tak aby z toho nebyl ještě větší problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 22:35 Žena Terry009 [0] Re: romant
Děkuju... A je nějaká pravděpodobnost, že se z toho ještě dostane? :-O Je to můj odchovanec, kterého jsem zachránila před sežráním ze společenské nádrže s dalšími asi šesti mimiňáky a on jako jediný přežil, tak mě to docela mrzí... :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 21:02 R Muž romant [27983] Re: Terry009
Osobně to tipuju na nějakou bakteriální nezdobu, což je u čichavců dost časté a tak trochu konečné řešení. Osobně bych to zkusil s bactopurem, ale v separé nádrži. Uvidíš co na to ostatní. Jinak to chce dodržovat dobrou hygienu nádrže, pravidelně měnit vodu, odkalovat dno dle potřeby a nepřekrmovat, krmit vhodnou stravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 20:55 Žena Terry009 [0] Re: Terry009
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka z dneška... Na této je vidět z profilu, jak je čelist zduřelá...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 20:54 Žena Terry009 [0] – Zduřená "čelist" čichavce - prosím o pomoc!
Fotka k příspěvku Zdravím všechny a prosím vás o pomoc.
Mému čichavci zlatému, kterého mám asi 2 roky, se před cca 3 týdny z ničeho nic udělal červený flek na "spodní čelisti" u skřele... Nevím, co to je, ale vypadalo to dost špatně, ani nežral, zbělelo to a i celý čichavec měl světlejší barvu...
Dnes jsem ho pozorovala a barvu má lepší, plave vcelku normálně, jenže, když se jde nadechnout, vypadá to, že se mu udělal jakýsi otvor na spoji čelisti a skřele, který je viditelný hlavně, když se tedy nadechuje...
Doufám, že z tohoto popisu mi někdo poradíte, budu vám velmi vděčná!
Děkuji mnohokrát!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 08:11 Muž Yirka [9123] Re: Paja
Obavy jsou oprávněné. Něco je v nádrži špatně. Co, to je těžké bez informací posoudit. Jediná možná rada je tak pouze: měnit vodu, měnit vodu, měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 21:31 Paja – prosim o radu
dobry vecer, prosim o radu, v akvarku mame 2 samce a jendu samici čichavce zakrsleho (JESTE NEONKY).. samec ma odrenou hlavu druhy jako kdyz mu chybi par supin u hrbetni plotve a samice ta je an tom nejhur jAK KDYZ JE CELA SEDRENA AZ DO MASA U PRSNI PLOUTVE, zerou dobre honi se, ale kdyz to tady procitam tak mam o ne dosti obavu...diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.03.2013 19:49 R Muž romant [27983] Re: Dufi
Tak pokud to má už 8 měsíců, tak je to nějaká pigmentová skvrna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 19:46 Muž Dufi [3]
8 měsíců....??? Možný je všechno, ale že má černý i hřbetní paprsky...to je divný, na svalovině to chápu, ale na tvrdým?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 19:39 R Muž romant [27983] Re: Dufi
Dělá to na mě dojem, že se někde přimáčknul a je to nějaká podlitina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 19:38 Muž Dufi [3]
Pouze na jedné straně... tenkrát se mu to objevilo prakticky během jednoho dne...zasahuje to až do paprsků hřbetní ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 19:36 R Muž romant [27983] Re: Dufi
Má to z obou stran, nebo jenom ten jeden bok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 19:34 Muž Dufi [3] – Flek...
Fotka k příspěvku Ještě jedna...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 19:32 Muž Dufi [3] – Flek....
Fotka k příspěvku pokusím se, pořád se schovává na dně v kytkách...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 16:58 Žena Kač [131] Re: Dufi
Můžeš ten flek vyfotit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 12:04 Muž Spyrcenzo [0] - AsieRe: romant
Takze vymena vody a bud ju rano najdem hore...alebo dole. Oka dik aj za SS zo vcera :-) ... AK sa najde niekto kto vsak mal nieco podobne rad si vypocujem co a ako dopadlo... dik palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 12:00 R Muž romant [27983] Re: Spyrcenzo
Podle mě je ta ryba načatá těma vyššíma hodnotama N látek, tak jak to před pár dny ve Tvém akváriu proběhlo a nic jinýho než tu prováděnou vodoléčbu bych nečinil. To že to neustojí, je klidně možný. Ryby který jsou vystaveny pobytu ve zhoršenejch podmínkách reagují různě, některý to neustojí hned a jiný ještě nějaký čas bojují. Čas ukáže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 11:44 Muž Spyrcenzo [0] - Asie – Perletovka
Fotka k příspěvku Zdravim Vas prosim pomozete mi identifikovat tohto fesaka? fakt neviem ci ide o nejaky vonkajsi parazit alebo co ale vsimol som si to vcera vecer... normalne plava, prijima potravu, neskryva sa neplasi sa... Len sa bojim ze ide o nieco s cim mu uz nepomozem. Vodu menim obden(no teraz budem tri dni kazdy den) kedze nedavno som riesil plesen ale to nastastie dobre dopadlo. Dakujem :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.03.2013 08:48 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Misulka
a pohlavi u nich zjistene mate na sto procent? pokud se takhle prohani, mozna maji malo ukrytu nebo celkove malou nadrz, prerybneno atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 19:37 Muž Dufi [3] – líbající čichavec
mám velkýho líbače asi 10cm, poslední dobou začal polehávat na dně, nehne se i několik hodin, občas leží i lehce na boku, v noci jsem ho ale párkrát viděl, že je ve sloupci a docela čile se pohybuje po AQUa, nemá někdo podobný problém a hlavně proč? Jinak žere a je to celkem silná ryba, jediný co je zvláštní, tak asi před 8 měsícema se mu udělal na hřbetě z jedné strany černý flek o velikosti cca 2cm, který má pořád, stáří ryby je cca 15 měsíců..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 17:17 Misulka – čichavec
Tak bohužel to nepřežila.Asi už byla vyčerpaná moc.Tak mi zbyly holky už jen tři.Doufám,že jim se nic podobného nestane. Ale zdá se mi,že s jednou ty dvě "nekamarádí".Pořád ji proháněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2013 14:06 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Misulka
jako dle meho ma urcite jeste nadeji, nechytla se ji zadna bakterialka nebo plisen, i kdyz je asi hodne vycerpana. takze nechat v karantene, menit pulku vody denne a udrzovat teplotu na 28, dej ji tam nejakou kytku, aby se citila prijemneji. jelikoz nevime uplne presne, co ji je, udelala bych ZATIM jen tu vodolecbu. u vnitrnich parazitu maji rybky vetsinou bile dlouhe hovinko... coz si nepsala. pokud se do tydne nezmatori dobrou stravou, nasadila bych nejake prostredky od sery.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 20359x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14998?od=651